Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#57351) g0dl


g0dl
addikt

NAS-ba raknék sata sdd-t rendszermeghajtónak.
250GB méretben mi ajánlott, ha sebesség nem elsődleges, de a megbízhatóság és ár fontos? 7*24-ben menne természetesen.
WD green ajánlott?

(#57352) joocek válasza Mumee (#57349) üzenetére


joocek
aktív tag

intel 660 20e
a2000 22e
szerintem nem vészes a különbség! De akkor A2000 marad! Köszi mindenkinek! :R :R :R

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#57353) Mumee válasza joocek (#57352) üzenetére


Mumee
őstag

Ohh, én az 1tb-os árát néztem, de valóban az 512gb-os korrekt.

(#57354) chopin42 válasza joocek (#57352) üzenetére


chopin42
őstag

Esetemben az 1tb verzióról volt szó, ahol már majdnem 10k a különbség.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#57355) ubyegon2 válasza smallmer (#57346) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem csoda, hogy itthon még nem látsz ilyet, Toshiba/WD BICs 4 96 layer 3D NAND is igen új még a Toshiba XG6 1TB-ban is ilyen van, ráadásul a vezérlő még újabb, a Phison PS5016-E16 pár hónapos fejlesztés. Ezeket összegyúrva igen durva meghajtót dobott össze a Sabrent. Az az Amazonos $109.98 nagyon kedvező ezért az SSD-ért!

Maga a gyártó is igen új USA cég, elég minőségi termékeket gyárt. (szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#57356) Raymond válasza ubyegon2 (#57355) üzenetére


Raymond
félisten

Nem nez ki gyartonak, inkabb az Intenso USA-beli megfeleloje.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57357) ubyegon2 válasza Raymond (#57356) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lehet, annyira nem nézegettem a weboldalát, viszont az Intenso-val ellentétben ezeknek az SSD-knek lehet tudni az alkotóelemeiről. Mondjuk az Intenso SSD-ről is lehet tudni, mi van belül, volt már aki volt annyira kíváncsi, hogy szétszedte.

A másik nagy eltérés, hogy az Intenso máshonnan felvásárolt inkurrens alkatrészeket gyúrja össze, itt viszont épp nem erről van szó. Én simán mernék venni ilyen terméket. ;)

(#57358) Frawly válasza smallmer (#57346) üzenetére


Frawly
veterán

Nem elterjedt. UK-ben élek és még sose hallottam erről a Sabrentről, helyi árlistákon sem láttam. Ha nem nagy az árkülönbözet, én hanyagolnám ezeket a noname-eket, és a topikban ajánlott, ismert modellek közül választanék inkább, azok külföldön is kedvező árúak és megbízhatónak tekinthetők. Persze ettől még lehet, hogy ez a Sabrent jó, de nem tudni róla semmit. Utána tudnék nyomozni, de netes keresőd neked is van, ugyanazokat a kereséseket meg tudod ejteni.

(#57347) joocek: egyértelműen az A2000. Az egy középkategóriában induló, nem belassulós modell, míg a 660p egy belépő kategóriás, belassulós modell. Nem kérdés, hogy az A2000 a jobb, nem véletlenül drágább is.

[ Szerkesztve ]

(#57359) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!
Mi a véleményetek erről? 860EVO ,ami még szóba jöhet. Kérdés megéri e a felárat?

(#57360) Zimmi91


Zimmi91
addikt

Sziasztok!

Átlag felhasználásra (windows, 3-4 játék, programok) szeretnék 500gigás SSD-t, egy 120as HyperX 3K-t cserélnék le.

WD Blue 500GB (WDS500G2B0A) vagy Crucial 500GB (CT500MX500SSD1)
A WD-re 2 év gar van a Crucialra pedig 3.
WD 20e és Crucial 21e forint szal nem akkora a különbség a két SSD között.

Melyikre tegyem a voksom?! :)

Köszi!

