Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Zsolt74 válasza layerke (#898) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Én most egy E3D Volcano fejet vettem ,mert azzal elég sok nyomtatásnál jelentős időt lehet megtakarítani, a nagyobb fúvókák miatt, (0,4-0,6-0,8-1-1,2mm).
Ha nem számít annyira a minőség lehet az 1,2mm-es fúvókával 0,3-as rétegvastagságban nyomtatni, egy rétegű falvastagsággal, jelentős időt megspórolva.
Vagy akár jóval nagyobb rétegvastagságot is lehet használni, gondolom 0,7-0,8mm-es lehet a max, igy hihetetlen tempóra lehet képes.
Viszont így a támaszanyagnál vagy a kitöltésnél jóval több anyagot használ .
Ha viszont minőséget kell nyomtatni akkor simán csak kicserélem a fúvókát 0,4-es re és ugyanúgy nyomtatok mint a sima fejekkel.

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#902) layerke válasza Zsolt74 (#901) üzenetére


layerke
aktív tag

Néztem azt a fejet én is, de drága nekem egyelőre meg nem is nyyomtatok még bérbe, csak próbálom mit tud a gép, így nem releváns egy olyan fej megvétele. Viszont lehet, hogy veszek egy sima "occó" e3d-t és feltuningolom vulkán szintre. Gép van hozzá, csak meg kell nézni miben rejlik a teljesítménye és azt lemásolni.

(#903) Zsolt74 válasza layerke (#902) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nem drága...8000Ft volt kompletten.
E3D v6 test, ventilátorral, thermisztorral fűtőpatronnal, teflon csővel, és Volcano fej ,0,4es fúvókával.
Plusz rendeltem még hozzá egy fúvóka szettet 2000Ft-ért, amiben volt 0,6-0,8-1-1,2mm-es fúvóka.
Így összesen 10000Ft volt.

Zsolt

(#904) Mark001 válasza Zsolt74 (#903) üzenetére


Mark001
tag

Üdv!
Bocsi, hogy így belekérdezek, de megtudnád mondani, hol kaptál e3d V6-ot ~8ezerért?
Mindenképp érdekelne, de ebayen se látok ilyen olcsón, az eredeti persze elég drága.

(#905) Zsolt74 válasza Mark001 (#904) üzenetére


Zsolt74
senior tag

ebay.com/itm/351449429874?redirect=mobile

Ez az amit én rendeltem.
Ezek mind másolatok, de mivel a tervek nincsenek levédve ,és fenn vannak a neten ezért bárki legyárthatja.

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#906) Mark001 válasza Zsolt74 (#905) üzenetére


Mark001
tag

Tapasztalat van vele? Most építek egy P3steelt, csak még a hotend hiányzik. Nem spórolós gép lesz, de ha ez a másolat is pont úgy működik, mint az eredeti, akkor miért fizessek többet.
Én is erre gondoltam, hogy annyira nem egy bonyolult szerkezet, csak egyedi a kialakítása. Ha azt sikerül lemásolni pontosan, gondolom ugyanazt nyújtja, mint az eredeti.

(#907) Ptech válasza Mark001 (#906) üzenetére


Ptech
őstag

Jó esetben igen, azért olvastam rémtörténeteket reprap.org fórumon kínai verzióról, ahol állítólag gyenge minőségű volt az anyag és a kidolgozás is, emiatt meg állandóan beleragadt a műanyag.

(#908) layerke


layerke
aktív tag

Egy kis helyzetjelentést intéznék, ha megengeditek:

Kedden délelőtt megérkezett az első dob ABS-em. Aznap és ma nyomtattam vele, illetve kerestem a jó beállításokat, megosztanám tapasztalataim. Fejhőmérséklet 248 fok, asztal 110 fok és le van kenve az üveg aceton és abs keverékével, ami hamar rászárad és tökéletesen felpördülésgátló hatású. 0,2mm rétegvastagságnál tartok (0,5ös fúvókával), várom még mindig keleti barátainktól a fúvókakészletet, amiben van 0,2-es fúvóka is, szeretnék lemenni 50 mikronra, remélem sikerül. Jó másfél óra múlva lesz kész egy bagoly (ajándékba) majd teszek fel róla egy képet milyenre sikerül.

Még egy tapasztalat: számítógépről vezérelve gyakran előfordult lépésvesztés, nem tudom mi miatt én a kommunikációra gyanakszok, mert SD-ről nyomtatom jelenleg a baglyot és hiba nélkül teszi a dolgát a gép.

Üdv, Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#909) layerke válasza layerke (#908) üzenetére


layerke
aktív tag

Nos ilyen lett a bagoly:

Magassága: 74mm
Rétegvastagság: 0,3mm
Anyag: ABS

Ahhoz képest, hogy kedden érkezett meg és alig tudtam próbálni mit tud, én jónak mondanám az első komolyabb nyomtatást.

(#910) sz.balazs.95 válasza layerke (#909) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

egész jó minőségű :R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#911) Ptech válasza layerke (#908) üzenetére


Ptech
őstag

Gépről nekem is volt ilyen probléma, ha elindítasz valamit ami megakasztja a gépet egy pillanatra is, akkor lehet lépésvesztés. ABS-el lehet még utólag "csiszolni" a kész tárgyon acetonnal.
Csak egy pici fém tároló kell, pl egy kávés vagy konzervdoboz aminek a falához belülről egy rongyot vagy papírzsepit raksz, és rárakod a tárgyra. Pár percenként lehet csekkolni ahogy lesimítja a felületét az acetongőz. Csak figyelni kell hogy ne hagd benne túl sokáig, mert akkor megeszi pár helyen :)

(#912) Zsolt74 válasza Mark001 (#906) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Ez a fej az új nyomtatóba kerül majd, így nem tudom hogy hogy nyomtat, viszont ezek mind kompatibilisek az eredetivel így nem hiszem hogy bármi gond lehetne velük.

Zsolt

(#913) layerke válasza Ptech (#911) üzenetére


layerke
aktív tag

Megpróbálom majd ma vagy holnap visszavenni a baudot 250000-ről 115200-re, hogy akkor mit lép a ketyere. Elképzelhetőnek tartom, hogy az avr esetleg nem bírja ezt a sebességet feldolgozni, ha más program is fut közben. Nyomtatásra nem terveztem külön dedikált gépet építeni, inkább maradok akkor az SD kártyás megoldásnál, ez működőképes és jó is tényleg. Esetleg egy raspberryről üzemeltetni a szoftvert lehet hogy megpróbálom. Akkor az értelmezhető kvázi dedikált gépként, ami mással nem foglalkozna.

Ajándékba viszi egy kollégám egy baglyos tárgyakat gyűjtögető ismerősének és az volt a cél, hogy látható legyen, hogy 3d nyomtatással készült. Folyamatban van az acetonos gőzfürdőztető edényem kialakítása, de ez a bagoly is eléggé későn este készült el, már nem volt időm se meg kedvem se csiszolgatni rajta - meg nem is kellett.

[ Szerkesztve ]

(#914) layerke válasza sz.balazs.95 (#910) üzenetére


layerke
aktív tag

Köszönöm :)

(#915) Ptech válasza layerke (#913) üzenetére


Ptech
őstag

Ja, megértem hogy sok idő. Nekem már hetek óta nem volt időm foglalkozni a kis Kosselemmel, pedig elhatároztam hogy lecserélem tornyokon lévő görgőket lineáris sínekre, de még addig sem hutottam el hogy megvegyem őket. Mondjuk utána meg kezdhetem elölről a kalibrálás, de majd csak alakul valahogy.

(#916) layerke válasza Ptech (#915) üzenetére


layerke
aktív tag

Lassan, de biztosan haladok a teszteléssel és finomhangolással. Ennek eredménye volt tegnap egy alkatrész a nyomtatóhoz, ami így néz ki:

Kinyomtatva:

Beszerelve:

Egy fogantyú a nyomtatóhoz, mivel összecsukható, ennél fogva könnyebb lesz szállítani, mint alányúlva.

[ Szerkesztve ]

(#917) Mark001


Mark001
tag

Sziasztok!
Készít valaki, esetleg van elfekvőben egy 60mm-es "hobbed bolt" valakinél?
Sajnos ebayről teljesen használhatatlan darabot kaptam.

(#918) ben11 válasza layerke (#916) üzenetére


ben11
őstag

Teszteld a teherbírását azért előre, nehogy a nyomtató bánja.. :)

(#919) layerke válasza ben11 (#918) üzenetére


layerke
aktív tag

Köszönöm a figyelmeztetést, az volt az első amint felszereltem, hogy rátérdeltem a nyomtatóra, a fogantyút meg teljes erőből húztam kézzel. Kibírta :) Nem mértem még meg a nyomtatót, kb 10-12 kiló lehet, én többet bírok kézzel húzni, úgyhogy jónak minősítettem, természetesen nem fogom hurcolni állandóan a gépet mindenhova, ez csak egy lehetőség de jó tudni hogy kibírja.

[ Szerkesztve ]

(#920) layerke válasza layerke (#919) üzenetére


layerke
aktív tag

Ilyen a nyomtató összecsukva a hippis festéssel együtt :D Elég röhejes lett ez a festés, de legalább van

(#921) sz.balazs.95 válasza layerke (#920) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nekem tetszik a festés :v :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#922) ben11 válasza layerke (#920) üzenetére


ben11
őstag

Szerintem menő, és kb senki meg nem mondaná hogy 3d printer.. :R

(#923) layerke válasza ben11 (#922) üzenetére


layerke
aktív tag

(#921) sz.balazs.95 & (#922) ben11

Köszönöm :) :R

(#924) layerke


layerke
aktív tag

Sziasztok

Terveztem herz filamenthez dobtartót, 8as menetes szárra ráhúzható két oldalról és 608-as csapágynak van benne hely (ez a képen nem látszik, mert a hátoldalon van). Igy néz ki:

Ha érdekel valakit, feltöltöm stl-ben.

[ Szerkesztve ]

(#925) ProfBako válasza layerke (#924) üzenetére


ProfBako
tag

Nekem nem vált be hogy becsapágyaztam a filament dobot, mert annyira könnyen gördült hogy le le tekeredett magától és összegubancolódott. Úgyhogy én csak rádobtam egy 8-as menetes szárra és így tökéletes, pont annyi gördülési ellenállása van hogy nem tekeredik le magától a motor viszont könnyen letudja húzni.

(#926) layerke válasza ProfBako (#925) üzenetére


layerke
aktív tag

Ebbe lehet valami, mert tényleg elég könnyen gördül. Csinálok egy ilyen alkatrészt csapágy nélkülire is, kipróbálom vele.

(#928) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Visszaolvastam egy kicsit, és láttam, hogy lehet összerakni olyan 3D nyomtatót, ami képes fejcsere után lézergravírozásra is. Mivel az utóbbira szükségem lenne a közeljövőben, lehet megpróbálnék egy rendszert, ami mind a kettőt tudja.
Jól értelmeztem, megoldható a fenti művelet? Anyagiakban és minőségben mire számítsak?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#929) Zsolt74 válasza LógaGéza (#928) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Szia
A 3d nyomtatók mechanikája semmiben nem különbözik egy lézer gravírozóétól.
Simán megoldható hogy egy 3d nyomtatóról leszereled a nyomtató fejet és a helyére felraksz egy lézer fejet.
Viszont ilyenkor a firmware-t is ki kell cserélned rajta, ez 2-3perc.
Én is olyan nyomtatót építek most ami multifunkciós.
Anyagiakban a lézer fejet kell megvenned hozzá (egy 1,6W-os kék lézer fej 30000Ft) pluszban, és néhány gyorscsatlakozót kell beépítened hogy a fejek cseréjekor gyorsan le lehessen választani a vezetékeket.

Zsolt

(#930) LógaGéza válasza Zsolt74 (#929) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszönöm a gyors válaszod! Lehet tudni, hogy nagyjából miből fog felépülni? Ahogy nézem volt már tapasztalatod pár típussal :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#931) Zsolt74 válasza LógaGéza (#930) üzenetére


Zsolt74
senior tag

4040-es alu profil váz, 480x480x500mm- a váz külső mérete.
Az Y és a Z tengely 12mm-es edzett rúd, az X tengely 12-es lineáris csapágy lesz, a Z-t egy 12-es trapézmenetes orsó fogja hajtani, az Y le lesz áttételezve 1:2 arányban, a súlya miatt.
A fejnek egy E3D Volcano-t rakok, 350W os tápegysége lesz, az egészet egy Arduino RAMPS 1.4 fogja vezérelni.
A lineáris sínen kívül már csak néhány kissebb alkatrész hiányzik hozzá.
Nyomtatási méretre szeretnék kb 300mmx300mmx300mm-t.

Zsolt

(#932) ProfBako


ProfBako
tag

Én is úgy terveztem meg a gépet hogy majd lézer fejet is lehessen rá tenni vagy esetleg plotter fejet matrica vágáshoz. Nekem is hasonló anyagokból van a gép mint Zsolt74-nak, de én 500*500*800mm-es munkaterületűre csináltam(kívül 1m*1m*1m :DDD ), a nagyobb munkadarabokhoz. Így ki se fér a kis gardróbból ahová beépítettem. :D

[ Szerkesztve ]

(#933) Zsolt74 válasza ProfBako (#932) üzenetére


Zsolt74
senior tag

De gondolom a fűtött asztal nem lesz 500mmX500mm-es, (mert az az áramfogyasztása miatt kész anyagi csőd lenne)az a plotter és a lézer gravírozó miatt lesz akkora.
Én a 300x300mm-es fűtött asztalon gondolkodok, az is akár 300W-ot is fogyaszthat.

Zsolt

(#934) ProfBako válasza Zsolt74 (#933) üzenetére


ProfBako
tag

Már kb fél éve kész van és az egész 50*50cm asztal fűtött 1200W-os grill fűtőszál fűt egy 4mm-es alu lemezt ami eloszlatja a hőt és azon van egy 4mm üveglap, de nem olyan vészes a fűtésköltség: felfűtés 11Ft, hőntartás 20Ft/óra. :DD
Itt van róla pár kép:

(#935) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Az enyém itt tart.


[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#936) LógaGéza válasza Zsolt74 (#931) üzenetére


LógaGéza
addikt

Zsolt74 és ProfBako

Köszönöm a tippeket, lehet nálunk is a nagyobbik változat lesz. Van amúgy valami walkthrough/guide, ami alapján érdemes elindulni, hogy egy ehhez hasonló gépet össze tudjak rakni? Főleg a hozzá szükséges alkatrészek, kompatabilitás érdekel egyelőre.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#937) ZolaMan válasza RCH663 (#766) üzenetére


ZolaMan
tag

Hello!

Nem olvastam végig a topicot és kicsit későn is reagálok a CraftBot gyenge táp témára.
Van rá egy nagyon olcsó megoldás. Alapvetően tápcseréről és feszültségemelésről van szó, de megoldható párezer ft-ból, nem kell megvenni a drága LED-es tápokat. Az ötletet a CU saját fórumból vettem, de saját eszközökkel, párezer ft-os 300W szervertáp sajátkezű hekkelésével oldottam meg (fesz 14,5V-ra + OVP kiiktatása) és tökéletesen működik.
Simán felfűti 110 fok fölé is az asztalt, nem kell sátrazni.

Párezerért tudok adni ilyen átalakított tápot is, ha kell vkinek.
Akit érdekel keressen meg privátban.

Én jelenelg azzal bajlódom, hogy az általam megcélzott nyomtatási minőséget hozza a gép. Úgy sejtem, hogy a gyári hotenddel ez nem fog menni.

A szervók teljesítményét feljebb vettem, ami egyértelműen javított a minőségen és a gyorsulási értékekt is a CU fórumban javasolt M1203 A88 D66 F1200 -ra álítottam, ez az éles kanyarokban a túlfolyáson sokat javított.

Igazából még azzal van problémám, hogy a kis részleteknél továbbra is kicsit túlcsordul az anyag és a retractionnél is általában csimbókok maradnak. Tehát az extrudálás nem tökéletes.

Hotendből ki mit javasol, amivel ezek megszűnnek? (Hexagon, E3D, J-Head?)

