Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39701) Wolverine válasza Bici (#39697) üzenetére


Wolverine
félisten

Valami ilyesmit kérdeztem én is a #39643-ban, de még nem kaptam javaslatot vagy linket korábbi kommentre, amiben jó javaslat van...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#39702) KAMELOT válasza ceia (#39691) üzenetére


KAMELOT
titán

BLUE ne vegyél. WD Black vagy Seagate Const.

(#39696) Zola007: Én mondjuk nem értem, hogy kinek elég a 120GB ssd.
WIN7---40GB
Progik---20GB vagy több
GTA4----40GB
COD MW3----14GB
BF3----40GB
Alsóbb hangon is 150GB és akkor csak 3 játékot írtam! Hol van még a többi!? :)
Nekem nem elég másnak igen. Akkor is az ára nagyon magas.
Legolcsóbb SSD 128GB....80euro ami lényegében csak 100GB. Azért már van 1TB HDD-m 5 év garanciával!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#39703) Casanova* válasza KAMELOT (#39702) üzenetére


Casanova*
veterán

nálam a win7+progik össz. 40gb helyet foglal. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#39704) Zola007 válasza KAMELOT (#39702) üzenetére


Zola007
veterán

nekem 3 év után
Win7 40Gb
Progik 20Gb
játék nincs fent, amikor volt, akkor is vinyón (640gb)

na így lehet vígan elférni
sebességben nem jelent annyit az SSD játéknál mint + 4-8 giga vagy egy picivel izmosabb VGA és kb egy árban vannak.

én meg azt nem értem, hogy a fenébe adhat jelenleg valaki 150e ft-ot egy 1 terás SSD-ért
persze majd lesz 500as SSD 2 év múlva 25-ért, de addig is sokaknak bőven elég egy 120-as.

mikor még csak 30 - 60-as SSD-k voltak, akkor én sem vágtam bele, mert aránytalanul drága volt (30Gb-os SSD áráért vettem 2 éve a 2 terás WD-t, vicc :C )
most viszont 20-ért vettem én is egy 120-as Kingstont, mert ezen már bőven elférek

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39705) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Na... utolsó köröket futom :) Szóval főként adattárolásra és médialejátszásra keresek vinyót. Egy külső boxot vennék hozzá (revoltec ex307 vagy sharkoon rapid case). Fő a megbízhatóság!!! WD RED 3TB (WD30EFRX) jó lesz erre a célra, esetleg mást ajánlotok?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#39706) vond válasza Seraph 16 (#39705) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jó lesz. Mielőtt elkezdenéd használni, nézd majd meg, hogy milyen sűrűn parkolja a fejet, s ha kell, állítsd át, vagy tiltsd le. WDIDLE3 kell hozzá egy boot-olható lemezen, vagy pendrive-on.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#39707) Seraph 16 válasza vond (#39706) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszi! Eldőlt. :)

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#39708) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok tudnátok ajánlani megbízható 1 Terrás Hdd t ?
Amire kellene az zenetárolás nagy mennyiségben.
A megbízhatóság fő szempont mert a time code rendszer innen analizálja be a zenéket.
A fél évben 3 wd hddm halt meg :O :O .
Ezért kellene megbízható hdd.
A gépben Ssd n van a rendszer tehát ezen csak zenét tárolnék.
Segítséget köszönöm

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#39709) jim bcs válasza Sleek (#39708) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

gondolom green volt az összes

WD Red-et vegyél

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39710) Sleek válasza jim bcs (#39709) üzenetére


Sleek
senior tag

Kék címkés WD volt

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#39711) Zola007 válasza Sleek (#39710) üzenetére


Zola007
veterán

lehet, hogy egy tápegység cserén el kellene gondolkodnod, ha tényleg sorba hullanak

mennyi futottak egyébként?
legalább nézz rá Aida-ban terhelés alatt (kitömörítés, másolás, ami a csövön kifér) hogy milyen feszültségértékek vannak az egyes ágakon.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39712) Sleek válasza Zola007 (#39711) üzenetére


