Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) FollowTheORI válasza Bici (#39093) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerinted miért hullik annyi hdd márkától függetlenül? :)
Meg miért van néha olyan hogy a null kilóméteres hdd-n van reallocated sector első bekapcs után, és persze egyből ez még nem gari probléma... pont ezért.

Tök lutri pont emiatt az egész.

Egyébként persze vannak biztos változatok amik konstrukciósan jobban bírják a strapát ütődést.
De hogy mely változatok melyik gyártónál melyik sorozatban azt nem nagyon lehet tudni.

Ja és csak mellesleg mondom, ezek igazából mint OEM hdd-k pont emiatt. Úgy van kitalálva hogy bemegy a karton az OEM gyártóhóz, pl Lenovo és ott szakszerűen kezelve beszerelelik a PC gyártósoron.

A valódi retail hdd amit elvileg mi végfelhasználok vennénk az dobozban jön rendes csomagolással védve.
Olyan mint amit a MediaMarkt és egyéb helyeken néha látni/kapni. Vagy mint a drágább SSD csomagok beépítőkerettel stb.

Szóval valamit valamiért itt is. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#39102) FollowTheORI válasza Bici (#39100) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Egyet tehetsz normális helyen veszed ahol jól kezelik a garanciális ügyeket.
És persze a fontos adatot megfelelően tárolod mentéssel, felhőben, NAS-on... valahogy. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#39103) Zola007 válasza Bici (#39100) üzenetére


Zola007
veterán

Én is meglepődtem mikor vettem a WD Elementset

Nem mondom hogy nem ért ide egyben, de ha már ekkora dobozt adnak hozzá, elférne benne némi hungarocell vagy pufifólia

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39104) Zola007 válasza FollowTheORI (#39102) üzenetére


Zola007
veterán

Erre szoktam javasolni, hogy ha megvettük a vinyót, akkor meg kell hajtani

Én első pár napban nem rakok új vinyóra semmit sem.
Hanem tesztprogrammal vagy pl 10-20 gigás brrip másolással teleírom vagy 2x
Ez általában elég nagy terhelés ahhoz hogy kihozza ha nagy gebasz van. persze nem szentírás és lehet hogy csak mákom volt eddig, de házilag mást nem nagyon tehetünk :(

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39105) liksoft válasza Zola007 (#39103) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az a két fekete műanyag tartó pont elég. rugalmas, és nem engedi a doboz széléhez a bélést.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#39106) Zola007 válasza liksoft (#39105) üzenetére


Zola007
veterán

oldalról simán be lehet annyira nyomni a dobozt, hogy eléred a falával a vinyót.
innentől kezdve ha nekib.sszintanak valamit az oldalának, akkor a vinyó háza kapja

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39107) FollowTheORI válasza Zola007 (#39103) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem ez jó csomagolás... eleve nem csupasz a hdd, védi a műanyag burok a fizikai behatástól... a rugalmas fekete támasz meg a dobálás rezgés stb csillapítására pont elég.

Ez még mindig sokkal jobb mint az OEM hdd-k. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#39108) Zola007 válasza FollowTheORI (#39107) üzenetére


Zola007
veterán

azért ne tagadjuk, pár filléres költségből belefért volna a dobozba egy ilyen szivacs és többet sem foglalna:

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39109) FollowTheORI válasza Zola007 (#39104) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jah énis szoktam hajtani elsőnek, meg amit levált azt mindig elrakom egy időre backupnak és csak egy idő után törlöm használom fel újra... megy pár napont 0-24/7-ben az új... aztán ha túlélte azt, meg pár kikapcsolást indulást előtte utána, akkor talán megmarad már. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#39110) FollowTheORI válasza Zola007 (#39108) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Biztos... de tudod ha 1 centet lehet spórolni megspórolják. Főleg ha nem okoz kiúgróan rossz statisztikai problémát. :)

Gondolom az LCD tévék csomagolását is láttad már..., legtöbb csak a széleken tart hungarocellel távot a doboztól, na ott ha befigyel valami még nagyobb a kár.
Ahhoz képest ez már "semmiség".

