Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) adatfalo válasza atis0313 (#1500) üzenetére


adatfalo
senior tag

Milyen filament-et használsz? Azoknak vannak megadva gyári értékek, de azt se kell mindig készpénznek venni, valószínűleg a 3dee-ben azért mondták a 205 fokot mert az egy középérték, én viszont alacsonynak tippelem. Ezért is volna érdemes kísérletezgetni, ha rá is megy pár napod , utána meghálálja.

www.adatfalodesign.hu

(#1502) atis0313 válasza adatfalo (#1501) üzenetére


atis0313
csendes tag

A bq gyári filamentjét használom. A dobozán az van, hogy 220 C. Akkor lehet tényleg kevés a hő? Próbálkozom ma mindenképpen, aztán ha kérdésem van kérdezek még ha nem baj. Köszönöm!

(#1503) ProfBako válasza atis0313 (#1502) üzenetére


ProfBako
tag

Az is lehet hogy rosszul mutatja a hőmérsékletet, kezdj el nyomtatni pl egy csövet és közben tekergesd lentebb vagy fentebb a hőmérsékletet. kb 5mm-ként 5 fokonként jelöld meg a tárgyat abból meglátod melyik hőmérséklet van a legközelebb a jóhoz. Aztán finomítsd 1 fokonként.

(#1504) adatfalo válasza atis0313 (#1502) üzenetére


adatfalo
senior tag

Ha lehet tekergetni a hőmérséjletet, akkor az a legjobb megoldás, amit a kollega mondott. Én egyébként a bq filamentet 225 fokon nyomtatom, próbáltam már 220-on is, de az én gépem 70 fokos tálcával, jobban szereti a magasabb hőt.

www.adatfalodesign.hu

(#1505) atis0313 válasza adatfalo (#1504) üzenetére


atis0313
csendes tag

Nekem sajna nem fűtött a tálcám. :(

(#1506) atis0313 válasza ProfBako (#1503) üzenetére


atis0313
csendes tag

Köszi a tippet.

(#1507) HUfantom válasza atis0313 (#1506) üzenetére


HUfantom
őstag

Esetleg nézd meg mennyire nehéz hozzárakni egy olyan tálcát ami már fűthető is
Én nemrég építettem be egyet és új világok nyíltak előttem....

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1508) adatfalo válasza atis0313 (#1505) üzenetére


adatfalo
senior tag

Az azért szép, hogy potom fél misiért olyan nyomtatót vágnak az emberhez aminek még a tálcája se fűthető... Hogy beszéltek rá, pont erre a termékre? Érdemes lesz akkor összebarkácsolni egy nagyobb táp közbeiktatásával azt a bizonyos fűthető tálcát.

www.adatfalodesign.hu

(#1509) atis0313


atis0313
csendes tag

Megnézzük. :)
Most az a legújabb, hogy az első egy-két rétegnél nem jön ki semmi anyag, csak utána.
Illetve 39%-nál megáll, majd ha rányomok az egyébként pause gombra, akkor folytatja.

[ Szerkesztve ]

(#1510) atis0313 válasza adatfalo (#1508) üzenetére


atis0313
csendes tag

Úgy tűnik, hogy nem a megfelelő embereket kérdeztem meg...
Az ilyen barkácsoláshoz gondolom azért jobban kellene érteni hozzá.
Ki csinálja meg ezt nekem Debrecenben? Jó lenne ha lenne itt valaki aki helyre tudna tenni több
dolgot ebben az ügyben.

(#1511) Zsolt74 válasza adatfalo (#1508) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nem kell hozzá tápegység, elég egy 230V-os szilikon fűtőlap, szilárdtest relével.
Így sokkal olcsóbb és egyszerűbb.

Zsolt

(#1512) atis0313 válasza adatfalo (#1508) üzenetére


atis0313
csendes tag

Kérdés!
Esetleg lehetőségünk lenne becserélni a 3Dee-ben a Witboxot egy Zortrax M200-as nyomtatóra. Azzal jobban járnánk? Annak már fűtött a tálcája, ABS-t nyomtat és úgy hallottam, hogy azzal sokkal szebb felület érhető el. Vélemény?

(#1513) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Stl fájlokat mivel lehet könnyen vágni?

4 db x y z síkú vágásról lenne szó.

(#1514) adatfalo válasza atis0313 (#1509) üzenetére


adatfalo
senior tag

Ez jelenthet pár dolgot, vagy eltömődött egy picit a nut, vagy elő kéne melegíteni alapból a fejet, hogy ne a nyomtatás kezdetekor próbálja elérni a kellő hőmérsékletet (folyáshatárt), mert valószínű csak az alatt a pár rétegnyi idő alatt melegszik fel eléggé.
A 39%-nál megállós dolognál valószínűleg a gcode-ban lehet valami, ami pedig a modell hibára is visszavezethető akár(de látatlanba nehéz megmondani).

Az, hogy érdemesebb-e még a mostani gépnél is egy 100k-val drágábbat venni, nem tudom megmondani, ha csak azt nézzük, hogy jól járnál-e azzal, hogy fűthető a tálca, akkor igen, de ugyan ezt el tudod érni kevesebb mint 100 ezerből a mostani gépednél is, csak ahhoz saját magadnak kell buherálni.
De én azt tudom mondani, hogy egy ilyen gép használatánál, kb bármikor előfordulhat, hogy az eltömődött extrudert szét kell kapnod és ki kell tisztítanod, és minél jobban ismered a géped felépítését, működési mechanizmusát annál könnyebben rájössz, hogy mi lehet az éppen aktuális probléma forrása.
Döntsd el, hogy melyik utat választod.

www.adatfalodesign.hu

(#1515) adatfalo válasza DrojDtroll (#1513) üzenetére


adatfalo
senior tag

Az stl ugye a lehető legbutább formátum, egy pontnak 3 koordinátáját és azok normál vektorait tartalmazza, ami annyit tesz, hogy amilyen buta, olyan nehezen kezelik a programok is (kiexportalni már egy 20 évvel ezelőtti CAD program is ki tudta, de .STL-t kezelni és módosítani nehézkes bármilyen ultramodern programban is).

Boolean műveletet használva próbálkozhatsz bármelyik általad preferált programban (én a 3DS Max-ot preferálom, de Rhino se rossz ehhez), leginkább a számítógép erőforrása szab határt, hogy hány háromszögből álló objektumot tudsz majd felvagdosni. Ha már küzködik vele a gép,a akkor vagy kifagy vagy láthatóan fals eredményt fogsz kapni, ezzel sajna nincs mit tenni, ha tudsz használj "okosabb" formátumot.

www.adatfalodesign.hu

(#1516) DrojDtroll válasza adatfalo (#1515) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Sajnos nem lehet okosabb formátumot használni, mert előre elkészített modellel kell dolgoznom.

Netfabb Basic-et jól lehet használni ilyen célra, csak kellene valami alternatíva mert 200mb-os stl szabdalásakor kifagy.

(#1517) adatfalo válasza DrojDtroll (#1516) üzenetére


adatfalo
senior tag

FreeCAD, Blender, MeshMixer (esetleg SketchUp) ezekkel próbálkoznék, ha az ingyenes vonalat akarnám követni. De mondom, én a 3DS Max-al és a Rhino-val értem el eddig a legjobb eredményeket. De a 200mb-os stl már szerintem azokban is igencsak necces.

www.adatfalodesign.hu

(#1518) DrojDtroll válasza adatfalo (#1517) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ha mondjuk nem kellene, hogy ilyen részletes legyenek ezek a modellek akkor mivel tudom a méretüket lecsökkenteni?

Jó volna valami automatizálható megoldás, de a kézi dolognak is nagyon örülnék.

