Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#30051) capafog23 válasza norbert1998 (#30050) üzenetére


capafog23
őstag

Köszi akkor jó lesz a Samsung.

(#30052) SybenX válasza capafog23 (#30049) üzenetére


SybenX
őstag

Nincs jobb vétel ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#30053) zgyorik


zgyorik
tag

Sziasztok.

Szeretnék egy kis segítséget kérni.Adott lenne egy Asus M2N E sli típusú alaplap.Rákötöttünk egy 128Gigás Intenzo SSD-t.Mivel a Bios-ban nem lehet állítani csak Ide módot és nincsen benne AHCI mód.Tudok tenni valamit ezügyben,hogy ne használódjon el idő elött az SSD-m?

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

(#30054) Emperor_ válasza zgyorik (#30053) üzenetére


Emperor_
addikt

Semmi dolgod. Azon kivul. Hogy a Windows sajat driveret hasznalod. Ugyanis azon fog menni a trim.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30055) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ezekhez a Savage SSD-khez milyen kiegeszitoket adnak?
A tomshardware ket fele pakkot emlit, az alap es a komolyabb, ahol meg kulso haz is van hozza (ha jol ertelmeztem). Igaz ettol meg nem ajanljak jobban, mint a 850-es Samsungot.

Mod: jol van, bundle... Igy eleg erosen kezd...

[ Szerkesztve ]

(#30056) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Ha egy majdnem 8 éves, SATA II laptopba veszek mSATA SSD-t, gyak mindegy milyet, nem? Maga az SSD sokkal többet tud, mint az interface. (Csoda, hogy van már benne slot, az is Intel Turbo memory, szóval necces, de elvileg tudni fogja a dolgát.)

Egy MLC 256-os Crucial-on gondolkozom egyébként ,most ezek mennek a legemberibb áron.
De ez Árgép-es találat, ha tudtok olcsóbbat/megbízhatóbbat, örömmel fogadom a javaslatokat. :)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#30057) pcrono


pcrono
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék én is segítséget kérni a döntésben. Hosszú idő után én is végre rászántam magam egy ssd beszerzésére de sajnos a bőség zavar engem is lenyom :D.

Sok teszt meg vélemény átolvasása után jelenleg erre szűkítetteam dolgot:

Hyperx Fury 120Gb - 17k (Ehhez a kérdésem hogy ilyen árfekvésbe esetleg ajánlotok-e valami mást?)

Vagy még fanyalogva de ha rádobok 3k-4k-t akkor vagy a Samsung 850 evo 120gb vagy a Hyperx Savage 120gb.
Tudom hogy a Samsung most a favorit sokaknál de a Savage sem tűnik rossznak. Erről esetleg valakinek valami tapasztalata?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#30058) norbert1998 válasza pcrono (#30057) üzenetére


norbert1998
veterán

Fentebb írtam, húgy nekem mit ajánlották ugyanilyen kérdésre. Intel 530, majd a második helyen a Samsung. Arra 5 év gari van, de tudtommal a HyperX-re csak 3. Ráadásul jobb is s Samsung kicsit.

(#30059) Emperor_ válasza pcrono (#30057) üzenetére


Emperor_
addikt

Fury: költségérzékeny megoldásnak abszolút ajánlom. V300-at én nem vennék, mégha olcsóbb is.
850 EVO: best buy, ügyelve a 75 TBW korlátra, amit átlag user nem igazán ér el 5 év alatt.
Intel 530: best buy szintén, ha van rá keret, 5 év gari, TBW korlát nélkül. 535-al vannak fentartásaim a 16 nm-es csíkszélesség miatt.
Savage nem tudok rá mit mondani, még nincsen vele sok tapasztalat (nincs is túl sok ideje a piacon :D ), a technikai adatai meggyőzőek, főleg a 240 GB-osnak. Szerintem vehető, ha megmakanna, ott a 3 év gari.

Ezt tessék még elolvasni! ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#30060) kirusz1


kirusz1
őstag

[link]
Hello nem találtam infot csak hogy 1,5 gb es a sebessége a sata csatlakozonak.müködne az sdd?

(#30061) norbert1998 válasza norbert1998 (#30058) üzenetére


norbert1998
veterán

Hülyetékilenc :W

(#30062) bobalazs válasza kirusz1 (#30060) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

sata 3-as ssd, sata 2-s vezérlővel visszafele kompatibilis, ugyhogy igen használni tudod.

