Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9451) etooo válasza natë (#9446) üzenetére


etooo
senior tag

Nyilván, csak kíváncsi voltam, hogy mennyi az annyi :)

(#9452) chab7


chab7
addikt

Na mennyi duma van ma. Én meg egész nap úton, intézkedem :( Majd talán este után tudok olvasni. De hogy a régi verziós eu + rom mennyivel kelendőbb mint a frissebb kínai ...

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#9453) natë válasza chab7 (#9452) üzenetére


natë
nagyúr

Mert működik és ez eléggé nyomós érv. :DDD

(#9454) Lacopapi válasza mijos (#9400) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ha meg vagy elégedve akkor minek váltanál?? Hála az égnek,hogy ilyen is van.Egyébként nem merül gyorsabban,sőt,mivel jobban van optimalizálva,némileg jobb a battery használat is.
Folyamatos használat mellett (persze attól is függ,mire használod),naná,hogy lemerül,a Defy-nak még így is nagyon jó az akksi ideje az okostelefonok között.

(#9455) mijos válasza Lacopapi (#9454) üzenetére


mijos
senior tag

Akkor lehet, hogy a jobb akkumulátor kezelés miatt kellene váltanom ? Vagy nincs jelentős teljesítménynövekedés? Gondolok én itt 5-10-15%-ra ?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#9456) Neck válasza natë (#9453) üzenetére


Neck
veterán

Jelentem, megy :D
Nem is volt nehéz, sőt tulajdonképpen baromira egyértelmű, csak kegyetlenül be voltam szarva tőle :D
2 kérdés:
Csináljak még egy factory reset - dalvik resetet, vagy felesleges?
Hogy tudom a %-os battery-t bekapcsolni a notif. baron?
Kösziii:D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9457) natë válasza Neck (#9456) üzenetére


natë
nagyúr

Factory resetet semmiképp!

Cache/dalvik mehet és egyébként sem árt még egy reboot ahogy észrevettem.

A notif. báron nem tudod (patchelhető), ellenben egy widgetet ha letöltesz az mutatja frankón.

(#9458) lizakattila


lizakattila
senior tag

Sziasztok!

Ne szidjatok, most nem tudok mindent visszaolvasni.
Valaki dobna egy linket (vagy priviben leírná) hogyan kell Defy-re cwm-et rakni és utána valami "normálisabb" romot. :B :R
(Samsungom van, azon már volt pár, úgyhogy nem vagyok teljesen kezdő, de ezt ahogy néztem kicsit másképp kell.)

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#9459) Neck válasza natë (#9457) üzenetére


Neck
veterán

Első boot óta megy, mindjárt tolok egy rebootot. Eddig azt vettem csak észre rajta, hogy más a menü (gondolom a 2.3 meg a deodex miatt), illetve hogy nagyon gyors, agyonveri az eddigi gyári ROMot.
A WiFi is stabilabb, egy kockával jobb jelerősséget látok (eddig 2 kocka volt, most 3, 80 centis vályogfal + egy hűtő :DDD )

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9460) natë válasza Neck (#9459) üzenetére


natë
nagyúr

Mehet az 1 Ghz :D

(#9461) Neck válasza natë (#9460) üzenetére


Neck
veterán

OK :D De SetVSeltől rebootol a teló. Mivel állítsam?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9462) natë válasza Neck (#9461) üzenetére


natë
nagyúr

Nem fog, ha előtte engedélyezed a recovery menüben a túlhajtást ;)

(#9463) Lacopapi válasza mijos (#9455) üzenetére


Lacopapi
addikt

Csak azt tudom,amit a quadrant eredmények mutatnak,az pedig nagyjából 10% teljesítménynövekedést mutat...(~2200 -- ~2500),de ez lehet több is.

[ Szerkesztve ]

(#9464) Neck válasza natë (#9462) üzenetére


Neck
veterán

Meg is találtam :D Most csekkolom.

Eddig nagyon tetszik ez a ROM. Ha pl az előzőben shutdownt nyomtam, eltartott vagy 10 secig mire pár rezgés után megdöglött, most ez 2 secig tart.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9465) natë válasza Neck (#9464) üzenetére


natë
nagyúr

A quadrant érték relatíve alacsony a gyári driverrel (1600 körül), de mivel én nem játszom ez nem nagyon izgat.

(#9466) mira72 válasza natë (#9433) üzenetére


mira72
őstag

Ezért a minőségért nem tök mind1 hogy 720 vagy akármi a felbontás?
Élvezhetetlen sz@r, nem is értem miért kell küzdeni vele hogy ebbe vegyen fel..
Akármit csinálunk szar a kamerája, a 5 éves N82-m sokkal szebbet vett fel, kisebb felbontásba, és szerintem ennél a defy is szebbet fesz fel kisebb felbontásba ....
Nem lehet hogy ezt csak felinterpolálta?
Na mind1 .. ez van :D

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#9467) natë válasza mira72 (#9466) üzenetére


natë
nagyúr

Zöld kamerád van? :DDD

Neck : [link] Ezzel még gyorsíthatod a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#9468) w333


w333
félisten

Na megtisztitotam a kis defy-t :D ki mondta hogy a fogkefe csak fogmosásra jó :D
Oldalt a képernyő körül is kijött minden kis porszem :D :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#9469) mijos válasza Lacopapi (#9463) üzenetére


mijos
senior tag

Nem tudom érdemes-e szenvednem vele, mert lehet veszek pót akksit. Ha nem vagyok itthon vagy áramforrás közelében akkor ott a pót akksi...

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#9470) mira72 válasza natë (#9467) üzenetére


mira72
őstag

Piros.. de nem tök mind1 .. az amit linkeltél (meg előtte a helikopteres is) .. szerintem sz@r .
Kb. olyan hogy minek felvenni .....
Képek elmennek, de az is silány amit csinál ....

[ Szerkesztve ]

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#9471) natë válasza mira72 (#9470) üzenetére


natë
nagyúr

Hát akkor semmiképp ne rakd föl a defy+ romot. :N
Sőt, szerintem csinálj a telefonoddal egy töréstesztet. Ha már ennyire nem jön be. :D

[ Szerkesztve ]

(#9472) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Bizonyos okokból kifolyólag úgy döntöttem, hogy újraflesselem a gyári szoftvert. Mivel eredetileg is 2.2.2 volt rajta, így gondoltam tökéletesen megfelel erre a célra a Central Europe-os JRDNEM_U3_3.4.2_179-002. Mindent úgy csináltam ahogyan az levagyon írva itt. Viszont a vége felé, mikor indítaná automatikusan el a telót, akkor nem indul el, pontosabban a bootloop esete forog fenn, csak a piros Motorola logó tűnik fel. A legvégén kiírja, hogy indítsam manuálisan el a telót. Persze a végtelenségig csinálja az újraindulgatásokat. Kivettem az aksit, majd visszatettem, stb., de ugyanaz. Megpróbáltam még egyszer a flesselést, ugyanaz. Szerintetek ilyenkor mi van, nem jó neki ez a verza vagy én bénázok el valamit, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9473) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! A CM7 1.9.1CM Busybox verzióját frissíthetem 1.9.2-re, vagy ne piszterkáljam?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#9474) premete válasza Kendek (#9472) üzenetére


premete
veterán

Nyomtál előtte stock recoveryből wipe data/wipe cache-t?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#9475) Kendek válasza premete (#9474) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Éppenséggel nyomattam azt is, de most RSD Lite-val csináltam a flesselést. Előtte sem indult el a teló, de akkor azért, mert beletöröltem a rendszerfájlokba. Akkor csak pusztán a végtelenségig akart betölteni a rendszer, a CM7 újrarakása, FR, Cache törlés nem segített rajta. Tehát ezért gondoltam azt, hogy az alapoktól építkezem újra. Csak máris megakadtam emiatt.

<-ƘƘ->

(#9476) premete válasza Kendek (#9475) üzenetére


premete
veterán

Nyomj rá újra legalább kétszer stock recoveryből a wipe cache és wipe data-ra, utána próbáld újra rsd lite-tal.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#9477) vazzz válasza Kendek (#9475) üzenetére


vazzz
őstag

System recovery- wipe data/cache és indulni fog.
Mod: premete beelőzött. :)

[ Szerkesztve ]

(#9478) romo77 válasza RootRulez (#9449) üzenetére


romo77
csendes tag

köszönöm :R már el is olvastam

(#9479) mira72 válasza natë (#9471) üzenetére


mira72
őstag

CM7 nekem megfelel.. tudod munkaeszköz a telefon a dolgozó embernek, és nem azzal töltöm a napom hogy ROMokat cserélgessek ... , olvasom a fórumot és irigykedek egyesekre ( Te is köztük vagy ) hogy mennyire ráérnek erre (is) ...

Meg látom nem sikerült megérteni mire gondolok a felvétellel kapcsolatban, de azt gondolom megvan az a réteg is aki hasonlóan vélekedik mint én ....

[ Szerkesztve ]

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#9480) mijos válasza mira72 (#9479) üzenetére


mijos
senior tag

Függőségnek, megszállottságnak hívják szerintem amire te utalsz... :R

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#9481) romo77


romo77
csendes tag

Köszönöm RootRulez

Elolvastam ezt és minden leírását szabof1-nek.
Lenne egy kérdésem.
A Motorola Defy: A CyanogenMod-7 (CM7) telepítése kezdőknek leírásban az Android BootMenu verziószámának azt írja hogy, 0.6.1 kell lennie az enyém ennél magasabb 0.8.6 gondolom ez az előző hibás telepítés miatt lehet :F .

Kérlek segítsetek hogy ez valóban így van e és telepíthetem a leírás szerint a cm7 legújabb BOOT verzióját?

(#9482) natë válasza mira72 (#9479) üzenetére


natë
nagyúr

Úgy gondolom, hogy mindenkinek a magánügye, hogy az idejét mire áldozza.
Hihetetlen vagy sem, én is dolgozom, hálistennek a beosztásom lehetővé teszi, hogy az időm szabadon menedzselhessem.

Az hogy te a telefonod mire használod, mi tetszik a CM7-ben a privát magánügyed, de engedtessék meg nekünk, hogy örüljünk a szutyok HD-nek és kipróbáljunk más rokomat is (a tapasztalatainkat pedig megosszuk).
Ha neked tökéletesen megfelel a CM7, örülök neki, használd egészséggel. Én is kedvelem, sőt minden romot szeretek, mert mindegyikben van valami jó.

Ha a Defy HD képességéről negatív véleménnyel vagy egy dolog, felfogtuk, megértettük 20x leírtad. Ettől függetlenül hidd el, lesz akinek bejönnek az így fölvett fun videók.

mijos : azért ne túlozzunk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9483) mira72 válasza natë (#9482) üzenetére


mira72
őstag

Látom ismét félre lettem értelmezve..
"Irigykedek" szavat nem véletlen írtam oda, és komolyan is gondolom..

Én is próbálgatok romokat.. de naponta 3-at ... ( mint Te átlagba, ahogy a topic hsz.eidből kiderült.. )

"HD képesség"? nem hiszem hogy én vagyok az igényes, inkább aki ezt képességbek nevezi az súrolja erősen az igénytelenség határát...

Nem, nincs bajom a telefonnal , amire kitalálták tökéletes, de múltnap írta valaki hogy 10000HUF -ért beleteteti a piros lencsés cam.ot .. szerinted? ép ésszel ? ..

Na szal amire kitalálták jó, de fotózni meg fun videokat felvenni sajna nem .. pl. keress egy félhomályos szobát, azt élvezd az amit az ott készült képeken látsz ...
Az tényleg ok hogy ha épp nincs nálam kamera/fényképező, előkapom a zsebemből és klikk .. de amit egyesek művelnek, és hűdejó meg minden, az vicces :D..

NEM veszekedni, leszólni akarok.. most is írom, megvan az a réteg aki az én véleményemet ossza ( szerintem ) , és megvan az a réteg is aki nyaralásra a defy-jét viszi mint fényképező/kamera ...
Ennyi ...

:R

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#9484) Lacopapi válasza natë (#9482) üzenetére


Lacopapi
addikt

No,megszállottként természetesen feltettem a Defy+ romot...ééééés csakugyan,ha mindent annak rendje-módja szerint csinálok,akkor nincs akksim....azaz nem látja a teló,de olyan szinten,hogy kikapcsolva sem tölti :(((
Ebből arra a következtetésre jutottam,hogy a zöld lencsések (én is) hátrányos helyzetben vannak.Ami viszont megengedhetetlen,hiszen ugyanazért az árért rosszabb minőségű terméket árulni igen nagyfokú szemétség.
Természetesen nem mondom,hogy egy kamera ,vagy akár a fotózás létfontosságú lenne,de ha van,akkor legyen jó.A gond az,hogy a gyári romokban mindkettő ugyanúgy működik (gondolom),tehát arra nem lehet hivatkozni,hogy rootolás után kevesebb lehetőségem van mint a pirosszeműeknek.
Tehát csak morgok magamban és visszateszem a CM7 valamelyik verzióját.....

bocs az off-ért,de dühös vagyok. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9485) natë válasza mira72 (#9483) üzenetére


natë
nagyúr

Van, hogy 4-et is kipróbálok :DDD

Komolyra fordítva a szót, persze, igazad van, a HD "képessége" a Defy-nak nem valami egetverő. Ellenben ha ezt a 720p-s felvételi lehetőséget szimpla stock rommal tudjuk használni, ami ráadásul gyors is, miért ne?
Vörös lencsét én sem vennék 10 ezerért, az tényleg túlzás...
Voltam a nyáron tengerparton és nem rosszak a képek amiket csináltam a telefonnal (szikrázó napban persze), mondjuk azért ott volt a fényképezőm is.

