Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) szalámissüti


szalámissüti
tag

Megérkezett minden szükséges alkatrész, a héten veszek egy tápot, és megmozgatjuk a gépet. Remélhetőleg nem lesz nagy gond, bár kézzel mozgatva nem volt hiba, de ki tudja :)

Majd teszek fel képeket, esetleg videót is.

[ Szerkesztve ]

(#552) Zsolt74 válasza Ptech (#550) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A Lomex-ben kapsz olcsón ventilátor-t és még válogathatsz is, mert vannak különböző sebességűek..

Zsolt

(#553) lord.lakli válasza szalámissüti (#551) üzenetére


lord.lakli
őstag

Mindenképpen jöhetnek képek, videó octopus áldozatairól

(#554) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Megvenni, vagy kinyomtatni olcsóbb egy legó szettet? :F

(#555) szalámissüti válasza DrojDtroll (#554) üzenetére


szalámissüti
tag

Megvenni. Kinyomtatni nem nagyon tudod, minőségre a legó sokkal jobb.

(#556) Heimdallr75 válasza szalámissüti (#551) üzenetére


Heimdallr75
őstag

végre , végre :D lássuk, lássuk...

الغريبة في هذا الكوكب

(#557) DrojDtroll válasza szalámissüti (#555) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Gondolom hamarabb törne...

Rosszul gondolom?

(#558) szalámissüti válasza DrojDtroll (#557) üzenetére


szalámissüti
tag

Igen. Meg szerintem a méretpontossága sem lenne az igazi, és az a legonál számít. És ha ki is tudod számolni a megfelelő illesztési túlfedést, akkor is szerintem kb a nyomtatott darabok fele használhatatlan lenne. De ha megpróbálod, akkor egy beszámolót dobj fel légy szíves :D

(#559) DrojDtroll válasza szalámissüti (#558) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Először legyen 3d nyomtatóm, aztán megpróbálom.

Menyibe fáj egy olcsóbb darab?

(#560) sz.balazs.95 válasza DrojDtroll (#559) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

hát, csak olyan 6-700 milla. ;]

na jó nem, 2-300 körül már tök jó darabokat adnak.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#561) Den válasza DrojDtroll (#557) üzenetére


Den
veterán

Nem a töréa a gond, hanem a pontosság és a felületi minőség, ami miatt nem úgy fognak összeragadni a kockák ahogy kellene. És kinézetre meg sen közelíti az igazit.

www.simson4t.hu

(#562) DrojDtroll válasza sz.balazs.95 (#560) üzenetére


DrojDtroll
addikt

az nem is olyan drága 500 k körül számítottam.

(#563) szalámissüti válasza DrojDtroll (#562) üzenetére


szalámissüti
tag

Ez a géptől függ. Ha ráérsz a vásárlással, akkor várd meg az enyémet nézegesd a kickstarteres projekteket, most van egy jó, FLUX néven.

(#564) sz.balazs.95 válasza DrojDtroll (#562) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

annyiért is lehet venni. :DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#565) DrojDtroll válasza sz.balazs.95 (#564) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Majd ha már dolgozni fogok akkor megengedhetem majd magamnak, de az még sok idő.. :)

(#566) DrojDtroll válasza Den (#561) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Rájöttem, hogy nem kell kreatív játékot csinálni, mint pl a legó ahhoz, hogy nagyszerűen töltsem az időmet, ha már van egy 3d nyomtatóm.

(#567) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Itt van a Kossel első nyomtatása.

[link]

Zsolt

(#568) Ptech válasza Zsolt74 (#567) üzenetére


Ptech
őstag

Príma, van kép esetleg a végeredményről? Milyen szoftvert használsz?

(#569) Zsolt74 válasza Ptech (#568) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Erről a nyomtatásról nincsen képem, de a Hobby CNC fórumra felraktam a tegnap esti nyomtatásaimat.
Ide sajnos a telefonomról nem enged képet feltenni mert a linket nem tudom beilleszteni.
De este majd rakok fel ide is képeket.

Zsolt

(#570) Heimdallr75 válasza szalámissüti (#551) üzenetére


Heimdallr75
őstag

mindjárt hétvége:) lássuk azokat a képeket :R

الغريبة في هذا الكوكب

(#571) Zsolt74 válasza Ptech (#568) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Itt van kép.

Zsolt

(#572) Ptech válasza Zsolt74 (#571) üzenetére


Ptech
őstag

Szép lett, gratula! Nekem akadtak gondjaim a kalibrálással, a hétvégén szerintem nekiugrom mégegyszer az egésznek. Te milyen útmutató alapján lőtted be a gépet?

(#573) Zsolt74 válasza Ptech (#572) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Segítséggel kalibráltam.
RCH663 segített benne.
De most épp eldugult a nyomtatófejem, a fúvókát már kitisztítottam de valószínűleg feljebb van a dugulás, ezért megint szedhetem szét.
Alig tudom most kézzel tolni bele a szálat, pedig régebben ez simán könnyen ment.
Kevés volt a hűtés neki,ezért nagy eséllyel nem csak a fejben olvadt meg a szál.
A kalibrálás még nem teljesen jó, még kell rajta finomítanom egy kicsit.
Még mindig kupolát nyomtat, mert a széle felé közelebb kerül a fej az asztalhoz,van benne legalább 0.1-0.2mm.

Zsolt

(#574) Zsolt74 válasza Ptech (#572) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A békán látszik egy kis szálhiány ,ez valószínűleg már a dugulás hatása miatt van.
Az utána nyomtatott béka még szálhiányosabb lett, egyre rosszabbul jön a szál.

Zsolt

(#575) Ptech válasza Zsolt74 (#573) üzenetére


Ptech
őstag

Én is sokat szenvedtem a kalibrálással, de mostanára sikerült oda eljutnom, hogy elég kb mm pontossággal beállítani mindent, a többit megcsinálja az autolevel probe. Amire tényleg oda kell figyelni az az extuder és a szonda végálláskapcsolójának nyomáspontja közti út, de azon kívül szinte mindent megold.

Gondolom a méréseket EEPROM-ban tárolja, amit ugyan a kalibrálás elején érdemes kikapcsolni Marlinban, hogy ne kelljen folyamatosan M502 és M500 gcode-ot nyomogatni, de ha megvan a kalibrálás jó visszakapcsolni :)

Épp egy modellrakéta aljátja nyomtat a gép, rakok fel képeket ha kész van vele.

mod: ahogy látom az extrudered egy kínai J-head, hallottam hogy ott lehetnek ilyen gondok.

[ Szerkesztve ]

(#576) Ptech


Ptech
őstag

Amúgy csak én látom így, vagy a Slic3r-nek elég kezdetleges a toolpath generálása? Rengeteg felesleges utazást csinál, ahelyett hogy nyomtatna..

(#577) consono válasza Ptech (#576) üzenetére


consono
nagyúr

Többen is mondták már itt, hogy a slic3r nem tökéletes, utoljára talán a Cura-t ajánlották...

"In God we trust. All others must bring data"

(#578) Ptech válasza consono (#577) üzenetére


Ptech
őstag

A Cura-t próbáltam, valamiért sajnos fagyogat. Az első fagyás azt hiszem akkor volt amikor úgy próbáltam meg nyomtatni vele hogy a Pronterface össze volt kapcsolva a nyomtatóval, azóta újra is raktam, de még így is fura dolgokat csinál.
Ha Layer View-re mennék akkor azonnal lefagy, ha viszont nyomtatok vele valamit akkor csak az első réteget csinálja meg. :F

(#579) Zsolt74 válasza Ptech (#575) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Kipróbáltam a HIPS szálat.
Ennek nem nagyon kell a fejet hűteni, ezért nagyon szépen nyomtat vele.
A PLA- hoz viszont kevés a 30mm-es ventilátorom,ezért akadt el a szál a fejben.
Itt egy kép HIPS-el nyomtatva a 40X40-es kalibráló kocka 100mm/sec sebességgel.

Zsolt

(#580) Zsolt74 válasza Ptech (#575) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nekem nincsen auto kalibrálás mert nem volt jó hozzá a proximity szenzor amit vettem hozzá.
Én SD kártyáról nyomtatok, mert akkor nem kell hozzá hogy a számítógép órákon át menjen miatta.
Nekem a Pronterface szórakozott valamelyik nap, a fél békát is így sikerült csinálni.

Zsolt

(#581) Den válasza Ptech (#576) üzenetére


Den
veterán

A slic3r borzalmas kódot generál és a sok össze-vissza ugrálástól nagyon rossz a felületi minőség. Cura annyival jobb hogy az hihetetlen. Nagyon jó útvonalat generál, a körvonalakat folyamatos szállal nyomtaja, az átállásokat körvonalon belül csinálja, ez is javítja a minőséget. Én repetier host-ban használom, de nem abból nyomtatom, hanem a gcode-ot feltöltöm a rapberi pi-on futó octo print-re, és tökéletesen fagyás nélkül végigmegy. Slic3r-rel nem érdemes szenvedni.

www.simson4t.hu

(#582) nézzbe válasza Den (#581) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Érdekes nálam van hogy a CURA csinálja olyan elképesztően bonyolultra hogy öröm nézni igaz gépen még nem látni de mikor elkezdi kinyomtatni olyan össze-vissza módon csinálja hogy nemigaz, slic3r jobb volt néha ilyen szempontból .

(#583) Ptech


Ptech
őstag

A műanyag szál amit eddig használtam elfogyott. Viszont akadt vele olyan gond, hogy megszívta egy kicsit magát nevességgel, ezért buborékokat produkált. A mostani teljes kábeldob viszont kap egy ilyet.
Kényelmesen belefér, nem is szorul, nem is lötyög, és még csoki is volt benne :)
Annyi hely meg pont marad középen hogy egy kis silica gel befér, az meg magába szívja a maradék nedvességet.

(#584) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Eladom a Prusa I3 nyomtatómat.
Az ára 100000Ft.

Zsolt

(#585) nézzbe válasza Zsolt74 (#584) üzenetére


nézzbe
aktív tag

UP :)

(#586) lord.lakli válasza Zsolt74 (#584) üzenetére


lord.lakli
őstag

Miért válsz meg tőle, ha nem titok?

(#587) Zsolt74 válasza lord.lakli (#586) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Szia.
Azért adom el mert elkészűlt az új Kossel nyomtatóm, így ez feleslegessé vált.

Zsolt.

Zsolt

(#588) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Egy jó példa a gyakorlati használatra. AWi hegesztőgép gázcsatlakozó módosítása miatt a gyári helyére nem fért volna oda az 1/4-es csatlakozó így aztán nekem kellet megoldani, persze mindezt otthon saját erőből...
Egy vállveregetést azért kaphattam volna érte :((( ... pláne hogy 3 gépre kellet..

[ Szerkesztve ]

(#589) Chaser


Chaser
titán

Melyik az a nyomtató amivel már lehet munkákat is vállalni? tehát dolgozzon minél szebben, sebesség most nem releváns. Csak olyan érdekes ami készre szerelt, nincs időm legozni sajnos. Bruttó 2-400k körül gondoltam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#590) Ptech válasza nézzbe (#588) üzenetére


Ptech
őstag

Ki kellett volna számláznod előre :D

(#591) Ptech válasza Chaser (#589) üzenetére


Ptech
őstag

Nem a készre szereléssel van a gond, azt egyszer kell megcsinálni és kész. Ami macera és sok időt visz el az a kalibrálás, azt viszont nem nagyon fogod megúszni.

(#592) Den válasza Ptech (#591) üzenetére


Den
veterán

A kalibrálás gondolom deltáknál macerásabb. Normál elrendezésnél annyira nem vészes.

www.simson4t.hu

(#593) Den válasza nézzbe (#582) üzenetére


Den
veterán

Nálam egyelőre ezen a téren teljesen pozitív. Most folyamatosan abs-el nyomtatok és szinte pla minőséget hozza, és eddig minden munkánál nagyon jó útvonalat tervezett, ha van időm, nézem a gcode visualizerben hogy hogy mozog nyomtatás közben, és nagyon racionálisan csinálja. Ami a slicerben jobb volt az a kitöltés mintázata, és hogy a flow ratet külön lehetett állítani a körvonalra és a kitöltésre, így a kitöltésre fel lehetett húzni 150 százalékra, hogy jó vastag hurkát nyomjon, ami a méhsejt kitöltéssel kis kitöltési százalékkal is masszív szerkezetet adott. Cura-nál nincs méhsejt, csak rács, amit sokkal gyorsabban nyomtat, de sűrűbbre kell venni a kellő szilárdsághoz, és a flow rate-ben kompromisszumot kell kötni, mert csak egyféle van. Az ami a legszebb felületet adja, túl gyenge szerkezetet ad rácsos kitöltésnél, olyan mint a pókháló, ha feljebb húzod akkor belül nő a szilárdság de romlik a felület. Ezzel együtt, most 120 százalékra állítva jó kompromisszumot ad.

www.simson4t.hu

(#594) Zsolt74 válasza Den (#592) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A sima nyomtatóknál egyszerű a kalibrálás, a deltáknál viszont elég nehéz jól bekalibrálni, mert itt szoftveresen is be kell állítani, nem csak manuálisan az asztalt állítva.
Pl egy Prusa I3-at 15-20 perc alatt be lehet állítani.
Egy deltával akár napokig lehet játszani mire tökéletes lesz.

Zsolt

(#595) Den válasza nézzbe (#588) üzenetére


Den
veterán

Jó lett. Én most egy (két) prizmát nyomtattam főtengely méréshez, és egy egyedi szívócsövön dolgozom egy robogóhoz, de az nagyon fogós mert a tér több díkjában is el van forgatva, meg hajlítva, és úgy kéne kihozni, hogy a karbi függőlegesen álljon. Lehet hogy több darabból lesz.

Milyen ragsztóval lehet abs-t ragsztani? Erősen.

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#596) Zsolt74 válasza Den (#595) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A pillanatragasztó tökéletesen ragasztja, de a kétkomponensű is biztosan jó hozzá.
Vagy acetonnal feloldod mindkét ragasztandó felületet, majd összeilleszted.

Zsolt

(#597) Ptech válasza Den (#592) üzenetére


Ptech
őstag

Oké, csak azt mondom hogy összeszerelt nyomtató 200-400k sávban ami azonnal eladható minőségű tárgyat gyárt szerintem nem elég nehéz találni, még akkor is ha a deltákat kizárjuk.

(#598) Ptech válasza Den (#595) üzenetére


Ptech
őstag

Próbáld meg modellboltban a műanyagragasztót. Csak kevés kell belőle, de nagyon jól feloldja az ABS-t és összegyógyulnak tőle az alkatrészek.

(#599) nézzbe válasza Ptech (#590) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Majd behajtom valamilyen formában:DD

(#600) Chaser válasza Ptech (#591) üzenetére


Chaser
titán

Ok, ha jó esetben este reggelizek sztem azzal mindent elmondtam:) Ha lenne időm utánanéznék mik a lehetőségek, de nincs. Ezért várnék tippeket hogy mit, legalább szűkülne a kör. Beszerz hely országon belül bárhol, de nem bánnám ha Bács vagy Pest megyén belül lenne esetleges garis gond miatt későbbiekben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.