(#1519) adatfalo válasza DrojDtroll (#1518) üzenetére


adatfalo
senior tag

3DS MAX-ban az Optimize vagy a ProOptimizer nevű modifier az amivel lehet csökkenteni a vertex/polygon számot.

www.adatfalodesign.hu

(#1520) DrojDtroll válasza adatfalo (#1519) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszönöm szépen :)

(#1521) PNP válasza DrojDtroll (#1487) üzenetére


PNP
őstag

Honnan veszed?
Van egy tekercs fehérem, nagyon jók a tapasztalatok vele, de a forgalmazó megszűnt/átalakult/elérhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#1522) DrojDtroll válasza PNP (#1521) üzenetére


DrojDtroll
addikt

FREEDEE Az iskola innen szerezte be az alapanyagot, de most a webshopjukban nem találom.

(#1523) atis0313 válasza adatfalo (#1515) üzenetére


atis0313
csendes tag

A 3D modellt érdemesebb nem stl formátumban elmenteni, mert az butább? Milyen más formátumban lehet még, amiket kezelni tudnak a nyomtatók szoftverei és jobb?

(#1524) layerke válasza atis0313 (#1523) üzenetére


layerke
aktív tag

Nincs más, .obj-ből még tudnak dolgozni, de szintén buta. Ha valaki magának tervez valamit, akkor az adott program formátumába el kell menteni, meg .stl-be is és akkor tudod nyomtatni is, meg az eredetivel változtatni is és újramenteni a változást.

(#1525) DrojDtroll válasza layerke (#1524) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Én csak azt nem értem amikor valaki feltesz pl thingiverse-re 5db tárgyat egy stl file-ban.

(#1526) atis0313 válasza layerke (#1524) üzenetére


atis0313
csendes tag

Értem :D

(#1527) adatfalo válasza DrojDtroll (#1525) üzenetére


adatfalo
senior tag

És az miért baj ha egy file-ban van 5 objektum? Gondolom "tálca készen" töltötte fel, neked csak a szeletelő progiba kell megnyitnod, ha meg esetleg nincs szükséged minden modellre, akkor a legegyszerűbb 3d modellezős programmal is el tudod távolítani és újra ki tudod menteni a számodra kellő elemeket.

www.adatfalodesign.hu

(#1528) consono válasza adatfalo (#1527) üzenetére


consono
nagyúr

OK, de ha már megosztja amit csinált, neki is, meg mindenki másnak egyszerűbb lenne ha egyesével tenné, nem?

"In God we trust. All others must bring data"

(#1529) adatfalo válasza consono (#1528) üzenetére


adatfalo
senior tag

Nem tudom, vannak az életben nagyobb problémák is, minthogy 4-el többet kell-e kattintanom egy 3d modellért vagy sem :D

Ő spórolt 4 kiexportálás és 4 feltöltésnyi kattintást és időt, én meg köszönöm, hogy egyáltalán megosztotta a modelljét és örülök, hogy akármilyen formában is de le tudom tölteni.

www.adatfalodesign.hu

(#1530) DrojDtroll válasza adatfalo (#1527) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nem szeretek több dolgot a tálcára pakolni. 1 nyomtatás = 1 elem. Kevesebb a hibalehetőség. Szebb a nyomat.

(#1531) PNP


PNP
őstag

Herz ABS már megint elakadt, éjszakai nyomtatás során kb. 3 órán keresztül csak fűtött. Nozzle teljesen eltömődött, és már nincs több. Tudja valaki, hol lehet itthon kapni E3D V6-hoz? :(((

(#1532) idavid84 válasza PNP (#1531) üzenetére


idavid84
csendes újonc

Nem tudod kipucolni acetonnal meg öngyújtóval? Én azt szoktam, hogy 10 percet áztatom acetonba, akkor megprobálom kibányászni, utánna öngyujtóval felmelegitem és egy fogpiszkálóval kiszedem az abs-t. utánna megint 10 perc aceton végső tisztitás fogpiszkálóval, és olyan apró kefével meg acetonnal amit a fogközök tisztitásához lehet venni. majd egy gombostűvel a 0,3 és a 0,4mm-es fúvókát is ki tudod pucolni. én még extraként kivül is le szoktam pucolni dremel pici réz kefével alacsony fordulaton. olyan lesz mint az új. De csak öngyújtóval is ki lehet annyira pucolni hogy használhasd megint.

