Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Den


Den
veterán

Abs-el nehezebb szépen nyomtatni.

www.simson4t.hu

(#302) Den válasza Rodzser Mór (#286) üzenetére


Den
veterán

Amit használok az elméletileg 2d-ként tud csak importálni dwg fájlt, de holnap töltök le egy másik programot. Te mit használsz?

www.simson4t.hu

(#303) balika21


balika21
tag

sziasztok,errül valami info?
http://www.craftunique.com/category/craftbot-3d-printer

azon kivül,hogy magyarok. van-e valakinek,milyen,milyen a garancia....

(#304) Heimdallr75 válasza balika21 (#303) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Én is velük szemezek, jelenleg, amit idáig tudok, hogy a support (nevezzük így egyelöre) remek, nem vásároltam még meg, csak kérdéseim voltak feléjük, munkaidőben kb 10 perc alatt kaptam választ, mindenre kiterjedően, türelmesek.

A gépet a jövő hónapra tervezem, addig még hátha megtetszik valamelyik másik.

(példa, letöltve az ingyenes demo appkjukat, a virusírtó riasztott, jeleztem, majd javították, durván 1 óra alatt)
Látok bennük fantáziát.

الغريبة في هذا الكوكب

(#305) sz.balazs.95 válasza Heimdallr75 (#304) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ez bizony eléggé meggyőző! :K
No meg a gép is egész jó tulajdonságokkal rendelkezik.
Na meg az ára is olyan, hogy habozás nélkül kifizetném, csak előtte még ki kéne gyűjteni. :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#306) szalámissüti válasza sz.balazs.95 (#305) üzenetére


szalámissüti
tag

Azért nézd meg, hogy az excl vat. Tehát kb 850$ a teljes ára. Bár még így is elég jó. Amire figyeljetek, hogy a 4, és 2 mikron pozicionálási értékek elméletiek, és a valóságban ettől lényeges eltérés lesz (bár szabad szemmel úgysem látod). Illetve arra is figyelni kell, hogy ezzel a kialakítással lehet hogy z tengely csere lesz elég hamar sok használat mellett.

(#307) consono


consono
nagyúr

Üdv Urak! Kossel Mini-t épített itt valaki? Nézegetem már egy ideje, gondolkodom rajta, hogy az lesz a jövő évi projektem...

"In God we trust. All others must bring data"

(#308) bbrain válasza szalámissüti (#306) üzenetére


bbrain
tag

Igen, ez a technológia nem tudja ezt, de a hardware / motorok megpróbálják lelépni. Az ideális layer magasság 300micron-100micron. Tudsz ennél kisebbet léptetni, de lényegi javulást nem fogsz tudni elérni. A Z tengelyt miért gondolod gyenge kialakításúnak?

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#309) fuze


fuze
őstag

Rostock mini pro
Szerintetek mennyiből lehetne ezt megépíteni ha:

Anyagáron nyomtattatok alkatrészt,
A lapok rétegelt lemezből lennének és a lézervágást ingyen el tudnám intézni!

Kb ezek lennének az "olcsósító" tényezők :) Minden más ebayről lenne rendelve, illetve ami kapható itthon és nem drága az azért nem...

Amúgy ez jó nyomtatónak számít? Nekem tetszik, hogy ilyen kisebb méretű.

adms.hu | UI Designer

(#310) szalámissüti válasza bbrain (#308) üzenetére


szalámissüti
tag

Igen, tudom hogy megpróbálják, de nem tudják. Azért írtam, hogy ha valaki ezt készpénznek venné :D A z tengelynél az a gondom, hogy ha nagyobb mennyiséget nyomtatsz, akkor annak a forgatónyomatéka elég nagy lesz, és ha 2 darab 10mm-es lineáris csapágyat használnak, (ami valószínű ,mert ez az elterjedt nyomtatóknál), akkor az -legalábbis ebben az árkategóriában- a relatíve nagy erő hatására nagyon gyorsan fog kopni. Ráadásul mivel a cucc egy low budget megoldás, ezért nem valami super hardened titanium alloy van benne, hanem valami sima lineáris vezeték. Persze ez nem egy nagy tétel cserélni, csak mivel zárt az egész cucc, ezért szét kell szedni, ami pedig nem mindig egyértelmű. Illetve ilyen kialakításnál a közepe a tengelynek meghajolhat, ami a tárgyasztal vége felé komoly deformációt okozhat.De ez majd eldől, ha már sok darab lesz a piacon sok ideje, és felkerül sok vélemény.

