Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) BiP válasza kolynet (#9799) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha már megvetted, akkor maradj is meg ebben a hitben, nem akarlak kiábrándítani ;]

(#9802) chadi


chadi
csendes tag

Sziasztok!

A következőkre szűkítettem a lehetséges monitorok körét:
Tudom hogy elég nagy árbeli különbségek vannak köztük,de a segítségetekkel lejjebb szűkítem majd :)
Mint látható még a méretkben is vacilálok.

Ha a 27" ban gondolkodok akkor : LG E2770V-BF , Dell U2711
No itt elég sok az árbeli difi.egy kicsit talán azért az lg mert ekkora méretnél talán számit a fogyasztás,de lehet tévedek. no meg e-ips vs h-ips

Ha 24" akkor : Dell U2412M , Dell U2410
itt talán inkább az első felé hajlok, csak nem tudom hogy az e-ips és a h-ips közti különbség mennyire számottevő.(főleg játék,és film)

megköszönném az érveket és ellenérveket.
nyugodtan lehet oltani is ha hülyeségeket írtam :)

(#9803) MasterMind válasza chadi (#9802) üzenetére


MasterMind
tag

Az e-ips kifejlesztése nagyjából csak a gyártási költségek csökkentése miatt történt, és a H-IPS afféle altípusának nevezhető.
- Ha 27", akkor a Dell U2711, egyrészt azért, mert LG-ből RGB LED-esen alul nem lehet adni, ahogy azt egy párral visszaolvasva láthatod ;] . Másrészt, mert a Dell sokkal minőségibb, jobb, wide gamutos, színhelyesebb és szebb képe van.
- Ha 24", akkor én a Dell U2410-et mondanám, egyrészt azért, mert ilyen van nekem ;] . Másrészt mert ez CCFL háttérvilágítású, ennek is szélesebb a gamutja.
Kérdés, hogy Neked mi éri meg. Szükséged van-e ilyen színtérre. Ha csak játszol és filmezel, akkor nem feltétlenül, de a képminősége általános felhasználáskor is jobb mint a 2412-nek. Csakis úgy tudod meg, hogy mi kell Neked, ha megnézed élőben. :)

szerk.: Habár az egymás mellé tétel általában öngól, mert az ember akkor szinte biztos, hogy a jobbat és persze a drágábbat választja/választaná. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9804) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani DVI kábelt egy Sapphire Radeon HD 6770 és egy BenQ G2222HDL monitor közé? (ipon-ról ha lehet). Természetesen azt, amelyik a legjobb képet viszi át. (Dual link meg ezek nem tudom mit jelent, de valahol azt olvastam, hofy FullHD-hoz már Dual link kell.)

[ Szerkesztve ]

(#9805) Zoli83


Zoli83
tag

Sziasztok!

Bocs, ha nem ehhez a témához kapcsolódik, máshova is írtam már. Most vettem egy LG W2363D 120 hz-es monitort. Amikor átállítom 120hz-re a monitort, a betűk szinte olvashatatlanná válnak és a kép se teljesen éles -60hz-en semmi baja- mit csináljak? :(

(#9806) Füleske válasza chadi (#9802) üzenetére


Füleske
addikt

Az LG E2770V-BF lehet hogy tn panelos.... [link]

(#9807) Isual válasza Füleske (#9806) üzenetére


Isual
veterán

Biztos.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#9808) Füleske válasza Isual (#9807) üzenetére


Füleske
addikt

Hiszek neked , csak pl. itt ez nem olyan egyértelmű...

(#9809) Isual válasza Füleske (#9808) üzenetére


Isual
veterán

TN-es... volt róla pár kép, alulról atmegy a képe inverzbe... nem IPS az ilyen...

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#9810) Isual válasza chadi (#9802) üzenetére


Isual
veterán

27"-esben az LG tehát kilőve, nehogy megvedd... Arról meg ne feledkezz azért meg, hogy ez nem Full HD-s, hanem WQHD-s monitor, szóval játékoknál nem egyszerű történet kihajtani. A 24"-es verziónál igazából jó lenne megnézni őket egymás melett, számodrta minden bizonnyal az U2412M is megfelelő lenne, talán játékra egy picit jobb is, de az U2410 egyértelműen egy felsőbb kategória, profibb, minőségibb darab.

(#9811) kolynet : Hát ezaz... a monitorod panele. :(

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#9811) kolynet válasza Isual (#9809) üzenetére


kolynet
csendes tag

mi az a TN? Vmi panel azt vagom csak roviditik es rohadtul nem vagom:o

Ne haragudj ha illetlen vagyok néha, születési rendellenességem!

(#9812) Giovanny válasza kolynet (#9811) üzenetére


Giovanny
őstag

TN

Zero Defect.No Compromise !

(#9813) LGLuke


LGLuke
őstag

Sziasztok!

Képminőségben mekkora különbség van az U2412M és az U2311H között?

(#9814) Nyugdíjas válasza LGLuke (#9813) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azthiszem elég nyilvánvaló, hogy ezt látni kell.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9815) LGLuke válasza Nyugdíjas (#9814) üzenetére


LGLuke
őstag

Vásárlás előtt természetesen mindkettőre kíváncsi vagyok, csak gondoltam előtte kikérem a technikai érveket.

(#9816) Nyugdíjas válasza LGLuke (#9815) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igazából a háttérvilágításból adódó minimális gamutbeli különbség látható valamelyest, meg talán egy hangyányit mélyebb fekete jellemző a 2412-kre általában,de ezek elég minimális különbségek. Könnyedén lehet hogy nem is szúr szemet. Innentől pedig már tényleg csak az a kérdés a te szemednek hirtelen ránézésre mi tetszik...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9817) Tigristank


Tigristank
csendes tag

Hali!
Milyen monitort tudnátok ajánlani olyan 25-30k közötti áron?
Még 6 éve vettem egy Samsung Syncmaster 930bf monitort elég komoly áron, viszont tavaly behalt az egész. A led villogott alul, és csak nagy nehezen jött be a kép, volt, hogy csak órákon belül, viszont utána tökéletesen működött a következő gépkikapcsolásig. :D
Úgyhogy elvittem tavaly szervízbe, ott azt mondták, hogy valószínűleg a táppal van baj, és ez elő szokott fordulni, a munkájukért pedig elkértek 10.000 HUF-t, és adtak rá fél év garanciát. :D
Viszont most megint ugyanaz a baja, a fél év gari már letelt, 10.000 Ft-ot meg nem akarok megint kifizetni, hogy aztán 1 év múlva megint vihessem szervízbe...
A Samsungok ennyire szarok lennének? A bátyám Fujitsu-Siemens monitorja tökéletesen működik még mindig, pedig az se mai darab...
Viszont szerintetek érdemes-e még venni nem wide felbontású monitort? Kicsit drágábbnak tűnnek, mint a wideosok, pedig nekem a szűkös hely miatt talán az kéne. De azért minden ajánlatot szívesen fogadok, wide is jöhet, előre is köszi!

(#9818) Speed® válasza Tigristank (#9817) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha veszel egy 16:9 FHD monitort, ott 1080 lesz a magasság, ergó nem érzed majd szűkebbnek. Szerintem egyébként jobb a wide, a szemnek is könnyebb jobbra-balra, mint le-fel. A márkát pedig ne írd le..attól, hogy elfáradt a monitorod, még leket jó bármelyik Samu. Pl. én a 2333SWvel annak ellenére is elégedett voltam, hogy TNes..az eladás oka is csupán annyi, hogy kíváncsi vagyok, hozza-e az IPS a CRTn megszokott színeket.

(#9819) BioNiCMaN válasza Tigristank (#9817) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

A 710n-ben (17") panelt kellett cserélni, még gar időn belül szerencsére.

A 2053BW-nek (20") meg ugyanaz volt a baja, mint a tiédnek, szerencsére az is gar időn belül adta meg magát.

Viszont a 753DFX (17"-os CRT) még mindig hibátlanul üzemel (igaz ritkán kapcsolom be).

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#9820) PreDox


PreDox
tag

Üdv
Szeretném megosztani veletek a tapasztalataimat a Dell U2412M monitorról.
Ma érkezett meg pixelgarival ,kalibrálva,színprofil elküldve.
("Aki a sivatagban jár annak nagyon ajánlom azt a megfelelő helyet
ahol korrekt és gyors az ügyintézés"....Köszönöm Szépen) :R
A monitor kiváló ár teljesítmény arányt képvisel.Hiába szerettem volna 2410-et szinte 2x annyiba kerül (wide gamut).
Eddig nem volt tapasztalatom IPS paneles monitorral,de ez a kicsike nagyon meggyőzött.
Photoshop-ban ég és föld a régi 22"TN Asus-hoz képest.Gyakorlatilag eddig színvak voltam a monitor miatt. :C A képek sokkal élethűbben jelennek meg.
Kipróbáltam egy kis Crysis2-t és nem vettem észre semmilyen késést vagy utánhúzást esetleg input lagot.Bátran ajánlom játékra is.
Egy negatívum,de nem is igazán az ....a sejmesedés a feketén látszik kissé.Szokatlan ,de nem zavaró.
Ajánlom mindenkinek aki az u2311h-nál nagyobbat akar és megfizethető áron. :DD

(#9821) Taragas válasza PreDox (#9820) üzenetére


Taragas
aktív tag

Sziasztok!
Tudtok nekem elsősorban játékra ajánlani monitort(filmre már van tv). Lényeg, hogy jó színei legyenek, meg válaszidőben prima legyen. Nem filmezésre lenne(illetve max 1-2 ember nézne rajta filmet), meg fogyasztás sem számít, meg "led" v. "nem led" sem érdekel. Hát azért árban ne száljunk el. Lényeg, hogy valami best buy legyen....

UI: Bocsi, méret: 21,5-24-ig bármi jöhet, csak 1920x1080 legyen.

[ Szerkesztve ]

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#9822) BioNiCMaN válasza Taragas (#9821) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ár? :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#9823) Taragas válasza BioNiCMaN (#9822) üzenetére


Taragas
aktív tag

Mondom ne legyen elszálva az ár, pl irány ár 35-45k környéke.

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#9824) Isual válasza Taragas (#9823) üzenetére


Isual
veterán

Dell U2311H! Vedd amig még kapható! :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#9825) Isual válasza Taragas (#9823) üzenetére


Isual
veterán

Jah és Nem sok! ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#9826) gabor128


gabor128
aktív tag

Sziasztok!

Új monitort vennék. Ebben kérném a véleményetek!
Eddig egy CRT-m volt/van szóval...

Először is TFT vagy LED?
Melyik a jobb?

Nekem játékra és másodsorban filmnézésre kell. 20-22" körüli. A HD felbontást azt tudni kell. A játék miatt gondolom valami alacsony ms-es kell a gyorsaság miatt, de itt sem tudom, hogy mi a javallott.
Kontraszt gondolom legyen magas. Mekkora az az érték, aminél a fekete az fekete?

Márkában nem tudom mi javallott.

DVI, esetleg VGA csati.

Illetve nem utolsó szempont az ár.
Tudnátok segíteni?
(sajnos nincs időm jobban belemerülni a témába és visszaolvasgatni a fórumban)

(#9827) MasterMind válasza gabor128 (#9826) üzenetére


MasterMind
tag

Azért valami árat mondhatnál :)
Egyébként a TFT és LED fogalmak nem éppen egy kalap alá esnek... :N

(#9828) gabor128 válasza MasterMind (#9827) üzenetére


gabor128
aktív tag

Üdv!

Kb. 35, max 40.

(#9829) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok! Most készülő konfigomhoz szeretnék venni egy monitort is, ehhez kérnék most egy kis segítséget. :R
FullHD vagy ahhoz hasonló felbontás kéne, előny ha nem annyira "szélesképernyős". Viszont, olyan legyen, amin natív felbontásban mehetnek, amit támogatnak a mostani játékok. Leginkább neteznék, programoznék, játszanék és néha filmeket néznék rajta. Keret igazából a gép többi részétől függ, de kb. 30-50k legyen. Ha 30 (vagy az alatt), akkor befér egy kis SSD is a konfigba, ehhez mérten ajánljatok. :D

Előre is köszönöm. :R

Meizu MX3 32GB

(#9830) BioNiCMaN válasza gabor128 (#9828) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Pici olvasnivaló, aztán utána térjünk vissza a kérdésedre. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#9831) SOAD19 válasza kutkut (#9829) üzenetére


SOAD19
addikt

Monitort általában hosszabb távra vesz az ember, ezért inkább legyen 50k az a keret. :K A ips-es Dell-ek között kellene szétnézned, ezek az ajánlottak. Dell U2311H, U2211H és az újak, bár azok már valószínű átlépik a keretet majd, még érkezőben vannak, ahogy látom.

(#9832) kutkut válasza SOAD19 (#9831) üzenetére


kutkut
addikt

Köszi. Sokan ajánlják ezeket a Dell-eket. :)
Esetleg az újak érkezésével mennyit eshetnek a régiek árai? Megérné megvárni őket? Mennyit kéne várni?
Sorry, ezért a kérdésért most utálni fogtok, de muszáj megkérdeznem ;]: IPS-hez képest nem túl olcsó? Vagyis, miért ilyen olcsó, ahhoz képest, hogy IPS? Vagy ez nem így megy, hogy az IPS csak drága lehet...? :B
Elfogadom az okosabbak véleményét, hiszek nektek, leginkább csak kíváncsi vagyok. :R

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#9833) Nyugdíjas válasza kutkut (#9832) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Vagy ez nem így megy, hogy az IPS csak drága lehet...?
Nem. Szerencsére ez már egy ideje nem ig yvan. Örüljünk neki:K

Nem fog a régiek ára lentebb esni, mert már az utolsó eresztés van az országban, ezután már nem lehet kapni csak az ujakat.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9834) kutkut válasza Nyugdíjas (#9833) üzenetére


kutkut
addikt

OK, sejtettem, hogy ez lesz a megfejtés. :))

Esetleg, ha mégis másikat ajánlanál, akkor mi lenne az? Szóval persze, én is imádnám, ha minél szebb színei lennének, csak lehet, hogy az nekem nem lenne annyira fontos. Nincs olyan monitor, ami olcsóbb annyival, hogy megérje? Most egy LG L1710S előtt ülök, és bár tudom, hogy van szebb meg jobb, de még rá tudok nézni... :) De ha azt mondjátok, hogy mind fogyasztás, mind megbízhatóság stb. szempontjából megéri a Dell-t venni, úgy, hogy még pluszba szebb is a képe, akkor OK. :R

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#9835) MasterMind válasza kutkut (#9834) üzenetére


MasterMind
tag

Az egész monitorpiacon a legjobb ár/érték arányú a Dell. Nem bánnád meg, erre szerintem majdnem mindenki a szavát adná itt :K

(#9836) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok!
Az alábbi 19-es monitorok közül kellene választanom, melyik lenne a legmegfelelőbb?

- LG W1942S-PF
- Samsung SyncMaster B1930N
- ASUS VW197D /LED/
- ASUS VH198D /LED/
- LG E1940S-PN /LED/
- PHILIPS 191EL2SB /LED/
- PHILIPS 192EL2SB /LED/
- SAMSUNG S19A300N /LED/

(#9837) freeapro válasza Frenk (#9836) üzenetére


freeapro
senior tag

Ezek közül a 2311! :)

(#9838) kutkut válasza MasterMind (#9835) üzenetére


kutkut
addikt

És megbízható? Gari mennyi? Ez boltfüggő vagy mindenhol gyári garisat adnak? Ha iponból rendelném? Pixelgari hogy van? :R

Meizu MX3 32GB

(#9839) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ha új 24" IPS, elfogadható áru monitorba gondolkozok akkor mi jöhet szóba?

DELL U2412M?

Ebből létezik DELL U2412HM is?

DT

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9840) Nyugdíjas válasza DonThomasino (#9839) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Végül a HM nem került forgalomba. Csak 16:10 lett 24"-ból.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9841) DonThomasino válasza Nyugdíjas (#9840) üzenetére


DonThomasino
veterán

Akkor ez az egy típus létezik belőle igaz?

DELL U2412M

A Dell oldalon is csak ezt találtam.

Jó szerinted?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9842) Nyugdíjas válasza DonThomasino (#9841) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

24"-ból ez most az uj DELL IPS panellal, igen. Szerintem nagyon jó lett, főleg ezért az árért.:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9843) Csabinzon


Csabinzon
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek légyszi!
Full HD-s LEDes monitort szeretnék, olyan 26-27 colosat.
Leginkább játékra használnám, nagyon ritkán filmnézésre.
A keret kb. 80k lenne...
Előre is köszi!

(#9844) DonThomasino válasza Nyugdíjas (#9842) üzenetére


DonThomasino
veterán

Azt nézem én is 66 ért ez vállalható.

Van ennek ellenfele most a piacon?
Mert ahogy én látom nem nagyon.

Az u2410 mennyivel lehet jobb?

Egy Samsung 226BW mennyit érhet most kb. ? (eladható ár)

DT

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9845) Frenk válasza freeapro (#9837) üzenetére


Frenk
aktív tag

Vicces vagy, köszönöm.

Továbbra is várom a segítséget: #9836

[ Szerkesztve ]

(#9846) Isual válasza DonThomasino (#9844) üzenetére


Isual
veterán

Nem nagyon van jelenleg ellenfele ebben az árban(/tudásban).
Az U2410 az egy magasabb kategória, komolyabb panellel, elektronikával, csatlakozási lehetőségekkel, wide color gamuttal...stb
Érdemes lenne megnézned őket egymás mellett és azután mérlegelni. Nem véletlenül annyi az U2410 amennyi és természetesen ez az U2412M-re is igaz... :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#9847) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok! Na nézelődtem egy kicsit... Melyik legyen: U2311H vagy U2211H?

Meizu MX3 32GB

(#9848) Isual válasza kutkut (#9847) üzenetére


Isual
veterán

Ez miért kérdés? Ugyanolyan panel van mind2-ben, csak a méretük az eltérő, áruk nagyjából azonos...

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#9849) kutkut válasza Isual (#9848) üzenetére


kutkut
addikt

Igazából azért, hogy kapjak egy ilyen megnyugtató választ. :) + Mintha régen olvastam volna olyat, hogy a 75Hz-es driver még csak a 23-hoz jött ki, de már nem rémlik annyira... :F

Na mind1, még egyszer mindenkinek köszönöm a segítséget, akkor egy U2311H lesz a kiválasztott, ha minden jól megy. :R

Meizu MX3 32GB

(#9850) Füleske


Füleske
addikt

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.