Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8851) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Haverom megkért, hogy az ő telójára is tegyük fel a CM7-et. Én magamnak már régen csináltam, ezért leírom a lépéseket, hogy még mindig nem változott-e semmi, ha valami nem jó, akkor légyszi szóljatok! Gyári 2.2 CEE Froyo-ról indulunk.

1. Root-olni SuperOneClick-el
2. 2ndinit 1.4.2-t feltelepíteni
3. USB Debugging OFF
4. Reboot 2×
5. Legújabb CM7 felmásolása SD kártyára
6. Legújabb Google Apps felmásolása SD kártyára
7. Reboot
8. Wipe all (data, cache, dalvik)
9. CM7, majd Google Apps feltelepítése recoveryből
10. Én ilyenkor nyomtam még egy wipe all-t (data, cache, dalvik, battery), hogy tuti legyen

Elvileg így minden ok, ugye?

Köszi!

(#8852) Nxn908xxx válasza johnny82 (#8851) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Igen, minden ok.;)

[ Szerkesztve ]

(#8853) chab7 válasza kano (#8849) üzenetére


chab7
addikt

Ez egy moddolt nordic. Engem csak a 177-es kernel zavar benne,mert már vannak újabbak.(Igaz, én beszélek mikor walter is a nordicra építette a nandroidját. Bár ebben az ms2gingerben is csak ezt sajnálom, hogy régi benne sokminden)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#8854) Kendek válasza Mysa71 (#8848) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azzal max csak kísérletezhetett, mert ha megnézed, akkor a current értékek az alapbeállítást tükrözik.

<-ƘƘ->

(#8855) volvoguy


volvoguy
addikt

Naemberek fenn a CM7! nem volt nehéz, csak az előkészületek tartottak sokáig, mivel a 8GB-os SD kari leformázása vagy 45 percig tartott... :F

Am most h fenn van a rendszer kell vmit még csinálnom? Esetleg a boot menüben vmit törölni, a telefon menüjében Factory Resetelni esetleg újra leformázni az SD kártyám?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#8856) kano válasza chab7 (#8853) üzenetére


kano
nagyúr

Csak, hogy a 177-es gyorsabb mint a 179-es. Ez már a CEE megjelenésekor is világos volt.
Jó ez a froyo, de azért nem hiszem, hogy sokáig fog maradni. A MIUI jobban tetszik. Milyen 1% patchről beszéltél az alap MIUI-val kapcsolatban? Az akku kijelzése annak is 1%-os. :F

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8857) Nxn908xxx válasza volvoguy (#8855) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Miért kellett formázni az SD-t?Ilyenről nem tudok, hogy formázni kellene előtte. :F
Egyébként nem kell semmit csinálnod, csak használod. ;)

(#8858) volvoguy válasza Nxn908xxx (#8857) üzenetére


volvoguy
addikt

A CM7 után semmi wipe cache sem kell meg semmi? Használom és kész?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#8859) Nxn908xxx válasza volvoguy (#8858) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Persze hogy kell wipe cache meg Dalvik.De azt hittem ez már alap, annyiszor leírtuk.

[ Szerkesztve ]

(#8860) volvoguy válasza Nxn908xxx (#8859) üzenetére


volvoguy
addikt

Én viszont kezdő CM7-es vagyok, és azt sem tudom mi az a Dalvik. Ezt még most is megtudom csinálni miután feltettem a ROM-ot? Boot Menuben?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#8861) Nxn908xxx válasza volvoguy (#8860) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

recorvery>advenced>wipe Dalvik cache
ezeket bármilyen rom alatt, bármikor megtudod csinálni.
Egy cache partition ürítés sem árt.

[ Szerkesztve ]

(#8862) Szkara


Szkara
csendes tag

Szép estét!
Mi a véleményetek a Defy+ rom-ról?
Tud valaki a Walter féle rom-nál újabbat esetleg?
Az még a kínai rom alapján készült.
Van már esetleg hivatalos rom is?
Már mint letölthető formában.

Mozzarella esetleg chab7?
Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#8863) volvoguy


volvoguy
addikt

Most még az érdekelne, hogy vmilyen okból kifolyólag (talán mert a CM7 feltelepítése előtt nem unrootoltam a készüléket) ott van a Superuser ikon a menüben, de nincs rootolva a készülék. Hogy tudom kitörölni ezt? Valahol a boot menüben vagy a terminálban is lehet?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#8864) mira72 válasza volvoguy (#8863) üzenetére


mira72
őstag

te, nem lehet hogy a cm7 rom rootolt? :) erre nem gondoltál :DDD
és minek kitörölni? :)
nem láttam még főzött romot ami nem rootolt amúgy ...

[ Szerkesztve ]

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#8865) chab7 válasza Szkara (#8862) üzenetére


chab7
addikt

Szerintem elég ha az aláírásom elolvasod ;)
Attól újabbról nincs még hír. De most fog nemsoká kijönni hivatalosan a plusz, úgyhogy hamarosan várhatóak.

(#8864) mira72: Mert nincs is. Mindegyik recept így kezdődik: Végy egy evőkanál root-ot...

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#8866) Neck válasza natë (#8835) üzenetére


Neck
veterán

ROM change nélkül nem megy? :(

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#8867) volvoguy válasza mira72 (#8864) üzenetére


volvoguy
addikt

Hülye vagyok tényleg basszus, akkor király :C :C :C

Am a Boot menüben a Factory Data Reset ugyanaz mint ami a ROM Privacy menüjében is van?

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#8868) natë válasza Neck (#8866) üzenetére


natë
nagyúr

A barebones cuccos a SEA froyohoz készült sajna.

kano: ha froyo akkor SEA + bb + 720p.

Más: CMiUi 1.7 eddig pirospont :C

[ Szerkesztve ]

(#8869) johnny82 válasza Nxn908xxx (#8852) üzenetére


johnny82
őstag

THX! :R

(#8870) kano válasza natë (#8868) üzenetére


kano
nagyúr

De külön 720p patchet nem találtam a BB topicban sem. Vagy ott benne van már alapban?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8871) Szkara válasza chab7 (#8865) üzenetére


Szkara
csendes tag

Köszi a választ!

Nekem RED lens van, és CM7 RC1.5
Ha erre akarom feltenni a walter féle Defy+-t, akkor mi a menete?

[ Szerkesztve ]

(#8872) chab7 válasza Szkara (#8871) üzenetére


chab7
addikt

Attól függ melyiket. De ha a 109-est akkor: [innen]

ez a rész:

reboot and run 2nd-init (voldown on blue LED)
Go to "Recovery"
Go to "Custom Recovery"
Go to "Wipe data"
Go to "Backup and Restore"
Go to "Restore"
Select "your nandroid-backup" and confirm
reboot. You should get stuck in a black screen.
Flash the FixedSBF now (pull battery --> go to bootoloader VOLUP+Power, flash /defy/fixed-sbf via RSD-lite)
After this process is finished the phone should reboot. Booting up can take a while, max is about 10 minutes.

és ezt kell letölteni: Nandroid multilanguage walter79 edition

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#8873) croli válasza w333 (#8713) üzenetére


croli
aktív tag

Hát azon amit látsz az "alsó szövegembe" CM7 rc1.5

(#8798) kammerer és itt bírom szerkeszteni is?? (amiket ajánlottak (1db) nem használom mert nekem nem pc-s kéne hanem amit telón nézek)

[ Szerkesztve ]

(#8874) Neck válasza natë (#8868) üzenetére


Neck
veterán

Akkor mindenképp ROMcsere kell :(
Megéri a 720p amúgy?
Errölmi a vélemény? Ez is egy újabb vakugyilkos kínai csoda?

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#8875) kano válasza Neck (#8874) üzenetére


kano
nagyúr

Keress rá itt a topicban, sok véleményt írtunk már róla.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8876) natë válasza Neck (#8874) üzenetére


natë
nagyúr

Ha videózol, meg.

A 720p stabilabb a Frankeinstein-romokon (defy+ megamix), mint a patchelt froyo-n, ahogy én tudom. Amit linkeltél nem rossz, ha együtt tudsz élni a gyermekbetegségekkel és a Vörös Kamerások Vakító Fehér Ledjeivel :DDD

kano : a patchet megtalálod xda-n, de ahogy olvasgatom nem túl stabil :(

Más: nektek mennyire bírja a power gomb? Szerintem eléggé hamar el fog fáradni :U

[ Szerkesztve ]

(#8877) Szkara válasza chab7 (#8872) üzenetére


Szkara
csendes tag

Értem.
A gapps-ot gondolom újra kell telepíteni, és a beállításokat Titaniumból vissza tudom rakni.UGYE?
És ha nem válik be, akkor hogyan tudok visszatérni a CM7-re?

(#8878) Maximum1


Maximum1
őstag

Frissült a The Best RAM Optimization.
Nem tudom leírni mennyire komoly lett.
Sokat nem nyomkodom a telót, de ez még egy fél napot dobott az aksi időmre.

(#8879) volvoguy


volvoguy
addikt

Nagyjából kezdem kiismerni a ROM-ot. Arra viszont nem jöttem rá, hogy az ADW-launchernél hol tudom beállítani, h ne legyen átlátszó az app drawer, illetőleg hogy jól csináltam-e mindent, ugyanis olyan google appok mint a Maps, Latitude, Places nem települtek....Market meg még 1-2 ilyan app fenn van, de az említettek nincsenek...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#8880) rum-cajsz válasza volvoguy (#8858) üzenetére


rum-cajsz
őstag

cm7 telepítés után nem kell wipe.
a baseband switcher kell, és az aksi kalibráció

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#8881) chab7 válasza Neck (#8874) üzenetére


chab7
addikt

Nézd csak az aláírásom ;) Amúgy az általad linkelt topicban ha keresel írtam egy guide-ot róla zöld lencséseknek. De segítek: [link]

(#8877) Szkara: Gappsot nem kell a Defy+ romokra tenni. cm7-re úgy, hogy felnyomsz egy froyot az rsd-vel és onnan már tudod - szabof1 leírás ;)

(#8880) rum-cajsz: Első indulás után azért egy wipe cache wipe dalvik nem árt.

(#8879) suti_88: mert amiket említesz nincsenek a gappsban, azokat marketből le lehet szedni.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#8882) Szkara válasza chab7 (#8881) üzenetére


Szkara
csendes tag

Letöltöttem, amit linkeltél, és abban volt egy Fix sbf mappa, valamint egy Nandroid mappa.
A telepítési ceremónia során le van írva, hogy mikor rakom a fixet rsd-vel, de mit kell csinálni a nandroid mappa tartalmával, és mikor?
Egy kicsit balga a kérdés, de nem akarom téglázni a telót.

[ Szerkesztve ]

(#8883) chab7 válasza Szkara (#8882) üzenetére


chab7
addikt

Valóban, azt a részt walter koma kihagyta. A "4.5.3-109walter" mappát tedd be ide: /sdcard/clockworkmod/backup

Téglázni max csak rossz full-sbf feltételével tudnád, de lehet még abból is vissza lehet hozni.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#8884) Szkara válasza chab7 (#8883) üzenetére


Szkara
csendes tag

Nincs az SD kártyán clockworkmod, amibe belerakjam.
Vagy ezt már a fix sbf telepítése után tudom bemásolni?

[ Szerkesztve ]

(#8885) domerator válasza natë (#8876) üzenetére


domerator
veterán

"Más: nektek mennyire bírja a power gomb? Szerintem eléggé hamar el fog fáradni"

Másfél hét után elég lötyögős... :(( :(((

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#8886) chab7 válasza Szkara (#8884) üzenetére


chab7
addikt

hát ezt a mapparendszert ki kell alakítani :D magától nem lesz

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#8887) Szkara válasza chab7 (#8886) üzenetére


Szkara
csendes tag

Ezt hogy érted? :)
Összekötöm a telót a géppel, és commanderben létrehozok az SD-n egy clockworkmod mappát, azon belül egy backup mappát, és oda másolom a walter mappát?
Ezek után a telepítésnél mikor ide érek:

Select "your nandroid-backup" and confirm

akkor ott kell ezt kiválasztanom?