(#311) szalámissüti válasza fuze (#309) üzenetére


szalámissüti
tag

Szerintem olcsón megúszod. Az elektronika, motorokkal, kapcsolókkal stb., a traxxas rodok, pulleyk, gt2belt, ilyesmik kijönnek kb. 50-60ezerből, ehhez még jön a lineáris vezeték, a 3D nyomtatott alkatrészek, összesen szerintem nem kell 80 fölött költened rá. Persze erre még jöhet vám+áfa, attól függ hogy mennyit rendelsz, és honnan. Jövő héten csinálok árkalkulációt a saját cuccomhoz, akkor feldobom a linkeket ide is. Aztán kiválogathatod :)

(#312) Den válasza szalámissüti (#311) üzenetére


Den
veterán

Kell még rezgéscsillapító a motorokhoz? Mert én rendeltem pár dolgot onnan, ahonnan múltkor azokat a parafa lapokat linkeltem, és mivel nem volt drága, bedobtam egy szettet a kosárba, hogy eljöjjön egy szállítási költséggel, és tegnap megérkezett. Ha nem kell akkor elhasználom én. nem gond.

www.simson4t.hu

(#313) fuze válasza szalámissüti (#311) üzenetére


fuze
őstag

Sejtettem is, hogy 100 alatt megáll. Majd nézem köszi! :)

adms.hu | UI Designer

(#314) Den


Den
veterán

Abs nyomtatással van egy kis gondom. Ilyen kis ragyák lesznek a felűleten, látszólag random módon. Viszont nyomtatás közben figyeltem mit csinál, és mikor áttállásnál visszaszív (recract) akkor utána hallatszik egy kis pattanó hang, mintha egy kis buborék pattanna. Arra tippelek hogy átálláskor kis levegő kerül a fúvókába, én mikor elkezdi nyomni újra a cuccot, akkor a kis buborék kinyomja a fej alól az anyagot, akkor hallatszik a pattanás.

Van slicerben olyan opció hogy retract után kicsivel több anyagot tol ki, ez a gyári iniben 0,1mm volt, erre gyanakodtam, ezért levettem nullára, illetve gondoltam hogy túlzottan visszahúzza az anyagot és beszívja a levegőt, ezért a gyári 3mm visszahúzást levettem 2mmre. Na így borzasztó lett, minden retractnál hallottam a pattanást. Ezután a plusz adagolást felvettem a gyári 0,1mm-re 2mm retracttal. Na így jobb lett, majd a legutóbbi nyomtatásnál felvettem 0.2-re és van egy wipe funkció, ami ha jól értem azt csinálja, hogy rectract közben mozgásban tartja a fejet, ezt "leaky" exruderhez ajánlják. Így egész jó, de ahol sok rectract van ott még mindig sok a kinyomott "sorja", és még mindig hallom a pattogást. Arra tippelek hogy ahogy a fej átáll, kis szálat húz és kihúz egy kis anyagot a fúvókából ezért van ez. Vagy nem tudom. Valakinek van tippe? Vagy találkozott ilyennel?

Másik kérdés. Abs-nél használtok hűtést? Mert a gyári inben ki van kapcsolva, és nem tudom nem lenne-e jobb a minőség, ha hűtene ahol kell.

Ja meg tegnap nyomtatás közben ugrott egyet az egyik motor, ezert egy kicsit elcsúszva folytatta a nyomtatást. Arra tippelek, hogy az átállási sebesség túl nagy, 250mm/s.

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#315) bbrain válasza szalámissüti (#310) üzenetére


bbrain
tag

A Z tengely 2db 12mm-es rúddal van megoldva, rudanként 2 lineáris csapággyal.
Ezt a legegyszerűbb cserélni, mert a rudakat ki lehet felfelé húzni, 2 csavar tartja. A tálca állítható, így ha kopik is a csapágy, akkor azt egyszerűen beállítod.

