Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) nézzbe válasza Den (#100) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Melyik verzióját használod a slicernek ?

(#102) Den


Den
veterán

Ez pedig a nyomtató

A tálcán látszanak a műanyag cseppek.

Itt pedig az extruder, látszik felül, ahol kifolyt a műanyag

www.simson4t.hu

(#103) Den válasza nézzbe (#101) üzenetére


Den
veterán

Azt hiszem a legújabbat töltöttem le mikor a repetier telepítőjével feltett nem ment. Valahol olvastam, valami ellenőrző programról, ami átnézi vagy javítja, vagy optimalizálja a modellt, vagy ilyesmi.

Az eredeti modellről majd csinálok screenshotot holnap, ott szép szellősnek tűnt a szöveg, nem gondoltam hogy ennyire elkeni.

Összességében elégedett vagyok, elsőre jobb mint vártam, de azért remélem még tudok finomítani a minőségen.

Írok egy mélt a szervíznek, mert szerintem ez a műanyag folyás nem normális.

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#104) Den válasza nézzbe (#101) üzenetére


Den
veterán

Ha holnap felteszem az stl-t, kinyomtatod? Kíváncsi vagyok a te nyomtatód milyenre csinálja.

www.simson4t.hu

(#105) nézzbe válasza Den (#104) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Persze kinyomtatom :) Kíváncsi vagyok . Te szerkesztetted ? És ha igen mibe ?

[ Szerkesztve ]

(#106) Den válasza nézzbe (#105) üzenetére


Den
veterán

Igen én, ptc creo elements/direct modelling express szoftverrel. Én még anno húsz éve 2d nézeti ábrázolást tanultam, nagyon arra rögzült az agyam, nehéz volt átállni a 3d-s tervezésre. Több programmal próbálkoztam, de végül ennél kötöttem ki úgy egy éve. Elég egyszerűnek tűnik a használata bár még csak a képessségei egy részét tudom használni. Jó tutorialok vannak hozzá videóval. És ingyenes.

ez az

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#107) Den válasza nézzbe (#105) üzenetére


Den
veterán

Itt az stl, és a creo-ban szerkeszthető modell

https://onedrive.live.com/redir?resid=28CC75EBA964A4E7!2976&authkey=!AH-1sXOT4nL-93k&ithint=file%2cstl

https://onedrive.live.com/redir?resid=28CC75EBA964A4E7!2975&authkey=!AGqYrOct5RygyT4&ithint=file%2cpk2

www.simson4t.hu

(#108) nézzbe válasza Den (#107) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Nah lássuk :)

(#109) Den válasza nézzbe (#108) üzenetére


Den
veterán

Itt még megvan a z-k szára :)

Közben bejelentettem a szervizbe a gépet, állítólag két csavart kell meghúzni, hétfőn beviszem, fél óra alatt meglesz.

www.simson4t.hu

(#110) nézzbe válasza Den (#109) üzenetére


nézzbe
aktív tag

(#111) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Íme kész van :) 120 réteg, 0.2mm rétegvastagsággal, 50%-os négyzetrácsos kitöltéssel, 2 óra alatt lett kész :D szépen lassan nyomtattam.

Slicer hiba teljesen jól látszik a nyomtatáson is :)

Szöveg elég jó :)

[ Szerkesztve ]

(#112) Den válasza nézzbe (#110) üzenetére


Den
veterán

Szép, és a z szárai is megvannak. :) Kedden kinyomtatom én is megint. Lehet hogy az extruderen lecsorgó műanyagtól kenődött el néhol.

www.simson4t.hu

(#113) Den válasza Den (#112) üzenetére


Den
veterán

Hú két óra :). De megérte, nagyon szép sima a felülete a hengeres részen is, a szöveg teljesen tisztán olvasható.

A rétegvastagság függ valamitől? Nekem a nyomtató gyártójától letöltött .ini 0,3mm-re állította. Vehetem kisebbre? Szebb lesz tőle?

www.simson4t.hu

(#114) Den válasza nézzbe (#111) üzenetére


Den
veterán

Most nézem, hogy 7 méter alapanyagdzügségletet ír. El is használ ennnyit?