Sleek
senior tag

Ránézet egy cég azt mondta ramaty széria bármit cserélek is a gépben.
Az a röhej haver ugyanígy járt egy helyen vettük őket csak kb 1 hét eltéréssel .
A 8 éves maxtor meg hibátlanul megy a mai napig
Nem is használtam sokat őket mert 120nap 3óra
866 leállás
Nagyon óvtam mindentől mert ezeken vannak a zenéim .
max hőfok 32fok átlag hőfok 24


Ezek az értékek vannak
a tápegység majdnem új

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#39713) Zola007 válasza Sleek (#39712) üzenetére


Zola007
veterán

lehet rossz széria is, de benne van a pakliban, hogy ahol vettétek ott nem kezelik hímes tojásként vagy a beszállítóik.

azért 1 héten belül vett 4 ugyanolyan vinyónál valóban elég gyanús az elhalálozás.

javaslom a következőt ne ott vedd. lehet hogy nem sárosak, de azért próbáld máshol megvenni és nem futáros kiszállítással

én többek között az Aqua és PCX hozzáállása (bubis boríték, 'szt csókolom) miatt már nem veszek neten vinyót

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39714) Sleek válasza Zola007 (#39713) üzenetére


Sleek
senior tag

Szfváron meg az a baj behányják a kocsiba azt ennyi. Meg több hetet kell várni ha esetleg óhajtanak rendelni

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#39715) vond válasza Sleek (#39714) üzenetére


vond
MODERÁTOR

[link] ;)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#39716) Sleek válasza vond (#39715) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszi úgy is nézegettem náluk monitort :)

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#39717) jim bcs válasza Sleek (#39710) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

az csak egy dolog ott sem mindegy melyik széria (sorozatszám), a Blue-k jók

Tápegységed?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39718) Sleek


Sleek
senior tag

Gigabyte 420W GE-C420A-C2

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#39719) Muton


Muton
addikt

hi!

befakkolt a notimban a tárvinyó 665 nap működési idő után :(((

szeretnék venni bele egy 1 tb-osat, ami keveset fogyaszt. a rendszer ssd-n van, sebesség nem számít, gondolom egy 5400 rpm-es lenne jó.

van valami ajánlott típus, gyártó?

meg hogy tényleg jó legyen a dolog, a mentős greenpowerem is befakkolt (vagyis még nem teljesen, de kiírja a sentinel h van rajta pár instabil sector), 3,5-ös, 2 terásat melyiket érdemes venni?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#39720) jim bcs válasza Sleek (#39718) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

én cserélném azt a tápot

(#39719) Muton
1.-WD Red (WD10JFCX)
2.-WD Scorpio Blue (WD10JPVT) vagy (WD10JPVX) vagy (WD10SPCX)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39721) jim bcs válasza Muton (#39719) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ide is WD Red

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39722) Sleek válasza jim bcs (#39720) üzenetére


Sleek
senior tag

De miért? A tápos topciban meg ajánlották .
Elvileg fsp a belseje.
Tényleg nem akadékoskodni szeretnék:) Az alaplaposba azt írják cseréljek alaplapot a procisban hogy procit. :)
Lassan ott vagyok ,hogy kár volt összerakatnom itt egy egész gépet mert mindent cserélni kellene. :)

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#39723) jim bcs válasza Sleek (#39722) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

mert akkor gondolom nem volt több keret és inkább az mint egy gagyi, egyébként valóban FSP beles

mivel elég sűrű a hdd halálozások száma így első körben a táp lehet a ludas, második kör az az hogy meg kellene nézni a hdd-k sorozatszámát és hogy ajánlottak-e

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39724) S1M0N válasza Winne (#39688) üzenetére


S1M0N
senior tag

Én már kb. két éve használom, de mivel szinte teljesen tele van, így csak ritkán veszem elő mostanában...
Régen viszont nyúztam rendesen, sok sorozatot és filmet néztem róla.

Sűrűbb használatra viszont nem tudom már teljes nyugalommal ajánlani a Green HDD miatt.

A belső HDD + Külső Rack szerintem azért lehet jobb megoldás, mert a HDD-t te tudod kiválasztani, és ha esetleg egy másik merevlemezt kellene hordozni, akkor azt is bele lehetne tenni a rackbe.

Másrészt ha esetleg fejparkolós HDD-vel lenne dolgunk, akkor SATA kábelen keresztül meglehet mókolni, aminek köszönhetően elméletileg meg lehet hosszabbítani az élettartamot.

A legtöbben most a Red szériás WD HDD-ket ajánlják, esetedben ezért én egy ilyen típusú 2 TB-os lemezt, plusz hozzá egy SHARKOON rack-et javasolnék, igaz, így pár ezressel többe kerül, viszont a fém házikó jobb hűtést garantál.

Bár nekem a műanyag borítású My Book-om sem forrósodott fel, csak kellemesen langyos szokott lenni erősebb igénybevétel esetén is.

[ Szerkesztve ]

(#39725) B.Junior


B.Junior
tag

Ezt talán ismeri valaki??? :F

Hitachi Ultrastar 500GB/7200RPM/32MB

.....lenne egy ilyen vétel... milyen HDD ez? mondjuk egy Seagate Barracuda 7200.12 500GB (ST3500418AS) SATAII hez képest?

:R

(#39726) Muton válasza jim bcs (#39720) üzenetére


Muton
addikt

köszi az infót. tehát ez a red a gyakori üzemre van optimalizálva, ami nekem jó, mert folyamatosan napi 10-16 órát megy a gép.

azt tudja valaki, hogy ha a gyártó 3 év garanciát ad, akkor a webshopokban miért látok mindenhol csak 2-t?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#39727) Zozzant válasza Muton (#39726) üzenetére


Zozzant
addikt

Mert úgy gondolják 2 évnél tovább nem hajlandóak foglalkozni az üggyel.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#39728) Zola007 válasza Muton (#39726) üzenetére


Zola007
veterán

olyan helyen vedd meg csak ahol megadják a 3 évet

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39729) aszamóca válasza Muton (#39726) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Mikor az egyik occó bótban vettem a black-et, és érdeklődtem miért két év az öt év gari, nagyon felháborodott a kigyúrt eladó gyerek. Mit képzelek, miért olcsóbbak ők, hát persze hogy a szürke import miatt. Ott meg ki tudja milyen csatornán hozzák be, és honnan?

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#39730) Muton


Muton
addikt

értem, köszi a válaszokat!

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#39731) Gabesz25


Gabesz25
tag

Sziasztok,

asztali PC-be szeretnék venni HDD-t. A rendszer SSD-n van, amellé kellene adattárolásnak, illetve játékokat erre telepíteném. Mostanában nem nagyon követtem a HDD-ket, tudnátok ajánlani 1,5-2Tb-os jó winyót?

köszi

(#39732) Zola007 válasza Gabesz25 (#39731) üzenetére


Zola007
veterán

wd20efrx
25e
3 év gari
személyesen vedd át
teljes formázás
wdidle-vel parkolást ellenőrid
röviden, tömören, metró

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39733) KAMELOT válasza Gabesz25 (#39731) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem okosabb választás egy Seagate Pipeline HD 2TB 5900RPM 64MB SATAIII (ST2000VM003). Itt nincs semmilyen fejparkolás és totál halk. Nekem is ilyen van. Ára ugyan úgy 23-25K között van.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#39734) Dzsekó válasza KAMELOT (#39690) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nekem 80GB-on van a komplett Win7 és van 20GB szabad hely. Persze attól függ, hogy mennyi és milyen méretű programokat rak fel az ember. De ennyi erővel 1TB-ot is tele lehet rakni op. rendszer + progikkal.

(#39735) vond válasza Dzsekó (#39734) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem meg másfél éve nem ment 18 giga fölé a Win7 64bit Ultimate, letiltott hibernációval, minimális lapozó file-lal.

A cégben meg mennek szintén 1-2 éves gépek 120-as SSD-kkel: Win7 Prof. + általános progik + komplett Adobe csomagok + egyéb vágó, effektező, stb. programok, és még a temp/scratch mappák is ezeken vannak, és ilyen 50-60 GB helyek vannak rajtuk üresen.

Értelmesen belőtt oprendszerrel, általános programokkal, sőt még 1-2 nagyobbal is simán el lehet férni még 60/64GB-on is. Csak okosan kell csinálni...

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#39736) Kal-El


Kal-El
senior tag

Erről a HDD-ről van valakinek infója, hogy milyen? HITACHI 3TB 5700RPM 32MB SATA3 (HDS5C3030ALA630)
Adattárolásra kéne. És fontos, hogy megbízható és halk legyen. Kis és nagyméretű fájlok is lennének rajta vegyesen, meg átlagos gyakorisággal cserélődnének a fájlok, ha nem kellenek.

[ Szerkesztve ]

(#39737) KAMELOT válasza Kal-El (#39736) üzenetére


KAMELOT
titán

Tárolásra inkább Seagate Pipeline 3TB 5900rpm ajánlanék 3 vé garanciával.

(#39734) Dzsekó: Nekem ezek csak átlagos progik + hozzájuk az update. Adobe és társai.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#39738) Muton


Muton
addikt

hi!
tök elfelejtettem: új vinyón ha létrehoztam a megfelelő partíciókat akkor elég gyorsformázni?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#39739) Kal-El válasza KAMELOT (#39737) üzenetére


Kal-El
senior tag

24-ért tudnám venni az általam említettet, amit meg te írtál azt 34-ért. Érted a dilemmát? Óriási árkülönbség van az a baj. Sajnos ez is számít.

(#39740) B.Junior


B.Junior
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék.... :R

Szerintetek melyiket érdemes választani? pl. gyorsaság/megbízhatóság szempontjából.

WD 500GB Caviar Black 7200rpm 32MB SATA3 (WD5002AALX) 11K

Seagate Barracuda 7200.12 500GB (ST3500418AS) 8K

[ Szerkesztve ]

(#39741) ceia válasza KAMELOT (#39702) üzenetére


ceia
őstag

Sosem volt szimpatikus a Seagate, az részemről kilőve. De WD Blue miért ne, mi velük a baj? Nekem a mostani is az és nagyon jól bevált: Sentinel 1  Sentinel 2
2010-11-03 volt a gépösszerakás és XP telepítés dátuma, azóta használom! (XP-t is :) ) Csendes, gyors, nem nagyon melegszik - igaz, a ház ventilátora mögött van pont középen, így alatta-felette áramlik a levegő.
Csak azért, mert a Black 5 ezerrel drágább - tényleg megéri ezt a különbözetet?

(#39738) Muton: Szerintem nem :N

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#39742) Zola007 válasza Muton (#39738) üzenetére


Zola007
veterán

elég, de nem ajánlott
csinálj teljes formázást, az derít fényt az esetleges hibákra.
amit én szoktam particionálás után:
- teljes formázás
- sentinel részletes ön-teszt
- első 1-2 hétben teleírom vagy 2x

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39743) Vereor


Vereor
csendes tag

Hello!

Az adattárolásra és folyamatos használatra kárhoztatott WD My Book-om elszállt (rajta mindennel), és azon gondolkodom, milyet kéne venni helyette. (Sajnos már itt tartok.) Tanulva az előzőből, ha ki lehet kevésből (max. 40k) hozni, akkor 2db HDD-t vennék:
1. Egy kisebbet (max. 500GB) csak backupnak, be a gépbe, tehát nem túl gyakori eléréssel, viszont magas megbízhatósággal; a sebesség itt gondolom nem olyan fontos.
2. És egy nagyobbat (1.5-2 TB) az adatokhoz (filmek, zenék, sok), ami jó lenne, ha hordozható lenne, és viszonylag gyors és halk. Nem gond, ha 3.5"-os, főleg, hogy azok olcsóbbak.

