Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Asrock H77M-ITX tulajoktól kérdezném, hogy nem volt e problémájuk az USB3.0-val?

Olyat tapasztalok, hogy minden újraindítás után ki-be kell húzni a 3.0-as USB rack-et ahhoz hogy látszódjon a hdd. (Előző alaplapnál tökéletesen működött, így kizárnám a rack hibáját.)

A gyártó oldaláról letöltött legfrisebb drivereket telepítettem fel, illetve a legfrissebb BIOS-om van.

Esetleg valakinek valamilyen ötlete?
:R

(#16102) Ric4m0nd válasza akom (#16101) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Frissítetted már a BIOS-át? Van közte olyan javítás, ami az USB-re vonatkozik.

(#16103) akom válasza Ric4m0nd (#16102) üzenetére


akom
senior tag

Igen. 1.60 van most rajta.

(#16104) akom válasza akom (#16101) üzenetére


akom
senior tag

Eggyel régebbi chispet driver megoldotta a problémát. :R

(#16105) bsh válasza HookR (#16094) üzenetére


bsh
őstag

bigrocknak írtam, de csak most válaszolt, amiért köszönet neki. de gondoltam, kipróbálom magam, úgyhogy vettem is egy ilyen lapot.

(#16106) Iginotus


Iginotus
őstag

Sziasztok jelenleg is nehéz beszerezni AM3+ os mini-ITX es deszkát?
Konkrétan egyet sem találok.
Vagy csak rossz helyen keresem?
Valaki esetleg tudja hol lehet venni?

Plug and Pray... :)

(#16107) Pista0001 válasza Iginotus (#16106) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem is hallottam AM3+ foglalatos mini-ITX lapról. :(

(#16108) HookR válasza Iginotus (#16106) üzenetére


HookR
addikt

Még FM2-esből is csak ASRock és MSI van. :(

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16109) Iginotus válasza HookR (#16108) üzenetére


Iginotus
őstag

Akkor buktam a lian li q11 et :)

Plug and Pray... :)

(#16110) Pista0001 válasza Iginotus (#16106) üzenetére


Pista0001
addikt

Zotac, Asus volt 880G-vel, Zotac, J&W Minix 890G-vel és Sapphire, J&W Minix 785G- vel. Ezek közül az utolsó csak AM2+, a többi AM3. Nézz utána, hátha valamelyikhez adtak ki AM3+ BIOS frissítést.

(#16111) F34R válasza Iginotus (#16109) üzenetére


F34R
nagyúr

pedig az fasza kis kucko :DDD

(#16112) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Köszönöm az eddigi segítséget. Szép lassan kezd összeállni, hogy mit is vennék.

Ami fix: A5700-s processzor, ASROCK FM2A85X alaplap, egy SSD, tápegység picoPSU-160-XT (ez itthon is beszerezhező egyszerűen)

Biztosan nem lesz benne HDD (csak külső), és VGA.

Ami nagy kérdés, hogy milyen házba lehetne ezt belerakni. Egy Akasa Cypher-be belerakható? Vagy valami hasonló méretű házba? Még a Codegen MX-31-et javasolták.

Ha sikerült házat választani, akkor majd kellene egy procihűtő is.

Köszi szépen a segítséget.

(#16113) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Silverstone SG05-ben érdemes lenne a tápot megfordítani, hogy felülről szívja a levegőt?
Most ventivel lefele van, hogy mégis valami kiszívja a meleget a házból.

(#16114) mrbig25 válasza Grave_444 (#16113) üzenetére


mrbig25
őstag

Anno próbáltam és ha jól emlékszem, akkor nem lett halkabb semmivel sem...hűvösebb levegő ide vagy oda. Cserébe több port szívott magába -> ha meg szűrőt teszel elé, akkor még hangosabb lesz.
Szóval szerintem maradjon ahogy van, így legalább segíti valamelyest a ház szellőzését.
/kivéve ha mondjuk a procihűtő ventijével egymás ellen dolgoznak/

...

(#16115) Grave_444 válasza mrbig25 (#16114) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Na igen ebben nem vagyok biztos.. a procihűtő is szív szerintem, meg fölötte a táp is. gyári hűtőm van.
Valaki azt mondta az első venti kifele fújjon a házból. :U

(#16116) #25954560 válasza Grave_444 (#16115) üzenetére


#25954560
törölt tag

forgattam en is sg05-ben mindent.
egy dolgot nem probaltam, a prociventit megforditani.
nem tunik elsore tul nagy butasagnak h a haz elejen besziv a nagyventi, a procihuto felfele leszivja a meleget a procirol, a tap meg tovabbviszi es kifujja a hazbol. elonye h elmeletileg letrejon egy jo kis 'huzat', hatranya h talan a tap igy melegebb levegot kap.

(#16117) Grave_444 válasza #25954560 (#16116) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az a baj, hogy komolyabb játék után már nem szellőzik ki rendesen a ház és a lap 38-40fokos marad, a proci meg nem hűl le 45-48 fok alá. Sóval ha reggel játszok fél órát estig ilyen hőmérsékleten megy a gép.
Talán veszek egy ilyen hűtőt, esetleg ezt. Alap órajelen kell csak hűtenie halkan egy I5 2300-at.

[ Szerkesztve ]

(#16118) HookR


HookR
addikt

Asus Z87I-Deluxe - taringa.net / overclockers.ru / 3djuegos.com
A mobillal lőtt fotó nem a leghűbb színreprodukció tekintetében. Ami a képen sárga, valószínű aranyszínű akar lenni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16119) HookR válasza Arthuro_Adam (#16112) üzenetére


HookR
addikt

Az Akasa Cypher hátulján az alaplap hátlapi kivezetéseinek kialakított nyílás alacsony mivolta arról árulkodik, hogy Thin Mini-ITX lapok számára készült. Tehát a válasz: nem.

Ilyen konfigot én személy szerint az Antec ISK110 VESA, a Loop LP-301, vagy a Morex T3500-ba építenék. Hűtőnek meg mondjuk egy Scythe Kozuti tuti befér bármelyikbe. A pontos belmagasság ismeretében esetleg tudnék pár mm-rel magasabb alternatívát is javasolni...

AC adapter milyen lesz?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16120) Arthuro_Adam válasza HookR (#16119) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Az Antec tetszik, az jól néz ki, szerintem az lesz a nyerő.

AC adaptert nem néztem külön, milyet érdemes beszerezni hozzá?
Utánanéztem a hűtőnek, az mennyire hangos? A lehető leghalkabbat szeretném, ha kicsit drágább emiatt, az nem gond, de a csendes működés mindent megér :)

Köszi a segítséget.

(#16121) sb válasza Grave_444 (#16117) üzenetére


sb
veterán

Hmm, egy SG05-öt nem lehet lehűteni? Pedig így ránézésre az egyik legjobb hűtésű kockának tűnik, tele szellőzővel. Mondjuk egy paneltáp biztos jót tenne neki, mert a hátsó rész a tápnál eléggé be van építve.

Én is egy ilyet szerettem volna mindig. :) De most lehet, hogy ha bejön a Kabini alacsony fogyasztással HTPC-nek akkor egy CoolCube is elég lesz. Mondjuk 3db 3.5"-os HDD-t kéne beletenni, de paneltáppal és kis cpu hűtéssel szerintem bele lehet gyűrni. :)

(#16122) Gaben01


Gaben01
őstag

Sziasztok!

Nézegetem már egy jó ideje a mini-ITX konfigokat,kerülgetem a dolgot régóta,de szombat délelőtt pontot tettem a dolog végére.Eladtam a GTX460-am, vettem egy Asus P8H77-I lapot és egy fekete Bitfenix Prodigy-t (a konfig többi része az adatlapomon). A ház elejében egy 20cm-es CoolerMaster venti van,hátul egy 12-es swif2,a procin meg sajna a gyári hűtő,pedig itt pihen az asztalomon a CM Hyper 212 Plus.A lap megviccelt, ugyanis a hátoldalon a cpu foglalat környékén van pár alkatrész,amire felfekszik a CM hűtő hátlapi merevítője :((( . Így is nagyon csendes a gép, a HD4000 bőven elég arra,amirehasználom (netezés,full HD filmek/sorozatok),de idővel lecserélném a gyári hűtőt.Milyen alternatívákat tudtok javasolni,amiknek sima bepattintós rögzítése van és 6-7K körül beszerezhetőek (drágábbat nem szívesen vennék,végül is egy i3-at kell lehűteni).

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#16123) Pista0001 válasza Gaben01 (#16122) üzenetére


Pista0001
addikt

Scythe hűtők nagy részének ugyanolyan (hátlap nélküli) rögzítése van mint a stock coolernek. Én valamelyik Ninját javaslom, nekem nagyon jó tapasztalataim voltak eddig velük (1 rev B és Mini), de ha később akarsz dVGA-t akkor nem fog elférni.

