- Fecogame: A csámcsogás
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Szoszo94: Xiaomi Mi Router 3G - Padavanra fel!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Lenry: Melléképületblog - 4. rész - Kocsibeálló
-
LOGOUT
Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
macilaci78
nagyúr
válasz
nyogo83 #75303 üzenetére
Nekem a zártba is belement a szemüveg és a felnyithatót sem tudom szemüvegre felvenni. Ráadásul a felnyitva nagyon elmegy a súlypontja és egyszerűen kényelmetlen. Számomra a felnyithatónak az egyetlen előnye a hátra nyúló párnázás.
A szélzaj nem zavaró városi tempónál. -
nyogo83
Topikgazda
válasz
macilaci78 #75302 üzenetére
Lidl-os is van, az viszont mar hangosabb az NZI-nel, de lehet csak azert mert elegge osszeesett a belseje es nem zar annyira a fulemnel.(kb 2 evig nyuztam ilyen utos/vagos sisaknak).
A Nolan picit tunik csak halkabbnak, inkabb anyagminosegben jobb, strapabirobb erzesre az NZI-hez kepest.
Amugy probald meg te is az NZI-nel amit irtam, hogy a zarodo feluletnel egy vekony szilikon gumi csikkal tomited, marha sokat lehet nyerni a szelzaj csendesitesben.Az viszont tenyleg igy van, hogy a legtobb felnyithatonak az allresznel jobban hatranyulik a parnazott resz, igy jobban zartabb.
Egyebkent en is fokent a szemuveg miatt hasznalok felnyithatot, mert egyedul annak olyan a kialakitasa, amibe felvetel utan fel tudom venni a szemuveget. Probaltam par zart sisakot is, ami elvileg ugy van kialakitva, hogy jo szemuvegeseknek, de iszonyatosan nyomta a szarat a szemuvegnek. -
macilaci78
nagyúr
válasz
nyogo83 #75301 üzenetére
NZI Combi 2 Duo és a Lidl-ös is van, mindkettő felnyitható, benne a napszemüveg. Zajban nincs különbség városi tempónál. Ha azt mondod, hogy egy belépő Nolan és egy NZI bizonyos sebességen egy kutya, akkor egy az egyben el is engedem a kihangosítót, elképzelhetetlennek tartom, hogy megértsem a másik felet és megértse, amit mondok...
És igen, mindkét felnyitható sisak egyértelműen zajosabb, mint a régi Kiwi zárt bukó.
Továbbá a felnyithatót zárt állapotban sehogy sem tudom felvenni, cserébe tokánál jobban zár, egy garbó, vagy magas nyakú pulcsi városban elég a nyakra. -
nyogo83
Topikgazda
válasz
Tamás9x #75300 üzenetére
Felnyithatos viszonylag ritka ami nem kezd zajosabb lenni egy zart bukohoz kepest 100km/h korul illetve felette.
Alatta meg kb nagyjabol egyformak abban a tempoban amiben hasznalni akarod.
Jellemzoen 110-120km/h felett kezd el igazan zavaro lenni tartosabb temponal.
NZI/MTR/Caberg/Nolan/HJC igy nagyjabol arban novekedve. A "belepo" Nolan N91 az mar eszrevehetoen csendesebb pl egy NZI Combi 2 Duo-hez kepest, ezt tapasztalatbol mondom, de ez is igazan a 100 es afeletti temponal kezd kijonni.Ami lenyeges, hogy milyen egyeb preferenciad van: napszemuveg/D-csat/Pinlock, stb. Kapsz-e hozza esetleg utolag plexit, pinlockot barmit, ne kelljen kukazni egy megkarcolt/repedt plexi miatt.
Utolag minimalisan lehet amugy csendesiteni rajtuk, de azt mar csak hasznalatban fogod eszrevenni, hogy hol kell picit "tomiteni".Pl menet kozben a kezed a sisak felnyithato resze ele teszed ahol zarodik es ha halkul a szelzaj, akkor utolagosan ragaszthato szilikon csikkal vagy szivacs csikkal meg tovabb lehet csendesiteni a szelzajt.
Plusz nem utolso sorban a fejformadhoz melyik gyarto sisakjat erzed kenyelmesnek. Lehet pl hogy egy konkret markat el is felejthetsz, mert mindegy melyiket/milyen meretet probalsz, kenyelmetlen lesz (en pl a Cabergekkel jartam igy).
Ezt akkor veszed igazan eszre, mikor vegre talalsz egy olyan sisakot, amit szinte eszre se veszel ha rajtad van
. -
Tamás9x
őstag
Sziasztok itt is felteszem a kérdést a motorosba már megtettem:
Felnyithatós aránylag szélzaj mentes bukót tud valaki ajánlani? MAX 130km/h ig -
hdman
őstag
válasz
nyogo83 #75298 üzenetére
Talán a runnert jobban csipáznám, de elég csökevényes a hátsó ülése. Igaz, max gyereket akarok hátul cipelni, nem felnőttet. A csomagtér mindegy, hátulra ugyis felkerülne rá egy doboz. Csak városon belül használnám, rövid távra. Pont ezért a szélvédelem másodlagos tényező.
Ugye, a runner, amiről szó van az már a 2. generációs. Szokott az utcában állni egy 50-es, hát elég jó kiállása van.
Köszönöm a vélemenyed
-
nyogo83
Topikgazda
Igazabol en mindig azt mondom, amelyik fele a szived huz
Mind a ketto tipus jo es mindkettonek van pozitivum-negativum. Ahogy irtad, Runner sportosabb, keskenyebb picit, elvezetesebb vele maszkalni. Cserebe kisebb kerekei vannak, kisebb csomagter.
Beverly-nek jobb a szelvedelme a labternel, kenyelmesebb picit, viszont a labter kialakitasa miatt ki kell probalnod szemelyesen, mennyire kenyelmes az az ulespozicio. Nagyobb kerekei vannak, jobban viselik a szarabb utat, valamint nagyobb csomagter.Mindenkepp eloben nezz meg egy egy tipust belole es azutan donts melyiket keresed. Most szezon vege fele azert kilehet fogni olcsobban sokszor mint tavasszal mikor elindul majd a szezon.
En eddig mindig ilyenkor vasaroltam be nagyjabol a tavaszi arak alatt. Foleg, hogy akkor szinte orankent elmennek a nagyon jo gepek, hamar le lehet csuszni roluk.
-
hdman
őstag
válasz
macilaci78 #75296 üzenetére
187 cm, 102 kg :) régen volt egy 2003 körüli 50 cm3-es Suzuki katana R-em (még mindig megvan a garázsban, öcsém néha eloveszi) kicsit elszoktam már a "motorozastol"
-
hdman
őstag
Srácok, segítség kellene.
Jövő tavasszal megcsinalom a B125 jogsit. Nem vagyok már 15 éves, szóval nem okorkodni kell, hanem melóba járni városon belül, néha a gyereket cipelni az oviba.
Melyiket ajánlanátok jobban? Runner 125 st vagy vx 2006+, vagy piaggio beverly 125?
A runner mellett szól, hogy sportosabb, jobban néz ki és sokkal könnyebb, mint a beverly (120 vs 170 kg) , a beverly mellett, hogy nagyobb a hátsó ülés, viszont a motor is nagyobb, nem tudom városban mennyire élhető.
-
válasz
CartmanLand0 #75292 üzenetére
Gázbowden esetleg nincs beragadva, megszorulva, elöregedve?
Forgasd a kormányt áló helyzetben és nézd hogy változik e a fordulatszám. -
CartmanLand0
senior tag
Nos végre átnézte egy hozzáértő ismerősöm a Jogomat. Ugye alapjárat nem volt, illetve volt egy kis vákumos benzincsap amit kikotottek. Illetve átnéztük a mocit teljesen, szétbontottuk. Karbi kipucolva, kis benzincsap bekotve. Alapjárat van is rendesen, eddig csak ugy tudtam berugni, hogy full gázt adtam neki. Most olyan hogy hidegen egy rugásra indul nem kell neki gázt adni, melegen viszont kell neki pici gáz. Tegnap olyat produkált hidegen, rugás után indult, és magátol felpörgött mint az állat, mintha huztam volna neki csutka gázt forgott a kerek is rendesen. Lelöttem, ujra rugtam utana nem volt ilyesmi. Ez mitől lehetett ? Illetve öninditó nem jo, ehhez annyira nem ertek, ismim megnézte azt mondta áram van, csak hiába nyomkodja a gombot nem történik semmi. Ő az inditórelére gyanakodott hiányolt valami kattanást.
-
lesli.h
aktív tag
válasz
energy4ever #75290 üzenetére
Köszönöm a gyors választ.
-
lesli.h
aktív tag
Yamaha aerox kézi szivatós. Nehezen indul, ha elindul gázadásra lefullad csak a szivató használatával lehet müködésre bírni. Merre induljak?
-
capafog23
őstag
Aprilia SR50 Factory-m van
Elment a km óra.
Mi szokott ilyenkor elromlani?
[link]
Km meghajtó kulcs?