(#30063) pcrono


pcrono
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.
Az intel már picit túl lő a keretemen sajnos. Az Evo meg a Savage között még vacilálok. Sok tesztet megnéztem ami alapján az jött le hogy a Savage jobb nagyobb adatok tárolására mert gyorsabban olvassa ki, de rendszernek meg inkább jobb az Evo. Viszont Savagere hosszabb élettartamot saccolnak (meg ahhoz van alapból beépítő kere :P ). Garancia meg a pcx-nél mind kettőre 3 év.
Na mind1 alszok még egyet rá aztán a vége lehet az lesz hogy a Fury-t veszem :D

(#30064) -FLY->


-FLY->
őstag

Hali!

1: Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. ) Játék, programok, op rendszer.
2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 30e HUF
3. Mekkora SSD-re van szükség? 240GB
4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? Win 10
5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? S3
6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? GB H87 HD3

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#30065) SybenX válasza pcrono (#30063) üzenetére


SybenX
őstag

Az evo-ra mindenhol 5 évet adnak,csak ahol 3-mat ott még be kell regisztrálni a terméket a samsung oldalán és megkapod a +2 évet.

(#30066) StSanya válasza SybenX (#30065) üzenetére


StSanya
őstag

Éppen ma kaptam választ Samsungtól:

"Válasz: SSD regisztrálás Érkezett: 2015. július 27.
Tisztelt x Sándor!

Köszönjük, hogy kérdésével megkeresett bennünket.

Engedje meg, hogy tájékoztassuk, hogy regisztrációs rendszerünk azon termékek regisztrációját teszi lehetővé, melyek esetében a garancia idő meghosszabbodik a regisztrációt követően. SSD készülékek esetében cseregarancia érvényes, vagyis a garancia a regisztrációval nem hosszabbodik meg. A garanciát a jótállási jegy és a számla felmutatásával lehet érvényesíteni a boltban, ahol a készüléket megvásárolta Ön.

Bízunk benne, hogy Ön hosszú ideig igényeinek megfelelően tudja használni a készüléket.

Amennyiben további segítségre van szüksége, állunk szíves rendelkezésére e-mailben, a honlapunkon megtalálható online chaten, vagy pedig a díjmentesen hívható 06-80/726-7864-es ügyfélszolgálati telefonszámunkon.

Üdvözlettel,
Samsung Electronics Magyar Zrt.
Ügyfélszolgálat"

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#30067) SybenX válasza StSanya (#30066) üzenetére


SybenX
őstag

Pedig én beregisztráltam és jött itt is egy email amiben 60 hónapos garanciaidő volt írva.Vagy is ha gond van akkor a boltba kell visszavinni?

(#30068) jeni válasza SybenX (#30067) üzenetére


jeni
félisten

szerintem ha a gyártó megadta akkor onnantól a gyártónál kell jelentkezni illetve addig a boltba kell vinni ameddig ők isw megadták,bár ezt lehetne vinni egyből a gyártóhoz.

a 850Pro esetén az1 év bolti mellett a +9év regisztrációval amire 10év gari jár +10000 Ft áron vagyis 850 EVO(21000Ft) és a 850 Pro(32000Ft) közt nem hozna annyit pluszban a minőségét tekintve? Vagy még se?

[ Szerkesztve ]

(#30069) SybenX válasza jeni (#30068) üzenetére


SybenX
őstag

Picivel gyorsabb a pro és hosszabb az élettartama,de ki fogja 10 évig használni...

(#30070) #06969344


#06969344
törölt tag

Szerintetek melyik SSD a jobb választás?
120GB Kingston SSD SATA3 2,5" HyperX 3K
http://www.aqua.hu/120gb-kingston-ssd-sata3-25-hyperx-3k-meghajto-sh103s3120g-174841.html
120GB Samsung 850 EVO SSD
http://www.aqua.hu/120gb-samsung-850-evo-ssd-meghajto-mz-75e120beu-317233.html

(#30071) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Crucial BX100 240GB 27k most a pcx-nel. Megbizhato SSD? Van ismert hibaja? Van itt ilyen vkinek?

(#30072) kerekfej válasza zolikaDB (#30071) üzenetére


kerekfej
addikt

Az 250GB. Elvileg jó. A gyári értékeket hozza a legújabb CDM tesztben.

(#30073) jeni válasza zolikaDB (#30071) üzenetére


jeni
félisten

épen nézzem az MX széria gyorsabb és csak +2000 Ft-al drágább.
A BX lassabb
ha minden képen 250-s kell akkor a Samu 850 EVO jobb vétel az 5év garival
ellenben láttam mSATA SSD-t 250GB 28000 Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

(#30074) zolikaDB válasza jeni (#30073) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akarhogy csűrjük-csavarjuk, jelenleg a Samsung 850-et nem lehet megfogni... Ha dragabb is, de ki az a bolond, aki azt mondja, h nem fizetek + 3-4 ezret még 2 ev gariert?! Az 250-es kategoriaban bmi akkor erne meg, h azonos arban ugyanannyi gari mellett lenne egy rakat kiegeszito, es gyorsabb lenne pl. Vagy ha 23-25 ezerert mennenek a konkurensek. (V300 nem ér)
HyperX Savage ipon verdikt -> [link]

(#30075) jeni válasza zolikaDB (#30074) üzenetére


jeni
félisten

850 TLC a Savage MLC-s ebben jobb a Kingston de 3év garis
a 850 esetében a +3000Ft már nem drága a +2évért. én azt venném meg.