(#16124) HookR válasza Arthuro_Adam (#16120) üzenetére


HookR
addikt

A felvázolt konfighoz már egy 120W-osban is marad kellő tartalék. 10e pénz.

Igazság szerint nagyon nem kísérleteztem a gyárilag mellékelt 80x10mm-es ventivel, eleve nagyobbat terveztem rábiggyeszteni. Az biztos, hogy lehet csendesebb, nagyobb légszállítású modellt találni...
...nagyobb méretben. :)
Hirtelen ezekre akadtam, ahol olvashatsz tapasztalatokról (biztos akad több is): silentpcreview.com, overclock.net, sffreview.com

Az ideális az lenne, ha a lehetőségekhez mérten valami nagyobb hőcsöves hűtőre kerülhetne egy Prolimatech Ultra Sleek Vortex 14, az egyúttal az alaplapi alkatrészek és a PicoPSU szellőzését is kiszolgálná. Kétféleképpen lehet megoldani:

(A) A ventit a burkolatra kívül rögzíted (ez esetben persze lehetne vastagabb is, pl egy Thermalright TY-141/147), akkor a perforált lemez alatti rész megmaradna egészében a hőcsöves hűtő számára, azaz tippre olyan 42-45mm-es magassággal lehetne számolni (hangsúlyozom, erről előbb meg kellene valahogy győződni!), amibe venti nélkül a Kozuti-n kívül már olyan hűtők is elférnek, mint
- Thermalright AXP-100 (44mm)
- CoolerMaster GeminII M4 (44mm)
- Gelid SlimHero (43mm)
- Akasa Nero LX (41mm - ez is tuti befér)
- Xigmatek Durin (45mm)
- Titan TTC-NK95 (40mm - ez is tuti befér)

(B) A ventit esztétikai okokból mindenképp a burkolat alá szeretnéd elhelyezni, mely esetben a belső alkatrészek méretével kell játszani. Memóriának maximum a sima hűtőlemezes jöhet szóba a magassága miatt, de az is lehet, hogy olyan egészen alacsony kellene, mint a Samsung Green 8GB DDR3-1600 VLP. Hűtőnek pedig (45mm-es szabad magasságot feltételezve) olyasmi, mint a
- Titan TTC-NC25 (30,5mm)
- Titan TTC-NC35 (30,5mm)
- Evercool HPL 815 (30mm)
- Xigmatek Praeton (30mm)
- Noctua NH-L9a (23mm) (A gyári 92x14mm-es ventivel 37mm magas.)

Szóval sok minden megoldható, kérdés mennyire vagy rugalmas, mennyire vagy hajlandó bonyolítani... :)

Azt még érdemes megemlíteni, hogy mivel nem a gyárilag mellékelt paneltáp/AC adapter kombót akarod használni, a tápkábel házba vezetéséről gondoskodnod kell. Kis szerencsével megoldható a gyárinak kialakított nyíláson.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16125) radi8tor válasza HookR (#16118) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Yess!
Akkor meg is van az alaplap! :DD

⭐ Stella

(#16126) Arthuro_Adam válasza HookR (#16124) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

A 120W-os tökéletes lesz nekem.

Mindenképpen a B verziót szeretném, utánaolvasgattam a hűtőknek. A Noctua a legszimpatikusabb, meg az Evercool. Mindkettőről azt írják, hogy csak max. sebességen hangos. Ha nem lesz terhelve igazán, akkor gondolom nem kell majd maxon pörögnie a ventiknek.
Ha az lenne a kulcs, hogy minél halkabb legyen, akkor te melyik hűtőt választanád?

Nem vagyok feltétlen a fúrós, faragós, de ha kell majd valamit csinálni, hogy a tápkábel kimenjen, akkor azt azért megoldom valahogyan :)

(#16127) tthom


tthom
senior tag

Üdv!

Gépcsere előtt állok.. A jelenlegi E6400es ITX konfigomat cserélném..
Mivel nekem már ez is elég általános használatra, a cél az lenne, hogy a következő gép már elbírja az AVHCD videók lejátszását.

Van valakinek tapasztalata azzal, hogy szimplán IGPvel, tehát HD3000, HD4000-el elbírja-e az i3?

Ez az E6400, alaplapi VGAval, valami őskövület, nem. Kutatom a fórumokat, de nem találtam egyértelmű leírást. Intel IGPnél panaszkodnak bluray lejátszás hibára, játékok közbeni hibákra..

