Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) bb.bocs válasza Watt25 (#2300) üzenetére


bb.bocs
őstag

ami van a kicsihez, az nem szobai hanem dvb t s ... de tornászom 1 kicsit :)
a mux b nem jön be

[ Szerkesztve ]

(#2302) Watt25 válasza canniball (#2298) üzenetére


Watt25
veterán

Azért ebbe a topicba ezt ne írd le így önmagában, hogy nem teszed hozzá, hogy DVB-C-ről van szó. :)
Ha valaki csak ezt a hozzászólásodat olvassa, az kicsit értetlenkedni fog. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2303) Watt25 válasza bb.bocs (#2301) üzenetére


Watt25
veterán

Csak mások tapasztalata alapján mondom: a jó antenna kb. itt kezdődik.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2304) Kommy válasza canniball (#2298) üzenetére


Kommy
veterán

Nálam nem megy :DDD

(#2305) Watt25 válasza bonat (#2299) üzenetére


Watt25
veterán

Nem tudod a C MUX-ot fogni. Most ismételjem, hogy nem elég jó az antennád? :) (Vagy ugye a tornagyakorlatok maradtak ki. :) )
Egyébként hol próbálkozol vele? (Mármint település?)
Jah, meg még azt szokták ilyenkor mondani, hogy a régi kábeleket, csatlakozókat is érdemes lecserélni.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2306) bb.bocs válasza Watt25 (#2303) üzenetére


bb.bocs
őstag

hol jó hol nem:(

[ Szerkesztve ]

(#2307) bonat válasza Watt25 (#2305) üzenetére


bonat
senior tag

2 helyen próbálkozok vele
1. Budapest 20.kerületben (az antenna a Széchenyi-re néz) (a padláson van az antenna)
2. Tarnóc (Ukrajna-Ungvár alatt Záhonytól 20km) (tető felett 4m-es póznán van az antenna, itt egy kisebb pillangó kinézetű antenna van)

mind2 helyen ugyanaz a gond....C multiplex

[ Szerkesztve ]

(#2308) Watt25 válasza bb.bocs (#2306) üzenetére


Watt25
veterán

Naugye, a torna nem csak egészséges. :)
Szerintem nem valami erős a jel (ez az eddigiekből logikus), ezért nem ismerte fel jól az adók neveit. A kép jó azokon az adókon?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2309) Watt25 válasza bonat (#2307) üzenetére


Watt25
veterán

Hát, pedig a XX. kerületben biztos jónak kéne lennie. Panelház vagy ilyesmi nem takarja az adót?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2310) bb.bocs válasza bb.bocs (#2306) üzenetére


bb.bocs
őstag

na kis torna után 1 pontban jó megint. minden jön...és a jelerösség is 63% lett.... fél mili mozditástól
majd veszek 1 kis antennát, ami nagyobb :)

[ Szerkesztve ]

(#2311) canniball válasza Watt25 (#2302) üzenetére


canniball
nagyúr

Elnézést, hirtelen felindulásomban kiment a fejemből hogy közben született pár post. :R
Amúgy itt DVB-C-n :) a mostani filmhez is van eredeti nyelv, itt a remek lehetőség hogy fixáljátok a dolgot.

Kommy!
:P

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2312) bonat válasza Watt25 (#2309) üzenetére


bonat
senior tag

gondolom itt a 20.kerületben ha kitolnám a tető fölé egy 2-3m-es póznára az antennát akkor jól jönne a C multiplex....

a másik kérdés a határ túl oldala...oda viszont jól gondolom hogy kellene venni egy jobb antennát, pl triplex-et erősítővel?

(#2313) atesss válasza bb.bocs (#2296) üzenetére


atesss
addikt

Végül is nem olyan vészes az ára, 8,8$ + 5$ szállitas, együtt megáll 3500 alatt.
Biztosan találnék még olcsóbban is E-Bayen, de ha ez a tipus egy kiprobalt darab, es ezzel biztosan megy, akkor inkabb nem sporolok rajta tovabb; nem ér meg 1000-1500 ft annyit, hogy aztan meg szivjak vele.

