- M0ng00se: Hardvert áruhitelre?
- droidic: EA GAMES – élő emberrel a supportban 2025 ben
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- eBay-es kütyük kis pénzért
- bambano: Bambanő háza tája
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pista0001
addikt
válasz
SQX_Barto #9637 üzenetére
"Simán" belefér. Az alaplap rögzítő furatok stimmelnek, a hátlap macerásabb. Shuttle házat kétféle kialakításban láttam eddig.
Van az amelyiknek nincs szabványos I/O shield-je, az aljzatok helyei a hátlapon fixen vannak kivágva.
Ennél az I/O shield helyét ki kell vágnod. A Shuttle alaplapja keskenyebb mint az ITX, ezért a 2 bővítőhelyes háznál csak a szélsőt tudod használni (értelemszerűen csak egy slotos karival ha a burkolatot rá akarod tenni). A gyári táp nem maradhat, vagy csak további átalakítással. Az I/O shield sajnos abba is bele lóg, ha feljebb lehet helyezni akkor jó. Ha jól tudom a csatik szabványosak.
Van cserélhető I/O shieldes is, csak kérdés hogy szabvány méretű-e. Ezen a képen úgy tűnik hogy az, ezen meg úgy hogy nem az. Esélyes hogy volt ilyen is meg olyan is. A szabvány méretűnél nincs semmi barkácsmunka és valószínűleg a dupla slotos helyet is tudod használni, a másiknál viszont ugyanúgy vágni kell mint a shield nélkülinél, de legalább a táp maradhat a helyén. A Shuttle hűtés felejtős, speciális lefogatása van.
Egyet átalakítottam már, most egy barátom használja.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Apple iPhone SE 16GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Gigabyte H610M i5 12400F 32GB DDR4 512GB SSD Intel ARC A770 16GB Rampage SHIVA 650W
- Jogtiszta Microsoft Windows / Office / Stb.
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest