Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#57051) Frawly válasza nobela (#57049) üzenetére


Frawly
veterán

Mea culpa, ezen átsiklottam. Nem is olyan rossz lap, 2-3 genes Intel megy bele, ha tisztességes a benne lévő proci, lehet kihajtana jobb SSD-t is a WD Green-nél, még SATA2-őn is. Meg azért az ilyen korú lapokon szokott lenni SATA3, még ha csak az egyik port is támogatja, fura, hogy ezen csak SATA2 van.

Mindegy, te tudod. A WD Green-nel sincs baj, mert megbízhatósági gondja nincs. Nagy fájlmásolásokkor és nagy fájlok írásakor be tud lassulni az írási sebesség sok giga adatmennyiség fölött, meg a random műveletek kicsit gyenguskák, de átlag felhasználásnál nem érzed meg, meg ez a legtöbb max. 10k-ba kerülő SSD-n előjöhet. Inkább csak azért nem szoktuk ajánlgatni, mert néhány ezer különbségért inkább a még jobb alternatívák felé terelünk mindenkit, ha lehet.

(#57052) Multibit válasza nobela (#57045) üzenetére


Multibit
veterán

A "nem sokkal drágább" konkrétan másfél-kétszeres árat jelent...
Az én értelmezésem szerint ez nagyságrendi különbség

Nézz utána, hogy mit jelent számok esetén a nagyságrend ;]

(#57053) ubyegon2 válasza nobela (#57042) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nyugodtan vedd meg az A400-ast. [link]

(#57054) emiki6 válasza Multibit (#57052) üzenetére


emiki6
veterán

Kettes számrendszert használ. ;)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#57055) nobela válasza Multibit (#57052) üzenetére


nobela
senior tag

Most komolyan??

Igen, tudom. Matematikai értelemben nem az. Köznapi értelemben viszont igen. Nem igazán értem mi értelme volt a hozzászólásodnak, viccesnek szerintem nem vicces, ilyesmibe belekötni meg... inkább hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#57056) nobela válasza Frawly (#57051) üzenetére


nobela
senior tag

Köszi, ez egy korrekt válasz :R

Nagyjából 20 éve építgetek gépeket magamnak, azzal már tisztában vagyok hogy kicsit többért mindig van kicsit jobb :D

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#57057) Frawly válasza nobela (#57056) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, ez mindig is így volt, főleg a legalsó árszegmenben, ahol minden elköltött plusz ezres előrelépés lehet. Épp azért nem az olcsóságra, hanem az ár/értékarányra kell rámenni. Van egy olyan optimális pont, ahol még nem túl drága, de már a drágákhoz képest nem jelentős a lemaradás, a legolcsóbbakhoz képest viszont jelentős előrelépés lehet.

(#57058) bumper válasza bumper (#57046) üzenetére


bumper
senior tag

Erre vki?
Keret mehet 15 e forintig nagyon max.

MSI krait

(#57059) varmi2 válasza bumper (#57058) üzenetére


varmi2
nagyúr

Pl ez.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#57060) emiki6 válasza Bodz (#57017) üzenetére


emiki6
veterán

Az 500 gigás 8200 pro -hoz hasonlót tudtok ajánlani, csak 128-asban vagy 256-osban? Vagy 8200 pro azokból is?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#57061) bumper válasza varmi2 (#57059) üzenetére


bumper
senior tag

M.2 nem jó sima SATA3as kell.

(#57062) emiki6 válasza emiki6 (#57060) üzenetére


emiki6
veterán

*128-ból jó a nem m.2 is

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#57063) varmi2 válasza bumper (#57061) üzenetére


varmi2
nagyúr

ugyan abból van 2.5" verzió is. crucial mx500

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#57065) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok.

Laptopba ilyen hdd-t cserélnénk 480Gb ssd-re .
Kingston SSD SATA3 2,5" A400 meghajtó (SA400S37/480G) néztük ki de adatok szerint az 7mm vastag .....a hdd meg 9.5.
Szerintetek jó bele?

(#57066) Laccoss válasza zsoika (#57065) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha vékonyabb, akkor nem fér bele? Mert ha vastagabb lenne, akkor lehet gond, de egy vékonyabb eszköz belefér.

(#57067) CirrMee válasza zsoika (#57065) üzenetére


CirrMee
addikt

A lényeges méretei ezeknek az eszközöknek szabványosak, a rögzítésre szolgáló pontjai meg szintén.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#57068) zsoika válasza Laccoss (#57066) üzenetére


zsoika
addikt

&(#57067) CirrMee

Köszönöm.
Igen gondolom jó bele csak attól féltem hogy ha alacsonyabb akkor nem ér fel a csatlakozóig, de ahogy nézem pont fordítva.....a csatlakozótól mérik , tehát alul lesz hely (remélem)
Kérdezném hogy mi a véleményetek a TOSHIBA 480GB TR200 SATA 3 2.5" TR200 25SAT3-480G ról.
Olcsóbb, detto 3év gar és szerintem gyorsabb

[ Szerkesztve ]

(#57069) Laccoss válasza zsoika (#57068) üzenetére


Laccoss
addikt

Rákerestem neked: [link]

(#57070) zsoika válasza Laccoss (#57069) üzenetére


zsoika
addikt

Maradok inkább a réginél(Kingston SSD). Apósom nézte ki magának ...még csak az hiányzik hogy a Toshiba szarakodjon, akkor hallgathatom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57071) matex


matex
tag

Segítséget szeretnék kérni!

Vásároltam egy Samsung 860 EVO 2.5 500GB SATA3-as SSD-t, hozzá egy ilyen külső házat. Próbáltam két számítógépen, és xbox one x-en, de egyik sem látja. Az eszközkezelő így látja: Samsung SSD 860 EVO SCSI Disk Device. A termék jó lehet, mert a Samsung ügyfélszolgálat javaslatára kértem csere terméket, de azzal sem jó. Másik kábelt is próbáltam, a külső ház pedig működik, mert egy hagyományos merevlemezzel működik.

Hol lehet a gond? Előre is köszönöm szépen a segítséget!

(#57072) matex válasza matex (#57071) üzenetére


matex
tag

Közben úgy néz ki, hogy megoldottam. Windows-ban a lemezkezelésben új kötetként felajánlotta, hogy leformázza, kapott meghajtójelet is, onnantól rendesen látta a gép, és az Xbox is, bár a Samsung Magician továbbra is "This drive is not supported"-et ír ki. De hogy ennyit se egy Edigital-ban, se egy Samsung ügyfélszolgálaton ne tudjanak tanácsolni, egyszerűbb cserélniük...

(#57073) Frawly válasza zsoika (#57065) üzenetére


Frawly
veterán

A csatlakozóig mindenképp felér, de ha vékonyabb az SSD, akkor lötyöghet a laptopban, és emiatt lecsúszhat idővel a csatlakozóról. Némelyik laptop modellhez lehet kapni módosított meghajtósínt/caddy-t, ami átalakítja a 7mm-es meghajtókat 9,5 mm-es magasságra.

De 9,5 mm magas SSD-t már nemigen gyártanak. Csak a régi modellek közül tudsz választani.

Vagy vészesetben veszel egy régi, olcsó (vagy halott) 9,5 mm magas SSD-t, kicsavarozod a házából, majd átszerelsz bele egy 7 mm magas modern SSD-ből kiszerelt nyákot. De ezzel az SSD-re a garancia is ugorni fog azon nyomban, cserében 9,5 mm magas lesz.

[ Szerkesztve ]

(#57074) Frawly válasza bumper (#57064) üzenetére


Frawly
veterán

Ezek közül az MX500, de attól is függ, hogy milyen gépbe és felhasználásra lesz.

(#57075) petyus160


petyus160
csendes tag

hello
kis segitségre lenne szükségem :)
1. ár:45.000 +- 1-2 ezer
2. Tárhely:1T
3. csatlakozó: asztali SATA3
4. alaplap:
https://www.msi.com/Motherboard/B150M-MORTAR.html
5. garancia: 5 év
6. felhasználás: játék programok fájlok tárolása
előre is köszönöm :)

(#57076) Bodz válasza petyus160 (#57075) üzenetére


Bodz
nagyúr

Lassan nagyítóval kell kereseni az olyan sata ssd-t amire itthon is megkapod az 5 év gart. Crucial MX500, de ez is csak az Alzától. Pár ezerrel drágábban Samsung 860 Evo, erre már több helyen is (pl Oázis, Pcland).

[ Szerkesztve ]

(#57077) petyus160 válasza Bodz (#57076) üzenetére


petyus160
csendes tag

köszönöm :)

(#57078) #48613632


#48613632
törölt tag

Megvettem EZT a Lexar NS100-ast, rendszer SSD-nek.
Jelenleg nem kapható, mert kifogyott a készlet, árban viszont verhetetlen volt. 240GB / £27.62

(#57079) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Nem követem az SSD piacot már évek óta, most új konfigot rakok össze.
A régi gépben van egy 4-5éves CRUCIAL 512GB MX100 SSD amit át szeretnék rakni az újba. A kérdésem az lenne mennyivel gyorsabbak az új SSD-k érdemes lecserélni vagy teljesen jó ez is?

Köszi

(#57080) Raymond válasza Rekro (#57079) üzenetére


Raymond
félisten

Ha nincs vele gond akkor nincs sok ertelme cserelni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57081) Bodz válasza Rekro (#57079) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ha nincs vele gond, nem kell nagyobb, esetleg sokkal gyorsabb (nvme, ha ki is tudod használni), akkor felesleges.

(#57082) Rekro válasza Bodz (#57081) üzenetére


Rekro
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszokat!:)

Ha esetleg mégis úgy döntök, hogy váltok egy 1TB-ra akkor a fentebb többször ajánlott EVO860/mx500-ba érdemes gondolkodni? Rendszernek/játékra/kis munkára lesz használva.

(#57083) Rekro


Rekro
aktív tag

Még egy kérdés felmerült. Ha a HHD-t kihagyom az új konfigból és egy 1TB+512GB SSD-t használok csak van bármi hátránya? Letöltések/média stb . is ssd-re menne még amikor az első ssd-et vettem 4-5 éve olvastam, hogy az élettartalmot nagyon lerövidíti stb. ezek még aktuális problémák?

Köszi

(#57084) RoyBatty válasza Rekro (#57083) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Nem igazán, nem tudsz annyit írni hétköznapi használattal rá, hogy elérd a gyártói íráslimitet. 5 év múlva meg úgyis veszel majd egy nagyobbat ;)

(#57085) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Kérem szépen a segítségeteket SSD választásban.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
60-70 ezer forint.
2. Mekkora SSD-re van szükség?
1TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali gép, a sebessége miatt az M.2 csatlakozót részesítem előnyben.
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Asus Maximus VIII Hero
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Szeretném ha 5 év lenne, viszont a 3 év nem kizáró ok.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
A kettő határán. Leginkább operációs rendszer+programok+játékok lesznek rajta, viszont virtuális gép is lehet rajta, illetve nagy fájlokat is mozgatok elvétve.

(#57086) gtamate2 válasza smallmer (#57085) üzenetére


gtamate2
veterán

ADATA XPG GAMMIX S5, az Aqua például megadja az 5 év garit. 2100 MB/s-mal olvas és 1400 MB/s-mal ír, 45k-ért szerintem az egyik legjobb vétel.
Ha kevesled az értékeket, akkor 10k-val drágábban ott az ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, ami 3500/3000-et tud, erre is valahol megadják az 5 évet, valahol meg csak 3-at kapsz.

*Sn0w

(#57087) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sokat agyaltam az 1 TB-os Samsung EVO 860 és a Crucial MX500 között, végülis az előbbi lett, a hétvégén építem a gépbe.

(#57088) wattafaka


wattafaka
senior tag

Sziasztok!

Egy Samsung 970 EVO Plus 1TB vásárlását tervezem egy MSI B250 Gaming M3 alaplapba, aminek a specifikációi között ez szerepel:

-Support up to PCIe 3.0 x4 and SATA 6Gb/s
-Support PCIe 3.0 x4 NVMe U.2 SSD with Turbo U.2 Host Card

Bocsánat, ha láma a kérdés, de csak az U.2-nél van ott az NVMe, ettől függetlenül a "sima" M.2 is támogatja a PCIe 3.0 x4 NVMe-t?

Iletve még annyi kérdésem lenne, hogy M.2 SSD-t ugyanúgy lehet partícionálni Windows telepítővel, mint akár sima HDD-t?

Köszi,
hazazs

(#57089) lacko6 válasza wattafaka (#57088) üzenetére


lacko6
senior tag

-Support up to PCIe 3.0 x4 igen 2x

(#57090) Frawly válasza #48613632 (#57078) üzenetére


Frawly
veterán

Végül is miért ne, ha jó áron van. A ~28 fontos ár az viszont nem verhetetlen, így 30 környékén elég sokféle 240-256 gigás SSD kapható. Nem azt mondom, hogy rossz ár, félre ne érts, csak verhetetlennek nem verhetetlen.

(#57088) wattafaka: igen, ez M.2 csatiban is támogatja full sávszéles az NVMe-t. Illetve particionálni is ugyanúgy kell. Az NVMe-nek elvileg csak annyi a különlegessége, hogy UEFI boottal lehet csak róla bootolni a legtöbb alaplapon, de ez már SATA SSD-knél is javallott.

[ Szerkesztve ]

(#57091) wattafaka válasza lacko6 (#57089) üzenetére


wattafaka
senior tag

Igen, de az NVMe csak az U.2-nél van írva.

(#57092) Frawly válasza wattafaka (#57091) üzenetére


Frawly
veterán

Az M.2-nél írt PCIe 3.0 x4 is ugyanezt jelenti, csak oda nem tették be az NVMe szót. Az U.2-nél meg azért hangsúlyozták ki, mert U.2-be csakis NVMe mehet, SATA és PCIe AHCI nem.

Egyedül arra figyelj, hogy ha több M.2 csati van az alaplapon, akkor az NVMe SSD-t az 1. számúba tedd, a 2. számú sokszor már csak M.2 SATA-t fogad. Ezekkel a B250, B350, B450-es AM4 lapokkal nem szokott gond lenni, probléma nélkül kezelik az NVMe-t.

[ Szerkesztve ]

(#57093) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
Támpontokat szeretnék SSD vásárláson való agyaláshoz.
Szűkítettem magamnak már dolgokat:
-samsung, mert már az őrület határán lennék ha a többi márkát is végig kéne néznem, és egyébként minden háttértáram pc-be tőlük jött... maradok...
- minimum méret 200GB+, cél: Os boot drive.
(Tervezet konfig innen mindennel kompatibilis)

Problémás eredményem:
-Van Sata-Satás, tlc, 256-os: olcsó, alap, elég lenne, de
-Van Sata-Satás, tlc 512-es: nagy, alap méretileg jövőálló kevesebb, mint kétszer annyi, és eddig ilyen árban vettem háttértárat mindig, de ennyiért
-Van Sata-satás, mlc 256-os: jobb gari, nagyobb terhelhetőség, mostani 840-em esegeti a %-it, és a mostani vétel is haláláig lenne, de ennyiért
-Van M.2-Satás tlc 256: kábelek mentessége, egyébként meg semmi különös, de ennyiért
-Van M.2-NVMe 256: Kábelek mentessége, leggyorsabb interface, legaktuálisabb technológia.

Az ennyiért az +/-5k-t jelent nálam, mert most "bolt megadja, nem adja a garit", és egyéb változók miatt vígan csúszkálnak az árak...

Szóval van az olcsó, a nagy, a strapaállóbb, a furi, meg a latest/greatest
Valaki helyretenne?

Egyébként meg az ajánlóban miért nincs az ajánlottak között a 970 evo plus, ha az evo bent van?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#57094) Multibit válasza ledgeri (#57093) üzenetére


Multibit
veterán

mostani 840-em esegeti a %-it
Ez konkrétan mit jelent? Milyen tempóban? Mennyi írás van rajta? PRO vagy EVO?

(#57095) gtamate2 válasza ledgeri (#57093) üzenetére


gtamate2
veterán

Én az 512-est venném, ha van rá kereted, szvsz a 256-os túl kicsi. Tökéletes még a TLC is, 5 évet vígan el fog menni neked, ha nem üt be valami gebasz az elektronikával.

Nekem van egy 8 éves MLC-s SSD-m, még 91%-os, pedig ezen van a rendszer és a fontosabb programok. Nem kell attól tartani, hogy egyhamar elhasználódnak a cellák, javarészt a vezérlő adja be hamarabb a kulcsot :)

*Sn0w

(#57096) Frawly válasza ledgeri (#57093) üzenetére


Frawly
veterán

Támpontokért az összefoglalóban lévő kérdőívet töltsd ki. A legfontosabb az ár lenne, mennyit szánsz rá. Meg hogy a mostani SSD-dre mennyit írtál, konkrétan mennyi idő alatt. Milyen gépben fogod használni az új SSD-t, milyen felhasználásra, milyen programok futnak majd róla.

