Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) Watt25 válasza bb.bocs (#2350) üzenetére


Watt25
veterán

Gond ott lehet, hogy nem biztos, hogy hajlandó egyszerre a HDMI-n és a SCART-on is kiadni a box a jelet. Ennek először utána kéne nézni.
A video-nak meg valószínűleg van több kimenete is (pl. sima RCA-s video jel), azt be tudod kötni a TV-be.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2352) atesss válasza bb.bocs (#2350) üzenetére


atesss
addikt

Mit is akarsz pontosan ?
Hagyományos videóra felvenni vele ?
Nehogy már. :U
Nem egy nagy tétel beruházni egy pendrive-ra erre a célra...

Azt sajnos én is néztem épp most hogy átfutottam pár tesztet, hogy nem sok olyan van már, amin van 2 Scart.
De szerintem a Scart-ot el lehet osztani, tehát az 1-bol tudsz 2-t csinálni.

De a HDMI + Scart is jó megoldás.
A Videót meg minden egyébtől függetlenül a szokásos módon kösd rá a TV-re.
Vagy Scart, vagy pedig antenna kábelen keresztül. Utóbbinál be kell hangolnod a TV-n a videó álltal kiadott frekvenciát.

Ha a két eszköz közt át akarsz váltani, akkor pedig a TV "Source" (Samsungnál pl. igy hivják) vagy hasonló gombja kell.
HDMI1/2/3 - és Analóg TV vagy Ext1/2/3 kozt.

MOD:
Viszont Watt25-nek tényleg lehet hogy igaza van.
Illetve abban se legyél biztos, hogy nem alkalmaznak a Scart kimeneten másolásvédelmet, ami megzavarja a Videót. A TV lekezeli, de a Videó nem, és hullámzik a kép, vagy fekete fehér lesz, ilyesmi.
Legalábbis rémlik hogy volt egy ilyen másolásvédelmi technika a VHS korszakban.
Bár könnyen lehet hogy ma már nem foglalkoznak ilyenekkel...

[ Szerkesztve ]

(#2353) azbest válasza atesss (#2348) üzenetére


azbest
félisten

Telefunken TTR-280C esetén úgy emlékszem az volt a baj a felvétellel, hogy kihagyta a mentett fájlból a PMT részt, így a legtöbb program nem ismeri fel a formátumát. A DVBViewer demójával viszont gond nélkül le lehetett játszani. December végén vett ilyet előfizetéssel egy ismerősöm, onnan az infó. Szóval az egyedi kódos történet valószínűleg csak mese, hacsak azóta nem kerül be ilyen a firmware-be.

(#2352) atesss: a dvb-t boxok nem adják ki az antenna kimeneten a jelet, csak áteresztik a bejövő antenna jelét, hogy másra is rá lehessen kötni. Egyetlen olyan készülékről hallottam, ami az antenna kimenetén is kiadja a mindigtv adás képét (azaz van beépített RF modulátora): [link], de ez nem kártyaolvasós. Szerk: hopp közben elesett, hogy te a videómagnóról beszéltél.

[ Szerkesztve ]

(#2354) azbest válasza atesss (#2352) üzenetére


azbest
félisten

Egyébként jónak tűnik amit írsz, ha jól értem erre gondolsz:

bb.bocs:
Egyébként lehet érdemes megpróbálni hogy boldogul a nagymama a box saját pendrive-os felvételével, hátha megy neki és akkor nem lesz szükség a videomagnóra. Úgy pont olyan minősége lenne a felvételnek, mint az adásnak.

[ Szerkesztve ]

(#2355) darvinya válasza atesss (#2352) üzenetére


darvinya
titán

Vissza kellene egy pár hsz-t ott leírtam mi van a Telefunkennel.
A WayteQ kiadja a jelet egyszerre, mint scart -on és hdmi-n.
Az viszont igaz, hogy HD95CX is kódolja a felvételt mint a Telefunken.
De nem ír bele olyan kódot, ami a felvételt készítővel lehet visszajátszani.
Nekem volt HD90CX-em onnan váltottam HD95CX-re.
Régi felvételeket bemásoltam az új mappába és mindet látja és kezeli.
Viszont a Telefunken az új firm-je nem kezeli és onnantól kezdve elveszett a felvétel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2356) bb.bocs válasza atesss (#2352) üzenetére


bb.bocs
őstag

1, nagyim a videómániás.
2 azt hiszem átszoktatom az usb re :D ( ha megtudom majd hogy lehet e már kódolt adokról is felvenni)
3 az meg nem zavar hacsak a gép játsza le, nagyim nézi úgyis, én gépen fogom tolni, tehát én ha akarok felveszek, ö meg úgyis azon a boxon nézné. csak ö ugye videós... dehát hivatkozom a 2 pontomra :D
köszi a helpet

(#2357) atesss válasza darvinya (#2355) üzenetére


atesss
addikt

Ok, bocsánat, valahogy átfutottam rajta, most már látom hogy írtad.
De akkor ez neked a saját tapasztalatod ?
A HD95CX előtt a Telefunken-t is használtad ?
Vagy azt ismerősnél ?

Bár 2 hsz-el ezelőtt azbest mást írt.
De az nem volt teljesen biztos.
Ha te ezt saját magad próbáltad ki, és biztosan nem játssza le semmi más (pl. a fent említett DVBViewer demó sem), akkor hiszek neked.

Akkor pontosan milyen kódolást csinál a HD95CX ?
Mert szigorúan nézve maga az adás is (az ingyenesen foghatók is) kódolva van, kép: H264 + hang: AVC (legalábbis gondolom hogy ez maradt, 1-2 éve ez volt). :P
Szóval a kódolás egy elég tág fogalom...
Mivel tudod lejátszani, és mivel nem ?

(#2358) atesss válasza azbest (#2353) üzenetére


atesss
addikt

Az első bekezdésedre jó lenne biztos infót tudni.
Nem tudod megkérdezni esetleg az ismerőst ?
Bár darvinya is lehet ad mindjárt megerősítést.

Ez az RF modulátor bizonyos esetekben hasznos lehet, jó tudni hogy van ilyen is.
Sajnos HD jelet nem tud küldeni, mert akkor még több helyen jó lehetne.
Pl. aki analóg KábelTV-t néz, de mellé jól jönne a HD adású MTV is.
Mondanám azt is, hogy aki digitális kábelt, de HD box nélkül (pl. az 5000ft-os ! havidíjú UPC Digital Gold anyámnak), csak ott úgyis már egy másik külső eszközről kell átváltani.

Akkor olyan RF modulátorosról, ami kártyafogadós, nem tudsz ?

Igen, a videómagnóról beszéltem, jó az ábrád !

[ Szerkesztve ]

(#2359) darvinya válasza atesss (#2357) üzenetére


darvinya
titán

WayteQ HD95CX v5-ös firm-mel egyszerű PMT kód.
Amit a TS Doktor javít a legújabb progija.
Utánna gépen is lejátszható konvertálható.
Mint annak idején a Telefunkennél.
De a Telefunken-ről a digiportálon a Telefunken forumon bővebben kifejtik utolsó hsz-ben

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2360) bb.bocs


bb.bocs
őstag

és még 1 hülye kérdés amit azbest kolégának is feltettem már és válaszolt is rá, de megkérdezem itt is :) ha conax modult veszek hozzá, hogy utdom emgoldani a rögzitést? ( a tvn se usb lejátszés se semmi) (samsung p2270hd)

(#2361) azbest válasza bb.bocs (#2360) üzenetére


azbest
félisten

Lényegében az a kérdés, hogy a tévén lévő scart csatlakozó kiadja a -e a kép/hang jelet, hogy videomagnóval fel lehessen venni azt. Ext (rgb) néven írja az útmutató [link]. Én azt tartom valószínűnek, hogy csak bemenetként működik, de hátha más jobban ismeri ezeket a tévéket.

(#2362) darvinya válasza bb.bocs (#2360) üzenetére


darvinya
titán

Vagy egy video-val, vagy egy Anynet+(HDMI-CEC) (ha van ilyen menü a tv-ben) és erre egy BlueRay ami felvesz (de ezekben meg már van mpeg4-es tuner sőt a legújabbakban conax modul).
Egy pár hsz-szel ezelőtt pont ezt volt tárgyalva.