" Just remember Manchester is RED! "

(#57361) szg88


szg88
őstag

Sziasztok! Új géphez szeretnék egy ssd-t (még csak terv fázisban van) Rendszer alá kellene, minden programot, játékot erre szeretnék telepíteni. Az Adaták közül ezt néztem: ADATA 480GB Ultimate SU650 SATA 3 2.5 de nem láttam az ajánlottak között. Ilyet nem érdemes venni? Vagy ez: WD 500GB Blue SATA 3 2.5? 20e magasságában szeretnék.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#57362) Frawly válasza salieri. (#57359) üzenetére


Frawly
veterán

A Silicon Power S55 egy belépős modell, 3D TLC NAND, DRAM cache nélkül. SLC cache van rajta, szinte az egész tárterületet tudja használni így, de egy idő után belassul 100 MB/sec környékére, viszont ehhez olyan nagy fájlmásolás kell (100+ GB felett), hogy lényegében be kell telítse a meghajtót. Tapasztalat nincs vele, hogy mennyire megbízható.

A 860 EVO ajánlott, az a legjobb, de az a legdrágább. A kettő között viszont vannak árban köztes modellek, WD Blue 3D, Crucial MX500.

(#57360) Zimmi91: A kettő közül elvileg mindegy lenne, de ebben a felállásban a +1 év gari miatt a Crucial MX500, a kettő közül ez egy kicsit hangyányit gyorsabb is. Viszont ha laptopba vagy rosszul szellőző házba kerül, akkor a WD Blue 3D kevésbé melegedhet. Figyelni kell, mert a WD Blue-ból van kétféle, az egyik a „sima” (lassabb, 500G1-es), a másik a 3D-s változat, ez utóbbinak 500G2-re végződik a gyári száma.

(#57361) szg88: Adata SU 650-et ne. Nagyon megbízhatatlanok, tömegesen döglenek rövid időn belül. Selejtes széria. A WD Blue ajánlott, főleg a 3D-s változat.

(#57363) salieri. válasza Frawly (#57362) üzenetére


salieri.
őstag

Köszi szépen, megnézem az említett ssdket.

(#57364) szg88 válasza Frawly (#57362) üzenetére


szg88
őstag

Köszi, akkor a kettő közül választok. A Crucialnál a bx is jó? Egy régebbi gépbe is kellene egy 120as olcsóbb, a bx est láttam, hogy nem drága.

(#57365) Frawly válasza szg88 (#57364) üzenetére


Frawly
veterán

Ha nagyon régi gép, vagyis úgy írom, hogy értéktelen, vagy hardverügyileg túl gyenge, akkor a BX500 is mehet bele. Az egy olcsóbb, lassabb, kisebb íráslimittel rendelkező, DRAM cache nélküli modell (ez a 4K random lemezműveleteket fogja vissza egy kicsit, ha nagy számban tobzódnak), meg nagy fájlmásolásoknál belassul 100 MB/sec-re, igaz ehhez sok gigát kell rámásolni. A normál, mindennapi használatot nem érinti.

(#57366) lócitrom


lócitrom
őstag

SSD-ket eddig nem nagyon használtam, de most végre tervben van egy. próbáltam felfogni az összefoglalót, de ilyen ütemben nem tudom megemészteni, így némi infóra lenne szükségem.

adott egy Asus K501U(X) szériás laptop. ötletem sincs, hogy hogyan deríthető ki (AIDA..?) pontosan, hogy milyen foglalat van benne vagy milyen vezérlő. ezért inkább szétkaptam. a foglalatot megmértem. elméletben 80-as

a kiszemelt pedig egy Samsung 860 EVO, abból is az M.2 variáns. felmerül tehát a kérdés, hogy jó-e bele?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#57367) varmi2 válasza lócitrom (#57366) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az sata port, csak 2.5" sata ssd mehet bele, m.2 nem.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#57368) lócitrom válasza varmi2 (#57367) üzenetére


lócitrom
őstag

ez SATA? mármint sima SATA?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#57369) Frawly válasza varmi2 (#57367) üzenetére


Frawly
veterán

A gyári specifikáció szerint mehet a Asus K501UX-be 2280-as méretű M.2-es SSD is, de az nem derül ki, hogy M.2 SATA-t vagy M.2 NVMe-t támogat-e.

Egy régi tomshardware-es fórum szerint M.2 SATA megy csak az M.2 foglalatban, de ez nem hivatalos infó, meg kéne kérdezni a gyártót. Mert ha mégis rosszul írták, megveszi az M.2 SATA SSD-t bele és kiderül, hogy csak NVMe menne benne, akkor lehet átalakítózni vagy anyagi bukó.

Mindenesetre a „sima” 2,5 colos SATA SSD is jó bele.

[ Szerkesztve ]

(#57370) lócitrom válasza Frawly (#57369) üzenetére


lócitrom
őstag

na azért. már azt hittem olyan hülye lettem az évek alatt, hogy egy mezei SATÁ-tól nem tudok megkülönböztetni egy valamilyen M.2 foglalatot. így néz ki amúgy belül a vas:

https://www.youtube.com/watch?v=f-6ADKWs9H4

a SATA foglalatot nem szeretném erre a célra elhasználni, az az igazság.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#57371) Laccoss válasza lócitrom (#57366) üzenetére


Laccoss
addikt

A képen tuti nem sata csatlakozó van, max m.2.

Amúgy m.2 sata ssd mehet bele.

(#57372) lócitrom válasza Laccoss (#57371) üzenetére


lócitrom
őstag

akkor ebből az M.2 mehet?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#57373) Laccoss válasza lócitrom (#57372) üzenetére


Laccoss
addikt

Ki kellene próbálni, de elvileg nincs akadálya.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#57374) lócitrom válasza Laccoss (#57373) üzenetére


lócitrom
őstag

rendben köszi. egyébként a gyártónál futottam egy kört már és őszintén szólva jó pár évvel ezelőtt tényleg korrekt válaszokat kaptam az Asus hazai IT-s kollégájától, mikor műszaki segítségnyújtást kértem. viszont most kb. arra ment ki a játék, hogy de jó lenne, ha nem tennék fel nekik ilyen kérdéseket és jobban járnék, ha a szervizzel csináltatnám meg talicska pénzért. tehát az Asus support nem tudta megmondani, hogy a saját terméke mit bír. nevetséges. ezért jutottam el odáig, hogy végletekbe menően kérdezzek itt.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#57375) SRII


SRII
őstag

sziasztok! kicsit meg vagyok lőve ssd téren, mármint az uj m2 ssd- kel nem vagyok tisztában!
1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
240gb -20ezer 500gb -35ezer (plusz 1-2 ezer nem gond)
és ha már m.2 szeretném, ha minél gyorsabb lenne.

2. Mekkora SSD-re van szükség?
240gb és egy 500gb
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
asztali gép, de itt van a gond nem tudom milyen megy bele a deszkába mivel az alaplapra szeretném felszerelni mid kettőt de 2 fajta fogalalt van az egyik a rendszernek és a programoknak kellene a másik filmre és játékra, nem tudom milyent vegyek ami az alaplapi foglalathoz illik.
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
[link] MSI MPG Z390 GAMING PLUS
itt a képeken és a leírásba 2 db foglalt van az alaplapon ,de ahogy nézem kettő különböző méretű nem tudom pontosan melyik milyen.
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
5 év elég
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
lehet nevezni átlagosnak, film,játék ,videó szerkesztés..

köszönöm a segítséget.:R



Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#57376) Blue Thunder


Blue Thunder
senior tag

Üdv!
Olvasgattam a topikot, én is beruházok hamarosan egy M.2 ssd-re. a kérdésem hogy láttam egy-két példánynál (kingston kc2000, adata asx8200pnp), hogy ezeknek SMI a vezérlőjük, esetleg erről tud valaki érdemlegeset mondani mivel jobb/rosszabb? Láttam mindkettőnél hogy 5 év garos szóval sanda gyanúm hogy nem lehet ez olyan rossz!? :)
Közben bepislogtam pár oldalra, igazából úgy néz ki ez is 3d nand tlc. Hátha valakinek van már tapasztalata...
Egyébként 1TB körülieket néztem, oprendszerre lesz plusz leginkább net, meg FPS játék esténként :), 60-70k környékén (bár itt már plusz pár ezerért van az intel 660p 2TB), Asus maximus X hero a lap, ha lehet 5 év garral, de 3 se visszataszító.