Az meg, hogy valami MLC-s, nem jelenti azt, hogy megbízhatóbb és tartósabb, mint egy TLC-s. Tudok neked mutatni olyan fostos kínai MLC-s SSD-ket, hogy elbőgöd magad, ilyen pendrive sebességre belassulós szutykok. Meg ott van az Adata SU900, 3D MLC, és sorra panaszkodnak rá, hogy szektorhibás, legutóbb is olvastam két rövid időn belül megdöglött példányról, pedig papíron jó SSD (3D MLC, magas írásterhelhetőség, nincs sebességproblémája, 5 év garis akkor is, ha a bolt nem adja meg rá, ára sem rossz, ezek alapján best buy-nak tűnt eleinte). Nem csak a NAND-ot kell nézni, vagyis nem csak annyit, hogy TLC vs. MLC.

A 970 EVO Plus ajánlott, csak ezért nem került még be az ajánlóba, mert túl új modell, és nincs még vele nagyon tapasztalat. De nem hivatalosan nem hinném, hogy lenne vele akármilyen baj egy 970 EVO nem Plus-hoz (simához) képest, legalábbis nagyon meglepő lenne.

[ Szerkesztve ]

(#57097) wattafaka válasza Frawly (#57092) üzenetére


wattafaka
senior tag

Köszi, bíztam benne, hogy így van, de azért kellett a megerősítés.

Alapból az volt a terv, hogy veszek egy 250GB 970 EVO-t operációs rendszernek, és egy 500GB 970 PRO-t háttértárnak. De aztán több okból is arra jutottam, hogy inkább 1 darab 1TB EVO lesz belőle:
1. összességében több helyem lesz
2. partícionálással (ha lehet ilyet M.2 SSD-n, bár láttam már róla videót) sokkal optimálisabban szét tudom választani az oprendszert, és a háttértárat, mivel OS-nek 250GB sok, háttértárnak 500GB kevés, így meg kettészedem 131-800-ra (tesztek szerint kb. 931GB a felhasználható)
3. gondolván a jövőre, ha ne adj isten olyan lapot veszek, amin csak 1 M.2 csatlakozó van, akkor ne szívjam be (azt gondoltam volna, hogy egyre inkább az lesz a jellemző, hogy minimum 2 van, de pl. egy i9-9900K-hoz kinézett MSI B360 GAMING PLUS-hoz is csak 1 van)
4. ez az egyetlen "variáció", amivel semmilyen slot nem tiltódik le (nem mintha bármelyiket is használnám valaha a VGA sloton kívül, de azért elvből)

Amúgy még csak annyi kiegészítés, hogy a B350, B450 valóban AMD, de a B250 az Intel (a 300-as szériában meg B360 van). Elég béna a számozás, szóval könnyű belekavarodni.

(#57098) Bodz válasza Rekro (#57083) üzenetére


Bodz
nagyúr

Csak bátran, ha nem írsz naponta sok száz gigát (nem fogsz), akkor gond egy szál se.

(#57099) pittbaba


pittbaba
aktív tag

Sziasztok,
Zbook G5 17" mobile workstation vasarlas elott vagyok. A HP oldalon nagyon dragan adjak az SSD-ket mint tartozek, ezert ugy gondoltam kulon rendelek hozza.

Abban kernem a segitsegeteket, hogy kideritsuk mi a foglalat/mivel kompatibilis.
Ennyi infot talaltam:
[link]

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
30-40e Ft / TB

2. Mekkora SSD-re van szükség?
2x 1TB (RAID) + 2TB az optikai meghajto helyere ha lehetseges a leiras alapjan szerintetek

3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?

Laptop, annyit tudok, hogy M.2, de a pontos szamot nem

4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Ezt talaltam mint specifikacio, egyelore nem talalok tobb infot:
[link]

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
5 ev jo lenne, de artol fugg, valszeg ugyis lecserelem a notebookot 3 ev mulva, tehat 3 is megteszi.

6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Nem tudom mit jelent a professzionalis, de programozok napi 16 oraban, eleg sok az IO, a fejlesztoi kornyezetek, virtualis gepek miatt.

PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

(#57100) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok!

Van jelentősége, hogy Crucial MX500ból a Sata-s vagy az M2 verziót veszem meg, ha árban megegyeznek?
A másik kérdésem az lenne, hogy a Crucial 1TB P1 M.2 NVMe csak kicsit drágább mint az mx500 és nincs az ajánlott ssd-k között ennek a típusnak mi a hátránya az mx500al szemben?

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.