Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) HookR


HookR
addikt

Egyedi Gamer Mini-ITX ház plexiből - chw.net

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16702) Pista0001 válasza Blabcsi (#16699) üzenetére


Pista0001
addikt

Egy 120-as picoval nem fognál mellé, ha 3,5-es vinyók lesznel, ha csak egy lesz az említett méretben, a másik 2,5-es, akkor egy 80-as vagy 90-es is elég. Általában egy SATA egy MOLEX a felállás, de egy átalakítót szerintem elbír ;)

(#16703) Blabcsi válasza Pista0001 (#16702) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Milyen árban vannak ezek?
Itt a PH-n van ilyesmi?

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#16704) Pista0001 válasza Blabcsi (#16703) üzenetére


Pista0001
addikt

A kisebbek elég olcsók, van belőle e-bay-en is bőven, a nagyobbik már nem annyira, de az is reális szerintem. Apróban esélyes szerintem mindegyik.

Szerk.: az e-bay-es nagyon olcsók minősége erősen kérdéses!

[ Szerkesztve ]

(#16705) Blabcsi válasza Pista0001 (#16704) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Köszi.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#16706) HookR


HookR
addikt

Azt nem tudom, hogy minőség és megbízhatóság tekintetében hova kell tenni a gyártót, de mindenesetre figyelemreméltó érdekesség (még mindig) a Computexről:

High Power Compact Series SFX 500W - expreview.com
- Moduláris, hosszban megnyújtott SFX táp (125 x 130 x 64 mm), hogy beleférjen 120mm-es ventilátor.

Illetve moduláris 300W-os FlexATX táp. Az sajnos nem derült ki számomra, hogy tartalmaz-e ventilátort:

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16707) DiceBlade válasza HookR (#16706) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

A FlexATX tápban mintha 4cm fan lenne (középső ábra a címkén)
Mellesleg jónak tűnik az az sfx..

(#16708) HookR válasza DiceBlade (#16707) üzenetére


HookR
addikt

Igaz, épp csak a szememet nem szúrta ki... :B

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16709) Pista0001 válasza HookR (#16706) üzenetére


Pista0001
addikt

Azt hiszem ezen a márkanéven találkoztam Chieftec táppal. Még a címke tipográfiája is azonos volt. Nem vagyok benne biztos... :S

És jól emlékszek. A típus is megegyezik, volt is ilyen tápom, de az Chieftec volt.

[ Szerkesztve ]

(#16710) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

(#16711) adamka16


adamka16
őstag

Üdvözletem Urak!

Kérdésem a következő: Egy NAS-t kiváltó integrált processzoros megoldást keresek ami képes kiszolgálni egy gigabit sebességű hálózatot. Nem lenne túl nagy feladata, egy ubuntu szerverre gondoltam, futna rajt egy transmission (torrent)kliens, ftp szerver és egy samba szerver valamint ssh. szóval semmi extra feladat.
Az árat pedig kb 20e (+1-2e) -re tenném. Kérdésem, hogy mit ajánlanátok? Amd vagy Intel platformot nézegessek inkább? Esetleg egy konkrét típust ajánlotok az se baj :)

És... lehet használt is!

[ Szerkesztve ]

(#16712) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik, nem férek a bőrömbe :B szóval egyrészt ha valakinek lenne olcsó FM1-es lapja dobjon egy privit :K
Másrészt Corsair HX450 moduláris táp befer-e MX31 - be valamint Q03-ba? (előbbi az anyagilag reálisabb a mai Q03 csak vágy, de reálisan gondolkozva túlzás egy low budget konfighoz )

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16713) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

Sziasztok!
Codegen MX31-es házban a Coolermaster Gemini II CPU hűtő most a processzor felé fújja a levegőt. Szerintetek érdemes lenne megfordítani, hogy inkább elszívja róla? Igy szerelték össze a boltban. Az egész ház burkolata meleg.

(#16714) adamka16


adamka16
őstag

De kár, hogy ennyire ki van halva ez a topik... :(

(#16715) Mercutio_ válasza adamka16 (#16714) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ebben a hőségben én is csak mobilról néznék rá, a többség szerintem valahol nettől távol próbálja túlélni a 30+ fokos meleget.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16716) Core2duo6600 válasza adamka16 (#16711) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Próbálj tesztet keresni, hogy melyiknek erősebb a cpu ja.
Atom vs Liano

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#16717) F34R válasza adamka16 (#16711) üzenetére


F34R
nagyúr

amd brazos , e350 asrockbol ez pont meg is van 20k-bol.

