Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) idavid84


idavid84
csendes újonc

Kész van, és 125g az E3D V6 klónnal 168g
Mindjárt fel is szerelem :D

Ez vicces:

[ Szerkesztve ]

Ha túl könnyű, akkor nem kihívás!

(#1552) Twinsen2


Twinsen2
tag

Sziasztok. Nem találtam megfelelőbb topicot, így itt kérdezném:

Szeretnék venni egy lézergravizrozót/vágót. Amire használnám papír vágás és fa gravirozás.
amiket lehet kapni kinaiakat "olcsón", azokról mi a véleményetek ?
pl:
[link]

(#1553) Zsolt74 válasza Twinsen2 (#1552) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Miért kell neked papír vágására és fa gravírozására CO lézer?
Ezek nem túl megbízhatóak, hamar tönkre szokott menni a cső benne.
Egy sima 4W-os kék dióda lézer valószínűleg elég lenne neked.
De menj fel inkább a Hobby CNC fórumra, ott van lézeres topik.
Ők jobban értenek hozzá.

Zsolt

(#1554) Twinsen2 válasza Zsolt74 (#1553) üzenetére


Twinsen2
tag

papír alatt 2mm vastag kartont értek, de amúgy nem igazán értek hozzá, csak máshol azt olvastam ilyennel csinálják. Ránézek a CNC forumra, thx.

(#1555) PNP


PNP
őstag

Még nincs baj, csak érdeklődöm, hogy van-e valakinek "felesleges" 0.4-es fúvókája Budapesten. Úton van egy 8 db-os csomag, viszont most folyamatosan kell mennie a nyomtatónak, és kicsit nyomaszt, hogy nincs tartalék.

(#1556) pyg


pyg
csendes tag

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani valamilyen 3D nyomtatót tapasztalatszerzés, tanulásra. általános használatra?
Nem kell nagy nyomtatható méret(kb.200x200x200). Fontos lenne a relatív könnyű használat, és a stabilitás. Ne kelljen állandóan szervizelni... 250.000-500.000 Ft körüli áron érdekelne.
Jó lenne, ha kapnék ajánlást az árkategória mindkét végére...
Előre is köszönöm! :)

(#1557) fuze válasza idavid84 (#1548) üzenetére


fuze
őstag

Ilyen fekete kábelvezetőt hol lehet kapni? PC vezetékekhez jó lenne :)

adms.hu | UI Designer

(#1558) Zsolt74 válasza pyg (#1556) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nekem volt már jó néhány nyomtatóm, építettem is már néhányat.
Most van egy Craftbot-om, szerintem ennek nagyon egyszerű a használata, érintőkijelzős, a végtelenségig le van egyszerűsítve rajta minden.
Szépen nyomtat, a Craftbot+-nál már az asztal fűtés is rendesen működik.
Egyedül a nyomtatófej nem az igazi, de azt le lehet cserélni olcsón, egy jobbra.
A nyomtatási mérete 250X200X200mm viszont a nyomtató külső mérete elég kicsi 40cm X37cmX36cm

Zsolt

(#1559) szalámissüti válasza pyg (#1556) üzenetére


szalámissüti
tag

Üdv!

Az alsó végére a kategóriának: kb 3 hónapja vettem egy tevo tarantula nyomtatót, $220+áfa (3D nyomtatóra nincs vám), illetve hozzá egy eredeti E3D V6 litet. PLAval stabilan megy 80mm/s körül. Összerakni nagyjából 6 óra volt, szervizigénye majdnem nulla. Hátránya, hogy nem nagyon precíz, tehát 100 mikron körül a maximum amit tud, illetve kell kb egy nap mire rendesen kalibrálod. Karbantartásigénye nagyjából heti 20 perc (ellenőrzöd a catridgek befogását, a heatbedet, meg a termisztorokat, de ez minden gépnél megvan, ha nem akarod, hogy leégjen a házad). Néhány alkatrészt érdemes cserélni, pl a trapézorsót, mert az eredeti nem az igazi, de az is megvan egy 10esből.

Ha tényleg magas minőséget akarsz, amivel nem nagyon lesz problémád, akkor itt az eredeti prusa i3. .

Előreszerelt gépeknél ilyen olcsókkal nincs tapasztalatom sajnos, illetve csak egy leapfrog creatrel van, de az elég szervizigényes, és sok minden át kellett alakítanom, hogy tényleg jó legyen.

(#1560) pyg


pyg
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! :R

(#1561) PNP


PNP
őstag

Alu profilt honnan érdemes venni? ABS nyomtatás még mindig kihívás, ha nagyobb elemről van szó, úgyhogy azon gondolkozom, hogy a következő gépnek prusa helyett corexy-t kellene építeni, az legalább egyszerűen burkolható. Tudom, hogy nem olcsó, de a lézervágott, rozsdamentes acélváz sem az (p3steel).

(#1562) szalámissüti válasza PNP (#1561) üzenetére


szalámissüti
tag

Itt viszonylag jó áron van, és méretre is vágják.

(#1563) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Sziasztok 3d nyomtatót keresek 120.000ft ig (mi meg lepő egy 3d nyomtatós topikban ;] )
Amit kinéztem az jelenleg ez: [link]
A dual fej nem feltétlenül kell, csak a felbontása győzött meg illetve a merev váz.
Érdemes lenne lerendelnem, vagy inkább nézzek másikat?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#1564) fuze válasza idavid84 (#1548) üzenetére


fuze
őstag

Na, de most tényleg hol lehet kapni azt a fekete spirált a kábeleken? Tuti valami full egyértelmű dolog, csak én nem értek hozzá :)

adms.hu | UI Designer

(#1565) ProfBako válasza fuze (#1564) üzenetére


ProfBako
tag

Tamás9x
Rossz a link.

crgriseus7
pl: [link]

(#1566) Tamás9x válasza ProfBako (#1565) üzenetére


Tamás9x
őstag

Javítom : [link]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#1567) adatfalo válasza Tamás9x (#1566) üzenetére


adatfalo
senior tag

Nem rossz, de valami hasonlóval szívott nemrégiben az egyik fórumtárs. Én még megnézném ezeket is:
1
2
Nem hiába ezeket kapkodják a leginkább az oldalon. :K

www.adatfalodesign.hu

(#1568) Tamás9x válasza adatfalo (#1567) üzenetére


Tamás9x
őstag

Köszönöm, akkor visszább olvasok egy picit :) :R

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#1569) Zsolt74 válasza Tamás9x (#1563) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Én ezt vettem és elég korrekt egy nyomtató.
110000Ft-ban állt meg.
[link]

Zsolt

(#1570) fuze válasza ProfBako (#1565) üzenetére


fuze
őstag

Köszi :)

adms.hu | UI Designer

(#1571) Ribi válasza Zsolt74 (#1569) üzenetére


Ribi
nagyúr

Áfa, vám, minden kutyafülével együtt?
Mert az sem mindegy honnan jön.

(#1572) layerke válasza Ribi (#1571) üzenetére


layerke
aktív tag

Mivel a linkelt nyomtató 285 usd, ami kb 77700 huf, ebből az következik, hogy ingyenes posta esetén vámmal (2%) plusz áfával (27%) növelve ez összesen: 100200 huf. A kolléga Úr rakott még rá egy fűthető asztalt is, amennyire én tudom, ami 8000 huf volt, így összesen megállt kb 110000 hufban.

... :U

[ Szerkesztve ]

(#1573) Tamás9x válasza layerke (#1572) üzenetére


Tamás9x
őstag

Én úgy tudtam 3d-re nincs áfa akkor ez téves volt? :(

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#1574) Zsolt74 válasza Ribi (#1571) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Igen ,kompletten mindennel együtt 106000Ft volt ,plusz a fűtőlap és szilárdtest relé még 4000Ft.

Zsolt

(#1575) layerke válasza Tamás9x (#1573) üzenetére


layerke
aktív tag

Rosszul tudtad. Mindenre van áfa sőt még vám is ami nem mindig 2%. A posta weboldalán le van valahol írva, hogy mekkora összegektől mi mennyi.

(#1576) Tamás9x válasza layerke (#1575) üzenetére


Tamás9x
őstag

Köszi akkor bekalkulálom :R Már nem tudom hol olvastam lehet csak egy felvetés volt.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#1577) gasparrobi


gasparrobi
csendes tag

Sziasztok, erdeklodnek, hogy vallal-e valaki viszonylag nagyobb mennyisegu nyomtatast?
Osszesen kb 130 ora es 1,6kg anyag szugseges a nyomtatni valo darabokhoz.

(#1578) DrojDtroll válasza gasparrobi (#1577) üzenetére


DrojDtroll
addikt

ment a pü

(#1579) layerke válasza Tamás9x (#1576) üzenetére


layerke
aktív tag

Itt szemezgess, ezek az aktuális vám és áfa határok.

(#1580) HUfantom


HUfantom
őstag

Helló! Ötlet/Segítség kéne a jelenség kiküszöbölésében.
A nyomtató szépen nyomtat. 60-70-80 fok tálca 195-200-205 PLA hőmérsékletek
A nyomtatónak nincs külön házikója, Colido 3D DIY
Nyomtatók az üveg közepére 6 db objektumot.
Azonban kb 30-40 réteg után fogja feltépi egyesével az egészet és onnantól katasztrófa....
Mi lehet a baj ?

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1581) DrojDtroll válasza HUfantom (#1580) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szerintem egyszerre egy dolgot kellene nyomtatni. Tapasztalataim alapján nem jó telepakolni a tálcát.

(#1582) HUfantom válasza DrojDtroll (#1581) üzenetére


HUfantom
őstag

hát 2*2*2 cm volt egy darab a 6 is megmarad a 6*6 cm belül és csak 2 cm magas.... :(
Szóval nagyon kicsi tárgyak voltak...

Azt hittem simán kijön....
Múltkor 3 nagyobb dolgot csináltam és ugye akkor a végén sincs gond mert amíg a fej mozog van idő hűlni...

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1583) adatfalo válasza HUfantom (#1582) üzenetére


adatfalo
senior tag

Ez olyan, hogy minél kisebb a tárgy, annál kisebb felületen érintkezik az üveglappal, így annál kisebb erő kell az elmozdításához. Míg a nagy nyomatnál a zsugorodás miatt válik könnyen fel. Van egy egészséges középérték, ha az alatt vagy a felett nyomtatsz, akkor magasabb tálca hőmérséklet, vagy hajlakkozott tálca, esetleg bluetape vagy kenőfejes ragasztó ajánlott.
Erre való ugye a raft is, ami egy nagy,jól tapadó sík felületet nyomtat a munkaterületre, így segítve a nyomat fix helyzetét (persze utána le kell róla szedni és csiszolni, hogy szép legyen).

Az meg szintén igaz, hogy minél kevesebb elemet nyomtatsz annál kevesebb a hibalehetőség, nem fog átvándorolni a fej egyik végállásból a másikba, és nem történik meg az, ha egyik object-et elrontja akkor viszi a hibát magával és rossz esetben minden nyomat mehet a kukába.

www.adatfalodesign.hu

(#1584) HUfantom válasza adatfalo (#1583) üzenetére


HUfantom
őstag

köszönöm az ötletet megpróbálom a RAFTolni ....

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1585) Zsolt74 válasza DrojDtroll (#1581) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Kis dolgoknál egyszerre ajánlatos minimum 2-3 db-ot nyomtatni egyszerre mert így lesz ideje hűlni.
Ha a 210 fokos fej folyamatosan felette van akkor hiába a tárgyhűtő ventilátor semmit sem ér, és csúnya lesz a nyomat.
Én emiatt ilyenkor még messzebb is rakom egymástól a nyomtatandó tárgyakat, nem egymás mellé.

Zsolt

(#1586) Zsolt74 válasza HUfantom (#1584) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nyomtass inkább Brim-et mert akkor nem egy fél órán át csak a Raft-ot fogja nyomtatni neked.
Az alja is szép marad a nyomatnak, és a Brim-et csak simán egy pengével a széléről le kell vágni.
Nem kell 6-10 körnél több belőle a nyomat köré.

Zsolt

(#1587) DrojDtroll válasza adatfalo (#1583) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nekem raftnál volt az a jelenség, hogy a raft nagyon jól letapadt, de az első kB 15 réteg után olyan szinten deformalodott a tárgy, hogy képes volt a raft rétegeit szétszakítani egymástól. 200*200 mm alapterületű 5mm magas lap esetén volt ilyen gondom.

Mit javasoltok erre?

(#1588) ProfBako válasza DrojDtroll (#1587) üzenetére


ProfBako
tag

PLA vagy ABS mert az utóbbinál fűtött munkatér a megoldás de lehet a hogy a PLA-n is segít.

(#1589) HUfantom válasza Zsolt74 (#1586) üzenetére


HUfantom
őstag

őőő most hogy utána néztem szoktam a régi programmal Brimet és vagy 5 réteg skirt-et. Akkor visszatérek hozzá azt meglátjuk...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1590) DrojDtroll válasza ProfBako (#1588) üzenetére


DrojDtroll
addikt

pla, az a baj, hogy a pla-s nyomtatóm tálcáját nem tudom fűteni

tárgyhűtés csökkentésével?

(#1591) adatfalo válasza HUfantom (#1589) üzenetére


adatfalo
senior tag

A skirt-nek csak azért van értelme, hogy ne "vaktába tüzelj" a nyomtatáskor (elinduljon a filament az extruderből). A brim viszont szintén jó megoldás lehet, de ha azt eddig is használtál akkor próbáld meg a raft-ot.

Mindenki mondja, hogy abs-nél fűtött munkatér stb. De én egy pla nyomtatást se merek fűtött tálca és (valamelyest) szigetelt ház nélkül elindítani, jobb félni mint megijedni, valamint egy hirtelen hőmérséklet ingadozás (ajtó/ablak nyitás) hatására simán össze tudja úgy rántani a nyomatot az az 1-2 fok-is, hogy felválik az egész a tálcáról. :U

www.adatfalodesign.hu

(#1592) adatfalo válasza DrojDtroll (#1590) üzenetére


adatfalo
senior tag

Vagy vedd lassabbra a nyomtatást és akkor több ideje lesz lehűlni. Tapasztalatom szerint itt ezek a tizedmásodpercek is sokat számítanak.

Bocsi a dupláért

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#1593) HUfantom válasza adatfalo (#1591) üzenetére


HUfantom
őstag

Igen ezért van minden körül legalább 4 kör skirt.... akkor biztosan megy stabilan a szutymák /PLA/

Kb 3 hónapja építettem be az általatok ajánlott fűtött tálcát és pont ugyanekkor cseréltem a Print-Rite cuccot a simplify3D-re. És az új progiban nem volt beállítva a brim....
Ugye a simplify3D már algoritmus szabályozza a sebességet annak kiküszöbölésére, hogy csak akkor nyomtassunk nagyon lassan amikor kell egyébként PL kitöltésnél meg ami a csövön kifér....
Nagyon szép színes szagos ábrát is kapunk a tervről, hogy itt mennyivel tép a fej.................
Imádom a progit... de a beállításokon még sokat kell finomítani.
Csak hát volt beázás és hirtelen megugrott a pára máris nem tapadt a filament még a 80 fokos asztalhoz sem....

Raftot akkor a nagyobb tárgyaknál kéne tenni ?
Mert akkor az összehúzódáskor nem jön fel a cucc ??
/ olvastam, hogy 100mm anyagnál már 1.5mm a változás /

Mert a fejemben rajzolódik egy arany középút , hogy kicsit tárgyak brim és akkor tapad, nagy tárgyaknál meg raft és akkor van hely huzakodni.
De hol a határ ??? 5x5 cm ??? 2x2cm ??
Megéri 60 fok helyett 80 fokra csavarni a tálcát PLA alatt akkor jobban tapad ? vagy kevésbé ?

Mivel közös lónak túrós a háta és a hely közelebb van egy fűrészmalomhoz mint laboratóriumhoz......
Hát nehéz élete van a nyomtatónak....
SOS jelleggel javasoltam, legalább egy légmentesen zárható dobot legyen már, hogy a hőmérséklet egyenletes legyen....

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1594) HUfantom válasza DrojDtroll (#1587) üzenetére


HUfantom
őstag

Már bocsánat de banális kérdés :
MI a f***nak akarsz egy 20*20as 5mm vastag lapot nyomtatni ?
Ott van a boltok megmondod miből és simán adnak méretre vágva ilyen lapot.
OSD Bútorlap pozdorja csempe zománcos csempe habosított pvc plaszticard üveg....
Nincs amelyik teljesíti a követelményeket ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1595) DrojDtroll válasza adatfalo (#1592) üzenetére


DrojDtroll
addikt

De az adott pontra sokkal később tér csak vissza. Szerintem van vagy 15 perc mire elkészít egy réteget.

(#1596) DrojDtroll válasza HUfantom (#1594) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Általában 5mm milliméter csak. :D

Magyarország domborzata készül a sulim számára.

(#1597) adatfalo válasza DrojDtroll (#1596) üzenetére


adatfalo
senior tag

Na, de ha lassabban nyomtat, akkor a ventik is tovább vannak a hűlendő objektum felett, nem? Nem mondom biztosra, hogy ez a (az egyetlen) megoldás, de érdemes tesztelgetni.

(#1593) HUfantom Raft-ot én akkor szoktam tenni, amikor a modell méretéhez képest kicsi felületen érintkezik a tálcával (a supportot is beleértve), nagy tárgyaknál vélhetően nagyobb a tapadási felület is, ha elég magasak a hőmérsékletek(meg kezeled valamivel a tálcát: hajlakk, ragasztó) akkor elvileg nem kéne felválnia..

Gép és filament válogatja,hogy mi az optimális felfűtési hőmérséklet, én általában 70fokos tálcával és ~225 fokos fejjel nyomtatok. Bq és Herz PLA-nál ezek az értékek beváltak. :K

www.adatfalodesign.hu

(#1598) DrojDtroll válasza adatfalo (#1597) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Jelenleg csak 50%-on megy a tárgyhűtő venti. Kezdetnek ennek az emelése lesz a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#1599) HUfantom válasza adatfalo (#1597) üzenetére


HUfantom
őstag

Na HERTZ-est használok én is... gyárban jártam vettem elég sok tekercset...
Én 225-nél nem ég meg még a PLA ??? tálca amúgy is 80-fokon tolom...

Hát ugye raft elvileg kisebb felület ergo könnyebben feljön, de ha a
nagy felület meg az összehúzódás miatt nekem gyakran felvált a széle...
Oks kipótoltam másból ment festésre de mondjuk a raft lehet erősebben tud tapadni és most elég bonyolult modellt szeretnék kinyomni amiben sok a support... És az a baj bárhol elválik dobhatom ki a kukába az egészet...

DrojDtroll
No az derék feladat :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1600) adatfalo válasza HUfantom (#1599) üzenetére


adatfalo
senior tag

Vannak bizonyos fenntartásaim a CraftBot hőszenzorával kapcsolatban (olvastam már róla, hogy a 250 fokos névleges fej hőmárséklet a valóságban csak 235), így csak azt tudom mondani, hogy az én gépemnél ezek adnak jó eredményt. De szerintem a pla-hoz is jóval több kell, hogy beleégjen a fejbe (225-nél biztosan).

www.adatfalodesign.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.