Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9101) chuck válasza chab7 (#9100) üzenetére


chuck
csendes tag

köszönöm, igyekszem, próbálom a rendszer logikáját elsajátítani.

Ne ess pánikba!

(#9102) rum-cajsz válasza chab7 (#9099) üzenetére


rum-cajsz
őstag

van egy kis toolom xda-n. Ide is belinkeltem a témát, csak vissza kell keresni.

Szerk:
meg is találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#9103) chab7 válasza rum-cajsz (#9102) üzenetére


chab7
addikt

Közben már én is ráakadtam, köszi ;)
Jó tudni, hogy vannak más linuxosok is itt.

(Ja, az sbf flash-t azt is te írtad valahol, most már beugrott. Azóta is úgy használom.)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#9104) Szkara


Szkara
csendes tag

Szerintetek a fentebb német Defy+ (XDA oldalán...)
hogyan lehetne feltolni?
164MB+169MB 2db zip, de SBF nincs ugyebár.

(#9105) chab7 válasza rum-cajsz (#9102) üzenetére


chab7
addikt

...és szuperül működik is :C :R

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#9106) Halo válasza SlausK (#9095) üzenetére


Halo
senior tag

rendben, MIUI/WIUI vonalon ökölszabály a wipe cahce ill. advanced/dalvik wipe - előtte, de utána mindenképpen!
sok sikert!

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#9107) kano válasza Szkara (#9104) üzenetére


kano
nagyúr

Azt még ne rakd fel.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#9108) rum-cajsz válasza chab7 (#9105) üzenetére


rum-cajsz
őstag

éljen! :)

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#9109) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Ezt most olvastam, gondoltam megosztom veletek a jó hírt:

Epsylon3:
RC2 will maybe not exist... I think a official final 7.1.0 is coming soon (feature lock today)... then a 7.1.1 to handle devices fixes

Official Defy one will still miss some of our features, mainly video codecs (for Wide recording and 720p decoding), but all main ones should be working.

I will try to use some of our nighly libraries to fix that before...

A lényeg röviden: Nem várható CM7 RC2, helyette a végleges CM 7.1 fog megjelenni hamarosan.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#9110) RootRulez válasza rum-cajsz (#9109) üzenetére


RootRulez
félisten

:))

═════════════════════════════════════════

(#9111) chab7 válasza rum-cajsz (#9109) üzenetére


chab7
addikt

Én most visszanyergeltem kicsit a cm7 vonalra. Remélem pont jókor ;)
10-es nightly vs ms2ginger: nincs touch to focus, csak a kép közepén, video playerek csak sw módban futnak (ezek szerintem amúgy a nem hivatalos nightly-kban megvoltak)
akku idő látványosan kevesebb lesz azt is látom. Elsőre ennyi, de még csak alig kezdtem el próbálgatni.
(estére meglesz a 220km odébb + minden adatkapcsolat ki, gps teszt)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#9112) Z0C!


Z0C!
őstag

kezd a hócipőm lassan telelenni.

CMIUI 1.aról váltanék 1.7b-re.

telepítés.
wipe cache, install zip, wipe cache, wipe dalvik..
ezek után néha random újraindul...

de a sima 1a-nál nem indult újra soha. hacsak nem kértem.
én cseszem el vagy tényleg a rom nemjó?

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#9113) natë válasza Z0C! (#9112) üzenetére


natë
nagyúr

MiUi kernel bug. Erről írtam pár napja/hete, csak akkor le lettem szúrva amiatt, hogy user error. Aztán most tele vele a háló...

(#9114) Z0C! válasza natë (#9113) üzenetére


Z0C!
őstag

jó volna ez az 1.7b csak ne indulna újra.
úgyhogy most mehet vissza az 1a :/

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#9115) Halo válasza natë (#9113) üzenetére


Halo
senior tag

WIUI alatt nem indul újraaaa - bibibíííí :))
csak trollkodgatok vagy mi, ne szívd fel ;]

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#9116) natë válasza Halo (#9115) üzenetére


natë
nagyúr

Indul az, GPS alatt több embernek is. Azért nyargaltam vissza CM7-re. :K

Nem szívtam ;]

(#9117) kano válasza natë (#9116) üzenetére


kano
nagyúr

GPS használat alatt indul újra? A múltkor kipróbáltam neked és nem indult újra GPS használat alatt sem. Az 1.7b alatt még nem próbáltam. Az 1.7a-nál nekem a WIFI elég instabil volt. Ez úgy néz ki, hogy a b-ben megoldódott.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#9118) natë válasza kano (#9117) üzenetére


natë
nagyúr

A WiUi-ra gondoltam, a CMiUi és a MiUi nem indul újra (nálam).

(#9119) domerator


domerator
veterán

A recoveryben hol találom meg a gyári overclockot (ha egyáltalán normálisan fejeztem ki magam)?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#9120) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! A CPU-t babráli, állítgatni a feszeket, az órajelet CM7- alatt hol érdemes? Recovery-ben, avagy bőven jó a SetVsel erre?? (2.2CEE alatt már használtam)

Csak azért kérdem, mert pl. Windowsnál ajánlott biosban tuningolni, CM7 esetén akkor Recovery-ből vagy bőven jó a SetVsel?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#9121) premete válasza domerator (#9119) üzenetére


premete
veterán

CM7 bootmenüben van.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#9122) chab7 válasza domerator (#9119) üzenetére


chab7
addikt

Még a recovery előtt a boot menüben.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#9123) domerator válasza chab7 (#9122) üzenetére


domerator
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#9124) rum-cajsz válasza volvoguy (#9120) üzenetére


rum-cajsz
őstag

én is a bootmenüt javaslom.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#9125) pallacko


pallacko
tag

Sziasztok!
Napok óta a GalnetMIUI 1.9.23 -t használom, amiben benne van a magyar nyelv is!
Nem igazodom el a SetVsel beállításokon!
Várom a javaslatokat, hogy milyen irányba vigyem az értékeket és a % -t, hogy elkerüljem az FC -ket.
Nagyon tetszik ez a Rom, nem szeretnék megválni már tőle!
Felfelé húzzam, vagy lefelé?
Konkrét számokat szeretnék, amin működik stabilan.
Köszönöm

iPhone 8+, iPhone X, iPad Air 2019, Apple watch S4, GitUp Git2P sportkamera, DJI Osmo Pocket

(#9126) rum-cajsz válasza pallacko (#9125) üzenetére


rum-cajsz
őstag

az 1.hsz-ben elég konkrét számok vannak...

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#9127) pallacko válasza rum-cajsz (#9126) üzenetére


pallacko
tag

Valóban!
Konkrétan az esettel kapcsolatban, nincs javaslat (nem találom)
Segítenél?
Köszönöm

iPhone 8+, iPhone X, iPad Air 2019, Apple watch S4, GitUp Git2P sportkamera, DJI Osmo Pocket

(#9128) kano válasza pallacko (#9127) üzenetére


kano
nagyúr

Milyen esettel kapcsolatosan? Oda vannak írva az értékek az 1. hsz-ben.
Mi kell még? :W

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#9129) chab7 válasza kano (#9128) üzenetére


chab7
addikt

Az eset az ő saját telója, és személyre szabott segítség kell. Az általános nem jó. Kérlek keresd fel és próbálgasd ki neki az értékeket. ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#9130) pallacko válasza kano (#9128) üzenetére


pallacko
tag

Ne induljon gyakran újra a készülékem a MIUI -val...
Egy javaslatra lenne szükségem, hogy mennyire vigyem le, milyen % -t állítsak be!
Ennyi idő alatt már a válasz s kijött volna! :)
nos?

[ Szerkesztve ]

iPhone 8+, iPhone X, iPad Air 2019, Apple watch S4, GitUp Git2P sportkamera, DJI Osmo Pocket

(#9131) natë válasza pallacko (#9130) üzenetére


natë
nagyúr

Ha alaphelyzetben újraindul, az ahogy írtam is sokszor, egy MiUi kernel bug. Állíthatod a CPU értékeket, ugyanúgy bele fogsz futni.

(#9132) pallacko válasza natë (#9131) üzenetére


pallacko
tag

Ez már egy válasz!
Köszönöm :)
Viszont van úgy, hogy mondjuk sms -t írnék és a küldésre nyomok és akkor indul újra!
Ugyanaz a kategória?

[ Szerkesztve ]

iPhone 8+, iPhone X, iPad Air 2019, Apple watch S4, GitUp Git2P sportkamera, DJI Osmo Pocket

(#9133) Lacopapi válasza pallacko (#9130) üzenetére


Lacopapi
addikt

Akkor ne piszkáld a beállításokat,mert abban a MIUI-ban is van egy cpu beállítás,amit gondolom,belőttek a romra.Egyébként én is ránéztem a Galnet-féle megoldásra,de néhány kínai felirat azért maradt abban (pl.rádió)...amúgy jónak tűnt.

(#9134) natë válasza pallacko (#9132) üzenetére


natë
nagyúr

Gyanítom igen, nekem a WiUi-nál volt úgy, hogy már a galéria megnyitásánál is hotbootolt.

A CMiUi volt eddig a legstabilabb ilyen szempontból, lévén öszvér megoldás, viszont ma már több helyen jelezték, hogy ott is megjenelt a hotboot.

[ Szerkesztve ]

(#9135) Lacopapi válasza Lacopapi (#9133) üzenetére


Lacopapi
addikt

...ha gyakorta újraindul,akkor próbáld másképpen,más alapra telepíteni.Mondjuk én már mindent végigpróbáltam,de 4-5 napnál tovább egyik MIUI-WIUI sem bírta...azután egyszerűen megőrülnek :) ...meg én is.

Mindenkitől bocsánat,szerkeszteni akartam,aztán ez sikerült...francba.

Azon gondolkodtam,lehet,hogy először az eredeti kínait kellene feltenni?

[ Szerkesztve ]

(#9136) kano válasza pallacko (#9132) üzenetére


kano
nagyúr

Helyesen kellene feltenni a ROMot és máris megszűnne az újraindulás. Még egyszer leírom, hogy az 1. hsz-ben le vannak írva az értékek és ki kell próbálni őket. Esetleg még egy tesztet is lefuttatni. Az újraindulás meg nem a feszültség értékektől van, hanem, hogy sz@rul raktad fel a ROM-ot.
Mozzarella
Ne mondogassuk már ezt a kernel bugot! :O Érdekes módon rengeteg embernek semmi gondja nincs az alap MIUI-val.
Amíg nem volt normálisan és tiszta alapra feltéve a WIUI nekem is csinálta ezt. Utána pedig nem volt vele gondom (normális 2.2 alap feltétele után).
Lacopapi
Mit csinálsz a telefonnal amitől megőrül?

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#9137) Lacopapi válasza kano (#9136) üzenetére


Lacopapi
addikt

Kikérem magamnak.Ha olvastad már,párszor leírtam,hogy annyiféleképpen próbáltam már,hogy az nem is igaz.HELYESEN IS.....mégis összeomlik pár nap után.Erre varrjál gombot.
Gyere,rakd fel a telefonomra "helyesen",ha 5 nap után is jó,akkor elhiszem,hogy én vagyok a béna.De Te is csak hajtogatod a magadét.
Semmit nem csinálok,használom,aztán egyszercsak (látható ok nélkül),felborul a rendszer és folyamatos újraindulás a jutalmam,amiből nem lehet visszahozni semmilyen módon.
Háromféle CEE-vel ugyanaz a szitu.

[ Szerkesztve ]

(#9138) natë válasza kano (#9136) üzenetére


natë
nagyúr

A kernel bugot nem én találtam ki. Valószínűleg összefüggésben van a CPU beállításokkal, emellett a használt alkalmazások erőforrásigényével. Aki az asztalon pihenteti a telefonját valószínűleg nem fog belefutni hotbootba. Elhiheted, hogy minden romot normálisan rakok föl, valamiért mégis csak a MiUi alapú romoknál tapasztalok újraindulást. Mivel nincs két ugyanolyan procival szerelt Defy, nem jelentkezik feltétlen mindenkinél a hiba.
Ha te nem futottál ilyenbe bele szerencsés vagy, használd egészséggel a MiUi-t, ettől függetlenül nem mindenki hülye és rosszul rakja föl a romokat, akinek problémái vannak vele.
Részemről a témát lezártam, úgyis lecövekeltem CM7 vonalon (fura, de nincs hotboot).

Szerk: az alap MiUi tényleg jobban bírja....vagy inkább tovább ;]

Szerk. 2: Nem írtam sehol, hogy tudnám te mire használod a telefonod. Szerencsés vagy, ennyi.

Szerk. 3: akkor felejtsük el ezt a "kernel bug"-ot, hívjuk simán MiUi hibának. Ha 3-nál több usernél fordul elő, akkor gyanús, hogy valami van a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#9139) kano válasza Lacopapi (#9137) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor az miért van, hogy nekem működik? Alap MIUI, semmi szeméttel feltéve.
Mozzarella
Nincs kedvem vitatkozni, de:
- alap MIUI nekem nem csinál ilyet (honnan tudod, hogy mire használom a telefonomat??);
- 1000x elmondom, hogy alap MIUI-ról van szó, semmilyen szemét RAM opt., meg egyéb gány felrakása nélküliről.
"Szerk: az alap MiUi tényleg jobban bírja....vagy inkább tovább " - Milyen véletlen!? Nem ezt mondogatom?
Ha valaki szénné húzza a CPU-t és agyon patchelgeti a rendszert az ne csodálkozzon, ha furcsa dolgokat csinál a telefonja. (Nem rólad van szó.)

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#9140) Lacopapi válasza kano (#9139) üzenetére


Lacopapi
addikt

Mert Te szerencsés vagy,nincs jobb ötletem.Nekem tetszik a MIUI,mégis "csak" a CM7 meg a többi rom megy mindenféle gond nélkül.Azok viszont csakugyan problémamentesek,úgyhogy én is azon gondolkodom,hogy fájó szívvel,de lemondok a MIUI-ról...ha nem megy,hát nem megy.
Kívánom,hogy sosem legyen ilyen problémád.
De fenntartom-csatlakozva mozzarellához,hogy NEM a rossz felrakás a probléma.
Ezen kár okoskodni,a telefonok nem egyformák.

BAZZ....SEMMIFÉLE szart nem rakosgatok rá és nem húzom túl a procit,minden alapbeállításokban van....engedelmeddel azért a google accountot használom :DD

Ez nem is vitatéma- neked jó,mert jó,de ne feltételezd,hogy szándékosan cseszem el magamnak....sosem patch-eltem.

[ Szerkesztve ]

(#9141) natë válasza kano (#9139) üzenetére


natë
nagyúr

Egyébként abban igazad lehet, hogy a gondot az okozza, hogy a MiUi-CM7 hibrid romokban a két rendszer komponensei keverednek. Nem értek hozzá, de eleve két "béta" romról beszélünk, ha ezeket még összegyúrjuk (hobbi patch-csekkel), csak több lesz/lehet a hibalehetőség. Ezt pedig még megfejeli az a tény, hogy nem mindegyikünk telefonján fut jól mindkét alaprendszer.

Mondom mégegyszer, nem értek hozzá, csak próbálok józan paraszti ésszel gondolkodni.

Az alap MiUi-val nem is volt soha különösebb gondom, sőt a Galnetessel sem.

[ Szerkesztve ]

(#9142) Z0C!


Z0C!
őstag

visszaraktam a CMIUI 1a-t.
belaktam, beállítottam.
már csak a root szükséges.
innentől kezdve az 5napot megvárom. :)

ha 5 nap után K.O eskü megiszok valami erőset :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#9143) mira72 válasza Z0C! (#9142) üzenetére


mira72
őstag

root ?

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#9144) Halo válasza Lacopapi (#9137) üzenetére


Halo
senior tag

lehet, valamelyik app bekavar...?
van olyan, amit utólag telepítettél fel és mindhárom beomlós rom-on rajta volt?
és esetleg tudod is nélkülönözni, cserélni?
hátha...

csak tapogatózok...

és ha van rá lehetőség / memórakari csere - legalábbis visszarakni a gyárit...

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#9145) Lacopapi válasza Z0C! (#9142) üzenetére


Lacopapi
addikt

heheh....az csak nálam kritikus,ne adja az ég,hogy Neked is olyan legyen... :DD

halo....hidd,el ezerszer végiggondoltam már,csakis olyan appokat (tán 10-et),használok,amelyek már beváltak,azaz CM7 és más alatt is fenn voltak,hiba nélkül...említett rom olyannyira hiba nélkül fut,hogy csak nézek,másnál milyen problémák vannak...erről ennyit.Hogy miért erőltetem a MIUI-t? Mert tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#9146) Z0C! válasza mira72 (#9143) üzenetére


Z0C!
őstag

igen.
(az 1a-ban nem találom a superuser-t) gondoltam így nem root-olt.

@Lacopapi: most mondanám, ahány lájk a postra, annyi feles a CMIUI bootolása miatt :)

[ Szerkesztve ]

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#9147) RootRulez válasza mira72 (#9143) üzenetére


RootRulez
félisten

tessék? :DDD

═════════════════════════════════════════

(#9148) mira72 válasza RootRulez (#9147) üzenetére


mira72
őstag

Nem gondoltam volna hogy van nem rootolt főzött rom ....

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#9149) domerator válasza pallacko (#9125) üzenetére


domerator
veterán

A Vsel beállítások jósága nagyban függ a felhasználói szokásoktól... egy játékra kihegyezett vas egészen más Vsel értékekkel lesz megfelelő a gazdija számára, mint egy üzletember defyjén levő Vsel értékek... akinek mondjuk az akkuidő a fontosabb, nem a Quadrant, vagy az őrültmadarak.
Én most játszogatok a Vsellel... azt hiszem viszonylag érdekes tapasztalatok lesznek... :K

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#9150) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Ha azt veszem alapul, hogy a Defy alapórajelen 800Mhz/58Vsel, akkor elvileg ha átállítom, tehát mondjuk 1000Mhz/50Vsel-en kevesebbet zabálja az akkut?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.