(#30076) SigmaW


SigmaW
tag

Sziasztok, kérdezném, ilyet megéri e megvenni?

Rendszergizda :)

(#30077) jeni válasza SigmaW (#30076) üzenetére


jeni
félisten

menyiért? garis?

(#30078) SigmaW válasza jeni (#30077) üzenetére


SigmaW
tag

garis még 1 évig, és 13.000!

[ Szerkesztve ]

Rendszergizda :)

(#30079) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok!
SSD vásárlásra adnám a fejem, a napokban szeretném megrendelni.
2 Windows lenne rajta, meg Linux, mostani meghajtómból kiindulva (síma HDD) 90+90+20GB-os felosztásban elférnek a rendszerek, így egy 250(256?)GB-os példányra lenne szükségem.
Visual Studiot illetve még egy-két játékot gondoltam rátenni a Windows/Linux mellé. Ami nagyon megtetszett az a Samsung 850 EVO, de kicsit most elkeserített, hogy 5 év garanciával már nem találom sehol. (Illetve láttam, hogy ha gyártónál beregisztrálom, akkor végülis megvan az 5 év, de az valamiért drágább mint a "bolti" garanciás. /Nem kókánybolt, iPon./ Elég fontos lenne az 5 év, mert nem két fillér egy SSD és szeretném legalább 5 évig használni.)
Max ár 36k(+szállítás), Win8.1,Win10,Ubuntu alá kellene és sata3 csatlakozóm van. (Gigabyte 970A-UD3 1.2)
Mit tudtok ez ügyben javasolni?

[ Szerkesztve ]

(#30080) radi8tor válasza SigmaW (#30078) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Simán.

⭐ Stella

(#30081) I2oli válasza Balazs_ (#30079) üzenetére


I2oli
tag

árgépes találatokat néztem random:

- clickshop
- rufusz
- bestmarkt
- zonacomputers

(#30082) SybenX válasza Balazs_ (#30079) üzenetére


SybenX
őstag

Innen vedd mert itt ingyenes a szállítád és alapból 5 év gari van:
[link]

(#30084) Busterftw


Busterftw
veterán

Udv, ezeket az ssd-ket neztem laptopba, windows 10 megy ra, programok meg par jatek,
a hdd meg tarolo lesz.
Melyiket javasoljatok?

Crucial BX100 250 GB - £64.98
Samsung 2.5-Inch 250 GB 850 EVO - £72.50
HyperX Savage SHSS37A/240G 240GB - £78.95
HyperX FURY 240GB SSD - £69

Koszonom.

(#30085) naja


naja
aktív tag

Mi történt, hogy az Intel 530 120GB ára ballag felfelé, amíg a Samu 850 Evo-é meg lefelé?
Előbbi nem fogy úgy mint kéne?

Pedig az Intelt venném, de most már azért jóval drágább mint a másik...

[ Szerkesztve ]

(#30086) jeni válasza naja (#30085) üzenetére


jeni
félisten

minőség és a túlkínálat
Intel-Samsung

(#30087) Pgraph válasza StSanya (#30066) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Hát ez most akkor milyen bikkfangos megfogalmazás?...
A garancia nem hosszabbodik meg, cseregarancia van.
Egy SSD tekintetében egyébként mi más is lenne? Hiszen nem lehet megjavítani.
De a vásárlás helyére kell visszavinni a kereskedő által vállalt garancia ideje alatt. És utána a Samsunghoz? Vagy most akkor mi is ez a trükközés ezekekkel a garancia/cseregarancia időkkel?
A jótállási jegyre pl. vajon mit ír a kereskedő (amit vélhetően ő tölt ki), amennyit ő vállal, vagy amennyi az adott termékre a gyártótól „jár”? Konkrétan - laikusként nézve - a Samsung SSD-k tekintetében eléggé erősnek tűnik ez az össze-visszaság....

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#30088) -KP-


-KP-
addikt

üdv!

vettem egy ssd-t (kingston v300 60gb) ami nővérem csiga lassú core2 alapú gépébe kerülne. az nagy gond, hogy csak sata2 csatlakozója van az alaplapon? gondolom még így is nagyságrendekkel gyorsabb lesz a csiga lassú sata2-es vinyójánál, nem?

szerk.: sorry, látom az összefoglaló megválaszol minden kérdést...

