Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#57951) Raymond válasza Daywalkerke (#57950) üzenetére


Raymond
félisten

A Samsung is "3D", csak ok ugy hivjak hogy V-NAND. A gyakorlatban arrol van szo hogy pakoljak felfele (vertikalisan) is a cellakat. Enelkul nem lenenek azok a kapacitasok a piacon amiket manapsag latsz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57952) kocsiska15


kocsiska15
tag

Sziasztok, egy teljesen új PC összeállításának közepén járok, de mivel nagyon nem értek a témához gondoltam itt is rákérdezek részletekre - remélem nem lincseltek meg :B igazából jobban bízok a konkrét válaszaitokban mint a sima guglizásban
Fontos szempont, hogy hosszú távra tervezek (amennyire lehetséges) [a gépet pedig játékra + azok felvételére, videoszerkesztésre használnám]

Még soha nem volt SSD-m, szóval a nagyon amatőr kérdésem:
Hogyan érdemes leginkább használni az SSD-t és HDD-t együtt? Addig oké, hogy SSD-re megy a rendszer - de mehetnek mellé az alapprogramok (vírusírtó, Chrome, stb.?) is? Játékok is mehetnek oda + a felvevő progi és a vidiszerkesztő? Videofelvétel hogyan történjen? (SSD-n a játék és a felvevő progi - a rögzítés pedig a HDD-re történjen?)

[Nem tudom kell-e ide, de az elméletben összerakott gép így néz ki: Q300L ház; MSI b450m Mortar Max alaplap; 16 GB Ripjaws RAM; GTX 1660 Ti vagy 1660 Super VGA; 550W-s táp]

500GB-s eszközről lenne szó (mellette valszeg egy 3T-s HDD). "Cruical MX500"-t ajánlottak, bár én jobban hajlok a "Samsung Evo 860" felé (ami egy kicsivel drágább de valami azt súgja megbízhatóbb?)
Ezek SATA3 csatlakozósak - nem meglepő módon ehhez sem értek, szerintetek rendben leszek ezekkel, vagy mindenképp az újabb (M.2?) kéne?
Illetve közben ajánlottak egy ilyet: "Patriot Viper VPN100 512GB" - ez már M.2-s ha jól látom, és hasonló árban van mint a Samsung. Esetleg ismeritek vagy tudnátok véleményezni? Érdemesebb lenne ezt választanom?

Elnézést a béna kérdésekért, nagyon igyekszem jól összeállítani az új PC-t ennyi pénzért :) Köszi az időtöket!

(#57953) Daywalkerke válasza Raymond (#57951) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi a választ.
Akkor ha mindkettő 3D és méretben is mindkettő 500GB, de a WD 7e Ft-al olcsóbb a Samsung-nál akkor inkább azt (WD-t) érdemesebb megvenni, vagy a Samsung megéri azt a +7e Ft-os felárat?

[ Szerkesztve ]

(#57954) fogtunder válasza Daywalkerke (#57953) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az attól függ, mire fogja használni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#57955) Bodz válasza kocsiska15 (#57952) üzenetére


Bodz
nagyúr

Minden mehet az ssd-re.
Viper ésszerű választás lehet, mert sokkal gyorsabb ugye a sata rokonoknál, nem kellenek kábelek, meg hűs is. A lapodhoz nincs gyári M.2 hűtés, a Viperen lévő borda meg roppant hatékony.

(#57956) Frawly válasza Daywalkerke (#57950) üzenetére


Frawly
veterán

Mindkettő jó vétel. A WD azért, mert olcsóbb. A 860 EVO viszont gyorsabb vezérlőre épül, meg agresszívebb a cache-elése, és emiatt kicsit gyorsabb, de ez átlag felhasználásnál nem jön ki. Meg a 860 EVO-t könnyebb találni, amire a bolt megadja az 5 év garit. A WD Blue-ra is hiába járna 5 év, a legtöbb bolt csak 1-3 évet ad rá. Plusz a Samsungnak jobb a terméktámogatása, a legjobb SSD Tool szoftverük van, meg kapsz mellé egy nagyon jó Samsung klónozóprogramot, amivel egyszerű a meglévő rendszer klónozása. Szóval valahol a Samsung megérheti a felárat, attól függ, hogy az ismerősöd mire használja. Ha csak átlagos felhasználás, böngészés, játék, akkor a WD is elegendő, és a megspórolt 7 ezer forintot átcsoportosíthatja valami fontosabb hardver upgrade-elésére.

Arra még figyeljetek, hogy WD Blue-ból 3 féle SSD is van.
1) WD Blue „sima” - ennek a meghajtókódja G1/T1-re végződik. Ezen planár TLC NAND van, lassabb, és kevesebb írást bír. Általában ez a legolcsóbb modell

2) WD Blue 3D - ennek a kódja G2/T2-re végződik. Ezen 3D TLC NAND van, általában csak minimálisan drágább a simánál.
3) WD Blue SN500 - ez már M.2 NVMe-s meghajtó, nem SATA3/M.2 SATA. Csak 3D TLC NAND-dal kapható.

(#57957) Daywalkerke válasza Frawly (#57956) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Nagyon köszönöm a részletes válaszodat.
Még egy utolsó kérdés, hogy akkor az általad írt második (WD Blue 3D) és harmadik (WD Blue SN500) SSD-k belül teljesen ugyanolyanok, mindegyikben 3D TLC NAND van?
Mert árban azért van több ezer Ft különbség közöttük legalábbis az M.2 verziójúak között:

[Western Digital Blue 3D NAND 500GB M.2 SATA3]

[Western Digital SN500 500GB]

Mert ha ugyanaz a 3D TLC NAND van mindkettőben akkor egyértelműen az olcsóbb (WD Blue 3D) éri meg jobban.

[ Szerkesztve ]

(#57958) zzolika


zzolika
aktív tag

Sziasztok!
Szeretném lecserélni a 120GB-os ssd-met egy nagyobbra. Most Samsung 840 van, 6 éves. Csak a rendszer volt rajta eddig, összes írás 12 TB. De jó lenne pár játékot is rátenni, csak mostanában megnőttek a méretek, 100 giga egy új játék. Hdd-t már nem akarok venni, inkább egy nagyobb ssd kéne.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20-25 ezer, persze jobb ha olcsóbb. Nem akarok 2x árat fizetni +20% sebességért, inkább nagyobb tárhely legyen.
2. Mekkora SSD-re van szükség?
500 GB, esetleg 1 TB, ha van jó áron.
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali pc, sata3 (nincs M2 csatlakozó a lapon)
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Asus M5A97 Evo R2.0
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Mindegy, elég a 3 év is, a jelenlegi is jól bírja.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos. Oprendszer, net, játékok.

Olvastam itt a fórumban az Alza kuponos akciókat, lehet ezzel olcsóbban jót venni? Pl. a Kingston A400/480GB--os 12.680, van ettől best buy-abb? (a 960-ast nem sikerült 29 alá vinnem)

(#57959) Frawly válasza Daywalkerke (#57957) üzenetére


Frawly
veterán

Belül egész más ez a kettő. A NAND-ot nem tudom, hogy az egyezik-e, de az SN500 nem véletlen drágább, gyorsabb vezérlő van rajta, NVMe-s, nagyobb a sávszélessége és a sebessége, de ez csak akkor jön elő, ha nem átlagos felhasználást valósítanak meg rajta. Egyébként nincs nagy árkülönbség, az 500 gigásnál ~4k.

(#57960) samujózsi


samujózsi
tag

Meg tudja mondani valaki, hogy a Kingston V300 és az A400 közt mi a különbség?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#57961) jeni válasza zzolika (#57958) üzenetére


jeni
félisten

Mivel asztali géped van,ha olcsón akarsz kijönni akkor a HDD nagyobb megvétele a jobb megoldás 3-4 TB megoldással. Így maradhatna csakis kizárólag op. rendszernek a 120Gb.
Ha bedöglik az SSD akkor azt letudod majd cserélni akár nagyobbra.
Ha feltétlenül a SS-kel akkor most még az Alza boltban kuponozva Crucial MX500 1TB méretben 32000Ft megközelítőleg.
A játékok terén gyorsan megtudna telni egy SSD ha így gondolod a megoldását,és végén az 1TB sem lesz elég neked.
Kingston A400 sorozat az belépő szint.
Ha anyagiak miatt gond ennyiért akkor a :
860EVO 500Gb kuponozva olyan 21000Ft jönne ki.
500-512GB
1TB

[ Szerkesztve ]

(#57962) GrotESC válasza jeni (#57961) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Szia!
Ez az Alzás kuponos Crucial MX500 1TB hogyan jön ki 32000 Ft-ra? Vagy erről már lemaradtam?