Amiket idáig néztem:

Kimaradt: Samsung 970 EVO Plus

A furcsaság nekem az hogy pl. a wd black csak 3 év garis, pedig hát hdd-ben mindig azok voltak az 5 év garisak, ez meglepett. Jelenleg egy Corsair neutron XT 240gb ssd, meg egy 2TB WD black van a gépben amit cserélni akarok.
A másik dolog hogy mennyire érdemes/kell hűtőbordát rakni rájuk? (6db rendszerventi van a gépben).
:R

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#57377) 3.Aragorn válasza gtamate2 (#56750) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nos úgy alakult hogy kicsit vártam. Még mindig ez a 2 típus a nyerő, vagy van már jobb versenyző is az árkategóriában?

Nem minden vándorút céltalan...

(#57378) gtamate2 válasza 3.Aragorn (#57377) üzenetére


gtamate2
veterán

Most van az MX 500 35,3k-ért, illetve 39k-ért kapsz már M.2 PCie-es ADATA SX6000 Lite-ot.

Adattárolásra kb mindegy, de ha sok a kis fájl, akkor jól jöhet az SX6000, ami egyébként több írást is képes elviselni. (360 vs 480 TBW).

*Sn0w

(#57379) Frawly válasza lócitrom (#57374) üzenetére


Frawly
veterán

A 860 EVO M.2 SATA jó bele 99,9%-os valószínűséggel. Vagy bármilyen más M.2 SATA SSD. De ha nem vagy benne biztos, online helyről rendeld, ha nem menne benne, akkor vissza tudod küldeni 14 napon belül, elállás címén. Csak arra figyelj, ha visszaküdöd, akkor normálisan vissza tudd csomagolni a dobozába, eleve óvatosan is kell bontani.

(#57380) chopin42


chopin42
őstag

Üdv!
Itt írtam véleményt az Intel 660p 1tb-ról.
34,5k volt, postával együtt, 60hó garanciával, rendes boltból. annyit szerintem nagyon megért, a fentebb linkelt hozzászólásban vannak a mért adatok. Lényeg: sokkal gyorsabb mint a toshiba p300, amit váltott, ráadásul CSEND van! Ajánlom mindenkinek, aki egy tb körül keres, általános használatra, 30k körül. Aki 60k körül keres ssd-t, az vegye ebből a 2tb változatot, dupla cache, nem melegszik, 5 év gari, gyors tárhely, bármelyik hdd-t kenterbe veri.
Remélem sokáig bírja majd.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#57381) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

M.2 SSD vásárlás előtt állok. Már nagyjából megtaláltam, hogy melyik versenyző lesz a nyerő, viszont felmerült bennem a következő kérdés.
Milyen hűtőbordát érdemes használni? EKWB az ami tetszik, viszont néztem róla pár videót és azt láttam, hogy ráragasztanak egy hővezető lapot az SSD-re. Jól gondolom, hogy amennyiben ráragasztok bármit is az SSD-re, akkor ugrik a garancia? :)

köszönöm szépen

(#57382) varmi2 válasza smallmer (#57381) üzenetére


varmi2
nagyúr

Minden hűtő megoldás ráragaszt egy hűtőpadot. Persze ez levehető, ugyhogy nem fog látszani.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#57383) lócitrom válasza Frawly (#57379) üzenetére


lócitrom
őstag

köszi. ez meglesz. pont ez a terv és meg is érkezett az üzletbe a rendelés, úgyhogy már csak az átvétel és a beszerelés van hátra.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#57384) hubertus33


hubertus33
tag

Sziasztok!

Beruháztam egy KINGSTON SA400S37480GB-os SSD-re az amúgy se lassú laptopomat valami eszméletlenül felgyorsította csak pislogatam mikor feltelepítettem az oprendszert rá.

Kérdésem az lenne hogy a Kingston-nak ez a terméke mennyire megbízható?

Köszi.

Xbox Series S, Redmi Note 13pro+

(#57385) Laccoss válasza hubertus33 (#57384) üzenetére


Laccoss
addikt

Belépőszint. 2-3 ezerrel drágábban vannak már lényegesen jobbak.

