- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Pajac: Átlátszó fém
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Geri Bátyó: Megint tahó voltam – SZEMÉLYISÉGFEJLŐDÉS
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- MasterDeeJay: Alacsony fogyasztású házi szerver a korábbi projektekből összeépítve
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Argos: Adjátok vissza a netet! - szeretnék elaludni!
-
LOGOUT
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. augusztus
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
a wifi router esetében is adott a 4 lan, tehát a kábelezés maradhat!
wpa/wpa2 - aes titkosítást neki, egy megfelelően hosszú, nagy- és kisbetűkből, valamint számokból álló jelszóval, és kész!
milyen típusú és sebességű nethez kell a router, g vagy n szabványos wifi kell, illetve mennyit szánsz router vásárlásra? -
meroly
veterán
Sziasztok!
Jelenleg hagyományos routert használunk itthon 2-3 gép közötti internetmegosztásra. A kérdésem az lenne, ha wifi-s routert vennék, akkor a korábbi kábelek is megmaradhatnának. A 3 gép közül kettő asztali, tehát nincs benne wifi, a 3. pedig notebook, abban lenne és az lenne ami a lakásban "mozogna", na meg néha okostelefon is. Ez így megolható? Nem kell valami extra titkosítás vagy ilyesmi hogy nehogy a szomszéd is ráakaszkodjon? Milyet ajánlotok baráti áron?
-
Beri
addikt
Nos, ha linksyst, akarsz, nem kapsz másikat 10k körül. Az, hogy mennyire fog látszani 8458346 falon át, majd akkor derül ki, ha kipróbálod.
Smallnetbuilderék mértek 65Mbitet is wifin ezzel a routerrel, de kliensfüggő a dolog. Van olyan n-es adapter, amivel sokkal alacsonyabb átviteli sebességeket érhetsz el, hiába n-esek. Ha mindenképpen linksys-t akarsz, följebbről vásárolj (320N). Ennyiért csak a nem szabványos mostohagyereküket kapod meg a 120N személyében.
Ha pedig nem csak a linksys játszik, kapsz 10k alatt igazi 300-as n-es routert 400MHz-es procival (941ND). -
Tim82
félisten
Sziasztok!
Linksys WRT120N-nel kapcsolatban lennének kérdéseim (rákerestem előtte azért a topikban).
Ma kötik be hozzám az UPC-s kábelnetet (FiberPower 15), eddig Vodás mobilnetet használtam, Linksys WRT54G3G routerrel megosztva. Úgy gondoltam, mivel a mobilnetet úgyis lemondom, ezt a routert eladnám és a WRT120N-t venném helyette. A Linksys-szel nekem eddig csak pozitív tapasztalataim voltak, a márkához ragaszkodnék, újonnan 10 ezer körül, ár/érték arányban, garanciálisan a WRT120N jónak tűnik.
A tervek szerint egy asztali és két notebook csatlakozna a nethez a router-en keresztül, mindegyik wireless-ként. Nem feltétlenül egy időben, valószínűleg egyszerre egy, maximum két gép lenne bekapcsolva.
Tisztában vagyok azzal, hogy a WRT120N - a Cisco marketingje ellenére - nem "igazi" N-es router. Olvastam róla jót és rosszat is. Annyi számít, hogy egy 50 m2-es panelhez elegendő jelerőssége legyen és viszonylag jó adatátviteli sebesség (a névleges G körül) legyen a gépek között (itt a tervek szerint upgrade lesz: az egyik notinak draft N-es wifije lesz, az asztali gépnek G+ wlan adaptere van, a másik noti sima G-s lesz.)
Erre elegendő lesz ez a router? Nem fog éjjel-nappal torrent csorogni, legfeljebb az egyik gép ftp-ről tölt, esetleg időnként audio/720p video stream-mel kell megbirkóznia.
Köszönöm előre is.
-
Wanted
csendes tag
És ha elég lenne csak vezetékes kapcsolatot tudnia, a 80/25-höz milyen routert ajánlanátok?
