Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36124) TigerCat válasza Soma01 (#36122) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ami most van router, az nem kell. Kuka.

Van egy NAS, asztali gépek, ezek dróttal mennek, számít a sebesség, gigabites belső háló kell nekik. A NAS kintről is elérhető (Synology), de ezt megoldja magának, a routert is beállítja automatikusan. Vagyis amikor konfiguráltam, akkor ezt írta és működik.

Néhány laptop, mobil eszközök, úgy csatlakoznak Wi-Fi-re ahogy akarnak, nem számít, 90%-ban csak böngészésre kellenek. N-es elég nekik.

Az én gépem egy új Retina MacBook pro, AC-s szabvánnyal. (Idézem: 802.11ac Wi‑Fi hálózatkezelés, kompatibilis az IEEE 802.11a/b/g/n szabvánnyal). Kell a sebesség, hálózaton nagyméretű fájlokat is mozgatok, nem akarok dróttal vacakolni.

A netünk sebessége 120/10, de pár hónapon belül felmegyünk 250-re, vagy amit a UPC ad majd.

Switch-ek vannak, több is, de csak sima buta gigabites elosztó.

Arra gondoltam, hogy olyan routert veszek, amely egyszerre tudja a lassabb és a gyorsabb verziót is (2,5 és 5 GHz, előbbi lassabb, utóbbi gyorsabb talán), így minden mobil eszközt a lassabbra engedek csatlakozni, az AC-s új eszközöket pedig a gyorsabbra. Elképzelésem szerint így meg tudom előzni a lassulást.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.