Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9851) Tex válasza kano (#9847) üzenetére


Tex
senior tag

Nem kötekedek csak úgy társalgási szinten.
Egy magyar átlag júzer adataival mihez kezd vajon a kínai nagytesó?
Szerintem ők is csak akkor használják ha kell. De mi is lehetne az?
A fél világ (ha nem az egész) a zsebükben van így is.

[ Szerkesztve ]

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#9852) rum-cajsz válasza tarnagy (#9843) üzenetére


rum-cajsz
őstag

nem egészen.
A dropbox egy tárhely, a blur a Motorola saját Android felülete, aminek van egy olyan része, hogy te a felhőben tárolhasd az adataid. Ha jól emlékszem ez kimerül a kapcsolatokban, de ezt nem tudom biztosan, mert soha nem használtam.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#9853) chab7 válasza rum-cajsz (#9852) üzenetére


chab7
addikt

Igen, valahogy így, én is csak addig láttam hogy backup lehetősége van, de hogy mire azt nem próbáltam.
Akit érdekel ITT van "bővebben".
(Itt is úgy néz ki csak adatok tárolására van.)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#9854) kano válasza Tex (#9851) üzenetére


kano
nagyúr

Az a baj, hogy nem átlag userek adatait lopják, hanem üzleti titkok tömkelegét. Haver dolgozik egy magyar gyárban ahol a kínaiknak van egy gyártósoruk. Azt mondja, hogy a kicsi kínaiak annyira figyelnek és jegyzetelnek mindent, hogy már undorító. Lopnak, lopnak, lopnak.
(#9853) chab7
Én most regisztráltam magam és annyi jó van benne, hogy távolról le tudod zárni a telódat (van még teló helymeghatározása, de az nekem nem működött).

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#9855) chab7 válasza kano (#9854) üzenetére


chab7
addikt

Az megy nekik. De ha nem így tennének akkor én nem tudtam volna szerezni pl b@szott drága műholdvevőt féláron tőlük :)
Van jó meg rossz oldala ennek is.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#9856) kano válasza chab7 (#9855) üzenetére


kano
nagyúr

Dreambox? Azért az nem egészen gyári minőségű (bár tény, hogy nem is eredeti áron van).
Nekem is van olyan. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#9857) chab7 válasza kano (#9856) üzenetére


chab7
addikt

Na látod ilyenkor mondják, hogy ne hasonlítsuk mert nem egy kategória ;) Tudja amit kell? Tudja. Bőven fele ár alatt? Igen. A többi már szőrszálhasogatás ;)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#9858) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok!

Lenne néhány általános kérdésem a Defy-jal kapcsolatban:
1. A hangszóróhiba mennyire érinti a jelenleg szolgáltatónál kapható Defy-okat?
2. A jelenleg kapható készülékek kamerája rávehető-e trükközéssel 720p-s videófelvételre?
3. Ismert bug/hiba a jelenleg kapható készülékek hardverével kapcsolatban?
4. Úgy értesültem, hogy jelenleg a legjobb rom a CM. Ez igaz? Mennyire bugmentes?
5. Hallottam, hogy a Defy-ok bootloadere zárolt; ez azt jelenti, hogy a jelenlegi készülékeknél sem cserélhető a kernel?
6. Milyen SoC/"CPU" van a jelenlegi Defy-okban? TI OMAP3 3610, 6320, vagy 3630-as?
7. CM alatt a proci 1.2 GHz-re húzható?
8. Működik az USB OTG (host) mód? A Droid/(Milestone) esetébe bootolásnál aktiválható ez a mód, a CPU-juk architektúrája eléggé analóg (hasonló, majd' ugyanaz), ezért gondolom a Defy-nál is működik. Valaki kipróbálta (nem pendrive-ra gondolok, ahhoz úgyis extra trükközés kell :) ; ha már USB-s billentyűzet működne, már örülnék)?

Érdeklődőbbeknek: A hw biztosan támogatja az otg-t, kérdés, hogy a kernel tartalmazza-e a szükséges configot és modulokat. A kernel configon nehéz változtatni, ha tényleg zárolt a bootloader; viszont kernelmodulok (*.ko fájlok) boot után beilleszthetők (insmod) a kernelbe.

Ha csak néhány kérdésemre tudsz/tudtok válaszolni, légy szíves, azt is írd/írjátok ide meg!

A válaszokat előre is köszönöm!

PS: köszönöm az első hozzászólás szerkesztőinek, hogy két cikkemet is belinkeltétek. :R

[ Szerkesztve ]

(#9859) szabof1 válasza chab7 (#9855) üzenetére


szabof1
őstag

Inkább priviben :D

[ Szerkesztve ]

(#9860) kano válasza chab7 (#9857) üzenetére


kano
nagyúr

Csak azt bazira utálom, hogy a távirányítóját csak akkor érzékeli, ha pontosan ráirányítom. :F De az árát megérte az biztos.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#9861) mira72 válasza anglergab (#9858) üzenetére


mira72
őstag

ajj, ne, csak nem eladtad a Blade-d :D

[ Szerkesztve ]

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#9862) #71562240 válasza miyu (#9846) üzenetére


#71562240
törölt tag

Jól jön a felajánlásod, akkor ezennel te vagy megbízva, hogy minden lehető infót kicsikarj a Cordonból a piroskacserével kapcsolatban! :) Én úgyis csak péntek felé tudtam volna arra menni és csak emiatt, te meg sajnos amúgyis kénytelen vagy. Ügyes légy! :)

(#9863) Neck válasza chab7 (#9839) üzenetére


Neck
veterán

Nemtom. Nekem pont az jön be, hogy nincs szétküldve a ROM plusz cuccokkal, így kisebb eséllyel vannak bugok. Progikat meg bármikor lehet tenni alá.
A mobilnet nálam alapból be van kapcsolva, szal nekem ez nem hátrány...

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9864) #71562240 válasza anglergab (#9858) üzenetére


#71562240
törölt tag

1. Nagyon megritkult, úgy tűnik.
2. A piros lencsés Bayer csipes rávehető.
5. Olyasmi.
6. Ez vitatott.
7. Bármi alatt.
8. Nem működik, gyanítható, hogy a hardver sem képes rá, távoli rémhírek vannak róla, hogy valaki olvasott már olyan emberről, aki látta azt, aki hallott arról, hogy valaki mégis megbuherálta... Pedig én is örülnék, ha működne, kutattam is utána, hátha, de hiába... A Droid/Milestone-nak host képes az USB tápja, úgy tűnik, a Defy-nak nem.

(#9865) chab7 válasza #71562240 (#9864) üzenetére


chab7
addikt

Majd talán ha megnyílik egyszer a bootloader. Szerintem akkor lesznek még csodák a telóval. Csak menjen le a Defy+ (meg ne ugyanerre a vasra épüljön a Defy 2, mert akkor aztán tényleg soha nem tudjuk meg mi rejlik még a telefon mélyén :) amúgy meg hogyhogy nincs valami kemény hekker aki kinyissa. Mind le van fizetve a Moto által, mi? :) )

(#9863) Neck: Nálam is be van, én az alap rendszerre értem amikor feláll első indulásnál. Jó lenne valóban ha nem kellene feltenni semmit pluszban a romra, de ennél kell pont a legtöbbet. Legalábbis nekünk zöldeknek.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#9866) domerator


domerator
veterán

Érdekes hibát tapasztaltam, gondoltam leírom, hátha valakinek segítek ezzel.

CMIUI rom, sms küldés. Ha a névjegyzékből indulok ki (előbb kikeresem a nevet és utána sms gomb) akkor működik... de ha új sms-t választok ki, akkor a célszemély kiválasztása után eltűnt a szövegbeviteli rész és egy régi kontakt maradt még meg, mint választható címzett. :((
Próbáltam másik skinnel, semmi... a végén kitöröltem a kontaktot (úgysem volt már rá szükség) és láss csodát, megjavult. :Y

Tanulság: ha valamiféle, a kontaktokhoz köthető hiba áll fenn akkor azt okozhatja egy ki tudja milyen okból helytelen kontakt bejegyzés. :D

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#9867) miyu válasza #71562240 (#9862) üzenetére


miyu
tag

nem eszik azt olyan gyorsan, egy ilyenhez nekem szabadnapot kell kikapnom:D
az meg q4 ben nem a leggyorsabb nálunk.
2 hete hoztam el, és még azóta nem volt időm visszamenni :S ..

minden tőlem telhetőt megpróbálok

(#9868) #71562240 válasza miyu (#9867) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hát miért nem szóltál nekem, én máris megadom azt a szabadnapot holnapra! :Y

(#9869) domerator


domerator
veterán

Nagggyon OFF, de nagyon állat:

Percekkel ezelőtt második ismeretlen hívás a NETKÁRTYÁMRA... másodjára gondolom beleszólok (jó mély, bagós hangom van)... mondom Halló?... erre: "ANYU?" :Y :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#9870) anglergab válasza #71562240 (#9864) üzenetére


anglergab
addikt

Én sokat foglalkoztam USB host móddal. Blade-nél sikerült is aktiválnom.
Szerintem lehetséges, hogy megoldható a Defy-jal is. A hardver biztosan képes rá, nézd meg a TI oldalán az OMAP3-as platform specifikációját (3610, 3620, 3630 stb. mind képes rá).
A Droid/Milestone 65 nm-es SoC-ának a 45 nm-es verziója van a Defy-ban. Amit a 65 nm-es tud, a modernebb is tudja kisebb fogyasztás mellett. (A TI egyébként egy dokumentumban ismerteti a 65 és 45 nm-es verziók képességeit, és nem látok eltérést, mindkettőnél szerepel az OTG mód). A Droid/Milestone-nál az aktiváláshoz boot közben össze kellett kötni az OTG pin-t a GND-dal, kis ideig (ezért nem vállalok természetesen semmiféle felelősséget; meg viszonylag nehéz is kivitelezni, ugyanis a legtöbb micro USB-s kábelben nem megy OTG vezeték -- értsd: nem vezetik ki a csatlakozóból). Ezután USB host módba bootolt a készülék. Újraindítás után újra USB kliens lett.
Tehát úgy tűnik, hogy a Droid/Milestone kernelconfigjában engedélyezett az USB OTG (értsd: a .config fájlban kernelfordításnál az USB_OTG=y volt, vagy valami hasonló opció volt yes-re állítva). Nos, ha a Defy kernele nem cserélhető, és "n" szerepelt a kernelconfigjában fordítás előtt, akkor tényleg nem tudunk USB host aktivált kernelt beállítani. Reméljük, hogy nem ez a helyzet.

(#9871) #71562240 válasza anglergab (#9870) üzenetére


#71562240
törölt tag

Akkor innentől te vagy a kérdéskör felelőse, határidő e hó 15-ike. :D Ha sikerülne megoldani, sokan örülnének neki, én biztosan. Akár billentyűzet, de főleg a pendrive kezelés klassz lenne.

(#9872) tarnagy válasza domerator (#9869) üzenetére


tarnagy
aktív tag

Domerator :C

Más: a pirosra cserélés nyilván a készülék megbontásával jár. Elveszíti a félig-meddig vízállóságát? Én nyáron gyakran vizitúrázom :)

[ Szerkesztve ]

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#9873) anglergab válasza #71562240 (#9871) üzenetére


anglergab
addikt

OK, dolgozom a probléma megoldásán. :)
Örülnék neki, ha további USB host szakértő kollégák is megkeresnének, együtt gyorsabban kideríthetnénk a megoldást.

##############################
USB host mód / OTG szakértők / kísérletezők jelentkezzetek nálam!
##############################

[ Szerkesztve ]

(#9874) chab7 válasza #71562240 (#9871) üzenetére


chab7
addikt

Elég szakbarbáran hangzik, és nekem elég ha wifin elérem a megosztásokat, nem kell még rá is legyen kötve (tudom, ez olyan helyen jön jól ahol nincs háló) de ennek ellenére én is drukkolok az új feature-nek. Mondom én hogy sok minden van még bezárva abba a bootloaderbe ahhoz hogy a Moto akár még egy Defy2-t is kidobjon ugyanabból a vasból.
Főleg ha a kemra is pikkpakk cserés.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#9875) #71562240 válasza chab7 (#9874) üzenetére


#71562240
törölt tag

Tüntessünk a Motorola székház előtt: nyitott bootloadert, romfrissítést izibe!!! :D

(#9876) kano válasza #71562240 (#9875) üzenetére


kano
nagyúr

Már a Google előtt is tüntethetnénk, nem? :C

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#9877) pekom


pekom
csendes tag

Hogy le ne csússzak ha összejön feliratkozom én is a listára de nekem 2 darab kell, lévén kettő defy van a családban:
chab7
lacopapi
zoli669
premete
halo
kammerer
tex
Cyrin
miyu
pekom 2 db

(#9878) tarnagy válasza kano (#9876) üzenetére


tarnagy
aktív tag

A Google-nál még ne zavarkodjunk: egyelőre áll a fúzió, valami hatóság közbelépett...

Újra: a kameracsere után állja a vizet (cseppet), vagy sem?

Még valami: a WIUI 1.9.23-ban nincs wifis internetmegosztási lehetőség (AP). Vagy csak én nem találom? Én csak USB-set látok.

[ Szerkesztve ]

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#9879) #71562240 válasza kano (#9876) üzenetére


#71562240
törölt tag

Jogos, csak hogy tudják mire számítsanak. :D

[ Szerkesztve ]

(#9880) chab7 válasza tarnagy (#9878) üzenetére


chab7
addikt

Ha jól van a tömítés visszatéve akkor valószínűleg igen.

(#9881) kammerer: Mondjuk ez kérdés sk mennyire tudjuk megcsinálni, de én személy szerint úgysem akarom vízbe loccsantani. (Főleg mivel az eredeti összerakásban sem 100% mindegyik)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#9881) #71562240 válasza tarnagy (#9878) üzenetére


#71562240
törölt tag

Jól kell szerelni, és akkor nem változik a szigetelése.

(#9882) tarnagy válasza #71562240 (#9881) üzenetére


tarnagy
aktív tag

Remélhetőleg össze lehet rakni jól a szigetelést, úgyhogy én is csatlakozom:

chab7
lacopapi
zoli669
premete
halo
kammerer
tex
Cyrin
miyu
pekom 2 db
tarnagy

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#9883) galingong


galingong
csendes tag

hali!

próbálta már valaki a "hivatalos" CM7 nightly-kat?RC0 van most a telomon(RC1-el nem ment a wifi),rászántam magamat,hogy frissítem,de nem tudom,hogy a quarx féle rc1.5-re menjek rá,vagy érdemes a nightlyt?van valakinek tapasztalata?

- Szabó Gábor - +36-20-328-1536

(#9884) natë válasza tarnagy (#9882) üzenetére


natë
nagyúr

Én zöldet szeretnék piros helyett (át akarom érezni a másik oldalt is) :DDD

(#9885) chab7 válasza galingong (#9883) üzenetére


chab7
addikt

Van, többen próbáltuk már. Neked mivel régi van, akár az RC 1,5 akár a 14-es hiv. nightly is jó választás. Én már a hiv. nightly-kat teszegetem fel, szép lassan átállnak.

(#9884) Mozzarella: Na akkor nekem már meg is van a piros kamerám ;)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#9886) Lacopapi válasza galingong (#9883) üzenetére


Lacopapi
addikt

Innen a 13-as biztosan jó,azt én is próbáltam :D Chab előrébb jár,akkor a 14-es is jó :)

Mozzarella...ne akard.Ennyire nem lehetsz mazochista..

Defy+ rom,normál használattal (telefonálás,folyamatos mobilnet,szinkron stb.) 36 óra alatt 39% fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#9887) galingong válasza chab7 (#9885) üzenetére


galingong
csendes tag

ok,köszi,azt hiszem megpróbálom a nighlyt.ha később gondolok egyet,lesz egyszerű módja,hogy egy frissebb nighlyra updateljek anélkül,hogy újratenném az egészet?

- Szabó Gábor - +36-20-328-1536

(#9888) chab7 válasza galingong (#9887) üzenetére


chab7
addikt

Persze, azok mindig egymásra tehetőek, data wipe nélkül. Csak a cahce és a dalvik amit wipe-olni kell előtte (és utána).

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#9889) anglergab válasza chab7 (#9888) üzenetére


anglergab
addikt

Úgy tudom, hogy a kernel nem cserélhető. De 2ndinit-tel nem lehet bootolni másik kernelt? Vagy nem fog bebootolni, mert ellenőrzi a rendszer, hogy signed-e?

(#9891) RootRulez válasza chab7 (#9885) üzenetére


RootRulez
félisten

Szerintem már átálltak a tanguy nightly már be se jön. :N

MÁS:

Szerintetek menni fog valaha az SPB TV CM7-eken? Eleve, miért nem megy?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#9892) anglergab válasza #99499520 (#9890) üzenetére


anglergab
addikt

Volt lehetőséged válogatni, vagy rögtön piros lencséset kaptál?
Most látom, hogy volt lehetőséged válogatni.
Melyik T üzlet volt ez?

Netes rendelésnél mekkora az esélye, hogy piros lencséset adnak?

[ Szerkesztve ]

(#9894) anglergab válasza #99499520 (#9893) üzenetére


anglergab
addikt

és tényleg Bayer lencsés? Megnézted logcat-tel, esetleg már vettél fel 720p-s videót? Ha igen, kellett trükközni ehhez bin fájllal, vagy elég volt a romcsere?

[ Szerkesztve ]

(#9895) anglergab válasza #99499520 (#9893) üzenetére


anglergab
addikt

Ha már a kernelnél tartunk, erről mi a véleményed: (#9889) anglergab?

[ Szerkesztve ]

(#9896) Erlter válasza RootRulez (#9891) üzenetére


Erlter
csendes tag

szerintem nem álltak le csak az eredeti tanguyos oldalra töltik fel
van mai nightly is, de én most elvagyok a 14essel :D

(#9898) anglergab válasza #99499520 (#9897) üzenetére


anglergab
addikt

ok, ez jó hír. Tehát a gyári kernel forrása nem nyilvános, de ha összeraknak egyet nem gyártói forrásból, az bootolható. Így van remény az usb host mód aktiválására pl. CM (gondolom annak a forrása elérhető) esetén.

[ Szerkesztve ]

(#9899) Erlter válasza anglergab (#9898) üzenetére


Erlter
csendes tag

bocsánat ha hülyeséget írok, de nem lehet hogy ez kell neked?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.