Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2
    félisten

    Egy AMD-s notiba szeretnék SSD upgrade-et csinálni. Két samsung nvme ssd játszik, de nem igen tudok dönteni a kettő között.

    Pedig neked kell tudnod azt, hogy milyen oprendszer fut majd rajta(mint tudjuk, a Linuxnak jobb alapból a memóriakezelése), mennyi a RAM és ebből a tervezett felhasználás mellett van-e elegendő szabad memória bőven. A 980 lassabb, rendszermemóriából oldja meg a cache-elést a 970 EVO Plus-szal szemben. A melegedés meg teljesítményfüggő, ha rendszeresen végzel olyan munkát, ami nagy szekvenciális írásterheléssel jár, akkor lesz melegedés nyilván, átlagszintű felhasználásnál ez lényegtelen még a gyorsabb Samsung NVMe-nél is.

    Egyszóval ha bőviben vagy szabad fizikai memóriának és nincs szükséged a gyakori írás/másolás miatt a nagyobb teljesítményre ill nem akarsz bordát rakni az eszközre, akkor jó a 980 is. ;)

    Rendszerfuttatás és alapprogrampok használata esetén az access time a lényeg, ebben pedig gyakorlatilag nincs érzékelhető különbség a két device között.

    Nem tudom segítettem-e a döntésedben.....

Új hozzászólás Aktív témák