Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Den válasza sz.balazs.95 (#492) üzenetére


Den
veterán

Ez inkább art deco mint steampunk. Én a távoli jövòben tervezek valami "steampunk" stílusú 3d nyomtatót építeni, de ahhoz a delták túl modern kinézetűek. Én egy hagyományos xyz elrendezésűre gondoltam, aminek a vázát valami öreg szerszámgép eleme adná, mondjuk egy 50-60 éves eszterga hajtóműháza, beleépítve nixie csöves koordináta kjelzés, rézcsövekben vezetett vezetékek... Jól meg lehetne csinálni, mint valami régi sosem volt szerszámgép.

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#502) lord.lakli válasza Den (#499) üzenetére


lord.lakli
őstag

Teljesen egyet értek veled. Szerintem is felesleges a csicsa. Azt kell belőni, hogy a célcsoport a pénzes fiatal, vagy az akinek egy eszköz és használni szeretné, nem csak a cimbik előtt fittizni.

(#503) sz.balazs.95 válasza szalámissüti (#496) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Na erről beszéltem. Szerintem sokkal jobb így, hogy nem kelt félkész/házibarkács hatást az egész.
Már csak azt kellene megoldani, hogy az üveg könnyen felnyitható legyen + egy halvány gravírozás is jó lenne, ami csak maga a polipot ábrázolja egy körben. 😊

#501: A steampunk stílust nem arra értettem, csak azt is beraktam tőle függetlenül, hogy abból is lehetne valamit csinálni. 😊

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#504) fuze válasza szalámissüti (#496) üzenetére


fuze
őstag

A plexi fal jó, de az egyik oldalról vedd le, hogy hozzá lehessen férni a nyomathoz.
Ez a "gamer" design nem jó, szerintem térj vissza a letisztult fehér kivitelhez. Akár lehetne két szín: Fehér és egy erős élénk szín. (Narancssárga, kék, vagy zöld)

Egyébként nekem plexi fal nélkül is tetszik. Mert úgy egy körbejárható design-t látunk.

Mi lenne ha az alját behúznád és a fogaskerekek (?) inkább korongszerűek lennének:

A logótervet meg hamarosan küldöm! :)

Szerk.: Az aljába nem mehetne a filament tekercs? Valami fiókot képzeltem el.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#505) szalámissüti válasza fuze (#504) üzenetére


szalámissüti
tag

Ez a lefelé szűkülő megoldás jó ötlet :D Mindjárt meg is csinálom ilyenre :D A filament viszont nem fér az aljába, ott a táp, meg az arduino, és nincs neki hely. Illetve a tekercsek mérete sem szabványos :(

(#506) 3D kívánság


3D kívánság
újonc

Szeretnétek ugyanakkorában, mint a többiek, a világ másik végén láncra fűzve lenni? Biztos nem? Kanadában egy nagy „szobrot” készülnek összeállítani 3D nyomtatóval készített elemekből. Bárki küldhet be elemeket. Ez a honlapjuk: http://www.printtopeer.com/sculpture. Ha szeretnél részt venni ebben, de nem akarsz Kanadába postaköltséget fizetni, küldd el nekünk november 30.-ig, december 1.-én egyben postázzuk mindenkiét. A kapott elemeket facebook oldalunkon és a 3D Kívánság blogon megmutatjuk. Ide postázz: 3D Kívánság 2030 Érd, Bíró u. 44/A/2. Ha kérdésed van, itt megtalálsz: facebook.com/3dkivansag vagy 3dkivansag.blog.hu.

(#507) Ptech válasza szalámissüti (#505) üzenetére


Ptech
őstag

Pedig az jó lenne a "szabványos" tekercs beférne, különben kénytelen vagy valahova az oldalára vagy mellé rakni. Meg elég furán jön ki hogy a képeken ilyen letisztult, amikor meg összerakja a júzer akkor nem tudja hova rakni a nagy kábeldobot ;]
Szerintem amúgy egy kikapcsolható LED a nyomtatófejre nem rossz ötlet, látod is hogy mit csinál, de ki tudod kapcsolni ha zavar.

(#508) szalámissüti válasza Ptech (#507) üzenetére


szalámissüti
tag

Hát igen, csak a méretekben nagyon nagy a szórás. Illetve a lefelé szűkülő megoldás az illesztéseknél nagyon csúnya. Pláne ha nem tökéletes minden lemez, ami valószínű... :( De a kábeldob meg lesz oldva, valami igényesebb anodizált/porfestett állvánnyal. Hamarosan az is rajta lesz a rendereken. Szépen, lassan alakul a modell.

(#509) fuze válasza szalámissüti (#508) üzenetére


fuze
őstag

Henger alakú megoldás esetleg? Az is jól nézne ki.

adms.hu | UI Designer

(#510) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

olyan külső kéne, hogy az alapja két háromszög legyen, ami egymásba van "rakva", és ezáltal egy csillagot alkotva, és a teteje domború lenne, persze kivéve azt a részt, amin a 3D nyomtatvány lesz, illetve a sarkuk le lenne vágva, így befele döntve, ahogy crgriseus7 javasolta.
persze a két háromszögből csinált hatszög nem egy szinten lenne, illetve az, amelyik nem egy vonalban van a karokkal, az kisebb lehetne.

Kb. ezt gondoltam ki először, csak leírni nem tudtam.
Bár most sem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy ez így megérthető-e. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#511) szalámissüti válasza fuze (#509) üzenetére


szalámissüti
tag

Itt igazából a lemezek alakításának az ára számít. A henger az jó lenne, és viszonylag olcsó is (vennénk egy nagy csövet, és darabolni), csak félek, hogy a szögletes formákhoz nem passzolna. De a lefelé szűkülőt még megpróbálom... lehet hogy lesz rá megoldás.

(#512) kejfel


kejfel
tag

Üdv mindenkinek!

Kb egy hete kattantam rá a 3D nyomtatásra. Nincs még saját, de tervben van a beszerzése.
Ha valaki eltérő elektronikát keres a megszokottól, a reprap oldalán talál sok alternatívát, jellemzőkkel faszán összehasonlítva.

[ Szerkesztve ]

(#513) Den válasza szalámissüti (#511) üzenetére


Den
veterán

Szerintem jó a második képen lévő egyenes oldalú, és a szűkülő is, de szűkülőnél tényleg nehezebb szépre csinálni, és annyit nem dob a kinézeten amennyit ronthat. Viszont a dobozszerűség megtörésére lehetne rá valami hűtő rácsot vágni, vagy vízszintes kivágásokkal, vagy méhsejt mintával, ahogy ma a tápokon szokás vagy ilyesmi. Nem lenne ennyire homogén tömb az alsó doboz. De szerintem túl sokat nem érdemes variálni vele, ha jól működik senkit nem fog érdekelni az alsó doboz, ha meg lesznek videók az nagyon látványos lesz ahogy mozog, az simán eladja a gépet. Lehet esetleg valami rücsis porfestést alkalmazni az is tompítja a felületet.

www.simson4t.hu

(#514) Den válasza Den (#513) üzenetére


Den
veterán

Vagy bele lehetne vágatni a logót

www.simson4t.hu

(#515) Ptech


Ptech
őstag

Elvileg holnap megérkezik a Kossel Minim, ki is vettem szabit egész hétre. Már alig várom hogy összerakhassam :)

(#516) lord.lakli válasza Ptech (#515) üzenetére


lord.lakli
őstag

Van aki a legújabb PS, XBOX játék miatt vesz ki szabit, van aki 3D nyomtató miatt. Jó játékot :)

(#517) sz.balazs.95 válasza lord.lakli (#516) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

és van, akinek se új PS/Xbox játéka sincs, se 3D nyomtatója, és szabadságot sem kap, mert suliba jár, (és még fizetés sem jár mellé...)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#518) szalámissüti válasza sz.balazs.95 (#517) üzenetére


szalámissüti
tag

De legalább írhat matekzht. :D

(#519) sz.balazs.95 válasza szalámissüti (#518) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nincs is olyan tárgyunk. :)) (OKJ, aztán go meló)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#520) szalámissüti válasza sz.balazs.95 (#519) üzenetére


szalámissüti
tag

Addig örülj. Nekem a szememen folyik ki az agyam a diffegyenletetktől :D

(#521) lord.lakli válasza sz.balazs.95 (#517) üzenetére


lord.lakli
őstag

Jól van na ;) Van aki meg csak az igát tolja

(#520) szalámissüti: na az sem rossz "játék" ;]

[ Szerkesztve ]

(#522) sz.balazs.95 válasza szalámissüti (#520) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Na főleg emiatt eszem ágában sincs egyetemre vagy főiskolára menni. :N

(#521) lord.lakli: jogos.
De a suli uncsi. :( Én valami hasznosat szeretnék csinálni, amivel nem mellesleg még esetleg némi pénzt is tudok keresni. Valami olyan dolgot, ami sok embernek hasznára válhat. :) (Mondjuk még én sem igazán tudom, hogy mi az... :B ) Na akkor azt mondanám, hogy el tudtam valamit érni.
A suli vagy a "robotmunka" egyike sem tartozik bele ebbe.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#523) lord.lakli válasza sz.balazs.95 (#522) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nem tudod mi marad ki az életedből :D

(#524) Heimdallr75


Heimdallr75
őstag

[link] nekem most esett le ez a technika még csak, de hátha nem vagyok egyedül vele.

De ez azt hiszem viszi a prímet :)

الغريبة في هذا الكوكب

(#525) sz.balazs.95 válasza Heimdallr75 (#524) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

az első videó olyan, mintha egy láthatatlan fazekat keverne. :))

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#526) Ptech válasza sz.balazs.95 (#525) üzenetére


Ptech
őstag

A második meg mintha valaki három ilyet ragasztott volna össze :DDD

ON: Valaki próbálkozott már a BronzeFill anyaggal? Nagyon prímán néz ki, elvileg 80% bronzreszelék és 20% PLA, csak az ára elég húzós - 750gr kerül 50 EUR+ szállításba..

(#527) sz.balazs.95 válasza Ptech (#526) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

hát ja.

Egyébként szerintetek mennyire lenne reális, hogy Hardveraprón rendelésre 3dnyomtassak pénzért?
Ez mennyire számít "üzletszerűnek"? Vagy mondjuk a NAV-nak mi az álláspontja a dologgal kapcsolatban? :DDD

Csak azon gondolkodom, hogy hogyan tudnám visszahozni ha nem is teljesen, de legalább részben egy nyomtató árát. Mert ugye az nem éppen olcsó, pláne nem nekem. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#528) Danex válasza sz.balazs.95 (#527) üzenetére


Danex
addikt

Ha másnak készíted és ezért fizetnek akkor üzletszerű. Ha csinálsz valamit Magadnak, majd használtad idővel eladod az már nem.

(#529) sz.balazs.95 válasza Danex (#528) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Akkor az elég lassan térülne meg, mert ha fizetni kell az anyagárért - ami teljesen egyértelmű - plusz a Hardveraprónak is, akkor reális árakkal kalkulálva is évekbe telik mondjuk 300k-t összeszedni.
Másrészt nehéz belőni olyan árat, hogy ne legyen túl drága, azaz kellő mennyiségű megrendelés legyen, de ne is legyen túl olcsó, hogy baromi sokára térüljön meg.
Másrészt meg mindenféleképpen elég sok cuccot le kéne gyártani hozzá, hisz kb az ár 90% elmenne a kiadásra. Kb. egy üzemcsarnok szintű méret fenntartásánál lenne reális az elképzelés. :D

Asszem ez a projekt itt megbukott. :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#530) Danex válasza sz.balazs.95 (#529) üzenetére


Danex
addikt

Az a baj ezzel a 3D nyomtatgatással, hogy önmagában nagyon nagy luxus tartani otthon.

Nekem is jó lenne különféle eszközökhöz az Arduino projectjeim mellé, de nem vagyok 3D tervező zseni, így próbálgatni kéne. Mással meg gyártogatni, napok a küldözgetés, nem éri meg mással se csináltatni.

Így maradnak a komolyabb vásárlók, de azok meg valószínű vettek egy kész rendszert.

(#531) sz.balazs.95 válasza Danex (#530) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a papír alapú nyomtatás is valahogy így kezdődhetett, hogy nagyobb cégek vásárolgatták, csak ott gondolom a tervrajzokat nyomtatták vele.
Ma meg kb. szaré-hugyé lehet venni tintasugarast. :D

(más kérdés, hogy nekem még 2D nyomtatóm sincs... :DDD )

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#532) Ptech


Ptech
őstag

Megjött a drágaság, még csak most bontom ki, de már a csomagolás is igényesen van megcsinálva, checklist minden egyes kis dobozban az alkartészekkel :)

(#533) lord.lakli válasza Ptech (#532) üzenetére


lord.lakli
őstag

Kicsit irigykedem, jó játékot!
Na jó nem kicsit, hanem nagyon ;]

(#534) balika21 válasza lord.lakli (#533) üzenetére


balika21
tag

Sziasztok,remélhetőleg hamarosan egy Craftbot 3D nyomtató boldog tulajdonosaként írok majd Nektek. Olvasom a véleményeket,hogy ki,mire,merre,meddig,és ha lenne mit csinálna vele....
Én sem vagyok egy 3D tervező zseni,de szeretném megtanulni,munka után szabad időmben,és ezt az egész 3D nyomtatás világot,nyilván örülnék Én is,ha legalább az ára visszajönne,magamat ismerve,régóta adok-veszek,kipróbálok dolgokat,és ezzel úgy voltam,hogy inkább még most fektetek bele pénzt,mint mikor már mindenki ilyennel nyomtat. hazudnék,ha azt mondom,hogy megtehetem,de már év eleje óta gyűjtögettem a kis pénzem,hogy legyen. Szerintem,akinek nincs nagy hitele,és dolgozik is mellette,annak azért sikerülhet,jön az év vége,lesz két teljes hetem,hogy kiismerjem majd a nyomtatót,és valamit kiokoskodjak. :)
ennyit szerettem volna csak,és inkább Én találjam ki előttetek,hogy miből legyen a kincs. :)

[ Szerkesztve ]

(#535) Ptech válasza lord.lakli (#533) üzenetére


Ptech
őstag

Nem kevés játék volt vele, meg szerintem lesz is még bőven. Keddel délelőtt jött meg, és most jutottam el odáig hogy 90%-ig össze van legózva, holnap kezdődhet a tesztüzem utána meg eligazgatom rajta a dolgokat.

A nyomtatott műanyag alkatrészek a legnagyobb szívás az egészben, kb egy egész nap ment el arra hogy tűreszelővel és szikével kapartam vágtam a sorját és az oda nem illő részeket.

[ Szerkesztve ]

(#536) lord.lakli válasza Ptech (#535) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nem semmi munka lehetett vele, grat. Hol vetted végül a minit?

(#537) Ptech válasza lord.lakli (#536) üzenetére


Ptech
őstag

Innen rendeltem. A nyomtatott alkatrészek elég mecarásak, meg elég szűkös a hely a rengeteg kábelnek ami összefut a vezérléshez.
Ott van is pár kábel amit át akarok rendezni, mert pár helyen feszül.

Amit jobban szerettem volna az a Rostock Max v2, csak az szerintem 300k felett lett volna (1000 USD +szállítás+áfa+vám után) így deltából maradt ez. Mondjuk a Kosselhez azért rengeteg anyag, fórum meg okosság van a neten, és be lehet kalibrálni olyanra hogy nagyon frankó minőségben nyomtasson, szóval nem sajnálom hogy ez lett :)

(#538) consono válasza Ptech (#535) üzenetére


consono
nagyúr

Szép munka! Egészen gyorsan haladtál vele!

"In God we trust. All others must bring data"

(#539) Otisz válasza Ptech (#535) üzenetére


Otisz
őstag

Irigylésre méltó! :R

(OO[IIII][IIII]OO)

(#540) lord.lakli válasza Ptech (#537) üzenetére


lord.lakli
őstag

Köszi

(#541) Zsolt74 válasza Ptech (#537) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Az összerakása volt az egyszerűbb feladat, csak most jön a neheze "a kalibrálás".

Zsolt

(#542) Ptech válasza Zsolt74 (#541) üzenetére


Ptech
őstag

Igen ezt tudom előre, csak még most is reszelgetem pl a műanyag dob tartó konzolt, mert amúgy nem menne fel.
A kalibrálással meg tuti elleszek egy jó ideig, még ha nem jön elő semmi komolyabb gond akkor is.

(#543) Zsolt74 válasza Ptech (#542) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nekem szerencsém volt a sarok elemekkel, mert amit nyomtattam hozzá ,mindegyik elég pontos volt ,erővel igaz de simán (egyik kivételével ,mert annál egy-két percig a teljes súlyomat bevetve kellett a helyére tolnom) belementek az alu profilok.

Zsolt

(#544) Ptech válasza Zsolt74 (#543) üzenetére


Ptech
őstag

A sarokelemekkel volt a legkisebb gondom, arra ott van a gumikalapács. Belecsapkodtam és megvolt. Viszont rengeteg alkatrészen kellett a csavarfejek vagy a furatok helyét kipucolni, vagy reszelni belőlük.

(#545) Zsolt74 válasza Ptech (#544) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Én most találtam olyan effectort ,amire rá lehet szerelni a proximity szenzort, így minden nyomtatás elött, az autómatikusan bekalibrálja magát.
Igazából így arra nem is lenne szűkség hogy be legyen kalibrálva a nyomtató, mert atómatikusan ezt megcsinálná, minden nyomtatás elött, de az az igazi ha azért egyszer nagyjából be van állítva.

Zsolt

(#546) Ptech válasza Zsolt74 (#545) üzenetére


Ptech
őstag

Ezzel nem lesz gond, a Kossel-hez van is ilyen
Gyakorlatilag egy végálláskapcsoló aminek van egy imbuszkulcs meghosszabbítása és egy rúgós feszítése.

(#547) szalámissüti válasza Ptech (#546) üzenetére


szalámissüti
tag

Ezzel a megoldással azért vigyázni kell, mert ha az imbuszkulcs elakad, akkor sérülhet a nyomtató. Szerintem érdemesebb lenne azt a megoldás alkalmazni, ami a reprapoknál van kalibrációra, egy mikroszervó, műanyagelem, és egy végálláskapcsoló összeszereléséből.

(#548) Ptech válasza szalámissüti (#547) üzenetére


Ptech
őstag

Én ahogy nézem elég jól meg van csinálva, nincs semmi az útjában. Igazából a korábbi verzióknál volt imbuszkulcs, az enyémnél pl csak alakra hasonló.

(#549) szalámissüti válasza Ptech (#548) üzenetére


szalámissüti
tag

Oké, elhiszem. Csak olvastam fórumokon, hogy volt ilyen probléma, és gondoltam szólok :DD

(#550) Ptech


Ptech
őstag

A héten elég kevés időm volt foglalkozni a nyomtatóval, de ma megcsináltam a kalibrálás alapjait.
Nyomtattam is gyorsan egy kalibráló kockát.
200C fej, 60C asztal stift ragasztóval, PLA.

Ahogy nézem egy tizeddel feljebb kell emelnem a fejet mert az első rétegnél összemaszatolja magát.
Azután viszont szépen pakolta egymásra a rétegeket, ha nem lettem volna ilyen türelmetlen a lefejtésnél akkor lehet hogy szebben nézne ki. Azért bíztató hogy rögtön az első próbanyomtatásnál csak kb 0,5 mm a hiba (ennyivel kisebb mint 3cm minden irányban)

Ami még érdekes, hogy az X-Z tengelyek irányában lévő két oldal szép, az Y torony felé eső oldalak viszont "buborékosak"
Gondolom ez azért lehet mert oda nem nagyon jut a fej ventijének levegőjéből. Szerencsére van egy előkészítés még egy 40mm ventinak azon az oldalon is. Holnap el is megyek vadászni 3 csendesebb de hatékony kis kerregőt :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.