(#8888) Szkara válasza chab7 (#8886) üzenetére


Szkara
csendes tag

????????:)

(#8889) Tex válasza domerator (#8885) üzenetére


Tex
senior tag

Lötyögősnek lötyögős, de már 9 hónapja bírja! ;)

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#8890) domerator válasza Tex (#8889) üzenetére


domerator
veterán

Felőlem lötyöghet, ha bírja... a Bléden jobban zavart, ez a teló egyelőre annyira bejön, hogy feledteti a lötyögős power gombot... :C :C

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#8891) chab7 válasza Szkara (#8887) üzenetére


chab7
addikt

Igen, pont így. Mapparendszer kialakítása nem szabad gond legyen ilyen magasságokban ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#8892) kano válasza chab7 (#8891) üzenetére


kano
nagyúr

Nesze neked Mélyvíz! :Y :))

Szerintem kipróbálom a BB froyot. Valaki feltette már?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8893) natë válasza kano (#8892) üzenetére


natë
nagyúr

En terveztem, de az uj CMiUi nagyon meggyozo!

[ Szerkesztve ]

(#8894) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Pár napja akadt egy problémám! WIUI 1.9.23 van fennt és a Fancy Widget nem frissíti az órát, vagyis néha 1-2 órával kevesebbet mutat, mint a valós. Olvastam, hogy ez azért lehet, mert kilövi a task killer. Nem használok semmilyen task killer appot. Kérdésem az, hogyan lehet ignore list-re rakni a MIUI beépített app killerjében?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#8895) #71562240 válasza croli (#8873) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szerkeszteni tudsz a Contacts-ban természetesen, akár a SIM-ről importált cuccokat is. SIM-re exportálni persze csak egyszerűsített contactot lehet (név, telefonszám).

(#8896) domerator


domerator
veterán

CPU-val kapcsolatban kérdezném...

Mi jár nagyobb teljesítményfelvétellel (akkuzabálással): ha a CPU nagyobb órajelen pörög alacsonyabb százalékos kihasználtsággal, vagy ha alacsonyabb órajelen nagyobb százalékon?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#8897) kano válasza natë (#8893) üzenetére


kano
nagyúr

Feltettem, de a BB nem indul el. A SEA még simán, de amikor rányomom a BB-t akkor már csak boot logo. Volt minden féle törlés. :F

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8898) natë válasza kano (#8897) üzenetére


natë
nagyúr

Én CM7-tel próbáltam nemrég a bb-t, azzal hasított. Nem tudom nálad mi lehetett a gond, mert sokan használják froyoval is probléma nélkül. Fölrakom ma én is, meglesem, több szem többet lát.

Más: most vagyok úgy, hogy nem tudom milyen romot használjak...ami a legjobban tetszene, a WiUi folyamatosan hotbootol GPS-nél, a CMiUi / MiUi jó lenne, de ráuntam a felületre. A CM7-nél az erőltetett fejlesztés miatt folyamatos bugok jelentkeznek. Marad a froyo vagy a Liquid Arc 2.0... :F

(#8899) Moon_Walker válasza natë (#8898) üzenetére


Moon_Walker
tag

gondolom, nem kötelező a CM7-re minden nájtlit felrakni.

Mi lenne, ha megmaradnál egy stabil változatnál, mondjuk 923 és megvárnád, amíg ismét egy stabil jelenik meg...

(nem kötelező megadni)

(#8900) natë válasza Moon_Walker (#8899) üzenetére


natë
nagyúr

Igazad van, úgy kellene, csak egyszerűen az újdonság varázsa és a telefonbuherálás feelingje....... ;]

Nekem még mindig a Liquid cucc tűnik a legjobbnak. Ha van egyáltalán olyan, hogy legjobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.