A fő kérdés, hogy

Socket FM2 + A8 v. A10, amikben ATI van és tuti lejátsza, vagy LGA1155 + i3 HD3000 v. HD4000...

Mivel VGA kártyát nem fogok/tudok belerakni a gépbe, fontos lenne bármilyen infó.. Ugye az intel elterjedtebb, tudom, h vége a 1155nek is, de később talán jobban eladható, cserélhető a proc, AMD meg mostanában évenként cseréli a Socketet. :)

Thx.

(#16128) Gaben01 válasza tthom (#16127) üzenetére


Gaben01
őstag

Szia!

Én pont most váltottam ITX-re és nekem egy H77 + i3 3225 (HD4000) páros van.Én főleg netezésre és fullHD film/sorozat nézésre használom a gépet.Tartottam az igp-től a GTX460 után,de kellemesen csalódtam.A maximálisan beállítható 1024M memóriát engedélyeztem neki BIOS-ban és egyelőre nem volt vele probléma.A gyári vicc hűtővel használom egyelőre,de így is max. 40 fokig melegszik filmezés közben és még csendes is a hűtő.Azért amd fronton is nézz szét,mert igp terén erősebbek az amd-k (és ezzel véletlenül se szeretnék amd vs. intel flame-t generálni).Én azért döntöttem az intel mellett,mert az eleve adott volt,csak lapot és házat kellett cserélnem.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#16129) viperabácsi válasza Gaben01 (#16128) üzenetére


viperabácsi
addikt

üdv mindenre elég a két mag?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#16130) tthom válasza Gaben01 (#16128) üzenetére


tthom
senior tag

Nem is a fullHDval van bajom, azt a mostani is viszi.. Hanem amit a kamerák kiadnak m2ts fájlokat, na azt nem bírja ez.. Nekem szimpatikusabb az intel a korábbi évek tapasztalata alapján, de ha van egy kicsi esélye is, hogy az sem bírja el az IGP miatt, akkor aztán moroghatok.. AMD azért jobban eszi az áramot, igaz, komolyabb is benne az IGP.

(#16131) Gaben01 válasza viperabácsi (#16129) üzenetére


Gaben01
őstag

Az attól függ,mit értesz minden alatt.Eddig csak 1080p és BD25 filmeket/sorozatokkal próbáltam ki,ott nem volt gond.Netezéshez,office-hoz bőven sok, illetve a miniDV kameráról bedigizett családi videók átkódolásához is bőven elég.Játék nem opció (már nem érdekel semmilyen szinten,a gyerekek meg még nagyon kicsik ahhoz,hogy a gépet verjék,nekik még a csúszda meg a hinta való :D ).Szóval nekem mindenre elég a 2 mag/4 szál.

tthom: igen,az amd esetén a fogyasztás/melegedés nem elhanyagolható szempont sajnos.Ha gondolod, letesztelem neked mit bír a HD4000.Akár itt,akár privátban is megírhatod,hogy mivel/hogyan és ma vagy holnap este megnézem neked.

[ Szerkesztve ]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#16132) sb válasza sb (#16121) üzenetére


sb
veterán

Vajon fel lehet lógatni a ház fedőlapjára a HDD-ket? Nem találtam olyan képet, amin látszódna, hogy van-e vmi a felső felfogatási pont belül. Bár kétlem...

(#16133) viperabácsi válasza Gaben01 (#16131) üzenetére


viperabácsi
addikt

Én tesztekben nem nagyon találtam olyat ami meggyőzött volna az amd irányába.A CPU gyengébb hiába erős az IGP

[link]

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#16134) Gaben01 válasza viperabácsi (#16133) üzenetére


Gaben01
őstag

Szerintem a döntésnél azt kell mérlegelni,hogy mire használod a gépet.Ha fontos az erős igp,de nem igazán használsz cpu igényes alkalmazásokat,akkor amd,ha inkább "általános" használat (egy kicsi mindenből) és fontos a fogyasztás/melegedés is,akkor intel.A melegedés ITX-nél nem egy elhanyagolható szempont,ebből a szempontból is az intel a nyerő (nyilván nem rommá húzott i5 3570K/i7 +770K-ra gondolok).
A hétvégén raktam össze egyik ismerősnek egy mATX fm2-es konfigot A4 5300-al (gyári hűtővel) és pár óra tesztelgetés után nekem nagyon tetszett, annak ellenére,hogy az utolsó amd cpu-m egy s939 X2 4200 volt.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#16135) canniball válasza Gaben01 (#16134) üzenetére


