Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#30301) k-adi


k-adi
nagyúr

Sziasztok. Tudnátok ajánlani Bp. Árpád híd VAGY az Allee környékén megbízható számtech. boltot ahol tudok azonnal SSD-t venni notiba? (sima 120gb, Max. 20e HUF, semmi extra nem kell) Tudom, nem bolt alapján kellene döntenem, de nagyon sürgős lenne egy új vásárlása és a házhozszállítás 1nap is sok lenne már..... :( (sajnos későn eszméltem fel és mindjárt itt van augusztus 20! :D )

(#30302) hacki87 válasza k-adi (#30301) üzenetére


hacki87
senior tag

- privát akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#30303) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van egy HP Compaq 6910p típusú laptopom, amibe szeretnék venni egy SSD-t. Sajnos csak SATA 1-es csatlakozó van rajta, ez okozhat valamilyen kompatibilitási problémát? Youtube videók alapján működnie kellene. Mennyit árt az SSD-nek az, ha főmeghajtónak van beállítva a HDD helyére? Bőven elég nekem a 128 GB, és gondolom ha az SSD-t egy HDD Caddy-be raknám, akkor lecsökkenne az amúgy sem acélos üzemidő a plusz egy fogyasztó miatt.
A válaszokat előre is köszönöm!

(#30304) g0dl válasza k-adi (#30301) üzenetére


g0dl
addikt

A pcx arra van. Szerintem raktáron ma nagyon kevés bolt tart bármit is. De nem kizárt, hogy ha most megrendeled, akkor holnap átveheted.

(#30305) Ice&Lime válasza mustang08 (#30303) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Elméletileg okozhat, viszont ha láttál videókat, hogy működik benne pár típus, akkor érdemes azokból választani, amik így "kipróbáltak". Az ssd-nek pont az a lényege, hogy a főmeghajtó legyen, és mellette tárhelyként illetve nagyobb programoknak-adatoknak pedig a hdd. Az ssd elég keveset fogyaszt a hdd-hez képest, főleg, hogy a legtöbb eltöltött időt tétlen állapotban tölti,, vagy talán érdemes külső rack-ben használnod mellette a hdd-t (én is úgy használom, így plusz hőforrástól mentesül a notebook), de előtte próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

(#30306) vinpilu válasza g0dl (#30304) üzenetére


vinpilu
senior tag

Kicsit kijjebb költöztek a Duna Plázába.

(#30307) k-adi válasza g0dl (#30304) üzenetére


k-adi
nagyúr

Számomra meglepő hogy ilyenekből nincs raktáron... Mert mondjuk laptopoknál megértem, hogy nincs egy komplett széria raktáron, Max. 1-1 bemutató modell... na de ezek is (hdd,sdd) már olyan "nagy értéknek" számítanának, hogy félnek a beragadástol? Ezt tudom még elképzelni

(#30308) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

hali

3 ssd-ből kellene választanom egy órán belül:

120GB Samsung 850 EVO SSD meghajtó (MZ-75E120B/EU)
HyperX 120GB 3K SATA3 2,5" SH103S3/120G
INTEL 120GB 535 SATA3 2,5" SSDSC2BW120H601

nekem egy 840evo-m van, nekem igazából semmi gondom vele (legalábbis ami a mindennapi használatot illeti) az ára is oké..a HyperX-ről csak jókat hallottam, úgy tudom ehhez adnak beépítőkeretet is (ezt megerősíthetné/megcáfolhatná vki:) ) az Intel meg ugye a szokásos 5év garijával nyerne meg, csak ott erről az 535ös szériáról még nemsokmindent hallottam.

esetleg más ami olcsóbban de még ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#30309) SybenX válasza ggbuffon1897 (#30308) üzenetére


SybenX
őstag

A samsungra is 5 év van regisztráció után.Szerintem azt vedd amelyik a legolcsóbb.

(#30310) 4264adam válasza ggbuffon1897 (#30308) üzenetére


4264adam
veterán

535 helyett 530. Csíkszélesség miatt. A régi tartósabb

(#30311) Ice&Lime válasza ggbuffon1897 (#30308) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A hyperx 3k-ban, igen, elméletileg kell lennie beépítő-keretnek (egy világos kék színű).
Ha a régebbi evo-val megvagy elégedve, akkor végül is bármelyiket veheted a három közül, mert ebben az esetben teljesen mindegy. Viszont, ha az 530-at választanád, az már drágább lesz a többinél 5-7k-val. Leginkább a hyperx 3k lenne a jobb a három közül.

