Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) DrojDtroll válasza layerke (#1400) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Én nem sokára fogok. Csak még nincs kész a nyomtatás.

(#1402) szalámissüti


szalámissüti
tag

Összeraktam a csodát, egész jó lett. A PTFE lining hiányzott az effektor belsejéből, de erre számítottam is. Amúgy teljesen jól működő eszköz, összerakni sem nehéz. Mondjuk első nyomtatónak nem ajánlanám, mert leírás az nincs róla. Egyébként egy TEVO tarantuláról van szó. Holnap rakok fel képeket róla, most még a tesztnyomtatást csinálom (amiről a képeket a mit nyomtattunk topikba teszem :DD )

(#1403) PNP


PNP
őstag

Üdv,

Ramps romolhat el? Végülis az csak egy breakout board, alig van rajta komponens. Mégsem megy az extruder motorom. Motor, driver, kábel, Mega jók. Ramps csere megoldotta, de zavar, hogy nem tudom mi ment tönkre.

Másik gondom, hogy az ABS túlságosan tapad, ti hogy szeditek le? Ahol egy réteg vastag a nyomat, ott persze alig akar rajta maradni a fűtött kaptonon, de ha van mondjuk egy négyzetcentiméteres egybefüggő felületem, azt már úgy kell lefeszegetni a hideg tárgyasztalról. Most egy kb. 3x3 cm-es darabbal nem tudok mit kezdeni, úgy rá van gyógyulva.

(#1404) ProfBako válasza PNP (#1403) üzenetére


ProfBako
tag

Tedd a mélyhűtőbe akkor biztos lepattan róla.
A Ramps-ban meg valami kontakt hiba lehetett, mert az extruder motornál semmilyen aktív elem nincs ami tönkremehetne.

(#1405) szalámissüti


szalámissüti
tag

Na ilyennel még nem találkoztam (szerencsés voltam ideáig): A nyomtató az első két nyomtatványt nagyon szépen kihozta, minden probléma nélkül. Most, az új alkatrész amit csinálni akarok, azonos beállításokkal, azonos kalibráció mellett, "kattog". Olyan, mintha az extruder motor nem tudná áttolni az anyagot a fúvókán. Kézzel át tudom, nagyjából olyan erő kell, mint az elsőnél. Mi lehet az oka?

Szerk: PLA-t nyomtatok vele, 0.3mm rétegvatagséggal, 0.4mm fúvókával.

[ Szerkesztve ]

(#1406) Ptech válasza szalámissüti (#1405) üzenetére


Ptech
őstag

Extruder fogaskerék esetleg?
Elnyalódott egy fog, vagy belement valami oda nem illő dolog a fogak közé talán.

[ Szerkesztve ]

(#1407) szalámissüti válasza Ptech (#1406) üzenetére


szalámissüti
tag

Nem, a fogaskerék tiszta. A motor a gyenge ahogy láttam, néha visszaugrik olyan 3-5 fokot. Mindenesetre kitisztítottam a fúvókát, meg kicseréltem a PTFE linert, most nagyjából jó. :) Majd teszek rá egy áttételezettet hétvégén, az bele tud tolni olyan 25kgcmet, az csak elég lesz.

(#1408) GÁgpstpn válasza szalámissüti (#1407) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Ha csak a motor gyenge, először megpróbálhatnád megemelni az áramát.

(#1409) szalámissüti válasza GÁgpstpn (#1408) üzenetére


szalámissüti
tag

Igen, de úgyis van elfekvő áttételes motorom, amik most csak porosodnak :DD

(#1410) GÁgpstpn


GÁgpstpn
tag

Valaki nem tudja esetleg, hogy hol találok olyan minőségű rozsdamentes acél rudat, ami jó lenne egy nyomtatóhoz, vagy nagyobb lézervágóhoz? (Egy 2W-os lézervágó építésén gondolkodik egy barátom, főleg hablapok vágásához.)

(#1409) szalámissüti: Hát ha van, akkor persze :D

(#1411) Captor válasza GÁgpstpn (#1410) üzenetére


Captor
tag

Hidraulika boltban, dugattyú szár.

(#1412) GÁgpstpn válasza Captor (#1411) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Köszi :R

(#1413) Zsolt74 válasza GÁgpstpn (#1410) üzenetére


Zsolt74
senior tag

http://cncdrive.hu/shop/index.php?productID=357

Zsolt

(#1414) GÁgpstpn válasza Zsolt74 (#1413) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Köszönöm, valószínűleg tőlük lesz :D

(#1415) consono válasza GÁgpstpn (#1414) üzenetére


consono
nagyúr

Én próbáltam tőlük rendelni, hónapokkal ezelőtt. Le adtam a rendelést, azóta sem kerestek meg, hogy a szállítást leegyeztessük...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1416) ProfBako válasza consono (#1415) üzenetére


ProfBako
tag

Én tavaly nyáron rendeltem tőlük, minden gond nélkül pár nap alatt megjöttek a cuccok.

(#1417) consono válasza ProfBako (#1416) üzenetére


consono
nagyúr

Akkor 1:1 :) Jó hallani, hogy van pozitív vélemény, majd akkor legközelebb is futok náluk egy kört, hátha.

"In God we trust. All others must bring data"

(#1418) blazsej


blazsej
újonc

Sziasztok!

Valaki esetleg tudja hogy itthon hol lehet ilyen ventit kapni?

Venti

[ Szerkesztve ]

(#1419) PNP válasza blazsej (#1418) üzenetére


PNP
őstag

Radial / radiális venti.
Lomex, Kontha gondolom.

(#1420) blazsej válasza PNP (#1419) üzenetére


blazsej
újonc

Köszi, így már találtam :R

(#1421) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Egy viszonylag nagy polygon számú modellt kéne kinyomtatnom, nagy sűrűségben (~45%). A craftware kifagy ilyen beállítások mellett, ezért megpróbálnám a Cura-t, de ott meg az a bajom, hogy a 200x200x250 mm-es alapterületen nem akar 200mm széles modellt nyomtatni csak ha 190mm-re scale-elem. Tud erre valaki megoldást? (Már nyomtattam ezt a modellt régebben, csak kevesebb részlettel, azzal még megbirkózott a craftware, de ezzel már nem [mondjuk azért még kipróbálom egy másik gépen is]).

www.adatfalodesign.hu

(#1422) adatfalo válasza adatfalo (#1421) üzenetére


adatfalo
senior tag

Jelentem megoldottam!

A CraftWare 1.08-as verziója szódával de felvágdosta az említett modellt (kifagyás nélkül), ezt a műveletet már a 1.10-es verzió is elérte, csak ott hibás volt a végeredmény. Viszont Cura-ban, kivettem a Skirt-öt, és máris megoldódott a problémám és az tűnik a legelfogadhatóbbnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#1423) HUfantom


HUfantom
őstag

Helló! Egy ismerős szintén 3D nyomtatós odajött hozzám, hogy van valami program ami szárnyakat adna a nyomtatóinknak. Nem tudta a nevét valami 40.000 Forint, de nem látszanak onnantól a rétegek tökéletes a vágás és nem érzed a gömb felületén a rétegvastagságot.
Neki egy wanhao Duplicator I3asa van nekem egy Coldio 3D DIY

Ti tudtok ilyen über nyomtató programról ?
Előre is köszönöm

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1424) szalámissüti


szalámissüti
tag

Kérdés: Szeretnék építeni egy kicsit nagyobb nyomtatót, de nem tudom hol lehet normális áron aluprofilt venni az országban, kínából meg drága a szállítás kis mennyiségre. 6060as kellene, kb. 24 méter.

Második kérdés: Mivel fűtenétek egy ~2x2 méteres asztalt?

Bónuszkérdés: Hogy oldanátok meg egy ekkora asztal egyenességét úgy, hogy emberi tömege legyen? Vagy csak én gondolom túl, és simán építsem 2020as rácsra?

(#1425) lord.lakli válasza szalámissüti (#1424) üzenetére


lord.lakli
őstag

Új projekt? Szép méretek.
Octopus teljesen leállt?

(#1426) szalámissüti válasza lord.lakli (#1425) üzenetére


szalámissüti
tag

Ezt saját használatra tervezem :) Szerk: Eladom a leapfrogomat, és kéne valami sokkal nagyobb :DDD

A Krakennel közbeszólt az árképzés :( . Mire sikerült megcsinálni olyanra, hogy rendesen működjön, és megbízható legyen, nagyon drága lett volna legyártani. Ha minden jól megy, két-három hét múlva felrakjuk az összes eredményünket, hátha lesz valaki aki több szerencsével jár. :D

[ Szerkesztve ]

(#1427) lord.lakli válasza szalámissüti (#1426) üzenetére


lord.lakli
őstag

Bakker, tényleg Kraken, bocsi :O
Kíváncsian várom a leírást. Sajnálom, hogy meghiúsult.