canniball
nagyúr

Én vásárlás előtt átnyálaztam pár tesztet, az egyik pont igazán nekem való volt: alap Intel vs. alap AMD (netezős konfigra gyúrtam különösebb igények nélkül), ott azt írták ilyen felhasználásra mindegyik ugyanolyan jó (CPU-ban is mindkettő bőven elég), így teljesen mindegy melyiket veszi az ember. Aztán "ha prociban mindkettő elég de az AMD-nél ott az IGP-tartalék akkor legyen az" alapon A4-5300-t vettem.
Mivel a PicoPSU korlátozza a felhasználható kraft mennyiségét visszavettem kicsit a teljesítményből (kikapcsoltam a TC-t és a CCC-ben levettem az órajelet 2300MHz-re). Így a fogyasztás dual RAM és SSD mellett bios/betöltés alatt 55-65W, idle 20-25W (ez visszavétel előtt ha jól emlékszem 30-35W körül volt), netezés alatt 35-40W. A hőfok a gyári hűtővel leszabályozva (ha jól emlékszem 50 százalék körülre) netezés alatt tegnap 27°C körül volt (kb. 20-22°C-os szobában, némi huzattal); erre a feladatra jobban leszabályozva is elég lenne, de akkor a körülötte lévő dolgok jobban melegednének mivel azokat is ez hűti.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16136) Mercutio_ válasza viperabácsi (#16133) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt azért meséld már el mi az a roppant HW-igényes alkalmazás amihez kevés az AMD, és csak az - azonos árú - Intel jó hozzá ;) AMD-nél egyébként ott vannak a 65W-os Trinity (és Llano) verziók azokat érdemes venni, ha lényeges a fogyasztás.

#16137: Nem válaszoltál a kérdésemre :N

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16137) viperabácsi válasza Mercutio_ (#16136) üzenetére


viperabácsi
addikt

Én arra alapozok amiket tesztekben leírtak.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#16138) sb válasza canniball (#16135) üzenetére


sb
veterán

Feszt nem próbáltál csökkenteni?

Nálam a 4 magos 2.2GHz-es (+Turbo 2.5GHz) A6 (Llano) megáll Prime95 alatt 68-69W-ból. Ráadásul HDD-vel és rossz hatásfokú TFX táppal. Hétvégén nézem meg majd mit tud paneltáppal, de szerintem ott 60W alá megy a max fogyasztás.

(#16139) tthom


tthom
senior tag

Még egy kérdés..

Használ valaki A8-5500 v. A10-5700-at 96Wos téglatáppal? Elbírja vajon? Mert teljes terheléseken mindenhol 100W+ -t olvasok a komplett gépekre.. Eléggé határesetnek tűnik.

(#16140) sb válasza tthom (#16139) üzenetére


sb
veterán

Amit eggyel fentebb írtam az egy A6-3620, szintén 65W TDP-vel, amit írtál, konnektorból feszcsökkentés nélkül 100-105W körül kért, szóval esélyes, hogy a szintén 65W-os A8-A10-nek sem elég a 96W. (1HDD mellett)

Persze lehet sakkozni, mert:
- ez max terhelés (legalábbis max cpu vagy gpu, cpu+gpu még ennél is többet ehet)
- a fenti mérést rossz hatásfokú TFX táppal mértem, panel+tégla mellett biztos 10-15W-tal kevesebbet mérnék.
- a 96W-os tégla valszeg leadni tud ennyit, míg én a hálózati oldalon mértem, tehát itt is van némi tartalék.

De összességében eléggé ki lenne centizve. Ha bírja a feszcsökkentést akkor lenne jó. Ahogy az enyém is lement 100W-ról 70W körülre. Arra már bőven elég a 96W-os kocka. (az enyém mellett is épp az van most).

(#16141) tthom válasza sb (#16140) üzenetére


tthom
senior tag

Hmm, látom már. Igen, feszcsökkentés az mindenképp kellene. Picit azért húzok az FM2 fele, mert ott még egy sorozat tuti van benne, lehet kettő is, míg az 1155be kb. ez a HD4000 lenne a vége. Igaz, ha nagyon minden szakad, akkor azt át lehetne alakítani diszkrét vgaval elég erőművé későbbiekben is.. Meg 1155öt használ a fél világ, egyszerűbb bármilyen proccot szerezni a későbbiekben. Ugyanakkor a házam kialakítása olyan, hogy a 1155ös socket tökre nem a szellőzőrács alá esik, míg az Asrock FM2jében szinte pont oda. :)
Csak csábít a nyers procierő is, főleg kisebb TDPvel.