Lacopapi : valóban..mivel a Defy+ -ban nem találsz SOC modult, így a rá írt rom sem igazán fogja hackelés nélkül támogatni :(

[ Szerkesztve ]

(#9486) Kendek válasza premete (#9476) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, megpróbáltam, de a probléma még mindig fennáll sajnos. :(

<-ƘƘ->

(#9487) vazzz válasza Kendek (#9486) üzenetére


vazzz
őstag

Hány Mb az az .sbf, amit fel akarsz tenni?

(#9488) Lacopapi válasza natë (#9485) üzenetére


Lacopapi
addikt

Tévedés ne essék,a kamera az előírt módon megtámogatva remekül működik,viszont nincs akku....azt gondolom,ennyit nem ér.Egyébként maga a rom jó is meg gyors is.Viszonylag.
Voltaképpen,ha lenne egy asztali töltőm (mint ahogyan nincs), lehet,hogy nem érdekelne a kérdőjel a notificationban :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9489) Kendek válasza vazzz (#9487) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Letöltöttem többször is, és azokkal próbálkoztam. 360,7 MB-os mind és az első hozzászólásban linkelt helyről szedtem.

JRDNEM_U3_3.4.2_179-002_DEBLUR_SIGN_SIGNED_UCAJRDNEMARAB1B80AA03A.0R_PDS03C_USAJRDNFRYORTCEE_P016_A016_HWp3_Service1FF.sbf

<-ƘƘ->

(#9490) natë válasza Lacopapi (#9488) üzenetére


natë
nagyúr

Van rá megoldás, följebb valaki linkelte is...

(#9491) Lacopapi válasza natë (#9490) üzenetére


Lacopapi
addikt

Tudom,de ennyire nem akarok belemászni a teló lelkébe....ha könnyen nem megy,akkor nem érdekel...mellesleg vmi fájlt kellene cserélni,vagy mi. :U
Minél jobban piszkálom,annál több a hibalehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#9492) #11527168


#11527168
törölt tag

Sziasztok! Nem tudtok arra megoldást, hogy a Ginger romok SOC modullal nem találnak zárt wifi hálózatokat? Kitöröltem már a system/wifi/wpa_.....conf fájlt de semmi változás. Köszi :R

Egyébként az új Defy+ rom nagyon jól működik, az eddigi legjobb rom! (persze GreenBread + 3d patch kellett hozzá) Az akku kijelzőt a CM7-ből való system/bin/battd fájl cserélésével lehet kijavítani!

[ Szerkesztve ]

(#9493) natë válasza #11527168 (#9492) üzenetére


natë
nagyúr

Framework with 1% battery step.

Lacopapi-nak is!

[ Szerkesztve ]

(#9494) #11527168 válasza natë (#9493) üzenetére


#11527168
törölt tag

Köszi. De ez megoldja a Wifi problémát? Mert nekem az akku-kijelzés rendben volt eddig is.

(#9495) AizawaKouta


AizawaKouta
tag

Ha valakinek CM7 van fenn, és már beállította a cpu értékeket, de még spórolni akar az energiával, akkor a CM beállítások – Megjelenítés – Automatikus háttérvilágítás – Tompítási szint és alatta a többi szint szerkesztésével lehet kisérletezni. Nekem most asztalon pihenve is 3mA-rel kevesebbet fogyaszt, de még csak tegnap kezdtem kísérletezgetni vele.
Amúgy cpu-m a boot menűbe beállítva: 300/18, 600/28, 1000/48 treshold 90%
Így Telenor/Djuice hálózaton -79-es térerővel 25mA volt a fogyasztás ugyanezen cpu-val, most meg 21-22mA.

(#9497) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Szerintetek most mit próbáljak még flesselni rá? Eddig kipróbáltam a Central Europe-ot, a Nordicot és a Singapore-osat is, ez mind 2.2.2 és mindegyik bootloopol, akárhogyan is próbálom. :F

<-ƘƘ->

(#9498) mira72 válasza Kendek (#9497) üzenetére


mira72
őstag

RSD Lite-al tetted őket?

(#9499) Kendek :
Nekem ez ami segített egyszer, hasonló esetben :

JRDNEM_U3_3.4.2_179-002_DEBLUR_SIGN_SIGNED_UCAJRDNEMARAB1B80AA03A.0R_PDS03C_USAJRDNFRYORTCEE_P016_A016_HWp3_Service1FF.sbf

Ez vmi szervíz rom ..

[ Szerkesztve ]

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#9499) Kendek válasza mira72 (#9498) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, azzal, az 5.3.1-essel.
Azt már vagy nyolcszor fölraktam, azzal kezdtem...

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9500) natë válasza Kendek (#9499) üzenetére


natë
nagyúr

Ezt rakd föl, aztán mehet a 2.2.2

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.