Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9051) Mauzes válasza mira72 (#9050) üzenetére


Mauzes
őstag

Persze, lehet úgy is nézni, hogy jaj de jó, 1000 ft-ért már tudok mobilnetezni a telefonommal, de lehet arányosan is, azaz hogy mekkora pofátlan lehúzás nyamvadt 100 MB-ért elkérni ennyit. Én valahol a kettő között félúton vagyok.

(#9052) volvoguy válasza mira72 (#9050) üzenetére


volvoguy
addikt

Utánaolvasva azt találtam, hogy a WCDMA amerikai mobil szélessáv, a GSM pedig európában használatos.

Azért kérdeztem, melyik legyen...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#9053) chab7 válasza Mauzes (#9051) üzenetére


chab7
addikt

Hát pediglen az az 1000-es korlátlan netre van. 100 megáig gyors, onnan meg lassabb. Az a lehúzás mikor nincs netcsomagod és kilobájtonként összeugrik a fizetnivaló.
Ezresért meg annyit netezel amennyit akarsz (vagy ameddig nem zavar a lassítás).

(Más: úgy látom a pocsolya is kezd kiszáradni így őszre.)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#9054) natë válasza mira72 (#9050) üzenetére


natë
nagyúr

Igazából nekem hulla mindegy, mert a cég fizetni :P

(#9055) mira72 válasza volvoguy (#9052) üzenetére


mira72
őstag

igen, WCDMA a szélessáv, nem csak az amerikai....

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#9056) petike.hu válasza chab7 (#9028) üzenetére


petike.hu
csendes tag

Na na azért ez már nem így van :N

Alább egy Defy+ némethonból...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1280559

Ja és második sor elszomorító: "the bootloader is locked, of course"

Szégyen, gyalázat! Motorola csak ígérget :(((

MOTOROLA: UNLOCK BOOTLOADERS NOW!

***bocsánat a kiabálásért***

[ Szerkesztve ]

(#9057) kano válasza mira72 (#9050) üzenetére


kano
nagyúr

Tényleg csak 300MB-nál korlátozzák?

petike.hu
Reméljük, hogy a Google átrendezi a dolgokat, mivel ugye a Moto már az övé. :C

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#9058) domerator válasza petike.hu (#9056) üzenetére


domerator
veterán

A 2.6.32.9 kernel az nem a froyo kernel? Az enyémen az fut.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#9059) AizawaKouta válasza volvoguy (#9049) üzenetére


AizawaKouta
tag

Legegyszerűbb ha a Beállítások, CyanogenMod beállítások, Felület, Értesítési energia widget, Widget gomboknál kirakod a 2G/3G váltása kapcsolót (ugyanott alul meg beállíthatod a gomb viselkedését). Így az értesítési sáv lehúzásával tudod állítani a GSM/WCDMA kapcsolót. Tapasztald ki neked milyen sebesség kell azokhoz a programokhoz amikkel a netet használod.

(#9060) tarnagy


tarnagy
aktív tag

Nálam a WIUI van fent, ezt szeretem a legjobban. Most raktam föl az 1.9.23-at, és azt tapasztalom, hogy nincs benne sehol olyan, hogy wifi-s internetmegosztás, azaz mobil AP. Az egyik tether porgramot felraktam, de az csak peer-to-peer-ben tudja, a Kindle-m pedig ezt nem fogadja el. Úgy rémlik, hogy a WIUI 1.9.9-ben benne volt (nem próbáltam ki, de mintha láttam volna). Most csak usb-s internetmegosztás van a...23-ban. Vagy én vagyok figyelmetlen? :F
Egyébként az 1.9.23 gyorsabb, mint az 1.9.9 volt, pedig az is 1,1 GHz-en muzsikált. (pl. a Linpack ennél 18.35, az 1.9.9-nél 16.24 volt)
Wajk kiváló munkát végez!!! :C

[ Szerkesztve ]

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#9061) lipido válasza petike.hu (#9056) üzenetére


lipido
senior tag

Én is erről beszélek, attól hogy kis haánkban még nincs +, attól kiadták már! Na már most, n csak a számítógépekből tudk kiindulni (op rendszer), de olyat nem lehet csinálni, h simán "lemásolni" a hivatalos 2.3-at és csinálni belőle .sbf-et? Gondolom, ha a vas ugyan az, akkor gond nélkül mennie kell.

(#9062) volvoguy válasza AizawaKouta (#9059) üzenetére


volvoguy
addikt

És ha egyáltalán nem használok mobilnetet, csakis wifizem, akkor melyik hálózati módot alkalmazzam?

