Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3251) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Végső elkeseredésemben írok. :(
Keződött az egész kb 3 éve az első dvd írómmal, ami samsung volt és a gari lejárta után 2 héttel olyan dvd-ket produkált, amik olvashatatlanok voltak, az RW-ket szarúl írta, szarúl törölte.
Utánna vettem egy combót, ugyancsak samsung-ot, ami talán a másfél évet elérte és csak utánna jötek a hibák :(((
A kettő között vettem a Pio írót kb másfél éve, az első gondok a gari lejárta után 1 hónappal jöttek :O Filmekben többször, kb 5-10 percenként szétesett a kép. Lehet, hogy csak valami kosz lehetett a lencsén, mert 4-5 dvd írás után a hiba megszünt. Kb fél évre rá, mostanában jött az újabb hiba. Hibátlan filmeket írok vele, csak éppen, ha decrypterrel vagy feltenném a gépre 99%-nál megáll és nem megy tovább. :( :((( :O
Elhatároztam, hogy veszek egy újat, legalább 2 év garival. Pio, Samsung kilőve. Mit ajánlotok?

(#3252) polip válasza _stick_ (#3251) üzenetére


polip
addikt

NEC vagy plextor ami igen jó minőségű....

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3253) PPeter válasza _stick_ (#3251) üzenetére


PPeter
addikt

Az asztali lejátszókban széteső kép, a beolvashatatlan végű korongok mind-mind simán lehetetnek a rosszul megválasztott írási sebesség és lemez miatt. Ilyen erővel semmilyen írót ne vegyél. Egyébként pontosan milyen Pioneer ez és milyen lemezekre írogattál? Firmware-t frissítettél az írón mióta hozzád került?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3254) _stick_ válasza PPeter (#3253) üzenetére


_stick_
őstag

Filmeket, mindig a lehető legkisebb sebességgel írom.
Pioneer DVR-109-el írók TDK dvd-re.
Firmware-t még nem frissítettem, de az első dolgom lesz ha hazamegyek.
A szétesős kép -hiba már elmúlt, inkább az utóbb az aggasztó, 99%-nál olvashatatlanok a dvd-k.

(#3255) rszp


rszp
aktív tag

ASUS 1612BL (FW1.06) + Nero 7.7.5.1 néhány tapasztalat.

DVD-RAM írásakor a Buffer Level visszajelzés nincs. (Pio111 OK).
Panasonic 2x-5x DVD-RAM M01J5006 írása csak 5x lehetséges. (Pio111 OK 2x,3x,5x)
DVD-R,+R 16x írása 16x, 12x, 10x, 8x, 4x ( ASUS szerint nincs 10x és van 6x)
DVD-R,+R 8x írása 8x, 4x
TDK DVD-R 8x TTG02 lemezt nem ismeri fel, írása csak 4x lehetséges.
DVD-RW 6x Verbatim MKM 01RW6X01 írása Z-CLV módban CLV helyett.

(#3256) FefeeX válasza _stick_ (#3254) üzenetére


FefeeX
veterán

a lemez vége általában a gázos hely. szóval lehet TDK DVD-ről át kéne térned az előbb említettekre...

(#3257) 3x3y válasza _stick_ (#3251) üzenetére


3x3y
aktív tag

Az íród sem egy mai darab, ez is lehet gond, de firmware frissítések nélkül inkább a mosógépedben írd a korongokat...
Régi író, régi firmware, új korongok, nem igazán jó választás. (mivel nem ismeri az íród az új típusú lemezeket...)
Ráadásul írtad, hogy a leglassúbb lehetőséggel írsz.. Ez sem jó. Durrantsd meg 8X-en nyugodtan, az jó lesz annak az írónak firmware frissítés után...persze..

PF

(#3258) _stick_


_stick_
őstag

Köszönöm, megfogadom az ötleteket! :R

(#3259) ii77


ii77
tag

Üdvözöllek benneteket!
A másfél éves lg4163B íróm megadta magát. Így szeretnék venni helyette újat, e tulajdonságokat szeretném benne tudni:
min. 16x, lehet 18x,
DVD-RAM írás is,
ha lehet LightScribe-os,
ha van SATA-s csatolóval,
fekete előlappal,
audio-cd jó minőségű kezelésével,
ha lehet halk üzemmóddal film és zene esetén,
minőségi írási/olvasási mutatókkal,
ált. verbatim 16x photo prinable dvd-r lemezeket használtam
Ha nem muszály olcsóbbat, mint Plextor.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

VESTAX QFO

(#3260) Vagyok_


Vagyok_
csendes tag

Végre kapható az NEC SATA írója. Tudtok róla vmit? Vett már vki?
7173-at cserélném.

(#3261) Gorneck válasza Vagyok_ (#3260) üzenetére


Gorneck
titán

Erre gondoltál? [link] Engem is érdekelne mennyire is jó ez? Samsung helyett ezt vennék...

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#3262) Vagyok_ válasza Gorneck (#3261) üzenetére


Vagyok_
csendes tag

Talált, hétfőn rendelem.
3520-as óta NEC írókat szoktam venni, eddig beváltak.
LG is van már...

(#3263) amerigo válasza Vagyok_ (#3260) üzenetére


amerigo
aktív tag

Nem kell rendelni, a Mistralba:
Név: DVD±R / ±RW / RAM /±DL NEC AD-7170S OEM SATA
Nettó ár: 6.482,-
Bruttó ár: 7.779,-

Én kb 2 hónapja nyúzok egyet, semmi baja, mindent olvas és ír.
Egy kellemetlen tulajdonsága van, mindent max sebességen akar olvasni kezdésnél tehát hangos. Dehát van Drive Speed és azzal OK.
Mást eddig nem fedeztem fel.

(#3264) Gorneck válasza amerigo (#3263) üzenetére


Gorneck
titán

Ez a kezdés dolog meddig tart? Míg másolsz vagy épp tart a film lejátszása?

Gorneck#1239

(#3265) amerigo válasza Gorneck (#3264) üzenetére


amerigo
aktív tag

Ha olvasásra beteszel egy lemezt, egyből pörög mint állat, egyből nagy sebességgel pörgeti, 16x akarja olvasni. Mondjuk sikerül is neki. Én leveszem 12x-re (LG csak 10x -en
olvasott) és semmi hangja

(#3266) amerigo válasza Gorneck (#3264) üzenetére


amerigo
aktív tag

Vagyis szerintem tartana a film végéig, én nem próbáltam...

(#3267) Vagyok_ válasza amerigo (#3263) üzenetére


Vagyok_
csendes tag

Hang nálam nem gond csak olvasson&írjon szépen. DVD-t úgyis vincsiről nézek.
Tapasztalatod köszi.

(#3268) sasak válasza qpakcovboy (#1) üzenetére


sasak
csendes tag

szia ha erdekel tudok neked LG RH7800 as dvdirot 160 gigas asztalit dobozos uj az ara boltba 90000ft jelenleg ez 45000ft ha erdekel a szamom 70363 7994 elviszem ha nem laksz mesze.

titschka sandor

(#3269) sasak


sasak
csendes tag

ha erdekel valakit nekem van egy LG RH 7800as dvdiró felvevö surgösen eladó dobozban felaron bolti ar 90000 ez 45000ft

titschka sandor

(#3270) PPeter


PPeter
addikt

Szerintem ezt addig fejezd be, amíg a modok nem vágnak az orrodra.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3271) paca5


paca5
tag

Sziasztok!

Egy ilyen NEC AD-7170S OEM SATA vásárlás előtt állok, és azt szeretném kérdezni ez a masina tudja-e a labelflash technológiát???
Leírásokat néztem,honlapot szintén,de sehol sem találtam rá utalást...

(#3272) PPeter válasza paca5 (#3271) üzenetére


PPeter
addikt

Nem tudja. Azért nem találtad.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3273) IRON STORM válasza paca5 (#3271) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem tudja csak a 7173-as

off 34 mp-el megelőztél :)

[Szerkesztve]

Csak a TDi!

(#3274) paca5


paca5
tag

Viszont ha jól látom,akkor a 7173-ból viszont nincs Sata...

Akkor marad a 7170

(#3275) IRON STORM válasza paca5 (#3274) üzenetére


IRON STORM
őstag

De van abból is SATA verzió

Csak a TDi!

(#3276) Xander_T


Xander_T
tag

Üdv. Egy s-atás dvd irót szeretnék venni a hétvégén és érdekelne, hogy melyiket éri meg legjobban. Plextorra nincs pénzem :D én egy Nec-et néztem ki, a 7170-est 73-asból nincs s-atás jelenleg az üzletben. Mit szóltok maradjon vagy jobban megéri egy Samsung vagy esetleg egy pio?

(#3277) kem


kem
addikt

Sziasztok!
Mit tudtok erről az íróról?
ASUS DRW-1814BLT
Kellene nekem egy sata dvd író, de a samsung és a nec nem nagyon vonz.
A Samsung a neve miatt, a nec-nek meg nem szeretik visszaolvasni a lemezeit az xbox360-ak:D

Köszi!

(#3278) rszp


rszp
aktív tag

Hi!

Lite-On LH-18A1H vagy az ASUS DRW-1612BL lenne a nyerőbb.
Ha valaki mindkettőt megtapogatta érdemben írja már le melyik lenne a jobb.
Köszi.

(#3279) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok,

szerintetek meg tudom oldani, hogy az Asus 1608P-m képes legyen a DVD+RW 8x Imation korongomat 8x-osan megírni, és ne csak 3,4x-esen?!

ASUS oldalán az 1.59-es firmware az utolsó, de az van most az íróban, és nem megy :(

Ötlet?

üdv:

Mr.CsiT

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#3280) rszp válasza MrCsiT (#3279) üzenetére


rszp
aktív tag

DVD+RW 8X-speed 8x Ricoh Co., Ltd., 3.3X-speed other media.[link]

(#3281) MrCsiT válasza rszp (#3280) üzenetére


MrCsiT
addikt

Köszönöm.. :R

(ezek szerint, mégsem az Imation 8x-est kellett volna, hogy válasszam anno' hanem a Ricoh-t. Ki gondolta volna..No most akkor ez már mindegy, DRD-RW-ből meg a Verbának van 6x-ese, és abból vettem nemrég egy 5-ös pack-ot, akkor már nem veszek semmit. ..csak sajnálom, hogy ezek szerint az Imationokat nem fogom tudni gyorsabban írni.. )

üdv:

Mr.CsiT

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#3282) rszp válasza MrCsiT (#3281) üzenetére


rszp
aktív tag

A Ricoh 8x +RW hihetetlen jó minőségű. Pio111 8x Z-CLV módban úgy teszi ki a filmet, hogy a régi,(1998 fejlesztésű), nagyon háklis asztali teljesen hibátlanul játsza le.
8-ból mind a 8 lemezt. Érdemes megfontolni.

(#3283) demars


demars
addikt

Sziasztok!
Szeretnék venni egy DVD írót, de jó lenne ha tudna valaki ajánlani egy megbízható márkát. Olyan 10k ért lehet már venni újat is, de láttam ennél jóval drágábbakat is... S azt szeretném még megkérdezni, h milyet vegyek ha +/- os lemezt is akarok vele írni?
Válaszokat előre is köszönöm!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#3284) Gabás válasza demars (#3283) üzenetére


Gabás
addikt

Pioneer, Nec, minél nagyobb (későbbi) verziószámmal.

(#3285) demars válasza Gabás (#3284) üzenetére


demars
addikt

Köszi a választ! :R
Akkor [link]
ez jó lesz??? ez az aqua nál van!
s a NEC ről én is csak jókat hallottam!

[Szerkesztve]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#3286) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Ő ajánlott?
Nec NEC AD-7543 All Format Slim Line Label Flash

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#3287) joker55


joker55
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni DVD-író választásában? Dual Layer-est és LightScribe-osat szeretnék venni.
Samsung vagy LG? Samsungból az S182M-et, LGből pedig GSA-H42L-t néztem.
Esetleg Asus? Bár arról nem hallottam túl jókat.
Köszi a segítséget

--Trance 4ever--

(#3288) kano válasza joker55 (#3287) üzenetére


kano
nagyúr

Az ASUS nem jó? Én meg a 1612-ről nem olvastam rosszat. Csak az új 1814-es kiforratlan még, de ha lesz arra is új fw akkor szerintem az is korrekt lesz.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3289) joker55 válasza kano (#3288) üzenetére


joker55
tag

És szerinted Samsung vagy LG írót vegyek? Melyik a jobb?
A Mistral tényleg nem jó hely? Már mástól is hallottam...De miért? :Y
Azért kérdezem,mert ott tervezem megvenni a Zalman 360-as tápomat... :)

--Trance 4ever--

(#3290) kano válasza joker55 (#3289) üzenetére


kano
nagyúr

Én egyiket sem venném. Mistrálban ne vásárolj, ha 1%-ig is fontos a garancia. Az ott vásárolt termékekre csak írva van az x év garancia. Amikor érvényesíteni akarod csak szívóznak az emberrel és hülyének nézik. Ott nekem is lenne ASUS Pécsett de akkor inkább nem veszem meg még akkor sem, ha csak náluk van.
Én most vettem egy NEC Opriarc 7173A IDE írót. Ezzel nagyon meg vagyok eddig elégedve. Az NEC-ről csak jót lehet hallani. Csak az a gáz, hogy nekem a Labelflash nem jön be annyira mint a Lightscribe. Úgyhogy kellene vennem egy Lightscribe-es írót is. Na most LG-t nem akarok mert az egy olyan jó közepes írásminőségű író, Samut elvből nem veszek.
Bár az ASUS beljese is vagy Light-On vagy LG vagy Samu. Remélem Light-On mert a többit nem szívlelem. Más fórumokon is utánaolvasva az ASUS 1612-vel nem voltak rossz tapasztalatok (kivéve 2-3 hibás darabot).
Na most akkor a fene se tudja, hogy milyet érdemes venni???!!!
Egy BenQ-t akarok!!!!!!!!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3291) VoreX


VoreX
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Szóval én is dvd-író vásárlásán töröm a fejem és ezt néztem ki: Lite-On LH-18A1H. A véleményetek érdekelne az íróról.
Más, a neten csak egyetlen egy céget találtam, aki LiteOn írókat ad el (peluga) [link]. A kérdésem az lenne, hogy tud-e vki más lehetőséget Lite-On író vásárlására, mivel ennek a cégnek (ha minden igaz) csak 2 db van raktáron és én meg csak köv. hónapban akarok venni írót. Félek attól, hogy addigra elfogy és utána már sehol se lehet kapni.

(#3292) adra válasza kano (#3290) üzenetére


adra
tag

Light-On legfeljebb a kedvenc üdítőitalod lehet... Ez Lite-On :P

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#3293) adra válasza VoreX (#3291) üzenetére


adra
tag

Szia

Itt kapsz, de csak LH-18A1P van és drágábban adják, viszont van raktáron bőven: [link]

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#3294) Laca19 (a)


Laca19 (a)
aktív tag

Bár nem szorosan ehhez a témához kapcsolódik a kérdés, de talán belefér még.
Most lehet kissé hülye kérdést fogok feltenni, de azért felteszem:
Ha megírok egy DVD-t, amin vannak AVI videók, akkor milyen íróval jobb azt megírni (nem, nem márkára vagyok kíváncsi)?
1. Olyan szempontból érdekel, hogy olyan íróval, amelyik ha 8x-osan írok például, akkor folyamatosan gyorsul (azthiszem talán CAV-nak hívják ezt), tehát elkezdi 5x sebességgel, majd 5.1x, 5.2x, 5.3x... ...6x, 7x, 8x sebességgel ír, tehát folyamatosan felmegy 8x sebességre, majd ott megáll.
2. Vagy olyan írás jó erre, hogy ha 8x-osan írok, akkor elkezdi 4x-esen, majd továbbra is 4x-esen ír, mondjuk a lemez 30 %-áig körülbelül, majd megáll az írás, felpörög a lemez és elkezdi 8x-osan írni (azthiszem talán ezt Z-CLV-nek nevezik)?

Hozzáteszem az asztalimba egyikkel sincs semmi probléma, nem ezért kérdezem, és mintha egyszer PPeter is azt mondta volna valakinek, hogy tartósságra nincs különbség a két írás között (azért erre nem esküdnék meg, de úgy emlékszek ezt írta).
Szóval nem erre vagyok kíváncsi, hanem hogy esetleg az asztalik/házimozik ''úgy általánosságban'' melyikre kényesebbek?

Ha kifog az ember egy kényesebb típust, akkor annak melyik írás a jobb?

Vagy ha nekem nincs problémám egyikkel sem, de feltételezhetően melyik írási módszerrel szenved kevesebbet az asztali?

Nem vágom olyan szinten a dolgokat, mint PPeter, de mintha azt írta volna, hogy ha megváltozik a lemezen az írás sebessége, akkor az asztali megváltoztatja az olvasás stratégiáját. Ha jól gondolom, ahol megváltozik az írás sebessége, ott lesz egy törés, vagy nem is tudom hogy nevezzem.

Viszont ha az író folyamatosan emeli a sebességet (CAV), akkor nem lesz törés, de akkor az asztalinak folyamatosan az írás után kell állítani az olvasás stratégiáját (PPeter logikája alapján)? Mert ugye folyamatosan más sebességgel írta az író.

Szóval általánosságban melyik a jobb módszer?

Ja és tudom, hogy erre sokan azt mondják, hogy 6x írás a legjobb a filmre, de én pont ezért vagyok kíváncsi, hogy mi a helyzet a 8x írásnál.




http://www.diesel.com

(#3295) VoreX válasza adra (#3293) üzenetére


VoreX
csendes tag

Köszi a választ. Bár örülnék neki, ha sikerülne LightScribe-os változatot beszerezni. Szóval ha még tud vki más is boltot, ahol lehet kapni, ne titkolja tovább.:)

(#3296) blattida válasza Laca19 (a) (#3294) üzenetére


blattida
nagyúr

Az ''asztalik/házimozik'' a CLV írást szeretik, így maximum 6X-os, esetleg 8X-os tempó megengedett!
A CAV állandó szögsebességet jelent, azaz íráskor ''folyamatosan'' nő a lemez fordulatszáma.
A CLV állandó kerületi sebességet jelent, azaz íráskor ''folyamatosan'' csökken a lemez fordulatszáma.
Azért nem írnak CLV módban 8X-osnál gyorsabban, mert a lemez elején, ahol pörgetni kéne, mint állat, túl nagy vibrációk lépnének fel! ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3297) kano válasza adra (#3292) üzenetére


kano
nagyúr

A francba! Miért emlékeztem én Light-On-ra?? :))
Bocsika! Ott a pont! :B :R

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#3298) Laca19 (a) válasza blattida (#3296) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Ja OK, nagyjából ezt értem.
Azért a CLV jobb az asztaliknak, mert ott még egyenletes az írás a lemez elejétől a végéig, tehát nyilván a lemez elején való íráskor jobban pörög a lemez, mint a végén.Ezért írtad ezt:
''íráskor ''folyamatosan'' csökken a lemez fordulatszáma.''

De azt megtudnád mondani, ha már az ember 8x-osan ír DVD-t, (én úgy tudom, hogy ilyen sebességgel már egy író sem képes DVD-t írni CLV-ben, vagyis lemez elejétől a végéig ugyanazon sebességgel) akkor az általam említett 2 módszer közül melyik a jobb?
Tehát:
1. 5, 6, 7, 8x folyamatosan emelkedik vagy
2. 4x írás, majd egy idő után 8x

?

http://www.diesel.com

(#3299) blattida válasza Laca19 (a) (#3298) üzenetére


blattida
nagyúr

Van egy pár olyan író, ami 8X-osan is CLV módban ír!
Az első mód amit írtál a P-CAV, a második pedig a Z-CLV.
A kettő közül a második a jobb. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3300) Laca19 (a) válasza blattida (#3299) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Köszi :R

http://www.diesel.com

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.