Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) Pista0001 válasza Mercutio_ (#17100) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha rám hallgatsz akkor SSD a gépbe, és csak külső HDD. :K

Nekem a HTPC-ben csak SSD van, a másikban egyéb okok miatt van az SSD mellett két darab 250-es RAID0-ban. Adattárnak csak 2 terásokat használok, a HTPC-ben mondjuk pont belső dokkoló van (pico 160XT elbír 1 vinyót :D ), a másikhoz eSATA külső dokkoló.

(#17102) Mercutio_ válasza Pista0001 (#17101) üzenetére


Mercutio_
félisten

Letöltés, egyebek - van egy XP-s rendszerem 3 user + 5 kötet - miatt kevés az SSD meg ugye ha összeomlik is nehezebb visszahozni az adatokat. Ezért gondoltam erre a felállásra, NSK 310-150 - re gondoltam ott még alulfeszeléssel se kell foglalkozni. Sharkoon usb3.0 külső házam van.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17103) sb válasza Pista0001 (#17099) üzenetére


sb
veterán

Vagy itt, vagy a HTPC topicban 7xW-osnak írták... már ez is egy plussz infó lenne, mert ahogy írtam a külső kockája 96W-os. És akkor még további kérdés, hogy a 7xW-ból mit tud 12V-on...

Ezért is kérdeztem, hátha van pontos infója valakinek a tápról. Eddig a kis ház miatt 1HDD+1 eSATA külső HDD felállásban ment a rendszer, szóval ha 3-at nem bír akkor most is lehet a felállás 2 belső+1 külső.
Egyébként mindhárom HDD Green, szóval annyira nem vészesek, 1 HDD-vel az Ion max 31W-ot vett fel konnektorból, torrentezés közben, ahol a HDD is aktív 24W körül... tehát elég jól fogyasztanak, egyedül szerintem bootnál, a felpörgésnél lehet gáz a 2-3db.

Tegnap összeraktam 2db-al, azzal simán indult... majd rámérek mennyi a boot fogyasztás és meglátjuk érdemes-e rápróbálni a 3db-ra. :)

F34R:
"es ha lett volna egy jobb deszkad mondjuk egy 3225-el ?"
Írtam, hogy nem a fejlesztés volt a cél, hanem inkább adódott a lehetőség. Netezni a 2100 is tökéletes volt... ahogy az A6 is az a kis felsorolt előnyökkel/hátrányokkal együtt. Nyilván egy új lap + 3225 is az lett volna, csak az plussz pénz, míg az A6 épp úgy jött be, hogy olcsó volt a csere.

A H61 kb. 10-12k-t érhet, a 2100 18-19k-t, ha sikerül eladni.
Egy B75, másik H61 lap 14-16k lett volna, hozzá 3225 25k körül, használtan. Ez masszív ráfizetés, míg az A75+A6 14+12k volt.

(#17104) sb


sb
veterán

Még egy érdekesség, bár nem sokan használnak Iont.
Tegnapi szívásom: ha a venti vezérlés (bármelyik) nem "Full On" állásban van akkor nem ismeri fel az OCZ Agility 3 SSD-t. A HDD-ket felismeri szó nélkül...

Ha Speedfan-ból állítom a venti sebességet menet közben akkor is azonnal smart read errort dob az SSD-re rögtön. Azt nem próbáltam az átvitel meghal-e, inkább hagytam.

Agyrém. :)

(#17105) Ispy


Ispy
veterán

Elkészült az első miniITX-es gépem, kíváncsian várom meddig bírom ki, hogy összerakjak egy másikat (mondjuk addig biztosan várok, amíg lesz rá pénzem).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17106) batagy válasza Ispy (#17105) üzenetére


batagy
őstag

Jól néz ki, gratula! :C

(#17107) >Deego..


>Deego..
senior tag

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#17108) radi8tor válasza >Deego.. (#17107) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mini-kopter. :D

⭐ Stella

(#17109) >Deego.. válasza radi8tor (#17108) üzenetére


>Deego..
senior tag

:R

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#17110) Mercutio_ válasza >Deego.. (#17107) üzenetére


Mercutio_
félisten

Úgy látom dVGA nincs tervben :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17111) >Deego.. válasza Mercutio_ (#17110) üzenetére


>Deego..
senior tag

De tervben van.
A köv. hónap eleje vagy vége. De dilemma hogy milyen legyen.

A hűtő sem lóg be.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#17112) bsh válasza >Deego.. (#17107) üzenetére


bsh
őstag

üdv, volna egy képed ventilátor nélkül is (csak a bordával)? 90 fokkal elforgatva elfér a borda a lapon? (hőcsövek a hátlap felé)

(#17113) >Deego.. válasza bsh (#17112) üzenetére


>Deego..
senior tag

Úgy sajnos nincs képem. De este fele ha kéred csinálok.

90° elforgatva ventivelvel érted vagy anélkül? Az érdekelne hogy elforgatva is rá-e lóg a PCI-E foglalatra?

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#17114) bsh válasza >Deego.. (#17113) üzenetére


bsh
őstag

venti nélkül. megköszönöm, ha csinálnál, de csak ha nem fáradtság. :R

(#17115) >Deego.. válasza bsh (#17114) üzenetére


>Deego..
senior tag

Úgy tudok csinálni képet hogy a jelenlegi helyzetben van a hűtő venti nélkül, elforgatni nem szeretném.

Próbáltam, elforgatva sem lóg bele a pci foglalatba, a gyári hűtővel sem.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#17116) bsh válasza >Deego.. (#17115) üzenetére


bsh
őstag

a pcie foglalat nem érdekel, inkább csak hogy a ram úgy hogy fér el, meg mennyire takarja le a hűtő a csatlakozókat. de elég egy venti nélküli kép is, thx.

(#17117) >Deego.. válasza bsh (#17116) üzenetére


>Deego..
senior tag

Rendben.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#17118) >Deego.. válasza bsh (#17116) üzenetére


>Deego..
senior tag

Készítettem egy pár képet, remélem megfelel.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#17119) bsh válasza >Deego.. (#17118) üzenetére


bsh
őstag

kösz :R

(#17120) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Enkódolás a mini-erőművel:

⭐ Stella

(#17121) F34R válasza radi8tor (#17120) üzenetére


F34R
nagyúr

Kuki az a hofok. es meg azt hittem hogy megfol :DDD

(#17122) Ispy válasza batagy (#17106) üzenetére


Ispy
veterán

Köszönöm :R

(#17107) >Deego..

Akármikor bejövök ebbe a topikba és meglátom a propellered, mindig elfog az érzés, hogy nekem is kell egy ilyen :W

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17123) >Deego.. válasza Ispy (#17122) üzenetére


>Deego..
senior tag

Az alap megvan.
Kár lenne rontani a mostani öszképen, ami számomra nagyon tetszik.
Kompakt és egyszerű.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#17124) Ispy válasza >Deego.. (#17123) üzenetére


Ispy
veterán

Milyen lap és milyen proci van benne?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17125) >Deego.. válasza Ispy (#17124) üzenetére


>Deego..
senior tag

Parancsolj, itt mindent megtalálsz.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#17126) picur10


picur10
aktív tag

Sziasztok!
Nagy érdeklődéssel olvastam HookR cikkét az épített házról. Én is éppen tápcserén gondolkodom, mert a Lian-Li Q03-ben az ATX táp miatt szinte nem maradt hely és kezdi megérezni a nyári meleget. Tehát ha jól értettem a cikkben (és a fórumban) írtakat, akkor ha veszek pl. egy 160W-os picopsu-t és egy Dell DA-2 adaptert, akkor a későbbiekben -ha kell- tudok bővíteni egy kisebb dVGA-val (konfigom az adatoknál).
Ezt meg lehet venni? [link]
Jóval olcsóbb mint pl. a mini-box.com-on. Így az ebay-ről meglenne $23+ kb. $15 + szállítás a táp és az adapter.
Ha jól olvastam, akkor a csatlakozók eltérnek, amiről HookR, hogy részben direktben köti az alaplapra az adaptert, ahhoz gondolom nem lehet csatlakozót venni, csak készíteni? A leírás el is rémisztett, valaki esetleg be tudná vállalni, hogy készít nekem egyet? :F
Ha ez így működhet, akkor a hátoldalra a rács és a táp helyére ([link]) eszkábálok egy ventilátor tartó keretet és kihúzatom a meleget. Esetleg ha majd a kassza engedi, akkor a gyári Intel hűtőt lecserélem egy komolyabbra.
Az előlapi USB 3.0 kimenetekhez már megrendeltem az alaplapra köthető kábelt, hogy szebb és helytakarékosabb legyen.
Hibádzik valahol a fenti gondolatmenet? :)

(#17127) HookR válasza picur10 (#17126) üzenetére


HookR
addikt

Igen, ilyen módon tápcsatlakozó nélküli dVGA-t (pl. HD6670, HD7750) minden további nélkül tudsz a G860 mellé rakni PicoPSU-160-XT + Dell DA2 esetén. Elméletileg három felé osztott +12V-tal (3. a dVGA tápcsatijába) egy kellően alacsonya fogyasztású (35-45W) processzorral társítva akár a HD7850 is szóba jöhet, de azzal nincs minden kétséget eloszlató tapasztalat. Előfordulhat nem várt buktató, mint az LR1106+Dell DA2 esetében.

A linkelt pico utánzat tapasztalatok hiányában zsákbamacska. Bár csábító az alacsony ára, de:
- nem ismert az egyes ágak terhelhetősége, vagy legalábbis én nem láttam sehol feltüntetve, márpedig a 12V ez esetben kulcsfontosságú.
- kérdéses a megbízhatóság, az alkatrészek minősége. Érdemes lenne egy elektronikában jártas személyt megkérdezni, hogy pusztán a képek alapján mi a véleménye a mini-box.com-os picoPSU-khoz viszonyítva. Laikusként az a benyomásom, nem véletlenül nagyobb a drágább táp nyákja és rendelkezik több alkatrésszel.
- nem látom, hogy lenne rajta külön a proci tápellátására való P4-es tápcsati, ami elvileg nem gond, hiszen azt te is közvetlen az AC adapterről etetnéd. Azonban ez árulkodó lehet arra, hogy eredendően csak kis fogyasztású rendszerekhez szánták, erősebbnek mondható 12V-os ág nélkül.
Szóval csak saját felelősségre!

Igen, ez az adapter kábel rendhagyó. Egyénileg kell összerakni. De mivel szabványos Molex Mini-Fit Jr csatlakozókra épül, így kis elhivatottsággal komolyabb gyakorlat hiányában is összelegózható. Számomra a legnehezebb részt az érintkező tüskék kipiszkálása jelentette a meglévő csatlakozókból, mert a több ezer forintos, erre használatos célszerszám hiányában magam faragtam hajcsatból kellően vékony és lapos alkalmatosságot, amivel hozzá lehet férni a csatlakozó szűk résén keresztül a tüske két oldalra horogszerűen kihajló lemezkéjéhez, ami meggátolni hivatott a csatlakozóból való kicsúszását.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#17128) batagy válasza picur10 (#17126) üzenetére


batagy
őstag

Ez engem is nagyon érdekel!
Én is éppen ilyen összeállítású gépen agyalok.

Az Asrock H77M-ITX bevált neked? Valami hátránya esetleg, amit tudsz?
Milyen proci hűtőt használsz?

PicoPSU-val kapcsolatban, azt nem értem, mi lehet a különbség az általad linkelt kék színű Z2-ATX-160 vagy a szokott sárga színű PicoPSU-160-XT között, pl. innen . Majd háromszoros ár van köztük. Vajon van minőségi különbség?

SZERK, közben látom HookR írt ...

[ Szerkesztve ]

(#17130) picur10 válasza HookR (#17127) üzenetére


picur10
aktív tag

Köszönöm a részletes választ! Ha ennyire bizonytalan a kínai megoldás (különben ahogy láttam van rajta P4 csati), akkor inkább marad a wireless, ott legalább gari is lesz.
A DA2 már macerásabb lesz külföldről, mert gondolom elég súlyos darab lehet. Magyarországon nem szerezhető be ilyen? :F

Akkor az egyedi csatlakozó úgy néz ki, hogy az adapter 8 pines csatlakozójába megy egy szétdarabolt csati, amiből egy ág megy a pico-hoz és egy másik ág közvetlenül a P4 csatiba. Jól értettem, ugye? Képed nincs róla véletlenül? :)

(#17131) picur10 válasza batagy (#17128) üzenetére


picur10
aktív tag

Eddig nem volt semmi gondom, igaz túl sok mindent nem is csináltam vele. Betettem a házba, stock venti, SSD, ODD és részemről kész. :)
Ahogy írtam most akarok majd kicsit javítgatni a ház belsőn, így egyelőre még nem ért el az elrendezés mizéria. :)
Az USB 3.0-ás csatlakozótól félek kicsit, de nem volt kedvem most szétszedni a gépet. A ház előlapi csatlakozói az alaplap hátsó USB csatlakozóiba vannak bedugva, ezt a kábelt akarom most lecserélni, hogy közvetlenül az alaplapi csatlakozóra tudjam dugni. (Többször nem tudtam a csatlakozó szót bepréselni a fenti mondatba. :P). Remélhetőleg nem fog bekavarni ha nagyobb bordát teszek a procira. Majd meglátjuk. :)

(#17132) sb válasza Pista0001 (#17099) üzenetére


sb
veterán

Mértem 2 HDD-vel.
Idle 27W, torrent alatt 30W körül megy. Boot alatt a max fogyasztás 43W volt amit láttam. Persze csak pár másodpercenként mutat a műszer, nem biztos, hogy elkapja a csúcsot... de sanszos, mert a többi mérésnél 40-41W-ot mutatott csak.

(#17133) batagy válasza picur10 (#17131) üzenetére


batagy
őstag

Ok.

Külső tápra rátérve, én Dell DA-1 álláspontján vagyok, ez kisebb teljesítményű, "csak" 150 W-os. Szerintem a Dell DA2-es 200 W-ja kicsi sok. Bár értem, hogy minél kevésbé megy a táp a névleges teljesítményen, annál kevésbé melegszik, de a 150W-os is általában 40-60W-on fog csak menni, szóval az se lesz kihasználva.

Duracellm fórumtárs itt ajánlotta nekem ezt már korábban, és ott linkelte ezt az oldalt is, ahol valaki ugyancsak a Dell DA-1-et használja Pico-val. Mind a DA-1-et és a DA2-t nagyon jó minőségűnek mondják mindenhol.

A Dell DA-1 csatlakozója nem olyan mint a DA-2, a DA-1 esetén mindenképpen vágni kell a csatit, de szerintem a 4-pin mini-FIT JR dugót könnyen rá lehet applikálni. Arra kell csak rájönni, hogy melyik vezetéket melyik pin-be kell tenni. Az előbbi lengyel blog alján ír is valamit, hogy melyik mi.

Már azt is megtanultam, szintén Duracellm kollégától, hogy nagyon áramerősségek esetén a szokásos 5.5/2.5 csatlakozó már nem ajánlott! Ez fontos. De szerencsére, a PicoPSU-160-XT-nél eleve 4-pin mini-FIT JR csatlakozót raktak, és rámegy a 5.5/2.5, de ez lehúzható! Így, szerintem, a Dell DA-1 végére ilyet csatit kell heggeszteni.

(#17134) picur10 válasza batagy (#17133) üzenetére


picur10
aktív tag

Őszintén megmondom, nem igazán jött át, hogy miért jobb választás a DA-1. Mindkettőt tizenpár USD-ért lehet megvenni az ebay-en, a posta ugyanannyi. Cserébe a DA-1 kevesebbet bír (bár lehet hogy soha nem lesz kihasználva a többlet) és még a csatlakozójával is szórakozni kell. Még nem győztél meg. :)

(#17135) batagy válasza picur10 (#17134) üzenetére


batagy
őstag

Ok.
Mindenesetre, szerintem összefoghatunk, ha rendelésre kerül sor, kevesebb lenne a postaköltség.
A PicoPSU-160-XT-t akkor nem érdemes kintről rendelni, jó a Wireless-bolt is, de Pestre így is kb 1500 Ft a posta (már rendeltem tőlük), szóvak azt felezhetnénk.

A Dell-t pedig, ha találunk olyat, ahol mindkettőt árulják, akkor lehetne együtt, bár ha túl sokra jön ki, akkor meg a vámtól és áfától kell óvakodni.

(#17136) Pista0001 válasza sb (#17132) üzenetére


Pista0001
addikt

Az várható volt hogy bírja, a meddig a kérdés. :K

(#17137) sb válasza Pista0001 (#17136) üzenetére


sb
veterán

Kettővel várható, de három HDD-vel nem mertem volna rá fogadni. Ezekből viszont úgy nézem beleférhet az is akár...

Most kb. 3 éves egyébként a táp úgyhogy eddig elég jól bírta. 24-31W terheléssel, ami most felment 28-36W közé. Se az eddigihez képest, se abszolút mértékben nem egy eget verő terhelés szerintem.
Vagy igen? :)

[ Szerkesztve ]

(#17138) picur10 válasza batagy (#17135) üzenetére


picur10
aktív tag

Úgyis van kint még egy halom procim, szerintem beleférhet egy dobozba a két adapter és a procik. Valaki tudja mekkora egy da-2 súlya? :)
De elviekben mindkét postát összehozhatjuk. ;)

(#17139) HookR válasza picur10 (#17130) üzenetére


HookR
addikt

"Ha ennyire bizonytalan a kínai megoldás (különben ahogy láttam van rajta P4 csati), akkor inkább marad a wireless, ott legalább gari is lesz."
Úgy látom, Potzee-nak volt Z2-ATX-160-asa, érdemes nála puhatolózni a tapasztalatok kapcsán.

"A DA2 már macerásabb lesz külföldről, mert gondolom elég súlyos darab lehet. Magyarországon nem szerezhető be ilyen? :F"
Fehérholló gyakoriságú, de amikor van, akkor a gyakoriságot és az árat tekintve is alkalmi vétel.

Esetleg még ez alapján kérdezz rá Solicidium-ra, megvan-e még neki, eladja-e.

"Akkor az egyedi csatlakozó úgy néz ki, hogy az adapter 8 pines csatlakozójába megy egy szétdarabolt csati, amiből egy ág megy a pico-hoz és egy másik ág közvetlenül a P4 csatiba. Jól értettem, ugye? Képed nincs róla véletlenül? :)"
Egy a pico-hoz, a másik kettő meg a P4 csatiba. Fényképem sajnos nincs róla és most nem szívesen szedném szét miatta a masinát. De este majd összedobok valami képi illusztrációt.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#17140) HookR válasza HookR (#17139) üzenetére


HookR
addikt

Tehát Dell DA2 + PicoPSU-160-XT + max. 75W-os dVGA. A lényeg a képen látható. Néhány kiegészítés:
- Sárga, piros, zöld ellipszisek mutatják melyik csatlakozó hova megy. Sötét- és türkizkék pedig a kreálandó adapterkábel vezetékezését hivatott szemléltetni.
- Ez ugyan nincs feltüntetve a rajzon, de az 5-ös remote érintkezőt vagy fixen összekötöd egy GND-dal, vagy beiktatsz közéjük egy (billenő)kapcsolót, ahogy én is tettem. DA-2 csak akkor kapcsol be a készenléti állapotból (zöldre vált a LED), ha a remote földelve van.
- A 3db +12V nem különálló ág, csak külön vezeték. Amelyik csatlakozón várhatóan nagyobb (>75W) a terhelés, oda érdemes 1 helyett 2 vezetéket bekötni. Ha mégiscsak 1 vezeték menne valamelyik P4-es csatihoz, akkor is érdemes legalább hurokkal mind a négy érintkezővel összekötni, mint ezen a képen.
- Ebben a felállásban a PicoPSU-hoz mellékelt P4-es csatlakozóra nincs szükség, ilyenkor azt a vezetéket rá sem kell csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#17141) Geller72


Geller72
veterán

Sziasztok. Kellene egy kis segítség, mert ebben a témában nem vagyok annyira penge. Össze szeretnék rakni egy hordozható, de teljes értékű gépet.
Amit kinéztem:

Ház:
-HKC SM01 430W táppal
-Lap:GIGABYTE GA-H61N-USB3
-Proci valószínűleg egy i5, vagy i7 lenne.
-ODD nem lenne, tehát a nagy meghajtó helye üresen maradna. (Ez a későbbiekben a hely és a szellőzés miatt lehet fontos)
-2.5" SSD
-A későbbiekben kisebb, natív VGA belerakása. Pl. Sapphire VaporX 5750.

Kérdéseim:

1.) - Milyen procihűtő fér el ebben a házban?
2.) - Milyen szabványú VGA fér el ebben a házban. Sima, vagy csak low profilos? Max hossza?
3.) - A specifikációban 3.5-ös hdd beépítési lehetőség is van, ám fórumokon ezt cáfolják.
4.) - A lap elvileg tudja a sata 3-at, ám olvastam arra utaló jeleket, hogy nem, csak sata 2-t.
5.) - Olvastam, hogy a táp gyárilag kurva bénán van beépítve. ennek fényében nem lesz e problémám ennek a lapnak a beépítésével, a hűtéssel, egyebekkel?
6.) - Van e a lapnak max TDP limitje a procira nézve?
7.) - Van e valamilyen hátránya a H61-es chipsetnek?

Szívesen meghallgatnék véleményeket, akinek van ilyen házikója, esetleg hasonló lappal.

Még valami. Van egy Dell Optiplex FX 160-am, (DC01T) ami egyszer csak be sem kapcsol. Hazajöttem 2 hónap után, előtte még ok, most meg bekapcsolnám, de semmi. Ha valakit érdekel, eladó lehet..:(.

:R
Köszönettel:
Geller

[ Szerkesztve ]

(#17142) radi8tor válasza Geller72 (#17141) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért nem választasz valami normális házat? Konkrétan erről még a gyártó oldalán sem találtam semmit. :U

⭐ Stella

(#17143) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

ne kövezzetek meg, de egy elég kacifántos ötletem támadt. Egy kis itx házba, nevezetesen egy Antec 110 Vesa, amihez 90W os paneltáp tartozik, abba egy laptop alaplapot beszerelni valahogyan. Nyilván olyant, amihez van dedikált vga is, így logikusan gondolkodva egy, az integráltnál azért erősebb vgaval lennénk megáldva, fogyasztás az eléggé alacsony lenne a laptopos megoldás miatt és a hely is elvileg okés lenne, viszont maga az alaplap és csatlakozók nem tudom hogyan lennének megoldva. Valaki csinált már hasonlót?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#17144) #25954560 válasza MontyCrew (#17143) üzenetére


#25954560
törölt tag

mik a megoldas elonyei ahhoz kepest, mintha a laptob hazaban hagynad? ha csak eldugni akarod, tedd be a szekrenybe :)

- az alaplap szamara neked kell kialakitanod megfelelo tavtartokat v fuleket h ne mozogjanak es jo helyen is legyenek
- vinyot cserelni az egyik legegyszerubb dolog (es memoriat), a tobbi alkatresz melosabb.
- procihutest neked kell megoldanod, nincsenek hagyomanyos (akar passziv) huto felfogatasahoz kialakitva lyukak v fulek. ha megtartod a gyari hutest, annak a leszoritasarol is gondoskodnod kell, illetve jo esellyel valtoztatnod kell rajta h ne csak a hazban keringesse a meleg levegot.
- a videokartya hutese sem feltetlenul lesz egyszeru.
- az alaplap elrendezesetol fuggoen plusz hutest kellhet csinalnod pl a memoriaknak (pl ha az alaplap aljan vannak, akkor legalabb kilyuggatni a haz aljat
- nagy valoszinuseggel a csatlakozok teljesen mashol lesznek, mint pl a szabvanyos hatlap, azt is meg kell oldanod (szepen :D)
- a tapellatast sem biztos h olyan konnyu megoldani szabvany 12V-tal. ahhoz h korrektul tudd hasznalni, inkabb az eredetivel megegyezo adaptert javasolnek, az eredeti tapcsatiba dugva.

szoval valoszinuleg az uj haz minel inkabb hasonlit az eredetire, annal konnyebben tudod atepiteni :)

(#17145) Geller72 válasza MontyCrew (#17143) üzenetére


Geller72
veterán

Egy noti, ha hajtod, simán bekajál 100W-ot..sőt. Az én hp-m, c2d-vel, int vga-val, cpu full load megkajálta a 100-at, persze no power save. Full powersave 23 W, de ez nem jelent semmit. Dedikált vga-val ennél többet fog. Egyáltalán nem látom értelmét. Egy i5, i7 sem kajál kevesebbet, ha optimalizálod, idle meg végképp nem.

(#17146) Geller72 válasza radi8tor (#17142) üzenetére


Geller72
veterán

Ajánlj valamit ebben az árban kb, ami néz is ki valahogy. ;-) . És könnyebb szerelni/elférni benne. itx kellene, nem igazán microatx.

(#17147) #25954560 válasza Geller72 (#17146) üzenetére


#25954560
törölt tag

ebben az arban tappal egyutt nehez :) de eleg felelmetes erzes szamomra egy tokismeretlen tapra bizni a gepet. marmint lehet h jonevu gyarto cucca (bar az ara alapjan nem valoszinu), csak nem tudjuk.

ami fura h van a hkc-nek 430-as tapja, de az az ipon-nal is 6500 penz. nem lehet h eliras es csak a haz maga 7k?
ha pedig tenyleg ez az a tap, akkor van lokal topikja. nem tul bizalomgerjeszto :)

(#17148) zodo válasza Geller72 (#17141) üzenetére


zodo
nagyúr

Ha későbbi terv dupla slottos natív vga akkor a slim házakat már el is felejtheted és a kiszemelt HKC SM01 árát is. Ennyiért nem kapni semmit nem hogy házat.

Különben a HKC SM01 = ATX2018 adatlapja és egy mostani hirdetés róla, képekkel.
Ebbe a házba is mint jó esetben a slim házaknál csak low profil és abból is az egy slottos vga tehető.
3,5 hdd is nagy többségben felejtős vagy barkácsolás igényeltetik.
Proci hűtő is valamelyik low profile típus cirka 6-7cm magasságú, ventivel.

Szóval inkább a kocka méret irányába kell nézelődnöd ha atx tápegységet és normál vga-t szeretnél.
Cooler Master Elite 120 Advanced
BitFenix Prodigy
Lian Li PC-Q08

(#17149) Mercutio_ válasza Geller72 (#17146) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jobbra fent beirod a keresőbe, hogy Gigabyte, Lian Li, Silverstone, vagy épp általánosabban csak azt hogy ház...
Alaplap honlapján a specifikációban általában feltuntetik ha van tdp limit.

Ha a jövőben 2 slotos VGA a terv akkor a felsorolt házak + Silverstone SG05 jöhet szóba, a csak 1 slotos vga-t fogadó házak között közkedvelt az olcsó és aránylag jó elrendezésű codegen MX31 a tápot eladod belőle és veszel 4k-ért valami megbízható FSP-t itt ph-n ATX vagy SFX méretben.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17150) Mattanyahu


Mattanyahu
tag

passzívház-tesztek:

streacom fc9 @scpr (tudom, hogy µatx)
akasa euler @bit-tech

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.