[azbest]
Az Ext(rgb) másnéven Exit(rgb) kifelé csak rgb-ben és nem YUV ami jobb képmínőséget ad.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2363) bb.bocs válasza darvinya (#2362) üzenetére


bb.bocs
őstag

videómagnóval akarom :D de pont ezt nemtudom hogy a scarton kimegy e a jel :D mert az csak bemenet szrtem. az anynet+ az van, de blueray em nincsen, és a cél még mindig a nyamvadt videómagnóra felvevés :D

(#2364) atesss válasza bb.bocs (#2360) üzenetére


atesss
addikt

TV-vel sehogy nem tudsz felvenni.

Illetve egy elég hardcore megoldás van, Samsung TV-kre telepíthető a SamyGO Firmware.
Ez amúgy nagyon hasznos dolog, mert elég komoly dolgokat meg lehet csinálni.
De még én sem mertem belevágni, mert ha komolyan akarod használni, akkor sokat kell tudni hozzá. Linux, Script, stb.
Még én sem mertem belevágni. Mondjuk részben idő hiányában.

De ha nincs rajta egyáltalán USB, akkor biztosan nem működhet még ezzel sem. De itt van egy kompatibilitási lista: [link] (alján)

(#2365) bb.bocs válasza atesss (#2364) üzenetére


bb.bocs
őstag

szerviznek a frissitéshez van csak usb... ilyesmihez nem értek sajna :Dlinux és társaihoz föleg :( ez mit tud? biztos jó dolog ime a tv háulja[link]

[ Szerkesztve ]

(#2366) darvinya válasza bb.bocs (#2365) üzenetére


darvinya
titán

Válaszomat frissítettem néz vissza.
Amúgy a serviz port egy USB.
Ha betudsz menni a szerviz menübe akkor ott van egy shop mód ahol az USB -n mkv file-t lejátszik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2367) atesss válasza bb.bocs (#2365) üzenetére


atesss
addikt

Ha fizikailag van rajta, akkor az már jót jelenthet.
Itt mindent meghackelnek. :)

De tényleg túl bonyolult...

Biztos jól írtad le a típust (és a teljes nevet) ? Mert ilyen még hírből sincs a kompatibilitási listában.

[ Szerkesztve ]

(#2368) bb.bocs válasza darvinya (#2366) üzenetére


bb.bocs
őstag

nem teljesen értem. de jó lenne ha letudna játszani usbn :D de ugye ez elvileg service usb csak. a menüben csak frissitésként tudok keresbni rajta ( nemtudom garit mennyire érinti ha birizgálom ? :D )

(#2369) bb.bocs válasza atesss (#2367) üzenetére


bb.bocs
őstag

samsung syncmaster p2270HD

(#2370) azbest válasza bb.bocs (#2369) üzenetére


azbest
félisten

szerintem próbáld ki :) A tévé adott, ingyenes adást fogja így is. Esetleg kérdezd meg őt: [link].

(#2371) bb.bocs válasza azbest (#2370) üzenetére


bb.bocs
őstag

megpróbálnám a hackelést ha tudnám mit hogy kell :D

(#2372) darvinya válasza bb.bocs (#2368) üzenetére


darvinya
titán

Ezért írtam, hogy ha betudsz lépni a szerviz menübe (rejtett menübe pl:LE32B530-as szerviz menü kódja On-Off 0+0+0+0+).
A + gomb a hangerő fel a távírányiton.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2373) bb.bocs válasza darvinya (#2372) üzenetére


bb.bocs
őstag

meglesem hátha bejön ez :)

[ Szerkesztve ]

(#2374) bb.bocs válasza darvinya (#2372) üzenetére


bb.bocs
őstag

ééés bingóó
megtaláltam bejött valami sok irás! :D info gomb menü gom, mute gomb, és power gomb . ezután bekapcsolt és bejött a menü rész. de nemtudom mi micsoda.
nagyonsokminden van itt :)
( esetleg valami pixelfrissités nincs? )
valaki hozzáértö keressen meg :D