[ Szerkesztve ]

(#30089) jeni válasza -KP- (#30088) üzenetére


jeni
félisten

üdv
lefelé kompatibilis.
annyi,hogy 500MB/s helyett csak 270MB/s lesz az adatsebessége.
a HDD az 140MB/s körül van

(#30090) StSanya válasza Pgraph (#30087) üzenetére


StSanya
őstag

Fentiekre ezt válaszoltam:

"SSD regisztrálás 2. Elküldve: 2015. július 28.
Tisztelt Samsung!

Köszönöm az "SSD regisztrálás" tárgyban írt válaszukat!

Azért is gondoltam, hogy lehet regisztrálni, mivel a terméken (dobozán) 5 év jótállás van feltüntetve, azonban a számlán már csak 3 évet biztosít a kereskedő. Emiatt gondoltam, hogy regisztráció után megkapom a +2 évet.

Így azonban eléggé félrevezető a terméken lévő felirat...

Üdv, x Sándor"

Válasz:

"Válasz: SSD regisztrálás 2. Érkezett: 2015. július 29.
Tisztelt x Sándor!

Köszönjük szépen a visszajelzését.

Engedje meg, hogy tájékoztassuk, hogy a MZ-75E120B/EU típusú készülék esetén a korábbi levelünkben feltüntetett garanciális feltételek vannak hatályban. A dobozon megjelenő információkkal kapcsolatos visszajelzését továbbítottuk az illetékeseknek, hogy ezt kivizsgálhassák.

Bízunk benne, hogy a készülék esetében nem lesz szükség szervizes beavatkozásra.

Amennyiben további segítségre van szüksége, állunk szíves rendelkezésére e-mailben, a honlapunkon megtalálható online chaten, vagy pedig a díjmentesen hívható 06-80/726-7864-es ügyfélszolgálati telefonszámunkon.

Üdvözlettel,
Samsung Electronics Magyar Zrt.
Ügyfélszolgálat"

Szóval nincs öt év az EVO-ra hivatalosan. Amelyik kereskedő megadja, az a saját szakállára teszi, illetve bedől a dobozon lévő ígéretnek... ;]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#30091) SybenX válasza StSanya (#30090) üzenetére


SybenX
őstag

Na de most akkor az a 3 év az gyári garancia?
Szemét ez a samsung.Eddig is utáltam,de most még jobban.

[ Szerkesztve ]

(#30092) worxland válasza StSanya (#30090) üzenetére


worxland
addikt

[link]
A magyar Samu hazudik, próbálkoztak már ilyennel korábban a 850 Pro-nál is. Ott a link fent, a magyar Samu oldaláról, 5 év a meghidetett garancia. Elég erre hivatkozni, meg némi kis feljelentésre a megfelleő intézményeknél és meglátod, egyből más lesz a reakciójuk (a 850 Pronál is gyorsan visszakoztak).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#30093) Pgraph válasza StSanya (#30090) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Akkor most ezmiez?... :DDD
E szerint a dolog lényege az, hogy annyi garancia van, amennyit a kereskedő megad (EVO-nál legtöbb esetben 3 év), és annyi. De akkor ITT mi ez a mókusvakítás?
Ezzel a grancia-témával vagy valami nagyon nincs rendben vagy valamit nagyon benézünk...

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#30094) SybenX válasza StSanya (#30090) üzenetére


SybenX
őstag

Tessék,itt a garancia meghosszabítást igazoló lap:
[link]

(#30095) StSanya válasza SybenX (#30094) üzenetére


StSanya
őstag

Köszi mindenkinek, elment egy újabb üzenet a részemről, meglátom, hogy mit lépnek. :R

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#30096) zolikaDB válasza worxland (#30092) üzenetére


zolikaDB
veterán

(#30097) pzolika9512 válasza zolikaDB (#30096) üzenetére


pzolika9512
aktív tag

3 év ipon garival olcsóbb ?? WTF ? :F :F

|| Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

(#30098) jeni válasza pzolika9512 (#30097) üzenetére


jeni
félisten

szerintem az olcsóbb Ipon garis az fekete beszerzésű,és az 1 év garis drágább gyári az eredeti és arra adnak +48 hó garit vagyis a regisztrációval 5év lesz

(#30099) pcrono


pcrono
csendes tag

Na végül EVO lett nekem is. :D Jól teljesít viszont hiába regisztráltam mert levélbe azt kaptam hogy "A termékre érvényes garanciális időszakot meghosszabbítottuk 0 hónappal. "

(#30100) SybenX válasza pcrono (#30099) üzenetére


SybenX
őstag

Igen,utána jön egy levél amiben már 60 hónapot ír.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.