-
Wanted
csendes tag
Ezek szerint a 80/25-höz jobb a TP-Link TL-WR1043ND, mint a Linksys WRT320N?
(A TPL majdnem 4e-el olcsóbb, mint a Linksys.) -
Juhtúró
tag
Sziasztok,
wifi routert szeretnék venni, mert a mostani haldoklik már kicsit, kinéztem 2-t:
- TP-Link: TL-WR941ND
és
- MSI: RG70SE
melyiket válasszam?
illetve lehet másik (<20eFT) routert ajánlani, lényeg h megbízható n-es router legyen.
Várom a válaszotokat! -
Wanted
csendes tag
Hi!
Router vásárlás előtt állok. Egy asztali gépet kellene rákötnöm kábellel (torrentezés és játék miatt), valamint egy laptopot kábel nélkül. (csak netezés miatt)
80/25-ös digi netem van.
A Linksys WRT320N még mindíg problémás a digivel?
TP-Link TL-WR1043ND?
Milyen routert ajánlanátok? -
Sziasztok!
Boldog tulajdonosa lettem egy Linksys WRT320N-nek. Eddig meg vagyok vele elégedve!
A neten több helyen olvastam a DD-WRT firmware-ről. Van valakinek tapasztalata ezzel a párosítással? Megéri átállni?THX!
PhoenixK -
Alex91
félisten
-
tibz03
őstag
Sziasztok!
Egy ismerősöm szeretne routert venni. Nincsenek nagy elvárások, leszámítva talán azt (ha ez annak számít), hogy a WiFi jelnek 1-2 falon szépen át kellene mennie, tehát egy átlagos lakásban minden pontról stabilan rá lehessen csatlakozni.
Ezen kívül a stabilitás a legfontosabb (ne kelljen naponta újraindítani a routert), illetve hogy árban lehetőleg 8-10 ezer Ft-nál ne nagyon menjünk feljebb.
5 MBit-es ADSL nethez lesz, ha ez számít valamit.Köszönöm a válaszokat előre is!
-
phalanx
csendes tag
Köszönöm a gyors választ.
Azt hiszem bepróbálkozom a TP-vel -
phalanx
csendes tag
Szisztok
Pár hete vettem egy D-Link DIR 615 routert a 15 Mbit-es ADSL-emhez, de naponta 2-3x szakad a net, ha megy a torrent akkor többször is. Routert kihagyva sose szakad a net. Szóval a lényeg, hogy nagyon nem vagyok megelégedve ezzel a routerrel, ezert most a tanácsotokat kérem. Olyan routert keresek ami STABIL, bírja az iramot (közeljövőben lehet optikára váltok) és megfizethető (kb 15k)Előre is köszönöm!
-
Móci
addikt
Ismét itt vagyok, ismét egy kérdéssel. Sajna a WR642G nem beszerezhető (legalábbis a cégnél azt mondják, hogy nem tudnak előrendelni sem), így más router után kellene nézni.
Pont a sávszél menedzselés volt a fő szempont, s pont ez a router nincs. Másik esetleg tudja? A 108Mbs-es cuccok sem elérhetőek, így ezeket biztos, hogy ki lehet lőni.
Mi marad akkor? -
ata_k
csendes tag
Sziasztok!
Nemrég vettem egy TP-LINK TL WR741ND tipusú routert,ami működik is,csak gyenge a jel.
A router egy szoba egyik végében, a gépem egy másik szoba másik végében van.
Olvastam,hogy a panel (vasbeton falak) miatt még nem kéne, hogy gyenge legyen a jel.
Lehet valahogy állítani a jelerősségén?( a szoftverében nem sok mindent lehet állítgatni...)
