Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Den válasza szalámissüti (#186) üzenetére


Den
veterán

Na, kipróbáltam a beállításokat amit javasoltál, és csoda történt :). A perimeternél a gyári ini-ben 170% volt beállítva, ezt egy bátor húzással levettem 100-ra, a kitöltésnél 180% ezt levettem 150-re. Nem tudom gyárilag miért volt így feltolva, de az átállítás után annyival javult a minőség, mintha nem is ugyanaz a nyomtató csinálta volna. Köszönöm a tippet, baromi sokat dobott a minőségek, a szögletes részek szögletesek, a kerekek kerekek, eltűnt a rétegek esetlegessége, kitütremkedése...

www.simson4t.hu

(#202) Den válasza Den (#201) üzenetére


Den
veterán

Észrevétel octopi-al kapcsolatban. Mikor befejezi a munkát az asztalt haza küldi, de repetierből nyomtatva x és y tengelyen is nullára áll, most viszont y tengelyen csak félútig vezérli az asztalt, és ami fontosabb, bekapcsolva hagyja az asztal fűtést.

Arra tippelek, az lehet a gond, hogy a g-codeot a repetierben a g-code viewer ablakban mentettem, de lehet hogy save job-bal kéne menteni, akkor tenné bele a kódba a teljes hazaküldést, és az asztal kikapcsolást.

www.simson4t.hu

(#203) szalámissüti válasza Den (#201) üzenetére


szalámissüti
tag

Na, ennek örülök. Minél lejjebb veszed, annál pontosabb, és lassabb lesz. (meg ha nagyon leveszed, akkor a sebességeket is le kell venni, és akkor a hőfokokkal is kell játszani) Amúgy ma belefutottam egy hibába... A HIPS nem tapad le a hajlakkra, amit használok :( tisztára elszomorodtam tőle. Úgyhog ymarad az ABS, meg a PLA/PVA

(#204) Den válasza szalámissüti (#203) üzenetére


Den
veterán

Használj mefixet. Nem fog felválni, csak kalkulálj vele hogy le kell majd csiszolni a darab alját, mert annyira hozzáragad :)

www.simson4t.hu

(#205) RCH663 válasza szalámissüti (#203) üzenetére


RCH663
aktív tag

a: aceton víz cukor limonádéval lekenni az üveglapot, de előtte acetonnal zsirtalanítani.

b: Kapton szalagot veszel, azzal szépen leragasztod az üveglapot. Ha megsérted, újra ragasztod. Kaptonból a kínai utánzat "sárgacellux" nem jó. Rendes kaptont vegyél, meghálálja, és nem fogy nagyon, mert ha vigyázol a felválasztással, akor nem s fogy nagyon

http://www.inter-tech.hu/index.php?route=product/product&product_id=322

(#206) Captor válasza RCH663 (#205) üzenetére


Captor
tag

Én ebay-ről rendeltem kapton szalagot, nem tünt színezett celluxnak.

(#207) szalámissüti válasza RCH663 (#205) üzenetére


szalámissüti
tag

Kaptonnal is próbáltam már, azzal se nagyon akart letapadni... De tegnap kitaláltam :D Nyomtatok alá egy réteg ABS-t és annak a tetejére tolom a többit. Kicsit macerásabb, de megoldás :D

(#208) Den válasza szalámissüti (#207) üzenetére


Den
veterán

Akkor nem egyszerűbb az abs acetonban feloldós módszer? Asszem abs-el láttam nem pla-val, hogy egy keveset feloldanak acetonban és rákenik az üvegre.

www.simson4t.hu

(#209) szalámissüti válasza Den (#208) üzenetére


szalámissüti
tag

Igen, de ahhoz kéne aceton, és egy lusta dög vagyok :DDD

(#210) Den válasza szalámissüti (#209) üzenetére


Den
veterán

Asszonynak nincs körömlakk lemosója? :) az általában aceton.

www.simson4t.hu

(#211) Den


Den
veterán

Nagyon le van ülve a topic :)

www.simson4t.hu

(#212) sz.balazs.95 válasza Den (#211) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Mert még nem tudtam venni 3d nyomtatót. ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#213) fuze válasza sz.balazs.95 (#212) üzenetére


fuze
őstag

Én meg nem tudtam még összerakni egyet :D kéne rá cash

adms.hu | UI Designer

(#214) szalámissüti


szalámissüti
tag

Na, akkor törjük meg a pangást egy kicsit. Tegnap nyomtattam ezt a csodát :DD :

Ő az eredeti: Mini Drill Press for Hobby Drill, picit módosítgattam itt-ott, mivel nem volt ekkora menetes száram -vagdosni meg... meh...-, meg még hiányzott ez-az, illetve az alapot optimalizáltam egy kicsit (persze a furatot áthelyezni elfelejtettem).

[ Szerkesztve ]

(#215) heim51 válasza Den (#211) üzenetére


heim51
csendes tag

jómagam még mindig a nyomató kiválasztásánál tartok :D

(#216) ryke1 válasza heim51 (#215) üzenetére


ryke1
tag

Ehez mit szolsz?

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#217) imibogyo válasza ryke1 (#216) üzenetére


imibogyo
veterán

Kérdés, hogy mennyiért és honnan lehet beszerezni? ;)

(#218) heim51 válasza ryke1 (#216) üzenetére


heim51
csendes tag

hát ha nem arany áron mérik, egy link jöhetne, meg egy ár.
amit eddig nézegettem és tetszik az drága (hoby célra), ami jó áron van az meg 10x10x10 maximum.
(hátha van itt is valaki aki kinőtte a gépét, tanulni meg szupr lenne bármi)

[ Szerkesztve ]

(#219) Den válasza heim51 (#218) üzenetére


Den
veterán

Nem biztos, hogy az a 10x10x10 kevés. Az enyém 20x20x20-as, de szerintem eddig még nem nyomtattam olyat ami bármilyen irányban nagyobb lett volna 10 centinél, és eddigi tapasztalataim szerint nem is nagyon érdemes, mert egyrészt minél nagyobb a munkadarab annál jobban vetemedik, másrészt nagyon sokáig tart a nyomtatás.

www.simson4t.hu

(#220) Den válasza szalámissüti (#214) üzenetére


Den
veterán

Hát ez nagyon komoly, gratulálok :). Először azt hittem adapter a nyomtatóra aztán rájöttem, hogy egy különálló, mini oszlopos fúró. Marha jól néz ki.

Menetet nyomtattál már? Kellene egy lendkerék lehúzó 125-ös tzr-hez, de sehol nem találok. Ilyenkor álltalában megtervezem és egy közeli gépműhelyben legyártatom, viszont az drága és hosszadalmas. Ez meg gyorsan kéne, ezért azon agyalok, nyomtatok egyet. Legfeljebb csak egszer használatos lesz.

www.simson4t.hu

(#221) heim51 válasza Den (#219) üzenetére


heim51
csendes tag

mindenképpen szeretnék 10 centi felett nyomtatni, pl egy auto magno keret, ilyesmi, nem a magassága, de úgy érzem a 10 centivel nem lennék kibékülve.

De egyre biztosabban tudom hogy kell ilyen nekem :)

(#222) szalámissüti válasza Den (#220) üzenetére


szalámissüti
tag

Köszi :DD Menettel eddig nem próbálkoztam, de elvileg olyan ~50°-ig lehet szépen nyomtatni dolgokat. Viszont ha van oldható támaszod, akkor ez nem lehet akadály. A problémát inkább abban látom, hogy réteges lesz a menet felszíne, és az első használatkor a rétegek szétjöhetnek.

Szerk:

Az adapterről jut eszembe... A nyomtatót át lehetne esetleg alakítani így cnc gravírozóvá? Mármint egy adapter rá, pici marómotor, meg valami szoftver (elvileg az is ilyen kódot generál)? Vagy ez nagyon elvetemült ötlet? Végül is annyira nem lennének hatalmas csavaróerők egyik irányban sem, és a rögzítést is meg lehetne oldani az asztalhoz...

[ Szerkesztve ]

(#223) imibogyo válasza szalámissüti (#222) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen át lehet. De tényleg csak kicsi marómotor megy rá. Én fordított irányból közelítek, vagyis inkább egy CNC marót építek, amihez majd készül egy nyomtató fej.

(#224) ryke1 válasza heim51 (#218) üzenetére


ryke1
tag

Kossel mini

Egy lengyel arulja: Prusa i3

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#225) Den válasza szalámissüti (#222) üzenetére


Den
veterán

Át lehet alakítani, én is tervezek egy ilyen adaptert, majd egyszer :). Itt egy videó, hogyan oldotta meg egy fickó olyan nyomtatóval mint az enyém http://youtu.be/vuTsg48yBEo

Ez mondjuk egy elég hardcore figura, kismillió dolgot is átépített, én valszeg csak a dremel adaptert fogom megcsinálni.

www.simson4t.hu

(#226) szalámissüti válasza imibogyo (#223) üzenetére


szalámissüti
tag

Köszi :) Ezt is ki fogom próbálni... :)

Den: Ez tényleg nem kispályás... és elég gyors is.

[ Szerkesztve ]

(#227) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Eddig csak olvasgattam a fórumot,de most szeretnék segítséget kérni valakitől,aki vállal bérnyomtatást. (persze nem ingyen gondoltam)
Redőnyalkatrészt szeretnék nyomtattatni. Fényképeim méretaránnyal vannak róla,vagy akár egy hibátlan darabot is el tudnék postázni,ha az jobb. (az egész kb 5x2x2 cm) Nagyságrendileg 10 db-ra lenne szükségem.

Ha valaki tud segíteni azt nagyon megköszönném.

(#228) Kiglerx válasza szata.68 (#227) üzenetére


Kiglerx
tag

Helló

Priváltban el tudod küldeni a képeket? Esetleg van róla 3D modell?

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#229) Den


Den
veterán

Milyen programmal lehet meglévő stl fájlt módosítani?

www.simson4t.hu

(#230) szata.68 válasza Kiglerx (#228) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi,hogy írtál! :) Sajnos csak holnap kapom meg őket (unokatesómnak kell),de akkor küldöm,persze.
3D modell nincs,de ahogy írtam egy eredeti,hibátlan terméket tudok adni,ha az segítség.

(#231) Kiglerx válasza szata.68 (#230) üzenetére


Kiglerx
tag

Ha nem túl bonyolult a forma, akkor jó kép meg a méretek. Ha bonyolultabb, akkor kell egy minta, hogy meg tudjam rajzolni CAD-ben vagy be tudjam scannelni 3D scannerrel.

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#232) szata.68 válasza Kiglerx (#231) üzenetére


szata.68
senior tag

Király,köszi! Holnap küldöm a képeket! :) (amúgy szerintem nem bonyolult a forma)

(#233) szalámissüti válasza Den (#229) üzenetére


szalámissüti
tag

pl.: blenderrel lehet. én mondjuk nem dolgoznék .stl fileokkal, mert az valami gusztustalanság, de ha nincs más mód... Vagy ha van solidworks professionalod (lehet a premium is tudja, de azt nem ismerem, a céges a pro), akkor az a scan to 3D add-onnal képes beolvasni mesh cloudot, és azt soliddá alakítani, amit utána kedvedre alakíthatsz.

(#234) szalámissüti


szalámissüti
tag

Itt korábban többen voltak, akik 3D nyomtatót kerestek, és azt hiszem, érdemes lenne erre vetniük egy pillantást: [link] Még nézegetem, de lehet veszek egy ilyet is a creatr mellé (elég jól néz ki, és kb 500$ vámmal, áfával, és postával az egész).

(#235) Den válasza szalámissüti (#233) üzenetére


Den
veterán

Köszi. Én sem nagyon akarok stl-t babrálni, de a nyomtatóm elektronikájához gyárilag nincs burkolat, csak egy letölthető stl. De nem tetszik, mert elég rossz a szellőzése, és akartam rá tenni egy ventit, viszont lusta vagyok megetervezni nulláról :) . De közben találtam ventis verziókat. Ettől függetlenül lehet hogy mégis sajátot tervezek.

www.simson4t.hu

(#236) Den


Den
veterán

A raspicam-nek drasztikusan javult a képminősége... miután levettem a védőfóliát a lencséről :D

Úgy néz ki megvan, hogy az usb wifi-vel miért dobja el a hálózatot. A raspi usb portjai 100ma-ra vannak korlátozva, a wifinek meg több kell.

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#237) szata.68


szata.68
senior tag

Van valami suli/jó internetes oldal,ahol meg lehet tanulni az alapokat mielőtt vennék egy gépet?

(#238) szalámissüti


szalámissüti
tag

Na, elhalálozott a nyomtatóm tárgyasztalának a fűtésérzékelője :( :( (úgyhogy most nem tudom fűteni). Ti hogy szoktatok fűtés nélkül nyomtatni (már aki szokott)?