GSM only? WCDMA only? Automatic?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#9063) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Tegnap beta6-os Cm7-re feltettem az RC1.5-öt. wipe cache/ dalvik volt, data wipe nem (simán a zipet és a gapps-ot feltettem recoveryből). Ment is, jó is, használtam szépen, viszont ma már nem tudott a wifihez kapcsolódni. Nem is találja az itthoni 2 router egyikét se... connecting .. és ennyi.

Tudok valamit tenni azon kívül hogy froyot rakok és kezdem az egészet elölről? érdemes egy wipe data-t nyomni?

(#9064) Erlter válasza tothjozsef (#9063) üzenetére


Erlter
csendes tag

első lehetőség: mentett kapcsolatok elfelejtése majd újra hozzáadása
második: /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf törlése
harmadik: wipe cache partition és advanced->wipe dalvik cache
ha egyik sem jön be akkor szerintem frolyról újra

(#9065) AizawaKouta válasza volvoguy (#9062) üzenetére


AizawaKouta
tag

Akkor az adatok engedélyezése mögül vedd ki a pipát. Az alatta lévők csak a netes forgalomra vonatkoznak. Még átállíthatod csak 2g-re ha netalán véletlen mégis felmennél a netre, akkor kevesebb adatot generál pár mp alatt amíg kilövöd. Esetleg használj APN állító progit ha biztosra akarsz menni hogy véletlen nem lépsz netre. A másik forum gyorskeresőjébe rákereshetsz az APN, APNdroid, Elixir szavakra. A hálózat beállításaira CM7 alatt a Defy Baseband switcher program szolgál. Az meg alapból ott van a többi program között feltelepülve. Ott nekem EMEA, Central Europe Hong Kong… Noric van beállítva.

(#9066) SlausK


SlausK
tag

Üdvözlök minden Defy user-t!

Nekem is van egy ilyen készülékem, amelyet még nyár elején frissítettem 2.2.2-re a Motorola Software Updater nevezetű program segítségével. Gondolkodtam ROM cserén, mert örülnék a legfrissebb androidnak. A CM7, illetve a MIUI/WIUI ROM-okra gondoltam, mert mások tapasztalataiból arra következtettem, hogy ez a kettő ami igazán kiforrott. Lehet, hogy már sokszor le lett ide írva vagy linkelve, de valaki leírná vagy linkelne egy jó leírást mindkettő ROM telepítésére? Akár angol nyelvű is lehet, de jobban preferálnám a magyar nyelvű leírást. Ami még fontos lenne, hogy ha jól értelmeztem az 1. hsz-ben leírtakat, akkor a feltelepített ROM-ról ( CM7 vagy MIUI/WIUI ) csak akkor lehet visszarakni a gyári 2.2.2-t, ha a feltelepített ROM Fixed SBF-es volt, vagy működik Full SBF-essel is? Fontos lenne, mert ha esetleg gariztatni kellene a készüléket nem ártana, ha a gyári rendszert visszatudnám varázsolni. Ha tudnátok linkelni egy leírást a gyári ( 2.2.2 ) ROM visszatételéről azt is megköszönném.

írok egy-két adatot:
- System version: Moto_Version.34.179.2.MB525.Retail.en.CEE
- Firmware version: 2.2.2
- Baseband version: EPU93_U_00.59.01
- Build number: JOREM_U3_3.4.2_179-2

Előre is köszönöm. Várom válaszaitokat.

(#9067) chab7 válasza petike.hu (#9056) üzenetére


chab7
addikt

"Some shops already have it"

Szolgáltatóknál még hivatalosan nincs ;)

(#9066) SlausK: Jól gondolod, sokszor lett már linkelve. Keress vissza szabof1 leírásaira. Napi 2-3x be vannak ide linkelve.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#9068) Erlter válasza SlausK (#9066) üzenetére


Erlter
csendes tag

először ezt
majd ezt (cm7) vagy ezt (wiui)

2.2.2 cee visszatétele ugyanúgy rsd lite-tal történik, ahogy az első linken szerepel, mivel a cm7-t és wiui-t nem sbf fájlból telepíted, tehát nem váltanak kernelt

(#9069) chab7 válasza Erlter (#9068) üzenetére


chab7
addikt

cm7 az vált kernelt is, mert míg a fent általa is említett jelenlegi legfrissebb cee gyári rom kernele 2.6.32.9-ga28fcc4 jfqk83@zch68lnxdroid07 #1
addig a cm7 rc1.5 már 2.6.32.9-gb08c3c8 vfcj78@zch68lnxdroid50 #1

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#9070) Erlter válasza chab7 (#9069) üzenetére