Thx! -
tigipuf
senior tag
okés,és köszi,akkor marad a g-s technika,egyelőre,az is megbírkózik a jelenlegi sávszélességgemmel(sajna),esetleg kipróbálok egy másik gyártót,mert mint mondtam a fő gondom,hogy a linksysem mostanság piszkosul be tud lassulni.és csak hard reset után áll vissza normális adatátvitelre.(Biztos a torrent tesz be neki,vagy egy ráférne egy firmware frissítés
)
-
And
veterán
válasz
tigipuf #8162 üzenetére
A 802.11n már mai formájában is megköveteli két rádiós adatfolyam használatát (max. fizikai linksebesség: 300 Mbps), de a későbbiekben ez elmehet akár 4-ig is (600 Mbps). Kivihetsz csak egyetlen antennát, de azzal nem lehetséges szabványos n-módú összeköttetést létrehozni. Az is kérdéses, hogy működni fog-e, de hogy a szabvány nyújtotta lehetőségeket nem fogod tudni kihasználni, az biztos. Így ebben a formában értelmetlen a dolog, az egyetlen stream által biztosított sebesség közelíthető pl. a Super-G / 108Mbps wifi-vel is. Léteznek olyan duplex antennafejek (paraboloid v. grid antennatükrökhöz) vagy komplett szerelt antennák, amelyek valójában két antennát tartalmaznak egy-egy vízszintesen ill. függőlegesen polarizált sugárzó formájában, azokkal átvihető a szükséges két spatial stream. Példa: [link] és [link].
-
tigipuf
senior tag
válasz
forrest85 #8161 üzenetére
na ne
,jó a wifi hálózat,jelerősség szintén,rálátás tökéletes,N-es routerra akarom cserélni a línksyst,egy antennával nem megy? végül is a sebességgel sincs gondom,amúgy is tetű lassú a netem,csak mostanság elég sűrűn belassul a wrtg-m,szeretnék kipróbálni egy másik tipust,és gondoltam akkor már ne visszafelé haladjunk már ha lehet,nézzünk meg 1 N-est.de mint mondottam,egy antennacsatlakozással.Tehát nem lehetséges?
-
dudi6
senior tag
Sziasztok, most vettem egy TP-Link 941ND routert. Tudnátok valami linket adni, ahol le van írva egyszerű beállítása? Magyar előnyben, de jöhet angol is...PR-Telecom-s net van, gondolom akkor nem a PPPoE hanem a Dynamic kell, ugye?
-
tigipuf
senior tag
sziasztok!
milyen N-es routert ajánlanátok nekem,ha a fő cél internetmegosztás külső panelantennával kb:300 méterre.tehát az adó oldalon a router plusz 5m antennakábel panelantenna,vevő oldalon pci-os kártya szintén külsős antennával.a rendszer ki van építve jelenleg linksys wrtg 54gl+linksys pci kártyával üzemel,csak szeretnék N-es rendszerre váltani.Nézegettem a Tp-linket,de elbizonytalanított,ez a 3 árbócos dolog,úgy olvasom ,hogy 2 antennának aktívnak kell lenni egy időben.Nekem olyan cucc kellene ami egy antennával is üzemel.
Tehát jó lenne egy olyan router amelynek jó stabil ,erős a wlan része.Esetleg valami olcsóbb bevált tipus?
Köszi -
GML
őstag
válasz
llacee. #8155 üzenetére
Így első pillantásra jónak tűnik a beállítás...
de kipróbálnám azt, hogy az Adv/basic rate default helyett ALL-t állítanék be..
illetve azt meg kellene nézned az inSSDer-rel, hogy lehet, hogy van valakinek n-es routere és az zavar meg. esetleg azonos SSID-vel rendelkezik.
szóval próbáld ki a proit is. és ezek után keress egy olyan csatornát, ami nem foglalt. -
llacee.
tag
lekerekített és van hozzá egy usb talp.
router : wireless settings
Configuration View: Manual Wi-Fi Protected Setup
Wireless Band: 2.4 GHz 5 GHz
Network Mode: Mixed
Network Name (SSID): xxx
Channel Width: auto(20-40)
Channel: auto
SSID Broadcast: Enabled DisabledEbből már próbáltam mixed helyett "n" only-t és 5ghz-et is.
