Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) maroni válasza Mercutio_ (#750) üzenetére


maroni
aktív tag

Köszönöm figyelni fogok rá, 24 órával elöbb nyit és 3 órával indulás elött zár!

(#752) maroni


maroni
aktív tag

Sziasztok!
A Wizz gépre a 40x30x20-as táskán kivűl kis retikült vagy autós táskát fel lehet vinni? Törökországban mobilnet ? Esetleg valakinek információja?
Köszi Laci

[ Szerkesztve ]

(#753) dj79 válasza maroni (#752) üzenetére


dj79
senior tag

Wizzel nem tudok segíteni, viszont mobilnet esetében jelenleg csak a voda roamingdíj-mentes,, a yettel és a telekom extrém drágák. Én voda feltöltő kártyát vettem itthon, 5gb adat csomaggal, azt használtam kint két hete, mindenhol jó térerővel működött.

(#754) st6969 válasza maroni (#752) üzenetére


st6969
őstag

Nem kockáztatnék plusz táskát :N És a megadott méret se legyen merev bőrönd, csak ha 1000%, hogy belefér a keretbe minden kilógó fogantyújával együtt. Előttem fizettették ki a komával a plusz díjat, mert pár cm-rel nagyobb volt a merev táskája. A puhafalú táskával nem szoktak szórakozni (Wizz-es pultos mondta), nyilván kb. akkora legyen, de azt nem hajtogatják be a keretbe.

(#755) maroni válasza dj79 (#753) üzenetére


maroni
aktív tag

Köszönöm és köszönöm #754st6969

(#756) arcsin válasza maroni (#752) üzenetére


arcsin
senior tag

Nem lehet pluszt. Nagyobb lehet a hátitáska, nekem sem centire akkora, és nem is tömöm bucira, de nem szóltak még miatta. Igazaból ennek kéne lennie a "kézitáskának", autóstáskának és a gurulósnak meg a rendes cuccoknak.
Esetleg nézd meg a wizzaires simet. Indítottak ilyesmi szolgáltatást nemrég. Az appban pld agyon van reklámozva.

[ Szerkesztve ]

(#757) maroni válasza arcsin (#756) üzenetére


maroni
aktív tag

Köszönöm , esetleg kispárnát azt lehet?

(#758) arcsin válasza maroni (#757) üzenetére


arcsin
senior tag

Azt szoktam látni hogy hoznak külön, de leggyakrabban felfújósat szoktak kivenni táskából.

(#759) maroni válasza arcsin (#758) üzenetére


maroni
aktív tag

Köszönöm

(#760) Mercutio_ válasza maroni (#752) üzenetére


Mercutio_
félisten

Autóst nem javaslom, de felcsatolt övtáskáért nem szólnak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#761) Boond válasza dj79 (#753) üzenetére


Boond
addikt

Ezt jó tudni, akkor inkább a vodánál nézelődöm.

(#762) celafat válasza Boond (#761) üzenetére


celafat
tag

Az összes ilyen roamingos hülyeségnél jóval olcsóbb az adott országban venni egy sim kártyát és ott helyben rátölteni valamennyi adatforgalmat, ha folyamatos net kell. De ha csak beszélgetéshez kellene, akkor még az sem kell. Ahhoz nagyon sok ingyen wifi van mindenfelé, viber, messenger vagy hasonló alkalmazásokkal ingyen lehet hívni bárkit.

(#763) dj79 válasza celafat (#762) üzenetére


dj79
senior tag

kivéve, ha iphone-od van és e-sim kell, azt helyi trafikokban ritkán kapod meg...
Törököknél meg a wi-fi minősége azért bőven hagyott kívánnivalót maga után.

[ Szerkesztve ]

(#764) celafat válasza dj79 (#763) üzenetére


celafat
tag

iPhone nincs ismerettségi körömben, nem tudtam, hogy az macerásabb. Törököknél kíváló a wifi lefedettség, de külföldi sim kártyával legalább 90%-uk nem érhető el( nem török simkártyáról nem is lesz látható), a maradék is csak azonosítás után. Helyi kártyával nincs ilyen gond.