Viszont a szallitasi ido innen nem keves, ami akar probléma is lehet.
Az is lehet berendelek egyet elore, akar azelott hogy tudnám biztosra hogy a MinDig TV-t fogjuk-e használni.

De akkor ha jol gondolom barmilyen Smart-Card olvasó megfelelő. Vagy van valami mas is, amit tudnia kell ?
Meg kozben eszembe jutott, hogy anyamnak van egy Smart-Card olvasója, valami orvosi / tovabbkepzesi rendszerbe valo belepeshez adtak, de aztan nem is hasznalta.
(Elsore is hulyesegnek tunt nekem, gondolom szereztek valami tamogatast - vagy a szinten nem keves penzbol gazdalkodo kamarát nyulták le - azt kitalálták hogy most milyen szuper-modern rendszert vezetnek be, és akkor majd mindenki azt használja. Aztan a gyakorlatban kb. semmi nem lett belole, nem terjedt el.)
Van esélye hogy az jó lehet ?
Majd megnézem mi van ráirva, esetleg ha kell fotót is csinálok.

A program amúgy ingyenes ?

(#2314) bb.bocs válasza atesss (#2313) üzenetére


bb.bocs
őstag

1 kérdezd meg azbest kollégát, de asszem kell hogy 1 bizonyos típust is olvasson. de elvileg szerintem mivel smartcard reader, valószinűleg jó. de valamit támogatnia kell asszem. azbest kolléga majd leirja :)
2 a programot itt letöltheted ingyen :)

(#2315) atesss válasza canniball (#2298) üzenetére


atesss
addikt

Valahogy sejtettem, hogy ha valamin lesz angol hang, akkor az lesz az (láttam az ajánlót délután).
TV2-n ?
Felirat akkor technikai okok miatt sem megy ?
Én még nem vagyok otthon, de amikor hazaérek, megnézem én is a UPC-nél.

Többieknek:
Jól irta canniball, hogy "itt a remek lehetőség hogy fixáljátok a dolgot."

Probáljátok ki légyszi ti is, hogy MinDigTV-n, illetve az Extráján bejön-e bármelyik csatornán most este másik hangsáv is !

(#2316) Watt25 válasza atesss (#2315) üzenetére


Watt25
veterán

Kipróbáltam, nincsen idegen nyelvű hang MindigTV-n az RTL-en. (Garfield alatt is néztem.) (Nincsen másik hangsáv.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2317) canniball válasza atesss (#2315) üzenetére


canniball
nagyúr

TV2-n nincs, csak magyar hangsáv.
Felirat nincs, hogy miért azt nem tudom.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2318) darvinya


darvinya
titán

Nincs újra frissítve az csatorna, vagy ezt nem fizetik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2319) azbest válasza atesss (#2313) üzenetére


azbest
félisten

Valószínűleg jó az a kártyaolvasó is amit belépéshez használtatok. Bármilyen pcsc kompatibilis ("Personal Computer/Smart Card") olvasó megteszi. Például az otp-s netbankhoz omnikey olvasókat osztogattak, azok is jók. Írj esetleg pontos típust.

[ Szerkesztve ]

(#2320) Watt25 válasza Watt25 (#2316) üzenetére


Watt25
veterán

Sosem töltöttem még fel ide file-t, remélem jó lett.
Szóval, ez a teljes C mux néhány másodperce. VLC simán megnyitja és aztán úgy lehet válogatni a csatornák között, mintha valóban lenne DVB-T tuner a gépben.
Itt mindenki megnézheti, hogy mi van és mi nincs, illetve, hogy milyen minőségben.
Amikor csúsznak le a jégkockán, az egy katasztrófa. (Mármint a kép minősége. Nagyon meglátszik az alacsony bitráta.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2321) Kernel válasza Watt25 (#2320) üzenetére