Advanced wireless settings
AP Isolation: Enabled Disabled(Default: Disabled)
Frame Burst: Enabled Disabled(Default: Enabled)Authentication Type: (Default: Auto)
Basic Rate: (Default: Default)
Transmission Rate: (Default: Auto)
N Transmission Rate: (Default: Auto) (itt próbáltam a max 130mbs-t)
CTS Protection Mode: (Default: Auto)Beacon Interval: (Default: 100, Milliseconds, Range: 20 - 65535)
DTIM Interval: (Default: 1, Range: 1 - 255)
Fragmentation Threshold: (Default: 2346, Range: 256 - 2346)
RTS Threshold: (Default: 2347, Range: 0 - 2347) -
llacee.
tag
Sajnos nincs most nálam a stick csak a doboz azon pedig csak modell no van ver nincs.
Ha csak a driver teszem fel és a windows wireless managerrel használom vagy ha a linksys cd-ről mindent felteszek (azt hiszem zero a neve) akkor sem meg.
Utóbbival látom a ssid mellet, hogy elérhető sebesség b-g-n és g-vel kapcsolódik.
A routerben a transmission rate-et is maxra tettem.
-
llacee.
tag
Abban segítsetek légyszíves,hogy a Linksys WRT320N és a Linksys WUSB600N miért nem mennek "N" sebességen ? Az istennek nem tudom beállítani
-
capi
csendes tag
-
capi
csendes tag
Sziasztok!
Vásároltam egy Tp-link TL-WR841ND routert és olyan problémám van vele, hogy ha össze van dugva a kábel modemmel akkor pingetésnél randomra van benne loss. Ez nem nagy mértékű pl elmegy 1000 csomag és elveszik 20 aztán meg elmegy 10000 csomag és elveszik 50, de olyan is van hogy elmegy 500 csomag és elveszik 50. A veszteség előtt és után sem nőnek meg a pingek 10 és 20 között van és csak egy csomag veszik el aztán jó egy darabig aztán megint egy. Router nélkül egyáltalán nincs veszteség 18000 csomagot vártam meg és 0 loss. UTP-vel van összekötve és a legújabb firmware van fent ami fent van a hivatalos oldalon!
Please valaki segítsen!!! -
Sziasztok!
A LINKSYS WAG320N router és a Digi kábelnet összefér egymással? Mindenhol csak az van kiemelve, hogy ADSL2 modem... Router-ként tapasztalatok vele?
THX!
PhoenixK -
tituska
csendes tag
Sziasztok!
A kérdés adott: milyen wifi routert vegyek?
T-home-os 5 Mbit/s netet szeretnénk megosztani 2 max. 3 laptop között egy 65 nm-es lakásban.
Teljesen tudatlan vagyok ilyen téren!Milyen konkrét eszközt tudnátok ajánlani jó ár-érték arányban? Mire kell figyelni a vásárláskor? Hol vannak a legjobb árak?
Köszönöm előre is a válaszokat!
-
Móci
addikt
Üdv!
Olvastam, hogy az újabb Tp routerek tudják a bandwith controlt. Magyarul szeretném a gépek sávszélét megnyirbálni kicsit a router segítségével. A WR462G alkalmas vajon erre a feladatra? Vagy nézzek más típust?
Kösz!
-
werszomjas
addikt
válasz
Sk8erPeter #8131 üzenetére
Köszi mindkettőtöknek, megrendeltem a WR941ND-et.
-
yoleeka
tag
Sziasztok!