(usb shop mode ot bekapcsoltam bármi is az.( van még itt usb demo on ( sec) ) és de mo of)

[ Szerkesztve ]

(#2375) azbest válasza bb.bocs (#2371) üzenetére


azbest
félisten

mármint azt próbáld ki hogy a nagyi videomagnóját rákötöd a tévére :P
(#2376) atesss: a használati útmutató alapján van ci slotja

[ Szerkesztve ]

(#2376) atesss válasza bb.bocs (#2374) üzenetére


atesss
addikt

Szerintem menj át egy Samsung TV-s topicba.
Egyrészt ezzel már tényleg kezdünk itt OFF-ok lenni, másrészt meg remélhetőleg ott tudnak segíteni.

Megnéztem a tesztet róla, ezek szerint ez ilyen monitor-TV. Talán azért sincs a SamyGO adatbázisában.
Azt jól veszem ki, hogy nincsen rajta CI slot ?

(#2377) bb.bocs válasza atesss (#2376) üzenetére


bb.bocs
őstag

okés köszi :) de van rajta ci slot

[ Szerkesztve ]

(#2378) bb.bocs válasza azbest (#2375) üzenetére


bb.bocs
őstag

megpróbálom az is, de akkor úgy kell hogy hogy? :D mit dugjak hova? dee most még nincs mindig tv... tehát akárhova dugom nincs aás hacsak a videót dugom a tvre :D

(#2379) azbest válasza bb.bocs (#2378) üzenetére


azbest
félisten

A p2270HD tévé önmagában kártya és modul nélkül is alkalmas szabadon fogható dvb-t adás vételére (közszolgálati adók, euronews, rtl klub, tv2). A videomagnót scart csatlakozóját összekötöd a tv scart csatlakozójával egy scart kábellel. Természetesen az antennát rá kell dugni a tévére (ha most is anennával veszi az analóg adást akkor azt). A modul és a kártya ahhoz kell, hogy az előfizetős adásokat is nézhesd. Az ingyenes adásokkal ki tudod próbálni, hogy lehetséges-e a tévé scart-ját felvételhez használni. Ha így nem lehet felvenni, akkor még mindig dönthetsz úgy, hogy box-ot veszel az előfizetéshez, amihez már lehet kötni videót vagy rádugni pendrive-t.

[ Szerkesztve ]

(#2380) bb.bocs válasza azbest (#2379) üzenetére


bb.bocs
őstag

de kell antennát is rádugni a tv re, ami most nincsen :)netes upc vacak van, nem antennán jön az ad
s hanm boxon. antenna meg nincs a tv be beépitve.

(#2381) atesss válasza darvinya (#2359) üzenetére


atesss
addikt

Mi is ez a PMT kód, erről nem tudtok valami anyagot (lehetőleg inkább magyarul) ?
Akkor a HD95CX-el felvett felvételt berakom a TS Doktor-ba, és az kapásból megcsinálja ?
Amúgy ingyenes a progi ?
És ez mennyi ideig tart (kell valami kódolás is, vagy kb. csak fájlművelet - azaz a vinyó írási sebessége korlátoz) ?

Amit még akartam kérdezni a HD95CX-ről (mert egyre inkább ezen gondolkozom):
Lehet rajta hangsávot váltani ?
Az elmúlt pár napban volt róla szó, hogy már az RTL Klub és a TV2 is (bár utóbbi csak elvileg) ad eredeti hangot is néha. De nekünk UPC DVB-C-nél van pl. az AXN-nél is eredeti hang.
Na most az egy dolog, hogy ha most nincs ilyen sugárzásban a MinDigTV-nél, de azt akarom hogy ha lesz majd esetleg, akkor a készülék biztosan képes legyen rá.
Ugyan valószínű, hogy kellene lennie, de átnéztem a HD95CX kézikönyvét, és nem találtam ilyesmit.
Meg tudod erősíteni, hogy tudja ?

Illetve más dekódert használóktól is várok infót, feltérképezni, hogy melyik tudja, és melyik nem !

(#2382) LpoolTom


LpoolTom
csendes tag

Sziasztok!
Engem is érdekelne ez a mindig TV szolgáltatás. Főleg a HD m1-es adások miatt, elég jó kis sportos év lesz és mégis csak jobb úgy nézni mint most ahogy jön az adás a kábel szolgáltatótól 576i-ben.
Tehát van egy LG beépített MPEG4-es tunerral szerelt tévém. Csak a mindigtv honlapja minden kompatibilis TV-t ír csak az LG-t. Akkor külön dekódert is vennem kéne? Továbbá milyen antenna ajánlott. Szarvason lakom tehát ha Szentes felé raknám gondolom elég jó jel jönne.
Előre is köszi!

(#2383) atesss válasza LpoolTom (#2382) üzenetére


atesss
addikt

Írd le a TV-d pontos típusát.
Mikori vétel ?
Bár ha azt írod MPEG4-es, akkor az ok, akkor mennie kell.
Mivel kódolt (fizetős) adásokat nem akarsz nézni, akkor mennie kell vele.

De egyébként szinte biztos hogy van rajta CI slot is. Abba kellene berakni egy adapterkártyát, amibe a MinDigTV Extra által adott Smart kártyát (olyan méretű, mint egy bankkártya) dugnád. De ez utóbbi csak akkor kell, ha a kódolt adásokat is akarnád nézni.

Van lehetőséged tetőantennára ?
Mert hiába bejön sok mindenkinek lakáson belülről is, az igazi mégis az, ha fent van a tetőn.
A Szarvas - Szentes távolság nem olyan hatalmas szerencsére, az a kérdés van-e optikai rálátásod az adóra ?
Milyen magasan vagy, és Szentes felé milyen magas a többi ház ?

(#2384) azbest válasza LpoolTom (#2382) üzenetére


azbest
félisten

Szentestől körülbelül hasonló távolságra, Szarvastól pár kilométerrel arrább egy ablakba tett erősítős szobaantennával is egész stabil vételem volt. De ezer éves régi padlás antennákkal is elsőre működött mindkét (A és C) mux, amit Szentes ad. Ehhez hozzá tartozik, hogy falusi környezetben, magas házak és takarás nélkül próbáltam. Ha van lehetőség azért ajánlott rendes padláson levő vagy tetőn lévő antennát használni.

(#2385) darvinya válasza atesss (#2381) üzenetére


darvinya
titán

Ts Doctor nem ingyenes trial.

Hangsáv, feliratsáv van.
Ezt a funkció tv nézésnél és média lejátszásnál van.

A mindigtv még nem sugároz eredeti nyelven.
De bővebben a mindigtv üsz. ad pontos választ mikor kapcsolják be.

Axn és a NatGeo dupla hangsávos.
De mint utaltam mindigtv üsz. vagy honlapon leírás van melyek azok a csatotnák ahol van eredeti hang.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2386) LpoolTom válasza azbest (#2384) üzenetére


LpoolTom
csendes tag

A TV egy LG32LD350-es márkájú. 2010 karácsonyára vettem.
Egyenlőre semmi féle antennám nincs, de tető antennát szeretnék mindenféleképpen.
Szentesig nem látok el és valamennyi takarás 100% hogy van.

(#2387) Kernel válasza darvinya (#2362) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az Ext(rgb) másnéven Exit(rgb) kifelé csak rgb-ben és nem YUV ami jobb képmínőséget ad.

A különféle készülékeken látható Ext felirat az "extreme" szó rövidítése, ami egy többjelentésű szó, egyik jelentése a "külső, kültag stb.". Magyarul külső készülék, külső csatlakozás stb. Lehet kimenet, bemenet is.

VHS szempontjából egyébként érdektelen az RGB/YUV, mert VHS-magnón mindig csak kompozit AV-csatlakozás található (Audio Visual, ha már itt tartunk, sokan ezt sem tudják). Vagy S-VHS magnó esetében S-VHS-csatlakozó, ami ugyan szintén komponens, de csak két komponens. (Az RGB látszólag három komponens, de amellett SCART-nál elengedhetetlen tartozéka negyedikként a kompozitjel is, mert a TV abból választja a H és V szinkronjeleket.)

Vagy 10 évig javítottam videókat, RGB-kimenetes videót soha nem láttam, ennek persze ésszerű oka van: nincs értelme PAL -> RGB dekódert építeni egy videóba, hiszen a TV-ben úgyis van ilyen áramkör.

Műholdvevő, DVB-vevő és DVD-lejátszó más eset, mert ott a komponensjelek eleve adottak. VHS-nél a szalagról viszont úgyis csak kompozitjelet kapunk vissza.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2388) bb.bocs válasza Kernel (#2387) üzenetére


bb.bocs
őstag

nekünk vhs dvd combü van :)

(#2389) darvinya válasza Kernel (#2387) üzenetére


darvinya
titán

Én csak anyit mondok DatVideo HD-SHD-ig.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2390) Kernel válasza darvinya (#2389) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak itt házivideóról volt szó (Video Home System).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2391) darvinya válasza Kernel (#2390) üzenetére


darvinya
titán

Miért gondolod, hogy otthonra nincs.
De kamerában is lehet még kapni digital tape rendszerűt.
Azt min játszod le, vagy mindig a kamerát használod lejátszónak.?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2392) Kernel válasza darvinya (#2391) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szerintem ne tereljünk itt mindenfelé, teljesen érdektelen már ez a része, az eredeti felvetés szempontjából.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2393) darvinya válasza Kernel (#2392) üzenetére


darvinya
titán

Ez igaz.!?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2394) tib-bee


tib-bee
tag

Sziasztok! Nemtudom jó helyre írok e, de ezt a topikot5 sokan olvassák. Van egy Videoton LCD Tv-nk, aminek rossz az analóg tunerje, a digitális viszont jó. Jelenleg egy Strong SRT 8110-es beltéri van rákötve, amivel fogjuk a Mindig TV szabad csatornáit. Van mellette viszont egy analóg kábeltelevízió előfizetés. Azt meglehet oldani ezzel a beltérivel, hogy lássa az analóg csatornákat? Vagy csak digitális vételre jó? Ha esetleg másik beltéri kellene, akkor tudnátok ajánlani párat, az olcsóbb kategóriában?

Előre is köszönöm!

(#2395) darvinya válasza tib-bee (#2394) üzenetére


darvinya
titán

Max. egy video és azon keresztül megy az analóg csatorna.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2396) vlevi válasza RBJ (#1906) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Van itt Nyíregyházi mintig tv-s. tapasztalatok?"
Azóta lett valami?
Én is gondolkodom egy antennán, amit a padlásra fel lehetne rakni, de nem tudom, menne-e? Tokajra nincs direkt rálátásom, egy 4 emeletes bérház sor van tőlünk úgy 100 méterre Tokaj felé.

(#2397) RZozo válasza tib-bee (#2394) üzenetére


RZozo
aktív tag

Így van, látom már előttem írták. Egy VHS video kell analóg tunerként.

(#2398) bb.bocs


bb.bocs
őstag

dvb t antennát jkell vennem a tvhez külön??? (
2 kérdés:
ha 2 évre hüségnyilatkozom hogy mindigtvs leszek, közben módosíthatok csomagot, ha közben jönnek új adok, új csomagban?

(#2399) bb.bocs válasza bb.bocs (#2398) üzenetére


bb.bocs
őstag

a mindigtv extra oldalán, aztirják sárga a jel, hogy itt csak leghinkább tetantenával jó a vétel... kérdésem, ha én most nem tetöantennát veszek, mivel nem furkálhatunk a tetön...( de jön az adás kis antennával is ha jól bevan löve) akkormegy vagy nem?

(#2400) Watt25 válasza bb.bocs (#2399) üzenetére


Watt25
veterán

Nem igazán értem a problémáidat. :)
Ha be tudod fogni antennával az adást, akkor miért kérded, hogy kell-e antenna? :) Azt nem értem, hogy miért gondolod, hogy nem kell antenna.
Ha meg bejön jelenleg is az adás kis antennával, akkor csak akkor kell tartanod, hogy mindenféle dolog zavarni fogja az adást (mikrohullámú sütő, mobiltelefon, Wifi), ha csak szobaantennát használsz.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.