(#765) Aethel válasza celafat (#764) üzenetére


Aethel
aktív tag

Bocs hogy közbekérdezek de ez nekem új. Szóval SIM alapján szűrik a Wifire csatlakozókat? :Y

(#766) dj79 válasza Aethel (#765) üzenetére


dj79
senior tag

Nálunk nem volt ilyen gond, oldalborda magyar tkom simes telefonnal simán tudott wi-fire csatlakozni....
(mivel akár sim kártya nélkül is lehet wi-fire csatlakozni, vagy akár letiltott telefonnal is)

[ Szerkesztve ]

(#767) celafat válasza Aethel (#765) üzenetére


celafat
tag

Nem tudom mi alapján szűrik. De szinte az összes bevásárlóközpontban, étteremben, ill. az utcán is rengeteg olyan wifi hálózat van, ami sem az én, sem az útitársam telefonjával nem jelent meg, helyi sim kártyával pedig igen. (Tehát itt nem arról volt szó, hogy nem lehet rácsatlakozni, hanem a találati listában sem jelent meg. Rengeteg más hálózat viszont igen.) Múlt hónapot teljesen ott töltöttük, több, mint 1300 km-t utaztunk országon belül, az egész országban ilyen. Gondolom Erdogan így akarja az ellene folyó tüntetéseket, összeesküvéseket, stb kontrollálni.

[ Szerkesztve ]

(#768) kress válasza celafat (#767) üzenetére


kress
aktív tag

Ez kifejezetten furcsa, kiváncsi lennék egy laptop vagy tablet ami sim nélküli hogy reagálna ezekre. Egyáltalán, hogy lehetséges egy ilyen szűrés.

(#769) Mercutio_ válasza kress (#768) üzenetére


Mercutio_
félisten

MAC azonosító?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#770) kress válasza Mercutio_ (#769) üzenetére


kress
aktív tag

a wifi mac nem függ össze a sim antennával tippre, laptopnál szintén marad a kérdés

[ Szerkesztve ]

(#771) tomazin válasza Mercutio_ (#769) üzenetére


tomazin
veterán

Macet gyartok foglalnak le maguknak tartomanyokat. Nem hiszem,h orszagonkent kulonbontanak...

(#772) Mercutio_ válasza tomazin (#771) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem is kell, szimplán a kereskedelembe kerülő termékek adatait kell a nagykernek leadnia egy központi nyilvántartásba és problem solved

Ez csak a mi van ha nincs SIM felvetésre volt 1 ripp

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#773) envagyok


envagyok
veterán

Horvátországban nincs valami jó apartman kereső?
Az airbnb és booking megvan, csak azok állítólag nagyon éhesek, ahol most vagyunk is panaszkodott a szállásadó, hogy majd a felét leveszik, és tervezi, hogy nem is teszi fel oda magát. Értelemszerűen nem mond másik keresőoldalt, a sajátját ajánlgatja.
Esetleg fb csoport?
Ma mennénk haza, eredetileg 2 nappal tovább maradtunk volna, de az első szállást csak úgy lemondták érkezés előtt 2 héttel, a másodikat a földrengésre hivatkozva 1 héttel előtte, aztán hirtelen csak így sikerült találni.
Ennyit az airbnb megbízhatóságáról.
Furcsa, hogy az éttermekben alig lézengenek, ahol máskor sorba kellett állni, most azonnal beülgetsz, mert félig sincs.
Viszont állítólag egy szabad apartman sincs (booking és airbnb szerint) kivéve pár elvadult árazásút.
Így is durva árak lettek, régebben 120-150k körül kijött 1 hét, most x2.

