Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) ZooLee válasza Danex (#530) üzenetére


ZooLee
őstag

Sziasztok,

Én egyelőre még nem nyomtatok, csak élénken érdeklődő vagyok téma iránt, ezért is követem a topicot, nagyon jók a felmerülő témák, rengeteget segítenek a tájékozódásban. A 100e forintos lélektani határ nálam is nagyon áll(na).

(#530) Danex: Az a baj ezzel a 3D nyomtatgatással, hogy önmagában nagyon nagy luxus tartani otthon.

Nekem is jó lenne különféle eszközökhöz az Arduino projectjeim mellé, de nem vagyok 3D tervező zseni, így próbálgatni kéne. Mással meg gyártogatni, napok a küldözgetés, nem éri meg mással se csináltatni.

Így maradnak a komolyabb vásárlók, de azok meg valószínű vettek egy kész rendszert.

De mitől lesz valaki "komolyabb" vásárló? Én azon gondolkodom, hogy a modellezésben (autó, repülő) igazán jó hasznát lehetne venni, ugyanis itt gyakran törnek az alkatrészek, amit aztán drága és/vagy hosszú idő beszerezni, ráadásul nem ártana néha egy kicsit módosítani, hogy jobb, strapabírobb legyen. Sőt, vannak olyan gépek, amihez már nem is lehet kapni alkatrészt.

Nem számoltam utána, és ma már jóval kevesebbet is foglalkozom a modellezéssel, de ha valaki sokat használja, annak szerintem egy ilyen nyomtató már nagyon jól jöhet, meg is térülhet az ára egy idő után. (Nekem most két autóm is áll alkatrész hiány miatt. Az egyik régi, talán az USA-ból tudnék hozzá szerezni ezt-azt, a másikat egyszerűen nem gyártják, és már pótalkatrész sincs hozzá)

(#602) Danex válasza ZooLee (#601) üzenetére


Danex
addikt

Akiknek munkához kell és elég nagy profitot tud szerezni az elkészült darabokon és nem évi 1-2 kell neki. (szerintem)

Az átlag embernek szerintem azért lehet problémás a 3D nyomtató ,mert tudnia kell 3D modell-t készítenie gépen tökéletes pontossággal. Persze, ha belemerül az ember akkor megtanulja, de akinek évi 1-2 darab pici fogaskerék kell az nem fog magának venni, és nem is fog megtanulni pontos modelleket készíteni.

Tehát muszáj lenne valakivel lemodelleztetnie, majd kinyomtatni.

Aki meg befektetésnek bérnyomtatást gondolt magánemberekből nem feltétlen, hogy meg fog tudni élni, hiszen ha Bélának kell egy 3*3cm-es fogaskerék azt nem árulhatod neki 5-10ezerFT-ért, 1-2 ezresért elviszi, de jó eséllyel Béla az évben már többet nem fog rendelni tőled, tehát csak lassan térülne meg a pénzed.

- Tehát a lényeg, hogy nyomtatót csak az vesz majd aki ért is a modellezéshez, az pedig nem a legelterjedtebb hobbi az emberek körében.

- Itthon nem kérhetsz sok pénzt egy pár grammos műanyag valamiért, plusz annak a modellnek az elkészítése Mari néni 3MP-es telefonos képéről megint nem garantálható.

- A cégek inkább cégeket fognak megbízni ,hisz ők tudnak nekik számlát adni és valamivel jobban is megbíznak bennük.

Persze vannak hobbik, mint a modellezés ahol jól jöhet, de oda meg végképp pontos holmikat kell készíteni, illetve már önmagában egy drága hobbiról beszélünk, úgymond ott több pénz van ilyesmikre. (Súlyban mondjuk nem tudom mennyivel nehezebb a gyári holmiknál)

(#603) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Sikerült bekalibrálnom a nyomtatót, itt vannak róla a képek...

A kocka 0,1-es rétegvastagsággal van, a többi 0,2-es.

Zsolt

(#604) lord.lakli válasza szalámissüti (#563) üzenetére


lord.lakli
őstag

FLUX nagyon tetszetős. A projekted hogyan áll? Mostanában nem hallottunk róla semmit sem, gondolom behavaztál rendesen.

(#605) szalámissüti válasza lord.lakli (#604) üzenetére


szalámissüti
tag

Épp most akartam írni :) Túl vagyok a matekon, meg a hozzá tartozó másnapon is, ráadásul a nyomtatóhoz is megjött minden darab. Az első néhány mozgatást megcsináltam, néhány mechanikai probléma van (nem elég merev a felső műanyag kar, emiatt nem tudom gyorsan mozgatni, meg nem volt végálláskapcsolóm, és hasonlók), úgyhogy azt ma/holnap újranyomtatom, és aztán le tudom tesztelni, hogy mekkora sebességre képes. Ezen kívül minden téren jól haladok, ráadásul megjött a mini kosselem is, úgyhogy most már hét közben is tudok alkatrészeket nyomtatni ha kell, és ez nagyon meg fogja gyorsítani a gyártást. Emellett elkezdtük a cucc programozását, illetve a 3D scanner programozását, meg elég jól haladunk a tőkebevonással is :DD Amint lesz olyan videóm, amit fel merek tenni, azonnal felteszem :DDD

(#606) lord.lakli válasza szalámissüti (#605) üzenetére


lord.lakli
őstag

Másnapos matek :) Nézegettem flux-ot sokáig, de magyar megoldás jobban érdekelne, így kíváncsian várom a fejleményeket. Scanneléssel is foglalkoztok? Hozzá tervezitek, vagy külön? Programozások miben történnek?
Jól hangzik, hogy tőkebevonással is közelebb kerültök a végcélhoz.
Jöhetnek a videók, képek mindenképpen.

(#607) szalámissüti válasza lord.lakli (#606) üzenetére


szalámissüti
tag

Inkább pótpót utána másnap :D A scanner benne lesz a nyomtatóban. Programozni pedig nem tudom milyen programnyelven :DDD (őszintén szólva nekem alapszintű c/c++, meg egy kis kígyó, és annyi, de megkérdezem majd, hogy miben íródik a csoda)...

(#608) lord.lakli válasza szalámissüti (#607) üzenetére


lord.lakli
őstag

De megvan, az a lényeg ;) Köszi, kíváncsian várom. Lesz a nyomtatóhoz is külön szoftver, vagy egyelőre valami "gyári" lesz?

[ Szerkesztve ]

(#609) szalámissüti válasza lord.lakli (#608) üzenetére


szalámissüti
tag

Valószínűleg első körben egy módosított gyári lesz, aztán később mindenképp szeretnék egy felhasználóbarát sajátot. Amihez vannak frissítések, meg hibajavítások, és nem szökőévente egyszer :D

(#610) lord.lakli válasza szalámissüti (#609) üzenetére


lord.lakli
őstag

Így pöpecül hangzik. Hányan vagytok? Jó hallani új, egyedi megoldásokról.

(#611) szalámissüti válasza lord.lakli (#610) üzenetére


szalámissüti
tag

Köszi :). Négyen vagyunk, egy közgazdász, két programozó, meg én, a robot.

(#612) lord.lakli válasza szalámissüti (#611) üzenetére


lord.lakli
őstag

:D

(#613) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Erre adjon nekem valaki magyarázatot :D 18650-es akksiknak akarok tartót csinálni és akármit csinálok a Cura minden áron így akarja nyomtatni , a Slic3r érdekes megoldja ezt a nagyon bonyolult feladatot :D

Cura

Slic3r

[ Szerkesztve ]

(#614) Den válasza nézzbe (#613) üzenetére


Den
veterán

Rossz a modell? Most volt egy olyan eseten, ahol egy modellt szerkesztettem, aminek tömörre kihúztam egy részét, ami egy tömör hatszöget alkotott. Elmentettem, megcsináltam a szeletelést, de nem tömörre nyomtatással, hanem rácsos kitöltéssel. És érdekes módon, a tömör részben megjelent egy négyzetes rész amit nem csinált rácsosra, hanem tömören hagyott. Ez a négyzetes rész rajta volt a 2d rajzon amiből a hatszöget húztam, és valamiért a cad program azt az információt is belementette a kihúzott részbe, mintha az egy önálló test lenne a hatszögen belül, pedig ilyenkor a körvonalakon belül mindent tömörnek tekint. Valami beállítás esetleg? Azt látom hogy a cura más beállításokkal megy, mert több a rétegszám. Próbáld meg ugyanazzal a réteg astagsággal mint a slicer-ben, hogy akkor is előjön-e.

Én tegnap nyomtattam cura-val egy olyat, hogy nem hittem el hogy ezt az én nyomtatóm csinálta. 0.1mm rétegvastagsággal, és villámgyorsan megvolt, egy hengeres forma, szinte átállás nélkül nyomtatta. Most lesz időm többet nyomtatni, fogok többféle formát, aztán meglátjuk hogy teljesít, de nekem curaval nem volt gondom még.

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#615) nézzbe válasza Den (#614) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Nagyon faék modell, direkt pontosan szerkesztettem, miden fölösleges vonal nélkül és még netfab is átment rajta de mindenáron így akarta. Szvsz lehet az adott feladatra mindig más slicer jobb.

És végül ilyen a kész tartó 0,4mm vastagsággal 90-es tempóval 45 perc alatt kész lett.

(#616) sz.balazs.95 válasza nézzbe (#615) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ezekkel a színekkel akár mehetne a karácsonyfa alá is. :DD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#617) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Üdv minenkinek! Tegnap billentyűzetet takarítottam, s a szóköz kivételénél sikerült eltörni 2 oldalt azt a 2 kis műanyag hidat, ami a helyén tartja a billentyű alatt a fémrudat (Lenovo SK-8815). A billentyű természetesen működik, hiszen nem a mechanikájánál történt a törés, de csak középen érzékel. Megpróbáltam visszaragasztani, de ezt így sajnos tartósan használni nem lehet. Ezért arra gondoltam, hogy terveznék egy ellendarabot mellé, amit szintén ragasztással rögzítenék és ki tudnám váltani vele a gyári pöcköt (bocsánat, nem tudom mi a szakszó rá). Alant 2 móricka-ábra arról, hogy mit is szeretnék.

Kb. mibe kerülne egy ilyet meg a tükörszimmetrikus párját legyártani 3d nyomtatóval? Mennyire tartós, ellenállna ennek az igénybevételnek az alapanyaga (ABS, PLA) ? Van olyan, aki foglalkozik ilyesmivel vagy csak a kihívás kedvéért megpróbálná? A befoglaló mérete 15x10 körül lehet, recésség, ilyesmi nem számít, nem precíziós alkatrész.

[ Szerkesztve ]

(#618) Kiglerx válasza Feketelaszlo (#617) üzenetére


Kiglerx
tag

Ha mindkét elemről küldesz nekem stl-t akkor megpróbálhatom kinyomtatni a közeljövőben.

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#619) Den válasza Feketelaszlo (#617) üzenetére


Den
veterán

Küldd el nekem is, teszek egy próbát.

www.simson4t.hu

(#620) Den válasza nézzbe (#615) üzenetére


Den
veterán

Igen valszeg nincs egy univerzális slicer. Én a kisslicert fogom még kipróbálni, láttam róla összehasonlító videókat, és nagyon jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#621) Feketelaszlo válasza Den (#619) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Köszönöm a felajánlásokat, igazán rendes tőletek! :R Akkor inkább közzéteszem itt is a 2 darabhoz tartozó modelleket:

balos .stl
jobbs .stl

balos .ipt
jobbos .ipt

(#622) szalámissüti


szalámissüti
tag

Boldog Új Évet mindenkinek :)

(#623) nézzbe válasza szalámissüti (#622) üzenetére


nézzbe
aktív tag

B.U.É.K :R

(#624) lord.lakli válasza szalámissüti (#622) üzenetére


lord.lakli
őstag

Boldog Új Évet és tökéletes saját 3D nyomtatót :)

(#625) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

BÚÉK :R
aztán remélem idén már lesz DDD nyomtatóm. :D
(bár amennyi minden terven van véve erre az évre, erre pici az esély.)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#626) szalámissüti


szalámissüti
tag

Hosszas hallgatás után, ismét kikérem a véleményetek, eddig is sok segítséget kaptam :R . Megoldottam a az alsó rész kevésbé doboz kivitelét. Ami a képen van, az még nem a végleges design, a furatok nem lesznek rajta oldalt meg a nagy lyukak alul, de felül több lesz a lemezen (meg a karok sem tejlesen ilyenek lesznek, a modul is másik már, csak még nem raktam őket össze, az extrudert is átterveztem, és hasonlók). Illetve az alsó részt fröccsönteni szeretném, mert így élő szövet a fémvázon masszívabb lesz, mint a sok összecsavarozott lemez (igényesebb is szerintem, nem ilyen "nyekergős"). Szóval ecce procer :DD

(#627) Heimdallr75 válasza szalámissüti (#626) üzenetére


Heimdallr75
őstag

tetszetős, várjuk :)

الغريبة في هذا الكوكب

(#628) Den válasza szalámissüti (#626) üzenetére


Den
veterán

Az alsó rész fröccsöntésénél, az alsó dobozra gondolsz?

Amúgy jó szerintem.

www.simson4t.hu

(#629) lord.lakli válasza szalámissüti (#626) üzenetére


lord.lakli
őstag

Egyszerű, letisztult design. Mekkora elemet tud majd nyomtatni? A mozgások közben nem tud megmozdulni?

(#630) sz.balazs.95 válasza szalámissüti (#626) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

jó lesz ez! :R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#631) szalámissüti válasza Den (#628) üzenetére


szalámissüti
tag

Köszönöm mindenkinek :D

Igen, az alsó doboz lenne fröccsöntve. :)

lord.lakli : elméletileg 170mm*200mm méretet tud. Elmozdulási sebességet egyelőre nem tudok mondani, de nem lesz lassú.

[ Szerkesztve ]

(#632) Den válasza szalámissüti (#631) üzenetére


Den
veterán

A szíjhajtás működését nem értem. A nagy szíjtárcsából kiinduló kar a kezdetektől fogva tömör, tehát végtelenített szíj nem lehet rajta, mert azt át kéne vezetni a karon. Akkor hogy lesz megoldva? A tárcsához lesz rögzítve a szíj két vége?

www.simson4t.hu

(#633) szalámissüti válasza Den (#632) üzenetére


szalámissüti
tag

Erre egyelőre csak egy igénytelen megoldásunk van (estefelé teszek fel képet róla), az igényesen még gondolkodom :D Valami kevésbé sufni kell majd, mint a mostani, de már van rá pár ötletem...

(#634) Zsolt74 válasza szalámissüti (#626) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Milyen elektronika lesz benne, és milyen LCD kijelzője lesz?

Zsolt

(#635) szalámissüti válasza Zsolt74 (#634) üzenetére


szalámissüti
tag

Elektronika jelenleg mega+ramps, aztán meglátjuk, lcd pedig egy hozzá használható egyszerű darab. De ez még változhat.

(#636) Zsolt74 válasza szalámissüti (#635) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Ne használjál hozzá grafikus kijelzőt mert Az Arduino nem fogja bírni.
A Deltáknál egyszerre mindhárom tengelyt számolnia kell és ez már meghaladja az Arduino képességeit, ha az LCD-t is kell adattal ellátnia.
Nekem deltám van és a 2004-es LCD van rajta, de így is vissza kellett venni az lCD frissítését , így csak 2 másodpercenként frissít, de így is meg tud akadni egy-egy pillanatra.
Gondolkoztam Raspberry Pi-n mert akkor olyan lenne mintha simán csak számítógépről menne a nyomtatás, és itt már színes lCD-t is lehetne hozzá használni.

Zsolt

(#637) szalámissüti válasza Zsolt74 (#636) üzenetére


szalámissüti
tag

Köszi :) Eddig még nem próbálkztam grafikus kijelzővel élesben, de így most átgondolom a dolgot. Igazából annyira nem lehet nagy gond, hogy nincs kijelző...

(#638) Zsolt74 válasza szalámissüti (#637) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Az a gond ha nincs kijelző akkor SD kártyáról nem tudsz nyomtatni, és akkor egy számítógépnek végig mennie kell amíg nyomtat.
Ez 1-2 órás nyomtatásnál nem gond, de 10-20 órásnál már igen.

Zsolt

(#639) szalámissüti válasza Zsolt74 (#638) üzenetére


szalámissüti
tag

Akkor viszont marad a visszavett frissítés. Meg megpróbáljuk úgy megírni a programot, hogy kevesebb erőforrást egyen (ehhez nem értek, de gondolom meg lehet csinálni)Igazából nekem eddig nem volt gond a hosszú nyomtatás, mert egy régi laptopot használok hozzá, ami sok vizet nem zavar, úgyhogy ezért ezzel a résszel nincs sok tapasztalatom. Esetleg mejd megtuningoljuk a vezérlést valami development boarddal, de azzal az a baj, hogy drága (mondjuk a színes érintőképernyő nem hangzik rosszul, szuper marketingfogás lehetne valami menő GUIval)

(#640) Zsolt74 válasza szalámissüti (#639) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Az Arduino Due nem lenne rossz de ahhoz kevés a nyomtató firmware, és az lcd hez sincs adapter.
Azért gondolkodom a Raspberry Pi-n de az színes 4"-os LCD-vel 80$-ba kerül.

Zsolt

(#641) sz.balazs.95 válasza szalámissüti (#639) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ha nem dobja meg nagyon az árát, akkor jó lehet.
De még talán az lenne a legjobb, ha lenne Arduinós változat, monokróm kijelzővel, és Pi-s színes kijelzővel, valamivel drágábban. :D És akkor mindenki el tudná dönteni, hogy megéri-e a felárat a színes kijelző. :K

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#642) lord.lakli válasza sz.balazs.95 (#641) üzenetére


lord.lakli
őstag

Pi + érintős kijelző legalább 30e Ft-al megdobja az egészet és kérdéses, hogy megér-e ennyit.

(#643) Ptech válasza szalámissüti (#626) üzenetére


Ptech
őstag

Jól néz ki, mikor lehet majd élesben tesztelni? :)

(#644) Zsolt74 válasza lord.lakli (#642) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Csak 20000Ft.
[link]

[link]

Egy Raspberry Pi B+ hűtőbordával, egy 3,5"-os LCD, és hozzá való Acryl doboz.

Zsolt

(#645) lord.lakli válasza Zsolt74 (#644) üzenetére


lord.lakli
őstag

Jó tudni, hogy ennyire olcsón is van már érintős LCD.
Esetleg Netduino alapokon fekvő lapka (STMicro STM32F4) kijön 3-4 e Ft-ból, ha már arduino gyenge lenne.

(#646) szalámissüti válasza sz.balazs.95 (#641) üzenetére


szalámissüti
tag

Erre ráeresztjük az agyvihart :D Aztán lesz valami :DD

(#647) Den válasza Zsolt74 (#636) üzenetére


Den
veterán

raspivalhasználhatod octopi-al, én azt használom, nagyon jó.

www.simson4t.hu

(#648) fuze válasza szalámissüti (#626) üzenetére


fuze
őstag

Jól néz ki! A filament tekercsnek is van valamilyen helye? :)

adms.hu | UI Designer

(#649) Captor válasza szalámissüti (#646) üzenetére


Captor
tag

Androidos tablet/telefonról is lehet irányítani. Felesleges a grafikus kijelző szerintem.

link neve

[ Szerkesztve ]

(#650) Ptech válasza Zsolt74 (#603) üzenetére


Ptech
őstag

Nem találom a neten a kalibráló mintát ami az első képen van, tudsz küldeni egy linket hozzá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.