Ha túl könnyű, akkor nem kihívás!

(#1533) PNP válasza idavid84 (#1532) üzenetére


PNP
őstag

Acetonban áztatom épp, de mindjárt próbálom, amit írtál.

(#1534) Kiglerx válasza PNP (#1533) üzenetére


Kiglerx
tag

Amit még meg lehet próbálni az a gitárhúz a pucoláshoz. Melegíted a fejet és próbálod áttolni rajta a húrt.

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#1535) idavid84 válasza PNP (#1533) üzenetére


idavid84
csendes újonc

Nem tudom, hogy eredeti e3d vagy klón, de szerintem neked is ilyen fej kell mint amit én rendeltem.
[link]
Nekem kb 3 hét alatt meg szokott jönni, és sose volt gond a vámon, túl pici és olcsó :K

Ha túl könnyű, akkor nem kihívás!

(#1536) PNP válasza idavid84 (#1535) üzenetére


PNP
őstag

E3D V6 klón. Köszi, szoktam aliról, ebayről rendelni, csak azt hittem van még itthon tartalék, de most rendeltem a linkről. Kitisztítottam acetonnal két nozzle-t, de van egy harmadik, amiben PLA van, azzal egyelőre nem tudok mit kezdeni. Meg legjobban az zavar, hogy nem tudom mitől állt meg a nyomtatás, az előző esetben volt egy hurok a filament dobon, és nem tudta behúzni az extruder, most ilyesmi nem volt.

(#1537) idavid84 válasza PNP (#1536) üzenetére


idavid84
csendes újonc

Elvileg a pla-t is ki tudod "folyatni" öngyujtóval.

Ha túl könnyű, akkor nem kihívás!

(#1538) Zsolt74 válasza PNP (#1536) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Én vörös izzásig szoktam a fúvókát melegíteni (gázlánggal), mert akkor minden kiég belőle.
Utána meg egy fogpiszkálóval kitisztítom belőle a benne maradt minimális kormot.

Teflon cső van benne a fúvókánál a rozsdamentes csőben?(egy kicsi talán 10 mm-e darabka)
Mert amelyiknél nincs az könnyebben eldugul mikor visszahúzza a szálat.(tapasztalatból tudom).

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#1539) PNP válasza Zsolt74 (#1538) üzenetére


PNP
őstag

Ez nem a tefloncsöves változat. A visszahúzást minimálisra vettem, pont emiatt.

(#1540) Zsolt74 válasza PNP (#1539) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Akkor azért sült bele.
Nekem is pillanatok alatt eldugult az a fajta, a teflon csövesek viszont nagyon ritkán szoktak eldugulni.
Szerintem vegyél hozzá egy ilyesmit, ennél láthatod hogy a fűtött részéhez is teflon csövet kell rakni.
Különben sokat fogsz szenvedni vele.
Amíg a saját bőrömön nem tapasztaltam addig én se gondoltam volna hogy egy ilyen apróság miatt ennyit lehet vele szívni.

[link]

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#1541) PNP válasza Zsolt74 (#1540) üzenetére


PNP
őstag

Ilyenem van, de nem raktam be, mert rövid :(
Szerintem bowdenes hotendhez való, bár lehet, hogy az enyémben is működne.

(#1542) idavid84


idavid84
csendes újonc

Terveztem egy új komplett x/z szettet. Vélemények, meglátások, kritikák? Mindent szivessen veszek :)




[ Szerkesztve ]

Ha túl könnyű, akkor nem kihívás!