Emiatt lenne még egy kérdésem, hogy nincs valami lista, hol lehet/érdemes kocsiban aludni, vagy vadkempinfezni?
Már azon gondolkodom, hogy veszek egy kisteherautót ablakosat, teszek bele valami nyitható tetőablakot, akkus napelemes inverteres villanyt, mobil wc-t, ágyat, asztalt, és fillérekből megvan.
Csomó németet látok most, hogy ilyen kempingesíterr vw transporterekkel járkálnak, mert a nagy lakóautók, és a lakókocsik macerásak, meg millió helyről ki vannak tiltva.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#774) dj79 válasza envagyok (#773) üzenetére


dj79
senior tag

(#775) envagyok válasza dj79 (#774) üzenetére


envagyok
veterán

Köszönöm.
Annyi gondom van, hogy vagy nem ír árat, csak kérésre, vagy kezdőárat ír.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#776) dj79 válasza envagyok (#775) üzenetére


dj79
senior tag

last-minute szekciót nézd meg, hátha találsz valamit.

(#777) Boond válasza celafat (#762) üzenetére


Boond
addikt

Alap dolgokra kell(ene) tartaléknak pl ha ránéznél a revolut beállításokra. Másra tényleg ott a wifi

(#778) mepet válasza envagyok (#773) üzenetére


mepet
addikt

Honnan vannak kitiltva a lakokocsik?

(#779) Dani_kp válasza envagyok (#773) üzenetére


Dani_kp
őstag

Mi most belföldön voltunk két helyen is, amit a bookingon foglaltunk és fizettünk. A második esetben azonban még a kártya terhelés előtt felvettük a szállásadóval a kapcsolatot, beszéltünk vele. Majd még fizetés előtt töröltük a foglalást, így megkerültük a rendszert, 110 euró helyett 94 euró/éj lett a szállás, amit tudtunk kp-ban is rendezni.

A lényeg, hogy érdemes továbbra is bookingon nézgelődni, de foglalás előtt érdemes lehet a honlapon feltüntetett elérhetőségen érdeklődni. Így lehet, hogy jobb ajánlatot kapsz, főleg most a bookingos botrány után.

https://ingatlan.com/33821564

(#780) goccer válasza mepet (#778) üzenetére


goccer
aktív tag

Sehonnan. Max ahová amúgy se mennél be, mert fizikailag nem férsz el.

(#781) Mr.Csizmás válasza envagyok (#773) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

google travel, elvileg szkennel mindent.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#782) w.miki


w.miki
veterán

Bakonybél melletti Hubertlaki-tó (Gyilkos tó) kirándulás esetén mit érdemes még megnézni a környéken?
Ebédelni/enni hol érdemes arrafelé?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#783) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Bőröndöket kell vennem decemberig. Hol, merre érdemes nézelődnöm?

(#784) arcsin válasza szuszinho (#783) üzenetére


arcsin
senior tag

Kemény, puha, méret? Hány kerekes?
Ha 20 kg-s bőrönd kell, akkor megduimaltuk, hogy katonaládát ajánljuk :D

[ Szerkesztve ]

(#785) szuszinho válasza arcsin (#784) üzenetére


szuszinho
őstag

25. Szerintem a kemény jobb :D, két kerekűt is jobbnak gondolom.

(#786) gangstagergo


gangstagergo
senior tag

Valaki esetleg már találkozott Booking-nál olyan jelenséggel, hogy előre kifizettem a szállást, viszont ma sztornózásra került a Revoluton keresztül kifizetett összeg amit vissza is kaptam. Booking ügyfélszolgálat szerint ki van fizetve az összeg de Revoluton látom, hogy a teljes összeg visszaérkezett. Hivatkozás szerint a " Kereskedő nem fejezte be időben a fizetést, ezért a rendszer törölte a tranzakciót. Nem vontak le pénzt. "

(#787) arcsin válasza gangstagergo (#786) üzenetére


arcsin
senior tag

Kérdezz rá az eladónál, lehet helyben kell fizetni.

(#788) gangstagergo válasza arcsin (#787) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Egyenlőre csak a booking válaszolt a szállás még nem. Booking fiókomba is rendezettnek látom az utazást. Csak érdekes jelenség az utazás előtt 5 nappal :DDD

[ Szerkesztve ]

(#789) gangstagergo válasza gangstagergo (#788) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Megvolt az utazás és a szálláson se kellett fizetni. A szálloda a számlát ki is állította miután kicsekkoltam. Egyenlőre úgy néz ki ingyen volt.

(#790) szuszinho


szuszinho
őstag

American Tourister bőrönddel van tapasztalat? Samsonite klón?

(#791) gangstagergo válasza szuszinho (#790) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Kézipoggyász méretű Bon Airt használok már 5 éve. Éves szinten minimum 3x használom és meglátásom szerint még 5 évet simán ki fog bírni. Viszont egy korábbi Spar akcióban beszerzett feladós nagy méretű Bon Airnek hibás volt a zárja amit sajnos csak roncsolással lehetett szétszedni.

(#792) tomazin válasza szuszinho (#790) üzenetére


tomazin
veterán

Nekunk van, 10+ evesek, annyi baja van,h egy kicsit akad a kihuzoja (evi 1repules, havi autozas)
Ismerosnek is eleg regota van, neki evi 5repulout a minimum, nala mar eleg problemas betolni a kihuzot.
Ezen kivul nincs baja.

Ami "rossz" benne, hogy sokaknak van ilyen, igy valamivel egyedive kell tenni, meg figyelni, mert konnyen elviszik masok a szalagrol.

(#793) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.
Tapasztaltabbak segítségét szeretném kérni hogy mi a teendő ilyenkor.
Foglaltam jövőre 2 szállást ugyan arra az időre két különböző helyre,hogy majd eldöntöm később hogy melyik legyen. Mindkettőnél azt írta a booking hogy díjmentes lemondás. Erre most,ha rámegyek hogy lemondási lehetőségek akkor előjön egy kis ablak ahol a miért mondja le rublika van(ide írhatom az okomat) majd alul két választási lehetőségem van:
1.Csökkentett lemondási díj kérés
2.Foglalás lemondása(itt egy bizonyos összeget ír meg hogy lehet-e kevesebb a lemondásom??)

Mit tudok tenni ilyenkor? A booking ügyfélszolgálata egy fos....

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#794) kress válasza Potyka03 (#793) üzenetére


kress
aktív tag

nem futottál ki az ingyenes időböl?

(#795) Potyka03 válasza kress (#794) üzenetére


Potyka03
senior tag

Ja,hogy ilyen is van? :D
Nem tudtam hogy létezik ilyen a bookingon :DMindenesetre ügyes voltam,és megnyomtam a csökkentett lemondási díj kérést,kaptam is email-t hogy a booking küldött a szállásadónak lemondási kérelmet:
"Habár ez a lemondás nem ingyenes, mi mindent megteszünk annak érdekében, hogy megtaláljuk a lehető legjobb megoldást. Felkerestük a szállásadót (Temelerhof), és kértük, hogy az Ön esetében tegyenek kivételt a lemondási díj kiszabásával kapcsolatban. Igyekszünk hamar válasszal szolgálni.
Az Ön által választott foglalási szabályzat értelmében a foglalás ingyenes lemondása vagy módosítása jelenleg nem lehetséges. Ez azt jelenti, hogy módosítás vagy lemondás esetén Önnek díjat kell fizetnie. A szabályzat a foglalási folyamat során, valamint a foglalási visszaigazoláson is feltüntetésre került."