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#57963) jeni válasza GrotESC (#57962) üzenetére


jeni
félisten

kiegészítőkkel együtt lemegy a körüli értékre

ehhez tegyél hozzá még valamit és kódot. próbáltam ollózni többet innen de mind foglalt lett

(#57964) ubyegon2 válasza samujózsi (#57960) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha megmondod, milyen szempontból kéne megközelíteni a különbséget.....egyik egy régi kifutott modell, ami igen jó volt, de menet közben a gyártó titokban cserélt talán vezérlőt és rossz lett, a másik meg egy kb 2 éves teljesen belépő modell. Alap feladatokra megfelel.

(#57965) samujózsi válasza ubyegon2 (#57964) üzenetére


samujózsi
tag

Miután kb ugyanaz a kategótia, csak én a v300-at vettem 12000-ért, most meg 6-7000 az a400, elgondolkodtam, hogy tartaléknak jó lenne.
Feltéve, hogy nem rontottak rajta sokat.
A kérdés meg csak általános érdeklődés volt, mert gondolom, nem csak a név változott, de a benchmarkokat leszámítva csak webshopok kínálata jött a differences between kingston v300 and a400 keresésre. :(

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#57966) ubyegon2 válasza jeni (#57963) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

3PK88A24 kódot meg a legolcsóbb fülhallgatót hozzátéve még megy lejjebb, de például pinponglabdát nem fogadta el.
0YR1F5F6 a kábel kódja nálam

(#57965) samujózsi

Én a helyedben szintén az Alzáról keresnék valamit!

Nem rontottak sokat az A400-zal, ha nem nézzük, hogy a még normális V300 MLC-s volt, A400 meg már 2D TLC-s. Pár adatot a linkeken is látsz, amik irányadók lehetnek.
Ha Linux alá vennéd tartalékba, szerintem jó simán. ;)

[ Szerkesztve ]

(#57967) jeni válasza ubyegon2 (#57966) üzenetére


jeni
félisten

Lehet ez másra jó: 0YR1F5F6 -ezt nekem nem fogadta el korábban.
Én is vettem labdákat azt az Ariel mosószerre vettem igénybe.
A hálózati kábel esetén szerintem megérne a 2m változatban +200Ft ,mert a 25cm semmire se jó.

(#57968) ubyegon2 válasza jeni (#57967) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem mindig ezt a 0YR1F5F6 kódot fogadta el pont ezzel a kábellel, azért sem változtatok, amúgy igazad van, semmire nem jó a méret, emiatt is vettem tegnap máshonnan egy 25m-est. ;]

De ezek a kiegészítők igazából csak csökkentésre valók, pont ilyenkor egyikre sincs szükség......

Ja, épp most nézem, jó lenne a 0.25-ös a múltkor vett NAS-hoz, ha nem találnám a gyári kábelét! :)

(#57969) Ribi

Ne már, hol van abban a dejóljártam érzés!? ;] Meg Alza-ról jó vásárolni amúgy, én a NAS-t is onnan vettem ingyen gyorsfutárral 10 órai rendeléssel, 14-kor kezemben volt! Free futár persze csak 25eft felett él.

[ Szerkesztve ]

(#57969) Ribi válasza jeni (#57963) üzenetére


Ribi
nagyúr

(#57970) jeni válasza Ribi (#57969) üzenetére


jeni
félisten

Ribi
igen de ott 3év gari van a többségében.
ubyegon2
én megadom a +200Ft többletet egy 25cm helyett a 2m kábelért. :U
jel veszteség nem lesz rosszabb egy hosszabb kábel esetén de mindig kényelmesebb bekötni,használni egy 2m-t

(#57971) GrotESC válasza jeni (#57963) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Köszönöm az információt. Sajnos így is inkább 35000+ Ft-ba kerül.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#57972) samujózsi válasza ubyegon2 (#57966) üzenetére


samujózsi
tag

Egy jóformán nulla terhelésű linux szerver alá lenne, akár egy sd kártya is jó lehetne alá.

Köszi, akkor ez a lényegi különbség (mlc helyett tlc), erre voltam kíváncsi. Úgy emlékeztem, már a v300 is tlc volt, ezért nem is tűnt fel.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#57973) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
Az árukeresőn a 13000 alatti kategóriából keresem az ár-érték arányban legjobbat.

2. Mekkora SSD-re van szükség?
Biztos ami biztos a 240 GB-osakat néztem.

3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
HP probook 455 g2 laptop. SATA3? :F

4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Pffff.. kettőt de könnyebbet.

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
A fő szempont hogy a 13ezres kategória legajánlottabb (vagy legkevésbé sz@r) 240-es ssd-jét keresem.

6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Teljesen átlagos, vagy átlag alatti. Kevés böngészés, office, némi térinformatika, meg torrent, ez utóbbi viszont a laptop optikai meghajtójának a helyére átpakolandó 500-as HDD-n fog zajlani.

Előre is köszi!

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#57974) ubyegon2 válasza samujózsi (#57972) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jól tippeltem a Linux-szal akkor! Egyébként ha az a V300 még a jó széria volt, ki tudja meddig fogja bírni, lehet, hogy túléli a tartalékba vett másikat. ;] (ez csak félig volt ám vicc)

De ha csak a túlbiztosítás miatt vennéd, hogy tényleg azonnal legyen valami kéznél, akkor veheted akár, viszont a szerver üzemeltetésének fontosságától függően gondolkodnék akár egy megbízhatóbb SSD-ben, persze az jóval drágább is.

(#57970) jeni

Tényleg kényelmesebb egy hosszabb kábel, nekem már össze is jön lassan a 2m, ha az össz Alzás rendelést nézem. :D

[ Szerkesztve ]

(#57975) ubyegon2 válasza szetcsuszott (#57973) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A fő szempont hogy a 13ezres kategória legajánlottabb (vagy legkevésbé sz@r) 240-es ssd-jét keresem.

Kár, mert magasabb kategóriából javasolnám amúgy a Samsung 860 EVO 250GB-ot, de ez egyik kritériumnak sem felel meg! :D

Ha viszont az iméntiekben tárgyalt kábellel és kóddal vennéd, bemenne 13eft alá!

Ennél jobbat a leírt célokra és gépbe nem találsz az tuti!
(kábelmérettel variálhatsz, ha jeni szaki szavait megfogadod)

[ Szerkesztve ]

(#57976) kocsiska15 válasza Bodz (#57955) üzenetére


kocsiska15
tag

Köszi a választ! :)
Akkor ez a "Patriot Viper VPN100 512GB" tényleg nagyon jó választás lehet - amit te is mondtál M.2 + jó hűtés - több helyen dícsérik/ajánlják is (+kapható a legtöbb webáruházban)
Már csak a megbízhatóság a kérdés mivel hosszú távra tervezek (valaki erről esetleg? :D )
Mindenesetre egyelőre ez lép az első helyre nálam - hacsak valaki nem tud esetleg ellenérvet.
Köszi mégegyszer!

(#57977) szetcsuszott válasza ubyegon2 (#57975) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Na, ez így már nem is rossz :K Köszi!

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#57978) ubyegon2 válasza szetcsuszott (#57977) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit! Tényleg nem rossz, év eleje óta ilyen vitézkedik a HP Elitebook-ban nálam is, szerintem akár bele is hegeszthetném a házba. ;)

Ja és év elején pont 10 rugóval volt több, mint amit most megcsíphetsz. ;) Rohadtul hidegen hagyott, mert olyat akartam, amit belerakok és nem teszteket nézegetek utána napokig. Nem is nagyon tudnék, mert csodaWinem nincs.

Egyszer néztem rá eddig......

HDD Device 0: /dev/sda
HDD Model ID : Samsung SSD 860 EVO 250GB
HDD Serial No: S3YJNX0K609165E
HDD Revision : RVT01B6Q
HDD Size : 238475 MB
Interface : S-ATA Gen3, 6 Gbps
Temperature : 34 °C
Highest Temp.: 49 °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 117 days, 12 hours
Est. lifetime: more than 1000 days
Total written: 1.49 TB
The status of the solid state disk is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found.
No actions needed.

[ Szerkesztve ]

(#57979) stuka20 válasza jeni (#57961) üzenetére


stuka20
aktív tag

És milyen 3-4 TB-os hdd-t ajánlanál? A méret jól hangzik, de például egy multis játéknál nem mindegy, hogy 2 percig tart a betöltés vagy 10 másodpercig. Nekem is 3 játékot le kellett törölnöm, hogy kényelmesen felmenjen egy 100+gb-os játék úgy, hogy ne nullázza ki teljesen. Abban igazat adok, hogy az 1TB-os ssd sem lesz sokáig elég, ha a jövő játék méreteket nézzük, mert szerintem egy cyberpunk 2077 sem 50gb lesz :D.

(#57980) jeni válasza stuka20 (#57979) üzenetére


jeni
félisten

WD40PURX (lila) és a WD40EFRX (piros) van meg
a Toshiba 3Tb volt kedvező áron kapható korábban olyan 21000Ft körül.

(#57981) joocek


joocek
aktív tag

Tudja valaki hogy Hogy tudom meg , hogy sata 3 az OBB vagy sem? A leírásban elvileg az. De mint tudjuk ez több gépre vonatkozik.... Ezért nem szent írás. Oda is szeretnék egy ssd lehet!

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#57982) Bodz válasza kocsiska15 (#57976) üzenetére


Bodz
nagyúr

Hosszú távú megbízhatóságról még nincs tapasztalat, hiszen csak idén márciusban jelent meg. De a Phison vezérlővel nincs gond, a nand is rendben van (64 rétegű Toshiba). Nem sokat jelent ugyan, de a tbw legalább jó magas, az 512 gigás változatnál 800 tera.
Referencia dizájn amúgy, reméljük a vezérlő gyártója csak tudja hogy lehet a chipje köré normális ssd-t összehozni.

[ Szerkesztve ]

(#57983) ubyegon2 válasza joocek (#57981) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OBB? Azmiaz?

(#57984) Raymond válasza ubyegon2 (#57983) üzenetére


Raymond
félisten

Gondolom ODD akart lenni, tehat a CD/DVD.

Vagy ez: [link] :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57985) kocsiska15 válasza Bodz (#57982) üzenetére


kocsiska15
tag

Értem, hát akkor azt hiszem tényleg a Viper lesz nálam az első számú opció, főleg ebben az árban :) (nem sokat értek a témához, de valamiért a megérzésem is azt súgja, hogy jó választás :D ja és remélem befér a gépbe.. ) és a Samsung 860 Evo (sata3) visszaszorul a 2. helyre (ő azért szimpi mert hosszabb távra tervezek ugye)

Nagyon köszönöm a segítséget! :)

(#57986) ubyegon2 válasza Raymond (#57984) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Először én is az ODD-re tippeltem csak aztán azt írta a kolléga, hogy a leírása több gépre vonatkozik és onnantól nem tudtam mi van! A négeres music meg OPP, így az se az igazi! :DDD

Én mindenképpen a 2.5-ös külső házak igen szakszerű topikját keresném fel ez ügyben, talán az Összefoglaló táblázatos részében megtalálható a ház chip-je is. Ha nem, akkor le van írva, miként lehet megállapítani a ház paramétereit.

STORNO, mert leesett mire gondol a kolléga! :-) Magára a belső csatolóra! No mindegy.....hátha valakinek jól jön a külső házas topik!

(#57981) joocek

Ha már van egy SSD-d, azt dugd be oda és le tudod tesztelni, sajna csak Linux alatt tudok ebben segíteni. Van live Linuxod?

[ Szerkesztve ]

(#57987) ph2012


ph2012
senior tag

Van egy laptopunk: Sony Vaio SVF1532A1EW
Elvittem egy szervizbe, hogy Kingston SSD-t rakjanak bele de nem tudták megcsinálni. Nem tudták rámásolni a régi rendszert és új Windows 10-et sem tudtak rátelepíteni. Szerintetek mi lehetett a gond?

(#57988) joocek


joocek
aktív tag

igen odd akart lenni bocsi! (Sajnos) Nvme ssd-m van. Így a teszt nem alternatíva!

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#57989) jokeph válasza ph2012 (#57987) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
A Sony VAIO egy különleges állatfajta, javaslom nézz be a topikjába IDE, itt talán tudják a megoldást. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#57990) ubyegon2 válasza joocek (#57988) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jogos, lehet kevertem is a threadeket kicsit. Egyébként biztosan van valami hardver report progam Windowson is, amivel meg tudod nézni.

(#57991) joocek válasza ph2012 (#57987) üzenetére


joocek
aktív tag

Kószi! Meg van Aida meg mutatta! SATA 3 :C

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#57992) Frawly válasza joocek (#57991) üzenetére


Frawly
veterán

Az elég fura, mivel ahogy a legtöbb HDD is, szinte az összes ODD SATA2-es szokott lenni. Ennek megfelelően a laptopokban az ODD meghajtóhoz csak SATA2-es port szokott bekötve lenni.

(#57993) Multibit válasza Frawly (#57992) üzenetére


Multibit
veterán

A Dell Latitude E6430 laposomban is SATA3 az ODD illesztője. Azon lóg most a Samu 840 Pro SSD-m :K

(#57994) Frawly válasza Multibit (#57993) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor szerencséd volt vele. Nekem volt egy Latitude E5430-am, abban pl. csak SATA2 volt az a port, ahol az ODD volt. De vannak még kevésbé szerencsések, hogy beteszik az ODD helyére az SSD-t, és nem csak hogy SATA2-n megy, de nem tud róla a BIOS bootolni sem. Szóval ez a laptop ODD helyére beteszünk valamit, ez kényszermegoldás, működni működik, de erősen kompromisszumos lehet, így nem szabad túl sokat várni tőle, hogy SATA3, meg kacsalábon forogjon, úgy könnyen csalódás lehet a vége.

(#57995) samujózsi válasza ubyegon2 (#57974) üzenetére


samujózsi
tag

Igen, de mint mondtam, ez egy olyan szerver, ami csak van, hogy legyen ("A számítógép olyan problémák megoldására való, amik számítógép nélkül nem léteznének" :DD)

Viszont kicsit elgondolkodtatott a laptopom SSD-jének 76-os wear levelje... alig használom és tavaly májusban még csak 46 volt ugyanez.
Szóval lehet, hogy inkább veszek a laptopba egy új Samsung 860PRO-t, ami benne van 840 PRO, az mehet a szerverbe.

Az elsődleges ok az új SSD-re az lenne, hogy a szervert szeretném upgrade-elni, de ha nem muszáj, nem vágnám agyon addig, amíg egy mozdulattal nem tudom helyreállítani, ha az új linux valamiért nem jön be.
Aztán majd meglátjuk, mi lesz a vége. :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#57996) jokeph válasza Frawly (#57994) üzenetére


jokeph
nagyúr

SATA 2 még élhető. :) 240 MB R/W megvan (nem beszélve az acces time-ról) vele durván, ennyit egyik HDD sem tud, laptop HDD meg pláne nem. :D Acer Extensa 5320Z-be van 120 GB Kingston SSD NOW! V300, meg van táltosodva, csakúgy mint az s775-ös valamint az s1366-os konfigok. ;)
SATA 1-es vezérlővel megáldott gépbe/laposba viszont megkérőjelezhető... :U Ilyen konfigban hajszál pontosan az ATA133 sebességét hozza.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#57997) ubyegon2 válasza samujózsi (#57995) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én a helyedben a laptopba vennék egy 860 EVO-t, teljesen tökéletes lenne, felesleges a Pro, ha csak valami hűde rendkívülit nem csinálsz rajta éjjel nappal! Persze ha ilyen Pro mániád van..... :D

amíg egy mozdulattal nem tudom helyreállítani, ha az új linux valamiért nem jön be.

Ettől nem tartok, de az meglep, hogy új Linuxokkal bíbelődsz, ez a kezdők mániája. (tudom magamról)

Ja és neked is javaslom az Alza kuponos vételt! :K

kódok

Ha elakadnál vele, szólj!

[ Szerkesztve ]

(#57998) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#57997) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Látom már milyen Linuxos trükközésre készülsz! :D

Nem értek sokat hozzá, de 16.04 még Unity-s és talán systemd mentes verzió volt, emiatt erősen meggondolandó, hogy akár csak a /home-ot is átmásold egy systemd-s 18.04-re! (mondom én ezt laikus home userként)

(ha nem volt DE rajta, a systemd-s dolog akkor is él)

(#57996) jokeph

Pár éve egy öreg Fujitsu-Siemens laptopba raktunk kollégámnak SSD-t, az optibay IDE/Sata átalakítós volt és még így is rakéta lett az addigiakhoz képest, pedig 3/4-ed gigára lett csak fejlesztve a memória, igaz az SSD már Win-mentes lett, ez is dobott azért sokat a működőképességén. [link]

[ Szerkesztve ]

(#57999) samujózsi válasza ubyegon2 (#57998) üzenetére


samujózsi
tag

A 16.04 már systemd-s.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#58000) ubyegon2 válasza samujózsi (#57999) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tényleg kiestem már ebből ezek szerint, akkor 14.04 után jött a váltás. :B akkor bakfitty

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.