Kernel
nagyúr

Működik a letöltés, csak az ingyenes szálak most durván le vannak korlátozva, úgyhogy aki belekezd ne csodálkozzon. De lehet, holnap délelőtt jobban fog jönni, tapasztalat.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2322) Mcleod


Mcleod
tag

Sziasztok!
Antennas kérdésem lenne.Adott egy lepke tetoantenna beépített kis erositovel.Próbálkoztam befogni a jelet padláson belül(egy sor cserép mindösszesen) de nem akart semmit sem találni.A helyszín Gyomaendrőd.Van olyan antenna amivel,padláson belül is jó lehet a vétel?Vagy a magasság lehet kevés(kb 6 m a foldtol).
Köszönöm a segitsegeteket!

Csak egy maradhat!!

(#2323) galiba1 válasza Mcleod (#2322) üzenetére


galiba1
csendes tag

Tedd tetőn kívülre Komádi felé fordítva (50km), az erősítőt vedd ki, helyére egy balun. Komádi nyomja akkora teljesítménnyel hogy nincs szükség erősítőre. Ha Komádi mégis vmi miatt takarásban lenne, akkor próbálkozz Szentes irányában, igaz itt nincs Bmux (egyszer majd lesz).

(#2324) galiba1 válasza Mcleod (#2322) üzenetére


galiba1
csendes tag

Békéscsabával is lehet próbálkozni (30km).

(#2325) club1 válasza Mcleod (#2322) üzenetére


club1
veterán

Gyomaendrőd az összes adótól pont messze van, ezért csak a tetőantennás vétel garantált. Valószínűleg Komádi irányába belőtt normális dvb-t antennával lesz vétel a tetőtérben is, de a biztos a tetőn kívüli vétel nálatok. Normális antennákat itt ha visszaolvasol találsz egy oldalon belül is.

(#2326) gxyb


gxyb
aktív tag

Szevasztok!

Lenne egy elég butácska kérdésem!
Kaptam egy ilyen antennát, szeretném felszerelni viszont számomra nem derül ki, hogy melyik felének kellene az adótorony (Kab-hegy) felé néznie... :W
Bocs, de full láma vagyok viszont kíváncsi vagyok a mindigtv-re.

(#2327) club1 válasza gxyb (#2326) üzenetére


club1
veterán

A hosszú szára néz az adó felé, a V szár azzal átellenes oldalon van.

(#2328) atesss válasza azbest (#2319) üzenetére


atesss
addikt

Megtaláltam itthon az olvasót, a típusa:
Smart Card Reader
ACR30

Találtam is infót róla neten:
Spec
API leírás: [link]
És találtam pár rendszerszolgáltatót is, akik úgy néz ki használnak itthon is ilyet:
[link] és [link]

Az utódja az ACR38-as: [link]
Ugyan más téma, de most hogyha már ennyire utánanéztem, miben is tud ez többet, ami lényeges is ?
És hiába újabb, sajnos itt sem írják a Win7-et hivatalosan támogatottnak :( :
Operating System Support
Windows 98, Me, 2000, and XP

(#2329) gxyb válasza club1 (#2327) üzenetére


gxyb
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm! :R
A google nem igazán volt a barátom, bár lehet, hogy rosszul kerestem...

(#2330) azbest válasza atesss (#2328) üzenetére


azbest
félisten

ISO 7816, azt hirtelenjében nem tudom, hogy ennek melyik változatát használja az előfizetői kártya, de az olvasó mindenfélét támogat. Hát, azt hiszem ki kell próbálni, hogy felismeri -e esetleg a win7.

Ha rádugod a gépre és az eszközkezelőben megjelenik az "intelligenskártya-olvasók" csoport a listán (benne a kártyaolvasóval), akkor örülés van. Ha ismeretlen eszközként jelenik meg, akkor viszont valahonnan drivert kellene vadászni hozzá, ha létezik.