(#1543) layerke válasza idavid84 (#1542) üzenetére


layerke
aktív tag

A fej szánján ezt a nyomtatott csapágyas kivitelt nem értem, nem jobb a lineáris golyós csapágy? Amúgy nekem nagyon tetszik, szép és kompakt. Látványosak az alkatrészek, kicsit itt-ott vastagnak tűnik, de tényleg szép. Irigylem a tervező szoftver kezelői tudásodat. :C :R

(#1544) idavid84 válasza layerke (#1543) üzenetére


idavid84
csendes újonc

Ez most csak teszt, mert elvileg sokkal halkabb. és pontosabb mint a kínai golyós, de kopik is. Viszont csak a csapágy a tengely nem. ha havonta kell is nyomtatni egy garnitúrát az is csak 3db ay x -re 3db az y-ra. ami kb 60gramm (ami kb 400Ft) de szerintem tovább is jó. A vastag részek többnyire a süllyesztések miatt kellenek, meg prototipus, igy nem akarom alulméretezni :) Sketchupban rajzoltam, még így is van mit tanulnom, de köszi :)

Meg persze hozzá tartozik, hogy pár alkatrészt nem én rajzoltam, csak módosítottam, de azokat is lehet újratervezem.
A venti: [link]
a fej tartó: [link]
a csapágy: [link]

a többi az saját, ezek meg csak mert igy gyorsabb volt mint méregetni meg rajzolni, bár mindegyiken kellett picit javítani. a ventit remixeltem, az fent is van a Thingevers-en

[ Szerkesztve ]

Ha túl könnyű, akkor nem kihívás!

(#1545) PNP válasza idavid84 (#1542) üzenetére


PNP
őstag

A hűtő nem nyúlik be nagyon hátra? Nálam (P3Steel) szerintem akadna a vázba.

(#1546) idavid84 válasza PNP (#1545) üzenetére


idavid84
csendes újonc

Nekem is beleérne, de nem megy el odáig. Majd ha felszereltem, akkor csinálok képeket, csak még most is nyomtatok alkatrészeket hozzá.

Azért akartam hátra felszerelni, mert így jobban ki van egyensúlyozva és nem előre dől. Na és persze mert így nem takarja ki a fejet és jobban látni ahogy nyomtat. :)

Más: A formában meg nem csak azért vannak az ívek hogy szebb legyen, hanem hogy anyagot spóroljak. még a venti felfogatását is át kellene rajzolni, és úgy lehetne még pár grammot lefaragni

[ Szerkesztve ]

Ha túl könnyű, akkor nem kihívás!

(#1547) Zsolt74 válasza idavid84 (#1542) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Tudsz venni bele IGUS műanyag csapágyat, mert az bírja, és nagyon halk.
Vagy bronz csúszó csapágy is jó hozzá mint ami az Ultimaker 2-ben van.
Mind a kettő jobb mint a kínai golyós csapágyak.

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#1548) idavid84 válasza Zsolt74 (#1547) üzenetére


idavid84
csendes újonc

Igen, mindkettő jó, és még árban is ok, de a lényeg az lenne, hogy ne kelljen megvenni, ha meg lehet csinálni. Fogok nyomtatni nylon filamentel is, meg HIPS, PMMA, POM [link] műanyaggal is.

Valamelyik biztos jó lesz. Bár egy hete használok 1DB ABS csapágyat az Y tengelyen, és eddig ok. Monjuk ha mind a 3 az akkor tudok igazán következtetni.

Ha túl könnyű, akkor nem kihívás!

(#1549) PNP válasza Zsolt74 (#1547) üzenetére


PNP
őstag

IGUS-t szoktak hamisítani, vagy annyira rétegcucc, hogy bármelyik ebay-es terméket megvehetem, eredetit küldenek?

(#1550) Zsolt74 válasza idavid84 (#1548) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Van az IGUS-nak nyomtatószála is.

[link]

Zsolt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.