Erlter
csendes tag

elnézést a pontatlanságért és köszönet a javításért :)
ettől függetlenül a visszatérés ugyanúgy működik :D

(#9071) SlausK válasza Erlter (#9068) üzenetére


SlausK
tag

El kezdtem olvasgatni. Köszönöm az eddigi segítséget. Még annyi lenne a kérdésem, hogy a [link] -en található lépések között az 1-1.11-ig lépések a gyári ( 2.2.2) ROM visszatételére vonatkoznak? Ha igen, akkor gondolom nekem a 2. lépéstől kell kezdenem. :) Illetve, azért nem árt az egész előtt elvégeznem egy Wipe cache/data műveletet, vagy nem szükséges?

Még egyszer köszönöm.

(#9072) Lacopapi válasza SlausK (#9071) üzenetére


Lacopapi
addikt

Mindenesetre nem árt wipe-olni,időben szinte semmi és jobb a békesség :D

(#9073) Erlter válasza SlausK (#9071) üzenetére


Erlter
csendes tag

nyugodtan csinálhatod a 2. lépéstől
előtte nem szükséges a wipe data (én anno nem csináltam), telepítés közben úgyis van wipe data/factory reset lépés ami ezt takarja :) ha mégis csinálsz akkor sem árt, és személyes megnyugtatásnak is jól jöhet, ha tiszta rendszerrel indulsz :D

(#9074) honeker


honeker
őstag

csá...ez volt rajta......cm7-110921-0721-NIGHTLY-Jordan.zip.........le cseréltem ere cm_jordan_full-10.zip .......nem találok nagy különbséget a 2 között vagy vak vagyok ? ugye ez két különböző csapat ?

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#9075) chab7 válasza honeker (#9074) üzenetére


chab7
addikt

Két csapat volt, most vannak összeolvadóban.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#9076) natë


natë
nagyúr

Kíváncsi vagyok, hogy a fölrakott hivatalos defy+ romból mikor gyártanak valami frankó customot.... :U

Jim Tonic : Ámen. :K
chab : arra!

Most hogy fölraktam és kicsinosítottam a CM7-et, egy kollégámnál kipróbáltuk a CMiUi új verzióját. Yay. Föl kéne rakni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9077) Jim Tonic válasza natë (#9076) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Gyanúm szerint kijön majd ez a Defyre is, csak nem ugyanaz szűzen feltolni, mint upgradelni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9078) chab7 válasza natë (#9076) üzenetére


chab7
addikt

Erre gondolsz?
4.5.1-134_DFP-74

Kár hogy a kínai újabb verziószámú 4.5.3 :(

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#9079) croli válasza Halo (#4206) üzenetére


croli
aktív tag

Megosztanád velem mi a különapp neve??

(#9080) natë válasza chab7 (#9078) üzenetére


natë
nagyúr

(#9081) honeker válasza natë (#9080) üzenetére


honeker
őstag

csá... CM 7 rá lehet tenni és ha igen hogyan ?

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#9082) natë válasza honeker (#9081) üzenetére


natë
nagyúr

csá.

HOW TO INSTALL

- Starting installation with any original froyo 2.2.2 (rooted)
- Download MotoGinger Teaser v5 and put the unzipped folder in Microsd--->(folder and subfolder) clockworkmod---> backup---> put motoginger-test5 folder

1. wipe via CWM
2. advanced restore (system/only)
3. flash fixed-sbf ----> you find it in zip folder of rom (teaser v5)
4. wipe via stock recovery, then reboot.

Rálehet, de javaslom a froyo alapokat.

(#9083) honeker válasza natë (#9082) üzenetére


honeker
őstag

:R ha jól tudom eben nincs magyar nyelv ?

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#9084) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Amikor először elindítottam a Market-et a CM7-en, kiírt vmit, ahol OK és Cancel lehetőségek voltak. Nem az volt, hogy felajánlotta a google appokat (Maps, Latitude stb Youtube), amik ugye hiányoznak a CM7-ből?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#9085) chab7 válasza natë (#9080) üzenetére


chab7
addikt

Nekem ez a rom továbbra sem jön be. Én most egy visszatérést fontolgatok a cm7-re, de félek hogy mire felépítem addigra jön az új plusszos rom és akkor viszont meg maradnom kellene.

(#9084) suti_88: De az.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#9086) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Mintha egy CM7-es videón láttam volna, hogy az app drawert megnyitva felül van egy kis sáv, amibe szintén appokat lehet pakolni.

Vagy valamit elnéztem, és az a Defy+ 2.3ban van?

Avagy egy másik Launcher?

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#9087) pok.tom


pok.tom
aktív tag

Hali

gmaps frissebb verzió felrakás előt
elég wipe cache partition és wipe dalvik cache?
vagy nem kell ezt sem?

(#9088) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Ismeri, próbálta-e valaki ezt a ROM-ot:????

JBoogie3 LiquidArc Gingerbread

[link]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#9089) natë válasza mszl (#9088) üzenetére


natë
nagyúr

Igen, nagyon jó, gyors rom, kiváló akkuidővel.

Ha ki akarod próbálni, innen töltsd le.

(#9090) natë válasza chab7 (#9085) üzenetére


natë
nagyúr

Ezt láttad már? Stock gb rom. Igaz csak vörösöknek.

(#9091) SlausK


SlausK
tag

Sikerült feltenni a CM7-et. A 10 ujj érzékelés is működik. :) Köszönöm mindenkinek. Viszont az lenne a kérdésem, hogy ha most kiszeretném próbálni a WIUI-t akkor vissza kéne állítanom a gyári ( 2.2.2 ) romra? Vagy a CWM-be hogyan kéne telepítenem a WIUI zipet, melyik menüpontokkal?

(#9092) mszl válasza natë (#9089) üzenetére


mszl
aktív tag

Kérhetnék egy kis segítséget, hogy miképp lehet felvarázsolni a telóra?? KInek a leírását kell követni?? Melyik ROMból kellene kiindulni??

Előre is köszi!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#9093) chab7 válasza pok.tom (#9087) üzenetére


chab7
addikt

Érdemes,csak pár másodperc az egész.

(#9090) Mozzarella: ezt még nem, de most már megvárom az európai defy+ romokat. már itt kopogtatnak ;)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#9094) pok.tom válasza chab7 (#9093) üzenetére


pok.tom
aktív tag

oké köszönöm.

(#9095) SlausK válasza SlausK (#9091) üzenetére


SlausK
tag

Már megtaláltam... ;)

(#9096) RootRulez


RootRulez
félisten

0926os nightlyval nem megy a frissítés a marketben. A "homokóra" forog a betöltés felírattal, de nem indul el...

megoldottam... clear data kellett

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#9097) Neck


Neck
veterán

Feltettem a setvselt, a tresholdhoz nem nyúltam (86%), a beállítások:
30/300
45/600
55/800
(tudom, eléggé safety, de csak most kezdtem :D)

Kérdés: Mi a túróért lassul be a telefon, miután apply-t nyomok? Úgy egy percig olyan, mintha számolna gőzerővel (semmilyen más app nem fut, minden adatkomm kilőve).

Aztán megszűnik, és villámgyors megint minden.

A telót widgetek nélkül használom, szóval tényleg nem fut más app,

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9098) chuck


chuck
csendes tag

Sziasztok

Cyanoged 7 1,5 rc-t telepítettem 2 hete, de iszonyatosan zabálta az aksit, és eldobálta a térerőt. Erre most feltettem 2nd init, hogy megpróbálkozzak másik móddal. AZ nem ment fel, aztán addig ügyeskedtem, míg míg nyomtam egy uninstallt a bootmenüben. Teló ujraindít, logonál nem jut tovább. Próbálok a hagyományos bootmenübe belépni, de nem sikerül.
Ötlet valakinek, mivel tudnék próbálkozni ?
Olvasom a hozzászólásokat, de ilyennel még nem találkoztam.

Ne ess pánikba!

(#9099) chab7


chab7
addikt

Na egy kicsit mélyítsük ezt a vizet.
Van aki már rootolt linuxon?
Most próbaképpen EZT szeretném végigcsinálni, de a root 7-es pontnál elakad. Egész pontosan lefut aminek le kell, de aztán az adb device nem mutat eszközt, sem közvetlen a shell-ből kilépve, sem az adb-server újraindítása után. Így persze nem tudok vissza belépni a shell-be.
A teló újraindítása után újra látja, de akkor belépve a shellbe $ fogad nem pedig #
Szóval itt elakadtam. Ha valakinek már rootolt linux alatt megsúghatná a megoldást.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#9100) chab7 válasza chuck (#9098) üzenetére


chab7
addikt

Pedig ilyen elbaszásokra szabof1 már írt egy szösszenetet és napi szinten van linkelve az elqróknak.

Csak tudnám a működő cm7 esetén minek tettél fel 2nd initet? Meg egyáltalán hogyan, mikor már fent volt? És mindezt hol olvastad hogy így kell tenni? :(

Na jó, csak most , csak neked: [link]
De eztán odafigyelni és nem barmolni.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.