Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) WonderCSabo válasza hackeeeee (#3798) üzenetére


WonderCSabo
félisten

POP-al letöltöm szépen a leveleket, mert kell lokálisan a merevlemezemen, és a gmail-ben is hagyok egy példányt.

Egyébként POP-al be lehet állítani, hogy a felhőben meghagyott példányt olvasottnak jelölje?

Illetve az eredeti kérdés, hogy POP-al hogyan lehet lehúzni az összes e-mailt egyszerre, ne 300 daraboknként.

[ Szerkesztve ]

(#3802) Digital


Digital
addikt

Hali!

Olyan gondom van a thunderbird-el, hogy a leveleimnek nem tudok címzettet adni! A személyes címjegyzékbe fel vannak véve a kontaktok, de nem tudom őket kattintással beszúrni a "címzett" mezőbe.
:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#3803) futár válasza Digital (#3802) üzenetére


futár
aktív tag

Üdv. mindenkinek!

Ma csinált egy olyat a TB, hogy a küldendő email 30-40%-nál megáll, és amikor a türelmi idő lejár, akkor időtúllépési hibát ír ki.
Viszont néhány soros emailt elküldi.
Korábban akkor csinált ilyet, amikor a Signature Switch-ben az aláírásban szereplő képet nem tudta csatolni.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3804) futár


futár
aktív tag

Most aláírás nélkül is próbáltam.
Tűzfalat, vírusírtót kikapcsolatam.
Előtte futtattam a vírusírtót, nem talált semmit.
SOS
Köszönöm előre is a segíteni szándékozóknak!
üdv. futár

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3805) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok! ISP váltáson vagyok túl, thunderbirdben kicseréltem az smpt-t az smtp.hdsnet.hu-ra, de nem működik a levélküldés. Gondolom vagy a port (25), vagy a biztonsági beállítások hibádzanak. Valaki segítene beállítani? :)

(#3806) Tosee válasza Cicero (#3805) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Levelező kliensek beállításai

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3807) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#3801) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Up!

(#3808) Cicero válasza Tosee (#3806) üzenetére


Cicero
őstag

Köszönöm! Az a probléma, hogy nem digis e-mail címre akarom beállítani. Ráadásul a digis e-mailt sem tudom...

(#3809) BigManus válasza Digital (#3802) üzenetére


BigManus
addikt

[link]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#3810) futár válasza Cicero (#3808) üzenetére


futár
aktív tag

Akkor nem egyszerű a dolgod, mert a "digis" felhasználóneved kell az smtp authentikációjához. Próbálj esetleg egy független smtp-t.
üdv. futár

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3811) Cicero válasza futár (#3810) üzenetére


Cicero
őstag

Független smtp? Az meg mi? Ha jól tudom egyébként, a normális e-mail szolgáltatóknak van külön smtpje, csak a freemail képtelen összegányolni magának egyet. Amúgy mi is ez az smtp?

(#3812) Lenry válasza Cicero (#3811) üzenetére


Lenry
félisten

az smtp a kimenő mailszerver, amennyiben a mailszolgáltató nem rendelkezik ilyennel, akkor a netszolgáltatóét szokták használni.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3813) BigManus válasza Cicero (#3811) üzenetére


BigManus
addikt

SMTP

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#3814) futár válasza Cicero (#3811) üzenetére


futár
aktív tag

"Független" SMTP alatt arra gondoltam, hogy az összes tárhelyszolgáltató biztosít SMTP-t a domainekhez. Pl. www.valami.hu (pop3.valami.hu, smtp.valami.hu), ha van ilyen lehetőséged, hogy megkérsz valakit, hogy csináljon neked egy email címet, akkor ezzel próbálkozhatsz.
Ha nincs, akkor tudok neked egy ideiglenes emailcímet csinálni.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3815) futár válasza futár (#3814) üzenetére


futár
aktív tag

Igaz, ez csak egy fél megoldás, és sokszor eredménytelen, lévén az internetszolgáltatók a kéretlen levelek (SPAM-ek) által megnövekvő forgalmak visszafogására szűrik a 25-ös portot. Ezáltal sokszor nem működnek megfelelően ezek az smtp-k. DE MÉG mindíg megvan a lehetősége annak, hogy a digisektől elkérd az azonosítóidat.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3816) futár válasza futár (#3815) üzenetére


futár
aktív tag

Remélem segítettem!
:)

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3817) futár válasza WonderCSabo (#3801) üzenetére


futár
aktív tag

Szia,
látom a problémádat, hogy csak 300 darabonként tölti le a leveleket.
Az IMAP a jó megoldás. A Beérkezett üzenetek mappára pedig csinálj egy szabályt, hogy a Helyi mappákba töltse le a leveleket, Ott megadhatsz egy tetszőleges mappanevet.
A Hely mappára jobbklikk, beállítások, ott megadhatod, kitallózhatod a lokális mappát.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3818) futár válasza futár (#3817) üzenetére


futár
aktív tag

De az is megoldás, hogy beállítod, hogy kapcsolat nélküli módban is szeretnéd használni.
Remélem segítettem.
üdv. futár

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3819) laca289


laca289
csendes tag

Sziasztok.

Ma sajnos sikerült egy óriási hibát elkövetnem

Thunderbirdben megnéztem a citromail-es leveleimet és mivel mindet szedte le teljesen, így arra gondoltam,h törlöm a leveleimet Thunderbird-ből és leszedem újra webserverről. Csak sajnos a webserverről is törölte a levelemet,miután újra szinkronizált a thunderbird.

Két kérdésem lenne:

a, citromail webserverére vissza lehet szinkronizálni a leveleket thunderbird-el? (gondolom esélytelen)

b, a leveleimet megtaláltam egy Trash file.-ben a C:documents...stb mappába,de thunderbirdbe sehogy se tudom visszavarázsolni!

Kérlek segítsetek!!!

Üdv

(#3820) futár válasza laca289 (#3819) üzenetére


futár
aktív tag

A másodikra.
Vissza tudod varázsolni, mégpedig úgy, hogy adsz neki egy elérést.
A létrehozott emailcim - jobb klikk - beállítások - kiszolgáló beállításai - helyi könyvtár, és kitallózod.
:D

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3821) futár válasza laca289 (#3819) üzenetére


futár
aktív tag

Sikerült? Nem?
Talán valami visszajelzést írhatnál.
üdv. futár

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3822) Motyka


Motyka
csendes tag

Sziasztok!

Nekem nagyon régóta fennáll a következő probléma:

1. Beállítottam, hogy minden cím, amire levelet küldök kerüljön be a CÍMJEGYZÉK-be, ennek ellenére nem kerülnek be, SŐT!!!! amiket rákattintva beleteszek, legközelebb már megint nincsenek benne....van amit már legalább 20 szor elmentettem, és mégis mindig kikerül a címjegyzékből.

2. problem: lehet hogy emiatt, de hogyan tudok egy kijelöléssel mindenkinek elküldeni egy mailt aki a címjegyzékben van (vagy egy részüknek) - azaz KÖREMAILT? - eddig csak egyenkénti pöttyintgetéssel sikerült.

verzió: 3.1.9

Előre is köszi!!!

Motyka

(#3823) futár válasza Motyka (#3822) üzenetére


futár
aktív tag

Szia,
először a másodikra írom a megoldást.
Csinálsz egy külön címjegyzéket, amiben a körüzenethez használt emailcímeket rakod.
Ezt az eszközök, címjegyzék, fájl menü, új, címmjegyzék sorrendben tudod megtenni.
Utána egyszerű kijelölés, és beléehúzod a címeket.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3824) futár válasza Motyka (#3822) üzenetére


futár
aktív tag

Majd a Címjegyzékben kijelölöd a létrehozott címjegyzéket, és fönt a menüsorban ráklikkelsz az új üzenet menüpontra.
Vagy text file-ban beírogatod az email címeket, pontosvesszővel elválasztva, és ezt emeled be a címzett sorába.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3825) futár válasza Motyka (#3822) üzenetére


futár
aktív tag

A másikra a megoldás, hogy nézd meg az eszközök, beállítások, szerkesztés, ezen belül címzés fülön, hogy mi az alapértelmezett címjegyzék.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3826) futár válasza Motyka (#3822) üzenetére


futár
aktív tag

Ebben meg kellene találnod az email címeket, ha nem Címjegyzék, eszközök, importálás, és .csv, vagy txt fájlból beemeli az összeset. Vagy még egy megoldás, Email Address Crawler kiegészítő telepítése, és egy adott email cím alatti futtatása, leszedi az összes email címet.
Remélem segítettem.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3827) Motyka válasza futár (#3824) üzenetére


Motyka
csendes tag

Köszi, ez nagyon jó tipp volt, bár én úgy szeretném, h magamnak címezve és mindenki rejtett címen legyen!

Ezt hogy lehetne szerinted?

(#3828) futár válasza Motyka (#3827) üzenetére


futár
aktív tag

arra is leírtam a megoldást.
text file, és rejtett másolatba berakod.
:)

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3829) futár válasza futár (#3828) üzenetére


futár
aktív tag

Vagy a címjegyzékből, csak akkor át kell állítanod.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3830) Cicero


Cicero
őstag

:Y

Nem kell minden mondatodhoz új post futár! Ha meg még szerkesztési időn belül vagy, kérlek a postod módosításával élj, így összefüggőbb és olvashatóbb is marad a topik.

(#3831) futár válasza Cicero (#3830) üzenetére


futár
aktív tag

Köszönöm az off-ot, most már csak annyit mondj meg, hogy hogyan tudom ezt megtenni, mert a böngészős topicokban feltettem ugyanezt a kérdést. Hosszabb szöveget nem tudok elküldeni, vagy ne segítsek, ha valaki segítségre szorul?
Várom segítő válaszod!

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3832) Motyka válasza futár (#3828) üzenetére


Motyka
csendes tag

Akkor most lehet hogy valamit félreértettem.... ezt hogy gondolod? Egyenként másoljam ki az összes mailcímet vhova? Dehát pont ezt akartam kiküszöbölni, hogy egyenként kelljen piszmogni velük!

