Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8901) Moon_Walker válasza natë (#8900) üzenetére


Moon_Walker
tag

hehe.. nekem 2 hónap alatt sikerült leállnom... :DDD
mondjuk ebben segített, hogy mindegyik szarabb, mint a cm7 viszont
mostanában a cm7 botrányos nájtlikat ad... :(

(nem kötelező megadni)

(#8902) chab7 válasza Moon_Walker (#8901) üzenetére


chab7
addikt

Hát ez az :( Én is így ragadtam az ms2-nél. cm7-nél úgy sem bírnám ki hogy ne nightly-zzak. :) De már az is elég lenne ha az auto fényerő jól működne. Akkor talán bírnám egy rc1,5-el vagy egy stabilabb nightly-val.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#8903) natë válasza chab7 (#8902) üzenetére


natë
nagyúr

Ez az auto fényerő hiba már a WiUinál és a CMiUi-nál is létező gond, mivel egyre több modul van beléjük átültetve a CM7-ből :U

Más: létezik, hogy még sehol nem jelent meg a defy+? Arról hallottatok, hogy állítólag a T-Mobile visszahívta a Defyket? Sehol nem kapni...

[ Szerkesztve ]

(#8904) Moon_Walker válasza chab7 (#8902) üzenetére


Moon_Walker
tag

a fényerőhibára létezik állítólag workaround a cm7-ben, a cm7 menüben
lehet kézzel beállítani a hiszterézist és szenzor szűrőt, de olyan bonyolult a beállítás, hogy nem foglalkoztam vele.
utcán nincs hiba, lakásban meg profilt váltok fix fényerővel.

szóval lehet vele élni...

A Defy+ hiánya nekem is feltűnt már... azt vártam volna, hogy ömleni fognak a romok róla, és a boltok is roskadozni fognak alatta... ehelyett nagy semmi.

[ Szerkesztve ]

(nem kötelező megadni)

(#8905) Tökmindegy válasza natë (#8903) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

lehet rájöttek,hogy kártya függetlenek :) Ahol én vettem (Az egyik T üzletnek a főnöke jó ismerősöm)
sem tudták. Mikor mondtam a srácnak ,csak nézett nagyokat.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#8906) domerator válasza natë (#8903) üzenetére


domerator
veterán

Nem tudom mikori az infód a visszahívásról, én másfél hete vettem a Budafoki úti tében.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#8907) natë válasza domerator (#8906) üzenetére


natë
nagyúr

Tegnapi infó.

(#8908) CoolBoy323 válasza natë (#8907) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

hogy érted, h visszahívják? amiket már eladtak, azokat vissza kell vinni? miért? :o

(#8909) natë válasza CoolBoy323 (#8908) üzenetére


natë
nagyúr

Nincs több infóm, az egyik kollégám akart vásárolni, s ezt a választ kapta az ügyfélszolgálattól.

[ Szerkesztve ]

(#8910) domerator válasza natë (#8909) üzenetére


domerator
veterán

Hubaccameg... akkor lehet, hogy én pont időben voltam jó helyen? :Y :))

Hülyét is kaptam volna, ha benyögik, hogy a blade helyett nem tudom elvinni a defyt... nem sok értelmes alternatíva van ebben az árkategóriában most a ténél... ;]

Más:

Erre nincs valakinek információja? Szeretném a maximumot kihozni az akksiból....persze normális teljesítmény mellett.

Megint más: az elmúlt hétvégén volt 2 spontán reboot... azt hittem,hogy a setvsel értékek rosszak, pedig csak elkezdtem piszkálni őket, a fesz értékeket vettel lejjebb 5-tel.... aztán feltettem egy logcat progit és bammeg... a Go Launcher sorozatos hibákat dobott... visszatértem a gyári launcherre és nincs reboot.
Nem véletlen szerintem, hogy mostanában sok update jön ki a Go-ra (pedig látszólag simán és jól működött)

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#8911) CoolBoy323 válasza natë (#8909) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

pedig ez érdekes dolog... utána kéne járni... :U

(#8912) mira72 válasza natë (#8909) üzenetére


mira72
őstag

Webshop-ba rendelhető ... akkor ? ...........

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#8913) RootRulez válasza domerator (#8910) üzenetére


RootRulez
félisten

Számold ki :D

Az áram növekedése árán mennyivel rövidíti le a számítás sebességét?

═════════════════════════════════════════

(#8914) Edge


Edge
veterán

Jó rég írtam ide sőt nem is olvastam el vagy 1300 hszt ha jó látom.
Na mind1 a lényeg hogy van egy kis fogyasztásos tapasztalatom, Telenoros voltam akkor a battery monitor min. 25ma-es fogyasztásokat mért az alá nem nagyon ment alaphelyzetben(ami 2g only,mobilnet off, wifi off), viszont most T-mobile-os lettem pár hete és azt figyeltem meg hogy a battery monitor 10-11ma-es fogyikat mér 3g, mobilnet off, wifi off helyzetben, sőt ezt nem is nagyon befolyásolja hogy 2g only vagy 3g van benyomva ugyanúgy 10 körüli a ma.
CM7 RC1.5

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#8915) natë válasza mira72 (#8912) üzenetére


natë
nagyúr

Nem dolgozom a T-Mobilenál, szóval nem tudok hozzátenni többet a témához.

(#8916) RootRulez válasza Edge (#8914) üzenetére


RootRulez
félisten

Telenornál több kraft kell a hálózat találáshoz és ahhoz csatlakozáshoz? :F

═════════════════════════════════════════

(#8918) domerator válasza RootRulez (#8913) üzenetére


domerator
veterán

Na eztetet mostan nem vágom... :Y :F

Megpróbálom világosabban feltenni a kérdésemet:

Adott egyfajta tevékenység a CPU-nak, amit el kell végeznie, ez bármi lehet, személyenként vannak rendszeresen ugyanolyan tevékenységek (böngészés, időjárás áttekintése reggelente, stb... mindegy milyen feladatról beszélünk)

1. gyári beállítás esetén a cpu mondjuk 300MHz-en közel 100%-os terheléssel végzi el a műveletet.
2. módosított beállítás esetén mondjuk 600MHz-en és 60-70%-os terheléssel végzi el ugyanazt, persze rövidebb idő alatt

Melyik esetben fogyaszt többet a CPU?

Na most... azt tudom, hogy a CPU a freki növelésével egyenes arányban vesz fel több áramot, a feszültség változtatása viszont négyzetes áramfelvétellel jár.
Ami nem világos, hogy alacsony freki - nagyobb % terhelés, vagy nagyobb freki - alacsonyabb % terhelés jár kisebb áramfelvétellel.

Na... ennél jobban már nem tudom megfogalmazni :(

Mindez azért érdekel, mert az én használati szokásaimnak megfelelően úgy szeretném összehangolni a frekvencia értékeket és a küszöböt, hogy a lehető legkevesebb energiát fogyassza, a számomra elfogadható sebesség mellett (a fesz értékek hangolása már csak a stabilitást és az adott freki melletti elérhető legkisebb fogyasztást fogja befolyásolni)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#8919) kano válasza natë (#8917) üzenetére


kano
nagyúr

Feltettem minden féle verzióban ezt a BB frodót, de semmi. A Motorola feliratnál nem jut tovább. Feltennéd Te is? Kíváncsi vagyok.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8920) rum-cajsz válasza chab7 (#8881) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Szeritnem CM7-nél tök felesleges, inkább előtte kell törölni (sőt, az a tuti, ha legalább háromszor megcsinálod) és telepítés után egy szűz rendszered lesz.
Ráadásul ő 2.2-re telepítette, amivel a data partíciót is törölte, tehát vadonatúj lesz az indulása, így a dalvik cache sem zavar be.

Csak olyan romoknál szükséges a cache és a dalvik törlése, amit nandroidból telepítesz.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#8921) Mazsika


Mazsika
őstag

Sziasztok. Ha egy rom zipjebe belemasolok egy apk fàjlt, a system\app mappaba akkor az telepiteskor automatikusan telepul?

Dáccsika

(#8922) natë válasza rum-cajsz (#8920) üzenetére


natë
nagyúr

Futottam én már a kezdetek kezdetén bootloopba a cache törlés elmulasztása miatt és nem nadroid történet volt. :U

@Mazsika : Az esetek nagy százalékában igen.

[ Szerkesztve ]

(#8923) rum-cajsz válasza natë (#8922) üzenetére


rum-cajsz
őstag

ezért kell előtte 3x.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#8924) natë válasza rum-cajsz (#8923) üzenetére


natë
nagyúr

Előtte volt, utána maradt ki. Mondjuk lehet, hogy más okozta...

(#8925) domerator válasza Mazsika (#8921) üzenetére


domerator
veterán

Ehhez még 2 dolog.

Ahogy elnéztem, a systemben csak mintegy 20MB szabad hely van a telón (stock rom), úgyhogy a végtelenségig nem lehet cuccokat belepakolni telepítés előtt... arra van több mint 1 giga data, hogy utána úgy tömjed meg, ahogy akarod.. ;]

A másik pedig, hogy ha egy progit be akarsz tenni a zipbe a systembe, akkor előtte nézd meg, hogy az apk-ja tartalmaz-e lib mappát... ha igen, akkor a lib mappában levő fájlokat pluszban be kell másolni a ro zipjében levő lib mappába, különben nem fog elindulni / nem fog látszani a progi a rom telepítés után.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#8926) natë


natë
nagyúr

Defy+ [link]

(#8927) lipido válasza natë (#8926) üzenetére


lipido
senior tag

Azért érdekes.. a Defy+-t is "Water resistant, scratch resistant display, dust proof" így hirdetik:)

(#8928) CoolBoy323 válasza lipido (#8927) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ne kezdjük ezt megint el léccccciii :B :U

(#8929) Edge válasza RootRulez (#8916) üzenetére


Edge
veterán

Dehogy! A lényeg az hogy vszínüleg jobb a lefedettség, nem ugrál a térerő így nem merül az aksi, mert ugye amikor gyengébb a térerő akkor mindig keresi a jobbat és az biza eszi az akkut.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#8930) lipido válasza CoolBoy323 (#8928) üzenetére


lipido
senior tag

Mit is? Ez nem a Defy-ről szól, hanem a nagytesójáról! Természetesen nem búvárkodni kell vele, de gondolj bele, ez kb akkora megtévesztés, mint ha azt írnák egy autóra, hogy nem kell hozzá üzemanyag, majd amikor reklamálsz, h nem megy anélkül, akkor az lenne a magyarázat hogy: toljad!

(#8931) kano


kano
nagyúr

Az a kérdés, hogy ez a BB Froyo meddig építi fel a dalvik cache-t? Most kivárom. Mindent úgy csináltam ahogy oda le van írva. Lehet ez több mint 10 perc? :F
lipido
Mondjuk egyet értünk, de ezt már kitárgyaltuk többször is.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8932) lipido válasza kano (#8931) üzenetére


lipido
senior tag

A Defy-t tárgyaltuk ki többször is :) Nem volt szándékom ismét témát bolygatni, csak megjegyeztem h "ezt is így" hirdetik. Nem arra voltam kiváncsi h mit is jelent!

(#8933) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

csá
Nálam is jelentkezett a CM7 féle nemtaláljeletawifi betegség.Ilyenkor mit is kell törölni? :R

(#8934) mira72 válasza Nxn908xxx (#8933) üzenetére


mira72
őstag

Háromszor meg kell kocogtatni a teló bal felső sarkával a router jobb felső sarkát, és akkor megjön a wifi, de ha így se akkor érdemes próbálkozni a router antenna-telefon kocogtatással is!

De ha ezek se sikerülnek akkor töröld a wifi comfig file-t a rendszer alól .. vagy magát a kapcsolatot :DDD és csatlakozz újra ...

[ Szerkesztve ]

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#8935) Halo válasza mira72 (#8934) üzenetére


Halo
senior tag

Én macskaszőrbe áztatott gyenge gyermekszarral pácolt a perifériák, hogy utána jó lett minden ;)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#8936) Nxn908xxx válasza mira72 (#8934) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

De azt hol kell törölni? :F Melyik mappa, mi a fájl neve, stb.?
Nem lát semmilyen hálózatot.

[ Szerkesztve ]

(#8937) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Tegnap feltettem a CM7-et! Viszont a feltelepítés után én semmilyen Wipe Cache meg Dalvik mittudoménmit nem csináltam meg, csak azt, ebben a leírásban is szerepel ([link]).

Még "szűz" a rendszer, csináljam most meg ezeket, vagy felesleges? Valaki szerint megkell, van aki szerint meg nem...??

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#8938) Nxn908xxx válasza volvoguy (#8937) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Nem halsz bele egy egy cachebe, meg egy Dalvikba.2 perc az egész.

(#8939) Z0C!


Z0C!
őstag

CMIUI 1.7

- updated base to 1.9.23
- new memory settings
- updated cmdefy recovery v5
- multilanguage support
- much faster system
- reduced time to boot
- fully fixed wide video recording
- added DSP Manager
- added MIUI Launcher with scrollable widgets support
- improved wifi settings

ebben a pillanatban tettem fel.

meglátjuk :)

(van benne megyar nyelv)

[ Szerkesztve ]

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#8940) domerator válasza domerator (#8918) üzenetére


domerator
veterán

Senkinek semmi komolyabb információja nincs erről? :Y :(
Pedig szerintem ez az egyik legfontosabb összefüggés, aminek a segítségével sokkal jobban be lehetne hangolni a cpu viselkedését sőt egyéni szokásoknak megfelelő beállításokat lehetne csinálni...

Na akkor elkezdek mélyebben keresgélni a neten, ha nem találok semmit, akkor pedig jön a több napos próbálgatás... :(( :((( (de az eredményt nem mondom meg...) :DDD :DDD

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#8941) natë válasza Z0C! (#8939) üzenetére


natë
nagyúr

Próbáltam, semmi gond nincs vele, nagyon jó! Kicsit zavaró ugyan, amit az uccsó postban ír a figura. :U

(#8942) Z0C! válasza natë (#8941) üzenetére


Z0C!
őstag

igen. de hát ez van. eddig nem volt vele probléma....remélem nem lesz...

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#8943) volvoguy válasza Nxn908xxx (#8938) üzenetére


volvoguy
addikt

Értem!:) És köszi:) Am akkor ezzel nem ártok a ROMnak, ezzel csak "tiszta lappal" indítom a CM7-et?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#8944) natë válasza volvoguy (#8943) üzenetére


natë
nagyúr

Így van. :K

(#8945) Nxn908xxx válasza Nxn908xxx (#8936) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Valaki leírná, hogy mit kell törölni és honnan wifi probláma ellen légyszíves? :F

[ Szerkesztve ]

(#8946) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Az egyik fórumtárs már kérdezte,de nem nagyon kapott rá választ,ezért most megkérdezem énis. Mitől van az,hogy az óra megáll? Pl megnézem az időt reggel 9 kor,és utána meg 11 kor,és továbbra is 9 órát mutat és csak akkor indul el megint,és mutatja a rendes időt,ha a dátum és időbe,vagy bekapcsolom a hálózatról való frissitést,vagy ki. Tehát próbáltam hálózatról úgyis megáll,próbáltam manuálisan beírni úgyis megáll,2 naponta kb.

Mitől lehet ez?

Köszi.

Minden szinten,szinte minden.

(#8947) mira72 válasza Nxn908xxx (#8945) üzenetére


mira72
őstag

Használtam a keresőt helyetted ....

(#8946) m0rd0k : task killerek szoktak ilyent művelni, ha nem jól van belőve az ignore list ...

[ Szerkesztve ]

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#8948) chab7 válasza Moon_Walker (#8904) üzenetére


chab7
addikt

Na látod ez az. Ez jó lenne ha nem tweak lenne hanem alapból jó. 15 perces mérgesmadarazás közben rettentően bosszantó a strobi a játékban :D
Én is úgy használtam, hogy bent levéve, kint felvéve, de jobb lenne auto, mert egyszer elfelejtettem felvenni és mikor már kint voltam meg alig találtam a "sötétben" a fényerő gombot az értesítő sávban.

Mozz, hét vége felé lesz tán a plusz premierje, majd meglátjuk akkor mi lesz.

(#8914) Edge: Ezt már én is írtam, hogy az akksi merülés függvénye a térerőnek. Sőt kísérleteket is végeztem erre :DDD
De az csak jó ha ugyanide lyukadtál ki, mert erősíted a "szabályt"
Nálam jó térerőn tartva a telót minden bekapcsolva, (mert azért okos hogy csináljon csak meg minden szinkront) 15mA a fogyi nyugalmi helyzetben. Ha "eldugom" szar térerős heéyre akkor 25.

(#8920) rum-cajsz: Akár fölösleges akár nem, nekem ha még emlékeztek augusztusban újoncként ez oldotta meg a hiányzó és hibás rds infót a rádióban. Azóta én esküszöm a kész telepített rendszer újraindításában és wipe cache és wipe dalvik elvégzésében. Ártani nem árt, használni meg csak használhat.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#8949) Nxn908xxx válasza mira72 (#8947) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Köszönöm :R , mostmár működik. :C

(#8950) mira72 válasza Nxn908xxx (#8949) üzenetére


mira72
őstag

Ki gondolta volna .... :D

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.