[ Szerkesztve ]

(#30312) ggbuffon1897 válasza 4264adam (#30310) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

aqua-ba csak ez az 535 van készleten úgyh akkor azt skippelem

(#30309) droid16 : ezt nem is tudtam, akkor valszeg marad az

egyébként gyakorlati kérdés: mivel öcsém gépébe lesz, neki csak sata2 van..mindennapi használat során elsősorban bootolás stb okoz ez majd vmilyen hátrányt? Gondolom az írás/olvasásnak elsősorban ott van jelentősége, amikor az ember orr-ba szájba másolgat stb.

jakos73: nem nagyon látom feltűntetve aqua-éknál h van hozzá beépítőkeret :-/ mondjuk igazából lényegtelen, elállhat az a gépház alján is, úgysincs benne semmi mozgó cucc

[ Szerkesztve ]

(#30313) 4264adam válasza ggbuffon1897 (#30312) üzenetére


4264adam
veterán

Nincs 10mp a boot időm. Sata2-es SSD Sata 3-ban.

(#30314) Ice&Lime válasza ggbuffon1897 (#30312) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nem igazán szoktak feltüntetni részleteket általában.

(#30315) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, akkor valszeg a HyperX-nél maradok mégis :) :R

(#30316) ViSAS


ViSAS
senior tag

Sziasztok!
Pár óra olvasgatás után az SSD-kről, szeretnék javaslatot kérni. :) Amennyiben még elérhető a piacon, elsősorban SLC-s megoldások érdekelnének, de jöhet természetesen MLC-s is...használtak és TLC-sek kizárva.

1: Op. rendszer és felhasználói programok futtatására, böngészésre lesz
2. 20-25 ezer a max. amit rá szánok
3. Minél nagyobbra lenne szükség, ami az árból kijön, de ne menjen a minőség rovására
4. Win7-re lesz a következő picit kevesebb mint 1 évben, de aztán új konfig miatt Win10-et fogok használni
5. Asztali gépbe lesz SATAII csatlakozóval (később konfig váltás miatt elérhető lesz a SATA3 és M.2 csatlakozó is)
6. Jelenleg egy GA-P35-DS3 2.0-s lap kezelné, de 1 éven belül konfig váltás miatt Z97 chipsetes alaplappal lesz használva

[ Szerkesztve ]

(#30317) Ice&Lime válasza ViSAS (#30316) üzenetére


Ice&Lime
veterán

hyperx 3k, sx900 vagy intel 530.

(#30318) t72killer válasza ViSAS (#30316) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Először a "faji" kérdések:): SLC-t ennyiért nem fogsz kapni, átköltöztek spéci-ipari kategóriába. MLC - TLC: felhasználói szinten mind1. Sebességkülönbség csak emiatt nem lesz, bekrepálni se a NAND fog az SSD-dben, hanem legnagyobb valószínűséggel a vezérlő, ergo irreleváns, hogy mlc-t vagy egy jobb tlc-t veszel. SzVSz a hosszú gari fontosabb - úgyis tartasz biztonsági mentést, ergo az adataiddal nem lesz gond, a hardvert pedig visszaadja alkalmasint egy 5éves gari.

Egy fontos paraméter kimaradt, mekkora kapacitásra van/lesz szükséged? 20-25k elég szűkös keret, az SLC tutira nem a te kategóriád.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#30319) ViSAS válasza t72killer (#30318) üzenetére


ViSAS
senior tag

Ahogy elnéztem az árakat, 120GB fölé nem igen tudok menni ilyen összegben, tehát marad a 120GB MLC. Illetve elfelejtettem megemlíteni, hogy fontos lenne, hogy legyen benne védelem áramkimaradás esetén. Ha jól emlékszem, vannak (voltak?) olyan SSD-k amiből ez a védelem hiányzik, az adatvesztés esélye jelen van.

(#30317): Eddig ez a befutó ez alapján.

