Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) GÁgpstpn válasza PNP (#1350) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Cura-t használok, nincs külön hőmérséklet az első rétegnek. A gyári (amire a nyomtató felfűt) 200°, tehát semmi nem indokolja a 190 körülit.

(#1352) ProfBako válasza GÁgpstpn (#1351) üzenetére


ProfBako
tag

Biztos valami modot tettél fel a Cura-hoz és az írja át.
Esetleg tedd fel a g-codot hagy nézzük meg.
De te is rákereshetsz a g-code-ban hogy M104 kód hányszor szerepel és utána milyen hőmérséklet érték van.

(#1353) GÁgpstpn válasza ProfBako (#1352) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Mod nincs. M104 1x van, a végén, illetve az elején van egy M109. De azért itt van egy gcode is, ez az egyik legfrissebb.

(#1354) Zsolt74 válasza GÁgpstpn (#1353) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nem lehet hogy a fej fűtése nem bírja?

Zsolt

(#1355) GÁgpstpn válasza Zsolt74 (#1354) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Az azért lenne furcsa, mert elég sokáig nem volt ilyen probléma, és most is visszaáll, amint hagyom újra felmelegedni.

(#1356) Zsolt74 válasza GÁgpstpn (#1355) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Ha kézzel elkezded beletolni a szálat akkor is változik a fej hőmérséklete? vagy akkor stabilan tartja a beállított hőmérsékletet.

Zsolt

(#1357) ProfBako válasza GÁgpstpn (#1353) üzenetére


ProfBako
tag

Szerintem próba képen szúrd be a gcod-ba az első réteg elé hogy "M104 S205" mert lehet hogy a firmware máshogy kezeli az M109-et mint az M104-et.

Esetleg a firmwaréban nem lett valami állítva, amitől elmehetett a fej fűtés PID-beállítása? Mert esetleg az is csinálhat hasonlót.

(#1358) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Egy kis ízelítőt szeretnék adni egy a mai napon elkészült projektemhez, hamarosan egy "így készült" cikkel/blog bejegyzéssel fogok jelentkezni, gondolom ebből a képből mindenki kitalálja, hogy mi is készült. ;]

www.adatfalodesign.hu

(#1359) GÁgpstpn válasza ProfBako (#1357) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Rendben, ezt majd kipróbálom.
A PID-et kb. 2-3 hetente újra beállítom, főleg ha változik a környezet. (Repetier host-ban M303-al.)

(#1356) Zsolt74:
Most nem nagyon tudom kipróbálni, de ha jól emlékszem, legfeljebb 1-2 fokot esik a hőmérséklet.

(#1360) adatfalo


adatfalo
senior tag

Ez a nap is eljött! Végre erőt vettem magamon és megírtam az első témába vágó blog-bejegyzésem, minden kritikát szívesen fogadok!

Üdv,

adatfalo

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#1361) Danex


Danex
addikt

Üdv, az ilyen 200$-os szettek aliexpressen mennyire rosszak (Prusa I3, Kossel Delta)? :DDD

Az elektronikai holmijaimhoz csinálnék "műszerdobozokat".

(#1362) PNP válasza Danex (#1361) üzenetére


PNP
őstag

Deltát jó nézni, ahogy mozog, amúgy nem vennék. Szerintem szebben nyomtat egy Prusa, de ami ali-n van olcsó kit (legalábbis, amire így hirtelen rákerestem), az elég instabilnak néz ki (Z tengely). A legnagyobb gond, hogy mivel egyben jön, le fogják vámolni (+áfa), de a szerelést, kalibrálást nem hiszem hogy megúszod.
Külön rendelve jobb gépet tudsz összerakni ennyiből.

(#1363) papptacsi válasza adatfalo (#1360) üzenetére


papptacsi
tag

Szép munka és jó az írás is!
Gratula!

(#1364) sz.balazs.95 válasza adatfalo (#1360) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Az egyetlen dolog, ami zavar, a túl világos betűszín. :B
(írjak rá stylish-sal css-t, vagy meg fogod változtatni? ;] )

Egyébként baromi jó lett, kedvet is kaptam az elkészítéséhez :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#1365) adatfalo válasza sz.balazs.95 (#1364) üzenetére


adatfalo
senior tag

Köszi srácok! Amennyiben van rá igény előző/leendő hasonló munkáimat is szívesen megosztom. :K

Egyébként a font színére eddig senki nem panaszkodott, megnéztem két képernyőn is, bőven olvashatónak találtam, de ha más is úgy gondolja, hogy túl "világos" akkor változtatok rajta szívesen.

www.adatfalodesign.hu

(#1366) DrojDtroll válasza adatfalo (#1365) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Lenne bizony, szívesen olvasnék több ilyen írást is :)

(#1367) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Elég durva, hogy a NASA "beszkennelte" az egész földet.