Szeretném véleményetek kérni, 2 router közt vacilálok.. legalábbis haverral már ennyire vittük le a dolgot. Nos amire kellene, az a következő: 3 számítógép közt internet megosztása + Blu-ray lejátszó, 1 wireless menne a blu-ray-re, hogy tudjak rajta youtube-ra menni (jó lenne ha HD videót is tudna streamelni) 1 wireless menne a földszinti nappaliba, (HD videó streamelése mellett lehessen gondtalanul netezni) 1-1 lan-os kábel pedig az emeleti 2 számítógépet szolgálná ki. Gigabites legyen, ofc ha lehet. Internet az 25 Mbit-es tré-offline, szal sztem az nem annyira durva. Árban lehetőleg legyen 30k alatt. Az egyik amit néztem az a kövi Linksys míg a másik pedig egy D-link márkájú termék. Nagyon nem vagyok otthon a hálózatok terén, illetve érdekelne, hogy ezen a kettőn kívül jöhetne-e még számításba valami más termék. Mi a véleményetek róluk? Nem nagyon tudok dönteni, sajnos.
-
Beri
addikt
válasz
werszomjas #8130 üzenetére
Nem az a gond, hogy nem bírna route-olni 60/6-ot a 941, csak az már elég nagy hányada annak a bizonyos teoretikus max 100-nak. Nem KELL oda 1043ND, csak ajánlott.
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
werszomjas #8130 üzenetére
-
werszomjas
addikt
Sziasztok.
Egy Tp link WR941ND router mekkora sávszélességig jó?
Most még csak egy 4/1 megás netet kéne kiszolgálni, de később lehet lenne egy kis emelés, nagyobb csomag, és azért kérdezem, hogy ez meddig jó?
egy 60 / 6 Mbit/s -est elbír még?
vagy oda már WR1043ND ??
Köszi
-
#08568576
törölt tag
Kedves fórumtársak!
Néhány napja kötötték be a Digi Topnetet nálunk (80/25) és úgy hiszem a régi routerem nem igazán bírja már az iramot.(CN BR1 routerről van szó)
Ha megy az Bitcomet (le: 7-10 mbit/s és fel: kb 500-1000 kbit/s) akkor a mozillába iszonyat lassan jönnek be a weblapok mind a két gépen
Ki milyen routert ajánl, ami megbízható és sávszélesség "növelés" esetén is bírja a strapát. A wifi része mellékes mert két asztali gép lenne rákötve utp kábellel.
-
Beri
addikt
válasz
Slayer Valor #8123 üzenetére
Neked is azt mondom, amit XP NINJA-nak, TP-Link R460. Apróért kapható, stabil, tud qos-t...
-
Slayer Valor
őstag
Helosztok!
Új gép vásárlása előtt állok, s kéne egy router is a net elosztásához.... Az új gép szintén ebben a szobában lenne [tehát a 2 gép táv. max 2-3m].Ehhez a nethez milyen [lehetőleg vezetékes] routert ajánlanátok? [Ha lehet, legyen olcsó, de azért jó.]
-
werszomjas
addikt
Szerintetek melyik a jobb wifi router?
D-Link DI-514
vagy
Linksys BEFW11S4 ver.4
-
XP NINJA
őstag
ehhez kén router, csak internet megosztásra, lehetőleg olcsó, és vezetékest.
-
Beri
addikt
Nos, azt a bizonyos közkedvelt utorrentet használom, a 1043ND-vel soha nem tapasztaltam ezt a seedsebesség-visszaesést. Ha a letöltés megkezdése előtt full sávszélen vitték tőlem az adatot, max letöltési sebesség mellett sem esik vissza a feltöltés. Biztosan nálad is bugol a kliens, mint oly sok más embernél. Használj 1.7.7-et.
Másrészt 10en is lehet torrentezni a netgírrel, csak ésszerű határokat kell szabni a kapcsolatok számának. Nem tolhatja mindenki 1000/500-zal -
Brogyi
őstag
válasz
Malachi #8116 üzenetére
Huu vazz, tenyleg az a ping erdekes. Az esetek nagyon nagy szazalekaban ha torrenteznek szinte mindig egyiranyu a forgalom. A kozkedvelt utorrentnel ha megfigyeled a lefele iranyt ha az ki van toltve akkor a progi szerintem a seed-eles priojat leveszi. Amint vege a letoltes, padlo gazzal kezd el visszatolteni. Igy nincs ertelme osszeadni a le- es feliranyt, de nem rossz nezopont amit allitasz. Az mas eset ha 10-en vagytok, es mindenki torrentet nyom. Oda a csoda netgear is keves.
