Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) futár válasza kispx (#4247) üzenetére


futár
aktív tag

De ez csak IMAP-os beállításoknál igaz!!!

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4252) kutga


kutga
nagyúr

Igen, IMAP-ként használom, köszönöm a válaszokat!

Let the Zone take me if I am.

(#4253) futár válasza kutga (#4252) üzenetére


futár
aktív tag

Ja bocs most nézem, hogy írtad is. Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4254) mongi


mongi
senior tag

Hello!

Tbirdet használom már vagy 6 éve és még így nem jártam:
Akármelyik fiókomba akarok belépni, mindíg kéri a jelszavakat, amiket helyesen begépelve sem fogadja el! Mi a faxom van vele?
Gmail, webmail belépésekkel ellenőriztem mindent, ott mennek, de ebbe a szutyokba már létrehozni sem enged fiókot, mivel leakad a jelszó ellenőrzéskor, sem IMAP, sem POP3 nem megy :(((

Ötlet, hogy mi okozza?

Kösz
mongi

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#4255) mongi válasza mongi (#4254) üzenetére


mongi
senior tag

Pluszként leírom, most tettem fel egy ősöreg 5.0-ást, abban megy, de a lefrissült 10.2-es szar ahogy van...

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#4256) Locutus válasza futár (#4250) üzenetére


Locutus
veterán

Hali!

Megpróbáltam msot így, de a nézet menü nem marad UTF8-on. Szóval ahogy kattintgatok az emailek között visszaáll 8859-2-re, és máris krixkraxos némelyik email.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4257) Bucy válasza mongi (#4255) üzenetére


Bucy
aktív tag

Érdekes, nekem a gmail megy, de a t-home-os SMTP-t sehogy nem tudom életre lehelni a frissítés óta. Kapnak pár órát és megy vissza egy régebbi.

(#4258) Locutus válasza Bucy (#4257) üzenetére


Locutus
veterán

Nekem simán megy a t-home smtp.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4259) Bucy válasza Locutus (#4258) üzenetére


Bucy
aktív tag

Valamitől még függhet, hogy megy-e, (beállítások, kiegészítők).

(#4260) Locutus válasza Bucy (#4259) üzenetére


Locutus
veterán

Kiegészítőm nincs... a beállítások megjelenítés haladóban neked mi van?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4261) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Mi miatt lehet hogy néha olyan sokáig keresi a leveleket a thunderbird? Jön e-mail de csak azt írja hogy kapcsolódás a mail szerveremhez ami inviteles nekem. és akkor csak keres és keres majd nagynehezen kiírja hogy x levelet talált és tölti le.

Pedig a rendszerem ssd-n van illetve az lehetséges hogy azért mert a levelezőrendszerembe olyan 5500 email van?

iPhone 13 Pro Max

(#4262) futár válasza jozsi252 (#4261) üzenetére


futár
aktív tag

Szia,
mi köze van az SSD-nek az internet gyorsaságához? :F
Inkább az lehet a gond, hogy a tűzfalad, vagy vírusirtód megnézi, hogy mit mutathat meg neked.
És amíg kigondolja, hogy mit mutasson neked, az időbe telik. Szerintem ott keresgélj!
:)

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4263) localhost válasza futár (#4262) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen ez igaz, de ha a gépen (jozsi252-nál) MINDEN az INBOXban van és a szerveren is MINDEN az inboxban van és szinkronizációt is végez a levelező akkor ötezer levélnél időbe is kerül + plusz a víruskereső :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4264) futár válasza localhost (#4263) üzenetére


futár
aktív tag

Nekem 6-7 évnyi levelezésem van, és 10-13 email címem. Ráadásul a netem sem a leggyorsabb, de én nem érzem lassúnak.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4265) localhost válasza futár (#4264) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Akkor ennek már legalább ketten örülünk! :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4266) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,

az már tökéletesen működik ,hogy a POP3 másolatot hagy a szerveren így notin és asztali gépen is ugyan azt a mailt olvashatom.

Egy gondom van még, a kimenő üzeneteket is lehet így másolni. Az lenne a cél, hogy a notin és az asztali gépen is ugyan azok a kimenő üzenetek meglegyenek. Szóval mit a notin kimegy az az asztalin is kimenjen.

Mi lenne a megoldás? Mindig küldeni kell magamnak egy másolatot amit szűrővel berakok az elküldött elemek közé? Akkor viszont 2X lesz meg az egyik gépen az üzenet kimenőként.

(#4267) Atapi válasza Khaosz55 (#4266) üzenetére


Atapi
senior tag

ha pop3 kell feltétlenül, akkor jól látod, csak úgy lesz meg a küldött levél mindkét gépen, ha elküldöd magadnak is. szűrésnél a magadnak címzéssel, esetleg aláírással tudsz trükközni, amivel megkülönböztetheted a két gépet.
btw, ilyen jellegű postafiókhasználathoz talán szerencsésebb imap-ot használni.

(#4268) futár válasza Khaosz55 (#4266) üzenetére


futár
aktív tag

Ez szerintem csak az IMAP esetén működik. POP3 - nál szerintem nem.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4269) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Imap esetében nekem még egy nem világos.

Ha imapra-állítom és elindítom a thunderbird-öt akkor az ott megjelenő leveleket letölti a gépre és megmarad ? Nem tűnnek el a levelek?

Ha szerver megtelik, akkor hogyan törlődik a levéltár? Ilyenkor kitörlöm a beérkezett üzeneteim közül is ?

(#4270) futár válasza Khaosz55 (#4269) üzenetére


futár
aktív tag

Az IMAP azonnali szinkronizációt jelent a szerverrel, he törlöd a levelet, törlődik a szerverről is, he elküldesz egy levelet, minden gépen megjelenik az elküldöttek között. Ha egy levelet törölni szeretnél a szerverről, de szükséged van rá, akkor archiválod és az archív mappát a helyi elemek között, a lokális gépeden hozod létre.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4271) canniball válasza futár (#4196) üzenetére


canniball
nagyúr

"Bocs, csak most látom..."
Én meg most...

"Talán törölnöm kellene a levelezőben az email címet, majd újra létrehozni."
Próba-cseresznye. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4272) futár válasza canniball (#4271) üzenetére


futár
aktív tag

Töröltem, létrehoztam, és ugyanúgy megjelentek, de weben nincsenek, az SP sem látta.
Nem értem. A gépen is töröltem a gyanús mappákat fájlokat.
Van még más ötleted esetleg?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4273) canniball válasza futár (#4272) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha fent van/fel tudod rakni egy másik gépre a TB-t akkor próbáld ki ott is az adott fiókot és egyből kiderül hogy a gépen van a hiba vagy "odafent".

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4274) futár válasza canniball (#4273) üzenetére


futár
aktív tag

Na ezt az egyet még kipróbálom, de ez az utólsó....
:)
Majd meglátjuk!
Köszi az ötletet.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4275) canniball válasza futár (#4274) üzenetére


canniball
nagyúr

Kíváncsian várom az eredményt! :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4276) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Tudja valaki, hogy az alap beállított "variable width" font milyen font?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#4277) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok, TB 2 OL

sokat kerestem googleban, de használható, "ingyenes" megoldást nem találtam a problémámra.

Thunderbirdből szeretném az egész levelezésemet áttenni Outlookba. Egy emailcím az egész, azon belül pedig kb 8GB anyag, 8-10 mappa.

Olyan free megoldást találtam, hogy eml filokká konvertálja az egészet, azt pedig beolvassa az Outlook... Nem szeretném a winchesteremet teleszemetelni több millió 1kB-os levélfile-al.
Valami olyat keresek, ami egy lépésben adatfájlból adatfájlt csinál. Érdekes, hogy TB simán importálja OL-ot, exportálni viszont nem tudja, vagy inkább nem akarja.

Kérnék segítséget, mert sürgősen váltanom kell.

Köszi
Üdv. Norbi

(#4278) xabolcs válasza Statikus (#4277) üzenetére


xabolcs
őstag

- fogsz egy szelessavu internet kapcsolatot.
- regisztralsz gmail.com-on egy cimet.
- osszekotod a tb-del.
- osszekotod a zoutlookkal.
- felmasolod tb-bol a leveleket gmail-be
- letoltod gmail-bol outlookba

en ugyanezt csinalom, csak pont a masik iranyba. :D
azt nem mondom, hogy nem lehet maskeppen, de ez is egy megoldas :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#4279) xabolcs


xabolcs
őstag

a tuzrokahoz mar egy ideje elerheto az a kiegeszito, amelyik megmutatja az indulasi idoket: about:startup

mostmar a viharmadar felhasznalok sem maradnak ki a jobol! :D hajra!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#4280) futár válasza Statikus (#4277) üzenetére


futár
aktív tag

esetleg ez is lehet megoldás :F
[link]
ez talán az egyszerűbb verzió....
:D

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4281) Statikus válasza futár (#4280) üzenetére


Statikus
senior tag

A megolást megkaptam egy outlook topicban.

MailStore Home - freeware archiváló, konvertáló... Csúcsszuper program.

Mindent átkonvertált, almappákat, 8 gigányi levelet...
Egyedül az olvasatlan jelölést és a kategórákat (fontos, piros, stb) nem vitte át.

Nem kell IMAP, meg gmail, meg egyéb netes bohóckodás. 8 gb levél kb 4-5 óra alatt került át, de legalább automatikusan és hiba nélkül.

Üdv. Statikus

(#4282) futár válasza Statikus (#4281) üzenetére


futár
aktív tag

Hát amit én írtam neked az is tudja ezt, és nem "bohóckodás"

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4283) Statikus válasza futár (#4282) üzenetére


Statikus
senior tag

Bocs, nem a programodra írtam a bohóckodást.
Figyelmetlen voltam és a Te hsz-ra nyomtam a választ.

A gmail, meg imap netre fel-letöltős dolgokra írtam a bohóckodást.

Sajnos a névjegyek konvertálásánál elakadtam.
Nem jó, egyszerűen szar...
TB exportálásával tabos, vagy vesszős elválasztással sem tudok semmit kezdeni. Egy kusza adatkupacot kapok outlookban.

Valaki tudna ajánlani erre is valami jót?

Köszi

(#4284) facsiga


facsiga
csendes tag

TB 10. Ha új fiókot szeretnék hozzáadni (IMAP), de nem engedi, hogy globális gyűjtőbe tegyem a fiókot. Valakinek van egy tippje, hogy merre lehet a beállításokban?

facsiga

(#4285) localhost válasza facsiga (#4284) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Tudomásom szerint az IMAP elve nem fér össze a globális gyűjtővel, csakis a POP3.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4286) futár válasza facsiga (#4284) üzenetére


futár
aktív tag

Nekem is ez a véleményem, mert IMAP-ban szinkronizál a szerverrel és ugye ott nincs globális gyüjtő.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4287) facsiga válasza futár (#4286) üzenetére


facsiga
csendes tag

OK, akkor ez érthető már.

A gondom, hogy a 10-es verzióba bizonyos e-mail címeknél (nem ingyenes), nem hajlandó POP3-al letölteni a leveleket. Két külön gépen két külön e-mail címmel sem sikerült, hiába hoztuk át előző mentésből, vagy akár újra beállítva.

Találkozott már valaki hasonlóval?

facsiga

(#4288) facsiga


facsiga
csendes tag

Ill. lightning szinkronizálás alternatívákat keresnék (ingyenes és saját serverre telepíthető programokkal). Ajánlatok a válasz gombra kattintva kérek! :)

facsiga

(#4289) Qkac79 válasza facsiga (#4288) üzenetére


Qkac79
tag

Szia!

Épp a napokban oldottam meg én is a google naptár segítségével, csak egy gmail-es account kell hozzá. Ha érdekel, leírom hogyan működik.

[ Szerkesztve ]

"You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

(#4290) Qkac79 válasza facsiga (#4287) üzenetére


Qkac79
tag

Hali!

Esetleg nézz körül a leveleződ webes felületén, mert nem biztos, hogy a thunderbirdben van a gond. Ahhoz, hogy például freemailről le tudd tölteni, csak a thunderbirdben kell beállítanod, hogy letöltse a leveleket, vagy ne. Viszont a gmail ezt a beállítást pont letojja és csak akkor jönnek le a levelek, ha azt engedélyezed a gmail webes felületén a POP3-as klienseknek.

"You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

(#4291) iff


iff
senior tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni a Thunderbird-ben 10.0.2 nem mindegyik mellékletet tölti le , viszont az outlook letölti. A levelezőszerveren amit a Thunderbird nem töltött le így néz ki . Csatolt fájlként csak winmail.dat van. A tényleges fájl nem jön le. :W Újra elküldték akkor a winmail.dat nem volt és a melléklet rendben lejött. Esetleg valami beállítással ez megoldható, hogy amit talál azt mindet le szedje? Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#4292) Atapi válasza iff (#4291) üzenetére


Atapi
senior tag

ezt olvastad? tipp (legalábbis ha jól értem a problémádat).

(#4293) localhost válasza iff (#4291) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Most az irodai gépemen vagyok, itt nincs TB.
Az viszont biztos, hogy mellékletet többféleképpen lehet küldeni , beágyazva, csatolva mittudomén.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4294) iff válasza Atapi (#4292) üzenetére


iff
senior tag

Köszi megnéztem. Csak az a probléma, hogy aki küldi ezt honnan tudná? És ilyen formátumban küldje. A nyavalyás outlook leszedi gond nélkül. Valahogyan ezt meglehetne oldani, hogy leszedje az összeset?

..........""..........

(#4295) Atapi válasza iff (#4294) üzenetére


Atapi
senior tag

a második link alatt vannak megoldási lehetőségek, pl egy kiterjesztés tb-hez, ami segíthet a probléma megoldásában.
és még egyszer, mert úgy látom nem esett le: a hiba - ha az a hiba, amiről a linkelt leírás szól - NEM a thunderbirdben van, hanem a küldő oldalon (gyk: az outlook olyan formátumban küld, amit csak ő ismer, és ez nem zavarja...), amire nincs ráhatásod, legfeljebb annyi, hogy szólsz, hogy ez így nem okés, vagy keresel kerülő megoldást.

(#4296) iff válasza Atapi (#4295) üzenetére


iff
senior tag

Sikerült találni egy kiegészítést hozzá és így már megnyitja. :C
Köszi a segítséget.

..........""..........

(#4297) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Alkalmanként kapok olyan leveleket, amelyek továbbításkor / válasz küldésekor nem sortöréssel jelennek meg, hanem kifutnak az ablakból. Mint amikor a jegyzettömbben nincs bekapcsolva a hosszú sorok tördelése. Ezzel mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4298) W666W


W666W
tag

Sziasztok !!
Kéne egy kis segítség a Thunderbird-hez
A hotmail fiokomat akarom ezen keresztül megnézni DE pop fiok esetén kb a 3. üzenet letöltése után megszakad a letöltés és kiírja hogy : a RETR PARANCS nem volt sikeres hiba történt az üzenet letöltése közben...
pop3 server to failed...

Na most az már tudom hogy a Hotmail...HTTP kiszolgáló
és a kiszolgáló címe meg ez
https://mail.services.live.com/DeltaSync_v2.0.0/sync.aspx

Anyni lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet a hotmailt nem POP3-as kiszolgálón keresztül a Thunderbird ben használni ?????

elöre is köszi a válaszokat

(#4299) localhost válasza W666W (#4298) üzenetére


localhost
Közösségépítő

http://www.windowslivehelp.com/solution.aspx?solutionid=a485233f-206d-491e-941b-118e45a7cf1b[link]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4300) W666W válasza localhost (#4299) üzenetére


W666W
tag

köszi de mint írtam
Anyni lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet a hotmailt nem POP3-as kiszolgálón keresztül a Thunderbird ben használni ?????

Ugyanis hiába állítja be magától a pop -ot vagy ÉN állítom be a hotmail szerint akkor sem MÜKÖDIK !!!! :W

Esetleg más megoldást ?? ami nem POP3 ?????

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.