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#316) szalámissüti válasza Den (#312) üzenetére


szalámissüti
tag

Igen, jöhet egy szett. Bocsi a múltkor nem írtam, csak akartam :D Mennyibe került?

@bbrain: mondjuk ez így jó megoldás :DD csak erről nem nagyon találtam infót sehol, és a képeken annyira nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#317) bbrain válasza szalámissüti (#316) üzenetére


bbrain
tag

Igen, még annyira nincs sok leírás sehol, de hamarosan elkerül sok mindenkihez a nyomtató.

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#318) nézzbe


nézzbe
aktív tag

PC moddinghoz is elengedhetetlen eszköz már a nyomtató, végre nem kell fémből farikcsálnom a custom lefogatókat :D szereztem a egy corsair h40-es vízhűtést, de csak AMD lefogatóval , de nem sokáig ;]

(#319) bbrain válasza nézzbe (#318) üzenetére


bbrain
tag

Hát igen, ezekre a dolgokra tökéletes. Amíg nincs az embernek, addig el sem tudja képzelni hogy mire tudná használni, de gondoljatok bele, eddig sokan a számítógéppel voltak így. :)

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#320) Den válasza nézzbe (#318) üzenetére


Den
veterán

Abs-ből vagy pla-ból? Van tipped a fent leírtakra?

www.simson4t.hu

(#321) nézzbe válasza Den (#314) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Ez a pattogó hang nekem is a kezdetektől meg van, próbálgattam én is különböző beállításokat de nem sikerült elmulasztani, de nem is zavaró már. Az apró ragyák nálam annyira nem jellemzők. Hűtést szoktam használni kisebb alakzatoknál. De lassan felhagyok az ABS-el ,és átállok PLA-ra mert sokkal finomabban lehet vele dolgozni, sokkal szebb lesz az elkészült elem. Hihetetlen mennyit számít hogy milyen anyaggal nyomtatok.

(#322) Den válasza nézzbe (#321) üzenetére


Den
veterán

Köszi. A pattogás nem a hangja miatt zavar :). Igazából azzal elvagyok, régebben paráztam, hogy épp felválik a munkadarab és az pattog de nem. A hajlakkos trükk annyira bevált, hogy 50 fokos asztallal nyomtatok abs-t és annyira nem akar leválni, hogy még kihűlt asztalról is úgy kell lefeszegetni a kész darabot. Azért küzdök ellene mert látom hogy az csinálja a bibircsókokat. Amúgy most megnéztem a tegnap esti darabot, és nem vészes egyáltalán, tegnap már valszeg túl fáradt voltam azért tűnt olyan drámainak, de valójában csak pár helyen van ahol sok átállás volt, és egy szikével lekaparható.

A pla-val én is jobban szeretek nyomtatni, látványosan jobb minőséget produkál, de most muszáj vagyok abs-t használni a szilárdság miatt. A héten vagy negyed tekercs pla-t elszúrtam egy munkadarabra, mert vagy vékony volt és akkor hajlott amennyit kell, de eltört, vagy vastag de akkor teljesen merev volt, és nagyobb erővel kellett bepattintani, amitől megint eltört.

Ezért elovettem az abs-t és az első eredmény igen szívenütött, de most már alakul.

www.simson4t.hu

(#323) szalámissüti válasza Den (#322) üzenetére


szalámissüti
tag

A pattogást nem lehet hogy nedvesség okozza? Nekem PVA-val volt olyan, hogy pattogott az anyag, mert túl nedves volt...

(#324) Den válasza szalámissüti (#323) üzenetére


Den
veterán

Nem, ez egyértelműen visszaszíváskor jelentkezik, a nyomimon az extrudert egy nagy műanyag fogaskerekes áttétel hajtja, aminek vanvegy jellegzetes kerregése visszaszíváskor, és a pattanás is akkor jelentkezik, a ragyával együtt. Még kísérletezem vele.

www.simson4t.hu

(#325) Den


Den
veterán

Kipróbáltam szeletelésheu a curat-t. Hát... Ezzel kellett volna kezdenem. Annyival jobb kódot generál a slicernél, hogy az szinte hihetetlen. Folyamatosan nyontat, úgy kalkulálja a mozgásokat, hogy átállás lehetőleg ne kelljen. Ha át kell menjen az tárgy másik oldalára, akkor kitöltést nyomtat közben, a következő réteget ott folytatja ahol a másiknak vége, nem hallod, hogy közben emelt a z tengelyen. Baromi gyors, szinte fossa ki magából a tárgyat a nyomtató. Úgy hogy 0,3mm helyett 0.2mm volt a rétegvastagság, és 50 százalékkal lassabb a mozgas, sőtt az utazási sebesség is 150mm/s volt 250mm/s helyett, gyorsabban végzett a nyomtatással. Az első tárgynál összesen talán kétszer volt visszaszívás, és alig utazott üresen. És a minőség is sokkal jobb lett, a folyamatos nyomtatás miatt gondolom.

De az első próba egy viszanylag egyszerű, homogén tárgy volt, nem akartam elhamarkodott következtetést levonni, ezért kinyomtattam egy olyan tervet amit a raspicam-hez terveztem. Egy nagyon ambiciózus, komplex terv, amit végül nem nyomtattam ki, mert más nyomatoknál tapasztaltak miatt láttam, hogy egy nagy elkent valami lett volna, ezért drasztikusan leegyszerűsítettem, és végül az lett kinyomtatva. Pla-val... Na mondom, ezt most kinyomtatom abs-el, amivel szarabb nyomtatni mint pla-val, lássuk mit tud a cura. Igazából azzal is elégedett lettem volna, ha kicsit hasonlít a 3d tervre, de jobb lett mint korrábban bármi amit slicerral nyomtattam pla-ból.

Nagyon elégedett vagyok vele. A sliceren mindig csodálkoztam milyen borzasztó kódot csinál, össze-vissza ugrál, teljesen logikátlanul rajzolja a tárgyat, a nyomtatási idő harmadában csak utazik, de azt hittem ennyit lehet kihozni automata algoritmusokkal. De a cura rácáfolt, hihetetlenül hatékony. Még nyomtatok vele párat, de asszem el fogom felejteni a slicer-t..

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#326) bbrain


bbrain
tag

Jajj de megállt a topic. :)

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#327) nézzbe válasza bbrain (#326) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Csak pihen, már fél 11 van :P

(#328) Rodzser Mór válasza Den (#302) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Szia!

Bocs, hogy csak most írok, pár napig nem néztem be ide.
Köszi, hogy megnézted!
AutoCAD-et használok általában. Ez a bigyó is abban van megtervezve. De természetesen 3D-s.

(#329) szalámissüti


szalámissüti
tag

Na szóval... korábban említettem, hogy terveztem egy 3D nyomtatót. Közben újrarajzoltam kb. 4szer, de most végre eljutottam oda, hogy nyomtatom cuccot. Úgyhogy kezdetnek itt az első kép az egyik alkatrészről (csodás minőségű fényképezővel):

Illetve pár technikai paraméter:

Maximális munkadarab méret: (DIAM)180mm*200mm
Minimális rétegvastagság (kalkulált nem mért): <50mikron
Nozzle átmérő: 0.35-0.5mm
Filament: 1.75mm-szinte bármi, bármely gyártótól
Extruder típusa: single/bowden (spéci technológiás, sok bosszúságtól fogja megóvni az embert)
Tömeg (kalkulált): <5kg
Ismétlési pontosság (elméleti): 2mikron ( :DD vettem a bátorságot, és úgy számoltam, ahogy a piaci szereplők)
Ár: ezt nem merem leírni, de ha minden jól megy, akkor (kickstarteren) 100.000Ft alatt lesz
Vezérlés: Mega2560+ramps1.4-szokásos (majd szeretnék egy komolyabb megoldást is, de egyelőre ez fér bele az árba)
Opcionális: Fűtött printbed, mini-viki lcd, full metal hotend, fejlettebb controller (a szokásos opciók)
Táp: 12V 5A (vagy nagyobb, ha szükséges)
Nyomtatási sebesség: gyors lesz :) Majd ha kész a proto, lemérem.

Még tervezek néhány finomságot, de amíg nem biztos hogy meg lehet csinálni emberi áron, addig nem írom le.

(#330) sz.balazs.95 válasza szalámissüti (#329) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

képen olyan, mintha fából lenne :D

#331: tudom, hogy nem az, csak olyan. ;)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#331) szalámissüti válasza sz.balazs.95 (#330) üzenetére


szalámissüti
tag

:D Nem, sima PLA, csak 0.3 vastagság+jó fényviszonyok :DDD

(#332) Ptech


Ptech
őstag

Sziaszok!

Már egy jó ideje gondolkodom egy nyomtató beszerzésén, de a topicra csak most találtam :)
Rengeteg verzió közül most éppen a Kossel (mini) a favorit. Összeszámolom hogy kb hogy jönne ki ha magam legóznám össze az alkatrészeket, és nem egy teljes kitet rendelek, aztán meglátom hogy megéri-e időben meg macerában a teljes kithez képest. Persze ha tudtok jobb deltáról akkor be lehet dobni azt is :)

Valaki próbálkozott már amúgy kicserélni az extrudert lézerdiódára, és lézergravírozni? Innen jutott eszembe, itt árulnak NYÁK gravírozó, pick&place, faégető és plotter "fejet" is..

(#333) nézzbe válasza Ptech (#332) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Én lézerdióda helyett , csőtollra gondoltam már NYÁK maratáshoz kicsit olcsóbb :DDD de ez még csak terv.

(#334) Den válasza szalámissüti (#329) üzenetére


Den
veterán

Jól néz ki és jól hangzanak a paraméterek.

www.simson4t.hu

(#335) Den válasza nézzbe (#333) üzenetére


Den
veterán

Láttam egy jó trükköt. A nyák rajzolatát ki kell nyomtatni fényes fotópapírra, lézernyomtatóval. A lézernyomtató tulajdonképpen egy vékony műanyag réteget süt a papírra. Ha ez megvan, akkor a kinyomtatott rajzolat, vasalóval rá kell vasalni a nyákra, majd a papírt leáztatni, és ott marad a minta.

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#336) Den


Den
veterán

Itt egy videó róla [link]

www.simson4t.hu

(#337) nézzbe válasza Den (#335) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Az nagyon basic :D már unom :D és ha elbaszom kezdhetem előröl, csőtollal meg faszán fel lehet majd rajzolni és mehet is a vaskloridba :D

(#338) Den válasza nézzbe (#337) üzenetére


Den
veterán

Nekem új volt, bár én több mint 20 éve csináltam utoljára nyákot :D

www.simson4t.hu

(#339) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Közbe készül a H40-hez a 775 lefogató keret :D

(#340) Den


Den
veterán

Nekem meg megjött még múlt héten az alu heatbed. Még nincs felszerelve, mert a gyárinak máshol vannak a felfogató furatai szóval kell egy kis átalakítás a nyomtatón, de így kézbefogva, ez egy irtó frankó cucc. 3mm vastag alu, angyon masszív, sík, és könnyű. Szépen van megmunkálva, a felülete jobban fog tapadni mint az üveg, könnyebb mint az úveg, és a hővezetése sokkal jobb mint a hagyományos pcb megoldásoknak, ahol előbb a hő átvergődi magát a műanyag pcb-n, aztán egy légrésen, végül a nem túl jó hővezető üvegen.

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#341) nézzbe válasza Den (#340) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Hmm honnan rendelted ? Link ?

(#342) Den


Den
veterán

Újabb tapasztalataim a cura-val. Hétvégén kinyomtattam egy komplex tárgyat cura-val generált kóddal. Olyan minősége lett, hogy a pofám leszakadt. Mintha egy másik nyomtatón készült volnaa, nem akartam elhinni. Hihetetlenül sokat számít a szoftver.

Megfigyeltem az egyik trükkjét. Azt már korábban írtam, hogy sokkal kevesebb átállást csinál, nem ugrál össze-vissza a rétegen, stb...

Viszont ha mégis át kell pozícionálni egy másik helyre a fejet és nem tud közben kitöltést vagy körvonalat nyomtatni, igyekszik a nyomtatott felületen belül maradni, nem lép ki a "térbe", olyan helyen mozog, ahol utána vagy kitöltés lesz, vagy körvonal, vagy satírozás. Csináltam egy skrínshotot:

A zöld vonalak jelzik az "utazást", amikor nem nyomtat, csak átáll.

Két hibát is találtam. A kitöltés atányát szerintem nem jól számolja. 20 százaléknál csak vékony kis rácsot csinál, ami szerintem a felület kb 10 százalékát teszi ki, és szilárdsága elhanyagolható. A flow rate csak egy helyen állítható, ezzel nyomtat mindenhol. Slicerben lehet külön kitöltésre és körvonalra, kitöltésnél többet adtam meg, hogy jó vastag csíkokat húzzon.

A másik, hogy a slicer úgy kezdte a nyomtatást, hogy előbb felfűtötte az asztalt, majd minden tengelyt nullara állított, de úgy hogy az z-t egy picit lejjebb engedi, és onnan emeli nullára, így kiveszi a menetes orsó és az anya kottyanását.

A cura viszont először mindent nullára állít utána felemeli a fejet vagy két centire és akkor kezd fűteni. Mikor mindent fetlfűtött akkor beáll az asztal közepére és közbe ereszti a fejet nullára, Így viszont benne marad az orsó és anya játéka a renszerben, ami ugyan minimális de az első réteg tapadasa szempontjából számíthat, úgyhogy ezt kompenzálni fogom.

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#343) Den válasza nézzbe (#341) üzenetére


Den
veterán

Innen [link]

Rendeltem hozzá parafa hőszigetelő lapot is.

A legszebb, hogy kedd délelőtt 9-kor leadtam a rendelés, és csütörtök délután kettőkor itt volt :C

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#344) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Kész is lett cirka másfél óra alatt, cura-val csináltam, sehol egy sorja egy csimbók vagy barnulás, egész jól be lett lőve már a gép.

(#345) sz.balazs.95 válasza nézzbe (#344) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nagyjából mennyi időbe/anyagba/pénzbe kerül kitapasztalni az optimális beállításokat?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#346) nézzbe válasza sz.balazs.95 (#345) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Idő... az kell még bőven , mindig lehet jobb beállítást találni, illetve más tárgyakhoz más-más beállítás kelhet, más műanyaggal megint ez a helyzet, pénzben ,nos lassan most érek az 1. tekercs ABS végre ~10K volt, plusz áram stb, most hogy belőttem az ABS-hez a gépet, megjön a PLA-m nah ott nagyjából "kezdődik megint előröl "

[ Szerkesztve ]

(#347) sz.balazs.95 válasza nézzbe (#346) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

szóval sok macera, de végeredményben megéri a dolgot. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#348) Den válasza sz.balazs.95 (#345) üzenetére


Den
veterán

Nekem kb egyharmad tekercs pla ment el mire azt a minőséget hozta amit vártam, de még van mit reszelni, mert több apró, kapcsolódó darabból álló dolgot mét nem sikerült úgy nyomtatni hogy az elemek mozogjanak. Abs-el nagyjából 10 méter elnyomtatása után ott vagyok, hogy ha ennél jobb már nem lesz, akkor is bőven jó, de azért még kicsit kísérletezek.

Pla-val kezdj, sokkal egyszerűbb vele nyomtatni, és szebb lesz a felület. Másik javaslat, hogy ne kínlódj a slicerrel, akkor sem ha a gyártó azt ajánlja. Nekem évekkel rövidítette meg az életemet, pláne, hogy a gyári ini a létező legrosszabb beállításokat tartalmazta. Kezd cura-val, sokkal jobb, áttekinthetőbb, laikusnak is érthető kezelőfelűlete van, és sokkal jobb kódot generál.

www.simson4t.hu

(#349) nézzbe válasza Den (#348) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Bizony a cura hatalmas előrelépés a silcer után , de valahol csak el kellet kezdni :)

(#350) Ptech válasza nézzbe (#333) üzenetére


Ptech
őstag

Nekem a lézer csak innen jutott eszembe, össze akartam rakni egy ilyet aztán gondoltam majd rakok rá egy z tengelyt is, és 3d nyomtatóként is mehet. De aztán meggondoltam magam. Egy 3d nyomtatóból könnyebb lézergravírt csinálni, mint visszafele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.