-
Beri
addikt
Nyilván az a 146Mbit nem megy egyszerre mind a két irányba. Tehát ha 60-al megy a feltöltés, nem fog bírni a router áttekerni 90Mbitet lefelé ezzel egyidőben. Ha ez nem szempont, akkor persze nyugodtan lehet 1043ND-t venni a dologhoz. Vagy csak simán egy hibás mérést látunk és elszálltak a számok a speedtest-en szokás szerint.
Malachi: Úgy van. Végre egy ember, aki érti amit írok
-
Sk8erPeter
nagyúr
Ha tízes számrendszerben nézzük, akkor biztosan nem több...
A linkelt képen 94.03 Mbit/s (le) és 62.85 Mbit/s (fel) szerepel, ez hol több, mint 146 Mbit? -
Beri
addikt
válasz
Sk8erPeter #8109 üzenetére
146Mbit a vége. Ez, amit Clay linkelt, több.
-
Sk8erPeter
nagyúr
"Egyébként ehhez kevés a D-Link DIR-655-ig minden, de az nem igazán ajánlott (bár elvileg az új fw reszelt rajta sokat), úgyhogy netgear wndr3700 a neked való."
Most nem arról volt szó, hogy az ilyen brutál netet is simán elbírja a WR1043ND?
Az a Netgear WNDR3700, amit írsz, ilyen 36-37 k körül kezdődik...
Most akkor nem értem, eddig arról volt szó, hogy a WR1043ND is simán viszi a Fibernetet vagy még jobbat is akár... Akkor most mi van? -
Beri
addikt
Ha szeretnél gigabitet, akkor most már 16k alatt van a 1043ND, de 10k körül még mindig a 941ND a bestbuy, ahogy már 483758736573657345ször le lett írva.
Clay: Honnan jön nálatok az internet?
Egyébként ehhez kevés a D-Link DIR-655-ig minden, de az nem igazán ajánlott (bár elvileg az új fw reszelt rajta sokat), úgyhogy netgear wndr3700 a neked való.
-
laci06
senior tag
Sziasztok!
10k körül milyen routert ajánlotok?
Van ennél jobb, ebben az árkategóriában? Egy kétszintes 150 m2-es családi házba lenne. Jelenleg ilyet használok egy kis társasház egyik lakásában, egy falon keresztül is tökéletesen tartja a 15/5-t úgy, hogy egy usb vevővel használom az asztali gépen a netet...
Tehát e helyett mit ajánlotok, vagy bátran megevehtem 8900-ért(kb 5 percre van a bolt)? Esetleg érdemes kicsit jobban a zsebbe nyúlni? -
Clay
senior tag
Ehhez milyen routert ajánlotok?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Olvasd el az összefoglalót!
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Béta iOS-t használók topikja
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- ASUS routerek
- alza vélemények - tapasztalatok
- Óvodások homokozója
- További aktív témák...
- HP EliteBook 850 G8 Fémházas Multimédiás Laptop 15,6" -65% i7-1165G7 16/512 Iris Xe FHD
- ASUS ROG Gaming PC 14900K // RTX 5070 Ti // 32GB RAM
- Kedvező áron! Eladó TP-Link TL-SG2008P Omada SDN POE+ Alza Gari 2029.11
- Eladó Unifi US-8-60W POE Switch
- 8 DARAB! HP ELITEBOOK LAPTOP (Tartós, Elnyűhetetlen) 850 G8, 840 G8, 840 G9, 830 G8 x360
- Telefon felváráslás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Honor MagicBook 16 Ryzen 5 5600H 16GB 512GB FHD 144Hz
- Eladó ÚJ White Shark Commandos mechanikus gamer billentyűzet / 12 hó jótállással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÚJ Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential robotporszívó feltörlő 2db 1999 Ft
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest