Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9401) natë


natë
nagyúr

Yay mennyi kérdés...

Na szóval, az hogy korszerűtlenebb lenne az nem teljesen valós, mivel ha megnézitek a CM7 és a MiUi is annyira hibrid, hogy még a froyo-ból is tartalmaz "lopott" modulokat.

A CM7-ben és társaiban ha lehetséges lenne bugmentesen megcsinálni a 720p-t, már megtették volna... :(

Nem kötelező defy+ romot használni, tény, hogy a CM7 gyorsabb, mivel minden blur meg gyári crap ki van belőle gyomlálva (root uninstaller :U ).

Tény, hogy ha piros kamerám van, akár mennyire gagyi is az optika egyesek szerint, én szeretnék HD videót fölvenni a kertipartinkon. :DDD

Szerk: screenshotok, v720p video folyamatban.

[ Szerkesztve ]

(#9402) RootRulez válasza mijos (#9400) üzenetére


RootRulez
félisten

Kapcsold ki ;]

Eljátszhatnál a CPU feszültség értékekkel...

Mozzarella
Amúgy hány FPS-el veszi fel azt a 720p-t? MEg a "gyári" felbontással hány FPS-el szokta?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#9403) V.Stryker válasza natë (#9401) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Meg össze is fossa magát a Defy + zöld lencsés telón legalábbis. Feltettem magamnál, feltettem a zöldlencsés cuccokat, működött is a kamera, csak épp az akksi töltöttségét nem jelezte ki. Mondom tolok egy battery wipe.ot. No, azóta sem indult el. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9404) Cyrin válasza V.Stryker (#9403) üzenetére


Cyrin
addikt

erre írtak megoldást a rom topicjában, a battery-hez tartozó egyik file-t vissza kell cserélni a 2.2 vagy a cm7 megfelelő file-jára.
pontosabban a topic-jában megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#9405) w333 válasza RootRulez (#9399) üzenetére


w333
félisten

Gyárival az a baj hogy rosz a memoria kezelés, pl. elinditom a facebook ,trillian ,market ,maps stb... és kilépés után mind ott figyel a feladatkezelő > Folyamatok közt és ugyananyi ram-ot eszik mintha a képernyőn futna és használnám, és ebben az a vicc ha nincs auto end list-ben vagy nem allitom le manuálisan egy idő után belasitja a telót :(((

Wiui-ban pedig ha használom ezeket a programokat pl. facebook 39mb/ram és miután már kilépek belőle kb.20 perc után lecsökken a memoria használat facebook 4mb/ram és ez minden progi-nál ugyan igy van :D :C ezért jobb mint a gyári :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#9406) Neck válasza natë (#9401) üzenetére


Neck
veterán

Maximálisan egyetértek.
Habár valszeg a CM7-ben vannak korszerűbb modulok, mint a Defy+ ROMban, lehet benne 2.2-es modul is (főleg a kamerakezelés környékén).
Lehet, hogy ezzel együtt kicsit gyorsabb a CM7, és kicsit kevesebbet fogyaszt, viszont a 640x480 ~> 1280x720p felvétel nekem simán megér annyit, meg azért ez nagyrészt "gyári" Gingerbread ROM, amit ha felteszek, és felhúzom a procit 1000MHzre, akkor az akksi kivételével gyakorlatilag egy Defy+-om van (természetesen Bayer kamera esetén)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9407) natë válasza w333 (#9405) üzenetére


natë
nagyúr

Millió tweak van a gyárihoz is.

Youtube noob vagyok, hogyan tudok HD-ban feltölteni erre a sza***a? :B

(#9408) Neck válasza w333 (#9405) üzenetére


Neck
veterán

Ez szerintem minden ROMban így működik. Én is task killer fetisiszta voltam eddig, aztán két napja úgy döntöttem, lesz@rom a futó taskokat, és a telefon láss csodát, lekezeli (2.2.2 gyári Froyo).

Annyi, hogy elalvás előtt, amikor visszarakom a widgettel 2g-re, akkor lelövök minden futó processt a SuperAdmin és a SetVSel kivételével (nemtom, hogy ezeknek futnia kell-e a csökkentett feszhez, de nem oszt nem szoroz)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9409) V.Stryker válasza w333 (#9405) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Csak olyan alap progik nem mentek rajta még az 1.7-es verziónál, mint a Lottózó. Pl elindítottad a progit, az ment, de ahogy a progin keresztül küldte volna az sms-t akkor összeomlott az egész. No meg a random újraindulások. Ezek megoldódtak már?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9410) Neck válasza natë (#9407) üzenetére


Neck
veterán

Ööö... Gépről csináld szerintem.

Youtube.com
Bejelentkezel
Feltöltés gomb
Betöltöd a videót (szerk: leveszed fullscreenről a böngészőt, és behúzod a videót az ablakba)
Csá, működik.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9411) w333 válasza Neck (#9406) üzenetére


w333
félisten

Hát ez kb igy van :D de abban is biztos vagyok hogy akik defy + fognak vásárolni kb 1 , 2 hét után ugyis felpakolják a cm7 vs miui-t :D :C

V.Stryker : nem tudom mikor használtál miui-t vs wiui-t de ez már stabil állapotban van, a wiui 1.9.16, én 16 napja használom és nem volt eddig 1 ujraidulás sem ,gyari 2.2-re raktam, nálam tökéletes :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#9412) mijos


mijos
senior tag

esetleg bővebb, részletesebb választ is kaphatnék ? :)

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#9413) natë válasza Neck (#9410) üzenetére


natë
nagyúr

Próbáltam de a 720p-t nem engedi a szemét. Na próbálom máshová. :W

(#9414) Neck válasza w333 (#9411) üzenetére


Neck
veterán

CM7-et csak akkor, ha lesz 720p benne. MIUI-t meg csak akkor, ha szifon kinézetet akarnak (én pl azért nem raknám fel)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9415) V.Stryker válasza w333 (#9411) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

AKkor most a 16 vagy a 23 végüt vágjam fel? :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9416) Heimdallr75 válasza Neck (#9408) üzenetére


Heimdallr75
őstag

minek lövöldözöl ki? alvó process nem mindegy mennyi van?:S ne nyulj bele a rendszer memóriakezelésébe szerintem. Android majd csinál magának low memory esetén helyet.
ezáltal lassul is a teló mivel újra kell töltenie, dalvikot építeni adott pontokon ha kilövöd.
(nagy általánosságba írtam de akit érdekel utánajárhat ezeknek)

الغريبة في هذا الكوكب

(#9417) w333 válasza Neck (#9414) üzenetére


w333
félisten

Csak a beállitások-nál van szifon kinézet és nekem nagyon tetszik mert sokkar átláthatóbb a beállitások :D :C Témák ,ikonok ,kinézet meg annyi van mint a szemét :C :K

V.Stryker: 1.9.16 rakd fel mert az a stabil kiadás :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#9418) Neck válasza Heimdallr75 (#9416) üzenetére


Neck
veterán

Azért nem is nyúlkálok hozzá napközben. Éjszakára is csak azért lövöm ki, mert minek legyen alvó állapotban 10 program, mikor le is lőhetem. Ha kell majd elindul.

Viszont szerintem az alvásban tartott programnál kevesebbet fogyaszt a kilőtt program. És nem valami hackelt programmal lövöm ki, a gyári Task Managerre szerintem nyugodtan rábízhatom magam.

Mozz:
Szerintem mennie kell, mivel semmilyen opciót nem találtam, és azt írja, HD videót is fel lehet tölteni. Viszont nekem ugyebár nincs, amit ki tudnék próbálni, szóval sajna nemtok segíteni :S

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9419) RootRulez válasza mijos (#9412) üzenetére


RootRulez
félisten

Bizonyos határokon belül állíthatod a mobiltelefon készülék központi feldolgozóegységének működéséhez használt feszültséget. Ha ezeket az értékeket csökkented, a telefon fogyasztása is csökkenni fog valamelyest és ez az üzemidőd meghosszabbodását eredményezheti. Ennél terjengősebben nincs energiám. :N

═════════════════════════════════════════

(#9420) Neck válasza mijos (#9412) üzenetére


Neck
veterán

- Lehet a CPU-t babrálni?
Igen. Ha biztosra szeretnél menni, akkor a SetVsel programot érdemes használni, ezt a Marketen is megtalálod.
Az alap órajelek a mi telefonunkhoz 300/600/800, a hozzájuk tartozó alap feszültség értékek 33/48/58
Ha a feszültség vagy órajel értékét csökkented, akkor beszélünk undeclockingról, ha növeled (az órajellel együtt) overclockingról. Nagyon úgy néz ki, hogy gyárilag vissza van fogva a telefon processzorának órajele, és a gyártó (Texas Instruments) 1000 MHz-re tervezte (58-as vsel mellett). Tehát nem lehet nagy gond, ha erre állítod be a legmagasabb értéket. Egészen 1200MHz-ig el lehet menni biztonságosan (persze megfelelően magas vsel értékkel), de ennél magasabb órajelet nem ajánlunk, értelme se nagyon van.
Megjegyzés: A hivatalos 2.3.3-as béta Defy romban a Motorola fejlesztői is 1000 MHz-re állították a legmagasabb órajelet, a feszültség érték náluk 58.
Az órajelen s feszültség értéken kívül lehet még állítani a threshold értékét is. Ennek jelentése: hány százalékos CPU terhelésnél vált magasabb órajelre. Alacsonyabb érték: gyorsabb rendszer, magasabb érték: lassabb rendszer, de akkukímélőbb.
Az overclockingról Vadafene írt egy nagyon részletes összefoglalót: CPU állítgatások
SetVsel - fórum

- Milyen SetVsel értéket érdemes beállítani?
Talán kiderült a fenti írásból, hogy ezt a saját szokásaidhoz neked kell megtalálnod. De azért leírunk ide néhány ajánlott beállítást:
ABE beállításai (ezek az értékek a telefonok nagy részénél még stabil működést biztosítanak): 20-300/30-600/40-800, vagy 55/1000, vagy 75/1200.
DeadMeat: 19-300/25-500/28-800.
premete: 24-300/34-600/52-1000.
RadyR: 18-300/33-600/43-800, Threshold: 90%.
Titi76: 20-300/34-600/56-1000 és 20-300/34-600/48-800.
Zoc!: 20-300/34-600/56-1000.
tzl: 24-300/34-600/68-1200
A Cyanogen Mod fejlesztőjének ajánlata: 30-300/46-600/58-1000
Egy akku kímélő beállítás az XDA-ról (CM7-hez tesztelve): 24-300/34-600/54-1000; threshold 95%, limit to vsel1 while screen is off, limit to vsel2 on battery <=40%; set up_threshold to 99% on battery <=20%
Egy másik XDA: 18-300/33-600/64-1200

Csak a te kedvedért, az első HSZből.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9421) Heimdallr75 válasza Neck (#9418) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Viszont szerintem az alvásban tartott programnál kevesebbet fogyaszt a kilőtt program.

pont ugyanannyit fogyaszt...(0) de lelked rajta :R

الغريبة في هذا الكوكب

(#9422) w333


w333
félisten

Egy kis kedvcsináló :D :C és mind ez magyarul : Youtube :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#9423) Neck válasza Heimdallr75 (#9421) üzenetére


Neck
veterán

Akkor lehet nem lövöm ki éjszakára sem. Meggyőztél.

Mozz:
Azt írják XDA-n, hogy vakít az alsó érintőgomb sor. Nálad is?
Mi az az LG camera? :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9424) Heimdallr75 válasza Neck (#9423) üzenetére


Heimdallr75
őstag

próbáld: market->lgcamera :D már rég nem lghez kötődik, sok platformot támogat sgsnél már van video pause is pl.
egy camera app

(#9425) Mozzarella: mi a gondod vele? :Desetleg javitunk rajta ha kell bár a 6.0 is hoz már változást

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#9425) natë válasza Neck (#9423) üzenetére


natë
nagyúr

Minden defy+ romon világos, a defy+-on magán is. Nincs különösebb baj vele, azt hittem ez bug, de nem :D

Az LG kamera egy univerzális kamera applikáció (telefonfüggetlen), én nem szeretem. Törlöm is asszem.

Heimdallr75 : nem túl dizájnos :DDD

Nem bírom eredeti méretbe fölrakni a videót, de : kb. ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#9426) mijos válasza Neck (#9420) üzenetére


mijos
senior tag

És így választ kaptam a kérdésem egyik részére, amit eddig is tudtam, mert már elolvastam.
És mi a helyzet a nem gyári romokkal ? Melyiket érdemes stb.. ?
De mindenképp köszönöm fáradalmaid és türelmed :)

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#9427) Neck válasza natë (#9425) üzenetére


Neck
veterán

És nem teszi tönkre a ledeket benne? :F

Mijos:
Amennyire én utánaolvastam, szerény tudásomból ennyi telik:
A LiquidArc ROM nagyon akksibarát, illetve a friss CM7 is annak tűnik, ha jól van beállítva (a többiek hozzászólása alapján) Van olyan verziója, ami zabálja az akksit, de Premetének nagyon keveset eszik, meg a friss 2.3.7 is jónak tűnik az egyik kolléga írása alapján.

Persze ha sokat nyomkodod, valamennyire mindegyik merül. (Szerintem) a legtöbbet SetVSellel tudsz nyerni, akár még gyári ROMmal is. Ja, és a dühös madarak valamiért nagyon zabálja az akksit (még a többi játékhoz képest is, én úgy vettem észre.)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9428) natë


natë
nagyúr

Ő föl tudta rakni HD-ban az annnyamindenségit. Ez jobban mutatja megéri-e fölrakni a defy+ romot vörösöknek.

Neck : Gondolom a Motorola nem tervez magának masszív szervíz inváziót. :)

[ Szerkesztve ]

(#9429) Neck válasza natë (#9428) üzenetére


Neck
veterán

Nagyon szupernek tűnik :D

Meg tudnád nézni, hogy az általad felvett videó hány FPS-es?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9430) natë válasza Neck (#9429) üzenetére


natë
nagyúr

Hoppá 30 fps-re állítottam az LG kamerát, emellett mpeg4-re a tömörítést. Minőségbeli ugrás!
Mindjárt töltöm föl (az LGcam mégis jó, meg is vásárolom :C )

[ Szerkesztve ]

(#9431) Neck válasza natë (#9430) üzenetére


Neck
veterán

720p 30FPSel? :R :R :R

Heimdallr75:
Az a legkevesebb, de így elég jó kis videót lehet csinálni majd vele :D

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9432) Heimdallr75 válasza natë (#9430) üzenetére


Heimdallr75
őstag

azért említem hogy hd-ben min kell egy class 4 feletti kártya is. (gondold végig az adatfolyamot tárolni is kell )

الغريبة في هذا الكوكب

(#9433) natë válasza Neck (#9431) üzenetére


natë
nagyúr

(#9434) mijos válasza Neck (#9427) üzenetére


mijos
senior tag

Oké, utánuk nézek. Köszönöm, de még lenne kérdésem.
Mybackup-al csináltam egy mentést.
Mielőtt bármit csinálnék a telefonnal először megkérdezem, hátha valaki tudja, hogy működnek ezek a backup progik. Elvileg az alkalmazásaim meglesznek.
Megcsináltam a backup-ot. Ha a telót pl. újrarakom akkor utána megint fel kell raknom a progit és tallózni a dolgokat? vagy hogy működik ?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#9435) Neck válasza natë (#9433) üzenetére


Neck
veterán

Nagyon szép, és nagyon folyamatos. :R INSTANT GET :D

Most kezdtem az első lépésnél a felpakolást.
Létrehoztam az SD kártyán egy clockworkmod, azon belül egy backup mappát, abba tettem bele a zipen belül, a nandoid mappán belül található 4.5.1-134walterdefyplus mappát.
Eddig jó? :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9436) natë válasza Neck (#9435) üzenetére


natë
nagyúr

Jó.

Ha megvan, akkor reboot (feltételezve, hogy rootolt a telefonod), kék lednél a recoveybe be, aztán custom recovery és ezen belül restore. Ott kiválasztod a mappát, pár perc alatt fölrakja, aztán cache/dalvik, reboot és flash a fixed sbf-et. Ezután reboot és tádááá.