Kilométeróra jeladó - Km csiga jeladó? (digitális, nem spirálos)
Jeladó kábel?Első 2-re gyanakodok, de nem akarok megvenni mindent.
-
macilaci78
nagyúr
válasz
energy4ever #75285 üzenetére
Ezeket lehet nyugodtan lehet logoutra tolni, majd be az összefoglalóba.
-
xxman
senior tag
Sziasztok, megint én lennék. Tehát adott egy Piaggio Skipper 125 2T (‘96). Egyszer csak nem akart indulni, gyertya csere után elindult, de azt követő első indításnál már nem. Gyertyát, karbit kipucoltam. Tűszelep épnek tűnik ránézésre, ezt nem tudom hogy lehetne tesztelni. Szivató jónak tűnik, de van másik, rápróbálom azt is. Benzincsap szintén jónak tűnik. Az úszó ép.
Nem indul, csak teker, féktisztítót befújva sem. Szikra van. A túlfolyón indításpróbák után benzinfolyás van, illetve a légszűrőbe is folyik. Légszűrő nélkül sem indul. Akku új.
A karbi ami benne van, az Mikuni V20 300. Adott esetben ezt cserélhetem átalakítás nélkül mondjuk egy szintén 125-ös skipperről származó dellorto-ra?
Mert lehet jobban járok ha veszek egyet (10e-be tudnék szivatóval mindennel) -
energy4ever
addikt
Ha supermoto/cross, akkor:
Aprilia SX, Aprilia RX,Derbi Senda, Gilera SMT.
15-20K kilometernel barmi lehet veluk. Akar 3-4ezernel is lehet totalkaros a blokk. Hasznalt motorokrol beszelunk, raadasul vizes 2 utemuekrol.
Ettol fuggetlenul akar 45ezer km-est is kilehet fogni aminek semmi baja.Minarelli AM6 VS Derbi/Piaggio D50B(0) temaban fogok irni majd valami komolyabb dolgot, mert a topikba ugy latszik visszatero cuccmak ez a kerdes.
AM6 volt a legjobb 50-es valtos vizes 2T blokk. Majd jott a derbi, nagy vonalakban lemasolta, itt-ott megereositette, es onnantol kezdve azokkal szereltek a gyartok az uj motorokat.
-
blu79
addikt
Sziasztok, néztem pár típust ami tetszene , Derbi Senda , Rieju Mrt , Motorhispania ... utobbi 2 AM6 blokkal szerelve ... ezek mennyire megbízhatóak? És meg szabad venni 15-20 ezer km-rel ..?
-
nyogo83
Topikgazda
Nem nagyon van ilyen kategoria, marmint jarmu szempontjabol hiszen motorkerekparnak szamit.
Ez inkabb csak a formara/kialakitasra vonatkozik.Pl jogositvanynal is csak ugy kulonboztetik meg hogy mit vezethetsz, hogy automata vagy manualis valtoval szerelt motorkerekpart.
Innentol fogva meg erdekes, hiszen van manualis valtoval szerelt robogo (Honda Innova/Cub, Vespa), de van automata valtos motor is (DTC valtos uj Honda NC750).
-
suste
veterán
válasz
energy4ever #75278 üzenetére
Érdekes kérdés ez a "robogó" fogalom.
Valahol le van írva a meghatározása?
Nekem a forma (2 kerék, robogós üléspozíció) és az automata váltó jut eszembe róla. -
blu79
addikt
válasz
molnarpeter #75275 üzenetére
Szia. Igen , teljesen gyári , folytások mind benne, egy idősebb kollégámtól vettem ő újonnan vette, és egyáltalán nem olyan aki tuningolna vagy bármit is szerelne a motoron ...
... 3-4 ezer lehet max benne ... olyan 4-5 éve állt ... egyáltalán nem volt beindítva de a motor átfordult .... én csak a karbit meg a tankot tisztítottam és pár rugásra be is indult még ennyi idő állás után is ... olajat cseréltem a váltoba .... 55 km/h volt a max amit egyenes úton mentem vele GPS szerint ...
Egyébként a kollégám azért nem használta már mert nem tudta átrakni a lábát a motoron ... és amúgy is csak helyben használta .. kiment a szőlőbe meg ilyenek ...
Susogó hang is megvan -
energy4ever
addikt
válasz
SoulReaver #75277 üzenetére
Ez a "csak robogo"....
Inkabb csak automata, nem?
Robogobol is van gyarilag valtos, es nem robogobol is van automata. Szerintem nem a motor alakjahoz, hanem a valto tipusahoz kellene kotni. -
Norbika88
senior tag
válasz
SoulReaver #75270 üzenetére
A múltkori esésem is kb. 20-30al történt és rendesen oda basztam a sisakot aszfaltnak, 1 hétig fájt a fejem így is. Fontolom hogy lehet nem ártana tekerés közben is használnom kerékpáros sisakot.
-
vadászcsiga
félisten
válasz
SoulReaver #75270 üzenetére
Egyelőre azt sem tiszta hol közlekedhet. Úttest? Járda?
-
suste
veterán
válasz
SoulReaver #75262 üzenetére
Persze te/mi így gondolkodnánk, ha csak magunkra gondolunk.
De mi van azokkal akik életükben nem ültek motoron/robogón, netán még biciklin sem (B-s jogsihoz nem kell tudnia biciklizni)?
Üljön fel 125-ösre, mert szabad, aztán....????
Inkább pont visszafelé lenne értelme szabályozni, főleg a fejlődés miatt, és az SMKP-ra szigorúbb szabályozást létrehozni!(#75269)vadászcsiga:
minden gépi hajtás minimum SMKP, kivétel a gyógyászati segédeszközök, aztán csokólom -
blu79
addikt
Sziasztok, rég jártam erre ... közben lett egy Simsonom az Aprilia Sr Factory mellett
Amilyen volt és lett :Teljesen gyári állapotban van kivéve a csomagtartót ami utólag lett rátéve illetve a lábtartó és berúgókar gumikat , pumpa és minden egyéb megvan hozzá
. Úgyhogy most megtanúltam "váltani" de ezen sajna "csak" 3 sebesség van és én kapcsolnék feljebb is már
, szóval szeretnék venni egy olyan 50ccm motort amin tovább folytathatom a tanulást és nem "csak" 3 sebességes
így tanácsot szeretnék kérni hogy milyen motort vegyek ami megbízható és nem a szereléssel kell foglalkozni... mindenképp gyári állapotút vennék és nem olyat ami "mókólt" ... cross / enduro ami tetszene de gyorsasági / sport is jöhet ... persze mint írtam csakis 50ccm ami szóba jöhet jelenleg ...
-
SoulReaver
veterán
válasz
vadászcsiga #75269 üzenetére
Na az is kemény, azokra miért nem kell bukó? Meg... Van olyan robbanó motoros is, amire nem kell, de még jogsi sem.
-
vadászcsiga
félisten
válasz
SoulReaver #75262 üzenetére
A kreszben most a legfontosabb téma a villany járgányok szabályozása.
-
nyogo83
Topikgazda
válasz
CartmanLand0 #75266 üzenetére
Az csak egy disz, a szivacs meg alatta azert van, hogy ne zorogjon.(ha egyre gondolunk
)
-
CartmanLand0
senior tag
válasz
lelkes73 #75265 üzenetére
A variatornal a deknin van egy fekete burkolat amit le lehet csavarozno es utana jon a dekni. Ez a muanyag csak disz vagy van valami haszna is ? Volt benne egy ilyen szivacs szeru tomites vagy mi az elegge szet volt mar ... na most tervem hogy ujra festem feketere a szivacs tomitest kidobtam es cserebe sima vattabol csinalnek tomitest ... hulyeseg lenne ?
-
lelkes73
csendes tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
A tünet:sima 50-es haladásnál egyszercsak lehörög a robogó.
Le nem áll ha visszaengedem a gázt.
Utána megint megy,pár kilométert újra ezt csinálja.
Benzint kap karbi kitakarítva.
Dugulásra gondoltam.
Tisztítás után gyertyacsere megy,pár méter után ugyanez.
Alapjárat volt gázhuzásra lehörög.
Mostmár nem is indul.
Mi lehet a gond.
Köszi -
KTMHobby3
tag
válasz
nyogo83 #75255 üzenetére
Abszolút egyet értek Veled. Ezt komolyan kell venni, mert a közokirat hamisítás bűncselekmény. Még koccanás sem kell hozzá, csak fusson bele egy gyorshajtásba, 40 helyett, menjen 55 fölött, már meg is bukott. Elrendelhetik a motor hatósági műszaki vizsgálatát és ha ott kiderül hogy gépjárműként kellett volna forgalomba hozni, rendszámmal, akkor megáll a közokirat hamisítás. Az meg nagyon nagy problémát tud okozni.
Mindenkinek azt ajánlom hogy jobb ha betartja a törvényeket ha nyugodt álmokat szeretne. -
Norbika88
senior tag
válasz
macilaci78 #75261 üzenetére
4,5g jobb gyorsulás, 4,7 el jobb végsebesség. De a 4,7g egy elsőbbségadás táblánál olyan mintha fent ragadna mintha 2-es ben akarnék indulni kocsival.
