Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8151) chab7 válasza natë (#8149) üzenetére


chab7
addikt

Mivel Walter kiszedte belőle a fm appot, így visszajöttem az MS2Gingerre + 109-es fixed sbf + 109-es fm app.
Ez így már egész korrekt. Az xda topicjában van is egy hsz amiben az aktuális állapotot vázolom zöld kamerásoknak.
Amúgy már van minden romról nandroid mentésem, remélem gyorsabban fogok így cserélgetni a romok közt.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#8152) pvojnisek válasza Lacopapi (#8088) üzenetére


pvojnisek
csendes tag

Köszi a tippet! Megnéztem, de sajnos sehol nem találok.
Lehet, hogy eladom alkatrésznek.. :-(

(#8153) pvojnisek válasza natë (#8137) üzenetére


pvojnisek
csendes tag

Öreg, ez nagyon ott van!
Tetszik a clean design! :-)

(#8154) vazzz válasza pvojnisek (#8152) üzenetére


vazzz
őstag

Honnan tudod, hogy behalt az alaplap?

(#8155) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

A 18-i nightly-t miért vették le?Valami baj volt vele? :F
ill. 1 kérdés:Ha 1 nightly felrakása közben hívnak, akkor meg fog jelenni a nem fogadott hívás?( :DDD )

(#8156) kano válasza chab7 (#8151) üzenetére


kano
nagyúr

Én leszedtem ezt a csodát. Valahogy lassú és nem az igazi. Ha feltettem a Launcher Prot akkor nem tudtam kitenni bizonyos widgeteket a homescreenre. Összekeveri a névjegyeimet a szinkronizálásnál és az APN widget (amellett, hogy nem tudtam kitenni a Launcher prora) sem működik normálisan.
Szóval ez még azért nagyon kezdetleges szerintem.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8157) tib78 válasza chab7 (#8006) üzenetére


tib78
tag

Sziasztok!

Sok hsz-t elolvastam, de valahogy lemaradtam arról, hogy mire is jó a 3d fix, és mikor kell?
Meg az 1% battery?

Mi8, Garmin Instinct, Seiko Sumo, Samurai, Citizen Promaster

(#8158) natë válasza kano (#8156) üzenetére


natë
nagyúr

Ez a hsz jól jött, épp most akartam magam rávenni a kipróbálására. :R

(#8159) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Ma gondol egyet a DEFY és nem akar WiFit találni, mintha nem lenne egy sem, pedig látnia kéne vagy 3-at és csatlakoznia kéne egyhez. :(

Eddig ment, éjjel repülő mód volt, azóta újra is indítottam, de csak nem megy...

═════════════════════════════════════════

(#8160) szepnorbee válasza chab7 (#8138) üzenetére


szepnorbee
csendes tag

Hali! Most nézem a képernyéképeden h. Anarcs van kiírva az időjárásnál :) Ott laksz? Én meg gemzsi vagyok :D Milyen kicsi a világ....

(#8161) Moon_Walker válasza azon (#8139) üzenetére


Moon_Walker
tag

Kapcsold be az In-accurate proximity-t a beállításokban.

(nem kötelező megadni)

(#8162) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

heló!
Tudnátok ajánlani valami jó stabil és akkukímélő cpu beállítást 1.2Ghz-ig? előre is kösz!:)

[ Szerkesztve ]

(#8163) RootRulez válasza RootRulez (#8159) üzenetére


RootRulez
félisten

WipeCache & Dalvik Cache nem, de az összes mentett kapcsolat törlése megoldotta...

═════════════════════════════════════════

(#8164) Kendek válasza Nxn908xxx (#8155) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Raktak fel helyette egy másikat, éjszakait. Nem hiszem, hogy gond lett volna vele, mert egész ideáig azt használtam. Most raktam fel ezt az újabbat, és csak annyi változást látok, hogy frissítették az előzőleg berakott VLC-t.

<-ƘƘ->

(#8165) kano válasza natë (#8158) üzenetére


kano
nagyúr

Ne tedd, ha használni is akarod aktívan a telefonodat.
És még azt nem is írtam, hogy a Launcher Pro-val együtt 3x csinált olyat, hogy a PIN után fekete képernyő vagy fél percig és utána jött csak a homescreen, ami rettentő lassú volt (és nem tudom, hogy miért). :F

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8166) Moon_Walker válasza Nxn908xxx (#8162) üzenetére


Moon_Walker
tag

persze: 1GHz/49 :DDD

(nem kötelező megadni)

(#8167) natë


natë
nagyúr

Újból előjött a WiUi / MiUi GPS bugja, miszerint bármilyen gps alkalmazást indítok, hot reboot lesz a vége....Mire végre belaktam és testreszabtam a telefonom.... :W
Tegnap még semmi probléma nem volt vele.

Lassan kezdem tényleg azt hinni, hogy a CM7-en kívül minden más fejlesztés...khm...gyermekbetegségekkel küzd. :(((

(#8168) m31wreg


m31wreg
csendes tag

Sziasztok!

Több helyen (itt is) és sokszor olvastam, hogy a Market-nek a gtalk jelenlétére van szüksége, hogy bejelentkezzen. Nekem a komplett Google cucc ki van pucolva a /system/app-ból, csak a GoogleServicesFramework.apk és a Vending.apk van meghagyva, és vígan hasít a Market. Most akkor mi van?

(#8169) domerator válasza m31wreg (#8168) üzenetére


domerator
veterán

Hmmm... ezt én is így tudtam a gtalkról... de akkor most kipróbálom... lefagyasztom, aztán reboot... ha megy, akkor megint egy számomra felesleges appal kevesebb :C

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#8170) chab7 válasza kano (#8156) üzenetére


chab7
addikt

Ezek a dolgok nálam nem jelentkeztek.

(#8157) tib78: 3d fix az a ms2ginger romra kell zöld kamerásoknak, 1% battery meg az egyik defy+ romon ahol nincs ilyen.

(#8158) Mozzarella: Nektek bayer kamera van, emiatt az én teszteléseim nem biztos , hogy nálatok is jó lesz.

(#8160) szepnorbee: Kicsi bizony ;)

(#8168) m31wreg: x-akta van :)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#8172) chab7 válasza kano (#8165) üzenetére


chab7
addikt

Még annyit hozzátennék,hogy tegnap este még egy 20 perces Maps navigációt is próbáltam vele, magyar hangos Judittal :) és simán ment, sehol egy röccenés.
Lassabb, lassab, az látszik a benchmark eredményekből (másik topic) de röccenés nem nagyon van azért (nálam).

Lehet azt nem szereti ha másik launchert kap, én a gyárival használom.

(#8171) beluudj: Elhiszem, sz@r látvány is. :(

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#8173) domerator válasza m31wreg (#8168) üzenetére


domerator
veterán

Kipróbáltam: talk fagyasztva, market működik rendesen! :C :C

Köszönöm a tippet!!! :R :R

(végül is lehet, hogy csak az első market bejelentkezéskor van szükség a talkra és utána már lehet törölni/fagyasztani)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#8174) kano válasza chab7 (#8172) üzenetére


kano
nagyúr

Azért sajnos a menüje sem az a sima működésű (mint a CM7 vagy a MIUI). És az a rábökök egy gombra és várok, várok, várok..... (és nem tudom, hogy vette a bökést vagy nem ) na és most reagál rá. Hosszú távon ez engem nagyon idegesít. :(((

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8175) chab7 válasza kano (#8174) üzenetére


chab7
addikt

Hát mint mondtam lassabb, ez tény. De ha annyit kellene várni azért az engem is idegelne. Természetesen nem kell használni, én is cm7-et, miui-t ajánlom azoknak akik csak használni akarják nap mint nap. Én ezzel is tudom, annyira nem vészes azért. Ezt szeretném is tudatni azokkal akik kiváncsiabb természetűek, hogy egy próbát megér, mert használható. De aki patentot akar az cm7/miui irány ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#8176) m31wreg válasza domerator (#8173) üzenetére


m31wreg
csendes tag

Kipróbáltam azt is, mert bennem is felmerült, új WIUI, ahogy bebootol RootExplorer fel, Google kipucol, utána Google account beállít, Market indít, és vígan elindult :)

(#8177) natë


natë
nagyúr

Lehet, hogy az első használható Defy+ leakig a legjobb választás egy Froyo barebone 720p patch-csel. ;]

(#8178) kano válasza chab7 (#8175) üzenetére


kano
nagyúr

Én vállalkozó szellemű vagyok, de azért alap dolgokat elvárok. Így nem sokkal ad többet mint a hivatalos 2.2.2. Most hivatalos 2.2.2 CEE van rajta, majd estig kitalálom, hogy mit tegyek fel.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8179) natë válasza kano (#8178) üzenetére


natë
nagyúr

Ha Froyo felé kalandozol, a Nordic vagy a SEA jobb választás, észrevehető sebesség különbséggel.

(#8180) chab7 válasza natë (#8179) üzenetére


chab7
addikt

Amúgy a sok különbözőség miatt kezdem azt hinni, hogy a piros kamerás nem csak a 720p-ben tér el a zöldtől. Viszont akkor inkább ne legyen 720p-m, mint annyit szenvedjek romokkal miatta mint ti a pirossal. Nálam majdhogy nem csak annyi a választás alapja, hogy melyik tetszik jobban küllemre. Ms2Ginger is használható ha lassabb is, de max csak annyira lassu mint a gyáriak. És érdekes módon a Defy+ meg MS2 romok azok piros telókra készültek eredetileg,mégis zöldön egész jól megy, ti meg pirossal szidjátok ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#8181) kano válasza chab7 (#8180) üzenetére


kano
nagyúr

Megy piros is csak nekem nem felel meg.
Mozzarella
Igen tudom, volt fent a nordic is. Szerintem CM7 vagy MIUI lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8182) natë válasza chab7 (#8180) üzenetére


natë
nagyúr

Én nem szidom, még anno az elején próbáltam és akkor is jól működött elsőre ;)

kano: a legfrissebb WiUi valami eszméletlen jó lett...csak az a GPS hot reboot ne lenne..... :O

[ Szerkesztve ]

(#8183) tib78 válasza chab7 (#8170) üzenetére


tib78
tag

"3d fix az a ms2ginger romra kell zöld kamerásoknak" Ezem van, de mihez kell ez nekem?

Mi8, Garmin Instinct, Seiko Sumo, Samurai, Citizen Promaster

(#8184) kano válasza natë (#8182) üzenetére


kano
nagyúr

Én sem szidom, de számomra nem felel meg. Egyedül a 720p nagyon szuper benne és hiányzik a többiből.
Próbáld meg a MIUI alap verzióját, hogy abban is jelentkezik-e a hiba.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8185) natë válasza kano (#8184) üzenetére


natë
nagyúr

Azt próbálom épp, de a céges wifivel soha nem működik a market... :(((

(#8186) chab7 válasza tib78 (#8183) üzenetére


chab7
addikt

Nézz egy quardant tesztet. A bolygóknál nézd csak meg a textúrát, milyen darabos, hibás alakzatok is megjelennek, az fps pedig közel nincs az 60-hoz ami kellene.
Majd tedd fel a fixet és úgy is nézd meg. (3d fix feltétele után amúgy nem lesz bootanimáció, csak egy fekete képernyő, nem kell megijedni, várni kell és indul a rendszer. Engem ez a bug nem zavar mert indítani nem sokat szoktam, olyankor semnézegetem a betöltő animációt, viszont a 3d-s dolgok sokat javulnak)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#8187) tib78 válasza chab7 (#8186) üzenetére


tib78
tag

Értem, így már kerek. Köszönöm. Egyelőre nem nagyon használok 3d cuccokat, szóval nem vettem észre a problémát. Ez főleg 3d játékokhoz jó, ha jól sejtem.

Más: próbálgatok task killer alkalmazásokat. Ha kiírtok egy csomó olyan alkalmazást, amit éppen nem használok, azt nézem, hogy pár percen belül újra fut (pl: térkép, net counter, alarm klock, e-mail, music). Egyikhez sem nyúlok hozzá, szóval nem nagyon értem miért indulnak újra. A net counter még ok, de pl a music alkalmazás????
Nem lehet, hogy ezek rendszeres újra indításával több energiát fogyasztunk, mint ha nem állítgatná le a killer?
Nincs valami cucc, amivel meg lehet mondani ezeknek, hogy csak akkor induljanak el, ha használom őket? Gondolom ez ROM függő.

[ Szerkesztve ]

Mi8, Garmin Instinct, Seiko Sumo, Samurai, Citizen Promaster

(#8188) chab7 válasza tib78 (#8187) üzenetére


chab7
addikt

Nem csak játékokhoz, de minden 3d textúra megjelenítéshez jó. A fix amúgy a system/lib/egl mappába helyez pár fájlt, jobban nem nyúl bele a rendszerbe. Én semmi task killert nem alkalmazok, feleslegesnek találom. Ha valami nem kell akkor azt inkább próbáld titaniummal fagyasztani. (Bár én ezt sem szoktam.) Lehet, maga a killer eszi az energiát, ebben igazad lehet. Nálam jó az akku használat.

ui.: Aláírásodban LiquidArc van. A 3d fix az MS2Gingerhez kell, és én végig erről is beszéltem ;)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#8189) Kendek válasza m31wreg (#8176) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jó az a Root Explorer, na de 768 Ft.. :Y :DDD
Egyedül a Mount R/W kapcsoló a szimpatikus, na de ha nagyon kell, akkor pl. a
mount -o remount,rw /dev/block/mmcblk1p21
parancsot kitudom adni kézzel is.

<-ƘƘ->

(#8190) #71562240 válasza Nxn908xxx (#8162) üzenetére


#71562240
törölt tag

Azt mindenkinek a saját telefonján kell kikísérleteznie, hogy ott mi stabil, de ajánlok egyet.
Nálam SetVsel-lel 30/300, 45/600, 70/1200, a treshold pedig 90%. Ez akkukímélő a 90%-os treshold miatt, mert így ritkán kell maximum fordulaton mennie a telónak, a mindennapi feladatokat elvégzi az alsóbb értékeken. A 30, 45 és 70-es VSel értékek óvatosak, ha nagyon akarja az ember, alacsonyabbakat is lehet próbálni, és úgy valamivel akkukímélőbb, de ezeken az értékeken biztosabb a stabilitás, nyilván nálad is stabil lenne.
Az első hsz.-ben levő ajánlatok általában kockázatosabb VSel értékekre építenek, azok bizonyára nem mindenkinél stabilak.

(#8176) m31wreg Nálam is mindig ment a MArket a jegelt Gtalk hiányában, de ezek szerint még az első bejelentkezéshez sem szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#8191) apika05 válasza #71562240 (#8190) üzenetére


apika05
tag

Ezek szerint ezek az értékek full letesztelt és stabil értékek ?
Használható és nem eszi meg a telót ?

Defy 1200Mhz DefySOC@Wajkidom-2.2.3Bad "Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz...

(#8192) domerator


domerator
veterán

Hirtelen nem találtam az alkalmazások topicot (ha van ilyen egyáltalán) úgyhogy bocs, hogy itt kérdezem:

Tud valaki hasonló screenshot appot mint a ScreenshotIt? Abból a szempontból hasonló kellene, hogy könnyen legyen indítható... a ScreenshotIt felcsücsül az értesítésbe és bárhonnan indítható... csak éppen állandóan belerondít az első képbe a hülye "Superuser rights" értesítésével... azonkívül ma tapasztaltam, hogy reboot után mintha magától csinálna egy screenshotot.

Köszi

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#8193) apika05 válasza Kendek (#8189) üzenetére


apika05
tag

meg tudod találni ingyen is a root explorert ha nem vagy teljesen analfabéta :)

Defy 1200Mhz DefySOC@Wajkidom-2.2.3Bad "Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz...

(#8194) natë


natë
nagyúr

Furcsa dolog történt, miközben froyo flash után újrainstalláltam a WiUi-t. A telepítés, szokásos wipe-ok után újraindítottam a telefont, de az újraindulás helyett kikapcsolt, majd megjelent egy zöld teljes képernyős akkumulátor ábra, ami a töltöttséget mutatta és villogni kezdett a led ütemesen. Ez normális? Még sosem láttam korábban :Y

(#8195) chab7 válasza domerator (#8192) üzenetére


chab7
addikt

Ezt a topicot kerested: [link]

(#8194) Mozzarella: Ilyet még én sem.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#8196) #71562240 válasza apika05 (#8191) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nálam két hónapja így megy, stabil és akkukímélő. És full letesztelt, mert a Stability Test-et nyomtam neki mintegy öt órán keresztül az 1200-as "fordulaton", kissé persze felmelegedett a júniusi kánikulában, de ment gond nélkül. Én azt tapasztaltam, hogy 84-85%-os tresholdnál volt annak a határa, hogy az alatti treshold érték esetén még az internetes böngészés is maximum fordulaton ment, így az nem volt akkukímélő. A 90%-os küszöb beállításával tényleg csak akkor pörgeti fel a procit, ha szükség van rá. (A Stability Test idejére lejjebb is kellett vegyem a treshold értéket, mert a 90%-os érték esetén még a teszt sem használta a legmagasabb fordulatszámot.) Szóval az általam beállított értékek szerintem nem forszírozottak, inkább mértéktartók. Az 1,2GHz stabilitása persze rosszabbul sikerült prociknál nem garantálható, afölött pedig én nem próbáltam az enyémet, de vannak akik 1,35GHZ-et is vígan használnak.

(#8197) apika05 válasza #71562240 (#8196) üzenetére


apika05
tag

okés letesztelem pár napot ha beválik marad :)

Defy 1200Mhz DefySOC@Wajkidom-2.2.3Bad "Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz...

(#8198) Nxn908xxx válasza #71562240 (#8190) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Kösz a tartalmas választ! :R

(#8199) domerator válasza chab7 (#8195) üzenetére


domerator
veterán

Köszönöm.

Bár rákeresve a screenshotra nem sok értékelhető tippet kaptam, így marad a market keresgélés... ha már senkinek sincs tapasztalatból ajánlása... :(

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#8200) kano válasza natë (#8194) üzenetére


kano
nagyúr

De mondtam, hogy az alap MIUI-t próbáld!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.