A slicer hibákat ki lehet valahogy küszöbölni?

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#115) nézzbe válasza Den (#114) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Neem itt nem jók a beállítások, amugy 2.5m :) , nekem a fej átmérője 0,4-es ergo 0,4 lenne a réteg is mert olyan vastag a "húrka" de vehetem 0,2-ra így kétszer annyi réteg lesz, jobban össze is nyomja így az anyagot tapasztalatom szerint sokkal masszívabb lesz.

Slicer hibák .. majd a fejlesztők igyekeznek :)

(#116) imibogyo


imibogyo
veterán

Hali, becsatlakozom akkor én is. :B

Jó lassan haladok, még az elektronika, a léptetők, az extruder és a hot-bed beszerzése van hátra, valamint a karok és a fej megalkotása, meg a karok rögzítési pontjainak kialakítása. Szinte kész. :P

Még azt nem találtam ki, hogy milyen felfogatást eszközöljek a siklócsapágyakra, ami majd a karokat fogja tartani. Valamint szerintem rossz gömbcsuklókat vettem, érzésre nem lesz elég a mozgástartományuk, ezeket is cserélnem kell majd.

A fa szerkezet idővel változni fog, valószínűleg rajzos alu profilra, de ez a jövő zenéje. Egyelőre a PC-met építem újra.

[ Szerkesztve ]

(#117) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Srácok..nekem ez drága mulatság viszont nagyon is érdekelne 1-2 nyomtatott dolog.
Engem az érdekelne hogy tudjátok-e hogy kb milyen árban csinálnak dolgokat akik ezzel foglalkoznak?
Pl mittomén 3x5centis kulcstartó vagy hasonló. Ti biztos jobban képbe vagytok nálam :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#118) nézzbe válasza Sirandrish (#117) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Így "szakma" elején , én legalábbis nem kérek sokat, inkább csak gyakorlás még , mennyire tudom teljesíteni a kért dolgokat. Ezek itt 3-4 centis dolgok , és 1K-t kértem postával . Más hogy pl egy boxert kellet terveznem és kinyomtatni ott már kicsit többet dolgoztam vele ott nyilván elkértem az árát, meg nem PH-s kolega volt ;] . De ilyen apróságok bőven 1-2K körül legalábbis nálam, és még ! ;]

(#119) Sirandrish válasza nézzbe (#118) üzenetére


Sirandrish
legenda

A topik elején linkelt PH logo érdekelne például és természetesen egy triforce.
Előbbi fekete, míg utóbbi sárga színben.
Ez a két "termék" például mennyibe lenne? És valahogy (ezt rád bíznám) kulcstartó kellene belőlük...tehát ilyesmi kis karika is kellene rájuk hogy a linkhez hasonlóan valami kis láncot rá tudjak rakni.. :K

Vélemény? Elképzelés? Ár? :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#120) nézzbe válasza Sirandrish (#119) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Minden megoldható, nyakláncot már csináltam :) (igaz nagyon ronda lett mert nem volt a nyomtató a toppon :D ) szóval nem akadály, annyi hogy a színekkel gond lesz :) mivel egyelőre csak zöld anyagom van, acril festéssel tudom megoldani mint a nyakláncom :)

2K-ba meglenne postával egyébként :)

[ Szerkesztve ]

(#121) Sirandrish válasza nézzbe (#120) üzenetére


Sirandrish
legenda

Azaz..olyasmi karikára gondoltam kb én is.
Ha megoldható akkor királyságos...árra tudnál mondani valamit? Csak mert az asszony rágja a fülem, ugyanis lehet őt is érdekelné 1-2 dolog :D

Az korrekt...mármint az ár..asszonnyal is beszélek és kereslek...valszeg innentől már privátban.
És köszi szépen :R

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#122) nézzbe válasza Sirandrish (#121) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Rendben :R

(#123) Den válasza imibogyo (#116) üzenetére


Den
veterán

Ez egy komoly szerkezet lesz. :) Nem gondoltál rétegelt lemezre forgácslap helyett? Merevebb lenne, és talán a rezonanciát is jobban csökkenti.
Van valahol néhány elfekvő gl szemem, ha érdekel előkeresem, hátha jó neked,

www.simson4t.hu

(#124) SVLaller


SVLaller
senior tag

Végre van egy topic erről a témáról, tetszett a Logout cikk is. Építés előtt állok én is, egyelőre minden anyag megrendelve és várom a postást stádiumban. Egyelőre azon gondolkozok, hogy direkt vagy bowdenes extrudert csináljak, mindkettőnek van előnye és hátránya nem tudom mekyik lenne jobb.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#125) imibogyo válasza Den (#123) üzenetére


imibogyo
veterán

Gondolni gondoltam, csak azt vennem kellett volna, ez meg volt otthon, kimaradt egy konyhakészítés során. Meg aztán egyébként is ez inkább csak ilyen proof-of-concept lett volna, hogy lássam le tudom-e gyártani CNC marógép nélkül az alap és tetőlemezt, pusztán oszlopos fúróval. A válasz egyébként igen, csak nagyon-nagyon-nagyon óvatosan kell mindent mérni és fúrni.

Ja még csak annyit, hogy gép maga úgy 60 kg eddig. Nem nagyon fog ez rezonálni. Stabil is, mint az állat, pedig a rúdtartó fémek még be sem voltak csavarozva.

Azóta már szét is szedtem a gépet, mert módosítani akartam rajta, meg eladni a jelenlegi vázat, de senki sem akarta megvenni. Rájöttem, hogy valójában nekem egy ennél sokkal kissebb gép is elég lenne gondoltam értékesítem úgy 70k körül az egészet egy hetesen (80k volt az anyagár), de még 60k-ért sem vették meg. Szóval maradt és azóta a sarokban áll, mert idő közben egy CNC marógép készítésére tettem át a hangsúlyt. Mondjuk ez még sehol sem áll, mert nem akarok úgy beleugrani, mint a 3d nyomtató készítésébe.

Persze befejezem ezt is, azt is, csak vacilálok, hogy melyik a fontosabb. :B

[ Szerkesztve ]

(#126) Chaser válasza nézzbe (#122) üzenetére


Chaser
titán

Most láttam a videodat, frankó:)
Egy M3D-t el tudnék képzelni magamnak, lehet ilyet itthon kapni valahol?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127) Chaser válasza Chaser (#126) üzenetére


Chaser
titán

Ahogy látom még máshol se:D :W :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128) Den


Den
veterán

Na, meggyógyították a nyomtatót, holnap nyomtatok. egyforma kockákat fogok különböző beállításokkal nyomtatni, hogy lássam mit lehet kihozni belőle. A ventilátornak mit kell hűteni? az extrudert, vagy a munkadarabot?

www.simson4t.hu

(#129) nézzbe válasza Den (#128) üzenetére


nézzbe
aktív tag

A munka darabot, de nemfeltétlenül kell hűteni, apróbb dolgoknál viszont ajánlott. :)

(#130) Den válasza nézzbe (#129) üzenetére


Den
veterán

Nálam a szoftver kapcsolgatja meg állítja a sebességét, de egy ilyen kis vacak lemez-konzolon van a venti, ami csálén ált, féltem hogy beleakad a munkadarabba úgyhogy megigazítottam, de nem voltam biztos hogy hogy kéne állnia. Akarok majd nyomtatni valami normális konzolt esetleg fúvókával. Oda kell nyomnia a levegőt ahol épp kijött az anyag a fejből, vagy általában kell hűtenie a munkadarabot?

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#131) Den


Den
veterán

Közben rágom át magam az sg 3d topicon. Február környékétől indultam, de baromi sok infó van, három napja olvasom de még csak áprilisnál tartok :)

www.simson4t.hu

(#132) Den


Den
veterán

Tegnap megvolt az első felválásom. Láttam, hogy használnak ezellen ragasztószalagot, hajlakkot, cukros vizet stb... Melyik a jó megoldás? Én az üveg homokszórásán gondolkodom. Van azzal tapasztalat? Jó megoldás?

www.simson4t.hu

(#133) nézzbe válasza Den (#132) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Először acetonban oldott abs-re nyomtattam de megtaláltam a legjobb megoldást , bandázsra nyomtatok, szövet miatt és hogy a nyomtatót kicsit jobban leengedem nagyon jol belekapaszkodik majd teszek is fel képet. Plusz 1.0-as repetierben meg lehet adni hogy ne csak szoknyát húzzon hanem töltse is ki azt a részt ezáltal stabilabban marad ott az anyag. De ennek a műanyag hőtágulásához van leginkább közé. Szóval lehet akár valami hőkarakterisztikát is alkalmazni. Én pl 60 fokos bed-el kezdem szilárd rétegek után tolom is fel 80-90re aztán egy idő után ha már kb 1 centi magas megvan az elem vissza veszem 60-ra vagy akár ki is kapcsolom. Szóval ki kell kísérletezni a legjobb megoldást :)

(#134) Den válasza nézzbe (#133) üzenetére


Den
veterán

Köszi a tippet :) Milyen bandázs. Van itthon leukoplaszt, gondoltam rá egy pillanatra, de azt le nem lehetne szedni üvegtörés nélkül. Gondoltam hogy rajzolok az alkatrésznek egy szoknyát, hogy nagybb felületen tapadjon, de ezekszerint az újabb repetier már magától tudja. Végül nem kellett semmi trükk, mert két újabb szakadás után egyértelműen látszott hogy csak az alkatrész körvonala érintkezik az asztallal, a kitöltés pókhálós volt, úgyhogy újra beállítottuk a fejet, és utána már nem volt gond.

Kísérleteztem a rétegvastagsággal, a gyári 0,3mm-t átállítottam 0.2mm-re. Az eredmény elég vegyes. A vízszintes felületek egyértelműen szebbek, tömörebbek, de a függőleges részen hurkás, hézagos lett, kitüremkedett az anyag. Az lapanyag mennyiséget is kisebbre kellett volna venni? Vagy 0,5-ös extruderhez ez már egyszerűen túl kicsi rétegvastagság?

www.simson4t.hu

(#135) Den válasza nézzbe (#133) üzenetére


Den
veterán

Asztal fűtésről jut eszembe... Van ez a közelező hack, hogy tükröt/üveglapot kell tenni az asztalra, mert simább, karcállóbb, stb... De lemérte azt valaki, hogy mennyi így a tényleges asztalhőmérséklet? Mert egyszer ugye a nem teljesen sík hotbedre teszünk egy teljesen sík üveglapot, értelemszerűen nem teljes felületen érintkeznek, jó részen légréteg van köztük, ami jó hőszigetelő. Másrészt az üveg sem túl jó hővezető.

Holnap lemérem.

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#136) nézzbe válasza Den (#134) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Ezen a képen is azt láthatod:

ragasztós szövet lényegébe , és rengeteget lehet rá nyomtatni nem kell felszedni csak ha már nagyon össze van kenve.

Illetve elképzelhető hogy a 0,5-ös nózli már nagy a 0,2-es vastagsághoz valóban. Nekem 0.4-es lehet pont a határon vagyok :) iszonyat szépen dolgozik a gép.

A hőmérsékletet nem mértem le, mert bőven nem annyi mint valójában, mára már rutinból megy h kb mennyire kell , szal amint mondtam hogy 80-90-re teszem lehet csak 70 mert nekem is tükör van. Viszont nincs közte semmi, lehet majd leveszem és hővezető pasztával teszem vissza hátha számít valamit. :)

[ Szerkesztve ]

(#137) Den válasza nézzbe (#136) üzenetére


Den
veterán

Igen ezt láttam, innen jött a keukoplaszt ötlet :) . Csak féltem feltenni, mert iszonyatosan ragad (bőrt leszedi). Majd teszek mefixet, az könnyebben lejön, és 7-8 centi széles, de ugyanúgy szövet. De először megpróbálom én is 70 fokra feltolni az asztalt.

Nálam az iszonyat szép túlzás lenne, de most, hogy nem folyik az extruder, szépen nyomtat hozza amit vártam mikor megvettem :). Ma nyomtattam egy alkatrészt az éleknek 1.5 mm-es rádiuszt adtam... hát az inkább sima 45 fokos letörésnek látszik, de 3mm-t már szépen kerekíti.

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#138) nézzbe válasza Den (#137) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Egy próbát megér :) Amit én használok azt nálunk a piacon lehet venni :D Az autóiparban előszeretettel használják, gondolom "szerzik" valahonnan :DDD Úgyhogy mindig bespájzolok belőle rendesen kitudja meddig lesz :) (G15 is onnan van :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#139) Den válasza nézzbe (#138) üzenetére


Den
veterán

Jaaa, hogy ilyen bandázs :) Ezt mi is használjuk kábelkötegekhez. tényleg jó, pont eléggé tapad. Szerintem pont elfogyott, de rendelek.

www.simson4t.hu

(#140) szalámissüti válasza Den (#132) üzenetére


szalámissüti
tag

Én egy leapfrog creatr-t használok, azon üveglap van, és azzal a legjobban eddig a hajlakk vált be (egész konkrétan a hair culture profi line göndör fürtökhöz fantázianevű csoda). Olcsó is, és gyorsan fel lehet vinni, viszont minden második nyomtatás után újra kell kenni az asztalt. A hőmérsékleteknél én úgy vettem észre, hogy nem szerencsés változtatni nyomtatás közben, mert az anyagban nem terjed egyenletesen, és emiatt hajlamos lepattanni az asztalról (alul lehűl, de a felette lévő rétegek nem engedik összehúzódni, viszont az asztal összemegy, és emiatt megszűnhet a tapadás), sőt, én így szoktam leszedni a kész cuccokat, hogy lehűtöm az asztalt, és még a tárgy alá se kell nyúlni. Az első réteget én 0.35ön szoktam kinyomtatni, de 0.5ös nozzleval lehet érdemes nagyobbat hagyni először, és utána csökkenteni a vastagságot (így az első réteg felveszi az esetleges egyenetlenségek nagy részét, meg egy kis kosz se árt neki).

(#141) szalámissüti válasza Den (#137) üzenetére


szalámissüti
tag

A pici rádiusznál érdemes alacsonyabb sebességet beállítani, illetve a minimális nyomtatási vastagságokat levenni (advanced tabon vannak), majd csinálok képet milyen kis mütyür fogaskerekeket lehet kinyomtatni vele így. Csak több idő kell hozzá egy kicsit.
Ha PLA-t használsz, akkor az a 63 fokot szereti (extruder 190), ABSel pedig 95 már jó, HIPS pedig 90nél tűnt nekem a legjobbnak.

(#142) Den válasza szalámissüti (#141) üzenetére


Den
veterán

Köszi a tippeket. A leválási problémáim az újrakalibrálás óta megszűntek, szépen kapaszkodik a munkadarab az asztalba, de ha előjön megint, a hajlakk lesz az első amit kipróbálok, mert a ragasztószalagok vastagsága miatt újra kéne kalibrálni a fej-asztal távolságot ahhoz meg lusta vagyok. :)
Ma kipróbáltam a 70 fokra felfűtött asztallal nyomtatást, és bele is ütköztem abba a problémába amit több helyen olvastam a nyomtatómmal kapcsolatban. Túl gyenge a hozzá adott táp. 50 fokig pár perc alatt felfűt, de onnan már kínkeservesen szed össze minden egys fokot. A 70 fok több mint 45 percig tartott! 65-ről 70-re 15 perc alatt ment fel 70 fok közelében a hőmérsékletet jelző görbe szinte egyenes volt, azt hittem sosem éri el. Ezzel így nem lesz abs nyomtatás, ha oda jutok kell majd egy erősebb táp.
Tegnap nyomtattam egy tükör tartó konzolt egy benzines biciklihez. Feltettük, és a teszt kedvéért letörtük, hogy lássuk mit bír. Meglepően erős volt pedig a gyári 25%-os kitöltéssel nyomtattam. Azért kicsit átterveztem, és 40%-os kitöltést használtam. Nagyon szép lett és masszív. Holnap majd lefényképezem.

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#143) szalámissüti válasza Den (#142) üzenetére


szalámissüti
tag

A melegítést nagyon fel lehet gyorsítani, ha a cucc köré raksz valami burkolatot. Holnap csinálok képeket arról, hogy mi hogy oldottuk meg (elég dzsunka, de működik). Bár ahogy elnézem, a tiéd nyitott darab, de karton+hungarocell megoldja, csak nem lesz szép. Viszont a PLA sokkal jobb házi nyomtatásra mint az ABS, legalábbis tapasztalataim szerint nincs semmi hátránya, és gyorsabban, olcsóbban nyomtatható. Meg könnyebb használni PVA támasszal az ABS+PVA pedig bonyolult. Ha erős belső szerkezetet szeretnél, szerintem próbáld ki több kitöltési mintával, nagyon sokat számít.

[ Szerkesztve ]

(#144) Den válasza szalámissüti (#143) üzenetére


Den
veterán

Köszi a tippeket. Most egyelőre biztos nem burkolom le a nyomit, használom így legfeljebb veszek egy erősebb tápot, a vége úgyis az lesz, hogy ha kijátszottam magam ezzel, tervezek egy saját mechanikát a tapasztalatok alapján, és az eleve hőszigetelt házban lesz. Azért tölts fel képet a te megoldásodról, kíváncsi vagyok rá, gyűjtöm a tapasztalatokat.
Az abs elkerülhetetlen lesz, mert funkcionális elemeket akarok nyomtatni motorkerékpárokhoz, oda kell az abs szilárdsága, és nem utolsó sorban a rugalmassága a vibráció miatt. És a magyasabb olvadáspont sem fog ártani.

www.simson4t.hu

(#145) Den


Den
veterán

Most azt a notit használom a nyomtatáshoz, amin amúgy is dolgozom, de nem akarok mindig a nyomtató mellett ülni míg végez. Az első ötlet az volt hogy a régi notim amit nem használok már letakarítom és az lesz a "nyomtatós gép" ami mindig ott figyel a nyomi mellett, csak ez lesz a dolga.
De közben találtam olyan 3d print szervereket, amivel wifin távolról lehet menedzselni a nyomtatót, így nem kell oda rohangálni a géphez, munka közben tudom figyelni mit csinál. Ami mégszebb két olyat találtam, ami raspberry pi-on fut. Nekem meg van egy elfekvő, amit egy másik projekthez vettem, de kb háromszor volt bekapcsolva, mert nincs időm foglalkozni vele. Na most szuperül fel tudnám használni ée kevés helyet is foglal.
A két program: repetier-server, és octo print. Van-e ezekkel valakinek tapasztalata? Az octo print elsőre szimpibbnek tűnik, mert van egy octo pi nevű kész image amit csak rá kell írni egy sd kártyára, és rögtön kész, és benne van egy webcam alkalmazás is. Webes felületen bármilyen gépről lehet vezérelni és figyelni a nyomtatót.

www.simson4t.hu

(#146) Den


Den
veterán

Közben utánaolvastam, octoprint lesz az első amit kipróbálok

www.simson4t.hu

(#147) Den


Den
veterán

Itt egy videó az octopi-ról: http://youtu.be/IBQ3OqpBQFM
És innen lehet letölteni: http://octoprint.org/download/

hahaha, ez nagyon jó lesz. Rendelek egy piecam-et.

www.simson4t.hu

(#148) szalámissüti válasza Den (#144) üzenetére


szalámissüti
tag

Íme a képek. Kicsit sufni, de működik:

Így rendezem el, ha elindult a nyomtatás:

És amikor fűti:

Így a melegítés sokkal gyorsabb, mint ha szabadon van, viszont a motorokat tudja hűteni a gép...

(#149) nézzbe válasza szalámissüti (#148) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Ahogy egykor az egyik elektró tanárom mondta: "Erős, masszív, primitív" :C Én majd vastag kb 0,5-ös plexivel fogom burkolni vagy OSB lappal :DDD meglátjuk mire marad majd pénz :)

(#150) Den válasza szalámissüti (#148) üzenetére


Den
veterán

Ez tényleg egyszerű. Ha apz alapanyag dobját áthelyezem máshová, egy nagyobb kartondobozt rá tudnék húzni. Kipróbálom az octopi-t és ha megy a távolról webcames figyelés, és nyomtattam burkolatot az elektronikának (most csupaszon van egy rakás vezetékkel) akkor lehet, hogy kipróbálom.

www.simson4t.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.