(#3833) Motyka válasza futár (#3826) üzenetére


Motyka
csendes tag

Mindkettőt próbáltam, de úgy tűnik részletesebb leírás kéne, mert egyik sem sikerült... :(

(#3834) futár válasza Motyka (#3833) üzenetére


futár
aktív tag

Csak abban az esetben kell másolnod, ha válogatni akarsz a címjegyzékből.
A címjegyzékben megvannak a mailcímek? Pontosan mi a probléma? Sajnos az a rossz hír, hogy a Thunderbird nem tud helyetted gondolkodni, és alapértelmezés szerint címzettként rakja be a címeket, nem rejtett másolatként. Te pedig ezt akarod.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3835) Motyka válasza futár (#3834) üzenetére


Motyka
csendes tag

Szóval a probléma:

Kör emailt szeretnék, a címek a címjegyzékben, de rejtett mailen menne mindenkinek (a címzett mondjuk én lenneék)

Mindezt úgy szeretném, h ne kelljen piszmogni egyenként többszáz címmel, csak kijelölni pl, hogy "bc - mindenkinek" és megvan a címzés. Ezt lehet szerinted?

A másik probléma, hogy nem tárolódnak el az új emilcímek, és amiket írtál hogy mit csinálja, az:

a, nem elég részletes és nem tudtam végigvinni, vagy

b, nekem más eszköztáram van a thunderbir-ön és ezért nem ment leírás alapján.

Köszi mégegyszer!

Motyka

(#3836) futár válasza Motyka (#3835) üzenetére


futár
aktív tag

Vegyél fel Skype-ra, vagy MSN-re. ás segítek.
A címek az adatlapomon megtalálhatók.
üdv. futár

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3837) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Utolsó 1 hétben használt (vagy x időn belül) mappákat meg lehet valahogy különböztetni?

Az megoldható hogy új levél írásakor ne legyen automatikusan kitöltve a feladó hanem feltétlenül ki kelljen választani egyet? De CSAK új levél írásakor, válaszkor ne kelljen választgatni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3838) futár válasza Winner_hun (#3837) üzenetére


futár
aktív tag

Szia,
az új levelekre vonatkozóan... Ha az email címen a beállításokra kattintasz, a felugró ablakban a személyazonosságra vonatkozó részt kitörlöd, akkor beállíthatsz a legördülő menüből feladót, de automatikusan nem lesz kitöltve. Remélem érthető voltam.
üdv. futár
De válaszkor is választanod kell.

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3839) Winner_hun válasza futár (#3838) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez merre is van? Nem találom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3840) futár válasza Winner_hun (#3839) üzenetére


futár
aktív tag

Bal oldalon az email címek vannak? Ott az egyik címre kattints rá jobb klikk!

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3841) Winner_hun válasza futár (#3840) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vannak, néztem is, de személyazonosságra vonatkozó részt nem találtam.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3842) futár válasza Winner_hun (#3841) üzenetére


futár
aktív tag

Itt van: alapértelmezett személyazonosság.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3843) futár válasza Winner_hun (#3841) üzenetére


futár
aktív tag

Valamilyen visszajelzés?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3844) Motyka válasza futár (#3836) üzenetére


Motyka
csendes tag

Ok, este megkereslek!

Előre is köszi!

(#3845) Winner_hun válasza futár (#3843) üzenetére


Winner_hun
félisten

Dolgoztam, nem voltam gép előtt....
Megvan, köszönöm.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3846) futár válasza Motyka (#3844) üzenetére


futár
aktív tag

Ezek szerint mégsem volt olyan fontos.
:F

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3847) futár válasza WonderCSabo (#3796) üzenetére


futár
aktív tag

Az IMAP esetén is tudja a leveleket helyben tárolni.
Be kell állítanod a "szinkronizálás és tárhely" menüben, "üzenetek szinkronizálása", hogy "a postafiókhoz tartozó üzenetek megtartása ezen a számítógépen" bepipálod, és kész.
üdv. futár

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3848) futár válasza kolivanov777 (#3744) üzenetére


futár
aktív tag

Mi a gondod a Freemailes email címekkel?
Én 2-t is használok gond nélkül. Talán nem küldi el a leveleket?
A Freemail-nak nincs SMTP-je.
:)

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3849) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
Inviteles postafiókot állítanék be, de sehogy sem sikerül.Azt írja ki, hogy felhasználónév, vagy jelszó nem megfelelő.Az nem igaz, mert mail.invitel.hu-ról simán beenged.
Már átolvastam mindent, kérlek segítsetek lépésről lépésre beállítani.Ugyanez 2 hónappal ezelőtt simán ment, azóta változott valami?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#3850) futár válasza Ace Ventura (#3849) üzenetére


futár
aktív tag

Szia,

a weben működik. Amikor létrehozod a postafiókot, milyen színnel jelöli? POP3 - mal, vagy IMAP - pal próbálod? Lehet, hogy a felhasználónevet át kell írni. Biztosan jól tárolta el?
:)

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.