Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) glocker


glocker
tag

sziasztok!

nagyon csendes (ha lehet teljesen néma) gépet szeretnék, állandóan működő letöltős gépnek, de ugyanakkor néha elé is ülnék... semmi extra... csak netezésre és egyszerűbb programok pl. régi office (MS Office 2003) futtatására használnám...

van két jelöltem:
- Intel D525MW alaplap ( Atom D525 proci , 2x1.8GHz + HT ) (használt, de olcsóbb)
- Asrock E350M1 (új de talán jobb / erősebb)

Nekem nincs tapasztalatom E350M1-el, de jókat hallottam...

Szerintetek a következő szempontok szerint melyik lenne a jobb megoldás: csendes, erős
(a teljesítmény fontosabb mint az ár)

Előre is köszönöm.
:R

bocs a béna kérdéseket :-(

(#17052) glocker válasza glocker (#17051) üzenetére


glocker
tag

bár itt azt olvasom, hogy nem releváns a differencia...

bocs a béna kérdéseket :-(

(#17053) Mercutio_ válasza glocker (#17051) üzenetére


Mercutio_
félisten

Neked is az itt leírtakat javasolnám, a gyári ventit biosból le tudod szabályozni, úgy szinte hangtalan, vagy ha nagyon zavar vehetsz rá a gyári helyett valami nagyobb hűtőt 100/120mm-es ventivel ami leszabályozva szintén nagyon csendes.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17054) glocker válasza Mercutio_ (#17053) üzenetére


glocker
tag

kösz az infót
:R

bocs a béna kérdéseket :-(

(#17055) glocker válasza Mercutio_ (#17053) üzenetére


glocker
tag

szia

ASROCK H61MV-ITX (13.485,-) +
INTEL® Celeron G1610 2.60GHz 1155 BOX (10.833,-)
----
Alaplap + CPU + cooler = 24.318,-

és akkor még kellene AKYGA 820-01B 65W ház (10.040,-) , ram (kb 4.500,-), + hdd

kb 40e hdd nélkül...

használtan (fél év garanciával) :
Atom D525 +
M-TECH 820-01B fekete külsőtápos itx ház +
2x1GB DDR3 notiram +
1TB os HDD
-------------
29.000,-

azt gondolom, hogy bár a celeronos változatban van valamiféle biztonság és továbbfejleszthetőség (és persze bolti garancia) mégis a használt változat mellett döntök... ha veszek bele a rendszernek egy kicsi (60-64GB) de gyors SSD-t (tartalmaknak ott a terrás 7200rpm-es hdd) akkor a letöltés funkcióra "túlságosan is" jó lesz... de ha elé ül az ember akkor is normálisan tud netezni, vagy egyszerűbb feladatokat megoldani... állandóan mehet, mert nagyon keveset fogyaszt és tényleg néma lehet...

azért kösz az információt
:R

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#17056) Mercutio_ válasza glocker (#17055) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem sok értelme van használt cucc árát új boltihoz hasonlítani, nyilván, ha a jlenlgi igényeidnek megfelel az atom is, a leírt konfig bestbuy.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17057) sb válasza Mercutio_ (#17056) üzenetére


sb
veterán

Egyetértek.
Használtan van H61-es ITX lap is 10k-ért, G1610-et is láttam már 7-ért. ITX ház 8-ért.
Máris 30k lett a 40k-ból.

(#17058) ST05 válasza glocker (#17055) üzenetére


ST05
őstag

jó lesz a 1155 :K gyors pattanós gazdaságos az is,
E-350 et hanyagoolnám ,nekem notiba ez van, arra jó, hogy 10 orát is tudom használni
az akksival, de a 2x1,6 valami szörnyű lassú, az egész türhetö igpu-t is gyakorlatilag
hasznavehetetlenné teszi a proci sebessége, egy youtube nemHD vidi már lényegében 100 on tekeri ,
szval e-350 röl lebeszélnélek, marha keveset eszik de olyan lassú is,

(#17059) Mercutio_ válasza ST05 (#17058) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ott valami flash vagy egyéb beállítási probléma lesz, elvileg a HW-s gyorsításból eredően fullHD videókat is csak 20-30%-os prociterheléssel játszik le.

Azt is tegyük hozzá, hogy az atom proci semmivel nem erősebb rpoci tekintetében mint az E-350, csak még az IGP-je is hulladék.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17060) sb válasza Mercutio_ (#17059) üzenetére


sb
veterán

Biztos, hogy gond van, mert az Atom még gyengébb, ahogy írod és Ion (nv vga) mellett 10-15% a cpu terhelés 40mbit-es FullHD video alatt is. Az E-350 ennél csak jobb lehet.

(#17061) Mercutio_ válasza sb (#17060) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaja, ráadásul ION-nal az atom már émlékeim szerint lényegesen többet eszik mint az E-350.

ST05: Én a helyedben a Brazos Klubban érdeklődnék mi lehet a hiba oka,(rémlik valami Flash verzió tiltása, régebbi telepítése) valamint első körben DirectX -et frissítenék és mpc-hc legújabb verziót raknék fel, ha még nem történt meg.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17062) sb válasza Mercutio_ (#17061) üzenetére


sb
veterán

Nem tudtam, hogy kevesebbet eszik, de gyorsan rákeresve tényleg úgy tűnik... :F
Nálam az Ion 31-32W a max 1 HDD-vel, SSD-vel. Playback 28-29W, idle/torrent kb. 22-24W.

[ Szerkesztve ]

(#17063) glocker válasza Mercutio_ (#17056) üzenetére


glocker
tag

még sem ugrottam bele... főleg az gondolkoztatott el, hogy "ha a jelenlgi igényeidnek megfelel"...

már most is van erre a célra egy csendes (de nem néma :( ) IBM Lenovo 8807-em, 3GB RAM + core2 E6420-al...

nem tudom, hogy érdemes-e feláldozni a teljesítményt a csendesség miatt...
őrlődök még kicsit, mielőtt lépek :W

még egyszer kösz az infókat
:R

bocs a béna kérdéseket :-(

(#17064) Mercutio_ válasza HookR (#16599) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az Akasa a 2 Thin ITX mellett kihozott egy hasonló design-ú NUC-hoz való házat is a Newton-t, csak, hogy ha valaki rákeres megtalálja

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17065) radi8tor válasza Mercutio_ (#17064) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csinos!

⭐ Stella

(#17066) #02929152


#02929152
törölt tag

nemrég készült el az új konfigom, és szeretnék kérni egy-két tippet (a megcsillagozottakkal kapcsolatban):

- *cooler master elite 120 advanced ház
- *ocz/pcp&c silencer mk iii 500w psu
- gigabyte ga-z87n-wifi alaplap
- intel i5-4670k processzor
- *gyári procihűtő
- g skill ares f3-1600c8d-8gab 8gb ram
- corsair force gt 120gb ssd
- western digital wd10ezrx 1tb hdd
- *videókártya nincs

aki ismeri a házat, tudja, hogy a táp és a procihűtő közt nincs túl nagy mozgástér:
http://i.imgur.com/j0SMSBv.jpg

a tippeket egyrészt arról kérném: hogyan érdemes a tápot betenni? (jelenleg felül van a ventilátora, ami nem tűnik a jó pozíciónak... rég volt dolgom ilyen új alkatrészekkel, azt hittem a táp melegedni fog, és ajánlatos lesz kifelé vezetni a hőt. ezzel szemben a ventilátora hideg levegőt fúj, ergo akár a rendszer hűtésére is lehetne használni. jól gondolom?)

a processzorhűtőt szeretném lecserélni egy nem túl drága, ám a gyáritól jobb hatásfokúra. így hogy le van véve a ház oldala, azt érzem hogy a procihűtő hideg levegőt fúj ki, ám a bios szerint a cpu hőmérséklete (gyakorlatilag terhelés nélkül is) hamar felkúszik 50-55 fokra. ezt nagyon sokallom. a rendszer hőmérsékletét 40-45 fok körülinek írja, ami a ház borításának levétele óta csökkent kb 5 fokkal, de szerintem a gyakorlatban se most, se korábban (feltett borítással) nem volt ennyi. legalábbis kézzel belenyúlós módszerrel nem érzek nagy hőmérséklet-különbséget a szobahőmérséklethez képest. lehetséges, hogy a hőmérő szenzor mutat brutálisan téves értékeket?

a házhűtést hogyan célszerű megoldani? az alaplapon van egy darab 4 tűs sys fan header, a házban a beépített 8 és 12 centis (3 tűs csatlakozójú) ventik pörögnek. (amik közül a kisebbikkel az a konkrét problémám, hogy közvetlenül mögötte találhatók az alaplap front panel headerjei, a sata csatolók, és a 24 tűs atx csatoló - amik majdhogynem falat képeznek a szűk helyen, nem tudom, a kis ventilátor így tesz-e hozzá bármit is a hűtéshez... ehhezképest hangos.)

a gépet 2d grafikusi feladatokra használom, így videókártyára nem nagy szükségem van jelenleg. viszont ha beszerzek egyet, az igencsak korlátozni fogja a légáramlatokat. (ezt a pontot csak azért írtam le, hátha módosítja az előzőekben kért tanácsokat.)

köszi ha tudtok segíteni! minden egyéb javaslat is jöhet! :)

[ Szerkesztve ]

(#17067) szente válasza #02929152 (#17066) üzenetére


szente
addikt

Egy tipp:
Oldalról az a 8cm-es ventit kukázd is egyből, sokat nem ad a hűtéshez, de legalább hangos.
Amíg nekem ilyen házam volt, addig elől volt kettő 12cm-es venti leszabályozva, hátulról meg a táp szívta ki a meleg levegőt. Ez elégséges hűtési teljesítményt adott úgy, hogy a procihűtőn nem volt venti (Samurai ZZ) . Igaz 65W-os proci volt benne, de dedikált VGA-val.

(#17068) Mercutio_ válasza #02929152 (#17066) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha ez hasswel akkor esélyes, hogy a kupak alatti pasztázás nem tökéletes azért a proci hőfok. A táp helyett egy moduláris esetleg annyiból lehet jobb hogy csak a szükséges kábelek vannak a házban.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17069) #02929152


#02929152
törölt tag

szóval az oldalsó venti nem csak szerintem fölösleges. valószínűleg le is húzom az áramellátását.

a tápot pedig ezekszerint érdemes fejjel lefelé beszerelni, és az általa (meg az elől levő 12 centis ventilátor által) adott légáramlat kinyomná kétoldalt az esetleges meleget.

egyébként moduláris táp, csak a fő alaplapi kábelek fixek. és sajnos túl hosszúak a vezetékek... bár ha a kis ventilátort kiszerelem, a nagyot pedig az alaplapi headerről működtetem, akkor a molex kábel fölöslegessé válik, így egy kicsivel több hely marad.

igen, haswell proci, és gyanakodtam is a pasztára. viszont ha már leszedem a hűtést, letakarítom a procit, egyúttal lehet érdemesebb lenne új hűtőt betenni. vagy a gyári is elég?

(#17070) szente válasza #02929152 (#17069) üzenetére


szente
addikt

Ne csak hùzd le, hanem szedd is ki a ventit a tartójàval együtt. Talán egy kicsivel több levegőt tud beszívni oldalról, ha kevesebb a légellenállás.
Ha elöl két ventid van, akkor a táp ventillátora lefelé nézzen.

(#17071) Ant@


Ant@
senior tag

Egy 120 W-os paneltáp ami a 12 V-os ágon 4 A-t ad le megbirkózik hosszútávon egy T szériás celeronnal aminek 35 W a TDP kerete? Meghajtók: 1 db SSD.

(#17072) radi8tor válasza Ant@ (#17071) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem simán.

Tápos topic.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#17073) Ant@ válasza radi8tor (#17072) üzenetére


Ant@
senior tag

Ott már jártam. :) 3. topik 1 válasz. Köszi! Gyanítom nem sokan küzdenek ilyen konfiggal.

(#17074) radi8tor válasza Ant@ (#17073) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért ne gondold azt, hogy mindenki arra vár, hogy valaki feltegyen egy kérdést a topicokban. 1 órája kérdeztél rá. MÉG nem érkezett rá válasz. ;)

⭐ Stella

(#17075) Ant@ válasza radi8tor (#17074) üzenetére


Ant@
senior tag

Tiszta sor. Kösz a linket és a segítő szándékot. :R

(#17076) F34R válasza Ant@ (#17071) üzenetére


F34R
nagyúr

meg. de nem tul vaskos az a 4A :N

(#17077) Mercutio_ válasza F34R (#17076) üzenetére


Mercutio_
félisten

Neked tegnap még nem valami új avatarod volt?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17078) F34R válasza Mercutio_ (#17077) üzenetére


F34R
nagyúr

most is az van :DDD

(#17080) Mattanyahu


Mattanyahu
tag

fura az időzítés, de gigabyte ga-h77n-wifi teszt @scpr :)

én is elkeztem gondolkozni az új gépemen (kaveri + chieftec ix-01), de most olvastam, hogy késik :(

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

(#17081) F34R válasza Mattanyahu (#17080) üzenetére


F34R
nagyúr

kaveri ? epp miert ha jatszani is akarsz akkor en nem tennem ebbe a hazba hacsak nem akarsz bizarr hofokokat elerni.

(#17082) HookR válasza Mattanyahu (#17080) üzenetére


HookR
addikt

Rákontrázok 6db Z77-es mini-ITX lap tesztjével - programming4.us

"én is elkezdtem gondolkozni az új gépemen (kaveri + chieftec ix-01), de most olvastam, hogy késik :("
Erről ez a vicc jut eszembe:
"Egy rádióhallgatónk betelefonált: igaz-e, hogy Harkovban Mercedeseket osztogatnak? Ezzel kapcsolatban közölhetjük: a hír igaz, csak nem Harkovban, hanem Voronyezsben, nem Mercedeseket, hanem Zsigulikat, és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak."

Szóval a hír igaz, csak nem a dobozos verzióra vonatkozik (ami továbbra is év végére várható), hanem az OEM partnereknek szánt szériára és nem késik, mert az eredetileg sem volt az idei évre tervezve.

Aztán persze még akármi is lehet, de egyelőre nagyon úgy tűnik, hogy akarva, vagy akaratlanul, de rémhír keltésének ténye áll fenn.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#17083) HookR


HookR
addikt

Jonsbo U1S / U1K / U1R hivatalos honlapok.

===========================================

Jonsbo U2S / U2K / U2R

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#17084) Mattanyahu válasza F34R (#17081) üzenetére


Mattanyahu
tag

amikkel én játszom, arra bőven jó
a catia meg egy tíz éves vason is szépen elfut :DDD
a vicc az, hogy kezdem nagynak érezni az mx-31et. dvga nem kell (ahogy 42 hdd se), apuhoz meg elég egy combos paneltáp
de a hűtésen tényleg sokat gondolkoztam (egyelőre richlanddel); azokból a hűtőkből, amik beférnek (alpenföhn silvretta, noctua nh-l9a, xigmatek ld963) kell megtalálni a legjobb kompromisszumot

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

(#17085) Mercutio_ válasza F34R (#17078) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah PC-ről már látom, de mobilon valamiért gondolom cache-elte a régit és azt tette ki :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17086) Ispy


Ispy
veterán

Ide is berakom, hátha van valami tippetek. :)

(#17088) radi8tor1

Nem jó hír, gondoltam kihasználnám hasznosan ezt a részt, de sajnos az 5,25''-os cuccok nagyok, a 3,25''-osak meg kicsik.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17087) Mattanyahu


Mattanyahu
tag

pár itx mod a bit-techtől
a tenuis 2től letettem a hajam

[ Szerkesztve ]

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

(#17088) radi8tor válasza Ispy (#17086) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kizárt. :(

⭐ Stella

(#17089) Mercutio_ válasza Mattanyahu (#17087) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az a Tenuis 2 tényleg zsír, szolidabb verzióban el is gondolkodnék valami hasonlón, azt nem tudom hová tette a tápot?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17090) radi8tor válasza Mercutio_ (#17089) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Thin-ITX alaplap, tehát csak 12V-os csatlakozó van a hátulján.

Pl:

⭐ Stella

(#17091) Mercutio_ válasza radi8tor (#17090) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah úgy könnyű, de ennyit nem költenék a projektre :( esetleg a cucc talapzatát egy moduláris táp jelenthetné az elég súlyos is, hogy ne billegjen, és ha diszkrét, vagy valami perforált fekete burkolat kerül rá még nem is látható, kivéve persze a parketten terelgetett porcicákat, arról azért gyanítható, hogy van ott valami :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17092) sb


sb
veterán

Az egyik átalakításom úgy néz ki véget ért:
Otthoni netezős konfig lett cserélve, Intelről AMD-re
régi: Spire Powercube + MSI H61I-E35 + i3-2100, gyári hűtő, 7200 500GB HDD, AC 12cm venti (800rpm), LR1106 paneltáp + 96W-os külső kocka.
új: MX31, Giga A75N-US3, A6-3620 alulfeszelve, Ninja Mini (@800rpm), 7200 500GB HDD, AC 8cm (800rpm) LR1106 paneltáp + 96W-os külső kocka.

- A cpu csak kicsit gyengébb.
- Az IGP jóval erősebb.
- A régi lapon nem ment valami miatt a cpu venti szabályozás, így a gyári fix 5V-on kevés volt, 12V-on pedig feleslegesen hangos. A Ninja pedig a H61-re sem a Powercube-ba sem az MX31-be nem fért be a cpu socket helye miatt.
- Az AMD alulfeszelve hozza az i3 fogyasztását. (A H61-en nem lehetett alulfeszelni.)
- A HDD szivacs lábakon az ATX táp helyén áll a ház elejében, a paneltáp fel lett fogatva a merevítő sínre az alaplap fölé.

Közben a másik átalakítás is megkezdődött. Megjött a Coolcube.
3HDD-nek az MX31 optimálisabb lett volna (míg a fenti 1HDD-s nagy hűtős rendszernek meg a Coolcube), de annyira jól néz ki, hogy ebbe próbálok majd 3x3.5"-t belenyomni. :)

A Feel 202 + Atom/Ion + 5400 2TB Green (+ esata 5400, 2TB Green HDD) alakul át.
Egyelőre az Ion-t teszem át és bele egy 3-4db-os HDD tartó valahogy beállítva a házba, egymás felett a vinyók. Később remélhetőleg egy Kabini lesz benne.

A Feel 202 tápját terveztem áttenni, Az alaplap hátlapja fölötti részre.
Remélem elég lesz a táp. Valamelyik topicban azt olvastam, hogy 72W körül tud (a házhoz adott külső adapter 96W-os). Ezt meg tudja valaki erősíteni?

[ Szerkesztve ]

(#17093) F34R válasza sb (#17092) üzenetére


F34R
nagyúr

lecserelted ? :Y

(#17094) Mercutio_ válasza sb (#17092) üzenetére


Mercutio_
félisten

3620-at biosban vagy K10STAT - tal feszelted alul?
Milyen értékekkel megy stabilan?

Meglepő, de a 3820 kevésbé bírja az alulfeszt :( vagy csak én vagyok béna :)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17095) sb válasza Mercutio_ (#17094) üzenetére


sb
veterán

K10STAT-tal próbáltam az elején utána FusionTweakerrel mértem ki végül is. Az jobban tetszett, bár 95%-ban ugyanaz a két progi, de 1-2 beállítással több volt utóbbiban.
Nagyrészt lineárisan sikerült csökkenteni a feszt minden használt p-state-en, így végül biosban állítottam be -0.250V-ra.
Ha nem lienáris lett volna maradok a FusionTweakernél. Phenom II-re/Athlon II is azt használtam és bevált.

A GPU/NB rész is -0.250V-ot kapott, az meg nem is megy máshogy sajnos csak BIOS-ból.

F34R, mi a gond a cserével?

[ Szerkesztve ]

(#17096) F34R válasza Mercutio_ (#17094) üzenetére


F34R
nagyúr

AMD PSCheck ?

van video is fent rola esetleg ha segit.

SB

i3 2100 erosebb cpu-ban pont azert lepodtem meg hogy lecserelted, irtad hogy csak netezni kell meg egy par dolog. intel kevesebbet fogyaszt mikozben erosebb, persze ha nem tudtad alulfeszelni es ez volt a szempont akkor nem szoltam.

[ Szerkesztve ]

(#17097) sb válasza F34R (#17096) üzenetére


sb
veterán

Igen, erősebb cpu-ban az Intel, de az IGP meg gyengébb. És a net is tele flasshel, egyebekkel...
Plussz netezni a cpu sem kell annyira, ez a -10-15% sem érezhető.

Egyébként valóban nagyon határeset a két konfig. Nem tudatos volt a csere, csak jó áron jutottam az AMD-hez... utána pedig 1-2 apróság is efelé hajtotta a dolgot, amit leírtam. Ol. a ventivezérlés hiánya az Intelen, hogy a Ninja nem fért rá az Intelre, AMD-n van USB3, ár, stb...

Szóval sok kis apróság döntött az amúgy majdnem ugyanolyan konfigok között. :)
Eladó az Intel konfig, de őszintén szólva nehezen adom. :) Az is egy nagyon használható kis low-budget gép volt. Egy G2120-szal pl. még lentebb menne a fogyasztás, talán abban is kicsit jobb az IGP és 15-20%-kal gyengébb a cpu.

Egyébként a fogyasztás így alakul:
i3 (stock): idle 23W, MPC-HC (DXVA): 30W, Prime 59W
a6 (uv): idle 24W, MPC-HC (DXVA): 31W, Prime 63W

(#17098) F34R válasza sb (#17097) üzenetére


F34R
nagyúr

es ha lett volna egy jobb deszkad mondjuk egy 3225-el ?

(#17099) Pista0001 válasza sb (#17092) üzenetére


Pista0001
addikt

A 3 db 3,5-es vinyót szerintem ne erőltesd a Modecom paneltáppal. Azok 3-an 60 watt körül is tudnak kajálni, ennek ismeretlen része (de valószínűleg a java) 12 V-on kell neki. A paneltápokra nem jellemző hogy 12 V-on 50 wattnál többet tudnának, sajnos a Modecomról nincs konkrét információm. De! Egy barátom Feel 302-ben használta a 45 W TDP-s AMD konfigját Minix alaplapban, 1 db 3,5-es vinyóval. Kb 1 évig, aztán meghalt a táp. Nálad csak 1 ION (aztán Kabini) van tervben, de hidd el a fogyasztás különbözetet lefedi a db vinyó.

(#17100) Mercutio_ válasza Pista0001 (#17099) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezért tervezek most olyat, hogy 2TB belső + 2TB külső hdd helyett 1TB noti HDD + 3TB külső már csak egy olyan házat kellene találni ami miatt érdemes ezt meglépni, mert ha az SG05-ben marad a konfig az max a szellőzésen javít kicsit.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.