(#1428) Ptech válasza szalámissüti (#1424) üzenetére


Ptech
őstag

Megy privát :)

(#1429) joberec


joberec
újonc

Sziasztok.Van egy olyan problémám hogy a nyomtatóm(PrusaI3) ramp1.4el menő gépem nyomtatni szeretne és beáll alap pozícióba de az extruder feje lejjebb van,azt hogy lehet átirni hogy fejjebb vigye alap állás után pl. 2cm? És a z-tengely pálya mozgást állítani,mert van még egy olyan hiba hogy az első réteget leragassza és utána a második rétegnél a z-tengely lift.e jobban fejjebb ugrik a kelleténél... Nem állítottam semmit rajta,és nem is találtam rá semmi megoldást,hátha ti tudtok..eleinte a gép jó uzemelt,de most érthetetlen nekem hogy mi történt...nem nyultam hozzááá,léptető motor hibás lehet ? Vagy esetleg a build ?

(#1430) Zsolt74 válasza szalámissüti (#1424) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Egy 2X2 méteres asztalt nagyon durva lenne kifűteni (óránként több KW, és egy ekkora méretű nyomtatásnál több száz órás nyomtatási idővel is lehet számolni.) egy akkora fűtött alu lap biztos hogy soha nem lesz neked egyenes.
Már nekem a 300X300mm-es 5 mm-es alu lap is vetemedik.
A szálcserét se egyszerű megoldani még a 3 Kg-os tekercseknél sem.
Ja és egy hatalmas szünetmentes tápegység sem ártana, mert ha több nap nyomtatás után van egy áramszünet, akkor az egész addigi nyomat megy a kukába.

Zsolt

(#1431) ProfBako válasza joberec (#1429) üzenetére


ProfBako
tag

A z alaphelyzetet a z-tengely endsoppal lehet beállítani mechanikusan, vagy z-offset-el de én a mechanikusat javaslom.
Az hogy a második rétegnél ugrik a magasság az a g kódban van elrontva, lehet hogy a szeletelő programban van valami rosszul beállítva.

(#1432) szalámissüti válasza Zsolt74 (#1430) üzenetére


szalámissüti
tag

A hálózat bírja, plusz úgy terveztem, hogy az egész nyomtatási teret leszigetelem, hogy kisebb legyen a hőveszteség. Csak ötletem sincs, hogy mivel tudnám megvalósítani. Sajnos ez a melegítős dolog elég messze van attól amivel foglalkozom.

A szünetmentesítésnél arra gondoltam, hogy egy kisebb kapacitású cucc, ami arra elég, hogy a gép kihúzza a nyomtatófejet biztos távolságra, és menjen tovább, ha megint van áram. De lehet hogy beteszek valami középkategóriás irodába szánt eszközt.

Ha viszont nem lesz egyenes, akkor kénytelen lennék a hagyományos "legyen 100kiló' megoldással továbbmenni. Esetleg műgyantával kiönteni, és arra egy üveglap...

A szálcsere mondjuk "viszonylag" egyszerű. Ha elfogyna a szál, akkor automatikusan cserélem (pause, fejet ki oldalra, szálat kihúz, a mechanika odébb megy 50mm-t az előtoló léptetőmotor betolja az új filamentet, a fő extruder betölti, és nyomtatás folytatása). Kell hozzá 3 léptetőmotor pluszba, de ide elég a sima NEMA17.

Mindenesetre tényleg nem egyszerű kérdés.Van még pár gond egy ilyen gépnél, úgyhogy zúgni fog a végeselem mielőtt nekiállok (ha egyáltalán megépítem) :DD

(#1433) joberec válasza ProfBako (#1431) üzenetére


joberec
újonc

Mechanikusan és szoftveresen is próbáltam már mindent! Tényleg mindent.... A szeletelőt is újra raktam és még más programot is töltöttem le mellé,de ugyan ugy a z-tengely megugrik!ha ezek nem akkor mi ? és melyikkel mit állítok mert már állítottam be dolgokat a firmwaren,tapasztaltam is a különbségeket viszont az ami nekem kéne nincs meg.z-offsetet nemn is találom... Stoppert ne is mond :/ Próbáltam már ezerszer,még az extruder fejjel is játszottam de ugyan úgy ugrik.