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#39111) Zola007 válasza FollowTheORI (#39110) üzenetére


Zola007
veterán

mivel meg sem próbálták máshogy, így statisztikailag nehéz lenne a jelenlegi csomagolást vitatni :)

ne is mond, a no.1 szívszélhűdés kerülgetett mikor kihozták a raktárból a 40-es Samsungomat, hogy a f.szba fogom én ezt hazavinni a kocsi hátsó ülésén. :Y
a no.2 meg akkor, mikor kibontáskor ráeszméltem, hogy hol fogjuk meg a 2 centis kávát ahhoz, hogy rárakjuk a talpára

előtte LG-t nézegettem, azoknak 2x olyan vastag doboza volt, ennek nincs 10 centi vastag

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39112) FollowTheORI válasza Zola007 (#39111) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Statisztikát úgy értettem, hogy mennyit hoznak vissza fizikai sérüléssel vagy hogy elromlott bizonyíthatóan a csomagolás hiánya miatt.
Ne félj, ha lenne ilyen probléma ott lenne a szivacs, mert azért még mindig olcsóbb mint cserélni meg RMA-zni. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#39113) IppY


IppY
tag

Sziasztok! Nekem egy hűvös vinyó kellene.

Egyáltalán ugyanabban a méretben a 3,5" vagy a 2,5" a hűvösebb?

(#39114) Zola007 válasza FollowTheORI (#39112) üzenetére


Zola007
veterán

biztos hogy olcsóbb, különben tényleg nem csinálnák.
sajnos ez annak akinek emiatt elszáll pár száz giga adata, kevés vigasz
ütést kaphat úgy is hogy nincs látható nyoma

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#39115) vond válasza IppY (#39113) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hűvös? Hiszen pont jön a tél... :D

Viccet félretéve: WD Red-et ajánlom. 20-22 fokos szobában, egy 800 rpm-es 120mm-es venti mögött soha nem ment még 30 °C fölé, és kézrátétellel is maximum csak langyos a felülete... Emellett elég megbízható, halk és viszonylag gyors is... Adattárolásra tökéletes...

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#39116) liksoft válasza IppY (#39113) üzenetére


liksoft
nagyúr

5400-as fordulatszám, 1 vagy 2 lemez. Igaz, hogy lassabb a 7200-ashoz képest, de legtöbbször csendesebb, és hűvösebb. Lehet 2,5"-ban is gondolkodni, ott is az 5400-as fordulat a hűvösebb.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#39117) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Üdv! Tudtok valami olcsó 3.5'-os 7200 rpm-es 2TB-os (lehetőleg 2 tányéros) merevlemezt? Én a WD 2TB AV-GP IntelliPower 64MB SATA3 WD20EURX-t néztem ki, de nem az intellipoweres hülyesége hanem az ára miatt.

Esetleg még a SEAGATE 2TB Barracuda 7200rpm 64MB SATA3 ST2000DM001-n gondolkozom.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#39118) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Jelenleg van egy Toshiba DT01ACA100-as 1 TB-os vinyóm. A problémám az, hogy hiába van tuti házam, (gumibakos rezgéscsillapítós hely), olyan vibrációt kelt, hogy búg minden, mint az állat. Már szivacs ágyba tettem, úgy elfogadható. Mindenképpen szeretném cserélni valami űber halkra, vibrációmentesre. Esetleg ha muszáj, nagyobb is lehet.

Üdv.

(#39119) vond válasza banderasz77 (#39118) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A rendszer gondolom a Samu 830-on van, úgyhogy amellé simán vehetnél egy WD Red-et, akár 2 terásat is...

Hacsak nem használod komoly munkára (pl. videóvágás), akkor ez tökéletes lesz...

Vibráció semmi, hangja semmi, hőmérséklete alacsony, hosszabb időre tervezték, s nem utolsó sorban 3 év gyári garanciát vállalnak rá...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#39120) Bici


Bici
félisten

Befejeződött a Seagate-tel való levelezésem a következő eredménnyel:

Az elmúlt években több olyan eset volt, hogy a Seagate megvonta a garit azoktól a júzerektől, akik évi 2400 óránál többet használták a lemezt.
A support szerint ez a specifikáció félreértelmezése, és továbbította a probléma leírását az illetékeseknek.

Gondolom, hogy semmi nem lesz belőle, de a lényeg, hogy ha bárkitől ezzel a címszóval vonják meg a garanciát, akkor eszébe se jusson beletörődni, hanem forduljon a supporthoz, vagy kérje meg a boltot-szervízt, hogy ők tegyék meg ezt.

Lényeg, hogy minden Seagate winyóra megmarad a hivatalos gyári gari, akkor is, ha 24/7-ben megy.
Ettől még előfordulhat, hogy a nem erre tervezett Seagate winyó behal a 24/7 használattól, és bukjuk az adatokat, de a gari érvényes marad.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#39121) banderasz77 válasza vond (#39119) üzenetére


banderasz77
addikt

Így van, SSD-ről megy a rendszer.....
Eddig gagyi házban volt, ott búgott, szivacslapon volt a ház aljában.....
Vettem egy tuti házat (nem ezért), de gondoltam, na majd akkor itt frankó lesz a gumiágyas rögzített tokjában, hát ugyan olyan xar....szóval kivágom.
Tehát ez a WD lenne a legfrankóbb?

(#39122) vond válasza banderasz77 (#39121) üzenetére


vond
MODERÁTOR

:K Az FDC3K meg tényleg egy tuti ház... ;)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#39123) banderasz77


banderasz77
addikt

Még 1 gondolat, a játékokat erre szoktam telepíteni. Nem lesz lassú? Nem a pályabetöltés érdekel, csak emiatt ne legyen lagg játék közben.
Az Advanced format Win7 alatt automatice működik, vagy babrálós?

[ Szerkesztve ]

(#39124) vond válasza banderasz77 (#39123) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, simán működik... :K

Nem vagyok egy nagy gémer, idejét sem tudom, mikor játszottam utoljára, s akkor is max. a HOMM2/3-mal, úgyhogy tesztelni nem tudtam egy WD Red-et sem, ami a kezeim közt volt... De szerintem játék közben nem szabadna belassulnia, max. betöltésnél lassabb egy kicsit, mint egy gyorsabb HDD, vagy egy SSD... Esetleg nézz utána a neten, külföldi fórumokon, stb...

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#39125) TommyGun


TommyGun
őstag

Kicsit levagyok maradva de most ezekkel a WD redekkel kell vmi extrát csinálni? Én sima winyónak akarom használni, megformázom win7 alatt azt mennek rá a játékaim meg a zene mappa...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#39126) vond válasza TommyGun (#39125) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hajrá! Nem kell semmit mókolni vele, csak a 3 ill. 4 terást MBR helyett GPT-re kell partícionálni...

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#39127) TommyGun válasza vond (#39126) üzenetére


TommyGun
őstag

jeee és megtaláltam: "The organization of the partition table in the MBR limits the maximum addressable storage space of a disk to 2 TB"
De ezt amúgy nem veszi észre az OP rendszer hogy ehhez nem lesz jó az MBR? Vagy pofátlanul nem érdekli beformázza a 4 terrásat MBRel ami így 2 terrás lesz?..

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#39128) vond válasza TommyGun (#39127) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Úgy tudom, simán beformázza 2.2TB körülire, a többit meg nem látod...

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#39129) TommyGun válasza vond (#39128) üzenetére


TommyGun
őstag

Kedves tőle, ezekszerint ha rendszer winyónak akarod akkor előtte gondolom vmi gépre fel kell dugni azt megformázni vmi segédprogival. Köszi az infot azért! :R

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#39130) vond válasza TommyGun (#39129) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem. Amikor tennéd fel az oprendszert, akkor kell átállítani. Ráadásul 2 TB-nál nagyobb rendszerlemezt csak az új, UEFI-s alaplapok tudnak kezelni...

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#39131) #41285888


#41285888
törölt tag

Sziasztok!
Valaki leírná mi a különbség a WD2003FZEX és a WD2002FAEX között? Melyik mennyivel gyorsabb?
Melyiket éri meg jobban megvenni?

(#39132) DshadoW


DshadoW
tag

Sziasztok! Mi a véleményetek az 1TB-os WD10EZEX-ről? Op rendszer + adattárolásra használnám (2 partició) SSD-t még nem akarok venni és a régi HDD meg elég gyengus szóval ezért cserélném.

Mi 9T 6/128. A redmi note 3 még mindig nem akar elpusztulni

(#39133) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv

Winchester vásárlását tervezem. A meglevő 640-es WD Caviar Black rendszervinyóm mellé kellene egy nagyobb, 1-2 terás tároló, főként adattárolásra.
Érdekelne, hogy szerintetek nyerek-e vele valamennyi gyorsaságot, ha játékaimat a másodlagos tárolóra telepítem, így a 640-esről futna a rendszer, erről pedig a játékok. Így elgondolásom szerint a tárolónak nem kell megosztania a feladatokat és a rendszer gyorsabb lenne játék alatt, még akkor is, ha egy kevésbé gyors másodlagos vinyót szerelek be, pl. egy caviar blue-t...

Nem minden vándorút céltalan...

(#39134) mijos


mijos
senior tag

Tudnátok ajánlani nekem egy 2.5"-s vinyót Lehetőleg Sata3-as legyen, de az se baj ha régebbi. Főleg rendszervinyóként üzemelne. Én úgy vagyok vele, hogy ha 12k-ért 500 Gb-os kapacitásút kapok, akkor inkább 16-ot fizetek az 1000 gigásért. Ezek alapján kérném segítségeteket.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#39135) jim bcs válasza mijos (#39134) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD Scorpio Black ha már rendszerwinyó lesz, a Specifications menüpont alatt a táblázatban látod melyik sorozatszámú mire képes, de itt van

Model Interface RPM Capacity Cache
WD7500BPKX SATA 6 Gb/s 2.5 Inch 7200 16 MB 750 GB 16 MB
WD5000BPKX SATA 6 Gb/s 2.5 Inch 7200 16 MB 500 GB 16 MB
WD3200BEKX SATA 6 Gb/s 2.5 Inch 7200 16 MB 320 GB 16 MB
WD2500BEKX SATA 6 Gb/s 2.5 Inch 7200 16 MB 250 GB 16 MB
WD1600BEKX SATA 6 Gb/s 2.5 Inch 7200 16 MB 160 GB 16 MB
WD7500BPKT SATA 3 Gb/s 2.5 Inch 7200 16 MB 750 GB 16 MB
WD5000BPKT SATA 3 Gb/s 2.5 Inch 7200 16 MB 500 GB 16 MB
WD3200BEKT SATA 3 Gb/s 2.5 Inch 7200 16 MB 320 GB 16 MB
WD2500BEKT SATA 3 Gb/s 2.5 Inch 7200 16 MB 250 GB 16 MB
WD1600BEKT SATA 3 Gb/s 2.5 Inch 7200 16 MB 160 GB 16 MB

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39136) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv. Szeretnék venni SSD-t és HDD-t 60 illetve 1000GB-osakat,
HDD kiszemelt: TOSHIBA 1TB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA100
SSD kiszemelt: KINGSTON 60GB SATA3 2,5" SSDNow V300 SV300S37A/60G
Ezek mennyire jók ár/teljesítményben?

Üdv.:M.

(#39137) mijos válasza jim bcs (#39135) üzenetére


mijos
senior tag

Xbox 360 Slimbe menne. Lehet valami olcsóbb is megtenné ?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#39138) TomCat85 válasza TomCat85 (#38980) üzenetére


TomCat85
tag

Sziasztok!

A múltkorában úgy tűnt, hogy meglett a nyertes a WD Red (WD20EFRX) személyében, azonban most annyiban változott a helyzet, hogy kicsit nagyobb keretből tudok gazdálkodni.

A cél ua.: adattárolásra -> megbízhatóság, esetleg gyorsaság és ha nem melegedik túlzottan az sem baj, bár külső rack-be fog kerülni.

Arra gondoltam, hogy beruházok egy WD2002FAEX vinyóba, gondolom nem fogok mellé?! (tudom, hogy adattárolásra "felesleges", de talán megbízhatóbb, mint a Red)

Vélemény?

Köszi!

(#39139) Rick3D


Rick3D
senior tag

Üdvözletem !

Szeretnék tanácsot kérni milyen vinyót vegyek.3-4TB között gondolkodom.Ami nagyon fontos hogy strapabíró legyen mármint nem ütés hanem élettartalom szempontjából.Melyik márkát javasoljátok esetleg konkrét példa is érdekelne !

Mihamarabbi válaszokat előre is köszönöm !

Rick ;]

(#39140) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Merevlemez kellene nekem,
Játékokra,filmekre,torrent stb.
WD redet néztem 2TB-os méretben, bár ahogy nézem ez csak 5400rpm-es, mennyire ajánlott ez ilyen dolgokra? vagy inkább csak adattárolás?
Black jó lenne de ebben az árban csak 1TB férne bele a keretben, esetleg más alternatíva?

(#39141) Tinúviel


Tinúviel
csendes tag

Sziasztok!

Laptopomba szeretnék új merevlemezt venni, mert már kevésnek érzem a 250 gb-ot + kattog és nyikorog is rendesen.
A 2 jelölt a 500 GB WD 7.2 SATA 2,5" 16MB WD5000BPKT BLACK SCORPIO, illetve az 1 TB SEAGATE 5.4 2,5" SATA 8MB ST1000LM024 (HM101MBB).
Melyik a megbízhatóbb? Sajnos a lakóhelyemen nem valami nagy a választék : WD, Seagate, Toshiba.

(#39142) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

Nem tudom, mennyire vág a topicba a kérdésem, de talán nem gond, ha itt teszem fel.

WD 2TB RED vinyóm van, tele van, csak filmek vannak rajta, de azokat meg ritkán nézek. Érdemes kihúzzam az alaplapból meg a tápkábelt belőle? Hogy ne pörgesse, ne menjen feleslegesen. Hátha akkor tovább bírja majd, vagy nem tudom.

Aztán lehet rossz úton járok, és felesleges.

Köszönöm!

Jaj még annyit, hogy nem tudjátok, ilyen RED 2TB-os változat lesz 2.5"-ös méretben?

Majd egy HTPC-be mennének, idővel, és hogy akkor minél több elférjen benne.

[ Szerkesztve ]

(#39143) jim bcs válasza Rick3D (#39139) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD Red

(#39140) Intruder A 6
torrentre, filmre tökéletes az 5400rpm de a játékok miatt ha arról fut akkor jobb a 7200rpm, én a helyedben külön bontanám azaz legyen egy rendszer akár egy SSD vagy WD Scorpio Black amire mehetnek a játékok is és legyen egy adat HDD

(#39141) Tinúviel
legjobb lenne egy ssd rendszernek-programoknak valamint egy hdd-adatnak, ha van dvd író a laposban és nem használod akkor a helyére mehet egy 2,5"-es rack az adat hdd-nek, van egy pár fajta itthon is, így néz ki

(#39142) KisTücsök
vegyél neki egy hdd dock-ot és abba rakd bele, így akkor használod amikor akarod, ha nem kell kikapcsolod

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39144) Rick3D válasza jim bcs (#39143) üzenetére


Rick3D
senior tag

Köszi ez tényleg jónak tűnik csak az az 1 bajom vele hogy Western Digitalból már 7db vinyót dobtam ki :(( Enyhén szólva megutáltam esetleg ebben a kategóriában más márka?

(#39145) jim bcs válasza Rick3D (#39144) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

gondolom nagy %-a WD Green volt, erre csak azt tudom mondani hogy nem kell megvenni a legsz@r@bbat semmiből sem és akkor nincs ilyen gond

még mindíg az amit írtam WD Red, vagy az összefoglalóban írtak bármelyike

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39146) aszamóca válasza Rick3D (#39144) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Ha WD unszimpatikus, marad a másik gyártó. Nagy választék nincs.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#39147) Hephaisztosz


Hephaisztosz
tag

Sziasztok,

Már régóta kinéztem a WD Caviar Black 2TB-os vinyóját ~40k.
De rágódom azon, hogy ezen az áron tudnék venni egy SSID-t + vinyót.
Elképzelésem:
HDD: Seagate Barracuda 2TB ~21k
SSID: Kingston 120GB ~21k
Szerintetek?

(#39148) Tinúviel válasza jim bcs (#39143) üzenetére


Tinúviel
csendes tag

Tudom, hogy jobb lenne egy ssd a rendszernek, de nem engedhetek meg magamnak 2 háttértárolót. Max 17-18 ezer a keret. Amúgy sem érdekel annyira a sebesség, inkább a megbízhatóság és a tárolókapacitás számít nekem.
Nemtudom, hogy benne hagyjam-e a gépben az 5400-as 250 gb-os Seagate hdd-t is. 4 éves, 6 szektor hiba van rajta és a hdsentinel szerint 94 %-os. 1 éve csinálja, hogy sokszor hangosan nyikorog. Ahhoz képest nem is rossz, hogy reggeltől estig nyúztam, össze-vissza formáztam, torrenteztem. A Maxtor már belehalt volna, mint ahogy az asztaliban is tette. Ha esetleg 2 hdd lesz a gépben, akkor kell plusz ventilátor? A laptop slim dvd író helyére csak 2,5-ös merevlemezt lehet beépíteni?
1 hdd-t veszek, de lehetőleg nem 1 évre. Azt hittem jobb a WD black, de már fogalmam sincs a vegyes kritikák miatt.

[ Szerkesztve ]

(#39149) Zimmy88 válasza KisTücsök (#39142) üzenetére


Zimmy88
tag

Szia!

Elég ha windowsban beállítod az energiagazdálkodásban, hogy a használaton kívüli vinyó 15-20 perc után kikapcsoljon. Így ha épp nem nézel róla filmet, nem fogja pörgetni a rendszer (elméletileg így csak a gép indításkor pörög fel, meg pl víruskeresésnél, de nem megy folyamatosan).

Persze az biztosabb megoldás, ha dokkolóba teszed, de ahhoz venni kell egy dokkolót (érdemes usb3-at).

FZR2000 ®

(#39150) KisTücsök válasza Zimmy88 (#39149) üzenetére


KisTücsök
addikt

És jim bcs:

Köszönöm a tippeket. Utána nézek ennek a dokkolónak. Addig meg beállítom ezt az energiatakarékos üzemmódot.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.