Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#53101) AL válasza penge111 (#53091) üzenetére


AL
addikt

Szia. Ha teljesen kicsomagoltad érdemes több órát állni hagyni, hogy átvegye a szobahőmérsékletet. Ne legyen páralecsapódás az elektronikán.
Szerintem 4 óra elteltével már nem lehet gond. Ilyenkor nem lehet tudni hogy hol és mennyi ideig tárolták és bevíve a meleg szobába bepárásodhat az elektronika. Üdv.

(#53102) Aranygyerek válasza #18663680 (#52946) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Köszönöm a segítséget .Az ajánlott Panasonic TX-58HX810E -t megvettük,belaktuk,megszerettük.

Privire válaszolni illik.

(#53103) jakee82


jakee82
csendes tag

65' méertben mennyire lehet jó vétel? [link] vagy inkább lg65 nano793??

(#53104) AL válasza Aranygyerek (#53102) üzenetére


AL
addikt

Szia. Ha szeretnél hozzá + garanciát venni, itt érdeklődjél : [link] , [link] .
Jó szórakozást ! Üdv.

(#53105) AL válasza jakee82 (#53103) üzenetére


AL
addikt

Szia . Teljesen más a 2 készülék. A Philips : MVA - direct ledes, androidos, az LG : IPS - edge ledes, nincs DTS decoder. Mindkettőnek vannak olyan szolgáltatásai, amit a másik nem tud
( Philips - ambi, LG - távvezérlő ) . [link]
A Nézési szokásaidtól és az egyéni ízlésedtől függ, hogy Neked melyik tetszik, melyik lesz jó.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#53106) milan26 válasza GejzaR (#53090) üzenetére


milan26
senior tag

Philips 210k
-58"
-ambilight
-VA panel
-direkt led
-jó mozgásmegjelenítés
-jó csatlakoztathatóság hangrendszerhez (optikai és jack is)
-android (friss készülék, előbb-utóbb támogatnia kellene az HBO MAX-ot is a hozzá tartozó jövőbeni androidnak)
-tudja a PIP-et (kompromisszumokkal)

vagy

Samsung 230-240
-55"
-VA panel ez is, de már Qled (elvileg szebb a kép)
-edge led
-mozgásmegjelenítésnek nem ártana azért a 100hz
-jack nincs rajta
-tuti támogatja az HBO MAX-ot
-tudja a PIP et (szintén kompromisszumokkal)

Én azért még elgondolkoznék külső box(ok)on is, akkor az általad választott IPS LG is belefér, de véleményem szerint ők a Nanocelltől kezdve igazán jók, és nem lesz sokkal olcsóbb.

Én a Philipset választanám, ha elfér és jó a VA panel.

[ Szerkesztve ]

(#53107) GejzaR válasza milan26 (#53106) üzenetére


GejzaR
tag

Köszönöm a válaszod!

Az 5.1-nek optikai bemenete lenne használva.

A PIP-nek úgy lenne értelme, hogy 2 TV adást lehessen egyszerre nézni (egyiket kicsiben hang nélkül), így a reklámokat "kihagyva". Ilyen TV van-e egyáltalán, ami ezt tudja bármilyen márkában? Régebben voltak ilyenek, nem?

Az 58" már nem férne be, ráadásul egy szekrény van körben, tehát az AMBILIGHT bár szimpatikus, de egyáltalán nem érvényesülne szépen.

Külső box alatt mit értesz?

A TV jel, egyébként egy Telekomos boxból jön.

(#53108) FLx válasza GejzaR (#53107) üzenetére


FLx
addikt

Ha a TV a telekomos boxbol jon, akkor abbol sose lesz neked PIP. Eleve nem tudsz mit kotni a ket tuner-re. Ket belteri kene hozza a Telekomtol. Legalabbis ha a telekom dobozbol neked is sima HDMI jon ki, mint altalaban.

[ Szerkesztve ]

(#53109) asdf_ válasza GejzaR (#53107) üzenetére


asdf_
veterán

Hogy két tv adás menjen egyszerre, ahhoz régen kéttuneres TV kellett, amivel analóg adásnál nem volt gond, de digitálisnál emellé már két dekódolóegység is kell, az meg már drága, így fehér holló lehet az ilyen. Szolgáltatófüggően és csak korlátosan ezt esetleg ki lehet cselezni, hogy DVB-C-n az egyik csatorna és szolgáltatói box-szal a másik HDMI-n keresztül. De ha IPTV-s, vagy Conax modulos vagy, akkor ez nem járható út, meg DVB-C-n csak az alapcsatornák jönnek, az előfizetősek már csak kártyával.

(#53110) GejzaR válasza FLx (#53108) üzenetére


GejzaR
tag

Köszi, ez elég konkrét válasz, akkor kénytelen leszek lemondani a PIP-ről.
A típust lefotóztam, erről a telekomos boxról van szó. [kép] [kép] [kép]

Az 55" a méret miatt fix, a boxot figyelembe véve, melyik TV ajánlott?
Ha van olyan, amihez lehet kiterjesztett garit venni, akkor az is érdekelhet (Panasonic?)

[ Szerkesztve ]

(#53111) AL válasza GejzaR (#53110) üzenetére


AL
addikt

Szia. Ezek a tévék általában úgy PIPesek, hogy 1 TV csatorna + 1 AV csatorna.
2 TV csatornát még úgy tudsz nézni, hogy TV antennáról a MindigTV csatornákat nézed és HDHI ről a Telekomot.
Ha komolyabb ( natív 100 Hz es ) tévét szeretnél, akkor ezek vannak kicsivel drágábban .
VA paneles : [link] . IPS paneles : [link] , [link] . [link]
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#53112) milan26 válasza GejzaR (#53107) üzenetére


milan26
senior tag

Telekomtól nem lehet kérni olyan IP TV boxot, ami tudja ezt? Normál Coaxon nem megy, mert ahhoz két tuner kellene. Ha nem adnak vagy nem olyan van eleve, akkor a helyedben elengedném ezt a kérdést.

Ha a Philips nem jó, akkor maradhat az a Samsung, szerintem teljesen jó tv, persze még mindig VA-ban gondolkozva. VA-ból esetleg jó lehet ez az olcsóbb Sharp is, tapasztalatunk nem nagyon van vele, de teszt szerint elfogadható. Kérdés, hogy a rajta levő vagy a később frissült android tudja-e majd az HBO MAX-ot, meg kellene kérdezni kifejezetten tőlük.

IPS-ben jó a te LG-d is, de kicsit drágábban lehetne ez is. Ezt neked kell eldöntened, hogy mennyit költesz rá, szerintem megéri a felárat.

HBO MAX-hoz 10-20 ezer között biztos lehet majd venni BOX-ot, de az sajnos már a harmadik készülék lesz. Előfordulhat, hogy kezeli majd a tv távirányítója de nem garantált, pláne nem, hogy rendesen minden funkciót.

Ez a Sony is nagyon jó árban van akcióban, ha még van. Szintén VA panel.

Sport (gyors mozgás) gyakorisága/jelentősége felett elsiklottunk, hasonlóan a megvilágításhoz, bár utóbbi nem olyan fontos szerintem.

(#53113) rainman72 válasza AL (#53105) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Az a baj hogy az a Philips is IPS mint a többi 65s modelje tavaly és idén.
Én lennék a legboldogabb ha tényleg MVA lenne :D
Forrás külföldi fórum,itteni tulaj!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#53114) #18663680 válasza Aranygyerek (#53102) üzenetére


#18663680
törölt tag

A Panasonic topicba írhatsz róla beszámolót ha akarsz, szívesen elolvasnám.

[ Szerkesztve ]

(#53115) milan26 válasza #18663680 (#53114) üzenetére


milan26
senior tag

Én is, nem nagyon van vele tapasztalatunk, de sógoromnak Németországban pl az van, és szereti. Emlékezetem szerint elég jó márka, igaz talán főleg a plazmában jeleskedett. Itthon sajnos nem sok piac marad neki.

(#53116) #18663680 válasza milan26 (#53115) üzenetére


#18663680
törölt tag

Ugyanerről a típusról már írtak részletes beszámolót, de nem találom meg. Majd még egyszer megpróbálom megkeresni, aztán linkelem, azt hiszem nem is a Panasonic topicba van.

(#53117) FLx válasza AL (#53111) üzenetére


FLx
addikt

Ja latom ez az IPTV box, nekem is ez van. Ebbol nem lesz olyan PIP amivel ket csatornat tudsz egyszerre nezni. Maximum olyan, hogy TV + egy masik HDMI forras. Esetleg mindigtv + telekom kombinacioval.

[ Szerkesztve ]

(#53118) milan26 válasza asdf_ (#53109) üzenetére


milan26
senior tag

IPTV-n volt régen olyan box, lehet, hogy most is van még. Kérdés, hogy ott is a csatornák között tudott-e váltani.

(#53119) #18663680 válasza #18663680 (#53116) üzenetére


#18663680
törölt tag

Meg is van, ez könnyen ment:

[link]
[link]

Ez a GX820-as - ennek van a legszebb talpa szerintem, kár hogy ez már nem kapható.
Az 58" modellnek 210k volt az utolsó ára, annyit bőven megért szerintem.
(A HX modell már jobban felszerelt, ahogy olvasható)

[ Szerkesztve ]

(#53120) milan26 válasza milan26 (#53118) üzenetére


milan26
senior tag

Esetleg még azt tartom járható útnak, hogy androidra egy iptv applikáció, az lehet tudja.

(#53121) GejzaR válasza milan26 (#53112) üzenetére


GejzaR
tag

A képfrissítés talán nem olyan fontos, mert nem lesz rádugva konzol, PC, stb, csak TV-nézésre kell, és a sport se olyan sokat megy, hogy 100 ezer felárat megérjen a 100+ Hz.

A megvilágításhoz kapcsolódóan melyikre jellemzőbb kisebb felhősödés? Összehasonlítva mondjuk egy LG 55UJ6300-hez képest ne legyen rosszabb.

Engem a szívem az LG felé húz, mert szeretem a WebOS-t. A kicsit drágább 55NANO793 miért jobb választás a 55UN7400-hez képest? Ezek közül mindkettő IPS panel?

A csatlakozás úgy nézne ki, hogy a Telekom boxból HDMI-n menne a jel a TV-be, és onnan a hang az optikai kimeneten az 5.1 rendszerre.

(#53122) AL válasza rainman72 (#53113) üzenetére


AL
addikt

Szia. Akkor téved a táblázat, sajnos. Ritkán ilyen is előfordul, de többnyire megbízhatóak. Üdv.

jakee82 : Ezek szerint mindkettő kiszemelt tévéd IPS, így marad a szolgáltatások különbözősége és az hogy Neked melyik kép tetszik jobban ( mert így sem egyformák .

(#53123) #18663680 válasza GejzaR (#53121) üzenetére


#18663680
törölt tag

Mert jelenleg LG UJ6300 tévéd van?

(#53124) GejzaR válasza #18663680 (#53123) üzenetére


GejzaR
tag

Nekem igen, és én megvagyok vele elégedve. De most a szüleimnek nézek TV-t, és az ő igényeiket írtam le.

(#53125) #18663680 válasza GejzaR (#53124) üzenetére


#18663680
törölt tag

Az IPS panelek alapból felhősebbek sajnos, mint a VA panelek.

És igen, mindkettő IPS panel, de az újabb nanocellás már egy kicsivel jobb képminőséget fog adni.

[ Szerkesztve ]

(#53126) GejzaR válasza #18663680 (#53125) üzenetére


GejzaR
tag

Köszönöm!

(#53127) milan26 válasza GejzaR (#53121) üzenetére


milan26
senior tag

Ha LG-t szeretnél, egyik sem rossz, mindkettő IPS. Nanocell újabb technológia, szebb kép. Légegeret sem tudom, hogy adják-e a régebbihez, de érzésem szerint az nem lesz olyan fontos. Viszont a kb 10-15% felárat még így is megérné nekem. Menj el valahová, nézd meg ezt a két típust. Ha nem látsz egetverő különbséget, akkor nyilván maradni fog a régi.

(#53128) GejzaR


GejzaR
tag

Köszönöm! Mindenképp megfogják nézni vásárlás előtt.
Samsungból van ajánlott típus 200 ezer alatt, ami esetleg VA paneles? Csak hogy legyen választási lehetőség... :)

(#53129) milan26 válasza GejzaR (#53128) üzenetére


milan26
senior tag

Samsungban nem vagyok annyira otthon, de tudomásom szerint ez:

[link]

(#53130) GejzaR válasza milan26 (#53129) üzenetére


GejzaR
tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
Kiterjesztett garanciát hol lehet/érdemes venni? Jó lenne 4-5 évre.

[ Szerkesztve ]

(#53131) rainman72 válasza GejzaR (#53130) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Az 55UN73 ugyanaz mint az 55UN74
Itt most jó áron is van [link]
Magic remote is van.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#53132) milan26 válasza GejzaR (#53130) üzenetére


milan26
senior tag

Az én véleményem szerint sehol sem érdemes, mert csak biztosítás. A biztosító meg háááát...hogy is mondjam. Nem keresztény találmány.

(#53133) milan26 válasza rainman72 (#53131) üzenetére


milan26
senior tag

Kösz a kiegészítést. :) Úgy már nem biztos, hogy megéri a felárat a nanocell, ha ez elég. Innentől kezdve személyes döntés lesz.

(#53134) GejzaR válasza rainman72 (#53131) üzenetére


GejzaR
tag

Köszi!

Neked is Milan26

[ Szerkesztve ]

(#53135) forzaroma


forzaroma
tag

Sziasztok
Változott az átmérő igény, 50-es tv kellene 200k ár alatt filmezéshez, netflix,hbogo,youtube.
Ezt a Philips 50pus8505-öt néztem ki [link] , de nem nagyon találok róla véleményt,tapasztalatot. Vajon ez IPS vagy VA paneles lehet?
Esetleg valami más ötlet?
Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

Realme GT2

(#53136) rainman72 válasza forzaroma (#53135) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nem lenne ez rossz tv,csak az ára egy kicsit magas.
Ha viszont rászánod akkor nem jársz rosszul
Mellette szól az ambilight
Opciónak ott lenne még az LG nanocell-je,
50Nano793. [link]
Mellette szól a webOs és a magic remote
VA paneles mind2 tv [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#53137) milan26 válasza forzaroma (#53135) üzenetére


milan26
senior tag

Az egy teljesen jó tv, 58-asom van, ugyanazzal a panellal. Sok a jó vélemény, köztük az enyém is.

Olcsóbban pl ez a Sharp. (teszt) Úgy látom, hogy VA panelban gondolkodsz. HBO MAX lesz majd kérdéses, de elvileg menni fog.

(#53138) asdf_ válasza forzaroma (#53135) üzenetére


asdf_
veterán

Változott az átmérő igény...

ÁTLÓ!

(#53139) milan26 válasza rainman72 (#53136) üzenetére


milan26
senior tag

LG ellen meg a jack hiánya, ha szükséges. Gyors mozgásban is jobb lehet a Philips. Nagyjából ugyanazt tudják, egyik sem rossz választás, de ár/értékben-ha nem akarsz rá analóg hangfalat dugni, -akkor az LG-t találom jobbnak.

(#53140) forzaroma válasza asdf_ (#53138) üzenetére


forzaroma
tag

Na igen,igazad van

Realme GT2

(#53141) rainman72 válasza milan26 (#53139) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Én meg a Philipset!
A Dolby Vision a Netflixhez és az ambi talán jobban eladja magát!
(Az Lg-nél tévesen szerepel a DV)

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#53142) milan26 válasza rainman72 (#53141) üzenetére


milan26
senior tag

Nem tudásban nézem, hanem arányban, de ez is szubjektív, kinek mi a fontos.
Ha az ambilight fontos, akkor az általában mindent visz.

Nekem nem ér +25k-t, szemben azzal a nagyon jó távval.

Bár a forzaroma nick arra utal, még ha nem is írja, hogy futballszurkoló, oda meg jobb a Philips.

[ Szerkesztve ]

(#53143) forzaroma


forzaroma
tag

Köszönöm mindenkinek, azt hiszem marad a Philips, az alzánál akciós 183k, nagyjából egy árban van az LG-vel.
(15 éve nem gondoltam volna,hogy én valaha bármilyen Philips cuccot fogok venni)

Realme GT2

(#53144) hypno skate


hypno skate
senior tag

Elgondolkoztam.

Nem kellene agyonverni azt, aki kitalálta a mostani tv-k lábait? :U
Értem én, hogy a sok colos készülékek stabilabban állnak, de hogy egy 32"-os darabbal emiatt kell szívnom...

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#53145) hypno skate válasza hypno skate (#53144) üzenetére


hypno skate
senior tag

Nem lehet ezeket a lábakat felcserélve felrakni, hogy közelebb legyenek egymáshoz?

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#53146) #18663680 válasza hypno skate (#53145) üzenetére


#18663680
törölt tag

Nem tudjuk, mivel nem írtad le a készüléked típusát. De valószínűleg nem.

[ Szerkesztve ]

(#53147) hypno skate válasza #18663680 (#53146) üzenetére


hypno skate
senior tag

A 87 éves édesanyámnak kell vennem egy 32"- os tv-t, mert a régi 1/3 köbméteres képcsöves tv-je tegnap komolyan döglődni kezdett.

Némi kutatómunka, után végül egy JVC LT32VF4905 tv mellett döntöttem (volna), mert egy hajszállal 50K alatt nem találtam jobbat, de ha jól értelmezem a "Šířka stojanu/rozteč nožiček" szöveget [link] , ennek a lábtávolsága 65,7 cm, míg a Tv állvány amire rá kell aplikálni 64 cm széles. (szívás)
B tervnek marad JVC LT-32VH3905 típusú kistestvére 43 ezerért, mert annak 62 cm a lábtávolsága. (de nagyon sajnálom magam)

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#53148) #18663680 válasza hypno skate (#53147) üzenetére


#18663680
törölt tag

Akkor vedd ezt: [link]
5 év garanciával adják.

(#53149) hypno skate válasza #18663680 (#53148) üzenetére


hypno skate
senior tag

Nem szívesen araszolnék 50 ezer fölé
A fullhd nem központi kérdés - tulajdonképpen anyukámnak bőven jó a hd ready is -, csak a csillagok úgy áltak, hogy az E-Digitalnál 50 ezer alatt hozzájutottam volna...és beleéltem magam.
Mondjuk hogy hogyan találták ki a 42 hónap garit (az ugye 3,5 év), az rejtély.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#53150) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Sziasztok,
A régi 10 éves 32 inch-es Sony TV-m kezdi megadni magát és keresem az utódját. Csak TV és filmnézésre használom. Nem játszok rajta de ha mégis nem az az elsődleges. Netflix, Disney+, Amazon Prime Video.
Elvárások:
40-48 inch közt legyen
TV szekrényen lesz, nem fogom felfúrni a falra
Beépített Airplay és chromecast
4K
HDR10
Bluetooth
Wifi
A beépített hangszorója legyen jóminőségű, mert nem fogok külön hangfalakat rákötni.
Samsung, LG vagy Sony jöhet csak szóba.
Árban legyen belépő vagy közepes szintü. Prémium árak kizárva.

Mit tudnátok javasolni?

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.