Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) sb válasza TomiLi (#17945) üzenetére


sb
veterán

Ezzel óvatos lennék. Nekem Cooltek Coolcube-om van, ami nagyon hasonló kialakítású, sőt az egyik oldala rácsos, mégis borzasztó a szellőzése.

Pedig "nulla" rendszer van benne, egy alulfeszelt G2020 + 2x3.5 Green HDD. Használat közben 25-28W körül van a komplett rendszer, ráadásul a gyárilag megálmodott ATX táp helyett paneltáppal, így jóval több a hely és légmozgási lehetőség mégis felfűti a házat. Csak az a kérdés, hogy mennyi idő alatt.
Házventi nélkül totál átmelegedett az egész aluház felső része, a HDD-k 45 fok körülre melegedtek az induló 35-ről. Proci 50-60 fok között ingázott, ami nem vészes, de lehetne sokkal jobb is.

Az oldalsó rácsos lapon is kicsi a szellőzési felület. Ventivel meg lehet támogatni, de a kis felületen alig nyom ki valamit kis rpm-en. Ráadásul a ház belső, zárt feléből ilyenkor ne tudja kimozdítani a levegőt. Főleg a felső tartományból, mivel felfelé száll a meleg.

Szóval ez elég összetett dolog. Egy kis szellőző a fedlapra, ami mondjuk nem lenne túl szép... vagy akkor a a másik oldallap tetejére pl. és máris 5x jobb lenne a helyzet.

Amúgy dizájnra nagyon szép ez a ház is, de a hűtéssel tényleg meg kell szenvedni. Már előre gondoltam, de azt nem, hogy egy ilyen szinte passzív közeli konfiggal is megszenvedek.

[ Szerkesztve ]

(#17952) sb válasza shteer (#17946) üzenetére


sb
veterán

:D

(#17953) TomiLi válasza sb (#17951) üzenetére


TomiLi
addikt

Persze! Én is óvatos vagyok az agyon zsugorított házakkal kapcsolatban, főleg a hűtést illetően.
Én mrbig25 mestert hoztam fel példának, hogy neki aztán édes mindegy, hogy milyen a ház hűtése, úgy is olyat csinál belőle, amivel aztán több lesz mint jó.

Ha egy rendszer passzív közeli, akkor ott a háznál az lenne a lényeg, hogy felfelé ki tudjon szállni a levegő - szerintem.
Csak hát az már fúrás/faragás, és sokszor képek alapján én is kitaláloik minden féle moddingot, csak aztán amikor itt van a kezemben az éppen kiválasztott ház, egyszerűen nincs szívem bele vágni... stb.
Meg én nem vagyok olyan ügyes, így ezért is hátrálok sokszor vissza.

Arról meg nem is beszélve, hogy a cooltek kockája úgy néz ki jól ahogy van!

Bogyóka

(#17954) Mercutio_ válasza mrbig25 (#17938) üzenetére


Mercutio_
félisten

ODD hely van rajta?
Szellőzése milyen, illetve erősebb vga rakható bele?
Jól emlékszem 18k körül van táp nélkül?
PPC: Korábban linkeltem egy viszonylag kis házat, szalcsiszolt elejű külső tápos [link] az nem lenne jó?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17955) sb válasza TomiLi (#17953) üzenetére


sb
veterán

Értem.
Én nem tudnék sajnos ilyet moddolni (nekem az is elég volt, hogy egy HDD állványt kellett bele szerkeszteni meg felfogatni a paneltápot :) ) pussz én is úgy gondolom, hogy pl. ezeken az aluházakon, főleg a tetején vágdosni épp a dizájn ellen lenne.

Csak azért jeleztem, mert nem számítottam rá, hogy ekkora gond lesz vele és így megszorul a meleg a ház felső részében.

Előtte egy Modecom Feel 202-őm volt egy Atommal.
Az új rendszer a Coolcube + G2020.

A régi ház térfogatra kevesebb mint fele az újnak, lapos, de épp a proci felett volt egy szellőző.
A G2020 meg kb. 5x erősebb mint az Atom. TDP alapján azért úgy tűnt többet fog enni. Részben ezért is (meg a több HDD miatt) kellett a nagyobb ház.
Az egy pozitív csalódás volt hogy kevesebbet fogyaszt az új proci, de a dupla méretű ház meg alig szellőzik a régihez képest is. Pedig eleve házventivel terveztem, de nyilván a szellőző oldala sem ventihez van tervezve. Szóval ami 2-3 oldalról zárt felül ott érdemes felkészülni komolyabb kihívásokra.
Csak ezt akartam jelezni. :)

[ Szerkesztve ]

(#17956) mrbig25 válasza Mercutio_ (#17954) üzenetére


mrbig25
őstag

ODD hely nincs.
Max. 28-29cm-es VGA fér bele, szóval igen, rakható bele erősebb VGA -> nem saját kép.
Szellőzés: alul 12cm-es venti a táp előtt, hátul 92mm-es. Konkrét tapasztalatom nincs, mert a saját vizes gépemet ezért nem bontom szét, akinek pedig lesz a ház, annak még nincs meg a konfig nagy része...így inkább bemutató lesz a logout-on, mint teszt.
Sajnos rosszul emlékszel...~30k az ára, tehát egálban van a hasonló LianLi házakkal ár tekintetében, de hál' Istennek a minősége is ott van.

[ Szerkesztve ]

...

(#17957) Pista0001 válasza sb (#17955) üzenetére


Pista0001
addikt

Nekem PC-Q07-ben van G540+HD4350, így oldottam meg:

Merevlemez csak felül, egy hot-swap rekeszben van. de az sem szokott nagyon melegedni.A ventilátor sem nem befújó, sem kifújó, mégis jól működik. :)

(#17958) TomiLi válasza sb (#17955) üzenetére


TomiLi
addikt

Nekem is csak fejben vannak meg inkább az átalakítások, nem kézben! :DD

Ahogy Pista0001 oldotta meg a gépét, úgy nem lehetne Nálad is hasonlóan? Biztos segítene a hőfokokon, és nem engedné annyira megrekedni a meleget....

Lányom gépe tulajdonképpen hasonló problémával "küzd" (igazából eddig meg sem néztem, hogy milyenek a hőfokok - de most már kíváncsi vagyok)
Egy PC-Q07-es házról van szó, ami ugye nagyon hasonló a Cooltekhez.
Ebben van egy ATX táp, meg mögötte a lap egy alacsony Freezer LP11-gyel....
Eddig nem volt gond a géppel szerencsére, nem is melegszik be (érzésre)

Bogyóka

(#17959) Pista0001 válasza TomiLi (#17958) üzenetére


Pista0001
addikt

Hozzáteszem, ez csak átmeneti állapot. Télen módosulni fog ez a konfig egy "kicsit". ;]

(#17960) miresz


miresz
veterán

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata az MSI FM2-A75IA-E53 lappal?

A terv egy ilyen beépítése egy Bitfenix Prodigy white -ba. Egy AMD 750K lenne benn (amit szeretnék ~4,0-4,2Ghz-ra húzni benn,természetesen hűtőm az van hozzá. Még egy AMD 5750-es menne mellé+ egy SSD a rendszernek. Ezt szeretném az asszonynak összerakni. :)

[ Szerkesztve ]

(#17961) TomiLi válasza Pista0001 (#17959) üzenetére


TomiLi
addikt

És milyen irányban? Lesz modding is?

Kedvet kaptam én is egy kis moddingoláshoz, de sajnos kevés a kábelharisnya..... :O

Bogyóka

(#17962) HookR


HookR
addikt

Lian Li PC-Q01 (prototype) - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#17963) sb válasza TomiLi (#17958) üzenetére


sb
veterán

Most nincs gond a szellőzésével, de lehetne jobb is.
Majd dobok fel képet. Hasonló Pista0001-nél látottakhoz, csak nálam kifújó venti van.
Mondjuk azt nem tudom, hogy a Q07-ben hol szellőzik ki a ház, de majd megnézem azt is. :)

Egyébként ez a Coolcube is lehet, hogy jobb lenne a gyári ATX táp felállással. Az átszellőztetné. Így nélküle viszont nehéz megmozgatni a belsejében a levegőt.

(#17964) Pista0001 válasza TomiLi (#17961) üzenetére


Pista0001
addikt

Minimalmod lesz, tehát a ház maga nem fog módosulni sem kívül, sem belül, a letisztult belső a cél.

(#17965) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Találtam egy érdekes megoldást

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#17966) d@minator válasza viperabácsi (#17965) üzenetére


d@minator
addikt

Nahát! Ez sokban hasonlít az én terveimhez. El is mentettem bár nem minden tetszik rajta...

(#17967) miresz válasza miresz (#17960) üzenetére


miresz
veterán

Senkinek,semmi? Elég kihallt ez a topic.

(#17968) Mercutio_ válasza miresz (#17960) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mire használná az asszony, lehet, hogy olcsóbb lenne bele egy APU (akár 65W-os fogyijú is) és akkor a VGA-t is megspórolod.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17969) HookR válasza viperabácsi (#17965) üzenetére


HookR
addikt

Igazság szerint már volt, de tény, hogy az én linkem is beleolvad a környezetébe: "Gamer PC egyszerűen" - #15259

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#17970) kisza25 válasza viperabácsi (#17965) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mondjuk ha a vga megkapja a tápot nem lesz egyszerű lefedni :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#17971) viperabácsi válasza kisza25 (#17970) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ja ezt nem is vettem észre.Szerintem ezzel a készítő is utólag szembesült. :DDD

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#17972) HookR válasza kisza25 (#17970) üzenetére


HookR
addikt

Na igen, mintha a kábelezéssel nem számolt volna, hisz a tápegység csatlakozóját sem ártott volna a ház hátuljára vezetni, hogy a tápkábelt ne a ház 'eleje' felől kelljen bedugni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#17973) kisza25 válasza HookR (#17972) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

megépítette és ez a lényeg:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#17974) miresz válasza Mercutio_ (#17968) üzenetére


miresz
veterán

Az asszonynak rakok össze egy gépet a jelenlegi helyett,és mini ITX-ben gondolkodom,mert nagyon jó áron szereztem egy MSI FM2-A75IA-E53 lapot+ egy Bitfenix Prodigy házban lenne a konfig.Ez tetszk neki fehérben,mondjuk szerintem is pofás kis kuckó. A lapról semmi infóm nincs,hogy lehet-e benn tuningolni vagy sem. Nagy tuning nem lenne fix 4Ghz- a cél. Hűtő az van hozzá egy Cooler Master Hyper 412S A procin vagy APU-n még megy a vacila,hogy mi legyen.Először egy 750K-ra gondoltam,de a nagyon kis árkülönbség miatt(+3e huf) inkább az 5600K felé hajlok. Igaz lesz VGA a gépben egy HD 5750,(a mostani konfigból)de azért sosem jön rosszul az IGP pl VGA cserekor. A jelenlegi proci egy 4 magosított Athlon x3 450@ x4 b50 L3 chace nélkül,az nem oldható(propus magos)

A kérdés,hogy teljesítményben kb,hogy fog viszonyulni a mostani procihoz a fentebb említett @4Ghz körül. Esetleg a lapról valami infója valakinek? Később egy HD 7850 kerül a mostani VGA helyére,azzal hogy viselkedne. Többnyire Archicad,Autocad,Corell,PS,stb fut a gépen,játékok közül War Thunder,BF3 (bf4?) természetesen mindegyik multi,és nem full grafika,de HD felbontás.

[ Szerkesztve ]

(#17975) hash99


hash99
senior tag

Sziasztok!

kis segítséget kérnék. H-s vagy B-s 1150-es itx lapra lenne szükségem minél olcsóbb de ne legyen nagyon ramaty se. Miket ajánlanátok? Egy i5 4570 lesz benne.

(#17976) radi8tor válasza hash99 (#17975) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bármelyik jó, ami neked megfelel.

⭐ Stella

(#17977) d@minator


d@minator
addikt

Szerintetek az alaplap alatt a belső lemezre miért csináltak kiemelkedést?

(#17978) HookR válasza d@minator (#17977) üzenetére


HookR
addikt

Sík lemezbe préselt domborítások általában merevítésre szolgálnak. Lehet nem volt megfelelő szerszámuk hozzá és ez amolyan technológiai hiányosság/igénytelenség a gyártó részéről.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#17979) d@minator válasza HookR (#17978) üzenetére


d@minator
addikt

:R Erre gondoltam. Azért kérdezem, mert nem fér be a házba egy VGA a Seasonic táp miatt. [link]
Két megoldás van.
1. A tápegységet elforgatom, hogy ne a házból hanem kintről szívja a levegőt. Ekkor odafér egy HD7750 Low Profile. Jelen esetben a kiemelkedő tápventi miatt ez nem megy. (Bár elforgatás nélkül is megoldható, mert az oldalfal és a táp közt van fél cm még lehetne arrébb pakolni csak akkor a tápventi szemben lesz a VGA ventivel.
2. Kiveszem az alaplapi távtartókat és kivágom a merevítést. Az alaplapra Asrock B75M-ITX[link] teszek egy Thermaltake Slim X3[link] hűtőt. Ekkor az egész alapmag magassága 5,7cm-ről 4,7cm-re csökken. Ebben az esetben a proci fölé elférne egy normál VGA ami 3,6-4cm magas. Így talán beleférne a 9cm magasságba a lemezekkel együtt.

De itt is merülnek fel kérdések.
1. Ezek a PCI-e 16 hosszabbító kábelek működnének e?
2. A Thermaltake Slim X felférne e és nem hangosabb e, mint a stock hűtő.
3. Nem lenne e a procinak melege a VGA NYÁK alatt.

(#17980) HookR válasza d@minator (#17979) üzenetére


HookR
addikt

Kicsit az az érzésem, hogy több problémát készülsz generálni, mint megoldani. :)

Miért nem olyan tápra esett a választás, aminek a ventije nem lóg ki a táp síkjából? Talán még a HIS HD7750 LP is beférne mellé a gyári ventik nélkül, passzívan, s akkor a táp biztosítaná a szellőzését (legrosszabb esetben mégis távolabb kerülne, ahogy az 1-es pontban írtad).
A távtartók okkal kerülnek a nyák alá, azok hivatottak elkerülni, hogy fémes tárggyal érintkezzenek az alkatrészek, elkerülendő egy esetleges rövidzárlatot. Nem lenne szerencsés közvetlen a ház burkolatához csavarozni.
A VGA és egy SSD felülre helyezésével részben, vagy egészben megfojtanád a procihűtő szellőzését.

Kérdésekre válasz:
1. Igen.
2. Igen, fölé férne. Hangjáról nem tudok nyilatkozni.
3. Nagy valószínűséggel de.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#17981) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szükségem lenne egy 450W-os SFX tápra, tudnátok valami üzletet ajánlani, ahol jó áron van? :R
ajánlatokat priviben várom:) :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#17982) Grave_444 válasza kisza25 (#17981) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Silverstone SST-ST45SF 2 helyen kapható ahogy nézem, más alternatíva nincs csak 350W-os kisebbek. [link] [link]

Ez az egy Tacens 400W-os SFX van még olcsón, ami elméletileg 80+-os, de csak 264W-ot tud 12V-on, ami elég gyenge.

(#17983) kisza25 válasza Grave_444 (#17982) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az szép a 350W-osom tud 300-at:P köszi a linkeket :R
szólj, ha cserélnél, mert ma már láttam 280W-os maxot is :Y

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#17984) dni


dni
őstag

Sziasztok,

elképzelhető, hogy nem jó helyen járok, de hátha ti is tudtok segíteni.

Van egy MSI E350IA-E45 lapom amire egy a gyári megoldást kiváltó halkabb hűtőt keresnék. A gépet csak filmnézésre használom openeleccel egy viszonylag lapos házban. .

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

(#17985) miresz


miresz
veterán

Lassan megkezdődik a kivitelezés is.Miniatürizáljuk a dolgokat,a lapok már megvannak. :)

(#17986) rover45


rover45
senior tag

Hozzájutottam egy Asrock G31M-S alaplaphoz és egy E2200 procihoz. Úgy gondoltam beteszem egy régi Nec Powermate házba, amit nemrég kaptam vissza, egy 4 éves kölcsönadásból, de olyan állapotban jutott vissza hozzám a ház, hogy egyszerűen gusztusom sincs hozzányúlni :)
A kérdésem: mi az a legkisebb ház, amibe a G31M-S (Micro ATX Form Factor: 9.6-in x 7.5-in, 24.4 cm x 19.1 cm) még beleférhet egy Morex SH-6080 paneltáppal és egy 2,5" meghajtóval? :)

(#17987) fero02 válasza rover45 (#17986) üzenetére


fero02
veterán

Topikot tévesztettél...ez itt az ITX világa, nem a mATX-é. :R

Egyébként midi tornyok környékén kellene keresgélned. Vagy felújítani a nec házát (pl újrafesteni, esetleg igény szerint átszabi, moddolni). ;)

(#17988) rover45 válasza fero02 (#17987) üzenetére


rover45
senior tag

:) tudom, tudom :) ITX-es is vagyok :p csak gondoltam, hátha valakinek lesz ebben a méretosztályban is ötlete :) de azért köszönöm :C

(#17989) Gaben01


Gaben01
őstag

Xigmatek Aquila [link]
Engem erősen a Prodigy-re emlékeztet. :U

Ha már Prodigy.A napokban matattam a gépben,és a jobb oldalát csak lefektettem a gép mellé,mert nem akartam minden kábelt lecsatlakoztatni.Szerelés közben néha fordítottam a házon a tengelye körül,aminek az lett az eredménye,hogy az oldallap alá került valami és a bekapcsoló gomb környékén masszívan összekarcolta. :W Szép fémes csíkok lettek,azt hittem agyvérzést kapok (tudom,én voltam a balf@sz).Fekete alkoholos filccel áthúztam a karcokat,hogy ne rikítsanak annyira,de eléggé bántja a szemem.Van valami ötletetek mit lehetne vele kezdeni (netán lehet-e külön jobb oldali lapot venni hozzá)?

[ Szerkesztve ]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#17990) Pista0001 válasza Gaben01 (#17989) üzenetére


Pista0001
addikt

Az a ház offtopik ;)

Ha lehetne kapni, engem érdekelne egy másik oldali fehér :) A legjobb eredményt az hozná, ha felcsiszolnád az egész lapot, és telibe festenéd, de így meg annak a veszélye áll fenn, hogy elüt a többitől, ezért a többit is újra kéne festeni. :U Az enyémnek a tetején vannak sajnos karcok, bár azért annyira nem mélyek.

(#17991) d@minator válasza HookR (#17980) üzenetére


d@minator
addikt

Akkor sorjában. :)
Azért lett ez a táp, mert olcsó volt. :) A távtartók 1cm! magasak ami "luxus" egy 9cm-es házban. Természetesen távtartók nélkül műanyag vagy szilikon stb. lap (fólia) menne alá. A VGA felülre helyezésében igazad lehet, hogy megfojtja a procit. Ez az egy ok ami eltántorít az egésztől. Pedig jó lett volna benne egy 7770 vagy 7790...
A HIS 7750 venti nélkül az nagy ötlet részedről ez eszembe sem jutott. :C Most azonban lehet jegelem a dolgot hátha jön ki valami új AMD ami megfelelőbb lenne vagy árcsökkenés... Talán egy 7770 tudású kis méretű kis fogyasztású. Addig marad a HD2000.
Köszönöm, hogy foglalkoztál a "problémámmal"! :R

(#17992) Gaben01


Gaben01
őstag

iPON-ban már kapható a CM Elite 130 elég barátságos áron.El is gondolkodtam a Prodigy lecserélésén. :U

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#17993) Grave_444 válasza Gaben01 (#17992) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha a méret miatt cserélnél inkább SG05 Lite-ot vegyél ennyi pénzért, ennél kisebb talán nincs is.
SFX táp kell bele, minden más belemegy.

(#17994) HookR


HookR
addikt

Ha minden igaz, ez az illető Asus bennfentes, s a topikból, illetve az adott hozzászólásból leszűrtek alapján FM2+-os mini-ITX deszkára fél éven belül nem nagyon lehet számítani. Legkorábban valamikor 2014 Q2-ben, de egyelőre még bizonytalan.

Jó hír ellenben, hogy nyitottak a javaslatokra a paraméterei kapcsán.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#17995) saturn27 válasza Grave_444 (#17993) üzenetére


saturn27
tag

Az SG05 Lite-on én magam is gondolkodtam, mert jobban szimpatizálok vele a mérete miatt. Viszont túl sok helyen olvastam, hogy hangosak az SFX tápok. Amilyen konfigot meg én tervezek, azt bár elbírná akár a 300W-os táp is, de nagyon leterhelné, így hangos lenne, túl hangos. Így szerintem én is maradok a CM Elite 130-nál, ami bár kicsit nagyobb mint szeretném, de legalább halkabb ATX tápot lehet bele tenni.

(#17996) Grave_444 válasza saturn27 (#17995) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Én nem szerettem a CM Elite 120-at, ugyanolyan halk a mostani SFX tápom, mint a Corsair HX450, ez a Be Quiet SFX 300/350-re is igaz. Az SG05 ennyi pénzért best buy, akárki akármit mond. :)
Én anno 38-ba vettem Silverstone SFX 450W-os táppal, igaz a táp bolti ára most is 27K.

(#17997) Gaben01 válasza Grave_444 (#17993) üzenetére


Gaben01
őstag

Csak házat szeretnék cserélni,tápot nem.Ráadásul a dvd írót gyakran használom,sok mesét írok ki a gyerkőcöknek,annak is be kéne férnie, plusz 1db SSD-nek és 2db 3,5" hdd-nek is.Ezeket cm elite 130 mind tudja,de kisebb,mint a Prodigy.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#17999) #90996736


#90996736
törölt tag

sziasztok

HookR: Köszi legközelebb érdeklődöm majd ;-)

bár lehet hogy ilyesmivel még senki sem próbálkozott ...

DE! amiért hozzátok fordulok megint:

egy [ilyet] keresnék, de sajnos csak a Delocknak van 47200-as megoldása ( [link] ) ami pont nem elég jó, mert 3.5"-os memória kártya olvasó nem fér bele mod nélkül. Találkoztatok már:

- 5.25-ös helyre beépíthető
- 1*5.25" SLIM ODD beépítő hely
- 1*3.5" egyéb beépítő hely
- itthoni elérhetőség
(- lehetőleg fekete előlapi színű)
(- lehetőleg SATA csatolós ... )

ezen paraméterekkel rendelkező kerettel?

üdv
Zs

[ Szerkesztve ]

(#18000) Pista0001 válasza #90996736 (#17999) üzenetére


Pista0001
addikt

A Lian Li-nek van, a Pcgear-nél kapható. [link]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.