Az srtm a kulcsó. Erre keresve a teljes föld domborzati modellje megtalálható. Az adatokból könnyen készíthető stl.

A suliban most különböző domborzatokat nyomtatunk a földrajztanárunk örömére.

(#1368) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

Van itt valaki, aki jo minosegben tud nyomtatni, es vallal berbe nyomtatast?

(#1369) papptacsi válasza Balázs1621 (#1368) üzenetére


papptacsi
tag

Szia! Meghallgatnám a feladatot! Írok privátot. Üdv!

(#1370) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Valaki készített már egyedi pendrivot? Ha igen hogyan tudok rákeresni a tokozat nélküli pendrivra? (pl ebay)

(#1371) ProfBako válasza DrojDtroll (#1370) üzenetére


ProfBako
tag

Én nem találtam nyers pendrive-ot, szerintem vegyél egy simát és készíts neki egy egyedi házikót.

(#1372) adatfalo válasza DrojDtroll (#1370) üzenetére


adatfalo
senior tag

No Case USB Stick, Case-less USB és ezek variációi, de simán megeshet, hogy találsz tokozott olcsóbb pendriveot, amit össz-visz egy bepattanó kötés és/vagy egy kis ragasztó tart össze.

www.adatfalodesign.hu

(#1373) DrojDtroll válasza adatfalo (#1372) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Koszi

(#1374) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Kezd egyre jobban elegem lenni a MakerBot-ból. :(

:W Az okos extruder-ük szerelhetetlen :(

(#1375) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Hibás modellek kijavításához ki mit használ?

(#1376) adatfalo válasza DrojDtroll (#1375) üzenetére


adatfalo
senior tag

Mivel általában .obj vagy .stl formátumban érhetőek el a modellek, hiszen ezeket használják a szeletelő progik is, így ezen butácska fájltípusoknak köszönhetően (főleg az .stl) a fájl nem tartalmaz semmi mást, csak a pontok koordinátáit és normálvektorukat, így valamilyen polygon modellező programot (Editable Poly, Editable Mesh) ajánlok. Én személy szerint 3DS Max-ot használok, de számtalan más is van Blender (ingyenes), Maya, Rhino, Cinema4D stb.

Amennyiben még nincs olyan progi amit otthonosan használsz, akkor válaszd ki magadnak a legkézreállóbb UI (felhasználói felülettel) rendelkező progit, és ásd bele magad (mindhez van egy vagon tutorial a youtube-on).

www.adatfalodesign.hu

(#1377) DrojDtroll válasza adatfalo (#1376) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Én egy letöltött modell hibáinak(pl. nem zárt a mesh) a kijavítására gondoltam.

A netfabBasic jól végzi a dolgát ilyen téren de nem tökéletes nem javít minden hibát. Ezzel kapcsolatban vannak-e tapasztalatok a fórumtársaknak?

(#1378) adatfalo válasza DrojDtroll (#1377) üzenetére


adatfalo
senior tag

Erre ugye vannak bizonyos algoritmusok, pl a 3DS Max-ban a "Cap modifiler" ami a kijelölt edgek-et bezája "egy" polygonnal. Biztos van olyan progi ami csak erre hivatott, de szerintem erre külön programot használni felesleges.
Vagy ha nem zárja be egy algoritmus se, akkor megfogod a lyuk egyik edge-ét és kihúzod egy új szegmensként, majd annak vertex-eit weld-eled a megfelelő pontokkal (vertexekkel). Egyáltalán nem bonyolult, ha az ember átlátja, hogy mit csinál(na) a progi automatikusan. :)

www.adatfalodesign.hu

(#1379) DrojDtroll válasza adatfalo (#1378) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Értem én, de szerintem az automatizált eszközök erre még mindig jobbak, feltéve, hogy jól végzik a munkájukat.

[ Szerkesztve ]

(#1380) Rolly


Rolly
veterán

Hol lehet jó áron és gyorsan szerezni kapton szallagot?

(#1381) szalámissüti válasza Rolly (#1380) üzenetére


szalámissüti
tag

Legutóbb a 3DEEnél vettem, náluk volt készleten a Borárosnál. Ha széles kell, azt passzolom :)

(#1382) Rolly válasza szalámissüti (#1381) üzenetére


Rolly
veterán

köszi tőlük szereztem :) ...

Esetleg valakinek van tuti receptje ABS nyomtatáshoz? Mert nálam 0 tapadás van ... amit eddig próbáltam:
- blue tape
- blue tape (felcsiszolva)
- kapton szalag
- kapton szalag + hajlakk

hőfokoknál:
- pad: 85-100-105
- extruder: 230-240

(#1383) ProfBako válasza Rolly (#1382) üzenetére


ProfBako
tag

Mi stiftes papír ragasztót használunk márka nem ugrik be de talán prit-es ez szebb felületet ad, de jobban tapad ha acetonban feloldasz egy kevés abs-t és azt kened fel az asztalra ecsettel.
Asztalhőmérséklet utóbbinál 110˘C az elsőnél 130˘C.
Extruder 240-250˘C(de persze ez anyag függő mi Esunt használunk)

[ Szerkesztve ]

(#1384) Rolly válasza ProfBako (#1383) üzenetére


Rolly
veterán

És ezt a sticktes ragasztót mire kenitek? A kaptonra? Sajnos az én asztalom max 110-fokig fűt ... akkor szerzek acetont

(#1385) ProfBako válasza Rolly (#1384) üzenetére


ProfBako
tag

Hidegen a tiszta üvegre kenjük, de nem mindegyikféle jó.
Az acetonos verziót lehet meleg üveg re is.
Ja és ABS érzékeny a hőmérsékletre úgy hogy rakd körbe a gépet hogy minél kevésbé mozogjon a levegő és minél melegebb legyen a szobában.
ABS-t lehet gőzölni is acetonnal, esetleg mártani, amitől megoldódik a felülete és összeolvad így szebb lesz a felülete és erősebb is lesz. Mikor kiszárad.

(#1386) szalámissüti válasza Rolly (#1382) üzenetére


szalámissüti
tag

Én 90 fokos asztalra nyomtatok, tisztán hajlakkra (üveg+lakk).

(#1387) Rolly válasza szalámissüti (#1386) üzenetére


Rolly
veterán

hát sajnos nekem kapton+hajlak nem tapad le ...

megpróbálom a korábban írt burkolat készítést

(#1388) joberec


joberec
újonc

Sziasztok.Új vagyok,és zöldfülű. Vettem egy "keyestudio"mega2560+ramp.1.4et hozzá léptetőket és feltöltöttem az első firmwaret és vége lett a sztorinak. A nyák nem válaszol nem reagál semmire. Leblokkolt vagy ilyesmi... Pasz,de előre köszönök minden segítséget. Szervíz szakikat is keresek,mert én így önmagamtól nagyon nehezen tanulok bele ebbe az ágba.Jól jön egy kis segítség mástól :) Szóval 3D Prusa I3
nyomtatót ha valaki megszeretne csinálni jó pizéé az szoljon ide nekem ;) Köszi !

(#1389) ProfBako válasza joberec (#1388) üzenetére


ProfBako
tag

Vedd lentebb a kommunikáció sebességét, azért nem szokott csatlakozni.

(#1390) szalámissüti válasza joberec (#1388) üzenetére


szalámissüti
tag

Üdv!

Ha a szoftverrel nem kommunikál, akkor amit a kolléga mondott, vedd lejjebb a baudratet.

Ha rádugod a gépre, az érzékeli? Ha nem, akkor vedd le róla a ramps boardot, és próbáld úgy. Ha így működik, akkor vedd ki a rampsból az a4988asokat, és rakd vissza a rampsot. Ha most működik, akkor valamelyik léptetővezérló zárlatos, rakosgasd be őket egyenként, és ahol kikapcsol alap, az a hibás. Rendelj helyette másikat.

Ha ez nem válik be, akkor nézd meg, hogy a feszültségszabályozó az elején forró-e (ez kínai klónoknál gyakori hiba, az usb csatlakozó, és a táp közt van, 3 kis lába van és ilyen lapos fekete cucc, vigyázz, mert tényleg forró lehet), ha igen, akkor ha tudod cseréld le, és boldogság. Ha nem ez a gond, akkor nézd meg, hogy a ledek vílágítanak-e. Ha igen, akkor szoftveres lesz a gond valószínűleg, arduino fórumokon van pár dolog amit megpróbálhatsz, de jártam már úgy klóndruinoval, hogy egyszerűen tökmindegy mit csinálok vele, ismeretlen eszköznek ismeri fel a gép.

Ha ezek közül egyik sem válik be, akkor kelleni fog egy új mega, az eredeti biztosan jól működik (a sajátomat már kb 3 éve nyúzom eléggé rendesen, és bírja), a klónok nem mindig tartósak, 4ből 1 meghal elég hamar.

(#1391) joberec válasza szalámissüti (#1390) üzenetére


joberec
újonc

Kicsit részletesebb leszek... Amikor megkaptam kinábol ezt a kombót, rádugtam a gépre és érzékelte egyből a port 3. Értékeket is megnéztem,9600 volt ami teljesen korrekt akkor jó mondom 1mb megy oda vissza ?! Feltöltöttem neki a Marlin_v1 és utána vége. Mint ha lett volna alaplapom meg nem is. A teste ott volt a lelke meg... ? Vagy zárlatot okoztam vele neki,vagy tényleg a léptetők miatt. Az usb dolgot kifejtenéd bővebben légyszíves,mert kicsit össze vissza vagyok mostanság ezek a nyákok miatt... Alapjába véve ha rádugom a 2560.-at semmi azaz semmi,se win se semmi nem ismeri fel,de még látni se látja... Nem jön be az hogy ismeretlen usb se semmi. Csak hevül középen az a crystal vagy mi,ami érdekes mert akkor áramot enged. Valami a win alatt van valami blokk de nem tudom mi az... Esetleg?

(#1392) fonix68 válasza joberec (#1391) üzenetére


fonix68
újonc

Telepítsd (újra) fel az Arduino programot, és utána próbáld meg egy másik USB portra dugni az eszközt.
Érdekes egyébként az USB3-ról nekem sem akar menni...
Lehetséges az is, hogy amikor telepítetted a Marlint, az az eszköz oldaláról elállította a kommunikációt egy másik fix értékre. Ha ez nem passzol a PC oldali beállításokkal, akkor nem fog kommunikálni. Érdemes belenézni a Marlin forrásba...

(#1393) joberec válasza joberec (#1391) üzenetére


joberec
újonc

Amikor rá csatlakoztatom a gépre,semmi kapcsolódási jelét nem látom a windows rendszerben és se nem az alaplapi ledeken. A 3kis pin-es chip? Arrra gondolsz? Melegszik,és igen forró tényleg :D A k*rva annyát,ez milyen rendelenességre utal ?

[ Szerkesztve ]

(#1394) adatfalo válasza joberec (#1393) üzenetére


adatfalo
senior tag

Ha nagyon melegszik, akkor ott rövidzár van, már az is lehet, hogy meghalt az arduino. :(

www.adatfalodesign.hu

(#1395) joberec


joberec
újonc

És ha kicserélem a 1117 chipet ? Vagy érdemesebb új mega2560venni ? Ramp 1.4A ha rádugom 12v szimplán a ledeknek kellene világítani a rampon? Próbáltam már ftdi segédprogramokat a port dugdosást ne is mond... Már széthúztam a-tól z-ig minden portot leelenőriztem. A nyák melegszik az tuti,láttam lehet valahogy korigálni csak nem vagyok teljesen 100% biztos hogy kell csinálni,ezért még gyüjtöm a hibákat,tapasztalatokat.

(#1396) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Szerintetek egy ki-mit nyomtatott topik életképes lenne?

(#1397) szalámissüti válasza DrojDtroll (#1396) üzenetére


szalámissüti
tag

Szerintem lehetne. Ahogy láttam, itt mindenki elég kulturált ahhoz, hogy ne spammelje tele dickbuttokkal, és segítséget jelenthetne nyomtatótuningnál.

@joberec: Én a helyedben vennék egy másik ATmegat, az a legkényelmesebb. Lehet cserélni az IC-t, de lehet, hogy nem az a hiba forrása, csak egy tünet. Érdemes egyébként venni egy eredetit, az nagyon jól bírja a strapát, vagy ha kínait rendelsz, akkor ne a legolcsóbbat.

Más: volt korábban kérdés, hogy milyenek a kínai $200 kitek. Rendeltem egyet, mert furdalt a kíváncsiság, hogy hogyan lehet ennyi pénzért egy nem félig műanyag kókány nyomtatót összerakni, és még pénzt is keresni vele (oké, most én is terveztem egy gépet amit kb $80ért lehet gyártani, de annak a fele fröccsöntött, a másik fele meg extrudált, és nem Prusa i3 alapú). :DD Nekem a BOM sehogy sem jött ki $150 alá, és az ingyenes kiszállítás, meg csomagolás nincs benne, szóval lehet, hogy nagyon gagyi lesz. A cucc ma érkezik, holnap, vagy holnapután lesz időm összerakni (addig meg enni fog a fene, lőttek a produktivitásomnak), majd teszek fel róla képeket, meg tapasztalatokat. Amúgy ÁFÁval, DHL expressel együtt kb 90kba jön. :)

(#1398) Rolly válasza szalámissüti (#1397) üzenetére


Rolly
veterán

én 229 usdért rendeltem dhl-es szálítással + vám + áfa nyomtatót nagyon egyben van és jól nyomtat pla-ra ... flex plara, absre még nem sikerült :)

(#1399) DrojDtroll válasza szalámissüti (#1397) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Meg is csináltam.

3D nyomtatott tárgyaink

(#1400) layerke válasza DrojDtroll (#1399) üzenetére


layerke
aktív tag

Nem hiszem, hogy túl nagy lesz majd a nyüzsgés. Egyszer már én is kértem itt, hogy osszuk meg ki mit csinált, de szinte senki nem vette a fáradtságot, hogy feltöltsön képeket. Én szívesen töltenék fel, ha nyomtatnék mostanában..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.