(#1434) Zsolt74 válasza szalámissüti (#1432) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A hobby CNC fórumon próbálkozik Devecz Miklós vele hogy lyuggatott fűtetlen alumínium asztalt használ nyomtatáshoz.
Az PLA és az ABS is letapad neki.
De még nem tesztelte sokat.

Zsolt

(#1435) layerke válasza HUfantom (#1423) üzenetére


layerke
aktív tag

Szerintem a Simplify3D-re gondolhatott, az 150 USD és nagyon jó szvsz. Én azzal nyomtatok, igaz még nem termelte ki az árát munkákból (nem reklámozom a nyomtatómat), de sok bosszankodástól megmentett már és az is valami :)

(#1436) tomasso002


tomasso002
csendes tag

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok:
Megcsináltuk a szerkezetet a tálcához, és le akartuk tesztelni endstoppal a teljes rendszerrel - motorok, hőmérők bekötve - együtt. A gép amiről eddig ment újra lett telepítve és olyan hibát produkál a CURA, hogy Print USB -nél csatlakozás után megjelenik az Operational felirat, de a hőfokok nem. Ilyenkor az arduino firmware-ben van-a hiba vagy valamilyen beállítása rossz a CURA-nak?

kondiairsoft.blog.hu

(#1437) spidersoft


spidersoft
senior tag

Sziasztok!

Az ilyen egybe-gépek mennyire érik meg? Van egy zsák pontom, kb. 15.000-rel olcsóbban is ideadják, mint a kiírt ár (87519Ft, fával, vámmal (1,7%), 2k vámügyintézéssel kb. 115039Ft a vége). Márkásnak tűnik, bár nem tudom, hogy ez minőséget jelent-e... a kérdés még az, hogy hasonló minőségű alkatrészekből kijönne-e *sokkal* olcsóbban ugyanez (fával mondjuk 80k alatt, bár ha alkatrészenként veszem és €22 alatt van egy csomag, akkor a vámolás kiesik). Előre is köszönöm :R

(#1438) layerke válasza spidersoft (#1437) üzenetére


layerke
aktív tag

Klasszikus prusa i3 felépítésű gép, soha nem vettem egybe gépet, nem tudhatjuk előre mennyire minőségi alkatrészekből áll, ha 80 ezer környékén meg tudod fogni, akkor azt jónak mondanám.

(#1439) spidersoft válasza layerke (#1438) üzenetére


spidersoft
senior tag

No ez az, elvámolva 115k, azt nem tudom, hogy ennyit megér-e (12 kilós csomag, szerintem ezt biztosan elvámolják). Ez a webshop jellemzően eredeti cuccokat árul, ha márkásként hirdeti. Ez a cég a gyártója.

(#1440) Zsolt74 válasza spidersoft (#1439) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Az ebay-en olcsóbb lenne ha Angliából rendelnél, mert onnan nincs vám.
Például ezt.

[link]

Zsolt

(#1441) Flashback


Flashback
addikt

Kossel Delta Printerrel van már tapasztalat valakinek?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1442) idavid84 válasza HUfantom (#1423) üzenetére


idavid84
csendes újonc

Szia!

Ha esetleg a Simplify3D-re gondolsz akkor esetleg tudok segíteni hogy kipróbálhasd ingyen :)

Ha túl könnyű, akkor nem kihívás!

(#1443) szalámissüti válasza spidersoft (#1437) üzenetére


szalámissüti
tag

Üdv!

Én egy TEVO tarantula típusú kitet vettem pár hete. Az extrudere elég tré, de abból az E3Dken kívül még nem láttam jót, talán az eredeti J-headek. Maga a nyomtató viszont teljesen rendben van, ha össze tudod szerelni manual nélkül akkor nincs velük nagy gond. Heatbedet, meg hasonlókat érdemes újraforrasztani, de az kb fél óra. Ezen kívül érdemes figyelni a tűzbiztonságra.

Hasonló alkatrészekből össze lehet legózni egy ilyet 80 körül is, mert ezek a cégek is kb. a legolcsóbb alkatrészekre mennek rá. Igazából számítani kell rá, hogy náluk a Q.C. Passed, csak egy matrica.

Ami különbség, hogy ha saját magad válogatod össze, akkor jellemzően lassabban ér ide (30-60 nap), illetve a vezetékeket, végálláskapcoslókat, stb. neked kell forrasztgatnod. A lemezeket érdemes lehet saját magadnak megtervezni a reprap.org on lévő rajzok alapján, és legyártatni valamelyik helyi lézeres céggel.

(#1441) Flashback:

Nekem minim van -mondjuk ilyen házibarkács, nem ilyen nagyon igényes darab-. Kalibrálni az elején nehéz volt, de miután megvan, utána nagyon jó. Sima NEAM17 (4.2kgcm) extruderrel olyan 100mm/s a maximum amit tud, de rátettem egy áttételezettet, ezzel felmegy 200ig.

Nagyon halk (tenni kell alá egy szivacslapot), és nagyon pontos. én sima recirculating carriaget használok derlin golyókkal, nyomtatva, ezzel tud 0.05mm-t minden irányba. 100mikronon szoktam mondjuk használni, mert itt még nem kell nagyon levenni a sebességet. -Illetve most épp nem használom mert felrobbant a hotendem, éljen soká az olcsó filament-.

A kerek építési felület nem a legjobb, illetve bowdenes az extrudere, szóval ezt figyelembe kell venni anyagválasztásnál. Valószínűleg a méret nem probléma az XL verziónál, és rendes lineártechnikával még jobb.

Összességében: 5/7. Would buy again.

(#1444) RCH663 válasza Flashback (#1441) üzenetére


RCH663
aktív tag

Szia,

Nagyon jó printerek, ha rendesen be vannak állítva, ami azért nem magától értetődő, kell hozzá egy kis rutin, de ha azt megszerzed, szerintem szeretni fogod. Nagyon jól mod-olható, sok saját fejlesztést tudsz rá csinálni igényeid szerint. A delták az egyik leggyorsabb printerek, mivel kicsi a holt-tömeg amit mozgatni kell. Egyetlen hátránya talán, hogy tökéletes kört (fogaskerék, kerék) elég nehéz vele nyomtatni, mert a geometriájából adódóan (és a matematika szabályai szerint) mindig picit tojás alakú lesz. Házi felhasználás esetén ezt nem veszed észre, de ha nagyon precíz áttételeket akarsz nyomtatni, akkor picit csalni kell a tűrésekkel hogy jó legyen.

(#1445) HUfantom


HUfantom
őstag

Bátorkodom megmutatni, hogy sikeresen abszolválni tudtam a HEATBED funkciót. Azt tettem amit ajánlottatok: 220V verziót vettem és relével vezérli a nyomtató. 5 fok az ingadozás 80 fokra melegítem, így nagyon jól megy. Viszont ha óvatlanul szedem fel deformálódhat.
kb 8000 Forintból sikerült abszolválni de ebből azért jó-pár baklövést is ki kellett fizetni :(

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1446) Ptech válasza HUfantom (#1445) üzenetére


Ptech
őstag

Ne szedd fel azonnal, várd meg míg kihűl. Hidegen azonnal lepattan szinte magától, deformálódás nélkül. Ha türelmetlen vagy akkor vedd le a heatbed üveget és rakd hideg vízbe, úgy gyorsabb.

(#1447) HUfantom válasza Ptech (#1446) üzenetére


HUfantom
őstag

Azt hittem türelmes vagyok és sniccerrel leugrasztottam a modellt, de mikor hozzáértem a kezem felszívta a meleget és deformálódott.
Azóta inkább megvárom míg kihűl, így szinte magától lejön.
Ennél is az egyik fog eldeformálódott.
Azonban a tálca puha és öntapadós volt, így nekem hozzá van ragasztva az üveghez....

Majd szép dolog lesz cserélni az üveget.............

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1448) idavid84 válasza HUfantom (#1447) üzenetére


idavid84
csendes újonc

Ez az áttetsző filement ez milyen, és milyen vele dolgozni? (típus, márka) Most szeretnék venni valami hasonlót.

Ha túl könnyű, akkor nem kihívás!

(#1449) DrojDtroll válasza idavid84 (#1448) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szerintem nem olyan szépek a vele nyomtatott tárgyak :(

(#1450) idavid84 válasza DrojDtroll (#1449) üzenetére


idavid84
csendes újonc

Igazából nem akarnék vele mindenfélét csinálni csak olyan dolgokat ahol tényleg átlátszó kell. Pl: modellben az ablak, meg ahol jobb látni mi van belül pl led, mozgó rész ilyesmi

Ha túl könnyű, akkor nem kihívás!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.