Mit ajánlanátok? A márka a fő, vagy inkább a különböző szériák? Vagy van valahol egy lista, hogy milyeneket semmiképp NE? :) A legelső hozzászólásban vannak listák, de ilyesmi nincs benne. :)

(A My Book Essential-om 1.5 TB-os volt, de olyat már nem látok sehol. USB 3.0, 3.5", 1130-as modell, Caviar Green volt benne. De a lényeg, hogy az egész szériában van egy SES Device, ami mindig titkosítja az adatokat, akkor is, ha én pedig nem akarnám. És ez vissza is ütött, mert ha a külső házból kiszedem, és rádugom SATA-ra, vagy akár simán visszarakom, akkor lezárja magát, és onnantól nincs tovább, semmi nem fér hozzá az adatokhoz rajta. Ahogy olvastam, külföldi fórumokon is elég sokan szívnak ezzel... Szóval ezt most csak azért írtam le, mert ezek után már nem vagyok biztos benne, hogy a MyBook a jó választás, eleget anyáztam ezzel az elmúlt pár hétben, és nem szívesen élném át még egyszer. Erről tudtok valamit, esetleg a többi márka külső HDD-i is csinálnak ilyesmit?)

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#39744) Zola007 válasza Vereor (#39743) üzenetére


Zola007
veterán

többek között ezért nem vettem anno mybookot
ugyanaz a legolcsóbb greent rakták bele 1,5x áron mint az Elementsbe és még szopás is van vele ha elromlik valami a házban
én többet az életben nem veszek gyári külső vinyót.
drága vagy melegszik vagy bonthatatlan vagy ilyesmi nyalánkságok.

vegyél egy külső masszív alu házat (pl sharkoon)és bele egy 2 terás Seagete vagy Toshiba

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39745) Muton


Muton
addikt

köszönöm a válaszokat! akkor kezdhetem újra :((( , mert csak gyorsformázást nyomtam

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#39746) KAMELOT válasza Kal-El (#39739) üzenetére


KAMELOT
titán

Megbízhatóság végett + garnacia! Ha csak ennyi a keret akkor mehet a toshiba!

(#39741) ceia: Lehet a régi Seagatek xarok voltak, de ezek az újak jók. Samsung volt a legjobb, de ők kiszálltak. WD blue régi jó volt újaknál lehetnek gondok. BLACK 5 év garis BLUE csak 2 év. :) Azért a + 5K.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#39747) ceia válasza KAMELOT (#39746) üzenetére


ceia
őstag

Így már érthető! :K
Volt 80MB-os WD-m is :D

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#39748) aszamóca


aszamóca
aktív tag

Ha egy merevlemezt teleírva, és dobozba téve, alkalomadtán elővéve, mennyi ideig tárolja az adatokat, ill. mennyi ideig működőképes? Nincs olyan "védelem," hogy adott idő elteltével nem indul majd be, hiába hardveresen semmi gond vele? (tervezett elavulás jegyében)

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#39749) Zola007 válasza aszamóca (#39748) üzenetére


Zola007
veterán

alkatrészek anyaga idővel öregszik, de 15-20 éves vinyók is mennek még egyeseknek
apropó, meg is nézem majd, hogy az 1,3-as Quantum megy-e vajon még? :)

legyen fizikai behatástól és elektromos erőtértől messze tárolva, száraz, alacsony páratartalmú (<50-60%) helyen, szobahőmérsékleten tárolva, de többet nem tudsz a dolog érdekében tenni.

Ami idővel meggyengülhet az a motor vagy a fej, de a felület bírja a legtovább
Okosok szerint a felület mágneses tere évente ~1%-al gyengül, tehát valahol 50-100 év közé tehető az az időszak, amíg a ráírt adat olvasható.
Persze ez alatt régesrég elavul mind a technika, mind a méret, max 5 évent úgy is átkerül másik HDD-re vagy ki tudja majd milyen technológiás hordozóra a szóban forgó adatmennyiség.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39750) #41635072


#41635072
törölt tag

WD RED WD10EFRX elég szörnyűséges eredmények.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.