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#938) Zsolt74 válasza ZolaMan (#937) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A legjobb hotend most az E3D v6 Volcano.
Ez most a legfejlettebb ,mert folyamatosan tesztelik javítják.
Én utángyártottat vettem belőle az ebay-en 8000Ft-ért kompletten, fűtőelemmel, thermisztorral, ventilátorral,teflon csővel.
Ehhez van a legnagyobb választék fúvóka méretből.
0,2-0,3-0,4-0,6-0,8-1-1,2mm
A nagyobb fúvókákat akkor lehet jól használni ha nem számít annyira a minőség, pl egy vázát töredéke idő alatt ki tud nyomtatni, mert az 1,2mm-es falvastagsággal egy menetben megcsinálja.
Viszont neked lehet hogy egy kicsit nagy , és több cm-el csökkentené a nyomtatási magasságodat.

Zsolt

(#939) ZolaMan válasza Zsolt74 (#938) üzenetére


ZolaMan
tag

Ez pedig elvileg fele annyiért ugyanaz, mint amit te rendeltél?
http://www.ebay.com/itm/271958120821

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#940) Zsolt74 válasza ZolaMan (#939) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nem éppen.
Amit te linkeltél az egy sima E3D v6.

Ez viszont egy E3D v6 Volcano
[link]

Ennél az alu hővezető kockát hosszában rakták mert sokkal több anyagot kell megolvasztania, és igy sokkal hosszabb útja van arra a szálnak hogy megolvadjon.

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#941) ZolaMan válasza Zsolt74 (#940) üzenetére


ZolaMan
tag

Köszi, értem már mitől Volcano, csak nekem a kisebb magaság miatt tetszett a fektetett fűtős, de már értem, hogy az a sima típus.

Ezen viszont lehidalok:
[link]

Két féle fűtőkockával és fúvókaszettel együtt 12 USD !?
Én bevállalom.

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#942) balika21 válasza ZolaMan (#941) üzenetére


balika21
tag

Mennyire érdekes már,pontosan ezt rendeltem 2 nappal ezelött. :)

(#943) consono válasza balika21 (#942) üzenetére


consono
nagyúr

No, pörögnek itt a dolgok :)

Nekem ma jött meg az extruder, lassan minden megvan a géphez, már csak össze kellene rakni. Ja, meg előtte mérethelyesen megtervezni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#944) Zsolt74 válasza ZolaMan (#941) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Ez az E3D v6 és adnak hozzá egy Volcano fűtőkockát és 4db fúvókát.
Nagyon jó árban van, 12$-ért ajándék(lassan tényleg nevetséges árakon lesznek ezek).
De ez nekünk csak jó.

Zsolt

(#945) Zsolt74 válasza consono (#943) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Akkor most te is el leszel vele egy ideig.

Zsolt

(#946) layerke


layerke
aktív tag

Végre van egy kis mozgolódás, azt hittem már senki nem nyomtat...

Egy kis ízelítő az én nyomtatómból rétegvastagságokkal:

ABS 0.2 mm (kissé fényes lett, bocsi)

PLA 0.3 mm

PLA 0.3 mm

Ha nem túl tolakodó, szeretném kérni tőletek, hogy töltsetek fel 1-2 képet a nyomtatványaitokból, lássa mindenki hogy haladtok haladunk. :R

[ Szerkesztve ]

(#947) sz.balazs.95 válasza layerke (#946) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nekem sajnos még nagyon odébb van a 3D nyomtató téma :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#948) ZolaMan válasza ZolaMan (#941) üzenetére


ZolaMan
tag

Kutakodtam az elado cuccai kozott es ha jol latom van full metal belso huvely es van teflonos. Alapbol melyik van benne? Ha jol tudom, PLA nak jobb a teflon. Mindenesetre hozzadobtam teflonosat is, ugyhogy kb mindenbol lesz tartalek. Lehet majd el is adok parat ha kell vkinek alkatresz.

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#949) layerke válasza layerke (#946) üzenetére


layerke
aktív tag

Az éjszakai termés (kell találnom valami fényképezőgépet, mert telefonnal erre a lehetetlen színű anyagról nehéz értelmezhető képet csinálni):

ABS 0.2 mm

(#950) geri121


geri121
csendes tag

Sziasztok

vettem egy prusa i3 hephestos nyomtatót, összerakás után level plate, vagy auto home parancsra a fej kijön szélre, végállás nem állítja meg, csak világít és tolja. Resetre megáll de sehova se lehet lépni a menüben utána. Léptetni kézi úton lehet.
Valakinek ötlet hogy mi a baj?

Köszi előre is!

ami befolyik az ki is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.