(#16718) adamka16 válasza F34R (#16717) üzenetére


adamka16
őstag

Olyannal volt már dolgom, nem volt rossz, viszont többet fogyaszt mint egy intel atom d2550 vagy d2700 esetleg d2800. grafikában egyértelműen jobb az Amd, viszont az meg nekem nem kell, csak egy erős de takarékos proci.

(#16719) #25954560 válasza adamka16 (#16718) üzenetére


#25954560
törölt tag

idle-ben a 350 sem rossz. es igaz h a max felvett teljesitmenye joval tobb, mint egy d2550-e, kerdes h mennyi melo neki fajlszerverkent uzemelni. de az ketsegtelen, ha mindkettot csucsra jaratod, az atom a fogyasztasbajnok.

(#16720) F34R válasza adamka16 (#16718) üzenetére


F34R
nagyúr

En ugy tudom hogy Cpu-ban sem erosebb az Atom , ha annyira nem surgos en meg megvarnek egy Kabinis lapot , egyebkent nem hinnem hogy az az 5 watt porba taposna :DDD

(#16721) adamka16 válasza #25954560 (#16719) üzenetére


adamka16
őstag

Mondjuk az a helyzet, hogy fogalmam sincs, hogy mekkora cpu tudja kiszolgálni ezeket a dolgokat amit fentebb írtam, de talán nem kell akkora vas hozzá max 2 klienssel egyidejűleg. Meg legalább usb 3.0-át tudjon... ez mennyire lehet támogatva mondjuk egy ubuntu szerveren?

(#16722) #25954560 válasza adamka16 (#16721) üzenetére


#25954560
törölt tag

ez kicsit overkill neked, de alapvetoen nem rossz egynek. zfs + rengeteg memoria. valszeg te nem erre mesz, ha minel alacsonyabban akarod tartani a koltsegeket. de az asus e35m1-m pro-ra ugylatszik netszerte szeretnek nas-t epiteni. sok sata, kicsi fogyasztas, passziv hutes, usb3, a realtek 8111e pedig jol tamogatott. hazimozinak sem utolso egy ilyen :)

(#16723) adamka16 válasza #25954560 (#16722) üzenetére


adamka16
őstag

Ez már sok, meg nem is nagyon kapni már ahogy nézem. Számomra semmivel nem tud többet mint egy alap e350-es itx lap, sata csatik száma se túl lényeges, gigabiten sata2-es sebesség maximuma is sokáig elég lesz, egyedül egy usb3 ha netán valami külső eszközt csatlakoztatok backup céljából.

kb egy ilyen jó lenne az elképzeléseimnek szerintem:

http://hardverapro.hu/apro/elado_egy_asrock_ad2700_itx-es_alaplap/hsz_1-100.html

csak nincs rá garancia.

[ Szerkesztve ]

(#16724) HookR


HookR
addikt

Thermalright AXP-200 méretek - fanlesstech.com / [kép]
- 153 x 140 x 60 mm

============================================

Cirrus7 Nimbus prototype - fanlesstech.com

============================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16725) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#16712) üzenetére


Mercutio_
félisten

#16712-ben írt tápos kérdésre senkinek nincs tippje?

Esetleg 10-14k-ig van olyan táp ami az MX31-be vagy más elvileg ATX-et fogadó házba berakható és nem lesz tele a kábeleivel a ház? (Ezért merült fel bennem a HX450-es is mint moduláris, bár már nem garis és 2008-as, de belül Seasonic S12 II ha jó ltudom, ha van ilyen áron más csendes SFX táp esetleg moduláris az se lenne baj :U )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16726) storm4 válasza Mercutio_ (#16725) üzenetére


storm4
aktív tag

Helló!
Sajnos, szerintem,ha MX31-be bármilyen tápot teszel (ATX,moduláris ATX,SFX) tele lesz a ház a táp kábeleivel.
Nekem egy ilyennel volt tapasztalatom.Hiába harisnyázottak a kábelei,akkor is kitöltötte az egész házat.
Volt egy ilyen gyenge próbálkozásom is.Itt mondjuk a SATA kábelek,amik a legtöbb helyett elvették.Azóta ezek cserélve lettek.

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#16727) Mercutio_ válasza storm4 (#16726) üzenetére


Mercutio_
félisten

SFX-ből egy FSP-t raktam bele, ahhoz képest, hogy nem volt moduláris viszonylag normálisan el lehetett férni, viszont tartok tőle, hogy hiába moduláris a HX450 amit nyerek a felesleges kábelek elhagyásával azt bukom, a nagyobb méret miatt :U

A múltkori 3DMark eredményeket kiegészíteném a 3620-ra vonatkozóan újabbakkal, a különbség annyi, hogy DDR3-1600-as ramok helyett 1333-asok voltak a lapban, és nem 2x8 "csak" 2x4GB, egyébként a konfig ugyanaz.
3DMark 2013 és 2006

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16728) degec


degec
senior tag

Tisztelet !

Mennyire gondolkozom ROSSZUL, ha azt mondom hogy:
veszek egy atomos lapot 2550 es asrock-ot rakok bele ramot, ssd-m van 2,5 es hdd-m va,n táp+ház ami ugye passzív.+win7... felszerelem az irodába az íróasztal alá, és erre ment a többi gép emailt doksikat..(3db) néha ha kell letölt.. NAS helyett nekem ez szimpibb 0-24 használatra.. !! tudom hogy vga-ja rakás fo* de nem érdekel nem filmezésre kell! :) windows megy rajta csak.. meg utorrent csak elbírja.. nem ? és csak 32 bit minden ha jól tudom.. !

Köszi a pro-kontra válaszokat !! :R

(#16729) Mercutio_ válasza degec (#16728) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jobban jársz egy Asock H61MV-ITX + Intel G1610 párossal. Nem sokkal eszik többet, de még pár én múlva se lesz elavult, és biosban le tudod a ventit szabályozni, hogy csendben menjen a gyári cooler. Árban is hasonlóra jösz ki és ha később kell valami izmosabb felhasználásra akkor nem kell megint pénzt kiadni az atomot meg kidobni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16730) degec válasza Mercutio_ (#16729) üzenetére


degec
senior tag

köszönöm szépen !! mögfontolom passziv nekem a csönd miatt mindenképp kéne.. valami lapos atom nagy coolerrel elmegy paszivban ?

(#16731) Mercutio_ válasza degec (#16730) üzenetére


Mercutio_
félisten

Passz, atomokkal évek óta nem foglalkozom, mit értünk nagy venti alatt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16732) degec válasza Mercutio_ (#16731) üzenetére


degec
senior tag

erre h61 es celeronra gondoltam. hogy valami nagy Thermalright, vagy Noctua lapos bordával elmenne -e passzívban.. 12 es ventit leszedném a tetjéről.. vannak ilyen htpc be szánt nagyteljesírtményű profi hűtők tipust monst nem tudok.. atom az eleve passzív.. thx

(#16733) Mercutio_ válasza degec (#16732) üzenetére


Mercutio_
félisten

Talán, ha a ház szellőzése amibe rakod elég erős, de ha mozizni jó leszabályozva a gyári cooler szerintem irodába is megteszi.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16734) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Sziasztok!
Gigabyte i3140 házban g1610-es processzor működhetne melegedési probléma nélkül? Esetleg valakinek 1155-ös hütője van 70 centi körüli magasságú házban? Mi a tapasztalat?
Köszi szépen.

(#16735) sb válasza degec (#16732) üzenetére


sb
veterán

Ahogy írták, a ház szellőzése a döntő. Ha nem megy ki a hő (és kicsi a térfogat) akkor akármi bemelegíti, az Atom is. Ha pedig megoldott egy kis szellő akkor a Celeron se lenne gond egy leszabályzott aktív hűtéssel.

Szerintem érdemes fontolóra venni, mert ellentmondóan hangozhat, de a passzívnál sem lesz hangosabb. :)
Eleve lesz HDD a gépbe, tehát valami zaj lesz. Egy ilyen kis procira rakott, erősen visszafogott ventit hacsak nem nyitott házzal és közel hajolva hallgatod akkor nem lesz hangja.

(#16736) degec válasza sb (#16735) üzenetére


degec
senior tag

:R :R

(#16737) bsh válasza degec (#16728) üzenetére


bsh
őstag

én erre használtam évekig egy asus eeebox b202-t, linuxszal.

(#16738) HookR


HookR
addikt

Zotac H87-ITX WiFi - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16739) syl5


syl5
őstag

Sziasztok!

Végleg elhatározásra került, hogy áttérek ITX-re.

Milyen házat, ultra halk tápot, és proci hűtőt ajánlanátok?
Ésszerű keretek között, ilyen 40k körül.

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#16740) radi8tor válasza syl5 (#16739) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Háh. 40k?
Tápot tudok halkat majdnem 40k-ért. Vagy te az egészet szeretnéd annyiért?

⭐ Stella

(#16741) Garold válasza syl5 (#16739) üzenetére


Garold
senior tag

Mid van eddig? Ha összesen 40k van rá az elég karcsú egy teljes konfighoz.
Ami fontos még hogy mire szeretnéd használni? dVga kell e neked bele?

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#16742) #25954560 válasza Garold (#16741) üzenetére


#25954560
törölt tag

haz, tap, procihuto kene beleferjen.

meg lehet csinalni ennyibol, de oda a minosegerzet. szerintem. viszont ha eleg kisfogyasztasu a konfig, akkor a tap es a procihuto sem akkora gond. szoval nem mindegy mi lesz benne.

(#16743) Garold válasza #25954560 (#16742) üzenetére


Garold
senior tag

"haz, tap, procihuto kene beleferjen." - az bele is férhet,

syl5 - a kérdésem viszon továbbra is az lenne hogy mid van eddig, pl milyen procit szeretnél használni? Lesz e benne külön VGA? Ha igen, milyen hosszú, mennyi a fogyasztása?

Ennek fügvényében tudunk házat, tápot (esetleg paneltáp), hűtőt ajánlani. Adj némi táppontot, hogy segíteni tudjak!

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#16744) HookR válasza HookR (#16475) üzenetére


HookR
addikt

Gigabyte GA-F2A85XN-WIFI Immáron hivatalos oldala is van - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16745) syl5 válasza syl5 (#16739) üzenetére


syl5
őstag

A 3 komponens-re "van" (nem akarok rá többet költeni) 40k.
Ház, táp, procihűtő.

i5-2400 procim van, dvga nem lesz.
1 ssd, +1 noti hdd kell még beleférnie a házba.
LP ramom van.
Egyébként Brocken proci hűtőm van most, de ettől 99 % meg kell szabadulnom.

Netre, fejlesztésre, néha fifa-ra kell egy pörgős kis villám gép.

Köszi!

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#16746) Mercutio_ válasza syl5 (#16745) üzenetére


Mercutio_
félisten

Antec ISK 310-150 + valami hűtő ami belefér.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16747) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenki!
ITX-ben "utazok" egy ideje, Brazos vonalon. Itt is jártam már, néha pedig elgondolkodok, h picivel erősebb, nem integrált megoldás is lehet jól jönne lassan.
Többen ajánlották, h vegyek valami alap deszkát, Intel 1155-ös foglalattal, és bele valami Gxxx procit használtan 10-12k körül. Öcsémnek ilyesmi konfigja van, és nincsenek az apró akadások HD-nél vagy sok-sok böngészőablakban, mint nálam néha.
Most nézegetem a kínálatot, és látom, h az FM1 és FM2 procik újonnan kerülnek ennyibe. Érdemes ezekkel foglalkozni általános felhasználásra? 1080p HD filmnézés, netezés, alap feladatok, első körben VGA nélkül (egy Gxxx-hez képest). Jövőben bővíthetőségről mit lehet tudni?
Köszönöm :R

(#16748) Mercutio_ válasza zolikaDB (#16747) üzenetére


Mercutio_
félisten

AMD fő baja, hogy nincs olcsó mITX deszka alá :( ha kell némi játék, de komolyabb dvga nem lesz és / vagy cél a kisebb kuckó erősebb proci közel azonos árban akkor AMD ha csak film, netezés office, akkor Ivy magos G1610.

Kicsit lentebb az aláírásomban szereplő félkonfiggal találsz 3DMark eredményeket YouTube - on pedig videókat játékokról amit AMD APU - val tolnak.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16749) zolikaDB válasza Mercutio_ (#16748) üzenetére


zolikaDB
veterán

Értem. Na, azért kérdeztem, mert ennyire én nem látok bele. Annyit láttam, h FM1/FM2-ben 4 magos már 16-18k körül van.
Mutatsz nekem egy ideális párt Intel/AMD-től? (lap, proci, kedvező áron)

(#16750) Mercutio_ válasza zolikaDB (#16749) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mobilról vagyok, ha addig a többiek nem járnak erre este nézek valamit.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.