Van még itthon, 4,2g 5g-os szett. Az 5 grammosat a Stage6 varióhoz kaptam, adtak kontrasztrugót is.
Kérdés hogy érdemes megrendelnem hozzá a külső varió tárcsát? -
Norbika88
senior tag
Variátor hangolásnál van értelme keverni a súlyokat? Pl.: 3db 4,5g és 3db 5g vagy 4,7g?
-
nyogo83
Topikgazda
válasz
SoulReaver #75256 üzenetére
Amugy mennyivel durvabbank hangzik ha azt mondom, hogy jogositvany nelkul, rendszam nelkuli, forgalomban nem levo autoval okoznak balesetet?
pedig ugyanaz jogilag kb.
Pesten is van sok ember aki rendszam nelkul szaladgal, bar az utobbi 1-2 evben mintha csokkent volna, kevesebbet latok. A csucsot nalam a rovidgatyas,flipflopp papucsos csavo rohambilivel a fejen jelentette, aki egy 650-es Burgmannal csapatta rendszam nelkul, ugy hogy a 6-os le volt szedve az idomrol es csak annyi volt rajta hogy "Burgman 50".
-
macilaci78
nagyúr
válasz
SoulReaver #75256 üzenetére
Olyan ez, mint a bölcsességfog: mindenkinek ott a lehetőség, de csak keveseknek van vele baj, nekik viszont nagyon fáj.
-
nyogo83
Topikgazda
válasz
Tamás9x #75254 üzenetére
Csak egyszer legyen egy koccanas akar vetlenkent is...azt is megbanja az ember, hogy gondolt ra hogy igy jarjon vele. Nem sorolom fel pontosan miket von maga utan, de a masik jarmu serulesetol fuggoen egy vadiuj motor arat is "megnyerheti" plusz a kulonbozo buntetesi teteleket.
Csak igy hirtelen izelitonek: (akit erdekel, utanakereshet)
- ha nincs jogsid a kategoriara, akkor : Járművezetésre jogosító kategória nélküli vezetés szabalysértés
- a rendszam hianya es "segedmotorkent" valo hasznalata miatt : jobb esetben "csak" szabalysertes, rosszabb esetben jarmu egyedi azonositojanak megvaltoztatasa ("eltuntetese") meg meg amit kitalalnak
- biztositasi csalas/kozokirat hamisitas ami viszont mar buncselekmenynek szamit (mindegy hogy milyen biztositast kotsz ra sose lesz ervenyes, mivel nincs forgalomban,nincs rendszama, hamis adatokkal 50-esre van kotve)Plusz az anyagi resze, mivel az okozott kart azt neked kell zsebbol megteriteni es akinek mar volt biztositos balesetes storyja es latta, hogy a masik felnek milyen osszegekkel szamolt a biztositoja, legalabb ennel a pontnal elgondolkodik, hogy megeri-e. (akar egy kisebb balesetnel is kijon belole egy fiatal rendszamos motor+jogsi)
-
CartmanLand0
senior tag
válasz
macilaci78 #75251 üzenetére
Igen az lesz köszi
-
suste
veterán
Tegnap olyat láttam.... nem gondoltam volna, hogy mer valaki Honda PCX -et rendszám nélkül, SMKP-nak használni .... pedig de
Persze az meg a hatóságot minősíti, hogy nem veszik észre.Ja, közben ezt is most láttam .... na ezt meg senki nem fogja semmire használni
: [link]
-
macilaci78
nagyúr
válasz
CartmanLand0 #75250 üzenetére
Ha tárcsafék van elöl, akkor az a fékfolyadék tartálya.
Új hozzászólás Aktív témák
- Smart Fortwo - 600 Benzin - Kabrió - Klíma - Nagyon szép állapotban
- NAVEE N65 roller eladó
- Új, bontatlan FÉLÁRON - LOVI Expert 3D Pro elektromos mellszívó - Még 1,5 év magyar bolti garival! -
- Eladó Woom Up 5 szuperkönnyű elektromos mountain bike
- Goodyear EfficientGrip Performance 2 205/50 R17 93W méretű nyári gumi
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A12/Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A32/Samsung Galaxy A52
- Samsung Galaxy A14 5G 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Intel Core i9 13900K 24 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Eredeti Lenovo USB-C 65W töltő
- AZONNALI SZÁLLÍTÁS Eredeti Microsoft Office 2019 Professional Plus
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest