Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) Zola007 válasza TommyGun (#39049) üzenetére


Zola007
veterán

Most esik le hogy a WD hullámmal reklámozza a lemezeit:

2 évi szökőár tekintetében elég groteszk :)

[ Módosította: Qru ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39052) lord_m


lord_m
senior tag

Sziasztok!

Médialejátszóhoz valamint Televízió lejátszójához szeretnék külső vinyót, filmek tárolására.

Az alábbi 18-20 ezer körül jó vétel lehet?

1 TB Western Digital Elements Portable HDD (2,5", USB 3.0, WDBUZG0010BBK-EESN)

:R

(#39053) da3mon_01


da3mon_01
csendes tag

Sziasztok srácok!

Egy gép vásárlása előtt állok, és kellene egy vélemény/ajánlat HDD-ről. Jelenleg ezt néztem ki:
http://www.hardverker.hu/catalog.php?product_id=388097 WD10EFRX 18-kért nekem megfelelne. Az oprendszerem egy 120 Gbs Samsung EVO 840-en fog menni, és kellene egy nagyobb darab adattárolásnak.

Mi a véleményetek erről? Tudtok esetleg jobbat 17k környékén?

Köszi!

(#39054) vond válasza da3mon_01 (#39053) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tökéletes választás... Max. a 2 teráson gondolkodnék el... Ha hozzá tudnál tenni annyit, jobban megérné...

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#39055) da3mon_01 válasza vond (#39054) üzenetére


da3mon_01
csendes tag

Ha futtatnák róla játékokat is, hogy ne minden az SSD-n tengődjön arra mennyire lenne jó az 5400rpm? Érdemesebb lenne egy 7200-ast keresni? Caviar Blue-t vagy Caviar Black-et esetleg?

(#39056) vond válasza da3mon_01 (#39055) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Akkor már inkább Black-et, az egy komolyabb széria, ráadául 5 év garanciával... Bár az sem biztos, hogy számottevően lassulnának a játékok a Red-en... Ha igen, akkor is inkább a pályabetöltések...

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#39057) Zola007 válasza da3mon_01 (#39055) üzenetére


Zola007
veterán

ha nem vagy hardcore gamer, akkor inkább a 2 terrásra költsd a plusz pénzt :K

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39058) Willie válasza TomCat85 (#38995) üzenetére


Willie
őstag

Köszi a választ! :) Esetleg valaki más, erre? :)

(#39059) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Srácok,

A WD10EZEX vinyók még mindig hamar beadják a kulcsot? :F

(#39060) Zolee11


Zolee11
senior tag

No akkor ismét itt egy teszt vagy inkább felmérés, ami bizonyítja mennyi tévképzet fut itt ezen a fórumon is, mint például, a hétköznapi embereknek szánt merevlemezek, nem jók 24 órás üzemre, mert elhasználódnak, túlmelegednek, gyengébb konstrukciók, és még sorolhatnám... Nagyjából ugyanezt az eredményt hozták a sokkal régebbi google adatok is. Jó emésztést az adatokhoz. :)

no brain, no problem

(#39061) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Hája, túl van ez a dolog parázva szerintem is. Nagyjából 10 éve használok sokféle vinyót 0-24-ben és elég jól bírják, pedig voltak azért komolyabb próbatételek (kis házba bezsúfolva 4 Maxtor, mind 58 fokon évekig, meg se kottyant nekik). Igazából a WD Green-eken kívül minden más vinyóm jól elvan/elvolt eddig 0-24-ben, azok döglöttek halomra (meg egy Blue). Seagate/Samsung/Maxtor/Quantum/Hitachi vinyóim közül nem egy 2300-2500 napos folyamatos működéssel büszkélkedhet és 100%-os a kondíciójuk HDD Sentinel szerint.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#39062) potyi23


potyi23
senior tag

hi. Kellene nekem egy gyors,nagyon megbizhato 2Tb hdd .milyet valasszak ?

(#39063) Zimmy88


Zimmy88
tag

Sziasztok!

HHD-ket keresek, 1TB (esetleg 0,5-1,5TB) méretben, adattárolásra és torrentre. A legfontosabb cél, hogy minél kisebb legyen a rázkódás (és a hang). A fent említett alkalmazási területekre mit ajánlotok?
- 2,5 vagy 3,5?
- Seagate vagy WD?
- 5400 vagy 7200?
- és mi ez az intellipower?

Előre is kösz!

FZR2000 ®

(#39064) Zolee11 válasza potyi23 (#39062) üzenetére


Zolee11
senior tag

Ha visszaolvasol, akkor egyértelműen a WD Black lesz az ajánlott HDD.

#39063 Zimmy88:
A WD Red lesz a te meghajtód, a 2,5-ös csendesebb, de drágább megoldás, ezt neked kell mérlegelni.
Adattárolásra, torrentezésre fölösleges a 7200-es fordulat.
Az intellipower egy marketing bullshit. Állítólag a fordulatszám, az adatátvitel és a cache használat összehangolása, állítólag, kedden este hétkor a ... :)

no brain, no problem

(#39065) jczettler


jczettler
tag

WD green és blue sutba dobva, helyette:

WD 1TB Caviar Black 7200rpm 64MB SATA3 WD1002FAEX

cél: letöltés, tárolás, filmnézés, néha video vágás...

vélemény?

Seagate-eket is néztem de az 1 (néha 2) év garancia nevetséges...

(#39066) Zolee11 válasza jczettler (#39065) üzenetére


Zolee11
senior tag

Good choice. :)

Ha nem lenne vágás, akkor inkább a red lenne célszerű, de a vágás már sok lehet a rednek, főleg ha a többi feladat is rázúdul egyszerre.

no brain, no problem

(#39067) TommyGun


TommyGun
őstag

Én szerintem ráugrok egy ilyenre, ssd mellé menne, főleg a játékokat tartanám rajta

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#39068) jczettler válasza Zolee11 (#39066) üzenetére


jczettler
tag

Köszi a választ!

a RED-et is néztem, de ez az IntelliPower aggaszt valamiért :)

a video vágás pedig nem professzionális HD, hanem mobillal felvett 1-2 perces videókról van szó mindössze havonta egy-két alkalommal :)

fogyasztás miatt persze a RED szimpatikusabb :)

(#39069) Dzsekó válasza TommyGun (#39067) üzenetére


Dzsekó
addikt

Inkább WD Red-et (WD10EFRX) vedd. Tartósabb darab és játékokra, tárolásra elegendő.

jczettler: Szerintem Neked is elegendő a WD Red.

[ Szerkesztve ]

(#39070) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

Holnap kellene vinyót vennem, kérlek segítsetek. :K

A Rendszer SSD, mellé volna a vinyó, amire a játékokat telepíteném.

E kettő közül választanék, DE melyiket? :F

1. SEAGATE 2TB Barracuda 7200rpm 64MB SATA3 ST2000DM001
2. Western Digital Caviar Black 1TB 64MB 7200rpm SATA3 WD1002FAEX

A lényeg: MEGBÍZHATÓSÁG, GYORSASÁG !!!

:R

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#39071) jczettler válasza Dzsekó (#39069) üzenetére


jczettler
tag

RED nyert... köszönöm a megerősítést! :R

(#39072) jczettler válasza KisApám (#39070) üzenetére


jczettler
tag

a fentiek alapján a black (esetleg ahogy nálam is - red)...

csak azt gondold át, hogy seagate gari 1 év, black gari 5 év...

(#39073) Zsivaagoo válasza KisApám (#39070) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

WD Black-re szavazok. Bár a Seagate Barracuda is nagy név volt a szakmában valamikor.

Lehet, hogy tökmindegy, de egy HDSentinel figyeljen ott a háttérben mindenesetre.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39074) KisApám válasza jczettler (#39072) üzenetére


KisApám
addikt

Hoppá, bocsi, el is felejtettem megnézni a garit!!! Az 5 év "ütős" :DDD

Akkor alap a Western Digit minden tekintetben!!!

Köszönöm!

A BLACK és a RED között mekkora gyorsaságbeli különbség van?

(Tudom, hogy a BLACK gyorsabb, de mennyivel? 20% ???)
A 2TB-os RED és az 1 TB-os BLACK majd egy árban van.
Ahogy írtam, játékok volnának rádobálva.
A gép napi 10 órát megy átlagban.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#39075) jczettler válasza KisApám (#39074) üzenetére


jczettler
tag

nm :)

én ezeket néztem speckók végett - szerintem ennél hitelesebbet máshol nem találsz :)

WD Black

WD Red

Specification és kiválasztod a modellt... a Red fele annyit fogyaszt mint a Black

még annyit, hogy a napokban elég sokat olvastam és arra jutottam, hogy a Blue és a Green felejtős... :(

[ Szerkesztve ]

(#39076) KisApám válasza jczettler (#39075) üzenetére


KisApám
addikt

A BLUE és a GREEN régebbről emlékezve nálam is felejtős volt!

Ezért maradt a RED vagy a BLACK.

A fogyasztás nem érdekel.

Év 300 ft pluszt kibírok a gyorsaság oltárán, ha kell :K

Illetve lemondok a 2 TB-ról a gyors 1 TB javára (RED vs BLACK).

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#39077) BobChemistry


BobChemistry
őstag

Na, ma megvettem a 2,5" 750 GB-os WD Black-et (tegnap rendeltem még 16 ezerért, most néztem, hogy ma felment az ára 19 ezerre)

Kicsit hangosabb - a magasabb fordulatot észre lehet venni, de dupla olyan gyors, mint a régi 160-as Blue volt.

Bátran ajánlom mindenkinek.

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#39078) p.lac


p.lac
tag

Sziasztok!

SSD mellé kellene adattárolásra egy 500GB - 1TB-os merevlemez, elsősorban családi fotók, videók tárolására. Napi 4-6 órát menne, torrent stb. nincsenek... (Biztonsági mentést 2TB-os külső merevlemezre csinálok amúgy.)

WD RED-et ajánljátok, ahogy látom, az jó is lenne, csak az ára... 15 alatt nincs véletlenül a fenti célra egy elfogadható modell (500GB-os is lehet, bár ahogy látom, ez árban sokat nem számít).

Köszönettel: p.lac

(#39079) Zimmy88 válasza Zolee11 (#39064) üzenetére


Zimmy88
tag

Köszi az infót, eddig a red és green volt a célkeresztben. Ja és nem akarom RAID-be kötni, így is inkább a red? :)

Kb mennyi teljesítmény veszik el az 5400-7200 rpm között? Pl az egyik 60 a másik 80mb átlagsebességgel ír/olvas? :)

FZR2000 ®

(#39080) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Üdv!
Játékra milyen vinyót ajánlotok?
Ez jó: Western Digital 1TB 64MB SATA3 WD10EZRX merevlemez?

(#39081) Bici válasza adamcsik (#39080) üzenetére


Bici
félisten

Ez egy energiatakarékos winyó alacsony, 5400-as fordulattal, mely a játék betöltéseknél lassabb lesz mint egy 7200-as fordulatú winyó.
Inkább Blue-t vagy Black-et válassz e célra.
Általában a Black-et javasolják a strapabírósága, és az 5 év garancia miatt, de ha nem tárolsz rajta életbevágóan fontos adatokat, és nem nyúzod napi 10-15 órában, akkor a Blue is megfelelő lehet.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#39082) adamcsik válasza Bici (#39081) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez
Esetleg ez a típus? 7200 a fordulata.

(#39083) Bici válasza adamcsik (#39082) üzenetére


Bici
félisten

Igen, ez.
De szólok, hogy ez a típus itt a fúrumon eléggé rossz hírnek örvend (bár munkahelyi gépemben ilyen pörög elég régóta napi 8-9 órát hibátlanul), így még egyszer felhívom a figyelmed, hogy csak akkor vedd meg, ha nem akarsz rajta fontos adatokat tárolni, és nem fogod túl sokat nyúzni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#39084) jediweb


jediweb
aktív tag

Sziasztok
Médialejátszóba kell legalább 2 TB merevlemez, mi számíthat jónak erre a célra nyilván gyors tartós stb ...

jediweb

(#39085) Zola007 válasza jediweb (#39084) üzenetére


Zola007
veterán

sebességben nem igazán számít, bármelyik jelfolyamot ki tudja szolgálni a mai sata 2/3
attól is függ mennyire jó a hűtése, de nem tárolsz rajta fontos adatot, szerintem egy olcsó green is megteszi

mod: hát bazz, ma sem vagyok jó viszonyban a billentyűzettel :)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39086) isti101


isti101
tag

Rég volt már amikor hdd ét vettem ,egyik ismerősöm tudna szerezni egy WD. WDC WD10EAVS-00D7BO , 1 tb osat, nem tudom hogy ezzel vannak e problémák, ha esetleg valaki ismeri, használta , bevált dolog ? stabil?
köszi.

(#39087) liszi70 válasza jediweb (#39084) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Médialejátszóba kell legalább 2 TB merevlemez"

WD Red nagyon ajánlott, hosszú élettartamra tervezték, 3 év garival adják, akár egy NAS 24/7-es működését is bírja, nem melegszik, halk, 5400-as.

[ Szerkesztve ]

(#39088) jediweb válasza Zola007 (#39085) üzenetére


jediweb
aktív tag

"de nem tárolsz rajta fontos adatot " Ezt a mondatot nem ismerem, minden fontos , a dvd-ket zenéket oda akarom rakni , és nem szeretném se ismételni se semmi, főleg az újak csak ott lennének nem temporary lemezt akarok .... na és a black???? vagy más alternatíva nincs csak wd??? apropó 3TB lenne a jobb ... persze kérdés mennyibe kerül ..

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#39089) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Enyhén OFF a téma, de nem teljesen.
Van különbség winyók között ütésállóságban? Mármint kikapcsolt állapotban.
Tegnap újítottam be egy új winyóra, és a boltban volt szerencsém fél órát sorban állni, és láttam közben vagy 5-6 winyó vásárlást, és a vége felé azt is, amikor a raktárból kihozta a srác a winyókat és betette a szekrénybe. Hát, azt hittem rosszul látok.

Úgy kopogtak a winyók az asztallapokon, hogy csak néztem. Éppen csak nem dobálták őket.
Ha belegondolok, hogy ezeket vásárlás elött hányszor pakolják át ezzel a mentalitással, akkor azt érzem, hogy a gyártók részéről szükséges ennek ellenálló mechanikát készíteni.

További érdekesség, hogy a sokat szidott Toshiba winyók habszivaccsal védett papír dobozban kelletik magukat, a WD/Seagate winyók pedig egy szál antisztatikus zacsiban.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#39090) Zola007 válasza jediweb (#39088) üzenetére


Zola007
veterán

Adattárolásban nincs 100%-os garancia.
Statisztika létezik csupán, esélyeket latolgatunk, semmi mást. Ha ennyire fontos, akkor 2 vinyó tükrözve

Lehet hogy megveszel egy Greent és üzemel 10 évig, lehet hogy egy Black vagy egy deklarált szerver vinyó megadja magát másnap.

Ráadásul médialejátszóban még annyi sincs, hogy figyelmeztessen.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39091) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Sok fórumon olvasni egyes Seagate winyókkal kapcsolatos évi 2400 órás határt, amin belül érvényes a gari.
Most leveleztem egy jót a Seagate-tel, és azt állították, hogy ennek a 2400 órának semmi köze a garanciához.
Ha valakinek ezt mondta a bolt, vagy a szervíyz, esetleg a gyártó, akkor tessék a Seagate-hez fordulni, mert elvileg félreértés ez a 2400 óra/év utáni gari vesztés!!

Bici

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#39092) Zola007 válasza Bici (#39089) üzenetére


Zola007
veterán

Ez sajnos ilyen.
futárok is így pakolnak.

Meg merem kockáztatni, hogy a hdd problémák jelentős része a nem megfelelő kezelésnek köszönhető, nem pedig gyártási vagy anyagminőségbeli hibának.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39093) Bici válasza Zola007 (#39092) üzenetére


Bici
félisten

A probléma, hogy ez éppen egy Svájci szaküzletben volt.
Ha ott így nyomják, akkor mi lehet máshol?

És a csomagolás hiányán meg vagyok döbbenve.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#39094) tlac válasza Bici (#39093) üzenetére


tlac
nagyúr

bedobtam a kérdésed a másik topikba, erre én is kíváncsi vagyok
[link]

(#39095) Bici válasza tlac (#39094) üzenetére


Bici
félisten

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#39096) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

SOS kellene egy tipp.
10-11 között noti HDD kellene, rendszernek, tehát ne legyen nagyon lassú, ha lehet.
Ajánlottak között volt: HTS545050A7E380
Ez jó vagy esetleg mást?

Előre is köszi!

(#39097) Zola007 válasza Bici (#39093) üzenetére


Zola007
veterán

idióták és kóklerek sajnos mindenhol vannak.
az emberek világszerte magasról lesz.rják azt, ami a másé

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39098) liksoft válasza Bici (#39095) üzenetére


liksoft
nagyúr

Pár cm-es koppanásokat ha nem márványra történik, el kell viselnie minden drive-nak. Az már más dolog, hogy a beszerelésre nagy dobozban érkező drive-okat csak zacsi védi, ha a szivacstömbből egyenként kiveszik. Igen, a két gyártó így szállít, a harmadik viszont pont a későbbi kezelés miatt rászánja a tisztességes csomagolást, hogy kevesebb legyen az ilyen garanciális drive-ja. Persze ez csak számítás kérdése, kinek melyik éri meg. Ugyanis az adatbiztonság a profit után áll. Ez ismert dolog. Sőt, az utóbbi időben a feladatok egymásra tolása itt is megjelent. Arra tudok ugyanis csak gondolni, hogy a lemez MEO-t a lemezgyártó a HDD gyártóra, a HDD gyártó a lemezgyártóra hagyja. Különben hibás, ütött lemez feltételezés szerint NEM kerülhet bele új drive-ba. Viszont ilyen is volt már adatmentésen. Ez sem érint minden gyártót. Lehet, hogy csak egy-egy szériát, de bosszantó. A biztonság ennyire másodlagos. Mivel eddig nálam egyedi eset volt, (máshol csak hallottam) így senkit nem nevezek meg!

Visszatérve, a Samsung régebben pont ezért csomagolta félkemény műanyag széthajthatós tokba a zacsin kívül. Szerintem az volt a jó megoldás. Régebben a Seagate is használta, majdnem ugyanolyan formában.

Az ütés egyik drive-nak sem jó, de nem mindegy a mértéke, és a lemezköteg tömege (terhelés a motorra). Mivel mára szinte csak parkoló rámpás drive van, így a fejek nem verődnek, ebből a szempontból többet bírnak. De nem mindent.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#39099) Zola007 válasza liksoft (#39098) üzenetére


Zola007
veterán

jaja, 20-as és 80-as Seagate és Samu vinyót is vettem anno ilyen műanyag tokban, még ma is megvannak ezek a héjak, teljesen strapabíró pár forintos cucc volt és szerintem nem foglalt olyan sokat
bár akkor még jóval kevesebb winchester fogyott, ritka volt ha egy gépben 2 vagy több is volt

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39100) Bici válasza liksoft (#39098) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a részletes választ!

Azért egy drágább winyóhoz (pl.: WD Black) adhatnának rendes dobozt. No, mindegy, ők tudják.
Engem az zavar csak, hogy fogalmam sincs, hogy hányszor és mekkorát koppant már az asztalon a winyó, amit újonnan megvettem.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.