(#16142) HookR válasza Arthuro_Adam (#16126) üzenetére


HookR
addikt

"Ha az lenne a kulcs, hogy minél halkabb legyen, akkor te melyik hűtőt választanád?"
Nincs személyes tapasztalatom velük, én is a neten fellelhető tesztekre, fórumbejegyzésekre tudnék csak hagyatkozni. Mindenesetre a 800-3300rpm közt pörgő, 80x10mm-es Scythe, vagy az 1000-4000rpm-es, 80x15mm-es Evercool ventilátornál biztatóbb az 1200-2200rpm-es, 92x14mm-es Noctua féle. Ha meg nem lennél elégedett a csendességgel, hűtési teljesítménnyel, utólag még mindig vehetsz hozzá 140x15mm-es Prolimatech légkavarót, hisz akkorra már módod lesz személyesen lemérni a rendelkezésre álló belmagasságot, felmérni a zsúfoltság mértékét. Arról nem is beszélve, hogy a Noctua bordája ventilátor nélkül mindössze 23mm, arra bizonyosan befér a 15mm magas ventilátor és komplikációt maximum a kábelezés, pl. a P4 csatlakozó jelenthet.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16143) sb válasza tthom (#16141) üzenetére


sb
veterán

Hát igen, gyorsabb az 1155.
Egyébként nálam pont fordítva lesz a csere: H61 ITX + i3-2100 lesz cserélve FM1 ITX + A6-3620-ra.
- Prociban az i3 erősebb, de sokkal nem, ill mivel netezős gép lesz tisztán, így ez a része mindegy.
- IGP-ben az AMD erősebb, bár netezni szintén mindkettő elég.
- Fogyasztásban szintén jobb az Intel kicsivel, de így drasztikus AMD feszcsökkentéssel nem nagy különbség. A feszcsökkentett A6 így ugyanannyit fog enni kb, mint a feszcsökkentés nélküli (Sajnos a H61-es olcsó deszkán nem lehet) i3-2100. Ha az i3-on is menne talán 10W-ot még lehetne rajta nyerni. Így marad a 58-60W körüli max fogyasztás.
Idle és netezés alatt szerintem kb. egyformák, olyan 24-28W között vannak idle és 35-40W körül light load mellett.

Anno Intelt akartam ilyen általános, netezős gépnek, sőt még kicsit erősebb HTPC-nek is (Celeron+kis dvga), mert az alapfeszes különbség óriási köztük. 60-70W-os Intel konfigok állnak szemben 100-120W-os AMD-kkel (és még minimálisan lassabb is utóbbi), de a 65W TDP AMD-k és a feszcsökkentés olyan szintre csökkenti a különbséget, ahol már érdemes elgondolkodni.

(#16144) tthom válasza sb (#16143) üzenetére


tthom
senior tag

De akkor miért cseréled? Kb. ugyanolyan teljesítményűnek tűnik.

(#16145) sb válasza tthom (#16144) üzenetére


sb
veterán

Mert hosszabb távon jobban kell az erősebb IGP.
Plussz van pár technikai ok, pl. nálam is jobb a hűtés elrendezés az AMD-s lappal, ill. az Intel lappal van 1-2 kisebb gond: meghalt a ventivezérlése pl.
Árban pedig sikerül elég olcsón hozzájutni az AMD-hez.

Szóval pár apróságból jön össze, de egyébként maradhatott is volna az i3. :)

(#16146) canniball válasza sb (#16138) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem volt türelmem azzal játszani, egyszerűbb volt a CCC-ben elhúzni egy csúszkát, a célt így is elértem. :B
Amúgy azt hiszem ez is megpiszkálja a feszültséget is, bár lehet hogy csak drasztikusabb visszavétel esetén.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16147) HookR


HookR
addikt

ITX-Box - Project LittleBig

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16148) Grave_444 válasza HookR (#16147) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nagyon jó cikk, este majd elolvasom az egészet. :C

(#16149) xtevo válasza HookR (#16147) üzenetére


xtevo
őstag

Nagyon tetszik! Le a kalappal májszter! :R Simán elfogadnám. ;)

(#16150) viperabácsi válasza HookR (#16147) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nagyon jó írás.Sok alternatíva bemutatva .Gratula.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.