(#239) Den


Den
veterán

Én nem szoktam, viszont ma kipróbáltam a hajlakkos trükköt és tökéletesen bevált. Kössz a tippet :). Míg kinem hűlt az asztal le sem tudtam venni róla a munkadarabot.

Fűtés nélküli nyomtatáshoz a már korábban is említett mefixet próbálnám, de annál csiszolni kell majd a tárgy alját, mert csak letépni lehet róla, és benne maradnak a szöszök.

www.simson4t.hu

(#240) Den


Den
veterán

Nyomtattam tokot a raspicam-nek. Azok a kis vacak csavarok 180 forintba kerültek. Nem az egész együtt, darabja... Viszont szép tiszta megoldás, hogy nem kellett anya. Nyomtatta még egy u alakú keretet, ahhoz lesz fogatva, hogy függőlegesen lehessen forgatni, az pedig egy konzolhoz fog kapcsolódni, hogy vízszintesen is forgatható legyen

www.simson4t.hu

(#241) szalámissüti válasza Den (#240) üzenetére


szalámissüti
tag

Jó lett :)
Mondjuk azok a csavarok nagyon drágák... honnan vetted őket? Múlt héten vettem kb 100 darab m3x12 csavart, alátéttel, anyával, és az volt 370 forint...

(#242) Den válasza szalámissüti (#241) üzenetére


Den
veterán

M3-as az lett volna ócsón. De ez 2 milis, és némileg olyan a menete amit műanyagba lehet tekerni. Anyum bíztam meg a beszerzéssel, mikor ment alkatrészekért, a csavarboltban azt mondták nézze meg az optikusnál. Megnézte, volt, és mivel azt mondtam vegyen 20-at (gondolván pár forint darabja), vett. Az optikusnak meg volt képe 180 forintot elkérni érte. Mindegy, most már elhasználom :D De azért a nyákot csak kettővel fogattam meg a tervezett négy helyett :)

www.simson4t.hu

(#243) szalámissüti válasza Den (#242) üzenetére


szalámissüti
tag

Ránézésre M3nak tűnt :DDD Így viszont érthető, a spéci csavar mindig drága...

(#244) Den válasza szalámissüti (#243) üzenetére


Den
veterán

A hőmérő problémát sikerült megoldani? Itt kehet kapni termisztort: http://www.gigamax.hu/webshop_101/alkatreszek_90/termisztor_ntc_100k_smd_10_2_pin_1206_364

Fűtés nélküli nyomtatáshoz még az jutott eszembe, hogy van kétoldalas ragasztószalag. Olyan mint az a vékony, széles, barna postai ragasztószalag, csak mindkét oldalán ragad, és átlátszó.

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#245) szalámissüti válasza Den (#244) üzenetére


szalámissüti
tag

Hát, elvileg most elindult a garanciális ügyintézés, aztán majd lesz valami, eddig nem volt gond a céggel.

Amúgy megoldom a fűtés nélküli nyomtatást, csak bonyolult: hőmérővel mérem, és manuálisan kapcsolgatom az asztalt...

(#246) Den válasza szalámissüti (#245) üzenetére


Den
veterán

Ven valami fejlemény?

www.simson4t.hu

(#247) szalámissüti válasza Den (#246) üzenetére


szalámissüti
tag

Kapok cserealkatrész holnap, és hétvégén beszerelem :) Végül nem bírtam ellenállni a kísértésnek, úgyhogy hamarosan lesz egy kossel minim. Még kb 3 hét :DD

(#248) Den válasza szalámissüti (#247) üzenetére


Den
veterán

Én meg rendeltem egy 400wattos atx tápot meg egy atxraspi-t amivel gombbal, szabályosan lehet leállítani a pi-t.

www.simson4t.hu

(#249) Heimdallr75 válasza Den (#248) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Ahogy olvasom, rendesen rákattanttál erre a pi-s témára :) személy szerint örülnék ha ebből lenne egy részletesebb bloggbejegyzés, okulásnak, segítségnek, közösségnek) :R :R

الغريبة في هذا الكوكب

(#250) SVLaller


SVLaller
senior tag

RAMPS 1.4-et használja valaki 24V-tal? Kell valamit cserélni benne hozzá?

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.