(#57386) hubertus33 válasza Laccoss (#57385) üzenetére


hubertus33
tag

Köszi de nekem a belépőszint bőven elég netezek filmezek és böngészek csak a gépen.. Itt most a megbízhatóság volt a kérdés lényege.. :) Hogy valakinek a Kingston termékekkel kapcsolatban van e ilyesmi tapasztalata. :R

Xbox Series S, Redmi Note 13pro+

(#57387) 3.Aragorn válasza gtamate2 (#57378) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ertem. Akkor már csak az a kérdés hogy ha (és amennyiben) az M.2-es mellett döntök - vagy igazából bármelyik mellett, érdemes a rendszert IS átpakolni ide (külön partíción persze), vagy az maradjon a jelenlegi 120-as SSD-n és az új ssd-n meg legyen tiszta adattárolás? Lenne e jelentős változás A vagy B esetben? Sőt eleve azt sem tudom, hogy hozna-e szignifikáns gyorsulást ha kizárólag a rendszer menne az új meghajtón. Viszont így hogy az adatok/játékok miatt sűrűn "pörgetve" lesz előfordulhat az, hogy még rosszabb lenne a helyzet mintha a külön kis ssd-ről futna a rendszer?

Nem minden vándorút céltalan...

(#57388) Frawly


Frawly
veterán

Érdekes videó a PCIe 4.0 NVMe SSD-kről. Röviden: nem érik meg. De kitér az NVMe és SATA SSD-k tényleges sebességkülönbségére, meg az NVMe-k hűtésére is. Igazán 5:15-től érdekes igazán, de hasznos infók vannak 5:15 előtt is.

(#57389) Blue Thunder


Blue Thunder
senior tag

Esetleg valaki a kérdésemre? :U

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#57390) Bodz válasza smallmer (#57381) üzenetére


Bodz
nagyúr

Olyat ami rámegy az ssd-re, ezt nem árt ellenőrizni vásárlás előtt.
Ha leszeded a bordát és sérül a matrica akkor ugorhat.

[ Szerkesztve ]

(#57391) Bodz válasza Blue Thunder (#57376) üzenetére


Bodz
nagyúr

Mivel jobb vagy rosszabb, mint mi? :) Mindegyik gyártónak vannak különböző szintű vezérlői, na meg némelyik hol jobban, hol rosszabbul sikerül, firmware frissítéssel is próbálják reszelni, stb, stb.
WD Black és az S11 Pro a leggyorsabb ezek közül, persze ebből átlagos felhasználásnál nem sokat fogsz érzékelni. Olcsóbban is vannak megfontolandó példányok, pl Viper VPN100, Silicon Power P34A80, Corsair MP510. Mindhárom ugyanaz egyébként, csak a Corsair kicsit kevesebb tárhellyel bír, a Viperen meg van egy borda. Ha együtt tudsz élni a 660p nemrég is említett hibáival, akkor el lehet gondolkozni a 2 terás változatán. Helyből sosem elég. :)

Nem feltétlen kell hűteni. Pláne ha jól szellőzik a házad. A lapodon viszont már van "ingyen" egy borda felül. Az alsó m.2 szerintem jobb helyen van. Nem lehet odatenni?

[ Szerkesztve ]

(#57392) Bodz válasza Bodz (#57391) üzenetére


Bodz
nagyúr

Persze attól is függ, hogy milyen proci hűtőt használsz. Ha lap felé fújót, akkor a felső a nyerő mégis.

(#57393) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Minden ajánlott SSD-t ismerek, de most gondolkodóba estem, hogy a tulajdonos minimális igényei miatt nem lenne elég e egy DRAM nélküli A400 240GB, szóval essünk is neki a kitöltendőnek:

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? - Legkevesebbet akar a tulaj ami szükséges. 5400-as HDD-t szeretné leváltani a tulajdonos, mert dög lassú.
2. Mekkora SSD-re van szükség? - 240-250GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? - Laptop, SATA3.
ACER Aspire ES1-331-P6BS amiben: Intel Pentium Quad Core N3700 / 4GB DDR3 / 500 GB / Intel HD Graphics
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? - Feljebb a gép pontos típusa.
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? - 3év már teljesen jó lenne.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? - Átlagos. Olyannyira, hogy heti pár alkalommal van csak felnyitva, és Win 10 alatt chrome-on belüli böngészésre használva. Ezen kívül mentve lesznek rá pár havonta a telefonnal készült képek, esetleg évente egyszer egy dokumentum elkészül rajta.

Köszönöm előre is a véleményeket. :R

(#57394) hardline


hardline
senior tag

Sziasztok!
1tb méretben keresek SSD-t. Elég a sata csati, nincs semmi extra igényem m.2-re stb.
Kinőttem a 2db 250gb 860 evo-t, így gondoltam beújítok egy 1tb 860 evo-t. Ez kb 45k lenne. 35k körül találtam 860 QVO nevű dolgot. Szabad-e megvenni?
Az OS is ezen lenne, meg a 4k-s nyers és vágott videókat is ezen tárolnám/dolgoznám fel. Eddig ezt a 2db 250gb méreten oldottam meg. Jó nekem a QVO vagy jobban járok az EVO-val? Esetleg van más alternatíva 1tb méretben 40k környékén, vagy alatta?

(#57395) Raymond válasza hardline (#57394) üzenetére


Raymond
félisten

Mindenesnek inkabb hanyagold a 860 QVO-t. Ha olcsobb kene akkor 40e Ft a WD Blue 3D vagy 37e Ft a Crucial MX500.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57396) hardline válasza Raymond (#57395) üzenetére


hardline
senior tag

Akkor inkább maradok a 860 EVO-nál, azt ismerem/bevált.

(#57397) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Sziasztok!

Három gyors kérdés:

1. Szerintetek egy Asus Prime H310T R2.0 alaplap gond nélkül lekezel egy 1 TB-os Samsung 860 EVO SSD-t?
2. Szeretném három partícióra osztani az említett SSD-t. Az első partícióra kerülne egy Win10, a másik két partíció tartós tárhelyként, illetve munkaterületként szolgálna. Ez gond nélkül megoldható? Mire kell figyeljek a partícióméretek meghatározásakor, illetve az SSD konfigurálásakor?
3. A Win10-ben kell valami speciális beállítást eszközölnöm, pl. indexelést kikapcsolnom, hogy az SSD élettartama ne rövidüljön indokolatlanul?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#57398) Bodz válasza czanga (#57393) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szia!

Bőven elég az A400.

(#57399) Blue Thunder válasza Bodz (#57391) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Igen, e két elsővel szemeztem elsőre én is. Néztem az olcsóbb kategóriát is, nem rosszak, mondjuk a viper kilőve a hűtőborda miatt, bár nyílván leszedhető :), a silicon power az nem győzött meg (bár igaz tudom hogy pár éve már a piacon van), a corsair tetszetős, főleg hogy arra is 5 év gari van meg ha jól láttam 1700TBW a garija :) viszont amit te is írtál ott már neccesebb hogy alapból 40 gigával kisebb. Azt hiszem az intelt hanyagolom az tuti.
Jól szellőzik a ház, meg pont ezért is akarom cserélni a 240gb-ssd/2tb hdd minél kisebb legyen a hőtermelés, meg így alapból akkor a játékokat is majd az ssd-re pakolom, akkor már a ventiket is magasabbra rakom, szóval hűtéssel nem lesz gond. És igen többnyire a gyári hűtőborda alá akarom tenni, nem alulra. A vga az az alsó foglalatban van így szellősebb. De későbbiekben akár még bővítés is lehetséges akkor meg már tuti alulra fog kerülni.
A procihűtőm meg egy CM V8 GTS.
Samsung 970 EVO Plus-t néztem még azt nagyon dícsérik

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#57400) Imy


Imy
veterán

M.2 2280 SSD-ből mi ami ajánlott? Akár [erről] az oldalról is jöhetne. Egy DELL Latitude E5470-be menne bele, és egy SK HynixSC308-at (256Gb) váltana le, aminek a kondiciója érthetetlen okokból csökken, jelenleg 84%-on áll. Egy 500Gb-os méretben megfelelne.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.