Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) layerke válasza geri121 (#950) üzenetére


layerke
aktív tag

1. Nem jól van a végállásod beállítva. MAX-ra van pl állítva és MIN-re küldi a home parancs a nyomtatót.

2. Vagy ami még lehet, hogy a firmware-ben a végálláskapcsoló nem jól van beállítva, gondolok itt az active low vagy active high beállításra, amit egy 1 vagy -1 határoz meg a programban.

3. Harmadik lehet még, ha a nyáklapon véletlenül nem jó helyre dugtad a csatlakozót, MIN helyett MAX aljzatba.

Nézd át ezeket, valamelyik megoldja majd.

(#952) geri121 válasza layerke (#951) üzenetére


geri121
csendes tag

A bekötésnek jónak kell lenni, a megadott ábra alapján csináltam.
Többit hogy tudom ellenőrizni?

ami befolyik az ki is

(#953) layerke válasza geri121 (#952) üzenetére


layerke
aktív tag

Ezeket kell ellenőrizni a configuration.h fájlban:

const bool X_ENDSTOPS_INVERTING = false; // true hogyha fordított logikájú a végálláskapcsoló

const bool Y_ENDSTOPS_INVERTING = false; // true hogyha fordított logikájú a végálláskapcsoló

const bool Z_ENDSTOPS_INVERTING = false; // true hogyha fordított logikájú a végálláskapcsoló

Ugyancsak a configuration.h fájlban kell beállítani, hogy MIN vagy MAX a végálláskapcsoló

// home parancsra hova menjen a szán; 1=MAX, -1=MIN

#define X_HOME_DIR -1

#define Y_HOME_DIR -1

#define Z_HOME_DIR -1

Ha ezek nem jól vannak beállítva, különösen az utolsó, akkor elmegy az egyik irányba, ott ugyan megnyomja a kapcsolót, de nem tudja, hogy az nem a MIN hanem a MAX és menni akar tovább. Ugyanez van akkor is, ha nem jó az irány a tengelyen. Elmegy MIN felé, de közbe az a MAX.

Írd be a host szoftverbe, hogy M119. Küldd el a nyomtatónak és nézd meg mit válaszol melyik végálláskapcsolló van triggerelve (nem tudom szebben mondani). Ebből tudsz következtetni, hogy melyik van rosszul belőve.

[ Szerkesztve ]

(#954) ZolaMan


ZolaMan
tag

Két filamentekkel kapcsolatos kérdésem van:
1. Van sajnos egy megázott új tekercs HIPS-em, amit tegnap kipróbáltam és baromi szépen lehet vele nomytatni, viszont ropiként törik, minális erőhatásra is.
Lehet ezzel valamit házilag kezdeni? Hajszárító?
Vagy ezt csak dekorativ tárgyak nyomtatására hazsnáljam el, aminek nem kell tartás?

2. ABS-ből lehet bármilyen módszerrel lapos alkatrészt nyomtatni állítva?
Sajnos eddigi próbálkozásaim során mindig banán lett belőle valamelyik irányban kb a 4-5 centi magasság elérése után. Azt is nehéz volt elérni, hogy váljon fel az alja, de sajnos ez nem elég, mert itt oldalirányba törénik a torzulás.
Ilyenkor csak a fektetett nyomtatás megoldható supportokkal?

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#955) Ptech válasza ZolaMan (#954) üzenetére


Ptech
őstag

Elvileg lehet olyat hogy sütőbe berakod alacsony hőfokra, de már nem emlékszem a konkrét időre és hőfokra. reprap.org fórumon ha rákeresel tuti kidob pár találatot. Csak vigyázz vele negyogy elégesd, valszeg minden anyagnak egy kicsit más idő a legjobb.

A HIPS amúgy nem a vízoldható cucc amit csak supportnak szoktak használni?

[ Szerkesztve ]

(#956) Zsolt74 válasza Ptech (#955) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A vízben oldódó filament az a PVA.
Nekem az Esun PLA tört úgy mint a száraz makaróni tészta.
A Herz-es HIPS nekem nem törik, (szerencsére)...

Zsolt

(#957) Ptech válasza Zsolt74 (#956) üzenetére


Ptech
őstag

Ja tényleg, kapufa :))

(#958) ProfBako válasza ZolaMan (#954) üzenetére


ProfBako
tag

2.Lehet de nem könnyű, le kell burkolni a gépet hogy meleg legyen benne és ne érje huzat. És érdemes bekapcsolni hogy építsen a tárgy köré tisztító falat mert az is leárnyékolja a tárgyat és igy nem vetemedik annyira.

(#959) ZolaMan


ZolaMan
tag

Összeállunk páran ilyet rendelni?

Ha összejön rendelés 25 tekercsre, akkor egész jó az ár.
Nekem jöhet 2-3 tekercs.
Más szín is lehet. Bár nekem most főleg natúr, vagy fehér kellene.

Kérdés, hogy ez a Devil's Design anyag mennyire jó.
Jelenleg máshol nem láttam 6500 alatt semmit.

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#960) adatfalo válasza ZolaMan (#959) üzenetére


adatfalo
senior tag

Én Devil's Design PLA-t használok hónapok óta, nekem bejött, 1-2x volt eddig száltörésem, de ahhoz képest, hogy milyen időjárási viszontagságoknak vannak kitéve a bontott filamentjeim, szerintem nagyon is jól bírják. (mondjuk én közvetlenül a webshopjukból rendeltem). Néha rendeltem már a mercateo-ról, de mintha úgy rémlene, hogy csak cégként lehet, vagy ezt rosszul tudom?

www.adatfalodesign.hu

(#961) Ptech válasza ZolaMan (#959) üzenetére


Ptech
őstag

Kettőre én is befizetnék :)

(#962) ZolaMan válasza adatfalo (#960) üzenetére


ZolaMan
tag

Én már vásároltam tőlük egyéb hardvereket simán.
A számlával utána mindenki azt csinál amit akar.

A saját webshopjuk karbantartás alatt...
Mondjuk itt satnyának tűnik a verbatim mellett a tesztben.

[ Szerkesztve ]

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#963) ZolaMan


ZolaMan
tag

No akkor csináltam egy spreadsheetet, tessék csatlakozni kellemesen!

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#964) ZolaMan válasza ZolaMan (#963) üzenetére


ZolaMan
tag

Azt hittem nagyobb lesz az érdeklődés.
Akkor lezárom a bulit.

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#965) layerke válasza ZolaMan (#964) üzenetére


layerke
aktív tag

Szia,

Én vennék, de nem pla-t. Az az anyag semmire nem jó.

(#966) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Én amúgy azt tervezgetem már egy ideje, hogy kéne egy tokot nyomtatni a mobilomra, egész pontosan egy olyat, ami tartalmazna egy beépített ventilátort (mondjuk egy 5 cm átmérőjű megtenné szerintem), és szükség esetén tápforrást hozzá (mondjuk egy 12 V-os elemet).

A problémám ugyanis az, hogy veszettül melegszik a mobilom, ráadaásul még így is teljesen szar a teljesítménye, tehát egy órajel emelés sem ártana emiatt, viszont már alap órajelen is elkellene az extra hűtés.

Pl. Egy Most Wanted-től kb. 15 perc alatt rendre felszökik annyira a hőmérséklet, hogy már elég kényelmetlen kézben tartani a telefont ugyanakkor ennek ellenére minden második kanyarban hoz egy gyönyörűszép fps esést, ahogy az megvan írva.
Szóval kellene az OC is, de az már kicsinálná a mobilt plusz hűtés hiányában.

Egyébként a telefon váza alumínium, ami jól vezeti a hőt, gondolom ez előny lehet egy ilyen tok megvalósításában.

Szóval egy ilyennek a megtervezésében és legyártásában kéne segítség, ha egyáltalán lehetséges a dolog.

(új mobilom egy darabig biztosan nem lesz, viszont mindenképpen kéne addig is valami átmeneti megoldás. Egyébként egy One S-ről van szó.)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#967) JoeYi válasza sz.balazs.95 (#966) üzenetére


JoeYi
őstag

proof of concept: próbáld ki 3D nyomtatás nélkül. Pl Tarts a kezeddel egy ilyen ventit a hátlap fele és nézd meg hogy hozza-e az elvárt javulást. Nekem a tippem az hogy nem, kéne egy hűtőborda is rá, attól meg már böhöm lesz

(#968) sz.balazs.95 válasza JoeYi (#967) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

az a baj, hogy nincs hozzá ventilátorom, még venni kéne hozzá. :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#969) ZolaMan válasza Ptech (#955) üzenetére


ZolaMan
tag

Kozben rajottem, hogy lehet nem is a nedvesseg volt a fo problema, hanem az hogy ventilatorral nyomtam a hipset, amitol nagyon szep lett viszont nulla a retegek kozti tapadas.
Valahol olvastam hogy valaki ventivel nyomott vele, de aztan tovabbolvasva lattam hogy neki is rossz lett a tapadas. Ventit kikapcsolva mar erosebb a nyomat. Viszont nekem ugyanugy vetemedik mint az abs. Nem tapasztalom hogy mitol hude jo ez a HIPS.

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#970) ZolaMan válasza sz.balazs.95 (#966) üzenetére


ZolaMan
tag

En sem hiszem hogy egy venti sokat segitene.
1. Ha van magas femtartalmu vagy valamilyen modon jobb hovezeto filament akkor abbol egy passzentos tokot nyomtagni amin szep lamellak vannak hutoborda gyanant amik leadjak a hot.
2. Vagy fogsz egy kis peltier elemet es rateszed a telo hatlapjara es arra pedig teszel egy masik femlapot/bordat.
3. Vagy kivagsz egy ablakot egy 30x30as ventinek a hatlapon es vagsz arrebb egy masik ablakot ahol beszivja a frisslevegot.

Lehet cifrazni.

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#971) sz.balazs.95 válasza ZolaMan (#970) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nekem alapvetően az lenne az ötletem rá, hogy lenyomtatnék egy hátlapot, ami elég vastag lenne ahhoz, hogy egy ventilátort be lehessen építeni, és a ventillátor + a hátap között lenne egy elvezetőjárat, ami mondjuk alul végződne, és onnan menne be a levegő.

Most így jobban nem tudom elmagyarázni, de talán érthető. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#972) ZolaMan


ZolaMan
tag

Megjött a E3D V6 + Volcano klón aliexress rendelésem.
Végigmazsoláztam a csomagot, hogy mindent megkaptam-e.
két problémát fedeztem fel:
1. Kértem pluszban egy ilyen 0.3/1.75 fúvókát. Namost az tök jó, hogy '30' -asnak van cimkézve, de amikor beledugtam a szintén innen rendelt kis fúrószárat, akkor kiderült, hogy a valós furat kb 60-as.
A többi fűvóka nagyjából stimmel, de pont erre lettem volna kiváncsi, hogy milyen precizen lehet 0.3 assal nyomtatni :((

2. Az normális, hogy a fejben végig a heat break-ig kb 4mm-es furat van? Azt én értem, hogy egy sablont használnak 1.75-höz és 3.0-hoz, de ha pl bowdenes extrudálás lenne, akkor ez nem működne.

3. ez inkább kérdés. Mivel nem tudtam, hogy eredetileg milyen heatbreaket adnak a fejhez, ezért pluszban rendeltem egy teflonosat. Mint kiderült, gyárilag is teflonosat adnak és nem full fémet.
A kérdés, hogy van értelme rendelnem egy teljesen fémet? Van amihez az jobb? Erre gondolok.

[ Szerkesztve ]

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#973) layerke válasza ZolaMan (#972) üzenetére


layerke
aktív tag

1. Ezt elnézték, rendelj másikat másik eladótól.

2. Szerintem nem jelent gondot, bele kell tolni tökig a tefloncsövet azt annyi.

3. Én nem vennék, bár nálam nem ilyen megoldás van, de szerintem felesleges a teljes fém heatbreaker, mert csak növeli a szál beleragadásának esélyét. Lerajzolom az én hotendemet és feltöltöm ide, hogy egyértelmű legyen hogy oldottam meg, ami megoldás tökéletesen működik nálam. Soha nem ragad be a filament, soha nem dugul el a fúvóka.

(#974) ZolaMan


ZolaMan
tag

Ja nem tudom miért irtam, hogy az extrudernél okoz csak problémát, mert ugye mindenképpen a fej felett van a hajtása.
Ezek szerint én rosszul raktam össze, mert a kapott fehér flexibilis csövet teljesen le kell dugni a torkán, keresztül a hűtőbordás részen, neki a heatbreaknek. Már értem, bocs.

Más:
Előjött nekem is a függőleges irányú hullámosodás. Szép szinuszban hullámzik a függőleges fal.
A fúvókacsere után jöt elő, de még birizgáltam a gépen ezt azt. Csodálkoznék ha a fúvókának bármi köze lenne hozzá. Nyomtattam különbözö beállításokkal, de mindig hullámzik.
Nem találtam a megoldást rá a fórumokban sem, most igy hirtelen, csak annyit hogy a Z szíjat meg kell jól feszíteni. Ezt megtettem, de semmi nem változott.

Valami ötlet?

Este vissza fogom tenni a gyári CB fúvókát, hogy azzal is csinálja-e.

Szerk: "The pattern you show is what I would expect with 10C to 15C swings in temperature."

Bakker, tényleg ez lesz, mert hotend ventit is cseréltem....
Újra kell lőni a PID paramétereket.

[ Szerkesztve ]

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#975) layerke válasza ZolaMan (#974) üzenetére


layerke
aktív tag

Tudsz egy képet felrakni erről a hullámosodási problémáról? Nem vagyok benne biztos, hogy értem miről beszélsz, de segítenék, ha tudok.

Ha végképp nem boldogulsz vele, akkor írni kell nekik, ha minden igaz magyar cég a craftunique - feltéve, hogy még craftbot-od van, ahogy a blogodban is írod.

[ Szerkesztve ]

(#976) ZolaMan


ZolaMan
tag

Most melóban vagyok, de a tünet ilyesmi mint itt a kollégának.

Nem lesz piskóta belőni a PID-et. Kicsit utánaolvasok, már egyetem óta nem kellett foglalkozzak szabályzással.

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#977) layerke válasza ZolaMan (#976) üzenetére


layerke
aktív tag

Nem gáz a PID paramétereket belőni, van rá külön parancs is, amit ki lehet küldeni a nyomtatónak és lepróbálja, majd javasolt paramétereket visszaadja, amit aztán beíratsz firmware-be.

(#978) balika21 válasza ZolaMan (#976) üzenetére


balika21
tag

mindenképp megvárom mire jutsz,Nekem is megjött a fej,Én ott tartok,hogy felfúrtam,6-os menet bele,és végig toltam a teflon csövet,még meg kell marni,aztán megy a helyére,de a tápot is csak kipróbáltam,mert még arra is csak kicsi ventit találtam,de szépen felfűtötte az alu tálcát 110 fokra.... :)
minden tapasztalat érdekel :)
kevés időm van délután,meg szerencsére viszonylag sok a nyomtatni valóm :)

(#979) balika21 válasza ZolaMan (#976) üzenetére


balika21
tag

elfelejtettem mondani,hogy rendeltem mellé ilyet is.
[link]

(#980) balika21 válasza ZolaMan (#976) üzenetére


balika21
tag

a gyári fűtőpatron,és hőmérő belement a fejbe? vagy hogyan rögzítetted?

(#981) layerke válasza layerke (#977) üzenetére


layerke
aktív tag

Ez az én módosított e3d fejem. A fűtött és a hűtött rész között teljesen el van választva fémesen a fej. Csak a teflon cső a kapcsolat köztük, így egy 250 fokos fejnél is kézzel fogható ventillátoros hűtés nélkül is a bordás rész. A meleg és hideg között két bakelitlap van összecsavarozva köztük légréssel.

[ Szerkesztve ]

(#982) Zsolt74 válasza ZolaMan (#972) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A Volcano fejhez nem jó az a fúvóka.
Mert annak a fúvókái sokkal hosszabbak.

Zsolt

(#983) ZolaMan válasza Zsolt74 (#982) üzenetére


ZolaMan
tag

Nem is a volcanoba dugom, hanem a gyáriba.
A volcanot csak akkor rakom fel ha nagy atmerővel akarok majd nyomtatni.

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#984) ZolaMan válasza layerke (#977) üzenetére


ZolaMan
tag

Baromi ötletes a modolt fejed! :C
Nincs nekem olyan szerencsém, hogy a CB fw támogatná a M303 parancsot, vagy bármilyen automata PID tuning parancsot...
4 órán át állítgattam ma éjjel a PID paramétereket és sikerült úgy belőni, hogy 5% overshoot van, aztán 3%-kal alámegy, majd beáll a kívánt értékre. Mindez lejátszódik kb 2 perc alatt onnan számolva hogy a hőfok először lépi át alulról a beállított értéket.
Ennél már nem hiszem hogy jelentősen jobbat lehetne elérni.

Én még nem raktam fel az e3d fejet, csak a 40 es fúvókáját próbálgatom a gyári CB fejben. Őszintén szólva még nem tudom pontosan hogyan fogom felrakni. Eddig thingiverse-en egy nyomtatható adaptert találtam hozzá, lehet hogy jobb híján azzal.

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#985) beis-compo válasza ZolaMan (#976) üzenetére


beis-compo
tag

Ha adott fix a száltovábbítás mennyisége egy egyenesfalú formánál, akkor nem logikus hogy csak a hőfoktól függjön a fal szélessége, hiszen ahhoz vagy lépésvesztés vagy száldarálás is kell tartozzon.

(#986) layerke válasza ZolaMan (#984) üzenetére


layerke
aktív tag

Köszönöm :R Nem kevés munka volt vele, mire sikerült ezt a megoldást megtalálni és ez tényleg megoldás. Nagyon jól működik a fej.

A PID jónak tűnik, az enyém kicsit gyorsabban beáll, de talán csak néhány 10 másodperccel, szóval szerintem jó értékeid lehetnek.

Szerintem a fal hullámosodását a rossz PID is okozhatja minden további nélkül. Kellene melegítenie, de nem teszi eléggé gyorsan, akkor ott lemarad, kevesebb anyag megy és darálja is a szálat a motor, aztán meg mikor felmelegszik, akkor odatolja, ami az egész továbbítórendszer feszültségéből adódóan is több lesz, mint kellene, ami többlet anyag pedig megint elhűti a fejet.

[ Szerkesztve ]

(#987) Ptech


Ptech
őstag

Print Quality Troubleshooting Guide, pár gyakori hiba és hogy mi okozza őket.

(#988) ZolaMan válasza beis-compo (#985) üzenetére


ZolaMan
tag

Nincs pedig kifejezetten se darálás, se tömődés. Szerintem a kinyomott szál keresztmetszete ellapultabb ha magasabb a hőfok, ami szélesebb falat eredményez.
A módosított PID-del megszűnt a hullámosodás.
(Más kérdés, sajnos, hogy mégsem sikerült, olyan rózsásan belőnöm, mert 0-ról felmelegítve a túl lövés valóban 5%, de sajnos utána lefelé is esik több mint 10 fokot, ami túl sok...:()

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#989) Ptech válasza ZolaMan (#988) üzenetére


Ptech
őstag

Láttam már olyat hogy valaki plexiből épített egy komplett burkot az egész köré, úgy elvileg nem tud annyira hirtelen ingadozni a hőmérséklet.

(#990) beis-compo válasza ZolaMan (#988) üzenetére


beis-compo
tag

Milyen termisztor van a fejben? Hány mm-es szálat eszik a géped? És PLA vagy ABS? Nem lehet hogy túl erôs a fûtôpatron teljesítménye, és egyszerûen túllövi mire a hôhullám odaér a termisztorhoz? Magyarán mire észleli hogy megindult, már túl is fûtötte. (csak találgatok)
Ez az ingadozás fura, nekem jó ha max. 1-2 fokot ingadozik, és azt is mire felfûti az asztalt, már régen beállt.
Még azt csinálnám, hogy magasabbra venném 5-10 fokkal a hôfokot, emiatt akkor is "folyékony" marad az olvadék, amikor az alsó ponton van épp az ingás.

(#991) GÁgpstpn


GÁgpstpn
tag

Sziasztok!

Már elég rég írtam utoljára az i3 Hephestos-ommal kapcsolatban. Akkor (és most is) a nyomtatott tárgyak recésségével volt a gond. Azóta nagyon sokat javult a minőség (2. kép), de még mindig nem az igazi. A régi, mély és ismétlődő recéket már sikerült eltüntetni PID kalibrálással, szíjak meghúzásával stb., de még mindig hagy kívánnivalót maga után a minőség (1. kép). Pár adat: 210°C-on nyomtatok HERZ fehér PLA-val, 40mm/s print speed, 50mm/s travel speed és 30mm/s shell speed-el. Retraction: 60mm/s és 4mm. A mostani tárgyat 0.1mm, a régebbit ha jól emlékszem 0.2-es vastagsággal nyomtattam.
(kattintásra nagyobb lesz)


Itt még nagyobb felbontásban megtekinthetők a képek.

A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#992) beis-compo válasza GÁgpstpn (#991) üzenetére


beis-compo
tag

Nem lehet, hogy ettôl a nyomtatótól ez a maximum minôség (azaz túlzóak az elvárásaid)? Nem olyan rossz az. Mármint ugye nyeklik a nyomtatód valamennyit amikor akárcsak egy ujjal is megmozgatod a tetejét (elôre-hátra), legalábbis amiket én láttam ilyent, azok nyeklettek. Lehet ha valahogyan kimerevítenéd ezt a részét, javulna. (de ez csak egy tipp)
Ez a sebesség elég cammogós, tehát arra nehéz lenne fogni hogy gyorsan nyomtatod.

(#993) GÁgpstpn válasza beis-compo (#992) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Hát láttam már ennél jobb minőséget is ([link]), de részben lehet, hogy az is közrejátszik ebben. Én emellett még arra gondoltam, hogy néha a filament nehezen jön le a dobról, és ez kicsit megemelheti a fejet. Ettől félek a leginkább, mert ehhez nagyon komoly átalakítások kellenének.
A merevítés annyira nem rossz ötlet, most találtam egy videót, ahol pont ez is része az átalakításoknak ([link]). Innen valószínűleg több dolgot is át fogok venni. Bár az átépítés helyett először inkább a filament külön helyre rögzítésén gondolkodom.
A sebesség meg azért ilyen lassú, mert ezen a legkönnyebb állítani, és ki akartan zárni az összes hibalehetőséget.

(#994) ZolaMan


ZolaMan
tag

A "turkálósban" vett Herz átlátszó PLA szálamnál azt figyeltem meg, hogy nagyon nehezen tapad le az asztalra, valamint az állaga is valahogy csomósabb, mint a színezettnek. Más is figyelt meg ilyesmit az átlátszó anyaggal? Lehet, hogy valami minőséget befolyásoló adalék is hiányzik belőle a festéken kívűl?

A vizszintes csíkozódás sajnos nálam is van kicsit a Cratftbottal. Ez a fej elcsavarodás dolog elgondolkoztatott és észrvetettem, hogy hiába nincs holtjáték a fejnél, de csavaró mozdulatra nagyon könnyen elfordul az egész Tehát ha kicsit is nehézkes a szál mozgása, akkor simán megtekeredhet hátrafelé pár századot. Persze ez csak feltevés, nem tudom, hogy valóban bekövetkezik-e ez a jelenség.

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#995) WiZARD


WiZARD
addikt

Sziasztok!

Van a jelenlévők közt, aki vállal nyomtatást? 4 db 25*15*5mm cucc lenne (óra szíjra tüskecsat), aránylag sürgősen (1-2 napon belül, Budapesten)
Vagy esetleg tudtok ajánlani céget/magánszemélyt?

thx

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#996) layerke válasza WiZARD (#995) üzenetére


layerke
aktív tag

Én szegedi vagyok, ebből kiestem most.

űViszont ha valakinek van valami nem túl nagy nyomtatni valója, vagy tesztelést összehasonlítani valója, akkor ne titkolja, mert nem nagyon van mit csinálni a gépemnek és jó lenne próbálgatni olyan dolgokkal, ami hasznos is lehet. Szükségtelen cuccokat nem akarok nyomtatni brahiból, mert nincs értelme, de ha valakinek kell valami, akkor megkísérelném kinyomtatni.

(#997) GÁgpstpn válasza WiZARD (#995) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Én szívesen megcsinálnám, de fentebb láthatod, hogy jelenleg milyen minőségben tudok nyomtatni, valamint valamelyik nap nem is lesz nálam a nyomtató.

(#998) ProfBako válasza WiZARD (#995) üzenetére


ProfBako
tag

Én is 130Km-re vagyok Bp-től sajnos. :(

(#999) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Üdvüzletem mindenkinek!
Különböző elemek , alkatrészek másolása lenne a feladatom , ugye nyomtatóm ugyan van de , a tárgyakat viszont 3D-ben nem tudom szkennelni , ráadásul elég nagy pontossággal kéne, és minden mással ami nem lézer! Ötletetek van , vagy tudtok valami kütyüt amivel megoldhatnám.
kb 30cm * 30cm * 60cm-es tárgyak lennének.

(#1000) GÁgpstpn válasza nézzbe (#999) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Ki kéne kipróbálnod az Autodesk 123D catch nevű programját. Ez kamerát használ fel a szkenneléshez és van belőle okostelefonos alkalmazás is. Kis gyakorlással egész jó minőségben képes szkennelni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.