A Homesys-ben pedig a televízió / Beállítások / Kártyák pont alatt látszik a kártyaolvasó neve. Ha van benne kártya, akkor annak adatai is:

[ Szerkesztve ]

(#2331) atesss válasza azbest (#2330) üzenetére


atesss
addikt

Szerintem nem ismeri fel alapból a Win7, de a hozzá adott CD-ről feltelepítettem anyám laptopjára (amin Win7-van), és működött az orvosi program, olvasta a kártyát.
Valamit szenvedni kellett vele, elsőre nem ment, de aztán végül sikerült.
De már egyébként XP alá sem települt a program csak úgy kapásból.
Lehet még Win98-hoz írták. Ahhoz képest, hogy ha jól rémlik anyámnak olyan 2007 körül adták...

Mivel még nincsen MinDigTV Extrám, ezért egyenlőre kipróbálni nem tudom.
Egy USB-s vevőm van, Leadtek DVB Gold asszem.
De ha mi fizetünk elő az extrára, akkor inkább STB-al néznénk majd.
Csak még először meg kell gondolnom, hogy előfizessünk-e, pl. a képminőséget, a mostanában témázott 2. hangcsatornát, a STB-ok tudását, stb. is figyelembe véve.
De az jól jönne, ha géppel ki tudnám próbálni már előre, mert akkor STB-ot akár tudok később is venni, meg ki tudom esetleg próbálgatni a fizetős csatornák képminőségét is több ismerősnél is, többféle eszközön (mondjuk így hirtelen nem tudok olyat, akinek lenne kártyafogadós STB-a. TV-hez meg sajnos kell még egy CI-slotos adapter is. Azt amúgy mennyiért lehetne szerezni ?)

A Homesys-ben meg tudok nézni akkor is valamit, ha nincs kártya bedugva (vagy teljesen más kártya van bedugva) ?
Pl. azt megtudni, hogy kompatibilis-e a program ezzel az olvasóval.

Ezt az ISO 7816-et amúgy honnan olvastad ?

A Homesys egyben TV-néző program is amúgy, vagy ez csak a kártya kezeléséhez szükséges "köztes" szoftver ?

MOD:
Közben rájöttem, hogy a CI slot az gyakorlatilag egy PCMCI.
Vagyis az kompatibilis a régebbi notikban lévő slottal ?
Mert ezt először PC-s cuccnak gondoltam, de akkor jó lehet TV-be is? : [link]

[ Szerkesztve ]

(#2332) bb.bocs


bb.bocs
őstag

szeretném megkérdezni. hogy ezzel tudnám e nézni az extrát? ez kezeli e a kártyát. elvileg smart ot tud. asszem ic smart ot is, bár a tulaj szerint csak mart van ráirva. mi a különbség a smart és az ic smart között? ha valaki segitene megköszönném, mert ma reagálnom kell. mindig tv extrához kell :)
erröl lenne szó

(#2333) azbest válasza atesss (#2331) üzenetére


azbest
félisten

Hű de sok kérdés egy helyen :D

Azt hogy a Homesys látja -e a kártyaolvasót, azt ki tudod próbálni kártya nélkül is, mert látszik benne az olvasó ahogy írtam és mutattam. A homesys tévénézéshez való, és tartalmazza magában a kártyakezelést is. Az ingyenes adásokat kártya nélkül is tudod nézni vele.

Az ISO 7816 a smartkártyák szabványos formátuma, az olvasó adatlapján is szerepel. Léteznek sim kártya olvasók is, azok valószínűleg nem kezelnék az előfizetői kártyát, mert buták hozzá. (Egyébként a sim kártya is smartkártya, de a sim kártya olvasó lehet, hogy csak a saját szoftverével működik)

Az az usb-s vevő teljesen jó a géppel tévézéshez.

A CI slotba való cam modul tényleg úgy néz ki, olyan csatlakozójú, mint a pcmcia (pc card) kártya, de állítólag nem kompatibilis a gépben lévő csatlakozóval (vagy csak szimplán nincs hozzá szoftveres támogatás). Ennek nem jártam utána részletesebben. Az biztos, hogy géphez is lehet kapcsolni cam modult, de nem tudom, hogy muszáj-e hozzá direkt erre való modul fogadót használni (vannak tévé kártyák, amiknek van ilyen modul fogadójuk).

A conax cam modult, ami a tévéhez kell, 8-10 ezer körül már kapni. De lehet kérni magával az előfizetéssel együtt is, ha közvetlenül a mindigtv extra oldalon rendeled meg (vagy ügyfélszolgálatukon), úgy 6 ezerért már odaadják. Ha havidíjas előfizetést választol, akkor havi +300 forintért (+egyszeri 2899 aktiválási díj) lehet kérni hozzá második kártyát is, úgy két eszközzel is tudod nézni az adást. Mondjuk a számítógépeddel... és akkor nem kell választani a forma1 és a szappanopera között :DDD

(#2334) azbest válasza bb.bocs (#2332) üzenetére


azbest
félisten

A gyártó oldalát elnézve valószínűleg kezeli ez is a smartkártyát: [link], abból gondolom hogy ATM kártyát is írnak (bankkártyát). 3500ért nem is rossz.

(#2335) bb.bocs válasza azbest (#2334) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi a nagy segitséget :) meg is veszem :)

(#2336) bb.bocs


bb.bocs
őstag

az igaz hogy a Telefunken TTR-280C MinDig TV Extra vevővel, csak a kódolatlan adásokat lehet felvenni??? ez elég tréh...

(#2337) atesss válasza bb.bocs (#2336) üzenetére


atesss
addikt

Az...
Én is azon gondolkoztam (azért a szolgáltatói akcióban tényleg kedvezményesen érhető el), de így inkább körbenézek saját vételű dekóder ügyében.
Bár állítólag a legújabb FW-el működik.
Keress vissza, pár napja volt róla szó.
De végül aztán nem született egyértelmű eredmény, mert a topicból nem nagyon volt aki ki is próbálta.

(#2338) ludla válasza bb.bocs (#2336) üzenetére


ludla
őstag

Működik a kódolt adásról való felvétel is, a firmware 7.6 -tól felfele, nekem a 8.6 van fent holnap este ki próbálom az extra csatornákról a felvételt hogy ne kamuzzak :)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#2339) atesss válasza ludla (#2338) üzenetére


atesss
addikt

Köszi előre is. :R

Te szolgáltatótól kaptad ?

[ Szerkesztve ]

(#2340) darvinya válasza atesss (#2337) üzenetére


darvinya
titán

Telefunken-ről és a firmjéről a mindigtv oldalon van leírás.
Röviden a legújabb firm-mel lehet felvenni kódoltat, de csak avval a készülékkel lehet lejátszani.
Még az ugyanolyan készülékkel sem lehet többé lejátszani a felvételt.

Én most a WayteQ HD95CX-t használom, és nagyon jó.
Nem csak mpeg4-es védődeszkázás, hanem lejátsza Xvid-es AVI file-t is.(v5 firm felett).

Edigitalnál 9990Ft most és 6000Ft Mindigtv-s kupon van benne.
Csak szomorú, hogy 90 napig érvényes.
Gondolkodom rajta eladjam a kupont mert már van kártyám.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2341) bb.bocs válasza ludla (#2338) üzenetére


bb.bocs
őstag

megköszönjük :)

(#2342) atesss válasza darvinya (#2340) üzenetére


atesss
addikt

Ja hogy akkor amit felvettem kódolt adóról, azt gépen sehogy sem tudom lejátszani ?
Mert akkor felejtős...

Korábban itt egy másik WayteQ-et ajánlottak, de az jóval drágább is volt.
A Firm a gyári volt, vagy te frissítetted is rögtön ?

Mit jelent pontosan ez a kupon ?
Engem akár érdekelhetne is.
Kivéve ha pont ilyet veszek, mert akkor én is kapnék...

(#2343) bb.bocs válasza darvinya (#2340) üzenetére


bb.bocs
őstag

a 6000ft os kuponkedvezmény mire jó? akkor ha veszek 1 tunert, 10be, 6000es kupont kapok, és tegyükfel hogy a mindig tv nél csak a kártyát akarom havidijra 1 évre, ami 5 6000ft,+aktiválási dij, akkor abból megy le a kedvezmény? ( nem irják e digin hogy van benne kártya... kedvezményes)

[ Szerkesztve ]

(#2344) darvinya válasza atesss (#2342) üzenetére


darvinya
titán

A kupon Mindigtv-nél lehet beváltani, ha veszel kártyát.(ha érdekel küldj pü)
Én három napja vettem a készüléket és elveve 5-ös firm volt rajta.
A WayteQ honlapon már 5.1-es van még nem frissítettem, mert az 5-ös is elég jó.
Írtam nekik milyen fejlesztés van az 5.1-ben, a válasz után eldöntőm.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2345) darvinya válasza bb.bocs (#2343) üzenetére


darvinya
titán

Ez rendesen benéztem, mert csak az ilyen típusú készülékhez lehet felhasználni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2346) bb.bocs válasza darvinya (#2345) üzenetére


bb.bocs
őstag

aha, akkor ez neked jó... hiába adnád el...

[ Szerkesztve ]

(#2347) darvinya válasza bb.bocs (#2346) üzenetére


darvinya
titán

Ha már ott veszed akkor vele jár.
Bár lehet, ehez a készülék típushoz eleve jár.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2348) atesss válasza atesss (#2342) üzenetére


atesss
addikt

Közben kicsit körbenéztem a topicban.

Elöször is azt, hogy nem lehet máshol lejátszani a Telefunken TTR-280C-el kódolt csatornából felvett anyagokat, azt én irtam be ide a fórumba pár napja: [link]
De erre a hsz-emre ahogy látom senki sem reagált azóta sem.
Pedig még mindig aktuális a kérdés !

A dekóder új FW-jéről meg ezt irják, ugyan valószinu is hogy igy is van, de meg tudja ezt valaki erősiteni gyakorlati tapasztalattal ?

A korábban ajánlott Wayteq-re meg rosszul emlékeztem, amikor guggliban kerestem valamit a Telefunkenről, akkor találtam rá a topicra, és tettem fel először kerdest ide.
Amit először talaltam, azok 2011 áprilisi, közel 1 évvel ezelőtti hsz-ek voltak, de elég sok infót leszurtem belole, és sokminden aktuális belőle még most is.
Kb. ebben a részben van elég sok infó: [link]
Akkor - 1 éve - a WayteQ HD-90CX -et ajánlották, asszem többször is, pl: [link] (itt van link teszre is).
Ezt a tesztet is elolvastam, és elég jónak tünt.
Kodoltakbol is felvesz, és kezeli az NTFS-t is.

Ennek az utódja a HD95CX ?
Miben más, miben tud többet, és miben kevesebbet ?
Kimenetek (bemenetek) ?

Mennyit változott azóta amúgy a piac, mivel tudnak többet a mai készülékek ?
Ahogy látom a kódolt adásbol felvétel még ma sem megy mindegyiknek.
És az NTFS kezelése ?
Távirányitók minősége ?
Fagyások, akadozások (nem vételi okból) ?

[ Szerkesztve ]

(#2349) bb.bocs válasza atesss (#2348) üzenetére


bb.bocs
őstag

akkor valaki majd megerösit a frissités óta lehet felvenni :D

(#2350) bb.bocs


bb.bocs
őstag

TTR 280C vel feltudok venni videórA? mert ahogy láttam, csak 1 scart csati van rajta. ha az a scart az cideóba megy akkor jó mert a hdmi meg a tvbe... de a videót akkorsem tudom látni, mivel akkor az nincs rákötve a tvre. ez most hogy is van? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.