Szerk.: A beépítő keret mennyire fontos? Hordoz bármi veszély az, ha csak leteszem egy 3.5"-es fiókba? Kipottyanni nem fog belőle, nem dobálom a gépházat. Minimális rezgésnek viszont ki lehet téve, a közelében lévő mélynyomó miatt.

[ Szerkesztve ]

(#30320) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Normál asztali gép rendszer HDD-nek szeretnék venni 250-es SSD-t (most win7 de lassan frissítés, alap használat, net, WOT, stb.)
Kingstone HyperX 3K vagy Samu 850Pro?
Az árkülönbség az "utolsó szempont".

köszi

[ Szerkesztve ]

(#30321) Ice&Lime válasza Lipton (#30320) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ha az ár nem számít, akkor a pro.

(#30322) Ice&Lime válasza ViSAS (#30319) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az ssd-nél nem olyan fontos a beépítőkeret, elég jól viseli a rázkódást. Viszont a csatlakozó megfeleő rögzítésére már oda kell figyelni.

(#30323) mustang08 válasza Ice&Lime (#30305) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

A másik kérdésem, hogy ilyen elavult eszköz esetén mennyire lehet észrevenni a sebesség különbséget egy ilyen SSD és egy újabb között?

(#30324) Ice&Lime válasza mustang08 (#30323) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Op.rendszernél nemigazán, inkább a nagyobb fájlok mozgatásánál lesz észrevehetőbb a különbség.
Ha jól működik és nincs vele különösebb probléma, akkor még várhatsz a cseréjével egy újabbra.
Szerk: ha ilyet akarsz venni, akkor kicsit rizikós a dolog, mert talán nem lesz rá gari.
Még nézz körül, hogy milyenekkel működik biztosan, amik kicsit újabbak.
Szerk2: (visszaolvasva, valaki elméletileg talált pár ilyen gépet intel 520-assal szerelve).

[ Szerkesztve ]

(#30325) mustang08 válasza Ice&Lime (#30324) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Most akarok venni egyet innen az apróról. 160 GB-os 15e Ft-ért, próbagaranciával. Inkább mondjam vissza és keressek egy újabbat 20e Ft-ért?

(#30326) Ice&Lime válasza mustang08 (#30325) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Figy. egy 2007-2008-as sata1-es gépnél nehéz biztosra mondani, hogy mivel lesz jó. Próba cseresznye a dolog. Inkább elmondásokra lehet hagyatkozni illetve a próbára. Megvan az esélye, hogy működni fog a legújabbal is, de az ellenkezője is megeshet,, a sata2-nél ez már biztosabb lenne. Valaki régebben említette (ahogy eggyel előbb írtam), hogy látott intel 520-assal szerelt ilyen gépeket, viszont ezt a szériát már nehéz beszerezni, vagy nem is lehet, vagy csak használtan.
Szerk: a próbagaranciával egy a probléma, hogy az ssd egyik pillanatról a másikra minden előzmény nélkül elromolhat, és akkor nem tudod hova vinni cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#30327) shownomarcy


shownomarcy
csendes tag

Sziasztok!

CPU: AMD Phenom II X6 1100T
Alaplap: ASRock 890fx Deluxe5
RAM: Corsair Vengeance DDR3-RAM, 1600 mhz, 8GB (2x4gb)
Videókártya: Sapphire Radeon HD 6850 1GB
ház: Cooler Master RC-502-SKN1 Centurion 5 II
táp: cooler master 550W
Win 7
(A jelenlegi win partícióm 100 gb, foglalt hely 88 Gb.)

Ebbe a gépbe vennék SSD-t. Úgy látom ezek jól beváltak (és árban is kb azonosak):
Samsung SSD 850 EVO 120GB (MZ-75E120B)
Kingston HyperX 3K SSD 120GB

1. Mi dönt egyik vagy másik mellett?
2. Ha eddig hosszú távon elég volt 100 gb-os partíció, gondolom elég a 120 (nem tudom mennyi pontosan a tényleges?), azt olvastam, a win10 még kevesebbet foglal, mint a 7-es.
+ tudom, hogy lusta dolog és talán nem lesz így olyan gyors, mint egy új winnel, de klónoznám a jelenlegit, bevallom ez az opció is dobott a vásárlási kedvemen. Van különbség ebből a szempontból a kettő között, ugyanúgy sikerülni fog elvileg?

Köszi!

(#30328) jeni válasza k-adi (#30301) üzenetére


jeni
félisten

azon a vonalon pár méter -/+ eltéréssel Budai részen az Aquacomp,Magicomp,Rufusz,ezek a Karinthy Frigyes u.-ban vannak, a többi meg a Móricz Zs.-Fehérvári úton Edigital,Best-Byte
onnan pár villi megálló a hardverker az is jó bolt.
az Ipon is jó ami Zuglóban van mert ők általában 1 napon belül beszerzik a cuccokat!

ezt holnapra tutira megkapod

amúgy nézd meg a boltok készletét.
amennyiben már nem aktuális akkor boccses.

[ Szerkesztve ]

(#30329) Ice&Lime válasza shownomarcy (#30327) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Régebbiek-beváltak: hyperx 3k, sx900, esetleg intel 530 még.
A tényleges méret 111GB lesz. Rendszernek elég a 120GB-os, a többi adat, stb. mehet hdd-re.
A klónozás helyett jobb egy friss rendszer, ajánlottabb, egyszer megcsinálod és nincs rá gond.
Egyébként van egy pár ingyenes program amivel klónozni is lehet:macrium reflect free, minitool partition wizard free, stb..

(#30330) ViSAS válasza Ice&Lime (#30329) üzenetére


ViSAS
senior tag

Látom szereted ajánlani a fent látott 3 modellt. A 3K-sal kapcsolatban lenne egy kérdésem: ez a "leggyengébb" család a HyperX-en belül? Ha jól tudom a 3k a 3000-re utal, 1 cella átlagosan annyi írási ciklust bír elviselni.
A "rangsor" a következő lenne?: 3K < Fury < Savage

(#30331) Ice&Lime válasza ViSAS (#30330) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Azért, mert ezekről van tapasztalat, sajnos párat már nem lehet kapni, de közülük még azért van egy-kettő jó darab. Eredetileg még 25nm-es intel syncron nand-os volt, elég jó írási terhelési lehetőséggel.
A háromból a 3k jelenleg a "vaskosabb".

(#30332) Lipton válasza Ice&Lime (#30321) üzenetére


Lipton
őstag

Koszonom a valaszt. Esetleg nemi indoklas?

(#30333) Ice&Lime válasza Lipton (#30332) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az egyik 3 a másik 10 év garancia, igazából csak ennyi lenne az indoklás.
Viszont, ha nem tervezel hosszú távra, akkor elég az olcsóbb 3k is. Te döntöd el.

(#30334) k-adi válasza hacki87 (#30302) üzenetére


k-adi
nagyúr

Köszi a gyors ajánlást.

Vin.pilu: A pcx valóban elköltözött sajnos az Árpád hídtol :(

[ Szerkesztve ]

(#30335) k-adi válasza jeni (#30328) üzenetére


k-adi
nagyúr

Köszi szépen a sok sok ajánlást! Bár már megoldottam az ssd problémám de jó tudni hogy merre vannak megbízható számtech boltok :)

(végül egy Samu 850 lett a nyertes)

[ Szerkesztve ]

(#30336) ViSAS válasza Ice&Lime (#30331) üzenetére


ViSAS
senior tag

Tehát a 3000 nem negatívumként, hanem pozitívumként kezelendő. :) Valahogy úgy éreztem, hogy ezt "lehúzásnak" szánják, jelezvén, hogy gyengébb kategória...köszi!

(#30337) Lipton válasza Ice&Lime (#30333) üzenetére


Lipton
őstag

Garancian kivul barmi mas ertekelheto szempont?
Ahol 10 ev garis ott irrealis a felar szerintem (tudom irtam nem elso szempont). Kivancsi lennek, hogy 9 ev mulva hogyan mukodik egy ilyen garancia... Meretben mas vilag lesz, ar alapjan csere szinten kerdeses ekkora tavon...

[ Szerkesztve ]

(#30338) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
A közeljövőben cserélném a 60 GB-os 830-as Samsungot, egy nagyobb 250 GB-osra. Folyamatosan olvasom a topikot, úgy képben is vagyok nagyjából, igazából egy dolog érdekelne. Az Intel vonal is szóba jöhet nálam, az áruk ellenére, és van ez a 730-as széria. Feltűnt, hogy erről szinte semmi infót, tapasztalatot nem olvastam itt. Oké, az 530-as favorit, de mi van ezzel a 730-as szériával, véres a torka, vagy miért nincs ennyire szó róla, pedig több mint egy éve piacon van?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#30339) Ice&Lime válasza Lipton (#30337) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Tartós mindkettő. 10 évre előre már valóban nincs értelme tervezni.

(#30340) Ice&Lime válasza pendre54 (#30338) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Az egy vállalatiból áthozott vezérlővel és nand chippekkel, áramkimaradás elleni védelmmel-kondenzátorral szerelt ssd. Seq. írásban fele a mostaniaknak, viszont tény, hogy tartóssági szempont alapján készült. Nincs vele probléma, csak nem az a hétköznapi típus.

[ Szerkesztve ]

(#30341) pendre54 válasza Ice&Lime (#30340) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, "nem az a hétköznapi típus", és "Seq. írásban fele a mostaniaknak", ezeket lefordítva, átlag hétköznapi felhasználás esetén, mint pl. játékok, jelent valamilyen konkrét hátrányt?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#30342) Ice&Lime válasza pendre54 (#30341) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Telepítésnél, másolásnál lassab mint a többi, viszont boot és programok betöltési idejében nincs hátránya.

(#30343) Mano66


Mano66
senior tag

Van egy internetezésre használt Asus P5KC-s alaplappal szerelt gépem.Érdemes belerakni SSD-t?Tudom már régi,de amire használva van arra még tökéletes.Rendszernek egy Samsung 850 EVO-t néztem.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#30344) radi8tor válasza Mano66 (#30343) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, hogy érdemes. A régebbi gépek is megtáltosodnak tőle. :K

⭐ Stella

(#30345) Mano66 válasza radi8tor (#30344) üzenetére


Mano66
senior tag

Oké.Köszönöm.
Nem tudod véletlen,hogy a BIOS-ban még aktiválni kell valamit,hogy jól működjön? Ezen kivül : Az alaplap BIOS-ban a SATA vezérlőt AHCI módra állítjuk.A HDD lehúz,SSD be és mehet a telepítés.Majd telepítés végén HDD vissza.Remélem jól írtam?

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#30346) radi8tor válasza Mano66 (#30345) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyjából ennyi, de ebben a téma összefoglalóban vannak cikkek a telepítéshez, ha bizonytalannak érzel valamit, akkor olvasd át.

⭐ Stella

(#30347) antalán válasza kiskekko (#4) üzenetére


antalán
újonc

"A legfontosabb a megbízhatóság!"
Ha ez kiemelten fontos Neked, akkor a "kingfastssd.hu"-t nagy ívben kerüld.
Ez év tavaszán rendeltem tőlük egy 2710MCJ09 60G-s SSD-t, ami helyett egy KF2710MCJ15 60G-s típust küldtek. Az árkülönbözetet sem fizették vissza!
Hogy képletesen írjam le a történteket - rendeltem és kifizettem egy Opel Astrát, kaptam egy Opel Corsát.

(#30348) ViSAS válasza antalán (#30347) üzenetére


ViSAS
senior tag

Amennyiben más szerepel a számlán és más a kézhez kapott termék, nem értem miért nem reklamáltál. Fogyasztóvédelem is van...

(#30349) rvn_10


rvn_10
senior tag

Üdv. Ssd vásárlás előtt járok. Notebookba kellene és 60-120 gbra gondolok. Csak rendszer oesz rajta plusz office meg egy pár kisebb program. Angol ebayről fogom rendelnj mert nem tartózkodom otthon. A kérdés az lenne hogy melyik márkát ajánljátok? nem kell nekem a leggyorsabb mert a notebook sem egy gamer vas, de azért a leglassabb se legyen. Még nem tudom zogy az ssd lesz a otical helyére beépitve vagy a hdd költözik át. Illetve az ehayen fellelhető fastdisk, biwin, kingfast márkák mennyire megbízhatók és jók? Válaszokat előre is köszi.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#30350) Ice&Lime válasza rvn_10 (#30349) üzenetére


Ice&Lime
veterán

hyperx 3k, sx900, intel 520 és 530, m500, force gt, neutron gtx, 850pro például.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.