Tehát akkor mindenféleképpen fizetni fogok? :(

[ Szerkesztve ]

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#796) kbn válasza gangstagergo (#786) üzenetére


kbn
csendes tag

2023 áprilisban egy olasz panzióban töltöttem 1 éjszakát. Előre fizetni nem lehetett. Reggel kaptam egy olyan nyugtát, amilyet az előre fizetős helyeken szoktak adni Olaszországban. Jeleztem, hogy nem volt előre fizetve, sőt nem is lehetett... no problem, most indították el a fizetést a Bookingnál, le fogják vonni a kátyámról! No, ilyet még nem hallottam... délutánig nem történt semmi a kartyámon, amit jeleztem nekik. Ők úgy látják, hogy fizetve van. Aztán egyszer még nyáron is rájuk írtam, hogy továbbra sem vontak semmit. Ismét: ők fizetettnek látják.

(#797) kress válasza Potyka03 (#795) üzenetére


kress
aktív tag

ez szállás függő, foglalásnál írja van-e ingyenes lemondás, ha igen meddig stb.

ezekről mind a szállás dönt, ha lemondod ők kapnak egy üzit, és eldöntik behajtják-e rajtad ha nem ingyenes a lemondás

(#798) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Sziasztok! Dunántúlon, Észak-Nyugat környékén (mondjuk a Balaton vonaláig) tudtok olyan helyet, ahol van frankó wellness a közelben + kirándulási lehetőségek is? Januári 3 napos kikapcs lenne a cél.

(#799) Iramirez válasza b4lukapitany (#798) üzenetére


Iramirez
aktív tag

Ezmár nagyon dél,de hátha belefér.

[link]

(#800) Mercutio_


Mercutio_
félisten

AirBnB ujabb költségelem:

"2024. április 1-jétől a több pénznemben bonyolított foglalások esetén a vendégek által fizetendő szolgáltatási díj a foglalás adózás előtti teljes összegének legfeljebb 2%-át kitevő további összeget tartalmaz. Ez akkor lép érvénybe, ha a vendég más pénznemet használ a fizetéshez, mint amit a házigazda beállított a hirdetésben. További információért nézd át az Airbnb szolgáltatási díjairól szóló bejegyzést a súgóközpontban."

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#801) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Sziasztok,
A nagy előfoglalási akciókról sajnos tuti lecsúsztunk, de most jutottunk el a feleségemmel a nyaralástervezésig.
Tudnátok segíteni, hogy esetleg melyik utazási iroda kínálatát érné meg átnyálazni?
Ami megbízható...
Tengerpartot szeretnénk, viszonylag "olcsón".
Törökországgal szemezünk (meglepődve tapasztaltam, hogy gyakorlatilag bulgária alatt van árban...)

Sajnos rettenetesen kevés időm van vele foglalkozni, így marad az utazási iroda.
Ahogy néztem van debrecenből repülő, ami külön jó pont lenne. (5 percre lakunk autóval)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#802) dj79 válasza Shokkolo (#801) üzenetére


dj79
senior tag

Török utazások esetében kb mindegy, egy "börzéről" rakják fel a saját honlapjukra.
Nem voltak eget rengető különbségek tavaly, nekünk az ibusznál sikerült annyival olcsóbban foglalni, hogy még a családi fullos biztosítás is belefért az árba, illetve török utaknál érdemes megkérdezni, hogy melyik légitársasággal megy, ott azért lehetnek eltérések, ezáltal csúszások.

(#803) Shokkolo válasza dj79 (#802) üzenetére


Shokkolo
addikt

Köszönöm a tippet. Ibusz van debrecenben is pont, terveztem is bemenni hozzájuk :K
Azért gondoltam egyébként a törökökre, mivel meglepődve tapasztaltam, hogy "olcsó".
Legalábbis olcsóbb mint Bulgária, ami azért érdekes.
Régen Bulgária / Horvátország volt az olcsó, most lehidaltam, mikor néztem a Bulgár utakat.
Egyiptom is szépen beesett megint, de pont az az 1 "egzotikus" ország, ahová már sikerült eljutni. Illetve nejem a közelkeleti helyzet miatt "fél" odamenni :U

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.