Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) nrg_52


nrg_52
addikt

Ezzel probalkozott már valaki?

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#5552) user26 válasza nrg_52 (#5551) üzenetére


user26
aktív tag

Szia, én kipróbáltam, mert valami miatt kellett a poco f3.
módosított HyperOS olyan értelembe, hogy "tuningolt".
Működött nekem, persze nem merültem bele, mert nem ezt kerestem.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#5553) koppasz1986 válasza mobilizmo (#5548) üzenetére


koppasz1986
tag

Az enyém kb 2-2,5 éves körül lehet. Gyorstöltéssel használtam első perctől átlagban minden másnap, legtöbbször 1-2%-ig merítve és 100%ra töltve és még azután is rajta hagytam 10-15 percig... Sose foglalkoztam ezekkel az aksikímélős töltős baromságokkal egyik telefonommal sem. Még sincs semmi baja a világon. De még az üzemidején sem veszem észre hogy akár egy percel is kevesebb lenne, mint újkorában. Nem kell ezekkel hímestojásként bánni.

(#5554) nrg_52 válasza user26 (#5552) üzenetére


nrg_52
addikt

:R

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#5555) mobilizmo válasza koppasz1986 (#5553) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Én sem bánok hímestojásként vele, a töltéssel sem. De gyorstöltőt nem használok az nyírja a li-po akksit.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5556) skyrush7 válasza mobilizmo (#5555) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Eleinte én is aggódtam a gyorstöltés miatt, de ekkora akksinál rémálom a 10W-os töltő. Igaz, ez az életritmusom miatt kellemetlen csak. Végül nagyrészt ugyanúgy a gyárival töltöm, egyszerűen szükségem van arra, hogy amikor hazaesek, a továbbindulás előtt felpumpálja 70-80%-ig.
Úgy vagyok vele, hogy egy 10-20k-s akksicsere 3 év után bőven megéri ennyi kényelemért.
Én 4 évre biztosan tervezek ezzel a telefonnal, direkt a custom romok miatt vettem elsősorban.

(#5557) mobilizmo válasza skyrush7 (#5556) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Én nem aggódom. :)
Szerintem egyébként jobb megoldás a napközbeni töltés ha kell. Erre meg egy jó powerbank lehet a megoldás.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5558) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Sziasztok!
14.0.23.4.17-ről szeretnék a gyári ROM-ra átállni és lockolni a készüléket. Nem találtam meg róla a leírást. Valaki tudna egy linket adni, hogy mit kell tennem?
Esetleg van másik ROM amit szívesen ajánlanátok?
Előre is kösz!

(#5559) skyrush7 válasza Tarokk79 (#5558) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Gondolom még ma is használható ez a leírás, erre érdemes lehet egy pillantást vetni:
https://xdaforums.com/t/miflash-guide-use-xiaomi-flash-tool.4262425/
Van olyan opció, hogy "clean all and lock" - ezt mellőzném, nem zárnám a bootloadert ha nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

(#5560) Tarokk79 válasza skyrush7 (#5559) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Nem tűnik egyszerűnek és a gépemen meg Linux van, egyelőre nem merek belekezdeni.

Most egy Samsung A54-esre költöztem át, mert zavart, hogy nem tudtam a google walletet működésre bírni a rootolt F3-on.
Gondoltam rakok rá valami stabil rendszert és lehet oda adom valakinek a családban.

(#5561) mobilizmo válasza Tarokk79 (#5560) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

crDroid 10.2 rootolt rendszer, tökéletes a Wallet, banki appok is működnek és minden más is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5562) Tarokk79 válasza szanozs (#4812) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Ez alapján akartam felrakni a cdroidot. Nálam is 3.7-es TWRP van fent. Eljutottam az 5-ös pontig, de eltűnt minden feltöltött fájl a telefonról.
Most a TWRP és a fastboot megy. Semmi más nem indul. Mi a teendőm?

(#5563) Tarokk79 válasza Tarokk79 (#5562) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Sikerült egy másik TWRP verzióval.

(#5564) mobilizmo válasza Tarokk79 (#5563) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Ajánlott hely:
xda
merthogy itt a telepítési leírás és linkek is megtalálhatóak

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5565) kj50 válasza Tarokk79 (#5563) üzenetére


kj50
csendes tag

Tiszteletem!
Mi a másik TWRP azért leirtatnád, mások okulására.

(#5566) mobilizmo válasza kj50 (#5565) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Csak az előtted lévőt elolvasva is megtalálnád.
Egyébként a linket kifejtve:
[link]

Én nagyon régóta az skkk recovery-ket használom.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5567) kj50 válasza kj50 (#5565) üzenetére


kj50
csendes tag

Köszönőm, de néztem azt én is csak gondoltam senki nem ír itt már valami mozgás legyen.

(#5569) user26


user26
aktív tag

Üdv! Kellemes meglepetés, vagy ?
xiaomi.eu_multi_ALIOTH_OS1.0.3.0.TKHCNXM_A13

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#5570) skyrush7 válasza user26 (#5569) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Egyelőre nem jelentettek egyik fórumon se problémákat. Én várok vele szerintem még pár hónapot, a jelenlegi verzió hibátlanul fut nálam. :R

(#5571) dbius válasza user26 (#5569) üzenetére


dbius
veterán

Kiegészítésképpen: HyperOS 1.0 STABLE RELEASE [link]

(#5572) Plug Life válasza dbius (#5571) üzenetére


Plug Life
senior tag

1.0-ás szoftvert rakjanak fel a mazochisták 😂

(#5573) HUNited válasza user26 (#5569) üzenetére


HUNited
senior tag

Bocs közvetlen letöltő linket tettél, ez mi is pontosan? Friss Xiaomi.EU Stable a Poco F3-hoz? Van más különbség is azon túl hogy átnevezték a MIUI-t Hyperre?

Illetve ez full wipe, vagy sima update ha felteszem Xiaomi.EU Stable ROM-ra (legutolsó)?

(#5574) user26 válasza HUNited (#5573) üzenetére


user26
aktív tag

Szia!
Úgy tudom, hogy Xiaomi.eu esetében, Stabilról lehet Dirty flash hetire, viszont hetiről nem lehet, abba az esetben tiszta telepítés kell. Nyilván akadnak, akik rá próbálnak, és működik, valóban működik, de későbbiekben előjöhetnek problémák. Oka ismert, a heti midig frissebb, mint a Stabil.

A link alatt elméletileg Ő található: xiaomi.eu_multi_ALIOTH_OS1.0.3.0.TKHCNXM_os1-13
Xiaomi közzétette hivatalosan az elmúlt időszakban, hogy pár korábbi modell megkaphatja a HyperOS -t, de android13 alatt. Nos, az alioth ebbe bele esik. Azt sajnos nem tudom, hogy eredetileg melyik modell kapta meg előszőr az OS1.0.3.0 -t, amiből készült ez a verzió. Nyilván motorháztető alatt nem A14 van, hanem A13, illetve egyéb más dolgok is mások itt, de kivülről csak annyit látsz HyperOS, és nem MIUI14.
Én (sem) olvastam sehol sem róla panaszt, de nem követem a szálat szorosan már. Tedd fel, ha időd, kedved, lehetőséged van, és próbáld ki. Mentés legyen, biztos ami biztos. Az Injektorral az Integrity orvosolható, de az android biztonsági szint nem fog változni. Manuálisan ha kilövöd az aláírástanúsítást, akkor a mokolás mellett tehetsz fel frissebb "gyári" appot, persze garancia nincs az ezt követő stabilitásra. (Még mindig az egyik legjobb modell, mert készülnek rá egyedi rendszerek)
szerk:
Ez a forrás állítólag: (közvetlen link) miui_ALIOTH_OS1.0.3.0.TKHCNXM_eab81b6bf0_13.0
Nem próbáltam ki. CN régió, ninsc magyar nyelv....

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#5575) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Arról valakinek van valami információja, hogy Xiaomi.eu-s ROM-on miért csak a gyári sms app működik? Akármilyen 3rd party appot telepítettem, nem jönnek meg az SMS-ek, csak ha a gyárit állítom alapértelmezettre.
Ahogy elnézem HyperOS-en is előforduló jelenség.

(#5576) dbius válasza skyrush7 (#5575) üzenetére


dbius
veterán

Én a textra sms appot használom Xiaomi.eu rom alatt mióta megvan a telefon. Korábban az EU.dev romok voltak fent, jelenleg a stabil, működik rendesen, sms küldés és fogadás szintén.

(#5577) mobilizmo válasza skyrush7 (#5575) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Nem kell beállítani az alapértelmezett alkalmazásoknál?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5578) HUNited válasza user26 (#5574) üzenetére


HUNited
senior tag

Ez elvileg stabil, és most is stabilon vagyok. Akkor ezen elvileg mehet a dirthy flash.

(#5579) HUNited válasza skyrush7 (#5575) üzenetére


HUNited
senior tag

Én sem a gyári appot használom, mert az kb használhatatlan. Nem tapasztaltam, hogy ne jönnének meg az SMS-ek.

(#5580) flash-


flash-
veterán

Nektek melyik üvegfólia vált be a legjobban erre a telefonra?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5582) Tarokk79 válasza mobilizmo (#5564) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Próbálom frissíteni a crdroidot 10.2-ről 10.4-re, de az OTA leáll, twrp alatt meg hibára fut. Van valami titka?

[ Szerkesztve ]

(#5583) dbius válasza Tarokk79 (#5582) üzenetére


dbius
veterán

Jelenleg melyik twrp van fent innen?

Ha nem a:
twrp-3.7.1_12-v8.6_A14-alioth-skkk.img

akkor rakd fel azt és próbáld újra.

(#5584) Tarokk79 válasza dbius (#5583) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Nem ez volt, és ezzel felment elsőre.
Viszont az update után a play áruház állandóan lefagyott. Ezért leszedtem, és egyelőre még nem néztem meg, hogy hogyan kellene újra installálni.

(#5585) Tarokk79 válasza Tarokk79 (#5584) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Most jöttem rá, hogy a gapps.zip-et ezért kell felrakni :D.
Még egy kérdés. A banki appok magiskkal mentek, vagy nélküle?

[ Szerkesztve ]

(#5586) dbius válasza Tarokk79 (#5585) üzenetére


dbius
veterán

Én nem ezt a romot használom.

Gyorsan kiderítheted: ha megy a kívánt app magisk nélkül, akkor nem kell felraknod :B

(#5587) Tarokk79 válasza dbius (#5586) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Jó ötlet, viszont most elakadtam, hogy a google névjegyek szinkronizálása nem megy. A naptár és a gmail oké volt, de a beállításoknál a fióknál ezen felül nem jelenik meg a névjegyzék szinkronizálásának lehetősége.

(#5588) Tarokk79 válasza Tarokk79 (#5587) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Na most már el sem indul :). Csináltam egy format data-t felmásoltam a fájlokat. Újra raktam a biztonság kedvéért a firmware-t, majd a 10.4-es crDroidot, és utána a restartnál a távolkeleti szemnél elakadok :(.

(#5589) flash-


flash-
veterán

nálam is 3 éves lesz a telefon 4 hónap múlva, volt hogy jobban merült, de a nagyobb program törölgetés, és az sdmad pro lefuttatása (ami automatikusan törli minden app cache-jét) segített és még kb 70%os lehet az akksi. nálam akkor merül érezhetően jobban ha a bt be van kapcsolva+okosóra és jönnek az üzenetek...
még mindig gyors stb,bár nekem a legújabb ami jött rá ota az az android 13, miui 14-el..(global magyar verzió)
jött már valakinek globalra android 14? vagy miui 15?

egyébként akinek sokat van tüző napon annak nyilván hamarabb megdöglik.nekem bringázásnál a hátsó zsebben van, sajnos sehol nem tudok olyan tokot venni ami a tüző naptól védené :F

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5590) dbius válasza Tarokk79 (#5587) üzenetére


dbius
veterán

Javaslom, hogy a ROM XDA fórum topikját nézd át, a legfrissebb tapasztalatokról ott fogsz tudni informálódni. link

Saját tapasztalat híján jobb javaslatom nincs.

(#5591) HUNited válasza dbius (#5583) üzenetére


HUNited
senior tag

Ezt a verziót akkor is telepíthetem, ha A13-as MIUI.eu romon vagyok? Vagy szigorúan csak A14?

(#5592) HUNited válasza flash- (#5589) üzenetére


HUNited
senior tag

Tudtommal nem lesz A14, a MIUI 15 se, de itt van HyperOS 1.0, bár gondolom csak kínai és az abból készült xiaomi.eu

(#5593) dbius válasza HUNited (#5591) üzenetére


dbius
veterán

Szerkesztés során duplázódott.

[ Szerkesztve ]

(#5594) dbius válasza dbius (#5593) üzenetére


dbius
veterán

Úgy olvastam, hogy visszafelé kompatibilis. Én nem ezt használom, mivel A13 ROM van fent (stabil xiaomi.eu) és nem volt fent soha A14, nem volt még szükségem rá.

(#5595) HUNited válasza dbius (#5594) üzenetére


HUNited
senior tag

nekem is az van fent.

(#5596) flash-


flash-
veterán

Ezzel a xiaomi power bankkal vajon max sebességgel tudnám tölteni a poco f3-at?
Mert azt írja 33w, de azt is irja hogy teljesítménye egy porton:22.5w
link

Vagy valami más power bank kellene ami tudja a teljes sebességgel gyorstölteni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5597) Tarokk79 válasza dbius (#5590) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Addig jutottam, hogy a 24.04.20-as NikGapps nem volt jó. Meg is találtam, hogy másoknak is gondot okozott.

Viszont azóta sem találtam megfelelő együttállást.
Utoljára a Crdroid 10.4, NikGapps-core-arm64-14-20240307-signed.zip, twrp-3.7.1_12-v8.6_A14-alioth-skkk.img kombinációvl próbálkoztam, de a google névjegyek szinkronizációja nem ment :(.

(#5598) mobilizmo válasza Tarokk79 (#5597) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

04.13 is volt egy 10.4-es CrDroid én lehet megpróbálom azzal. Nekem a szinkron végül összejött, de nem tudom hogy. Viszont a Wallet nem megy, feltelepül, de belehal az első indításba. Van egy CrDroid build gapps amit ajánlanak is maguk az xda-n, csak NikGapps-core után már valószínűleg nem tudunk átállni dirtyflash-el.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5599) mobilizmo válasza mobilizmo (#5598) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Így se jó, ami azért érdekes mert 2 hete működött.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#5600) koppasz1986 válasza Tarokk79 (#5597) üzenetére


koppasz1986
tag

A névjegyekkel én is szarakodtam. Valahol a googleban leltem meg, google fiók kezelése aztán személyek és megosztás vagy ilyesmi valahol ott volt a szinkronizálás. Amúgy orangefoxot ajánlanak inkább crdroidhoz, nekem is az van. Meg az a 0307 crdroid gaaps amit a romhoz linkeltek.

(#5601) Tarokk79 válasza koppasz1986 (#5600) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Igen, én is megtaláltam, de ahol az van, hogy sync off az szürke. Alatta van, hogy probléma megoldása, ami visszadob a beállításokba. Az alkalmazásnak megadtam a jogokat, de a google fiók alatt hiányzik a lehetőség.
Amúgy nálam sem indult el a wallet sem, csak az nem akasztott még ki :(.
XDA-n is írtam, hogy milyen speciális kombinációval megy a crDroid-ban a gmail, névjegy,, naptár, wallet, android auto kombináció, de még nem kaptam rá választ.

Szerencsére ez a tartalék telefonom most, így ráér, de hajlok rá, hogy rárakom az eredeti image-t.

[ Szerkesztve ]

(#5602) koppasz1986 válasza Tarokk79 (#5601) üzenetére


koppasz1986
tag

Hát esetleg azt a gapps-ot amit felraktál nevezd át uninstall.zip-re es flash-eld. Elvileg az letakarítja teljesen. És aztán rakd fel ezt a 0307est. Nálam minden ok volt így.

(#5603) user26


user26
aktív tag

Üdv, valaki itt tudja, hogy miért lett privát forrás a crdroid ? Nem teljesen egyértelmű, csak bele -bele olvastam 1-2 dologba hazafelé, és szemetszúrt ez a dolog, de lehet, hogy kamu szöveg...
crdroid 10.4 poco f3-n az NFC működik ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#5604) mobilizmo válasza koppasz1986 (#5602) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Ez érdekelne, mert én nem olvastam sehol ilyet. Mondjuk ha ugyanazt a gapps csomagot rakod fel, csak más buildet akkor nem is lehet gond. Akkor van probléma, ha mondjuk core helyett basic-et raknál fel.
Tehát azt mondod, hogy flasheled a ROM-ot és először a korábbi gapps csomagot leszeded ahogy írtad, utána jöhet az új gapps csomag, majd izlés szerint magisk.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.