Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8351) HUTCHDB válasza szabof1 (#8349) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

koszonom!
igen bonyolultnak tunik, de majd nekilatok. :B

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#8353) RootRulez válasza zsirfecske (#8346) üzenetére


RootRulez
félisten

nálam mosse... :( third-party megoldotta, de nem buli...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#8354) Tex válasza natë (#8321) üzenetére


Tex
senior tag

Reg nélkül hogy lehet lehúzni?
Nem szeretnék regisztrálni.

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#8355) domerator


domerator
veterán

Stock 2.2.2 Froyo-nál tapasztalta valaki, hogy az autobrightness nem igazán jól működik? Nagyobb fénynél felerősödik, aztán úgymarad.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#8356) sanyirigo válasza Tex (#8354) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Nem kell oda regisztrálni. Csak katt a "Click here to start download from MediaFire.." feliratra.

Pixel 7

(#8357) apika05 válasza szabof1 (#8349) üzenetére


apika05
tag

és ez a rom mennyire stabil kipróbálnék valami mást a CM7 emen kívül ez már unalmasan jó ^^

Defy 1200Mhz DefySOC@Wajkidom-2.2.3Bad "Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz...

(#8358) apika05


apika05
tag

mekkora háttérkép az optimális amúgy a Defyre ?????

Defy 1200Mhz DefySOC@Wajkidom-2.2.3Bad "Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz...

(#8359) Z0C! válasza apika05 (#8358) üzenetére


Z0C!
őstag

960x854

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#8360) Juliuska válasza natë (#8321) üzenetére


Juliuska
senior tag

jól eső, nosztalgiával gyönyörködtem (CM-esként) újra a piros Moto-s logóban, amiről azt hittem, h már sosem fogom többet látni... :U
Minden respektem a Tiéd :R -> igényesen összerakott és kellően gyors ROM-ot hegesztettél össze. Sajnos a gyorsaságot a folyamatosan (2-5 másodpercenkénti rendszerességgel) jelentkező FC-k mellett próbáltam ki, h vajon, mire is képes a műved.

Karrramba...! :W kezdem azt hinni, h tényleg VAN olyan Defy-széria, ami zsigerből úúúútálja a MIUI-kat (vagy az azon nyugvó mókolásokat) pedig biz Isten 2 x is felpakoltam a munkádat :((( (a 3. megoldás az volna, h a 2,2-től mindent újrahúzok, de ha csak 1 kicsivel kevesebb FC-t kapok, tuti +próbáltam volna úgy is felpakolni...)

Ne haragudj...

(a jó hír viszont az, h az uccsó mentésem (nandroid backup-pal visszatéve) bootIMG-e a piros Moto-s logó... ;] )

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#8361) Tex válasza sanyirigo (#8356) üzenetére


Tex
senior tag

Korábban jártam úgy hogy odakattintva egy mediafire fájlt kezdett letölteni, itt most ezért nem is próbáltam.
Köszi!

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#8362) Wajk válasza natë (#8321) üzenetére


Wajk
addikt

Itt már válaszoltam a GPS hotboot problémádra, ha kicsit figyeltél volna korábbi verziókban 1Ghz volt az alap, most 1.1, de neked akkor és most is volt Hotboot-od.

Mástól sehonnan nem kaptam ilyen bugról reportot (ha másnak is jelentkezett haosnló szóljon most, vagy halgasson örökké), nem fogok megsértődni ha nem fogod használni, de mivel csak tőled jött ilyen report és nekem sincs hasonló se, így ne várd már el, hogy a te kedvedért baszogbatom a ROM-ot vakon. Ráadásul miután mindig kerek perec kijelented, hogy hú ez a build is rossz.

Már ledumcsiztam magammal hogy ezt a topikot inkább hanyagolom, szóval légyszíves az XDA-s topikba hanyagold már a nagyon hasznos postjaidat.

Ha lett volna benned egy kis szolidaritás akkor pedig ezt max xda-n PMbe írod meg. És hogy most írsz be az XDA-s topikba amikor a saját ROMdat lapátolod össze? hát nokomment. :U

Arról nem is beszélve, hogy a stock MIUI fórumba is beírtad a Hotboot problémádat.

Nem mindig abból kellene kiindulni, hogy a ROM szar, mégha más ROMon nem is jelentkezik nálad ez a bug. Egyszerűen használj más ROMot, olyan sok van. Már régebben is írtam, el kellene már fogani, hogy nem minden ROM megy mindnekinek úgyanúgy. :K

Béke

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#8363) kano válasza Juliuska (#8360) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem szinte használhatatlan volt a WajkIUI, de előlről kezdtem az egészet (2.2.2 CEE) és onnantól nem volt több FC. Úgyhogy nem Wajk mester ROMja volt a hibás. :R

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8364) Lacopapi válasza Juliuska (#8360) üzenetére


Lacopapi
addikt

MIUI alá sokszori próbálkozás után nekem a Nordic jött be,legalábbis pár napja nincs gondom...

(#8366) forintuser válasza #99499520 (#8365) üzenetére


forintuser
őstag

Mi az a menurenceret? :U :U

Holnapkészítést vállalok.

(#8367) kano válasza #99499520 (#8365) üzenetére


kano
nagyúr

"renceret" azt biztos nem. :W
forintuser
Egyszerre.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8368) natë válasza Wajk (#8362) üzenetére


natë
nagyúr

Ha visszaolvasol te is, jól láthatod, hogy èn vagyok az egyik olyan ember, aki a legjobban dicsèri a romod és a munkàd. Eddig sosem volt probléma, ha valamit èszrevettem ès postoltam, köszönettel vetted. Hozzáteszem, sosem jelentettek ki, hogy szar a romod, jelenleg is azt használom. A riportoktól a jövőben tartózkodom, mert ezek szerint ártò szándèkot vèlsz mögötte, sőt az unalomból heggesztett romok sem postolom itt, ami ráadásul minősègben fènyèvekre áll a tièdtől.

[ Szerkesztve ]

(#8369) ata007


ata007
tag

Hali!

A következő problémával szembesültem Defyn: hívást indítok, a képernyő ugye ilyenkor elsötétedik, gondolom energiatakarékosságból. Bármit is csinálok, nem ébred fel a képernyő, se hívás alatt se hívás után. Ilyenkor egy másik telóval megcsörgetem, és akkor tudom újból használni a telót. Próbáltam a képernyő tapizását, a felső bekapcs gomb nyomkodását, az oldalsó hangerőszabályzókat, de semmi változás. A telón jelenleg CyanogenMod-7.1.0-Jordan-Quarx ROM van.

Tapasztalt-e már valaki ilyesmit? Eredeti szoftal nem csinálja, azzal viszont más bajaim vannak ... nem komoly, csak nem tetszik annyira, mint a CM ...

A segítséget előre is köszönöm!

Ata

(#8370) natë válasza Juliuska (#8360) üzenetére


natë
nagyúr

Jelenleg 3 telefonon (kollégáim mobilján) teszteljük a hobbi-romom. Náluk egyetlen fc sem jelentkezett a 2 nap alatt. Ez amiatt sem nagyon lehetséges, mert csak kozmetikáztam, illetve 1-2 pluszt tettem hozzá. Nem kapott tweak-eket sem optimalizálás nem történt rajta, lévén ehhez, ahogy írtam is kevés a tudásom.
Valószínűsítem, hogy user error van a háttérben, de valójában mindegy is, mert több verziót nem fogok postolni belőle több ok miatt.
Köszönöm azért a visszajelzést. :K

@Wajk : lemaradt az előzőből, nem szándékoztam "konkurrenciát" állítani a munkádnak, ezt meg sem tudnám tenni a jelentős tudásbeli különbségek miatt. Úgy gondolom, hogy normálisan közöltem az észrevételeimet mind itt mind az XDA-n, ezt más is elolvashatja. Az a probléma, hogy fölraktam kipróbálásra a saját fun-rom kezdeményem? :U
Nem nagyon akarom tovább rágni ezt a történetet, úgy gondolom, hogy abszolút nem volt korrekt ahogy reagáltál itt az egészre, az ominózus post pedig ez volt az XDA-n...
Biztos én látom rosszul, de a bug report egyéni dolog, sosem kértem, hogy miattam írd át a romodat, egyszerűen egy visszatérő problémát közöltem. Nem teszem ezután, ellenben örömmel használom a romod, mert még mindig a legfürgébb.

[ Szerkesztve ]

(#8371) Juliuska válasza natë (#8368) üzenetére


Juliuska
senior tag

"...sőt az unalomból heggesztett romok sem postolom itt..."
-> de miért nem...? :F
hidd el mindig voltak (sőt remélem, mindig lesznek is) olyan vállalkozó szellemű Fórumlakók, akik bátran, bevállalják az itt közzétett munkáitokat (én is közéjük tartozom :B ). Azzal, h publikáljátok műveiteket, az általunk használt kis kütyünk sokoldalúságát hangsúlyozzátok a saját tapasztalataitok és jártasságotok (tudásotok) bővítésén túl..és mi Defy-userek büszkék vagyunk Rátok!

"...Valószínűsítem, hogy user error van a háttérben..." -> igen, ezt én is így látom...elnézést is kérek érte, mert ezúttal sem tettem + mindent, annak érdekében, h ez a MIUI-alapú ROM rendesen fusson a gépemen... :W

[ Szerkesztve ]

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#8373) kano válasza Wajk (#8362) üzenetére


kano
nagyúr

Szerintem is kicsit erős a reagálás. :) Nem kellene megsértődni a semmi miatt. :R :R
Maradjon minden ahogy eddig volt és mindenki elégedett lesz.
Egyébként én is gondolkodom az itteni fórum hanyagolásán, ebben egyet értünk. :K

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8374) ata007 válasza #99499520 (#8372) üzenetére


ata007
tag

Szintén piros kamerás Defy.

Honnan tudnám letölteni ezt a CM verziót? Link esetleg?

Köszönöm!

Ata

(#8375) domerator válasza domerator (#8355) üzenetére


domerator
veterán

Erre esetleg valakinek tapasztalat?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#8376) Hangyoca


Hangyoca
tag

Hi telepíttetem a boot-menüt! Elvileg a második újraindításkor már nem kéne bejönnie, hát nekem bejön, csináltam akku ki be dolgot is és mindig megjelenik a boot-menü..
Mi a rák van vele szerintetek?
2.2 magyarítót gyári rom van rajta...
Ötlet valaki?

(#8377) tib78 válasza Juliuska (#8360) üzenetére


tib78
tag

Nálam is ugyanez. Kíváncsiságból kipróbáltam volna, de állandó fc. Nem volt factory reset, talán azért.
Viszont nincs kedvem előlről állítgatni megint a telót, meg ha backupokból is kellene.
Csak dalvik cache volt.

Úgy tűnik, csak cm7 irányába lehet menni már, vagy 0-ról kezdeni.

Mi8, Garmin Instinct, Seiko Sumo, Samurai, Citizen Promaster

(#8378) natë válasza tib78 (#8377) üzenetére


natë
nagyúr

Kell a factory reset, én egyből azzal próbáltam, leírni viszont elfelejtettem. :B
Konkrétan egyébként mi fc-zett, vagy nem volt alkalmazásspecifikus?

(#8379) szabof1 válasza Hangyoca (#8376) üzenetére


szabof1
őstag

Biztosan nem állítottad a defaultot "Normal"-ra, amikor először jött be. Vagy mégis?

(#8380) kano válasza Hangyoca (#8376) üzenetére


kano
nagyúr

Kivel "telepítteted"?
És mi az a "magyarítót"? :F

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8381) Hangyoca


Hangyoca
tag

http://androidunderground.info/motorola-defy/motorola-defy-felkeszules-a-cyanogenmod-7-cm7-illetve-a-miui-rom-telepitesere-kezdoknek

Szerint jártam el!
A boot Normál-ra volt állítva de itt is azt írják.

Helyesírásba segítőm a böngésző sajnos ez sem tévedhetetlen...

(#8383) Z0C!


Z0C!
őstag

felraktam ezt a Cmiui romot.

Telepítés:
wipe cache wipe data
install zip
reboot.

Titaniummal egész szépen visszajöttek az appok (hurrá)

Angol nyelv. (lehető legjobb a 2 csájna mellé.) kellemes háttér fogad.
Egészen tetszetős a rendszer. nagyjából 20perce használom. nem volt még 1 FC sem.
Amit nem találok az a Wifi Tethering. USB van, de Wifi nincs.
ezenkívül mást nem nagyon próbáltam még.

eddig jobb mint az eddigi Miui-k.

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#8384) szabof1 válasza Hangyoca (#8381) üzenetére


szabof1
őstag

3.6 pont:
"...Az első újraindításnál bejön a boot menü (itt a hangerő le és fel gombokkal tudsz mozogni és a bekapcsoló gombbal tudsz kiválasztani egy menüpontot), válaszd ki a Boot sort, a kiválasztás jóváhagyásához nyomd meg a bekapcsoló gombot, majd a megjelenő almenüben a Set Default soron állva nyomd meg a bekapcsoló gombot, utána állj a [Normal] sorra és nyomd meg mégegyszer a bekapcsoló gombot!
A második újraindítás alatt már nem jön be az Android BootMenu, de ha valamit nem jól csináltál és mégis bejönne, akkor csináld meg az itt írtakat újra!"

