Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Gyári :D már csak feketére kellet volna lefújni

(#352) fuze


fuze
őstag

A nyomtatás sebességét mennyire befolyásolja a 3D modell poligonszáma?

adms.hu | UI Designer

(#353) sz.balazs.95 válasza nézzbe (#351) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

igazából így sem néz ki rosszul. ;)

Sőt, lehetne zöld-fekete a komplett gép-belső is.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#354) szalámissüti válasza fuze (#352) üzenetére


szalámissüti
tag

Semennyire. Legalábbis én nem vettem észre különbséget.

(#355) fuze válasza szalámissüti (#354) üzenetére


fuze
őstag

Akkor jól sejtettem köszi!

adms.hu | UI Designer

(#356) lord.lakli válasza szalámissüti (#275) üzenetére


lord.lakli
őstag

Jól hangzik, erre szerintem sokan vevők lennének akkor.

(#357) Ptech válasza lord.lakli (#356) üzenetére


Ptech
őstag

Bizony, én épp Kossle Minit nézegetek, de lehet várok vele egy picit. Jöhetnek az update-ek ha van valami látványterv legalább.

(#358) szalámissüti válasza Ptech (#357) üzenetére


szalámissüti
tag

Ha minden jól megy, akkor hétvégére lesz kész honlap (csak a zhk miatt kicsit lassabban haladok vele mint szeretnék), és ott lesz pár látványterv a gépről (még ma teszek fel egyet ide is). Illetve megrendeltem az alkatrészek nagy részét, kb. egy hónap amíg ideérnek (+ amíg vámolják), utána lesz kész proto. Amíg végleges termék lesz, az még utána pár hónap (teszteket csinálni, hibákat javítani, designoptimalisation, stb), és aztán jön a kickstarter kampány, hogy a műanyagokat fröccsönteni tudjuk, illetve jó áron tudjuk megvenni az alkatrészeket. Mondjuk már ez előtt is elérhető lesz, csak valószínűleg drágábban, mint utána (mondjuk még így is olcsó).

(#359) lord.lakli válasza szalámissüti (#358) üzenetére


lord.lakli
őstag

Kíváncsian várjuk a fejleményeket és a weboldalt is.

(#360) szalámissüti


szalámissüti
tag

Ahogy ígértem, itt egy koncepció. Még nem végleges, pl. nincs rajta a kész extruder, illetve még nincs kész az auto bed leveling, nincs rögzítve a fogasszíj, meg hiányoznak a vezetékek, és 1-2 alkatrésznek nincs még meg a revíziója (meg nincs benne a modellben), de már alakul...

(#361) lord.lakli válasza szalámissüti (#360) üzenetére


lord.lakli
őstag

Tök érdekes kinézet, nem rossz.

(#362) fuze válasza szalámissüti (#360) üzenetére


fuze
őstag

Nagyon ígéretes!

adms.hu | UI Designer

(#363) Den


Den
veterán

Jó videó, a s,ic3rrel a fickó is azt tapasztalta amit én. Mechanikai hibának tűnő felületi hobák, amik egy másik szofrvertel eltűnnek. [link]

www.simson4t.hu

(#364) Den válasza szalámissüti (#360) üzenetére


Den
veterán

Pofás, ha jól látom teljesen megszabadultál a lineáris vezetékektől. Hasonlón agyaltam, bár más megközelítésben (mármint megszabadulni a lineáris vezetékektől). Ha beválik valószínüleg egy vevőtök már lesz ;D

www.simson4t.hu

(#365) Ptech válasza szalámissüti (#360) üzenetére


Ptech
őstag

Jól néz ki, még régebben én is nézegettek hasonló megoldásokat, a reprap weblapon még utána is olvastam a témának. Tényleg jó lenne költséghatékonyság szempontjából, viszont mindenhol azt írták hogy a mechanika és a motorok precizitása a probléma. Hasonló megoldás működik pl ipari pick&place gépeknél, csak azok az alkatrészek meg aranyárban vannak amik olyan precízek és strapabíróak is egyszerre. Azért remélem sikerül megoldani a gondokat, szólj ha kell bétateszteni a dolgot, érdekelne hogy mire képes :)

(#366) szalámissüti válasza Ptech (#365) üzenetére


szalámissüti
tag

Igen, ezzel én is megszenvedtem. Az első verzió egyszerűbb lett volna, de aztán szembe jött az az apró tény, hogy egy 3D nyomtatott anyag nem fog 4 mikronos mozgást átvinni :D Igazából ekkora méretnél még megoldható a probléma viszonylag egyszerűen, úgyhogy elvileg nem lehet nagy gond vele. De hamarosan kiderül, ha megjönnek az alkatrészek.

(#367) Den válasza szalámissüti (#366) üzenetére


Den
veterán

Ahogy a karok köríven mozognak, a léptetőmotor egy lépése, különböző pozícióban különböző elmozdulást eredményez. Erre lesz valami szoftveres korrekció?

www.simson4t.hu

(#368) szalámissüti válasza Den (#367) üzenetére


szalámissüti
tag

Persze, ez mindenképp szükséges. Kicsit bonyolultabb a matek a firmwarehoz, de nem az a megoldhatatlan dolog :)

(#369) szalámissüti


szalámissüti
tag

Amúgy ha valakinek van valami tanácsa, amire érdemes lenne figyelni, vagy a mostani nyomtatójában nem elégedett vele, akkor jöhet ötletnek :D

(#370) lord.lakli válasza szalámissüti (#369) üzenetére


lord.lakli
őstag

A mostanival az a baj, hogy nincs :O
Bocsi ezt nem lehetett kihagyni :)

(#371) Ptech válasza szalámissüti (#369) üzenetére


Ptech
őstag

Szerintem ami nagy előny az az automatikus kalibrálás, ami persze nem old meg mindent, de segít.
Aztán össze lehetne rakni egy kézikönyvet hogy mik a leggyakoribb hibák a nyomtásnál, pl ha ferde a nyomtatás, elcsúszik, féloldalas, stb.
Ami még rengeteget számít az a support ha tényleg termékként szeretnéd eladni, anélkül nem lehet hosszútávon sikeresen eladni a terméket.

(#372) szalámissüti


szalámissüti
tag

Most láttam, hogy már vannak ehhez hasonló próbálkozások... Pedig tisztára örültem, hogy sikerült valami olyat csinálnom amivel még nem próbálkozott senki más :( na mindegy, így legalább látom hogy működnek hasonló dolgok a gyakorlatban is...

(#373) Den válasza szalámissüti (#372) üzenetére


Den
veterán

Ez ne vegye el a kedved, hagyományos xyz elrendezésű és delta nyomtatókból is van egy rakás, mégis van hely a piacon újabb gépeknek, mert a többségük elég amatőr módon megtervezett, kiforratlan szerkezet, szóva, jó, és olcsó nyomtató nincs olyan sok mint ahogy elsőre tűnik. A ti megoldásotok nekem szimpatikus mert elminiálja a lineáris vezetékeket, ami szerintem a legtöbb nyomi egyik gyenge pontja.

Ha egyedibbé akarod tenni van egy ötletem, amit még sehol nem láttam, viszont nem tudom szoftveresen mennyire megvalósítható. Mechanikailag tovább egyszerűsíti a rendszert, viszont valószinüleg egyedi szoftver kell hozzá. Ha érdekel jelezd, és privátban megírom, én egyedül úgysem tudnám megcsinálni. :)

www.simson4t.hu

(#374) szalámissüti válasza Den (#373) üzenetére


szalámissüti
tag

A kedvem nem vette, el, csak nem esett jól :D Mindenesetre azt láttam, hogy a nyomtatók többsége nem az igazi, ráadásul nagy része sufnituning is. :DD

(#375) szalámissüti


szalámissüti
tag

na, ahogy ígértem, itt a félkész honlap: krak3n3d pont com :DD még van mit alakítani rajta, úgyhogy észrevételeket szívesen fogadok :)

(#376) sz.balazs.95 válasza szalámissüti (#375) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

néhány észrevétel:

- ha felmegyek az oldal tetejére, akkor az egész ugrik egyet.
- nincs magyar nyelv - ejnye!
- a 3 menüponthoz szerintem tök fölösleges a karika formájú kivágás, mert a fehér háttér miatt amúgy sem látszik belőle semmi, de cserébe azt a hatást kelti, mintha a képek rosszul lennének beillesztve.
- a lapozható 2 kép közül az egyik tök fölösleges, mert az nem vezet sehová, csak a másik, ami a specifikációkhoz. Ez így szerintem felesleges. Bőven elég az az egy, ami vezet is valahová.
- Illetve a „read more” gomb is fölösleges, hiszen a felettük levő, 4x akkora méretű képek úgy is ugyanoda visz el. :D
- Mobil nézetben túlságosan nagy a 3 menüpont. Önmagukban 1,5 képernyőnyi helyet foglalnak el.

plusz én személy szerint másfajta logót csinálnék neki, de ez mondjuk már ízlés dolga. :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#377) szalámissüti válasza sz.balazs.95 (#376) üzenetére


szalámissüti
tag

Köszi.
Elkezdtem javítani, az ugrás már megvan.
A magyar nyelv sajnos komolyabb tárhelyet igényelne, ez a mostani elég korlátozott. De ha a dolog beindul, akkor lesz magyar nyelv is :D
A karikákat eltávolítom, a szögletes megoldás tényleg jobb, és nem néz kis hibásnak mint ez.
A lapozható képekből egy slider lesz, csak még nincs elég képem a cuccról, úgyhogy az egyelőre csak ott van.
Logón gondolkodtam elég sokat, ez biztosan le lesz cserélve egy egyedibbre (folyamatban a tervezés), addig viszont nincs jobb sajnos :(.

A többivel is megpróbálok kezdeni valamit. Ha van további észrevételed, akkor jöhet, mert elég sokat segít :DD

(#378) sz.balazs.95 válasza szalámissüti (#377) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Holnap majd megpróbálok összedobni valamit, hogy én nagyjából milyen logót képzeltem el. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#379) Heimdallr75 válasza szalámissüti (#377) üzenetére


Heimdallr75
őstag

nem tudom, mekkora tárhelyigényed van, de tudok adni ha gondolod. tudod jól szivugyem a projected :R

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#380) szalámissüti válasza Heimdallr75 (#379) üzenetére


szalámissüti
tag

Nem a tárhely mérete a gond, hanem hogy ahogy én meg tudom csinálni, úgy processzoridő kell neki sok (nincs benne túl sok gyakorlatom) :) De idő kérdése, és megoldom. Mindenesetre köszönöm a felajánlást :DD

(#381) fuze válasza szalámissüti (#377) üzenetére


fuze
őstag

Kedves szalámissüti!

Mondtam, hogy segítek a designban szívesen. Szerintem ez a név van annyira ötletes, hogy kapjon egy igazán ötletes logót. Nem hiszem, hogy az a legjobb megoldás, hogy csak fel van írva 3d betűkkel. Egy jó kapós grafikával sokkal eladhatóbb lesz a termék.

Illetve a honlap is egy kicsit két identitású. Ha flat design-t szeretnél, semmiképpen sem illik bele a felső domború, kerek sarkú fejléc elem.

adms.hu | UI Designer

(#382) szalámissüti válasza fuze (#381) üzenetére


szalámissüti
tag

Szia!

Igen, a 3D betűk nem az igaziak. Az a gond, hogy mostanában ennyi időm volt összesen, úgyhogy logózni nem nagyon értem rá. Valami olyasmire gondoltam eredetileg, hogy egy aranyos polip a víz alól egy félkész hajó fölé nyúl, és egy extruder fejjel építi. Valahogy így (igen paint :D ) csak nem nagyon volt időm megcsinálni még.

A fejlécet kivettem, tényleg jobb így az oldal :D

[ Szerkesztve ]

(#383) lord.lakli válasza szalámissüti (#382) üzenetére


lord.lakli
őstag

A polipos logó szerintem jópofa lenne.
Érdemes egyszerre a 3D-s kép és az alatta lévő szöveges elérhetőség ugyanarra? Esetleg csak a szöveges rész maradna?

(#384) Den válasza szalámissüti (#382) üzenetére


Den
veterán

Polipot több helyen láttam már felbukkanni 3d nyomtatásban, pl az octoprint is egy aranyos polipot használ logónak, esetleg sokaknak utánérzésnek tűnne.

www.simson4t.hu

(#385) fuze válasza Den (#384) üzenetére


fuze
őstag

Viszont itt a termékre utal 100%-osan az elnevezés. Ebben az esetben lehet, hogy nem az aranyos polip, hanem konkrétan a kraken mint misztikus lény lenne célszerű.

Szerk.: A szlogen is mint "the building monster" nem feltétlen egy aranyos polipra utal :)

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#386) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Időközben több variáció is eszembe jutott, de egyelőre az első elképzelésemet mutatom:

A polipot itt találtam. Nem tudom, hogy fel lehet-e használni logónak, de jobbat nem találtam. :D
A betűtípusról viszont 100%-ig tudom, hogy felhasználható bármire. :D

(#385) crgriseus7: egy elsőre aranyosnak tűnő polip, ami valójában egy szörnyeteg? :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#387) Den válasza fuze (#385) üzenetére


Den
veterán

Jogos :) Mondjuk a "the building monster" szlogen nagyon el van találva.

www.simson4t.hu

(#388) szalámissüti válasza sz.balazs.95 (#386) üzenetére


szalámissüti
tag

Ez elég jó :D ha van még további ötlet, akkor jöhet az is. Közben ha minden jól megy, akkor még ezen a hétvégén kész lesz az alsó rész, és az extruder is :)

[szerk]: a 3D szöveget újra renderelem, és kiveszem alóla a többit.

Illetve köszönöm mindenkinek a segítséget :DD :R

[ Szerkesztve ]

(#389) lord.lakli válasza sz.balazs.95 (#386) üzenetére


lord.lakli
őstag

Hát nem tudom, de a színösszeállítás, betűtípus és a fekete pacni a zöld körben, hát...

(#390) sz.balazs.95 válasza lord.lakli (#389) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A színösszeállítást a jelenlegiről vettem. :D Szerintem amúgy nincs semmi baj vele.
De amúgy bármilyen színnel elkészíthető a kép. ;)
Kipróbáltam fehér polippal is, de szerintem az kevésbé néz ki jól.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#391) lord.lakli válasza sz.balazs.95 (#390) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ilyenek készítéséhez nem értek, csak bele vauzni tudok :) , de a betűtípus szerintem nehezen olvasható, főleg a végén lévő 3D felírat. Fekete, zöldet mindenképpen cserélni kellene és akkor a kraken is már lehet, hogy jobban mutatna. De én csak vau, vau.

(#392) sz.balazs.95 válasza lord.lakli (#391) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Szerintem nincs gond az olvashatósággal. Én legalábbis el tudom olvasni gond nélkül.

Egy kék változatot viszont lehet, hogy készítek. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#393) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

fehér szemekkel:

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#394) lord.lakli válasza sz.balazs.95 (#393) üzenetére


lord.lakli
őstag

Kraken fehér szemmel jobb :) De egyszerűen a fekete sem a kékben, sem a zöldben nem mutat jól szerintem.

(#395) sz.balazs.95 válasza lord.lakli (#394) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Szerintem meg fehérrel nem elég kontrasztos.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#396) Heimdallr75 válasza sz.balazs.95 (#395) üzenetére


Heimdallr75
őstag

szerintem nézzétek meg mundjuk valami filament szinnél is :D mert ugye ha logo kkor már lehessen nyomtatni :D az átlag user majd úgyis valami filamentet használ, pl egy doboz vagy takaróelem nyomtatásánál a géphez.
pl hogy szinek nélkul 3d be is üt e a logo.
(sorry a belugatásért)

الغريبة في هذا الكوكب

(#397) sz.balazs.95 válasza Heimdallr75 (#396) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

pontosan mire gondolsz?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#398) Heimdallr75 válasza sz.balazs.95 (#397) üzenetére


Heimdallr75
őstag

szerintem olyan logot kellene, ami kinyomtatva (3d) is kinéz valahogy, ahogy nézem az alkatrészeken ott a név. Tehát egyszinbe hogy festene, úgy is szeparálódik ? stb.

például a polip kék alapon, biztos kell az a kőr köré? mert kinyomtatva ez így szerintem ronda lesz.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#399) sz.balazs.95 válasza Heimdallr75 (#398) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Akkor nyomtatáskor egyszerűen nem kell a kört köré rakni. :P

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#400) lord.lakli válasza sz.balazs.95 (#395) üzenetére


lord.lakli
őstag

Fehéret a második képre írtam, mert ott fehér a szeme :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.