Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) Mercutio_ válasza Grave_444 (#17300) üzenetére


Mercutio_
félisten

Abba művészet belevarázsolni mindent, és vannak lapok amihez rövid a gyári 4pin-es tápcsatija ha jól olvastam, ettől függetlenül nagyon pofás, én is törten rajta a fejemet, de szerintem antec-ből ha lesz, akkor ismét egy 310-150-et szerzek be.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17302) Grave_444 válasza Mercutio_ (#17301) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Csak egyszer kell összerakni, cserébe kisebb a 310-150-nél. :)
A CM120-at is elég nehéz volt berendezni, pedig az nagyobb ház.

(#17303) Mercutio_ válasza Grave_444 (#17302) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az mondjuk igaz, legalább nincs kedve 2 havonta átépíteni az embernek :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17304) robertka


robertka
tag

Hali. Kérlek segítsetek dönteni nekem, az alábbi két lap között:
MSI H61I-E35 V2/W8
ASROCK H61MV-ITX
Gondoltam itt nagyobb tapasztalatotok van ITX méretben.
Köszönöm.

Üdv Robi

(#17305) radi8tor válasza robertka (#17304) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi alapján kellene választanunk?

⭐ Stella

(#17306) robertka válasza radi8tor (#17305) üzenetére


robertka
tag

Igazából nas hoz fog kelleni, tudásban mind a kettő megfelel.
Azért gondoltam, hogy rákérdezek nehogy olyat vegyek amiről rosszak a visszajelzések.

(#17307) fero02 válasza robertka (#17306) üzenetére


fero02
veterán

Én jobban bízom az ASRock-ban, mint a sz@rkupac MSI-ben. Kb 10* jobban. :R

(#17308) radi8tor válasza fero02 (#17307) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért van MSI-nek is szuper alaplapja, inkább úgy kéne fogalmazni ebben az árkategóriában nem jó az MSI. ;)

robertka: én tartózkodom a válasz adásától, nem ismerem ezeket a lapokat. SATA portot keveslem rajta. NAS-hoz lehet több kellene 4db-nál. Vagy neked elég?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#17309) robertka válasza radi8tor (#17308) üzenetére


robertka
tag

Bőségesen maximum 2-3 vinyó lesz rajta csak otthoni használatra kell. Köszönöm a válaszokat.

(#17310) glocker


glocker
tag

előre is bocs ha baromságot kérdezek
:R

lehetséges keveset fogyasztó, nagyon csendes (ha lehet néma) de ugyanakkor szükség esetén komolyabb teljesítményre is alkalmas gépet összedobni?

az esetek nagy részében teljesen alap dolgokra lenne használva, erre szinte biztosan megfelelne ASROCK E350M1 vagy valami Intel Atom D525-ös cucc is...
... de néha szeretnék egyszerre max 3-4-5 db (windows server 2008 r2 és win7, win8) gépet virtualizálni, tehát 16GB RAM az jó lenne...

egyáltalán érdemes egy gépbe zsúfolni ezeket? Izmosabb gépnél megoldható a kis fogyasztás, és csendesség ha épp csak torrent kliens és hasonló apróságok futnak, de a gép állandóan megy? vagy inkább egy csendes kis fogyasztású és egy másik komolyabb gép kellene szerintetek?

már őrlődöm egy ideje, de nem tudom a jó választ :W

előre is kösz az 5leteket
:R

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#17311) fero02 válasza radi8tor (#17308) üzenetére


fero02
veterán

Én már annyi elhullott MSI cuccot láttam (vga, alaplap, régebben optikai meghajtó, és prémium kategóriás alaplapot is!), hogy nálam soha többet nem áll meg az MSI és akit csak tudok lebeszélek róla. Inkább 3 ASRock, mint 1 MSI. :R

(#17312) Mercutio_ válasza fero02 (#17311) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt mondod a military class components felirat csak marketing? :D
mITX lapból 3 járt nálam azok rendben voltak, tudtommal kevesebbet esznek mint más gyártók azonos szintű lapjai és 3 év gari se egy rossz dolog :N de nyilván ez nem egy reprezentatív mennyiség. Ami még kérdés, hogy a te tapasztalataid mikorioak, mert bár én is asrockot ajánlok manapság, de még emlékszem arra az időre amikor hullottak mint a legyek :K mégsem abból indulok ki.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17313) robertka válasza fero02 (#17311) üzenetére


robertka
tag

Ebből a kártyából sokat visszavittek a vásárlók FM2A75M-ITX mert meghibásádott bár az AMD-s.

[ Szerkesztve ]

(#17314) Mercutio_ válasza robertka (#17313) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen, az az alulméretezett VRM miatt ha a prociban lévő APU-t használja a tulaj előbb-utóbb elfüstöl.
Létezikugyan v2.0-ás veriója, de emlékeim szerint azok se jobbak, csak az FM2A85-ös változat ami stabil működésű.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17315) radi8tor válasza glocker (#17310) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem valami hasonlót vegyél: [link]
Csendes, keveset fogyaszt (netezés alatt csak 1-2 W-ot zabál a proci), de brutális teljesítménye van ha szükség van rá (ekkor lesz csak hallható a hűtése).

⭐ Stella

(#17316) Mercutio_ válasza radi8tor (#17315) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azért az árért már termelnie kéne az áramot :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17317) glocker válasza radi8tor (#17315) üzenetére


glocker
tag

aztaaaa....

:Y
ez IGEN!, ez gyönyörű... biztos jó is... de gyönyörű...

már látom, hogy ezzel az lesz a baj, hogy nem fogom tudni kiverni a fejemből...
és ha még gyengébb CPU-t is vennék hozzá, akkor is egy vagyon...
:W

nagyon kösz a tippet...
:R

bocs a béna kérdéseket :-(

(#17318) anytime válasza radi8tor (#17315) üzenetére


anytime
őstag

Ha nem lett volna meg a Macho-m, tuti vettem volna egy cooler-t én is :)

(#17319) Mercutio_ válasza glocker (#17317) üzenetére


Mercutio_
félisten

Veszel egy Asrock H61MV-ITX-et vagy B75M-ITX -et ha kell az usb3+sata3,bele egy Intel G1610-et és raksz rá egy ilyen hűtést. Ránézésre az is szép lesz és a töredékéből megvan, ráadásul nemcsak amire neked kell, de normál haználatra is bőven elég a proci ereje, emllett ha nincs túlterhelve szépen visszaveszi a fogyasztását a proci :K de ha még tovább akarsz faragni a fogyin akkor G1610T-t veszel, az picit drágább (10 helyett 12k) cserébe 55 helyett 35W-os TDP-be sorolt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17320) radi8tor válasza Mercutio_ (#17319) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Virtualizálásra nem használnék G1610-et.
Azt hittem komolyan gondolta, hogy ilyenekre használja a gépet.
Brazos azért elég halovány lenne hozzá.

⭐ Stella

(#17321) Mercutio_ válasza radi8tor (#17320) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hümm, most, hogy mondod az intel adatlapon mintha lenne olyan része a virtualizációnak, amit nem tud a G1610, bár nem tudom, hogy egy sima VT érinti-e azt a részt :(

Azért írtam, mert ahova a brazos szóbajöhet oda a G1610 pláne :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17322) glocker válasza Mercutio_ (#17319) üzenetére


glocker
tag

a cégnél egy viszonylag komoly gépem van virtualizálásra
- HP ProLiant DL385 G7
- 2 db, egyenként 8 magos AMD Opteron™ 6128 CPU
- 16GB RAM

otthon bizonyos dolgok elmennek az öregecskedő Dell D630-as gépemen is, de érthető okokból ennél kicsit többre / gyorsabbra vágyom...

érzésem szerint valami virtualizálást támogató 4 magos, esetleg HT-s proci sok sok cache-el és sok-sok RAM-mal, valamint megfelelő I/O-t biztosító háttértárral elég lehet a feladatra...

nehéz dolog megtalálni azt az cuccot ami még megfelelően gyors, de nem megfizethetetlenül drága
:W

de kösz a tippeket, minden felvetést szívesen fogadok...
:R

bocs a béna kérdéseket :-(

(#17323) glocker válasza radi8tor (#17315) üzenetére


glocker
tag

az általad ajánlott csodát bűn sötét házba zárni...

Erre valami olyasmi áttetsző ház kellene, mint ami a respberry-hez van...

na már bele is kerültem a bűvöletébe a cuccnak...
:))

bocs a béna kérdéseket :-(

(#17324) radi8tor válasza glocker (#17323) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért jó a cucc akkor is, ha házikóban van: [link]
A házat párom választotta, a cuccokat én válogattam össze. Ez amúgy az ő gépe.

Visszatérve a te témádra: olcsón nem találsz erős gépet. Ez a kettő nem jár együtt sajnos. Esetleg hardveraprón, de nem mini-ITX formátumban.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#17325) Mercutio_ válasza glocker (#17322) üzenetére


Mercutio_
félisten

Legolcsóbb egy szandi magos Intel i3 lesnne apróból, de még garival olyan 18-20k körül, de keress rá, hátha van VT-s topic, ott biztos van gyakorlati tapasztalat.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17326) glocker válasza radi8tor (#17324) üzenetére


glocker
tag

csinos házikó :K

az én nyavajgásomra visszatérve... persze... csodák nincsenek... sejtettem, hogy pénzért mindent lehet és a dolog megoldható egy géppel is...

meglátom, hogy milyen megoldás mellett döntök, de már körvonalazódni látszik, hogy olcsó letöltős mini ITX (valószínűleg Zotac) gép mindenképpen lesz... és most esik le, hogy a virtualizáció mától már megoldható a céges rendszeren otthonról is (mivel ma kötötték be a komolyabb NET elérést (eddig Le:4Mbit/s, Fel:0.5Mbit/s volt, amivel sok mindent nem lehetett kezdeni...)

viszont hosszabb távon valószínűleg zaklatlak még benneteket mert ez a mini ITX mánia kezd rabul ejteni főleg ha sok hasonló szépséget és jóságot látok mint az előbbi cucc is...

még egyszer kösz a tippeket
:R

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#17327) glocker válasza Mercutio_ (#17325) üzenetére


glocker
tag

a megszállott idiotizmussal az a legnagyobb baj, hogy nem ismer kompromisszumot :W
és engem kezd megszállni a kisördög... ;]
vagy az előbbi, vagy semmi :DD

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#17328) radi8tor válasza glocker (#17326) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Addig is, hogy legyen motiváció: nézd meg ezeket a szépségeket!
ASUS Maximus VI Impact, Z87I Pro, H87I Plus

⭐ Stella

(#17329) anytime válasza radi8tor (#17328) üzenetére


anytime
őstag

;]

Viszont segítsetek nekem a következőben. Konfig az adatlapon!

Melyik az az ASUS VGA (minél erősebb annál jobb), amit be tudok préselni az én kis Bitfenix házikómba úgy, hgy az oldallapot még fel tudom rakni és a VGA nem ér hozzá!

Ha jól mértem vonalzóval, ~ 4 - 4,5 cm van a ház oldalfala és a PCIE csatoló között!

Előre is köszönöm :R !

(#17330) shteer válasza anytime (#17329) üzenetére


shteer
titán

gtx670 mini :)

..szerintem jónak tűnik

(#17331) Rypejakten válasza anytime (#17329) üzenetére


Rypejakten
addikt

bármely 2,5 slotos vagy annál vékonyabb kártya befér. ergo akár egy 7950 is.

[ Szerkesztve ]

(#17332) anytime válasza Rypejakten (#17331) üzenetére


anytime
őstag

ha őt nézem, akkor elvileg ez 2,1"-os, azaz 53 mm, ez azért már nem paszírozható be, szerintem

(#17333) HookR válasza anytime (#17332) üzenetére


HookR
addikt

A méreteket azonos referenciaponttól kellene mérni. Érzésem szerint ez jelenleg nem teljesül. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#17334) Rypejakten válasza anytime (#17332) üzenetére


Rypejakten
addikt

ahha. ZetorGumi egy ugyanilyen 7950-et passzolt be a Prodigybe, neki a képek alapján úgy tűnt, hogy befért, de lehet pár mm-rel magasabban van neki a slot.

egyébként igazából költségvetésfüggő. mert egy GT610 is beférhet, meg egy ref GTX780 is, ha nem ragaszkodsz az Asushoz. ha igen, akkor a GTX760 jó megoldás lehet.

(#17335) shteer válasza anytime (#17332) üzenetére


shteer
titán

3 slot :Y

..szerintem jónak tűnik

(#17336) anytime válasza Rypejakten (#17334) üzenetére


anytime
őstag

:R , beleásom magam a témába!

HookR: :B

[ Szerkesztve ]

(#17337) HookR válasza Rypejakten (#17334) üzenetére


HookR
addikt

"ZetorGumi egy ugyanilyen 7950-et passzolt be a Prodigybe, neki a képek alapján úgy tűnt, hogy befért..."
A Prodigy-ben nincs hely 3 slotos dVGA számára (de pl. az NCASE M1-ben lesz).
ZetorGumi-nak is csak oldallap nélkül fért el, amíg a gyári léghűtőt le nem cseréli vízhűtőblokkra. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#17338) anytime válasza HookR (#17337) üzenetére


anytime
őstag

:R köszi!
Engem is megerősített privátban. Gyanús is volt :K

(#17340) pils00 válasza HookR (#17337) üzenetére


pils00
tag

Bocs a múltkoriért, a CX600-at (140mm) bekevertem valamelyik CoolerMaster táppal(160mm). :W

Így kalkuláltam el a méreteket a képek alapján. Sorry! :R

Mémeket szakmai topicban ne rakjunk, ha egy mód van rá. :R

[ Módosította: radi8tor ]

(#17341) kzrca


kzrca
tag

Sziasztok!

Hosszas fórumozás után összeraktam egy mini-ITX-es gépet egy Codegen MX-31 házikóba.
Még nem vettem az AMD A8-5600K processzorhoz hűtőt, mert ki akartam próbálni, hogy a gyári mit tud. Hát, az eredmény siralmas: bekapcsolás után terhelés nélkül is felkúszik a processzor-hőmérséklet több mint 60 fokra kb 5 perc alatt. És még hangos is.

Ha tudtok adni javaslatot egy jól működő és halk hűtőre, ami el fog férni, azt nagyon megköszönném (a halk legalább olyan fontos, mint a hűtési potenciál :) )

A válaszokat előre is köszönöm!

(#17342) Pista0001 válasza kzrca (#17341) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha találsz apróban, és az alaplapi cuccokba, házmerevítőbe, esetleges dVGA-ba nem kavar be, akkor Scythe Ninja Mini. Van olyan alaplap amin pont befér, ugye ez a procifoglalat helyétől függ. :K

(#17343) Mercutio_ válasza kzrca (#17341) üzenetére


Mercutio_
félisten

Windows alatt ennyi a hőfok?
Ha igen én megnézném a pasztázás rendben van-e valamint, hogy felfekszik-e rendesen a hűtő a procira. Nem kellene ilyen forrónak lennie :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17344) F34R


F34R
nagyúr

Hol tudok megnezni olyan tetsztet amibe vannak ujabb mitx hazak es szerepel a delta homerseklet is ??

(#17345) kzrca válasza Mercutio_ (#17343) üzenetére


kzrca
tag

Nem, bekapcsolom a gépet, belépek a BIOSba és már ott felkúszik a hőmérséklet 60 fok fölé kb 5 perc alatt.
Nekem is van egy ilyen gyanúm. De mivel időm sem volt eddig hogy megnézzem, és a gyári hűtő ventije amúgy is túl hangos, ígyis úgyis veszek valami procihűtőt. A lehetőségeken átrágva magam már ki is választottam egy Scythe Big Shuriken 2 Rev.B.-t. Ma délután ki is lesz próbálva.

(#17342) Pista0001: A javaslatod nagyon tetszik, köszönöm. De mivel kell számla is, ezért a hardverapró nem jó. Pedig van is pont egy ilyen hűtő eladó, ráadásul nagyon korrekt áron. Viszont boltokban nem láttam sehol. Így végülis maradt a már említett Shuriken 2. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy az hogyan fog teljesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#17346) Mercutio_ válasza kzrca (#17345) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az természetes, ugyanis bios alatt nem működnek az energiagazdálkodási funkciók csak amikor indul a Windows, tehát amíg a biosban vagy olyan mintha valami tesztelő programmal maximumra hajtanád a rendszert :K
Úgy nézd meg, hogy már nem bios-ozol, hanem egy szobahőmérsékletű kikapcsolt rendszert indítasz és indul a windows.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17347) Pista0001 válasza kzrca (#17345) üzenetére


Pista0001
addikt

Már nem gyártják, ezért nem is ajánlottam hogy újat keress :(

(#17348) #25954560


#25954560
törölt tag

Urak,

mi most a mi meretosztalyunkban elerheto eleg eros amd-s konfig? cpu ero is szamit, de kell a gpu is, az meg jobban.
es nem mellesleg hutheto legyen levegovel :) konkret alaplap tipus kene (abszolut tuningmentesen) es hozza a proci+huto. a kaverit mar nem varom meg.
pl asrock fm2a85x + a10-5800K?

mod2: Monty koszi, pont ezt irtam elso modnak :)

koszi,
&rew

[ Szerkesztve ]

(#17349) MontyCrew válasza #25954560 (#17348) üzenetére


MontyCrew
senior tag

én a A10 6700 at is ajánlom, pár mhzval marad el a csúcs procitól, ami 65W TDP és az eggyel nagyobb 6800K 100as TDPje mellett a pár mhzs különbség miatt elég kedvező véleményem szerint.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#17350) Mercutio_ válasza #25954560 (#17348) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy veszel 750K-t + A75M-ITX - et a megsporolt 21k-hoz 5k-t dobsz és raksz a lapba egy Sapphire HD7770 - et ami azért messze jobb mint az apuk integráltja.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.