A vastagon szedett rész is megvolt? (Sajnos most vettem csak észre, hogy kép nincs hozzá - lehet, hogy ez zavaró.)
Egyébként én készítettem ezt a leírást :D

Szerk.:
Anno én is elkavarodtam itt párszor. :K

[ Szerkesztve ]

(#8385) chab7 válasza szabof1 (#8384) üzenetére


chab7
addikt

Pedig nem nehéz ;) Kép nélkül is elég kellene legyen annyi info, hogy:

Mikor újraindításnál bejön a boot menü, állítsuk a boot defaultot normalra, ezután inditsuk újra a telefont.

A menü pontjai teljesen egyértelműek. Akinek ezzel a ponttal baja van, annak nem való a piszkálás. Technikai műveletekhez egyébként is elengedhetetlen a minimális angol tudás.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#8386) szabof1 válasza szabof1 (#8384) üzenetére


szabof1
őstag

Én ott kavarodtam el, hogy számomra (még "kezdő" koromban) nem volt egyértelmű, hogy a "Set default" sorra is meg kell nyomni a bekapcsoló gombot.

(#8387) natë


natë
nagyúr

Nem csak nálam volt hotboot probléma a WiUi-nál : [link].

Cpu beállítás lehet, de nem vagyok a témában szakavatott. Itt ütközik ki a különbség defy és defy között.

(#8388) ata007


ata007
tag

Na, rendesen elbarmoltam valamit a Defymen ...

Bekapcsoláskor csak a piros M logó látszik, az android system recovery bejön, a wipe data/factory reset megvolt, illetve a wipe cache is, de újraindításkor csak marad a piros Motorola logó. Próbáltam RSD Lite-al is, ott az RSD azt írja ki, mikor a start-ra nyomok, hogy failed, illetve egy kódot 0x7029.

Mit csinálhatnék még? Ötlet? Remélem nem kuka ...

(#8390) #71562240 válasza ata007 (#8388) üzenetére


#71562240
törölt tag

szabof1 kolléga leírása végső esetekre...

(#8391) ata007 válasza #99499520 (#8389) üzenetére


ata007
tag

Igen, rendszergazda módban van indítva. [link] E szerint jártam el, cserélni akartam a romot ...

Talán probléma, hogy Win 7 64 bit van a gépen?

[ Szerkesztve ]

(#8392) ata007


ata007
tag

[link] Innen töltöttem le a 2.1 Central europe illetve a 2.2.2 Central europe sbf file-okat ...

[ Szerkesztve ]

(#8393) natë válasza Z0C! (#8383) üzenetére


natë
nagyúr

Mire raktad föl? MiUi?

(#8395) szabof1 válasza ata007 (#8392) üzenetére


szabof1
őstag

A "2.1 Central europe" sbf minek kell? :F
Ha már volt fent 2.2, akkor úgysem tudsz 2.1-re visszamenni.

Másik USB port? Másik RSD Lite? Másik gép? Másik rom (van a leírásomban két "gyógyító" rom is, a 117-es és a 155-ös)?

[ Szerkesztve ]

(#8396) Hangyoca válasza szabof1 (#8386) üzenetére


Hangyoca
tag

Hali!
Nálam sem volt egyértelmű :D
De most már okés ! Töltöm a aksit aztán megnézem ezt a Cm7 cuccot.

(#8397) ata007 válasza szabof1 (#8395) üzenetére


ata007
tag

Tudja a túró miért akartam a 2.1-st, csak megpróbáltam, hátha.

Másik usb kipróbálva - nem működik.

Másik RSD Lite - 4-s verziókat kipróbálva (4.1, 4.2, 4.5), ugyanazt a hibát dobja.

Másik gép - még nem próbáltam, ez következik.

Másik ROM - 155-st most töltöm, később kipróbálom.

Egyébként egy kép az RSD-s problémáról: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8398) szabof1 válasza ata007 (#8397) üzenetére


szabof1
őstag

Volt már fent 2.2-es rom a telefonon?

RSD Lite-ból a v5.3.1-est próbáld! Addig nem kell másik gép, amig ezzel sem sikerül.
A 155-ös, és ha még mindig nem menne, akkor a 117-es rommal próbáld és ha felment, akkor jöhet a 2.2 CEE rom.

Motorola driverek rendben vannak?

(#8399) Z0C! válasza natë (#8393) üzenetére


Z0C!
őstag

CM7 RC1-re raktam fel.

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#8400) ata007 válasza szabof1 (#8398) üzenetére


ata007
tag

Volt, hivatalos Moto frissítésként jött.

Az RSD 5.3.1 működik a 155-el. Életre kelt.

Köszönöm!

Hálám örökké üldözni fog!

:D

Ata

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.