Szerk: megvettem az LG camet. Támogassuk a fejlesztőket! :R

2ndinit mehet föl customnak.
Vakut passzolom, mindjárt meglesem.

[ Szerkesztve ]

(#9437) Neck válasza natë (#9436) üzenetére


Neck
veterán

Az oké, csak nincs fent semmilyen custom recovery. Honnan tegyem fel, és melyiket?
Más: 720p alatt van vaku?
Szerk: "Defy 2ndInit" telepítve

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9438) Neck válasza Neck (#9437) üzenetére


Neck
veterán

Itt mire nyomjak?

Ha végeztem, csinálok egy oktatási anyagot a telepítésről lépésenként. :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9439) natë válasza Neck (#9438) üzenetére


natë
nagyúr

0.8.6

(#9440) Neck válasza natë (#9439) üzenetére


Neck
veterán

Köszi. A bootmenüs lépés előtt kell cache/dalvik wipe, vagy ráér flash előtt is?

Szerk: Nyugi, lassan haladok. Még csak most léptem be a bootmenübe. Beléptem a custom recoverybe, és nyomtam egy wipe data/factory resetet. Egyelőre itt tartok.
Azt a dalvikot hogy kell? :D

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9441) natë válasza Neck (#9440) üzenetére


natë
nagyúr

Jajj...kihagytam, hogy a restore előtt nyomj egy data törlést is :B Basszus...remélem még nem késő.

A cache és dalvik a flash előtt kell (utána sem árt).
A dalvik az advanced menüpontban van.

[ Szerkesztve ]

(#9442) Neck válasza natë (#9441) üzenetére


Neck
veterán

Szerk: Ja ok. Az RSD lite-ból a legfrissebbet tegyem fel a notira?

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9443) natë válasza Neck (#9442) üzenetére


natë
nagyúr

Az sbf file-t RSD Lite-tal a pc-dről flasheld. 5.3.1-es verziót használom én személy szerint.

[ Szerkesztve ]

(#9444) etooo válasza natë (#9433) üzenetére


etooo
senior tag

24 fps, de nem rossz :)

(#9445) romo77


romo77
csendes tag

Sziasztok
Segítségeteket szeretném kérni
telefon 2 hetes 2.2.2 verzióval
Cm7 rom-ot szerettem volna telepíteni elolvastam több leírást is. Minden jól ment egészen az újraindításig /Elvileg mindent úgy csináltam, ahogyan ott le van írva./
Újraindításkor motorola logó és állandóan újraindul :W .
wipe futtatva /többször/, akkumulátor kivesz, semmi eredmény :(
Valakinek esetleg valamilyen tanácsa?
/a fórumot elkezdtem végigolvasni de nagyon hosszúnak tűnik/ :O
Segítségeteket előre is köszönöm

(#9446) natë válasza etooo (#9444) üzenetére


natë
nagyúr

Szerintem a VGA-tól azért használhatóbb :K

(#9447) Neck válasza natë (#9443) üzenetére


Neck
veterán

Ok. Le tudnád írni, mit kell csinálni? :B Mikor dugom rá az USB-t, mikor indítom újra, mikor mit csinálok? Vagy valami leírást? Nem akarom elrontani :B

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9448) Heimdallr75 válasza natë (#9446) üzenetére


Heimdallr75
őstag

5let, javaslat egy defy edition lgcamhoz? persze csak ha igény van rá :D

الغريبة في هذا الكوكب

(#9449) RootRulez válasza romo77 (#9445) üzenetére


RootRulez
félisten

Ezt nézted?

═════════════════════════════════════════

(#9450) natë válasza Neck (#9447) üzenetére


natë
nagyúr

Ha törölted a data-t, reboot majd egyszerre nyomva a bekapcs és a hangerő fel gomb.
Ha jól csináltad bejön a boot loader.
Rádugod usb-n a laptopodra, rsd lite indít, fixed sbf betallóz, flashsel.
Ha minden ok, újraindul a telefon és van egy Defy+-od :D

Heimdallr75 : ma kivesézem és összeszedem a gondolataimat. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.